Vampire: the Eternal Struggle - opsta diskusija

Moderator: Moderators

User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ja sam igrao sa spilom sastavljenim od jednog startera ;)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hypodermic wrote:Kome da se obratim za spisak izdatih karata i errate, kako bihh znao koje edicije sem trece da kupujem? Ili ce te me proslediti na WW sajt kao jos par osoba :?

Konstruktivno pitanje: Koliko je preporucljivo igrati na turniru sa spilom sastavljenim od 3 promo deck-a?
Deck sastavljen od tri promo deck-a verovatno nece nista glamurozno postici na turniru, no verujem da i dalje moze biti zabavno. Jedna od lepih stvari kod VtES-a je sto pored faktora dobrog deck-a i faktora umeca igranja postoji i treci faktor - dinamika stola. Petoro ljudi ucestvuje u jednoj pertiji i ako mozes dobro da identifikujes pressure point-e i suptilne nacine da utices na njih, sam deck postaje sekundaran. Stavise, najkonzistentniji deck-ovi u smislu pobedjivanja nisu siledzijski deck-ovi koji mogu da izbace dva igraca dok si reko keks, nego oni koji uspevaju da privuku sto manje paznje na sebe.

Lista svih karata sa update-ovanim tekstom (ako je do izmene dolazilo): http://www.white-wolf.com/vtes/index.php?line=cardlist

Lista svih karata po ekspanzijama: http://www.white-wolf.com/vtes/index.php?line=Cards

U VtES-u ne postoje banovane karte, ilegalne karte, blokovi i tome slicno tako da u 99.99% slucajeva sigurno neces ni doci u kontakt sa kartama koje neces moci da koristis (jedine karte koje su ikada banovane su pomalo blesave i uticu na igru na nacine na koje karte ne bi trebalo da uticu; ili trajno menjaju vlasnistvo karata... no banovanih ja mislim da ukupno ima pet komada).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Karte koje su zabranjene su se mesale u raspored igraca na stolu. Mnogo samra kad se neko prebaci na vese mesto bliduje za 1 i uzme VP a vi se celu partiju smarali da svog preja svedete na taj 1 pul. I jedna karta koja je terala igrace da pricaju u rimi ili gube pul :loco: :D
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Reda radi, jos jednom da zahvalim na ispomoci - preuzeli smo robu
bez vecih problema (sitna komplikacija bila je cinjenica da promo deckovi
nisu 200 din. vec 300 din. po komadu).

Karte su izvrsno upotrebljive za startere koje vec imamo, a counteri
su jednostavno perverzni.

Ocekujte uskoro temu sa pitanjima i nedoumicama (ili neka je moderator
sam otvori).
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Kad ste to uzeli? Juce?
Jes', karte su upotrebljive vrlo, samo obratite paznju na vampire: skoro svi su iz Camarilla klanova (Nosferatu i Nosferatu antitribu nisu isti klan kao i Toreador/!Toreador)

Edit: Razlika od tih 100 din po deku ce biti refundirana kad se pojavite u Guildu. Nije radio lik s kojim sam dogovorio oko cena nego neko drugi koji nije znao za special price za vas. Naravno cena je bila manja u promotivo-reklamne svrhe i sirenje igracke zaednice :D
(Sto je najgore, uopste me ne placaju za ovo :( ) :D
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Ma, nema nikakvih problema, covek je bio (i jeste) maksimalno
prijatan, cak smo dobili i jednu kesicu countera gratis.

