Vampire: the Eternal Struggle - opsta diskusija

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Vampire: the Eternal Struggle - opsta diskusija

Post by Dawngreeter »

Nisam siguran dal' bi ovo bilo vise kod kuce pod "ostalim igrama" ili ovde, al' ko reko post oje World of Darkness... Mada fakat nije RPG, tako da, ako neko misli da treba da se seli, nek se preseli.

Daklem, konacno to cudo ima i kod nas da se kupi. I to, kolko sam video, sve edicije trenutno u opsticaju, osim Camarilla edicije (a i to kapiram da ce skoro nabaviti). Cuh da su ljudi pokazali i interesovanje za kupovinu, sto je krajnje pozitivno. Konacno ona kutija startera i kutiaj boostera koju kupih mozda dodje do izrazaja.

Daklem, sta mislite o tome? Ima li interesovanja medju clanovima foruma? Imal' nade za VtES CCG kod nas?
Last edited by Dawngreeter on Wed May 24, 2006 1:39 pm, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...iskreno, mene je zainteresovalo i voleo bih da vidim o čemu se radi...gde si našao to kod nas :?:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

U Batajnici, bivsi Master Guild a sadasnji Raven. Imaju maltene sve White Wolf-ovo, pa i VtES.

Moze se naci ponesto o igri na netu, a mene nebi mrzelo i da napisem ponesto ako bi neko to citao...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

pa, trebalo bi dda i valhala ima oko 5-6-7 packova i gomilu neJotvorenih boostera.

probali smo par puta, ali ljudi nesto nisu zainteresovani ovde... meni ne zvuci lose.

Inace, igra najbolje radi sa 3+ igraca.

Ajd' javite ako cete probati, ja skroz zainteresovan.

Inace, DG, predavanja su pocela, a pruga NS-BGD se otvara uskoro.... samo te gledam :)
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

DG, pa mi smo tvoji najverniji čitaoci...nemoj nas ni sada izneveriti. :wink:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

evo i ja sam zainteresovan....mada cu uskoro otici do bataje da vidim sta lepo imaju...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

U ovom trenutku sam malo kraci sa vremenom tako da cu za pocetak da skratim skribomanisanje na najosnovnije stvari u vezi igre.

Za pocetak, VtES se razlikuje od svih otalih CCG-ova po dve veoma vazne tacke. Prva i najbitnija je cinjenica da VtES CCG ne moze da se igra sa samo dve osobe. Milsim, ok, tehnicki je izvodivo, ali je ekstremno glupo i dosadno. Igra se normalno moze igrati tek u 3 i vise igraca, sa najboljim zezanjem kada za stolom sedi petoro ljudi. Turnirski format ne dozvoljava vise od sestoro u istoj partiji, ako se dobro secam.

Druga stavka je da, iako igra izlazi vec vise od deset godina, apsolutno svaka karta ikada stampana je i dalje legalna. Cak i karte koje se vise ne stampaju.

Sa stanovista finansijske investicije u igru, mislim da je medju boljima. Necu srati da se igra moze igrati sa "starterom i par booster-a", jer svi znamo da ne postoji CCG kod kojeg je to moguce. Medjutim, igra jeste daleko prihvatljivija od vecine drugih jer spada u onu malo populisanu grupu CCG-ova koji a) nemaju ogranicenje na broj istih karata u igri i b) common/uncommon karte zaista predstavljaju osnovu svakog deck-a. Rare karte su svakako lepe za imati, medjutim svaki rare gotovo uvek gravitira ka "jaka ali usko primenjiva karta" kategoriji. Kako se igra uvek igra protiv vise ljudi odjednom, osnovni postulat deck-a koji moze da prezivi dovoljno dugi da bi pobedio je da moze da izadje na kraj sa sto sirim dijapazonom problema. A u toj varjanti usko specijalizovane karte nisu od velike pomoci. Naravno, ima deck-ova sa, na primer, petnest Tzimisce War Ghoul rare-ova, ali mnogo cesce ce te naici na toolbox deck koji vecinom fura common/uncommon karte (na primer Presence-heavy deck ce gotovo sigurno hteti da ubaci deset do dvadeset Majesty ili slicnih karata, a to su najobicniji commoni).

