Planetary System Empires

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Ogi, to sve zvuci lepo i krasno ali ne igraju svi BFG. Sem ako ne predlazes da i tu krenemo sa diplomatijom i backstabingom oko ispomoci flota... sto ne zvuci kao losa ideja uopste, neko bi mogao cak nekako da pokusa da ubedi/potkupi adeptus mechanicus da pruze svoju asistenciju u odbrani/napadu na starport posle 10.08 kada izadju iz warpa zvanog Vranje. Na primer :)

Ok, danasnje partije su rekle sledece: dzabe 15% bonus na poene, battle missions drasticno favorizuju stranu za koju su (pogotovo ako te hoce kocka). Izvukoh win protiv Joggyja i na jedvite jade draw protiv Filipa (ko me tukao po usima da izvlacim hormagaunte bez covera :P). Ok, na greskama se uci, a sreca prati lude.

MVP partije je Ymgarl genestealer koji je poslednji preziveli sam kontestovao objective i napravio draw. Epic :)



Ja bih da probam jos jednu partiju (ili dve? :D) pre kraja runde. Ali koga izazvati? Neko ce dobiti PM od mene, pa cemo da vidimo dalje :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Podrzavam to da se mogu izazivati samo oni sa kojima se granicite. Na to nismo mislili na pocetku, pa sam ja izazvao neke ljude na random, ali nema veze sad, bitno je da se igra. Ali ne podrzavam diplomatiju, backstabbing i razne intrige/mrsomudjenja. Ako vam je do toga, igrajte Juntu ili Battlestar Galacticu. Ovde se znaju timovi, svi imaju svoje objective, pa neka ih ostvaruju as Emperor intended : preteranim nasiljem. :D Ne pise za dzabe : In the grim darkness of the far future, there is only war. ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

prokleti zabagovani forum wrote:Napad na space port bi trebalo da kosta 4pts.
Ako je protivnicka flota u orbiti ne mozes da napadnes space port, moras prvo da dobijes bitku u svemiru (BFG).
Ako pobedis mozes da napadnes stime da ako space port ima stit napad kosta 6pts a ako nema tvoja flota moze da radi orbital bombardment (pravila za marinacki chapter master OB cinimi se).
Flota ima jedan krug da ne ometano radi planetary assault, a u sledecem krugu protivnik moze da proba kontra napad.
Ako uspe jedinice koje su na zemlji (racunajuci da je planetary assault uspeo) su odscene i ne mogu dobiti pojacanje, tj. ako pobedis ili bude nereseno u sledecoj 40k bici (odbrani SP) sve sto ti je izginulo je mrtvo...

@"italic slova"- Napad na starport ne kosta nista, ali osvajanje, da, kosta neke poene(u zavisnosti da li ima stit, nema, blabla)

@"ostatak posta"- ovo dodatno komplikuje kampanju (kao i ono sa ogranicenim brojem trupa i sl..)a trenutno ovu kampanju igra previse ljudi (neki nisu bas "iskusni" igraci) i komplikacije samo jos vise otezavaju stvar.


P.S.

Pozz ljudi, vratio sam se sa mora, izvinjavam se ako sam kocio ili nesto slicno, sad cu da pogledam sta je bilo u kampanji i da se nekako ukljucim u tok. :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by joggy »

da li bi moglo da se pored imena igraca u kampanji dodaju i njihovi nicname-ovi? Ovako mi se cesto desava (posto ne znam sve bas najbolje) da ne znam ko sta radi zato sto na spisku pise igracevo stvarno ime, a on postuje pod nickname-om.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

Ok.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Jedna stvar koja mene mnogo zanima jeste da li treba i mora wysiwyg (kao sto je i na turnirima za 40k,logicno mi je) ili ne?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

RatGod wrote:Jedna stvar koja mene mnogo zanima jeste da li treba i mora wysiwyg (kao sto je i na turnirima za 40k,logicno mi je) ili ne?
Luka, vidi. Ovo je prijateljska kampanja. Sto znaci: pitas svog protivnika. Ako on kaze da nesto moze, moze. Ako ne, onda ne moze. I obrnuto, on mora da pita tebe ako ima nesto "ne standardno".
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Boco moje pitanje je vrlo precizno postavljeno i ocekujem odgovor isto takav.

