Feral orci i Arachnarok u 40k

Locked
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Feral orci i Arachnarok u 40k

Post by milosh »

Otvorih novu temu jer mi ne pada na pamet gde bi moglo da ide ovo pitanje. Elem, pošto su juče izašli novi modeli orkova za fantasy ja sam oduševljen izgledom figura a naročito Arachnaroka. Kao VELIKI ljubitelj monstruoznih kreatura (i njihovih figura) odmah mi pade na pamet da iskoristim ovaj model u svojoj orkovskoj 40k armiji. Medjutim ne pada mi na pamet ništa za šta bi moglo da bude korišćeno. Orci imaju jedino squigota kao monstruma ali mislim da ovaj pauk ne bi prosao kao isti :cry: Ima li neko (ludu) ideju kako bih mogao da iskoristim ovo čudovište (svi predlozi su dobrodošli).

Ako neko nije video kako izgleda:
Image
Last edited by milosh on Thu Feb 10, 2011 9:43 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Arachnarok u 40k

Post by PeraNekron »

Battle "wagon" za feral orke! :D
Ne znaju oni sta je masinerija, pa resili da u'vate prvu karakondzulu iz pecinu, ce ga nakrcaju drangulijama, i ojsa u boj! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Arachnarok u 40k

Post by joggy »

da vidis, moze battle vagon na tockovima, a ovaj pauk je kao "trofej".
moze da bude i extra ona "majka buba" koja sere one male troopere
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Arachnarok u 40k

Post by Hypodermic »

Majka buba za tiranide, da, mogla bi da se lako izkonvertuje.

Za orkove, moze komotno da bude battlewagon, moze da bude onaj mali squiggoth (ne ono sto ima u HS-u, vec ona manja verzija). Imaju orkovi i tonu nekih drugih apoc sklopochala, baci pogled u IA knjige pa vidi kao sta jos moze da se iskoristi.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Arachnarok u 40k

Post by milosh »

Hypodermic wrote:baci pogled u IA knjige pa vidi kao sta jos moze da se iskoristi.
:oops: :oops: Ja ne znam koja je ovo knjiga :oops: :oops:

Za battlewagon nisam siguran da je pogodno, mozda ako bih stavio na postolje kao sto je BW pa da se tako odredjuje front/side/rear armour. Za tog malog squigota nisam znao, jel moze neko da me uputi gde da ga pronadjem.

Vidim ja da cu da napravim i jednu feral ork listicu sa ovim novim savage figurama uz malo konvertovanja.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Arachnarok u 40k

Post by Hypodermic »

Ne knjiga, knjigE. IA iliti Imperial Armor knige izdaje FW periodicno sa pravilima za modele koje oni izbacuju. Ima ih devet ili tako nesto do sada izdatih. Pre apokalipse, samo tu si mogao da nadjes pravila za Squiggotha, titane, etc etc.

Procunjaj po torrentima pa ih nadji, i vidi tamo sta ti odgovara.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Arachnarok u 40k

Post by milosh »

Aha zahvaljujem. A jel se ta pravila koriste u apokalipsi?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Arachnarok u 40k

Post by PeraNekron »

milosh wrote:A jel se ta pravila koriste u apokalipsi?
Po dogovoru. Neke stvari su stvarno opskurne, a neke su nasiroko poznate. Postoje i posebna pravila za plemena/chaptere/legije itd. Stvarno opsirno. Imas u army builder opciju "enable IA", tek onda imas 300 cuda i opcija.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Arachnarok u 40k

Post by milosh »

Kao što napisah u prvom postu ove teme nove orkovske figure mi se mnogo svidjaju i pokušavam da ih nekako uklopim u svoju 40k armiju. Sada mi je na pamet došla ideja da sastavim jednu feral ork listicu sa novim sevidž figurama pa me interesuje da li bi tako nešto bilo izvodljivo uz neke konverzije, tj da li bi vi hteli da igrate protiv toga. Najteže bi mi bilo da ispoštujem WYSIWYG, jer neke stvari jednostavno nisu moguće ili bi opasno naružili figure. Evo o čemu sam razmišljao:

1. Arachnarok - feral betlvagon
2. Novi Sevidži - feral Boyzi, moguće je da svakom od njih stavim i pucu jer ih imam mali milion da sve bude po PS-u
3. Sevidži na svinjama - feral bikeri, ovde je veliki WYSIWYG problem njihove TL big shoote koje mi se nikako ne stavljaju na prasiće
4. Goblini sa Arachnaroka - feral gretchini
5. River trolovi - meganobzi (ovo je možda i najveći proksi, uz stavku broj 4. i 1.) medjutim meni se trolovski modeli mnooooogo svidjaju i ovo bi bio idealan razlog da ih kupim a da ne bude eto uzeo sam ih samo da imam :) Nemaju ni PK ni big shootu a ja ih ne bih ni kvario konverzijom.

Šta mislite? Da li biste igrali protiv ovakve armije ili bi se ovo računalo kao proksi? Takodje ako imate još neke ideje za feral orke voljan sam ih čuti.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Arachnarok u 40k

Post by PeraNekron »

milosh wrote: TL big shoote koje mi se nikako ne stavljaju na prasiće
Ovo bi im odmah stavio, bez razmisljanja. :D Prasici sa mitraljezima, toga nema ni u crtanim filmovima. :D
Uvek bih igrao protiv takve vojske.
Trollci su ok za meganobze, ali prikaci im neke oklope/ploce na telo, da izgledaju bas oklopirano, kao meganobzi. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Feral orci i Arachnarok u 40k

Post by deka »

Imaš čak u nekim starijim White Dwarf-ovima, lika koji je ukrštao svinjče i motor, i to izgledalo prilično cool...
Image Image
User avatar
VicTheTrader
Posts: 66
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:56 pm

Re: Feral orci i Arachnarok u 40k

Post by VicTheTrader »

Ideja sa feral orcima je mnogo dobra, bas bih voleo da vidim ove konverzije... i da igram protiv njih naravno. Prasici sa mitraljezima, fenomenalno :) Nego palo mi je na pamet da ovaj pauk moze da se iskoristi i za tervigona? Pretpostavljam da glava moze da se zameni sa tiranidskom, poskidaju goblini ili sta su vec...
When in deadly danger, when beset by doubt, run in little circles, wave your arms and shout. - parody of the litany of command

Hurry up before we all come to our senses! - King Julien
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Feral orci i Arachnarok u 40k

Post by milosh »

Drago mi je da vam se svidja ideja o feral orcima. Pošto se i meni baš svidja verovatno ću je u (daljoj) budućnosti i realizovati. Ipak je 2011. godina kod mene godina space orkova, 2012. će biti godina pacova pa ako ne bude smaka sveta možda posle njih na red dodju feral orci. Taman da se iskristališu neke ideje kako da ih pravim. Ono što je sigurno je da ću za početak da dopunjavam već postojeću armiju nekim feral andromoljama (npr napraviću još jednu jedinicu bikera od sevidž svinjojahača, betlvagon od Arahnaroka...). I sve tako polako dok ne oformim jednu full feral listicu.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Feral orci i Arachnarok u 40k

Post by opsidiannight »

Cyboars su zakon i totalno orkovski.

http://images.dakkadakka.com/gallery/20 ... ainboy.JPG
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
ensXP
Posts: 10
Joined: Sat Feb 27, 2010 7:35 pm
Location: Beograd

Re: Arachnarok u 40k

Post by ensXP »

PeraNekron wrote:
milosh wrote: TL big shoote koje mi se nikako ne stavljaju na prasiće
...Ovo bi im odmah stavio, bez razmisljanja. :D Prasici sa mitraljezima, toga nema ni u crtanim filmovima. :D...
kako nema... nisi cuo za Barnyard Commandos??

Code: Select all

http://www.youtube.com/watch?v=7AxA8a7l-0I
Locked

Return to “Warhammer 40k”