Ajd' nesto i o pravilima. Za pocetak, VtES je zaista komplikovana igra. Ne komplikovana u MtG/LotR smislu da se tokom vremena toliko pravila nagomilalo da je potrebna enciklopedija pored svakog igraca, vec vise u sahovskom smislu enormne kolicine opcija koje stoje ispred svakog igraca. Mada nije ni da su sama pravila malog obima, priznacu. Otprilike 4-5 partija je nama bilo potrebno da savladamo mehaniku dovoljno da bi zaista znali o cemu se prica na svim kartama.

Igraci imaju ulogu Methusilah vampira (znaci, veoma starih, veoma mocnih vampira) i imaju svoj bool pool koji efektivno predstavlja health (mada se trosi za kojesta... nije bas kao u MtG-u) mada je vazno uzeti u obzir da to nije direktno strukturalni integritet doticnog vampira, vec vise konceptualno predstavljen njegov uticaj na globalno stanje vampiskog drustva. Napad na igraca koji mu skida pool ne znaci da ga je neko tukao, nego je jednostavno uradio nesto sto je umanjilo njegov uticaj. Svaki od Methusilah vampira kroz igru utice na mladje vampire da delaju u skladu sa njihovim zeljama, i tako se sukobljavaju sa ostalim Methusilah vampirima.

Svaki igrac ima dva deck-a. Library i Crypt. Crypt se sastoji samo od vampira, Library je sve ostalo. Crypt mora da ima ne manje od 12 karata, bez ogranicenja maksimalnog broja. Library velicina zavisi od broja igraca. Kada se igraci stacioniraju za stolom, igrac sa leva je Prey a igrac sa desna je Predator. Svaki igrac moze direktno da napada samo svoj Prey, i napadan je direktno samo od strane svog Predatora. Kada neki igrac ispadne iz igre, njegov Predator dobija jedan Victory poen, bez obzira na to ko je izbacio dotivnog igraca iz igre. Zadnji igrac koji ostane za stolom dobija jos jedan Victory poen. Pobednik je onaj ko na kraju partije ima najvise Victory poena sto nije obavezno onaj ko je ostao zadnji u igri, ali se obicno svodi na to.

Naravno, postoje karte koje uticu na globalno stanje igre, kao i karte koje omogucavaju akcije prtiv igraca koji nisu tvoj Prey. Posebno vazan primer prve pomenute grupe karata su politicke karte. Politicke akcije se zovu kao i bilo koje druge, medjutim ako uspeju, poziva se glasanje. U glasanju ucestvuju svi vampiri trenutno aktivni na stolu. Titule (kao sto su Princ, Primogen, Justicar, Bishop, Priscus, itd.) odredjuju koliko glasova svaki vampir ima (ko nema titulu, nema ni jedan glas), a odredjene karte mogu dodati jos glasova - nalik klasicnim combat "pumpalicama". Svaki igrac odredjuje da li su glasovi njegovih vampira "uzdrzani", "za" ili "protiv" onoga sta se izglasava tako da je sa te strane potencijal za koejkakve spletke ogroman. Nije necuveno pozvati politicku akciju koja ce nekom drugom igracu dati veci bonus od onoga ko ju je pozvao samo da bi ga taj drugi podrzao, i da bi neko treci zbog toga nagrabusio.