Btw ,pogledaj tvoj post pa mi reci onda opet da li tako treba :wink:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires

Post by deka »

Pa i on ti je precizno odgovorio...

Po meni nije obavezan...

Ovo je ipak friendly kampanja...

Ukoliko ti baš smeta ti reci protivniku...

Mada ovo je treća kampanja koju igramo i niko pre tebe nije potezao ovo pitnaje
Image Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Pa ako je friendly(sto sam i ja mislio da jeste), onda ne treba neko da proxuje da bi napravio sto jacu listu zar ne? 8-)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires

Post by deka »

A šta ako neko mora da proxuje nešto da bi uopšte napravio listu???

Nemaju recimo svi mogućnosti da imaju sve moguće figure oje popstoje za neku armiju, ili su skoro počeli da sakupljaju tu armiju, ili...

Ukoliko ti smeta (a čini mi se da smeta samo tebi), imaš dve mogućnosti (zapravo tri):

1. Da se ne obazireš na to, i nastaviš da se igraš sa nama
2. Da se kao u okviru WHFB lige naduriš i ne igraš dalje kampanju

i na kraju

3. I ti proksješ nešto ne bi li napravio jaču listu...

Mislim da tvoji heretic deathwing marinci koji se sastoje od 25 termija, LRR-a, drednota i još par "sitnica" nisu baš poredivi sa npr. recimo orcima ili npr. tiranidima gde ti treba ba 50-60 onih malih sr..a, i nekoliko različitig velikih kreatura, koje su opet preskupe u parama...

Kao što sam već napisao iznad meni proxovanje modela ne smeta, a čini mi se ni ostalima (osim tebi)

Eto to je moj stav o ovome, a ti radi kako ti se sviđa...
Image Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Ja pitam iz prostog razloga kakav je stav organizatora lige?!


Izvini ali meni onda izgleda da smo ja i ti recimo (posto koliko sam video ti ne proxujes,takodje), budale koje izvode modele koje imaju ne bi li se igrali ,a neko sa druge strane proxuje ne bi li dominirao :wink: (ja sam poceo da igraqm 40k ne bi li se igrao ,i bacao kockice jer mi je tako zanimljiviji malo jamb :wink: )

Ovo sto si napisao sto se tice kostanja modela ,da slazem se hvala bogu da su neke vojiske skuplje,i naravno da je ok da neko npr pozajmi od nekog neki model koji je opremljen na ocigledan nacin(neki model ne 60% vojiske ako se vec prijavio da igra,ovde naravno ne racunam ljude koji su pozajmili celu vojisku),dok ne nabavi svoj u toku kampanje(naravno,a ne nikad).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Cekaj..a sta ti oces da proxujes Luka? Tj, zasto si uopste postavio ovo pitanje..?
Kao sto je neko vec spomenuo, odigrali smo par kampanja do sad i niko nije postavio takvo pitanje..jednostavno to je stvar dogovora izmedju tebe i protivnika.

Ti bi verovatno da proxujes sad jer su Beliala ubili pa ne mozes da ga koristis u naredna 2 poteza,jel?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Lol ne,imam dovoljno modela za neke liste i dalje ali me zanima zasto bi ja sada izvodio ono sto imam od modela (bez obzira sto imam dovoljno bez problema),a ne proxovao neke jace stvari?

Npr zasto bi izvodio 2 predatora i rhino i razorback a ne 3 proxovana vindicatora recimo?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
MORGUL
Posts: 30
Joined: Thu Apr 01, 2010 4:05 pm

Re: Planetary System Empires

Post by MORGUL »

pa ti izvedi 3 vindikatora niko ti nebrani i opet ces izgubiti .slobodno ti proksuj nece ti niko zameriti pogotovu tiranidi koji ce ti pojesti 7 vindikatora a ne 3.samo nemoj da kukas onda :D :-({|= :-({|= :-({|=
to sam ja stravicni/strahinja/lucki radnik.


