Planetary System Empires

User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by bojan »

Hypodermic wrote:...Verovatno iz istog razloga sto vicevi sa 8 mi isto nisu smesni...
To je zato sto si snob-wannabe.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Ajde,ajde..stvarno..ostavite zezanje za uzivo.

E sad..ukoliko neko ima nekih primedba/pitanja/pohvala i slicno..obratite se DULETU (mrzimsvee) jer on zvanicno vodi Kampanju. Ja sam samo pomogao u izradi pravila koja su opsta. Ne znam ciljeve ostalih frakcija, niti zelim, jer se igram kampanje i od sada sam kao i svi ostali.
Ostalo je jos da se izrade pravila za BFG, i ono sto sada mogu da vam kazem je da ce flote u zavisnosti da li pobede ili su porazene moci da blokiraju puteve sa i ka odredjenoj planeti, da daju podrsku svojoj vojsci i slicno. Na taj nacin ce BFG biti povezan sa 40k, ali koliko sam razumeo Duleta, BFG nece uticati na konacni cilj neke frakcije i njene pobede u Kampanji. Uglavnom, svi cete znati ono sto i ja znam, ni manje, ni vise.

Takodje bih apelovao na igrace da igraju sto vise razlicitih misija i da koriste razlicite expanzije. Cilj ove kampanje nije pobeda(mozda nekima jeste), vec je cilj da se napravi jedna prica o borbi Imperije da odrzi mir u sistemu i Xeno rasa i njihovoj zelji da se domognu moci/artefakta/Imperijalnih/Space Marinackih glava i slicno. Znaci slobodno igrajte Battle Missions (mozda neke nisu balansirane, ali su flyffu), ukoliko napadate neka utvrdjenja(zelite da ih osvojite) pitajte protivnika da igrate Cities of Death. Ili, sada u pocetku..napadajte protivnike sa neba, iz vasih krstarica(dok ih jos imate..muhahaha :twisted: ), igrajte Planetstrike...kasnije ce se verovatno igrati Apokalipsa..i tako.. :D
(a i osnovne misije su smorile, realno.. :lol: )
I napisite (ako vas ne mrzi) neku uvodnu pricu za svoju armiju- zasto su oni tu, ko je sve tu, kako su dosli tu i slicno. Milinovic je to bas super uradio, a po ugledu na njega uskoro cu i ja sastaviti svoju, pa pozivam ostale da isto to urade. :)

Pozdrav za sve igrace i one koji ce pratiti desavanja u kampanji!

I, nesto za sam pocetak:


+++Thought for the Day: Fear not Man, nor Beast. Instead, fear the Wrath of the Emperor.+++
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires

Post by deka »

Kad pomenu pričicu...
Ultramarines
3’rd Company
“Scourge of the Xenos”


Chaplain Ortan Cassius je bio neobično nervozan u zadnje vreme, što nije bilo uobičajeno za njega. Nestrpljivo je šetkao po komandnoj sobi, gledao taktičke podatke na ekranima, servitore kako ih unose i čekao vesti… Ali, astopati su bili nemi. Vesti nije bilo…

Još od bitke za Macragge, osećao je neverovatnu mržnju prema tiranidima. I to ne zbog toga što je bio skoro smrtno ranjen, (a preživeo je samo zahvaljujući tome što su ga njegovi ljudi zaštitili svojim telima), nego što ga je užasavala ta bezumna potreba za uništavanjem svega živog što im se nađe na putu, i to bez ikakvog razmišljanja o posledicama i bilo kakvog pogovora…

Dugo nakon toga slao je ljude u Deathwatch, da bi bili u prilici da se susreću sa tom nepredvidivom, opasnom, i nadasve nepoznatom rasom. Najveći problem borbe protiv tiranida ogledao se u tome što se nisu uklapali u dotadašnje načine borbe i samog poimanja ratovanja. Čak ni u svom besmrtnom delu Codex Astartes primarh Roboute Guilliman nije predvideo nešto tako monstruozno i bezumno.