A sto se tice tih saveta o vampirima, zar nije (uglavnom sto se
osnovne igrivosti tice) nebitan klan sve dok ima odgovarajuce discipline
i pripada odgovarajucoj grupi?
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Jeste nebitan sto se toga tice ali cisto da se ne zbunis kad budes hteo da odigras kartu koja zahteva !Nosferatu (npr Information network) a kontrolises samo Nosferatue iz camarille, i slicno.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Resurrection wrote:I jedna karta koja je terala igrace da pricaju u rimi ili gube pul :loco: :D
"Ne igraj sto ti hoce masta,
Jer ce moj da ti radi svasta" ? 8)
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Awakened wrote: "Ne igraj sto ti hoce masta,
Jer ce moj da ti radi svasta" ? 8)
Tako nesto. Pretpostavljam da su to izbacili kad se VtES malo prosirio van englskog govornog podrucija.
Mada, nije problem tome doskociti: Smo na kraju svake recenice ubacujes jednu te istu rec:D
"Blidujem te za 3 dezoksiribonukleinska kiselina.
Da li blokiras dezoksiribonukleinska kiselina"? 8)

Moza bi valjalo u desetercu:D
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Prebacio sam quote ovde da tamo ne kvarim temu daljim raspravama:D
Hypodermic wrote: Hvala vama na svim pohvalama.

Drago mi je da spil sastavljen od 3 promo decka i tri boostera moze da uradi nesto konstruktivno protiv vasih spilova. Dokupio sam par blood doll-ova, to se izgelda pokazala kao presudna cinjenica za spil (meni malo tesko za poverovati ali ajde). Spil je redizajniran, i jako bih voleo da ga playtestujem u subotu, da vidim da li i koliko treba da ga menjam do turnira.

Utisti sa partije: Nasladji momenti su mi definitivno kada je Lasombra deck pokusavao da bleeduje, jer se nije znalo gde ce taj bleed i kako da zavrsi. Skoro svako j eu ruci drzao neki redirect i/ili prevent bleed kartu ili slicno. Zahvaljujem se svom "kolegi" preko puta mene sto me je dorzavao u zivotu dovoljno dugo da me on ubije . Sve u svemu, HOCU JOS.

Pitanje: da li je uopste korisno drzati ascendancy u spilu? daje ti jedan pool i to je to. i trosi master fazu za to. Posto imam JAKO malo karata koje mi daju na pool (2 blooddols, i valjda 6 bleed karata koje dodaju na pool), da li da ostavim ovo, ili da ga zamenim za nesto drugo?

I pitanje - vi vase spilove nazivate po funkcijama, ok to sam provalio kao i koje su funkcije - wall za blockere (i presume), stealth&bleed ne treba objasnjavati, ali toolbox? Zasto ste moj spl nazvali toolbox?
Lasombra slucaj pokazuje da snaga bez kontrole ne znaci nista :D I zato je njegov dek govno jer ne moze da radi nist' drugo sem da bliduje nenormalno i tako privuce paznju na sebe pa ga ceo sto mrzi i radi protivu njega. Kad igraju malo iskusniji igraci cim se pojavi takav neko ko pokusava da ubije sve odjednom sledeci Rush ide ne njegove vempire kao i Sudden reversali u svrhe sputavajna kako bi se igra malo izbalansirala. Ako se secas ja sa mu jedno trenutku imao 28(!) pula i 4 vampira u igri ali s obzirom da ja nikog ne diram samo bi se moj predator nervirao oko toga a on i treba de se nervira :D
"If you keep your eyes on the prise you don't see the other players and you will feel reisistance from the begening."

AcendancE nije los ali ima mnogo boljih stvari. Za pocetak Blood doll koji jednostavno stavis u igru i vise ne misli o njemu a stalno mozes da vracas sa vampira u pool. Svi efekti koji imaju duzi period trajanja su bolji od onih kratkorocnih. I s obzirom da imas one ogromne vampire mogao bi ubaciti bar 1 Minion Tap pogotovo sto oni skoro uopste ne trose blood za placanje karata. I jos jedna prednost Blood dolla je sto kad ga jednom stavis vise ne trosi master akciju tako da mozes da igras sta ti treba u tom trenutku. Mozes ubaciti i neke investment karte (Short term investment i Protracted investment) - to sigurno imas) I Govern the unaligned moze da ti sluzi za dobijanje pula. Kad stavis 3 na vampira u uncontrolled regiji u influence fazi vratis 2 u pul. MLogo valjano.

