Dark Eldars

Locked
Urke 95

Dark Eldars

Post by Urke 95 »

Evo ovako ja sam nov u ovoj igri...opasno sam se zainteresovao i nameravam da skupljam dark eldare svaki savet mi je dobrodosao ili jos bolje ako neko zna neki sajt ili link da mi posalje gde mogu da se bolje upoznam sa pravilima...znam samo najosnovnija pravila tako da se nerazumem bas najbolje ali sam shvatio sve u vezi onih poena koliko nose jedinice i nameravam da pocnem od neke obicne jedinice koja kosta oko 2 soma da li se vi slazete??? :)
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Dark Eldars

Post by Yowza »

Urke 95 wrote:Evo ovako ja sam nov u ovoj igri...opasno sam se zainteresovao i nameravam da skupljam dark eldare svaki savet mi je dobrodosao ili jos bolje ako neko zna neki sajt ili link da mi posalje gde mogu da se bolje upoznam sa pravilima...znam samo najosnovnija pravila tako da se nerazumem bas najbolje ali sam shvatio sve u vezi onih poena koliko nose jedinice i nameravam da pocnem od neke obicne jedinice koja kosta oko 2 soma da li se vi slazete??? :)
može tako, iako je najbolji način započinjanja nove vojske kupnja battleforce-a (60€), u svakom slučaju, nabavi alat za obradu minijatura (nožić, kliješta, turpije, pin vice sa burgijama, ljepilo), pa ih obradi i složi, te pofarbaj, tek onda se baci na kupovinu novih, da ti se ne dogodi kao mnogima (uključujući meni) da imaš hrpetinu nepofarbanih figura ;)
dekiboy
Posts: 8
Joined: Thu Aug 25, 2011 6:27 pm

Re: Dark Eldars

Post by dekiboy »

Kao prvo kupi Codex,kao drugo sastavi Army List da bi znao sta da kupis od figurica.
ako ti trebaju saveti u vezi farbanja ili bilo cega drugog javi.
posto tek pocinjes a ja imam pet armija(2 x Space marines,Tau,Orks i Vampire counts za WFB ) bice mi drago da ti pomognem.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Dark Eldars

Post by milosh »

dekiboy wrote:Kao prvo kupi Codex,kao drugo sastavi Army List da bi znao sta da kupis od figurica.
Iako nema ništa bolje nego držati original knjigu u rukama prilikom bitke ipak bih savetovao da se za početak poslužiš alternativim izvorima dolaska do kodeksa pa tek kada kupiš pristojnu poentažu armije kupiš i kodeks.

Dark eldarski battleforce je jedan od najboljih pa razmisli da uložiš novac u njega za početak (moja preporuka ti je možda i dva komada, naravno ne oba odjednom).

Izabrao si super armiju sa prelepim modelima ;)
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Dark Eldars

Post by No 1 »

U te alternativne izbore uvrsti pre svega osnovnu knjigu pravila i codexe ostalih armija jer ti ništa na znači ako poznaješ samo svoju a ne i tuđe armije. A kad kupiš battleforce figure izađu jeftinije nego da ih kupuješ posebno.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Urke 95

Re: Dark Eldars

Post by Urke 95 »

hvala na savetima jos uvek netreba nikakva pomoc sto se tice farbanja a codex sam vec nabavio bio sam u hobystore pa mi je covek prebacio na flashu kao virtuelnu knjigu...usput najvise mi se svidja izgled a cuo sam da manje vise svako moze da pobedi svakoga pa sam se odlucio kao prvu na estetiku :) deki moze neka pomoc oko liste nzm tacno koje su jedinice najbolje i oni tenkovi...
dekiboy
Posts: 8
Joined: Thu Aug 25, 2011 6:27 pm

Re: Dark Eldars

Post by dekiboy »

Prvo ti treba jedan HQ i dve Troops jedinice (Warriors ili Wyches) da bi uopste poceo da igras.
Sto se tice tenkova Dark Eldari imaju los Armor value 10 tako da gledaj da im kupis neke upgrade koji ce ih stititi od neprijateljske vatre a osnovno je da ti transportuju trupe do neprijatelja.
Harlekini su uvek dobar izbor jer su verovatno jedna od najboljih close combat jedinica u igri.
Bilo bi dobro i da odgledas neku partiju da bi ti bilo jasnije o cemu se radi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Dark Eldars

Post by milosh »

dekiboy wrote:Harlekini su uvek dobar izbor jer su verovatno jedna od najboljih close combat jedinica u igri.
Au brate, pa imaju i Dark Eldari boljih cc jedinica od harlekina (vičice), a da ne pričamo o ostalim armijama...
Image
dekiboy
Posts: 8
Joined: Thu Aug 25, 2011 6:27 pm

Re: Dark Eldars

Post by dekiboy »

harlekini imaju inicijativu 7,rending ,ako imaju shadow seera bacas 2D6x2 pa ako su ti u dometu mozes da pucas na njih,ignorisu difficult teren,imaju fleet i hit and run rules.Ako to nije dovoljno onda ne znam sta je.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Dark Eldars

Post by Pendargon »

Harlekini u DE vojsci ne valjaju. sve je to lepo, ali njihov point cost je prevelik u odnosu na ono sto daju. Vestice su mnogo bolji izbor kao DE.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Dark Eldars

Post by ZergLord »

Zauzimaju Elites slot, ne mogu da uzmu transport, kad charguju nesto i ako ga ubiju umru groznom smrcu od pucanja u sledecem potezu. U Eldarskoj vojsci bar imas Farseer-a koji moze da im pomogne, ali ovde nemas tako nesto.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Dark Eldars

Post by milosh »

Mislim da ti je najbolji izbor ako si u stanju da ga izvedeš da kupiš dva battleforce-a. Oni su odlični za početak i uz dodatak jednog HQ izbora imaš solidnu osnovu za armiju. Imaćeš dve jedinice (ili jednu veeeliku) kabalite warriora, dve jedinice po 10 veštica u transportima i 6 DE Reavera. Ovome kasnije po ukusu dodaš još par elita, fast attack-a ili heavy suporta i imaš dovoljno poena da igraš turnire.
Image
Urke 95

Re: Dark Eldars

Post by Urke 95 »

ok hvala razmislicu o battleforceu...
Locked

Return to “Warhammer 40k”