Nakon bitke za Macragge koja je bila završna bitka Prvog rata sa tiranidima, u kojoj je u najvećoj meri i uništen Hive Fleet Behemoth njegovi ostatci, tzv. Splinter fleets, su nastavili da se kreću kroz imperijalnu teritoriju i dalje ugrožavaju naseljene svetove.

Deathwatch kill timovi su bili zaduženi da tragaju za opasnostima koje prete Imperiji i da ih neutrališu, tako da je to bila idealna prilika da se Ultramarinci susreću sa novom pretnjom i uče kako da joj se suprotstave. I najbitnije, da nađu efikasne metode da se pretnja neutrališe, a onda i uništi...

Nekoliko skauta iz 10. Kompanije, koji su u zadnjoj kampanji protiv orkovskih klanova u Charadon sistemu, dokazali svoju vrednost, borbenu veštinu i hrabrost, zbog čega su nakon povratka na Macragge, u tvrđavu – manastir Fortress Of Hera, u tradicionalnoj ceremoniji u postali Space Marinci, odnosno, stekli pravo da nose Power Armour. Dodeljeni su trećoj kompaniji, kojim komandije kapetan Mikael Fabian. Ubrzo nakon ceremonije su se prijavili za kampanju koju je Deathwatch planirao protiv novootkrivenog ostatka tiranidskog Hive Fleet-a.

Razlog nervoze Chaplain-a Cassius-a je bio u tome da je još pre stizanja njegovih ljudi na mesto sastanka izgubljena svaka veza sa njima...
Tada je u komandnu sobi kročio Chief Librarian Varro Tigurius. Možda najmoćniji psyker u Imperiji, naravno posle Imperatora, je bio smrknut što starog čeplena nije obradovalo. Librarian mu je preneo da je oko tačke okupljanja Kill tima osetio nestabilnost u Warp-u, i senku crnju od samog svemira i veliku prazninu. Zastrašujuću prazninu i tišinu...

Tako nešto ne može da prođe nekažnjeno, i čeplen je dobio dozvoju od Chepter Mater-a Marneus-a Calgar-a da ispita situaciju i kazni počinioce.

Pošto su nestali ljudi pripadnici treće kompanije čeplen je za misiju odabrao njene pripadnike.

Tri Tactical squad-a
• Tactical Squad I, Telion, The Indomitable, Rhino transport Guilliman's Will
• Tactical Squad II, Ovatius, Wrath of Galatan, Rhino transport Revenge For Calth
• Tactical Squad IV, Theta, The Shield Bearers

Dva devastator squada
• Devastator Squad IX Signatus,
• Devastator Squad III Ixion (reinforcment from IX’th Company)

Dreadnought
• Venerable dreadnought brother Severus's Ironclaw

Terminatori iz prve kompanije
• Terminator Squad II Gaius (Assault Terminators)

I na kraju pad doadataka iz Chapter Armory-ja:
• Whirlwind Aurora
• Predator Destructor Prandium Retaliation

Iz poštovanja prema najstarijem Ultramarincu Lord Calgar mu je stavio na raspolaganje Strike Cruiser Vae Victus, kojim komanduje Master Of The Fleet - komandant Ultramarinačke flote lično – Lord Admiral Laszlo Tiberius.

Putivanje kroz Warp je prošlo bez problema, i relativno brzo su stigli na zborno mesto nesrećnog Deatwatch Kill tim-a. Neugledna, mala, mrtva planeta, Doton…
Skeniranje skenerima velikog dometa nije pokazalo nikavku opasnost u orbiti, ali Chaplain Cassius je ipak izvršio oprezan Orbital Assault, kako bi izbliza pogledao mesto okupljanja...

Nakon što su osigurali položaje, na mestu okupljanja su otkrili dva oborena Thunderhawk transporta, jedan sa Rhino transportima i drugi koji je transportovao moćni Land Raider Crusader.

