Dreamspirit Wargaming 40k battle reports

Locked
User avatar
Ozgilijat
Posts: 21
Joined: Thu Jul 23, 2009 10:23 am

Dreamspirit Wargaming 40k battle reports

Post by Ozgilijat »

Cao svima, tek pocinjemo sa 40k,i pravila se jos uce , ali potrudili smo se da uradimo jednu malu bitku i nadam se da ce vam biti zanimljiva. Vidimo se uskoro, pozz

part one:

http://www.youtube.com/watch?v=IWJJelvcYZA

part two:

http://www.youtube.com/watch?v=FhuVALealJo
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Dreamspirit Wargaming 40k battle reports

Post by joggy »

odgledao sam prvi deo mada u preskocima pomalo.

Moj predlog je da uvedes neki graficki prikaz ko vodi koje jedinice (kao white dwarf) da ne bi neko suvoparno nabrajao sve jedinice i njihovu celokupnu opremu.
Recimo neka muzika, sheet na 2/3 ekrana, 1/3 kamera koja se krece od jedinice do jedince a na sheetu hajlajtujes koju jedinicu kamera fokusira trenutno.
Isto tako ne bi skodio ni neki takticki prikaz cele table, recimo iz kruga u krug (opet kao u white dwarf) kako bi sazeto videli sta se sve desava u jednom krugu na celoj tabli.

Smeta mi to sto je centerpiece bitke kuca u warhammer stilu (bolje stavi nesto sto je bas za 40k ako ce to kamera stalno da snima).

Svidja mi se sto su sve figure obojene (odnosno ja nisam primetio neobojene)

U prvom preletu cini mi se da sam video jednu gresku u pravilima, kad chaos marinci assaultuju obicne, jedan cika se odlucuje da assaultuje drugi sqaud, medjutim onda izgleda da izlazi iz koherencije. Koherencija se mora zadrzati u assaultu. Ukoliko je to neki karakter on mora da se izdvoji od jedinice u movemet fazi tako sto ce stajati vise od 2" od bilo kod modela.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Ozgilijat
Posts: 21
Joined: Thu Jul 23, 2009 10:23 am

Re: Dreamspirit Wargaming 40k battle reports

Post by Ozgilijat »

e hvala ti na predlozima, nama je ovo prva partija 40k ikada odigrana, tako da jesmo napravili par gresaka, no mislim da je to normalno. Mozes li da predlozis neki program u kome bih mogao da spajam armijske liste i pregled armija no bojnom polju? Svidja mi se ideja, samo ne znam kako da je sprovedem u delo.

trenutno nemamo ni jedan teren za 40k. Moj studio je do sada samo radio terene za Fantasy, i cim zavrsim narudzbine koje sada imam, krenucemo sa 40k terenima, iskreno, nisam ni znao da cemo da igramo 40k u skorije vreme, a kamo li sa obojenim figuricama :)

Thread je otvoren za sve vas koji imate neki konstruktivni predlog kako bi sta moglo da se radi, ukoliko ste pogledali kanal, ovo nam je drugi bat rep ikada, tako da se joste uhodavamo.

Sve najbolje!
Locked

Return to “Warhammer 40k”