"Fine looking coat like that and your bleeding all over it"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Samo pitam zar nije glupo izvoditi proxyje ako nije ok da znam , i to je sve :wink:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Zato sto su 2 predotora mnogo zaje*ani? 8-) :lol:

Ne znam, ja ti kazem da je sve to stvar dogovora izmedju tebe i onog protiv koga igras. Ukoliko on ne zeli toliko da proxujes..onda neces moci, ako zeli-mozes. Isto vazi iz za FW modele.
Cenim da je i Duletov stav ovakav (ukoliko nije, ispravice me prvom prilikom), tako da mislim da mozemo polako da "zatvaramo" ovo pitanje.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Luka, ako si pitao zbog sebe, pravilo iz knjige je ono sto sam citirao - pitas svog protivnika.

Ako pitas zbog nekog drugog, od svih 17 igraca u kampanji mislim da niko nije nista proxiovao. Ako jeste, ti kazi ko i kada, i kazi zasto ti je to smetalo, ako njegovim protivnicima nije?

I kada si slobodan da igras?



P.S.
I procitao sam svoj post i tvoj, i da, tako treba. Da si i ti procitao i moj i svoj post shvatio bi da je debilno sto uopste pitas.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by joggy »

RatGod wrote: Izvini ali meni onda izgleda da smo ja i ti recimo (posto koliko sam video ti ne proxujes,takodje), budale koje izvode modele koje imaju ne bi li se igrali .
Neh, niste jedini, i ja nikad ne proxujem. To da neko uvek pravi listu da dominira, a neko da se zajebava je fakat oduvek, nista novog tu nema. E sad, isto tako je cinjenica da ogromna vecina (mozda i svi) u ovoj kampanji ne prave dominatorske liste, ali sta ima veze i da rade? Posmatras to sa vedrije strane, ako pobedis dominatrix listu sa nekom friendly bolji je osecaj nego da pobedis 10 sa sopstvenom dominatorskom listom.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Kao sto kaze Joggy, nije to nista novo, da neko proxuje da bi napravio listu iz snova, posto nema sve modele za to. Ja licno ne proxujem, posto smatram da sam davno prevazisao taj koncept (a nisam proxovao ni pre toga), jer vec neko vreme imam sve figure nekrona, i to u vise nego dovoljnim kolicinama da izvodim raznorazne kombinacije. Ako tebi licno nije glupo da proxujes, onda brate proxuj, sta hoces da ti kazemo? Dogovor kucu gradi, ne znam sta drugo da ti kazem.

Postavlja se pitanje odakle tebi ovo da pitas? Niko do sad nije tupio oko ovoga, a ovo je vec treca (ili koja vec) kampanja po redu koju igramo. Je l' neko mnogo proxovao protiv tebe u partiji, pa si sad u fazonu "aha, ako moze on, mogu i ja"? Sam si rekao :
RatGod wrote:Pa ako je friendly(sto sam i ja mislio da jeste), onda ne treba neko da proxuje da bi napravio sto jacu listu zar ne? 8-)

Zanimljiv podatak sto se tice proxya - kada smo igrali onu cuvenu Apokalipsu za Novu Godinu u 40.000+ poena....nije bio niti jedan jedini proxy model. :wink:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Jbg nisam ucestvovao na Apokalipsi.

Inace Nemanja ovo sto ti kazes specijalni karakter ako umre ne moze da se uzima naredna dva kruga,trazio sam svuda i onda zvao Duleta da bi mi on rekao da ste se to tako dogovorili a nigde ovde u pravilima nije napisano,mislim da ste trebali bar da napisete da svi znaju,a ne samo pojedinci.Inace jel ste onda uveli i da bilo koji karakter koji umre ne moze da se isti uzme naredna dva kruga (ili u slucaju vojiski koje nemajju vise HQ da ne mogu da uzmu isti gear na tim karakterima) ili to samo vazi za named karaktere?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Planetary System Empires

Post by ZergLord »