Oba Thunderhawk-a su bila potpuno uništena, kao i Rhino transporti, ali je Land Raider zahvaljujući svom oklopu od adamantiuma i ko zan još čemu, bio u naoko pristojnom stanju, pa su Techmarine Orian i njegovi servitori dobili zadatak da ga dovedu u ispravno stanje. Pod nadzorom Techmarine-a transportovali su oštećeni tenk na Vae Victus, gde su ga u toku nastavka putovanja doveli u stanje potpune operativnosti, nakon čega je Chaplain Cassius rešio da ga upotrebi kako komandno vozilo, iako je bio u bojama Deathwatch-a, crnoj, crvenoj i beloj, a ne Ultramarinački plav... Jednostavno nije bilo vremena, a ni resursa da ga prefarbaju. To će već učiniti kada okončaju svoju misiju, i vrate se u na Macragge u Fortress Of Hera.

Nakon što su ispitali mesto napada, krenuli su u potragu počiniocima. Astropati su otktili velika komešanja u Warpu na koordinatama koje su bile blizu istočne granice Imperije, prema delu svemira koji kontrolišu Eldari. Cassius je naredio put tamo, iako je imao loš osećaj...

Put je bio mnogo gori od dosadašnjeg, pošto su neposredno posle ulaska u Warp, upali u jaku Warp oluju, koja je izazivala nelagodnost kod mlađih ranika. Ipak Lord Admiral Laszlo Tiberius je jako iskusan kapetan, i doveo je Vae Victus na tražene koordinate, bez većih problema.

Nakon izlaska iz Warpa, odmah se pokazalo da je Chaplain Cassius imao pravo. U malom planetarnom sistemu od 4 planete, koji nije bio ucrtan na Imperijalnim zvezdanim kartama vladala je velika gužva. Librarian – Codicier Numanor i astropati su konačno mogli da „vide“ šta se dešava spod senke koja je sakrivala sistem...

Orci su napadali Eldare. Taui koji jure Orke. Svemirski vukovi i Blood Angels-i koji se kolju sa World Eaters-ima i Iron Warriors-ima. Dalje još nekoliko neindentifikovanih Chaos Space Marinaca, za kojima jure Dark Angels-i jer veruju da se u među njima kriju Falen-i. Za Dark Angels-ima i haos marincima Inkvizicija je poslala Grey Knight’s-e da ih reše života... Tu su i Dark Eldari, u večitoj potrazi za robovima i dušama. Tiranidi u potrazi za biomasom. Sva ta gužva i buka je probudila i Nekrone koji su počivali na jednoj od planeta sistema...

-„Biće ovde zanimljivo“, pomisli Chaplain Cassius. „Toliko protivnika Imperatora na jednom mestu. Gomila prljavih, korumpiranih haotika, kao i xeno scum-a svih vrsta. Neću morati da gubim vreme da ih jurim okolo.“

-„Kapetane“, obratio se kapelan Lordu Tiberiusu, „Pošaljite poruku mladom Kalgaru, da će nam možda trebati pojačanje u ovom sektoru“
-„Braćo, uzbuna. Okupite se na borbenim položajima...

-„Courage and Honor!“
Image Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires

Post by shukaku »

:applause: za pricicu.
Mada mi se ovaj deo najvise svidja:„Pošaljite poruku mladom Kalgaru
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Super pricica. :)

Sto se nekrona tice, mi radimo sve po P.S., nema tu muljanja i raznih manevara i sl. Ako vas bas zanima, procitajte strane 162 i 163 u osnovnoj knjizi pravila za Apocalypse.