Dek sam ti zapravo nazvao "toolbox(?)" :D jer je najpriblizniji upravo tom arhitipu, silom prilika, radi sve ali nista dovoljno dobro. Opis arhitipova: http://www.thelasombra.com/terminology.htm Poklonicu ti ja jedan Ventrue Headqurters (lokacija ti daje 3 glasa) posto si slab sa titulama malo da te pojacamo na tom planu. mada ni moj nije wall dek jer nema ni zrno intersepta ali to je otprilike generalni koncept, mada je mozda blize bloat arhitipu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

E, ali Blood Doll podrazumeva da 1) imas vampira u igri koji nema Blood Doll i 2) da imas sta da skines sa njega. Da zanemarimo sto ne uvodi u opticaj nove blood/pool countere.

AscendancE (bas sam mislio da je Ascendancy), doklen jednokratan, moze da se izbaci u prvom krugu dok jo uvek nemas ni jednog vampira i uvodi nove countere u opticaj. Ne kazem da je bolji, samo kazem da ima komparativne prednosti u izvesnom smislu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ok, primljeno k znanju i hvala na savetima. Minion tap nemam, ali investmente imam. Problem je sto ako mi investment ne dodje u prvih par poteza nista od njega. Sa druge strane ascendancy mogu da koristim bilo kada. A Blood doll, nekako mi je glupo da stavljam vise od dva, jer nemam vampire jace od 8 (niti slabije od 5, kada smo vec kod toga). Vas savet?

Problem: trenutno mi vampiri uglavnom pripadaju grupama 2 i 3 (uglavnom 3), i interesantno rade. Ako cu vec da pravim tremere/vetrue/toreador spil (znaci camarilla), trebace mi jos nesto u tom opsegu, a da pripada tim klanovima
Koliko cujem ventrui i tremere su uglavnom 1 (mada ima i drugih), tako da kada izadje reprint karata, moracu da veeeeoma pazljivo profiltriram kriptu.
Sto se glasova tice, ima se toga: dva princa, primogen, plus tona karata koje daju minimum jos po dva glasa. Vise mi trebaju thaumaturgical karte, posto em imam 2 tremere em jos 4 vampira u kriptu znaju thaumaturgiju (Sorry, da budem iskren lozim se na Ventrue i Tremere, endulge me :oops: )
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:E, ali Blood Doll podrazumeva da 1) imas vampira u igri koji nema Blood Doll i 2) da imas sta da skines sa njega. Da zanemarimo sto ne uvodi u opticaj nove blood/pool countere.

AscendancE (bas sam mislio da je Ascendancy), doklen jednokratan, moze da se izbaci u prvom krugu dok jo uvek nemas ni jednog vampira i uvodi nove countere u opticaj. Ne kazem da je bolji, samo kazem da ima komparativne prednosti u izvesnom smislu.
1) EEeeeee! Wrong! Mozes da natrpas KOLIKO god hoces Blood dollova na 1 vampira!

Blood Doll
Type: Master

Put this card on a vampire you control.
During his or her master phase, this vampire's controller may move 1 blood from this vampire to his or her pool or from his or her pool to this vampire.

Nema limita.

2)Ako ti je vampir stalno prazan imas rupu u deku.
a) Stavis na vampira koji ne treosi gomile krvi po akciji ili ako trosi onda upravo da bi mu davao blood iz pula.
b) Hunting ground, Procurer, hunt (ako nemas pametnija posla da radis a vec mozes da zaradsi jedan blood ili ti potencijalni pul)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ma de bre samo prva grupa, ima ih kolko oces u drugoj i trecoj. Ja samo takve i imam, a imam ih. Opusteno :)

A ti sa Consecration majicom, tacka dva ti je posledica fiksacije nase gaming komune sa bloat konceptima. Ne mora svak ideck da bude bloat, dodjavola :P