RatGod wrote:Inace Nemanja ovo sto ti kazes specijalni karakter ako umre ne moze da se uzima naredna dva kruga,trazio sam svuda i onda zvao Duleta da bi mi on rekao da ste se to tako dogovorili a nigde ovde u pravilima nije napisano,mislim da ste trebali bar da napisete da svi znaju,a ne samo pojedinci.
Cetvrta strana ove teme:
joggy wrote:samo pitanjce. da li su dozvoljeni spec. karakteri ili ne?
Mrzimsvee wrote:Dozvoljeni su, ali ako mreju ne mogu da se koriste naredna 2 poteza.
Inace jel ste onda uveli i da bilo koji karakter koji umre ne moze da se isti uzme naredna dva kruga (ili u slucaju vojiski koje nemajju vise HQ da ne mogu da uzmu isti gear na tim karakterima) ili to samo vazi za named karaktere?
Vazi samo za specijalne karaktere.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

E sad, vako:

Sto se tice proxija, mislim da smo svi vec napredovali u nasem hobiju tako da mislim da niko ne bi
trebao da proxuje ako nece.
Mozda eventualno Stravicni koji nije sklopio sve modele.
Podrzavam proksi ako nesto zelite da isprobate, ali mislim da kampanja nije mesto za to.
Ne podrzavam proxi ako zelite time da postignete neki power play i "pobedu pod svaku cenu".
Ako zelite da neke stvari koristite onda ih kupite ili ih napravite i to nije sa mog pogleda kao prodavca minijatura,
vec kao hobiste.
Ako zelite da imate ulimativne modele onda na njih potrosite vreme/novac/trud.
To narucito nije fer prema onoim ljudima koji igraju sa frendy listama i ne proxuju.
Zamislite kakav je osecaj kada vase lepo obojene/konvertovane modele ubije postolje ili parce papira, dobro
otisao sam u extrem sad ali shvatate poentu.

Ja sam se jednom prilikom osecao ko posran kada je moj protivnik izveo fire dragone kao dark ripere i to mi rekao na pocetku,
ali sam ja vec u drugom potezu vizuelno zakljucio da oni nemaju domet i da mogu da se krecem u njihovom pravcu.
Ali avaj, to su bili dark riperi i oprase mi ceo unit.

Sto se tice kampanje, ako neko zeli da koristi proxi ili ti da nema WYSIWYG mora da konsultuje svog protivnika pre bitke,
po mogucnosti tokom ugovaranja partije.

Toliko od mene. (nateraste me da napisem ovoliki post) 8-)
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Luka1994
Posts: 41
Joined: Fri Mar 19, 2010 10:20 pm

Planetary Sistem Empires Turns 1-5

Post by Luka1994 »

Igrah protiv Stravicnog, bilo je super, na kraju sam pobedio.
Izazvao bih ponovo Stravicnog, posto su mi to uvek prijatne partije sa puno epic momenata! :)
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary Sistem Empires Turns 1-5

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

naprimer na duplog keca (ordinance) je glance......2 keca :D ili Stravicni,nakon sto se od sketerovao pucanj Defiler-a:"dopusti da ti wound-ujem Deamon Princa na keca........kec" EPIC!

:lol: :D :D :o :lol: :D :lol: :D
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
User avatar
Luka1994
Posts: 41
Joined: Fri Mar 19, 2010 10:20 pm

Planetary Sistem Empires Turns 1-5

Post by Luka1994 »

Cekaj to je samo pocetak mojih mnogobrojnih failova! :D
Al nemoj zaboraviti da i za predvidjanje 2 keca i dobijanje 2 keca, covek mora da ima neki POSEBAN skill! XD
User avatar
MORGUL
Posts: 30
Joined: Thu Apr 01, 2010 4:05 pm

Re: Planetary System Empires

Post by MORGUL »

Ja i luka objasnjavamo stvari i cripple fight dizemo na novi nivo daleko od svih drugih :twisted: :twisted: :twisted: ali za predvidjanje keceva je opasna sposobnost potrebna.prvo ide 8O a onda :?: i na kraju jedino sto preostaje jeste :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rado cu igrati sa lukom revans moramo sve ponoviti. :twisted: :twisted:
to sam ja stravicni/strahinja/lucki radnik.