Ukratko : vi se pojavite, i krenete da gurate nos tamo gde vam nije mesto, mi se onda probudimo sa gadnom glavoboljom, i pocinjemo da pravimo random skirmishe. Sto vise neprijatelja primetimo, tj. u vasemu slucaju, sto vecu buku pravite, i lumpujute do kasno u noc, na nase veliko nezadovoljstvo i nedostatak sna, mi izvodimo sve jace, vece,i poganije stvari. :D Na kraju, kada se ceo Tomb World (pricajte vi sta hocete, taj svet je nas, mi smo ga jos onomad ocistili od gadosti zivota, pa cemo i sad. :D ) digne na noge, krece vulgar display of power. :twisted:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Planetary System Empires

Post by milosh »

Pričica je odlična ja moju pišem tek za 10ak dana kada se vratim sa mora. Tada ću moći da igram i prve bitke.
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

APELUJEM NA SVE UCESNIKE KAMPANJE DA POSECUJU FORUM BAREM JEDNOM DNEVNO I INTERESUJU SE ZA KAMPANJU
ZA KOJU SU SE SAMI PRIJAVILI


Takodje da dodam, ucesce u kampanji se placa 300din.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by joggy »

moj predlog je da se odredi dan (recimo petak 22.00 ili bilo koje drugo vreme samo da je tacno odredjeno) kad svi moraju da budu online (to bi u tom slucaju bio period od 15 min otprilike) kako bi ova prva faza isla brze.
Isto, ne bi bilo lose odrediti i vreme (dan) za challenge.

Ako neko ne bude u to vreme online odredi mu se random sta igra i gotovo.

Samo moj predlog.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Meni je recimo potpuno ok, da se odredi 1 dan za eventove i recimo 2 dana za challenge..treba ozbiljno razmisliti o tome.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

I ja sam totalno za dan. Kako smo evo poceli u petak, neka je svaki drugi petak dan za biranje eventova, i onda lepo ostaju subota i nedelja za izdavanje challenga (pa mogu isti i uzivo, uglavnom smo u klubu :D)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires

Post by shukaku »

Slazem se sa Bocinim predlogom.Mislim da bi to bila najbolja varijanta.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

I od tog ponedeljka do sledeceg petka da se odigraju minimum 2 bitke. Moze,sto se mene tice, to je sasvim dovoljno vremena.
Aj onda, posto vec malo kasnimo sa "rasporedom" da ubrzamo kako ovu, tako i sledecu fazu i sve zavrsimo do ponedeljka. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Podrzavam predlog da se odredi jedan dan (u ovom slucaju petak) kada se biraju eventovi, i potom dan-dva da se objave izazovi. Ako ste se vec prijavili da igrate kampanju, ocekuje se da budete aktivni. Imajte obzira prema drugima malo. Ima nas 15+, sto je bas mnogo. Izgovori tipa nemam/nisam imao vremena i sl. ne piju vodu ovde. Ili drzite korak sa ostalima, ili nemojte uopste da igrate.

My 2 cents.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Planetary System Empires

Post by milosh »

Odlicna ideja je ovo da imamo 1 dan za eventove plus 2 za izazivanje, samo to nece moci da budu uvek petak + subota, nedelja jer nam posle toga treba 2 nedelje da odigramo bitke, tako da ce za drugi krug to biti ponedeljak + utorak, sreda. I onda sve tako u krug.
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Pa odigras od ponedeljka do sledeceg petka bitke,tj za malo manje od dve nedelje, ako mozes da stignes.. :wink:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Planetary System Empires

Post by milosh »

Naravno ako mogu da stignem ali mnogima ce znaciti bas taj drugi vikend za igranje ;)
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Slazem se.. No,okej..sto se mene tice moze kako ocete, samo da to ide "tecno" i brzo. :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Pitanje za organizatore : da li se mogu stekati poeni?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Jedan krug..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires

Post by deka »

Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires

Post by Telion »

Wow... 8O :applause:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

Drago mi je sto napokon mogu da ucestvujem u konversacijama na forumu,i dolzim sutra u Hoby da se jos malo raspitam za pravila
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
User avatar
vojamilan
Posts: 102
Joined: Mon Jun 30, 2008 6:44 pm
Location: Beograd - Banjica

Re: Planetary System Empires

Post by vojamilan »