O pravilima ima jos mnogo da se prica, naravno, ali cu za sada preskociti tu spiku. Ako nekoga nesto specificno zanima, naravno da cu biti happy da elaboriram.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

hm, svuci jako zanimljivo ali mislim da mora da se odigra da bi se sasvim shvatilo...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

U jeee nisam znao da je u tom tripu :) Pravo da ti kazem zainteresovao si me. Mada ja vise nikad ne bih igrao negu tcg igru... ali ako ovo ostane na 'prijateljskoj' bazi (bez da se ganjamo ko ima vise ubi-boze-rerova i karata) mozda bih se i ja pridruzio nekom nedeljnom zezanju... pa sad nek stvari pocnu da se kotrljaju ;)
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

....Raziel lives !!! hurrrraaaay !!!

Eee, dok vi odlučite da počnete igrati, je ću uveliko biti u Novom Sadu i služiti otadžbini... :(

Zato se kaže life is a bitch and then U die...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da budem iskren, iako sam veoma odlucan da dam sve od sebe da ova igra uspe da pusti korene u Srbiji, veoma bih voleo da nikada ne dodje do stadijuma na kojem je MtG, pa cak i do kojeg je LotR dosao pre nego sto je umro.

Mislim da je ovo zahvalna igra za "friendly community gaming" atmosferu, prevashodno jer ekspanzije izlaze retko, imaju mali fond karata (ako se ne varam, obicno 120), a bitne karte se cesto reprintuju za nove ekspanzije. A i ekspanzije su uvek tematske tako da, ako ti je primarni deck Camarilla ili Independant, treba ti zaista jako mali broj karata iz, sta ti ja znam, Sabbat War ili Black Hand setova.

Mislim da je to dobra osnova za kvalitetan gaming koji ne vuce u power-buying ludilo. Cak su i turniri prevashodno zezanje zato sto svake godine ide nova runda oficijelnih "storyline" turnira koji uvek imaju neka mala turnirska pravila da bi igra bila u duhu aktuelnog storyline-a (trenutno je u toku ponovno okupljanje infernalista sirom sveta, i adekvatno tome, postoje pravila po kojima jedan igrac za stolom uvek predstavlja infernaliste koji malcice drugacije funkcionisu...). No, videcemo kako ce se lopta kotrljati.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Xardase - neces valjda?!? Gde, mornarica ili medicinari ili sta? Radujko (Invisible One) bi trebalo da bude u mornarici od decembra, osim ako jako gresim. A i ako izvuces nesto slobodnog vremena mozes da nam dodjes do valhale :D

Nemam nista da dodam za igru - ajd' javljajte kada ce se igra, pa ako radi zeleznica (@#$#@#) mogu da dodjem taj dan i donesem jos nesto karata (independats setovi, cini mi se da imamo 2x Setites, Giovanni-je, 2xAssamites, Ravnos + jos bustera, moram da vidim jos u klubu).

I, naravno, ucestvujem samo pod uslovima koje je i Raziel naveo. Samo amatersko igranje karticnih igara za mene :D

--
Dervish the igrajuci
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Mozda bih i bio zainteresovan, da mi MtG i LotR nisu na vreme ubili svaku zelju za igranjem karticnih igara. Srecno sa igranjem, s obzirom da ni pola ekipe zasad nije u Beogradu.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Dervish the neki wrote:Xardase - neces valjda?!? Gde, mornarica ili medicinari ili sta? Radujko (Invisible One) bi trebalo da bude u mornarici od decembra, osim ako jako gresim. A i ako izvuces nesto slobodnog vremena mozes da nam dodjes do valhale :D
...medicinari, naravno...kakav bi ja to propali student medicine bio kad bih služio vojsku u mornarici...a što se svraćanja tiče, očekujte me u valhali čim dobijem prvi izlazak u grad... :wink:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Danas se, pod okriljem noci, desilo jedno okupljanje VtES entuzijasta, od kojih pola nikada ranije nije igralo doticnu igru. Nazalost, uvertira, pripreme, sastavljanje, menjanje i razmenjivanje anegdota je toliko trajalo da sam ja morao da napustim mesto zbivanja pre nego sto je prva partiju u opste pocela, pa moj Malkavianski stealth/bleed deck nije uspeo da se pokaze koliko valja ili nevalja.