I, da, Blood Dool moze vise od jedna na vampira... ovo je neki peti put da mi ukazuju na to, i opet cu zaboraviti za dva dana...
Last edited by Dawngreeter on Fri Jun 02, 2006 12:38 pm, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:Ok, primljeno k znanju i hvala na savetima. Minion tap nemam, ali investmente imam. Problem je sto ako mi investment ne dodje u prvih par poteza nista od njega. Sa druge strane ascendancy mogu da koristim bilo kada. A Blood doll, nekako mi je glupo da stavljam vise od dva, jer nemam vampire jace od 8 (niti slabije od 5, kada smo vec kod toga). Vas savet?
Nije problem. Ti si ga u jucerasnjoj partiji ubacio kad si imao svega 5 pula pa ti je i onaj jedan sto si platio za investiranje previse. Dobri su investmenti ali kao sto rekoh uvek su bolje stvari koje ti ne trose Master akciju. Ubaci bar jos jedan Blood doll i pametno koristi Governe i neces imati problema sa pulom.
Kupi Alastor starter- tmo su ti iskljucivo kamarila vampiri koji se biju i glasaju. Nema ga na rafovima trenutno :?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sad se kopkam izmedju ona dva investmenta i ascendancy - mozda cak stavim sva tri :) To ce barem osigurati da mi makar jedan master karta dodje po ruci, i hope.

Ok, za deck koji ne bije mnogo, ali moze da bije, sta mi vise preporucujete: 4 undead strenght (ne kost naista, radi +1/+2) ili pushing the limits (kosta 1 blood, radi +2/+3). Da li staviti meat cleaver i/ili laptop u oavakav spil? Ne rade nista kardinalno bolje, a zauzimaju mesta da bi mi durge stvari dosle (trudim se da mi library ne bude prevelik, a vec je 75... pokusavam da ga smanjim na 65 eventualno 70...). koji je vas preporucljiv library size(uzevsi u obzir da nemam vise od 4 iste karte od bilo cega u spilu, eventualno 5)?

Edit: Bacio sam pogled na sadrzaj alastor startera, definitivno mi se svidja sta nudi, jer dota toga mogu da kombinujem sa ovim sto imam. Pitam se kada li ce da stigne...?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nemoj se plasiti pravljenja velikih deck-ova. VtES pravial dopustajo 60 do 90 karata, a ja kazem da svaki deck treba da ih ima 90. Zadnji put kad sam bio u klubu, kad se partiaj zavrsila imao sam jos jednu kartu preostalu u library-u, primera radi.

Pogotovo ako radis combat deck, racunaj da ti je protok karata ogroman. Postoje combat deck-ovi koji se izdekuju za ispod deset krugova. Potence/Celerity pogotovo ima kapacitet za besmisleno veliki protok. Celerity za ekstra akcije, mneuver, itd. i Potence za damage... Ako ti se lepo slozi sve, deset karata mozes u jedno mcombat-u da izbacis.

Meat Cleaver je uvek cool, pogotovo posto verovatno nemas dovoljno karata da izvuces Potence combat koji bi se oslanjao samo na efekte iz ruke. U 90 karat adeck-u slobodno ubaci bez blama vise od dvadeset pumpalica za strength, na primer. Tako da ti i Pushing the Limits i Undead Strength idu u tu pricu. Ako nadjes Torn Signpost, to ti treba ko leba. Ma, to i meni treba ko leba, kad smo vec kod toga :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:Sad se kopkam izmedju ona dva investmenta i ascendancy - mozda cak stavim sva tri :) To ce barem osigurati da mi makar jedan master karta dodje po ruci, i hope.

Ok, za deck koji ne bije mnogo, ali moze da bije, sta mi vise preporucujete: 4 undead strenght (ne kost naista, radi +1/+2) ili pushing the limits (kosta 1 blood, radi +2/+3). Da li staviti meat cleaver i/ili laptop u oavakav spil? Ne rade nista kardinalno bolje, a zauzimaju mesta da bi mi durge stvari dosle (trudim se da mi library ne bude prevelik, a vec je 75... pokusavam da ga smanjim na 65 eventualno 70...). koji je vas preporucljiv library size(uzevsi u obzir da nemam vise od 4 iste karte od bilo cega u spilu, eventualno 5)?