"Fine looking coat like that and your bleeding all over it"
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

Ja moram da gledam tu partiju napisite kad igrate :lol: :lol: :lol: :lol: da makar mogu da se smejem,ako bilo sta :D :D :D ,i slazem se Stravicni za predvidjanje keceva BRAVO! za obojcu :applause: :applause: :applause: :applause:
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
User avatar
MORGUL
Posts: 30
Joined: Thu Apr 01, 2010 4:05 pm

Re: Planetary System Empires

Post by MORGUL »

Ja i luka igramo revan danas oko 14h pa svi zainteresovani neka dodju ulaz je besplatan .DODJITE I PRISUSTVUJTE NEVEROVTNIM MOCIMA PREDVIDJANJA KOJE SAMO ISKUSNI LUCKI RADNIK POSEDUJE,DODJITE I BUDITE ZADIVLJENI KOLIKO NEKI OD NAJACIH LIKOVA U IGRI KONSTANO BACAJU SVOJA ORUZJA UVIS UMESTO DA NJIME UDARE PROTIVNIKA KOJI JE VISOK 4m I STOJI NA METAR OD NJIH :roll: :x :roll:DOK U ISTO VREME TI DEMONSKI PROTIVNICI STALNO GLEDAJU MALI CVETIC I LEPTIRICA ILI BUBAMARU KOJI SU NA NJEMU UMESTO DA UDARE MARINCA KOJI STOJI PORED CVETICA I KOJI SE ZAKLEO DA CE UBITI SVE DEMONSKO SA ROGOVIMA ZA IMPERATORA. :roll: :roll: :roll: :roll:
to sam ja stravicni/strahinja/lucki radnik.


"Fine looking coat like that and your bleeding all over it"
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

Od sledeceg kruga mogu da se koriste svi specijalni karakteri i ako poginu.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Planetary System Empires

Post by RatGod »

Otkud promena?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

Da ne place beba. :-({|=
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

I jos jedan dodatak, od sledeceg kruga spec.karakteri mogu da se koriste samo ako protivnik to dozvoli.

Hvala.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires

Post by Histericni Istoricar »

Vracam se u nedelju drugari, pa ako me pustite mogao bih da krenem sa BFGom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires

Post by shukaku »

Onda bolje vratiti pravilo da kad pogine karakter,ne igra 2 kruga ili 1 kako god.
Mislim ovo je glupo da ne igraju osim ako ti protivnik ne dozvoli,podseca me na fantasy kad se stalno bune protiv specijalnih karaktera,zasto onda uopste igramo kampanju,koja je friendly i igramo da bi se zabavljali?
Niko od nas ne izvodi specijalne karaktere,zato sto su broken i da bi dominirali druge,barem u mom slucaju.Izvodim zato sto se lozim na njih,kad citam u codexima i novelama fluff.
Primer Bjorn koji kosta 300 poena,a mnogo je korisnije da izvedem 2xlongfangove umesto toga,
Ragnar protiv orkova,iako je tu apsolutno beskoristan,itd..
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Zeleo bih da skrenem paznju saigracima na par stvari vezane za kampanju:

Ovo je dupla kampanja sa skoro 20 igraca. Ista je pravljena kao "radni projekat" vise nego po egzaktnim pravilima, i ista su, ako niste primetili, dosta dinamicna i promenljiva kako bi nas vrli Dule the Great uspesno napravio da se svi mi zabavimo i izigramo adekvatno. To znaci da ce jako puno puta doci do revizije nekog pravila da bi bilo ispravno prema svima nama, da nikog ne favorizuje, i da (sto je najbitnije) poveca kolicinu zabave koju imamo.

Zelim da ne zaboravite najbitniji detalj ovde - igramo se da bi smo se zabavili. Ma koja promena pravila bila, ma sta igrali, to ne bi smelo da se promeni. Isprobavamo eksperimentalne liste, vodimo stvari koje nikada ne bi vodili na turnirima (jer se palimo na njih, kako je Shukaku rekao), igramo sa davno zaboravljenim modelima, igramo misije koje su drasticno disbalansirane (+15% za gardu plus battle misija za gardu? anyone? :D). Definitivno ne radimo ovo da bi pobedili u kampanji, vec da bi se zabavili. Mislim, naravno da tezimo da pobedimo, kampanja mora da ima pobednika na kraju. Ali setite se da je ovo kampanja koju smo sami izabrali da igramo, i koju dule mora pored svih nas teskih ljudi (za neke od nas ovo vazi i bukvalno i figurativno, myself included) da nekako organizuje da svima bude zabavno.