No, eto, history has been made this night. Uz malo srece, ponavljace se ovo malo cesce.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

:arrow: U Batajnici (u prosotorijama Ravena) svake nedelje se skuplja nekoliko igraca VtES-a pa ako ste zainteresovani da se upoznate se igrom i/ili igrate javite se ovde na temi (ili meni na pp ili ICQ). Prostor je dovoljno velik za 3x5 igraca (bez guranja laktovima za mesto) mada ze vece "kolicine" cemo malo da pregovaramo sa gazdom :D
Obicno se skupimo oko 6-7 uvece pa do kad zavrsimo
(trenutni rekord do 3 ujutro 8) )

Srecna nova godina.
Odo' da sastavljam dek :geek:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Uf, koliko vas je zainteresovano...
Toliko vas mrzi da dodjete do Bataje?!
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Post by dublerius »

pa ovaj ja bi doao ali da je petak ili subota posto nedeljmo nikako nemogu jer radim u ponedeljak od sedam ujutru pa ovaj da malo bi bio cudno da ostanem da 3 ujutru u batajnici...
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ok. Javicu za sledeci termin. Malo je poremeceno usled rokova ali najverovatnije nedelja. A i iz tih istih razloga se obicno rastanemo oko 11, 12. Neki ljudi dolaze kolima pa mogu da te vrate do grada (ako im Yugo ne bude pretrpan).

EDIT: Osim sto ti zivis u NS :?
Mohammed

Pozdrav svim majstorima VtES!

Post by Mohammed »

Ja sam vam dosadjivao pojedinacno ali sada i grupno!Sta cu,meni je cilj da naucim VtES i da odigram koju partiju!E sada gde se vi okupljate?U BG,NS ili gde vec i kada?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Kragujevac je izvor sveg zla...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

@dublerius Igramo sad u nedelju (19.02) pa vidi da li mozes da svrnes oko 18, 19 chasova.

@Mohammed Okupljamo se u Batajniaci (bar dok se ne otvori klub za igranje u BG u toku narednih par meseci). Nema svrhe da se cimas dovde dok ne budemo u stajnu da nadjemo dovoljno vremena za duze igranje zbog ispitnih rokova.
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Post by dublerius »

jbg tek sam danas video inace kupio sam prvi spil
malkaviane iz black handa :)
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

dublerius wrote:jbg tek sam danas video inace kupio sam prvi spil
malkaviane iz black handa :)
Jbg. Igramo opet u subotu ili nedelju.
Ako nisi imao kontakta sa igrom imas OVDE online tutorial. Bar da naucis osnove.
Ako imas vremena da dodjes najbolje je da mi posaljes na
ICQ 317430126
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Ja sam nov u ovoj igri, zapravo, danas sam nabavio Player's Guide i sad treba da odluchim koji klan da izaberem. Od Vas mi treba samo jedna mala pomoc u vezi sa pojmovima Sabbat, Camarilla i Independent. Nishta vishe. Ja malo znam o Vampirima kakve je White Wolf stvorio pa su mi ti pojmovi stvarno nepoznati iako zvuche nekako veoma vazhno. Shteta shto ne postoji Werewolf CCG pa da igram sa Silent Striderima i svetim se svim Vampirima.
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Camarilla - The Ivory Tower je 'humana' grupacija vampira. Odnosno, humanija od ostalih, sto nikako ne znacu da su i humanitarni ili, nedajboze pu pu daleko bilo 'pozitivci'. Politicki ekstremno pragmaticni, teorijski smatraju sve vampire kao pripadnike njihove sekte hteli oni to da prihvate ili ne, veruju u status quo, demistifikaciju price o nekakvoj 'Geheni' i 'antediluvianima', i iznad svega sprovodjenje Maskarade.