Edit: Bacio sam pogled na sadrzaj alastor startera, definitivno mi se svidja sta nudi, jer dota toga mogu da kombinujem sa ovim sto imam. Pitam se kada li ce da stigne...?
Ubaci sekirche. Samo pazi da ti neko ne izblokira equip akciju i onda si ga protracio. Kombat dek sa manje od 90 karata NE postoji na planeti Zemlji tako da ako ti batali tu opciju ako bas moras da imas ispod 90 karata u deku. Preporucljiv library size je da ubacis sve sto ti treba pa ako je =<90 do jaja a ako nije onad smanjujes. :D

Samo se ti pojavi veceras oko 7 u klubu pa ce da testiramo.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ima jednostavan nacin da se izbegne blokiranje equip-a. Concealed Weapon. Ako ih ima, naravno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:Ima jednostavan nacin da se izbegne blokiranje equip-a. Concealed Weapon. Ako ih ima, naravno.
Jes' ali to je jos jedna karta koja povecava library size sto on ne zeli :D
(i da, znam da je sad 5:54 ante meridies)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ok, par pitanja za library:

minimum 60 maximum 90 to vec i vrapci znaju, ali pitanja su sada malo lepse koncipirana:
Sa predpostavkom cemo ici da imate Brujah ili Toreador spil (camarilla, independent, sabbat, i don't give a damn) koji koriste dosta presence karata, cisto da bih mogao da navodim primere. Kako god da koncipirate spil, bice tu dosta karata tipa staredown, legal manipulation (ako hocete bleed), bewiching oration i sl. E sada, posto za razliku od star wars karata, gde stvari koje daju sitan bonus se vracaju nazad u spil, a ovde lete trajno iz spila, koliko recimo staredown karata treba drzati u spilu? 3? 5? 4? Kako ce te promeniti kolicinu karata u odnosu na velicinu librry size-a?
U magicu je ovo relativno prosto - od boranije po 4 komada jer ti tehnicki treba samo jedan ili dve takve, nikada neces stici sve da iskoristis. Ovde je vec druga pricaj jer partije traju dosta dugo.

Zbog dicarda i deck cyclinga znam da vecina vas voli da im library bude 90, ali u tom slucaju je jako tesko odrediti koliko karata koje prirode staviti da budes siguran da ti dodju onda kada trebaju. A o master kartama da ne pricam. Vasa misljenja?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To ti je sada vec stvar koja odvaja iskusnog igraca od neiskusnog i, sa tim u vidu, svi igraci kod nas su neiskusni. Ja deck-ove obicno pravim na 'feel'. A feel ide nekako ovako.

Ako je karta hiper-mega-giga-plus-plus bitna za deck, onda ih stavi 8+. Ja idem sa osam Kine Resources Contested u voting deck-u, plus 4 Conservative Agitation (veoma slican efekat). Ako je karta korisna, onda 4-5 komada. Na primer, stavljam 4 Bewitching Oration i 5 Voter Captivation. Ideja je da vec imam vampire s ajakim titulama i racunam da cu imati vise glasova na stolu od drugih igraca. Ne mozes sam protiv celog stola u svim varjantama, pa je Bewitching Oration (ili Scalpel Tongue, ili bilo st adrugo st daje glasove/izbija votere) bitan, ali ne i krucijalan. Ako je karta simpaticna, ali nemas nameru cesto da je koristis, onda 2-3. Ovo bi islo za, na primer, Charming Lobby u voting deck-u. Fina karta, dva vote-a ekstra i sledeca politicka akciaj automatski prolazi, ali neces stici cesto da je koristis i ako ne mzoes odmah u istom potezu jos jednu politicku akciju da pozoves, beskorisna je. I onda imas dobre karte (cesto rare-ovi) koji jednostavno nemaju funkciju ako ih stavis vise od jedne. Giant's Blood, bilo koji Praxis Seizure, Ancient Influence, itd. Takodje je zanimljivo staviti po jednu kopiju neke potpuno out-of-theme karte cisto da zbuni ljude. Jedna celerity karta za ekstra strike-ove, ili tako nesto. Ne toliko zbog svoje funkcionalnosti koliko da bi umanjio predvidivost. Ja cesto ne mogu da napravim mesta za tako nesto, do duse.