Jel ima shanse da uletim kao brake away faction? ili nesto slicno sa tauima?Jebiga kasno sam sazno za kampanju
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

vojamilan wrote:Jel ima shanse da uletim kao brake away faction? ili nesto slicno sa tauima?Jebiga kasno sam sazno za kampanju
Moze od sledeceg kruga.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Planetary System Empires

Post by milosh »

Sa Nemanjom sam se dogovorio za bitku. Staljine i Ogi (znam da Ogi čita forum za Staljina nisam sigiran) javite se da li vam odgovara sledeći četvrtak ili petak.
Image
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Planetary System Empires

Post by prokleti zabagovani forum »

Sto se mene tice mogu i cet i pet.
Ovo znaci rat!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Planetary System Empires

Post by milosh »

Ok, kako ja da onda stupim u kontakt sa Staljinom. Dule jel možeš ako bude navraćao do kluba da ga pitaš da li mu odgovara sledeći četvrtak ili petak (pošto Ogiju i meni odgovaraju oba dana) i da nas obavestiš ovde šta je rekao. Pozz.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Planetary System Empires

Post by PeraNekron »

Ja sam odigrao sve 4 partije, i sve 4 pobedio. Kada mogu da izazovem jos jednog igraca, sa opcijom da on odbije? Mogu odmah, ili moram da sacekam da svi odigraju svoje (obavezne) partije?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

ja bih da igram protiv Boce,ali samo treba da utvrdimo dan i vreme,to cu mu polsati na pm.
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

PeraNekron wrote:Ja sam odigrao sve 4 partije, i sve 4 pobedio. Kada mogu da izazovem jos jednog igraca, sa opcijom da on odbije? Mogu odmah, ili moram da sacekam da svi odigraju svoje (obavezne) partije?
Kako ovo niti je definisano precizno, niti je dule tu da arbitira narednih 24h, niti ce se sve obavezne partije zavrsiti do kraja sledece nedelje zbog letovanja raznih, mogu samo da ti kazem da: radi po sopstvenom nahodjenju :D


Ako ikog zanima, ja sam filipov izazov prihvatio, i igram ga POSLE moje regularne partije. Necu ga odbiti jer kako god da se okrene vec imam 2 wina, tako da imam zagarantovana 4 poena :D Sad ciljamo na vise...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Planetary System Empires

Post by prokleti zabagovani forum »

A kako Filip moze da izazove Bocu kada nisu na istoj planeti? Malo je glupo jer ja mogu da izaberem nekog slabog protivnika na nekoj planeti gde mene nema, da ga stalno pobedjujem i da za te poene zauzimam teritorije na planeti na kojoj sam ja, sto je definitivno glupo. Mislim da treba ili to zabraniti ili uvesti pravilo da mozes da zauzimas teritorije samo tamo gde zapravo napadnes.
Ovo znaci rat!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Ako imas starport mozes da izazoves bilo koga, jer starport se granici sa svakim drugim starportom. Naravno, sa tim osvojenim poenima mozes da zauzmes samo njegove teritorije sa kojima se granicis (sto je SAMO starport u ovom slucaju), ili prazne teritorije sa kojima se granicis.
Tako da ogi, ja ne mogu ma koliko hteo da zauzmem praznu teritoriju na vasoj planeti, jer se ne granicim ni sa jednom, sem sa onom gde je vas starport. Za koji mi treba 5+ ili koliko vec poena da ga osvojim, i to jedino ako dobijem. Sa druge strane, ako Filip dobije, moze komotno da osvaja prazne teritorije na vasoj planeti, ili ako ima dovoljno poena da pokusa da osvoji nas starport.