Sabbat - kako kaze jedan Toreador antitribu, simpaticna gomila predivnih monstruma i manijakalnih psihopata koji omogucavaju ovim prvima da u kontrastu njima izgledaju predivno. Veruju u odbacivanje svega ljudskog i sakupljanje vojske za borbu protiv Antediluviana. Nije da Camarilla ne smatra vampire bicima iznad ljudi, ali Sabbat to dovodi do ekstrema. Ekstremno religiozni u pristupu materiji, veoma doslovno sebe smatraju decom Cain-a i bilo kakve veze sa bilo cim 'ljudskim' posmatraju kao slabost. Primera radi, relativno standardna inicijacija vampira u redove Sabbata se vrsi udaranjem doticnog asovom po glavi i zakopavanje u sveze iskopan grob. Ako uspe da se iskopa, primljen je. Ako ne uspe, jebiga, ostace pod zemljom.

Independants su svaki prica za sebe. Assamites su podeljeni u dve grupe. Tradicionalisti i dalje operisu kao guns for hire, placene ubice neizlecivo ovisne o vampirskoj krvi. Shizmatici su usli u Camarilla redove, no to ne znaci da su nesto manje ovisni o vampirskoj krvi ili nedajboze da su prestali da izigravaju placene ubice.

Ravnos su mrtvi, za vreme Week of Nightmares se u Indiji probudio njihov Antediluvian i za posledicu imao temeljno unistenje 99.99% celog klana. U igri sa kartama to ne mora da ima neke direktne veze jer uvek moes da sastavis deck sa njima (mada postoji karta Week of Nightmares). Iluzionisti i prevaranti bez nekog viseg cilja, po pravilu biraju svoje samo iz redova Cigana.

Setites prate boga Seta, zele da oslobode ljude okova svoje moralnosti kroz sijaset poroka pocevsi od alkohola, preko teskih droga do ubistva i tome slicno. Imaju snazne veze sa zmijama, umeju da igraju po dogovorenim pravilima ali uvek mozes da racunas na to da ce kada se podvuce crta raditi sta god je potrebno da vaskrsnu svog boga ili vam barem zagorcaju dan.

Giovanni su incestoidni, temeljno perverzni, kanda nekrofilski nastrojeni nekromanseri koji u 95% slucajeva poticu iz jedne od tri velike porodice, najveca od kojih je upravo Giovanni. Umeju lepo da se igraju i sa Camarilla i sa Sabbat sektama, svoj deo dogovora po pravilu ispunjavaju, snazan su igrac na svetskoj politickoj sceni i prvenstveno ih zanima da ih puste da se na miru zejebavaju (i jebavaju) sa svojim zombijima i duhovima. Dobar savet je ne spominjati seksualne odnose sa clanovima porodice ispred njih.

Gangrel je klan koji je dugo vremena bio u Camarilli ali pre par godina iznenadno izasao (njihovo mesto su zauzeli Assamite shizmatici). Sada su temeljno nezavisni, bestialni po prirodi, cesto usamljenici, poznati po raznim shapeshifting mogucnostima.

Anarsi malo jesu a malo nisu deo Camarilla sekte. Koga ne zanima RPG, sigurno ga ne zanima ni detaljan istorijat pokreta. Poenta je da oni jesu politicka organizacija, najblizi su svakako Camarilli iz jednostavnog razloga sto nisu monstrumi ili divljaci, ali takodje veoma drugaciji od Camarille jer zele da zbace okove sluzbe vekoviam starim vampirima koji drze sve konce u rukama. Mahom sacinjeni od Brujah i Caitiff klanova, ali nije retkost naici i na ostale Camarilla klanove. Sa par retkih izuzetaka, sacinjeni su od mladih vampira koji bi da sprovode revoluciju.


Werewolf CCG je ranije postojao. Sada ces tesko naci originalne karte jer je godinama out of print (mada se relativno redovno pojavljuje po koja kutija na ebay-u), ali on osta je bitno je da je White Wolf dozvolio fan zajednici da nastave da rade na igri. Vise detalja ovde: http://www.rainydaypaperback.com/rage.html (ako sam dobro zapamtio link)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Hvala puno! Josh me samo interesuje da li se u RPG-u vishe pominju Gargoyles i kakva je pricha o njima uopshte?
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Gargoyle bloodline je u okviru RPG-a neki cudan offshot za koji nisam siguran kolko mi se svidja. O njima se mogu naci razbacane informacije u Guide to the Camarilla, Clanbook Tremere i Blood Magic: Secrets of Thaumaturgy knjigama, sa akcentom na Camarilla knjizi.