Treba uzeti u obzir i koliko slicnih karata imas u deck-u. Na primeru pomenutog politickog deck-a, 30 poltickih karata je broj bez kojeg ne pravim deck. od toga je obavezno da bar odokativno pola radi nekakav pool burn, jre je pretpostavka da neces raditi bleed preterano. Slicno i za combat deck, wall deck, itd. Jebes wall ako ne mozes da racunas da u svako mtrenutku iams bar dva intercept-a iz ruke.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

OK, par stvari jos za uzeti u obzir: Bez obzira kolika vam je biblioteka, nekako je ne prakticno drzati vise od 5 istih karata u njoj. Moje licno misljenje, a sada cu i da ga obrazlozim:
Pod predpostavkom da si ti tvoj political deck koncipirao onako kako si ispisao, imao bi 8 kine resources contested, 4 bewiching orationa, jos 8 (2x4 karte) sa drugim politickim akcijama, tipa doamin chalenge i sl, verovatno jednu ili dve politicke akcije koje daju titule nekom vampiru. Zatim posto imas jake vampire (nema princa ili archbihsopa ispod osmice koliko j aznam) barem dva minion tap-a i barem 4 blood dolla. Zatim, par intercepta da sprecis bleed (2x3 recimo) i par redirecta i/ili bleed preventa (recimo 4 redirecta i 8 bleed preventa). Wich prings us to a total of: 46 karata, od cega 6 master karata. dodaces master karte (docices do 60 karata) i sigurno ces dodati jos stvari koje ti daju vote i koje su enke politicke akcije i docices do recimo 80 karata.
Zbog celog rasporeda karata koej imas u spilu, jako jako je velika verovatnoca da ce ti neke karte doci u prevelikom broju - tipa dobijes 3 bewiching orationa u ruci i 4 od osam kine resources contested. e sada, moje pitanje sledi, da li ej dobro stavljati toliko karata, pa kada ti dodju da ih diskardujes ako ih imas previse, ili da ih stavis manje indenticnih, pa da osiguras da ce ti ruka uvek biti raznolika?
Pitam ovako nesto jer jos uvek nemam iskustvo u igranju, i ne zam da li je dobro diskardovati kartu koja ce ti mozda trebati za tipa dva poteza i sl.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali raznolika ruka ne znaci funkcionalnija ruka. Dobijes tri Kine Resources contested u ruci? Sjajno. Sva tri ce da odrade svoj ustvar. Ako ti bas treba nesto drugo, onda diskardujes, naravno. Ali u opstem slucaju, karata imas u veliko mbroju zato sto ti je ta karta korisna. U slucaju politickog deck-a, ne radis bleed nego pozivas Kine Resources contested.

Od 4 Bewitching Oration-a da ti dodju tri u ruci sa 90 karata deck-om je apsolutno nemoguce ako se izuzme faktor lose promesanog deck-a. No, moguce je da dobijes, na primer, tri Majesty karte ako ih imas mnogo (moj Toreador vote bi isao sa 12 do 16 Majesty-a, na primer). Ali njih imas mnogo jer ti zaista trebaju. Ne postoji drugaciji nacin da izadjes iz combat-a bez da ti neko ne skace po lobanji. A moraces cesto da ulazis u fajt jer nemas nikakav stealth i jedini nacin da se boris protiv block-a su Aching Beauty i Camarilla Exemplary. Zadnju partiju sa ovim deck-om koju sam igrao, jedno cetri kruga sam drzao dva Majesty-a i dva Second Tradition: The Domain u ruci. Malo te koci, ali jebiga. To je cena koju placas. A i nije skupa obzirom da to znaci da dve akcije mogu da blokiram sa tapovanim princevima, i jos da mi ostanu untap-ovani da blokiraju jos malo. I u toj varjanti, u stvari, mi nista ne pomaze raznolika ruka.