Drugim recima:
Hajde da se igramo i da bacamo neke kockice, bez obzira na promene koje mogu nastati tokom kampanje.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

Iako sam dete,ali mislim da imam pravo da kazem.Slazem se i sa Shukaku-om i sa Bocom,jer milsim ovako:da idalje vazi ono kad umre spec. karakter da ga nemas 2 kruga,ali opet mislim da to treba da utice SAMO na igraca koji ga je izgubio ne na celu rasu(to je sa strane Skukaku-a).Ali opet mislim da to netreba da promeni neciji stav prema igri,mi igramo kampanju da bih se zabavili(nadam se)ovde niko nepravi O.P.(Over Powered za sve vas noob-ove ;))i na kraju ovo je samo igra.

Tolko od mene. :badger: :badger: :badger: :badger: :badger:
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Vojamilan javlja (na pogresnom topicu, naravno) da nece biti tu za vikend i ako bude trebalo nesto da se postuje da ce Pneka to raditi u njegovo ime.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

A evo i revizije pravila za "Planetary System Empires" Kampanju. Pravila postaju vazeca od sledeceg kruga.
-Potez ce se deliti u nekoliko faza (redosled odabira eventova/izazivanja/osvajanja ici ce po inicijativi-tim sa najvecim brojem teritorija poslednji, a sa najmanje prvi itd..) koje ce ici sledecim redom:
1. Event phase
2. Challenge phase
3. Battle phase
4. Conquest phase
5. End of round/phase

1. EVENT PHASE- U ovoj fazi birate jedan od 10 ponudjenih "eventova". S obzirom da ima vise igraca nego eventova, isti se mogu duplirati,ali tek posto se svi izaberu. Ovo znaci da ne mozete uzeti isti event kao neki prethodni igrac ukoliko je neki drugi slobodan. Takodje ne mozete uzeti isti event dva puta za redom.
Eventovi su sledeci:
a) Immoral Victory-prva neresena bitka racuna se kao pobeda.
b) Construction-mozete odmah postaviti/izgraditi jednu zgradu na vasoj teritoriji.
c) Disaster-izaberi jedan tim. Za svaku zgradu na njihovoj teritoriji baca se D6 i na 1 zgrada se urusi(sklanja se sa mape)
d) All or Nothing-ukoliko ne izgubis nijednu bitku dobijas +2 poena. A ako izgubis automatski se dobija Disaster event.
e) Scouts-re-roll-ujes D6 za biranje ko igra prvi/bira stranu. (sve bitke)
f) Diplomacy-izaberi igrac. On ne moze da te izaziva u ovom potezu.
g) Elite Army- +1 Elite, +1 Fast Attack ili +1 Heavy Support u odnosu na FoC. (sve bitke)
h) Dawn Attack-u scenariju vazi Night Fighting. Na kraju svakog Game turna baca se D6 i na 5+ svane(nema vise Night Fighting-a)-(sve bitke)
j) Desperate Last Push-na kraju igre dobijes dodatni Player Turn. Protivnik ga dobija na 3+ (Ovaj Event se moze iskoristiti samo u JEDNOJ od svojih bitaka, ali ne moras da najvis u kojoj ces ga koristiti)
k) Sacred Ground- D3+1 Unit dobija Fearless USR. (sve bitke)
Kada svi igraci odaberu svoj event za taj potez prelazi se na..

2. CHALLENGE PHASE- U ovoj fazi birate dvojicu protivnika i izazivate ih na bitku. Oni ne mogu odbiti vas challenge osim u posebnoj situaciji(pogledati u nastavku). Ukoliko vas izazovu jednom pre nego sto dodje na vas red izazvacete samo jednog igraca. Ukoliko ste izazvani dvaput bicete automatski preskoceni. Po potezu mozete odigrati koliko god zelite bitaka, s tim da je minimum dve. Kada zavrsite dve obavezne bitke mozete opet izazvati nekog(e) igraca(e) s tim da oni sada mogu odbiti vas challenge. Ne mozete igrati vise od dva puta sa istim igracem, i Tim Tyranids NE MOZE izazvati Necrona, ali Necron moze izazvati Tyranida. Takodje PDF i SM NE MOGU izazvati Tim Strange Xeno Creatures,ali Xeno mogu izazvati PDF i SM,ali ce od tada pa na dalje biti dozvoljeno obostrano izazivanje.
Igraci u istim timovima se ne mogu medjusobno izazivati(za sad).