U sustini, fora je sledeca. Tremere klan nastaje, 'bem li ga za tacan datum (I am such a bad fan...) ali recimo pocetkom 'iljadu tristotih, u istocnoj Evropi. To je teritorija pod snaznom kontrolom Tzimisce klana koji su tesko feudalno nastrojeni, te im nije bas drago da dele teritoriju sa nekim magovima koji su nasli za shodno da se povampire i glume "klan". Regija je jos bila "bogata" Nosferatu i Gangrel vampirima (Gangrel i Tzimisce klanovi su vec i onako bili u sukobu, mada to mu dodje vise sporta radi). Jedna od mera koje su Tremere preduzeli u borbi protiv Tzimisce klana je stvaranje Gargoyle vampira. Zamisljeni kao sluge bez konkretne licnosti ,stvarali su ih kvazi-magijskim putem kombinujuci po dva primerka vec postojecih vampira. U pitanju je uvek bilo ukrstanje dva razlicita klana, a koristili su Noferatu, Gangrel i Tzimisce primerke. Novonastali vampir bi imao potpuno odsustvo pamcenja bilo kog od dva 'pretka' i cesto nije imao samosvest. A jos su bili i kickass ratne masine.

U svakom slucaju, fast forward do sadasnjosti, izvestan broj Gargoyle primeraka je pobegao. Mnogi su razvili samosvest i licnost u manje ili vise ogranicenim ramifikacijama. Klan Tremere je odavno obustavio manufakturu Gargoyle vampira jer su videli da stvari izmicu kontroli, sa najvecim propustom sto ovi mogu da sire-uju dalje i nekotrolisano se razmnozavaju (greska koju su Tremere antritribu toko msvog kratkog postojanja ispravili prilikom stvaranja Blood Blrothers bloodline-a). Sada postoje Gargoyle vampiri koji su i dalje sluge Tremere klana, a postoje i slobodni primerci koji zive u 'divljini'. Do duse, klan Tremere ove druge prilicno fanaticno juri, al' dobro, klan Tremere je poznat po toem sto mnogo toga fanaticno juri.

Zanimljiva napomena je da izvesni pripadnik Gargoyle bloodline-a u toku VtM metaplota postaje gotovo bukvalno instrument of God. Sa True Faith 5, ako se ne varam. I igra znacajnu ulogu tokom Gehenne, izmedju ostalog izigravajuci licnog telohranitelja za Last Daughter of Eve, sto tebi verovatno nista ne znaci ako nisi religiozno pratio VtM metaplot dok se razvijao. Al' veruj mi na rec da je cool :)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Nemoj da brinesh, veruje ti. E, samo ako josh znash shta se desi s mladim vukodlakom koji je rodjen u Lupus formi kojeg ujede vampir, koji je nekada bio mage, pre First Change-a? Ne morash odgovoriti na ovo, samo sam se shalio, mada me ne bi iznenadio kada bi i to znao. Inache, upravo listam jedan strip album raznih domacih umetnika pod nazivom Postelja od Glogai razmishljam o tome koliko be se sama pricha, a i crtezhi "snashli" u samom WoD-u. Probajte da nabavite taj album, mogu vam reci da ga je izdao Studentski-Informativno Izdavachki Centar Nish i to bi bila sva pomoc. Potrudite se, vredelo bi.
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Garou prilikom Embrace-a moze da potrosi Willpower ili Gnosis poen da jednostavno umre, bez pretvaranja u vampirsko stanje. Ako to ne bude slucaj, pretvara se u nesto sto se zove Abomination, tj. vukodlakovampir, i mnogo me nervira sto su ikada odlucili to da ubace u WoD. A vukodlak pre First Change-a ne moze da bude Mage zato sto je svaki Mage delimicna reinkarnacija svojeg prethodnog bica (barem sto se Avatara tice), a to iskljucuje inkarnaciju u vidu bica cija je fundamentalna priroda Garou.