Inace, ako imas deck koji je sklon clog-ovanju ruke, dobr karta za ubaciti je The Barrens. Tapujes da diskardujes kartu bilo kad. Takodjer, u power vote nikako, ali nikako ne ide Minion Tap. Stavise, ja jos uvek tvrdim da je veoma mali broj deckova u kojima postojanje Minon Tap-a ne indicira los deck design. I obicno idem sa 3 Blood Doll-a, to je fin broj.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:Takodjer, u power vote nikako, ali nikako ne ide Minion Tap. Stavise, ja jos uvek tvrdim da je veoma mali broj deckova u kojima postojanje Minon Tap-a ne indicira los deck design. I obicno idem sa 3 Blood Doll-a, to je fin broj.
U power vote koji ukljucuje Voter Captivation ide, ali OBAVEZNO ide Minion Tapova koliko i Voter Captivationa.

Minion tap-ujes 10ku da ostane na 1 blood. Pozoves politiku. Voter captivation.
10ka puna + 2 pula
9+2=11 pula.
Neka uspe samo 3 puta = 33 pula.
Malo?

Imam dek koji to radi ali bRez Presenca i bRez glasova 8)


Sto se tice Hypodermicovog pitanja: I najobicniji stealth moze da ti zaglavi ruku samo tako. Jednostavno ako ti niko ne kaze blok ti ne mozes da ga bacis nikako. To ti je jedan od nacina odbrane od stealth&bleed. Pustis da mu prodje par blidova pa ne moze da radi nista vise:D
Posto tvoj dek nema kombat bolji ti je Staredown nego da se smaras sa prevencijom pomocu Fortituda.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jest', mene kad stealth+bleed deck napada, jednostavn ose ne branim. Imam jedan ili dva Archon Investigation-a u bilo ko mdeck-u koji pravim pa ako se zanese sa bleed-om sprzi mu se minjon. Ali u opstem slucaju, jednostavno zvizdim ko kupus, cekam da mu stealth cloguje ruku i dogovorim se sa njegovim predatorom da ga bijemo po glavi. A svi vole da biju stealth+bleed deck po glavi.

To sa Voter Captivation. Moze, svakako, to je bloat paradigma koja jeste validna. But bare with me here. Majesty kosta jedan blood. Second Tradition kosta jedan blood da untapuje princa ili justicar-a. Igras sa princevima zbog glasova, nema nikakve svrhe ne koristi Second Tradition do maksimuma. Trosis blood za poneku bleed pumpalicu (na primer Aire of Elation). Pored ogromne kolicine Majesty, Second Tradition i politickih karata nemas mesta za bas mnogo bloat-a (po ideju koju ja pratim u mom deck-u). Cetri Voter Captivation-a su dovoljna da napune minjone koji se isprazne od bilo cega. Blood Doll skida sa vampira koji ne trose blood i to je sasvim dovoljno.

Nisam ja neki fan te bloat opsesije koja je kod nas izgleda alfa i omega svega.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Hmmm... minion tap i tri bood dolla u decku koji cine vampiri generacija od 6 do 10... sto da ne?
Ok, sada mi je par sitnica jasnije, ali ipak neke stvari treba testirati i odraditi. Tj, koliko tacno karata staviti u deck da bi ti stizale kako treba i da bi deck bio funkcionalan. I koliko karata i kojih staviti u deck da bi tiktirali tempo igre - da se tacno zna koliko karata ce ti trajati partija i sl.
Recimo, ako se u partiji nadje onaj Lasombra bleed deck a treba da prejuje nekoga ko ima tonu intercepta, postoji dobra teoretska sansa da ce s enjih dvojca outdeckovati pre nego ostali.
Sa druge strane toolbox spil (kakve ja volim :D) mora imati dovoljno malo stvari da bi funkiconisao kako treba sa nekom idejom, a opet dovoljno mnogo da bi se suprotstavio drugim spilovima.

