"Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Locked
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

"Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by ZergLord »

Imam vec duze vremena ideju o CC listi koja je napravljena da se sto brze priblizi protivniku, odnosno da bude sto mobilnija koliko je to moguce (znaci imam letace, deepstrikere, infiltratore/outflankere i neke stvari sa Fleet).


Flyrant sa Adrenal Glands, 2x Scything Talons, Hive Commander

10 Genestealera
10 Genestealera
19 Hormagaunta sa Toxin Sacs
19 Hormagaunta sa Toxin Sacs
6 Warriora sa Toxin Sacs, Rending Claws, Scything Talons; idu u Sporu
6 Warriora sa Toxin Sacs, dual Boneswords, Scything Talons; idu u Sporu

1 Harpija sa TL Heavy Venom Cannon
1 Harpija sa TL Heavy Venom Cannon


Sta mislite?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Hypodermic »

Interesantna kombinacija stvari. Da li si razmisljao mozda o gargojlima isto? dosta su brzi a mogli bi i dobro da se pokazu u CC za harrasement dok tyrant ne dodje (razmisljam naglas vise ovde, nemoj neko odmah da mi skace za vrat :p). Isto, da li si razmisljao mozda o krilatim warriorima sa rending claws umesto da idu u sporu?

Koncept je zaista interesantan, ali razvaljivanje vozila na daljinu (pogotovo brzih, koje cc ne moze da dohvati uvek), izgleda malo otezano, cak i pored dve harpije. Ili sam ja kratkovid oko toga, kao sto rekoh gore, razmisljam dok kucam sto nije uvek dobra ideja.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Pendargon »

'Bem li ga, ja se ne razumem u ove vase cudne stvari koje si ti sad naveo kao opremu svojim bubama, ali imam jednostavno pitanje : Sta uradis kada sa druge strane stoje 4x rhinoa puna marinaca koji imaju poneki flamer i jos neke random stvari? Ja vidim samo dva venom cannona i to na nekim cudnim zivuljkama...
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Hypodermic »

toxin sacs - poison 4+
dual boneswords - power weapons, multi-wound umiru ako padnu LD test na 3d6

realno, to sto si spomenuo ima smisla, ali rekto koji protivnik ce napraviti listu gde ce bas svaka jedinica imati flamer. Sem tebe, kad znas da igras protiv nas :p :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by PeraNekron »

Gomila gargojla i Parasite of Mortrex! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Pendargon »

Hypodermic wrote:toxin sacs - poison 4+
dual boneswords - power weapons, multi-wound umiru ako padnu LD test na 3d6

realno, to sto si spomenuo ima smisla, ali rekto koji protivnik ce napraviti listu gde ce bas svaka jedinica imati flamer. Sem tebe, kad znas da igras protiv nas :p :D
Ne, moje jedinice inace imaju flamer. Znas i sam. Jedan skvod Marinaca sa dual flamerima, jedan sa dual meltama, i jedan van rinoa sa lasscanonom i flamerom, i kombi flamer na lordu. I to ne menjam za vas bube :-D
A kada imam dodatnu jedinicu u rhinou, i ta ima dva flamera. Antitenk dovoljno rade obliteratori( koji takodje imaju flamere, i to twin-linked).
I eto, nema mi djavoljeg smajlija da ga stavim... :?

Edit, pitanje ostaje... sta se desi kada su tamo 4 jedinice Marinaca u rhinoima i PONEKI flamer... nije to neverovatan niti posebno antibub build...
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Hypodermic »

Cenim da zerg ima neki plan za to, iskreno i mene zanima sta ce da smisli, meni mozak danas nesto ne radi.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Histericni Istoricar »

Ja imam u svakoj listi po dva flamer u taktikalcima, dve kod sternagarda, jedan na dreki i jedan na zujalici, kao i Vulkanov licni. Doduse Salamanderi su sinovi vatre...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by PeraNekron »

Moje sklopocije se ne mogu pohvaliti flamerima, ali zato imamo pucanja za izvoz. ;)
Ok je lista, ali mislim da ce da izginu kao muve od ozbiljnijeg pucanja.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Pendargon »

Nije problem u flamerima, vec flamerima iz rhinoa... rhinoi se pomere, mozda cak ne daj boze tank-shokuju (da se bube lepo nabiju), a onda kroz hatch flamerima naprave extra-crispy shish kebab. A onda se bube nadaju da ce nekako da otvore rhino u cc-u. A onda marinci izadju (ako ovi uspeju), pa shish kebab+rapid fire... itd...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Histericni Istoricar »

Zaboravih imam i rinoe za te taktikalce. Nego Zerg sta rade ove harpije? Prvi put se spominju.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Hypodermic »

Harpija je winged monstrous creature koji je fast attack choise. Rodi se sa talonima i TL strangletorn topom (velika pita snage 6), koji moze da zameni za TL heavy venom cannon (mala pita snage 9) za neke poene. Moze i da baci baraz mina u preletu jednom po partiji. Nije losa u CC-u jer prepolovljuje protivnikovu inicijativu ako assaultuje.

Mane su joj sto joj je T5 i save na 4+, pa gine lakse od karnifeksa.

Inace, za sve za te liste sem za hormagaunte otvaranje rhina nije toliki problem, zbog kolicine napada (nesto ce vec pogoditi i probiti). Ali argument sa flamerima iz rhinoa stoji, treba mu nesto (sem harpija) sto moze da ih otvori na daljinu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by ZergLord »

Pa sto se tice razbijanja Rhino-a, plan je bio da Harpije pokusaju da ih imobilisu ili uniste. Ako utovar izadje iz bilo kog razloga, Warriori ih dovrse.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Pendargon »

Dve harpije?
Sa pitom koja sketeruje (doduse rerol), i -1 na tabeli...
Pa njih prvo ubije ostatak armije (ono sto nije u rhinoima)...
Jos planiranja...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Histericni Istoricar »

Voleo bih da vidim ovu listu na stolu samo zbog jedne stvari, a to je kako ce mladi Zerg da napravi harpije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by ZergLord »

Histericni Istoricar wrote:...kako ce mladi Zerg da napravi harpije.
Eeeee vidis, to je odlicno pitanje...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by PeraNekron »

Ne bi trebalo da bude preterano tesko. Ako je suditi po slici u codexu, harpija je samo uzasno prerasli gargojl.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by Hypodermic »

Starac ima stare tyrante, koji su mnogo vise sleek od ovih novih. Uzmes njih za osnovu i vozi. Koristi ono moje krilato cudo kao proxy u medjuvremenu :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: "Brza" Tiranidska lista, 1750 pts

Post by deka »

Histericni Istoricar wrote:...kako ce mladi Zerg da napravi harpije.
Pa verovatno na sličan način, kao i puža :wink: :wink: :wink:
Image Image
Locked

Return to “Warhammer 40k”