Jeste malo glupo izazvati nekoga cije teritorije ne mozes da osvojis, ali ako dobije makar moze prazne teritorije na vasoj planeti da osvaja.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Planetary System Empires

Post by prokleti zabagovani forum »

Kao sto rekoh treba da se uvede pravilo da je moguce da:
Napadnes samo tamo gde mozes (granice,starport) i ako mozes (zapravo imas/imaces ako pobedis dovoljno poena da zauzmes tu teritoriju), znaci logican napad.
Da mozes da osvojis samo onu teritoriju koju si napao - da moras da je osvojis ako si je napao (znaci nema ja napadnem nesto negde, pobedim i zauzmem nesto drugo ili izgradim nesto).
Da mozes da gradis samo ako se branis (znaci neko te napadne ti se zabunkerises), ili ako imas dovoljno poena (napadnes, zauzmes to sto si napao i ostane ti dovoljno poena da izgradis nesto, znaci u krugu).
Ovako kako je sada je prilicno haoticno.
Ovo znaci rat!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires

Post by Hypodermic »

Haoticno ili ne, radilo je super za zadnje tri kampanje i bilo je ekstremno igrivo. Da ne kazem da je logicno da ces izazvati nekoga ciju teritoriju zelis i mozes da osvojis.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Planetary System Empires

Post by prokleti zabagovani forum »

Zadnje tri kampanje su bile na istoj planeti ako se ne varam. Da, sasvim je logicno da dok te napada gzilion orkova ti odsetas sa bojnog polja na drugu planetu i napadnes neke random bube. 8O :? :(
Ovo znaci rat!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires

Post by deka »

Ognjenka ne teoretiši, nego igraj partije...

I prepusti Duletu da se bavi organizacijom...
Image Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Mrzimsvee »

prokleti zabagovani forum wrote:Kao sto rekoh treba da se uvede pravilo da je moguce da:
Napadnes samo tamo gde mozes (granice,starport) i ako mozes (zapravo imas/imaces ako pobedis dovoljno poena da zauzmes tu teritoriju), znaci logican napad.
Da mozes da osvojis samo onu teritoriju koju si napao - da moras da je osvojis ako si je napao (znaci nema ja napadnem nesto negde, pobedim i zauzmem nesto drugo ili izgradim nesto).
Da mozes da gradis samo ako se branis (znaci neko te napadne ti se zabunkerises), ili ako imas dovoljno poena (napadnes, zauzmes to sto si napao i ostane ti dovoljno poena da izgradis nesto, znaci u krugu).
Ovako kako je sada je prilicno haoticno.
Ovde je Ogi poprilicno u pravu, od sledeceg poteza ce biti tako. Niko nece moci da napada onoga sa kim se ne granici, ne zaboravite da
se svi space portovi granice.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires

Post by Histericni Istoricar »

Samo da javim da sam do 10.08. u varpu oko ove savaz planete Vranje. Tako da Dule skini me sa spisak igraca za BFG.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Planetary System Empires

Post by prokleti zabagovani forum »

Napad na space port bi trebalo da kosta 4pts. Ako je protivnicka flota u orbiti ne mozes da napadnes space port, moras prvo da dobijes bitku u svemiru (BFG).
Ako pobedis mozes da napadnes stime da ako space port ima stit napad kosta 6pts a ako nema tvoja flota moze da radi orbital bombardment (pravila za marinacki chapter master OB cinimi se).
Flota ima jedan krug da ne ometano radi planetary assault, a u sledecem krugu protivnik moze da proba kontra napad.
Ako uspe jedinice koje su na zemlji (racunajuci da je planetary assault uspeo) su odscene i ne mogu dobiti pojacanje, tj. ako pobedis ili bude nereseno u sledecoj 40k bici (odbrani SP) sve sto ti je izginulo je mrtvo.


Znaci napad na drugu planetu je jako ozbiljna stvar i zahteva ogromne resurse i totalnu posvecenost, tako da bi i u igri to trebalo da bude jako tesko izvesti, sa druge strane otvara ogromne mogucnosti za diplomatiju i backstabbing jer ako te neko napadne pre nego sto dodje red na tebe a tvoj space port je okupiran... :mrgreen:
Ovo znaci rat!
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

Pencicu vreme je da odigramo jednu :),dogovoricemo se sve preko pm-a
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
Locked

Return to “Warhammer 40k”