Prosto nisma mogao da izdrzim da stvarno odgovorim, cisto sport aradi :)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Obracam se svima onima koji bi mi mogli pomoci u pronalazhenju startera za bilo koji Independant klan. Najvishe sam zainteresovan za Ravnos ali i svi drugi dolaze u obzir! Hvala unapred...
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

O.K. Tolik oko pomoci... Nigde ne mogu naci Final Nights startere pa sam odluchio da uzmem ove Legacies of Blood za koje nemam pojma shta su i koje klanove sadrzhe. Pomozite mi nekom prichicom o toj ediciji.
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Africki bloodline-ovi. Savetujem protiv njih dok ne budes imao dobru osnovu u regularnim klanovima.

A sto se Final Nights tice, pa majku mu, valjda ima u Raven-u. Taman se sutra otvara i klub u Kosovskoj 18. pa bani posle 16h. Nisam siguran dal' ce biti stvari za prodaju, al' verujem da hoce.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Final Nights se ne mogu naci ni u Ravenu niti bilo gde drugde kao i ostali Camarilla i Independant klanovi. Razlog za to je jednostavan, nisu opshte u shtampi i tako ce biti sve do Juna. Ja cu uzeti sad shta bilo samo da bih moga da se igram, a kad svi klanovi budu bili dostupni koncentrisacu se da napravim shto jachi deck onog klana koji mi se najvishe bude svideo.
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja video dve Final Nights kutije boostera u klubu danas. Il isam se nesto mnogo istripovao, mada sumnjam.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bio danas opet. Sada sam vec veoma siguran da ima hrpa Final Nights boostera.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Uh... Pa da li mogu neshto da uradim samo s boosterima? Sumnjam da cu ikakav deck tako sastaviti. Mislim da mi ne vrede nishta sve dok se ne pojave i sami starteri opet. A shto mislish da je lozhe uzeti Afrikance?
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa mozes da uradis nesto sa boosterima u toliko sto se u glavnom sve karte koje stoje u starterima mogu naci i u boosterima. E sada, fakat je ekonomicnije i ekspeditivnije krenuti sa starterom, al' nije neophodno.

Afrikanci su losi za pocetak jer sa njima odmah upadas u fakticki daleko 'napredniju' pricu od standardne igre, pre nego sto si se dobro upoznao sa osnovnim mehanizmima. Na stranu sto ih, logicno, ima daleko manje od bilo kog drugog klana. Opcije su ti suzene, forisran si da se snadjes sa daleko manje varjacija.

Meni licno su Afrikanci super, verovatno cu pokusati da igram cisto Laibon deck u skorije vreme. Ali mislim da je pocinjati sa tako necim ekvivalentno pucanju sebi u nogu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Skrnavitelj
Posts: 16
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:44 pm
Location: Zrenjanin

Post by Skrnavitelj »

Shta je sad Laibon deck? Ja sam video da u Legacies of Blood imash chetiri startera: Akunanse, Guruhi, Ishtarri i Osebo. Ako te ne smara napishi malo vishe o klanovima koji se mogu sresti tu.
"Moda i pravoslavlje su ubili najbolje ribe" - Vukašin Nedeljković
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Laibon su, uslovno receno, Africki vampiri kao kolektiv. Pojma nemam o klanovima, doista, obzirom da su u RPG-u pokriveni jedino sa Kidnred of the Ebony Kingdom a to nisam stigao nabaviti pre nego sto se VtM ugasio. Jedan od bloodlineova je africka devijacija Gangrela, tolko znam, i oni su verovanto najdominantniji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”