3. BATTLE PHASE- U ovoj fazi igraju se bitke protiv izazvanih. Imate dve nedelje da odigrate dve obavezne i jos koliko god hocete dodatnih bitaka prateci ogranicenja napisana u prethodnoj fazi.
Pozeljno je da bitke koje se budu igrale budu ne samo iz osnovne knjige pravila vec i iz sledecih dodataka:
-Battle Missions
-Planetstrike
-Cities of Death (update-ovane u najnovijem White Dwarfu)
Poentaza ne bi trebala da bude manja 1500 poena a ne veca od 2500. Ukoliko igraci ne mogu da se dogovore oko poentaze igrace se u 1500 poena.
Minimum svaka treca bitka koju igrate MORA biti neka "specijalna". Dozvoljen je 1 specijalni karakter po vojsci, ostali mogu biti dodati ukoliko vam protivnik to dozvoli.

4. CONQUEST PHASE- U ovoj fazi igraci moderatoru prijavljuju dve najuspesnije bitke i sabiraju osvojene poene prateci sledecu tabelu:
a) 5+ odigranih bitaka (5 pobeda)- 6pts.
b) za odigranih 8+ partija- +1 pt
c) 2 pobede- 4pts.
d) Pobeda-Nereseno- 3pts.
e) Pobeda-Poraz i Nereseno-Nereseno- 2pts.
f) Nereseno-Poraz- 1pt.
g) 2 Poraza- 0pts.

Kada se bitke prijave i svi osvojeni poeni saberu igraci mogu osvojiti neke prazne teritorije ili teritorije igraca koje su izazvali-odigrali bitku i pobedili. Teritorije koje se mogu osvojiti kostaju sledeci broj poena:
a) prazna teritorija- 2pts.
b) prazna teritorija pod stitom/okupirana teritorija- 3pts.
c) okupirana teritorija pod stitom- 4pts.
d) okupirana teritorija sa stitom na njoj- 5pts.
f) Hive City- 6pts.

Umesto zauzimanja teritorija poene mozete potrositi i na gradnju zgrada na svojoj teritoriji:
a) Manufactorum (+5% od ukupnog broja poena za svaki Manufactorum vise od protivnika- max do +15%)- 3pts.
b) Command Centar (+1 ili -1 na roll ko igra prvi/bira stranu za svaki Command Centar vise od protivnika- max do +- 2)- 2pts.
c)Bastion (na 4+ odabrana jedinica dobija USR. Broj jedinica koji moze dobiti USR isti je kao broj Bastiona koje tim poseduje- do max 2)- 4pts.
d) Shield Generator (pruza zastitu teritorija)- 4pts.

5. END OF ROUND- U ovoj fazi moderator rezimira dogadjaje u prethodnom potezu, objavljuje neka spec. pravila koja ce biti koriscena od sledeceg poteza/u sledecem potezu, update-uje mapu ,seti se familije onima koji su kasnili, nisu dolazili na forum da kazu ta rade sa svojim poenima i slicno. Najavljuje pocetak sledeceg poteza.
Last edited by Telion on Mon Aug 22, 2011 11:08 am, edited 1 time in total.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Evo, da se javim, u slucaju da ste ste ponadali da su me negde overili,razapeli,koknuli, itd. :P (izvini Dule, nisi te srece :lol: ).

Javljam se iz hotelskog lobija, posto van hotela je prilicno...kako da se izrazim...a da, ubogo! Vracam se u petak u pekarske sate, pa ako je neko raspolozen da odigra partiju sa mnom, neka se javi.; ;)

Puno pozdrava iz zemlje sunca, peska, faraona, piramida, sfingi, nemastine, gladi, jada, bede, cemernih plata, socijalne nejednakosti, bahatih trgovaca, uzasne kuhinje, blagoslovenog hejta prema izraelcima, vojne hunte, od skora revolucije, i prsatih istocno-evropljanki! :D :wink: 8-) :twisted: :badger: :badger:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Locked

Return to “Warhammer 40k”