Posto moram da zrtvujem jedan ili dva aspekta spila sa kartama koje imam (nemoguce ih je sve staviti u igru), sta bi mi vi preporucili za zrtvu: intercept, stealth, redirect (koji za sada nemam :P), bleed prevent, manje combat karata...? Saveti su vise nego dobrodosli.
P.S. Posto cu verovatno da sa ovim sto imam da kupim jos Alastir starter, verovanto ce se sve to kombinovati u camarila (ventrue/toreador/tremere) toolbox koji ima i bleed i vote karte, a od svega ostalog pomalo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:...
Nisam ja neki fan te bloat opsesije koja je kod nas izgleda alfa i omega svega.
Veruj mi da se ni ja ne bih mnogo smarao sa tim da Sladjan bar jednom promenim dek. Igra sa istim sranjetom vec 8-9 meseci i nema druge odbrane od njega. Sta ja da radim kad ona nakrca 6(!) stealtha? Da ga pustim da mu se zaglavi hend tako sto ce me sa dva vampira blidovati za 14? Cim nabaviom jos archona menjcu se koncept d otad nek se moji predatori nerviraju boli me penis.

Prosli put kad mi je za vratom bio !Malk. Blidovao me je za ukupno za 22 dok smo bili 1:1. Ja sam zavrsio partiju nepobedjen sa 24(!) pula i 3 puna vampira kapaciteta 7, 7, 8 a njegovih 5 vampira je bilo u torporu a moj dek nema veze sa kombatom i plus mu je ostalo 8 pula. Tu smo prekinuli jer vise nije bilo smisla. Samo 1 redirekt sam u potrebio.
Da nisam bloatovo ko lud umro odmah posle svog predatora.
Ne mozes da se odbranis od 5 vampira koji bliduju za bar po 2 + 1 je imao Puls fo the Canallie i koji to sve mogu da stelthuju.

@Hypodermic:
Cim nabavis redirect batali prevent. Prevent ti valja samo kad ostanes 1:1 a do tad ima dost smaranja, a sa redirectom tvoj predator radi tvoj posao. I savet ti je da dolazs u klub da vidis kako ko sta i koliko igra. Jos nisi sreo combat dekove da bi znao ako da im uteknes, ali veruj mi da nije lako cak i kad imas Strike: combat ends.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

@Ressurection
sredu od 16 do 18:45 pa bih voleo da igramo, makra gubio svaku
svako sikustvo je dobrodoslo. I donesi onaj Starter, mozda ga i kupim ako mi se sadrzaj svidi (citaj najverovatnije)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To je problem metagame-a, 'ebiga. Imamo dva konstantna stealth+bleed deck-a koji ne rade nista vise.

Inace, nisam siguran koliko je redirect bolji. Cak mislim da mozda i nije. Samo sto niko jos uvek nije odlucio da napravi deck koji izlazi na kraj sa time. Ali, evo, Laiboni imaju kartu koja canceluje redirect. Ima jos nacina da ti se to obije o glavu, naravno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

E pa i ja u svom meta gejmu ima brdo pula pa ko duze izdrzi.

Voljin dek ima i dosta intercepta (i moze stosta da uradi) ali to sto on veli da ima i kombata je prosto besmisleno. Njegov kombat se svodi na: Blid. Blok. Ups nemam steltha. Coma i ti si u torporu...

I neka igraju tako, nije problem, ali posle nema se se bunis kad izgubis jer ti svi znaj u napamet sadrzaj deka i nema nikakvog iznenadjenja ili kad svi ubace brdo deflectiona pa se ne zna gde ce blid zavrsiti ili da prvi rush ide na tvoje vampire i ostali Table Hate momenti.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:@Ressurection
sredu od 16 do 18:45 pa bih voleo da igramo, makra gubio svaku
svako sikustvo je dobrodoslo. I donesi onaj Starter, mozda ga i kupim ako mi se sadrzaj svidi (citaj najverovatnije)
Niko se ne pojavljuje tako rano. Mozda ce biti vece ekipe oko 7 zarad zagrevanja za predstojeci turnir. Videcemo vec.

I ima 2 R a ne 2 S.
resuRRection 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Table Hate mu dodje kao VtES Darvin. Nemamo problema sa weenie rush deck-ovima koji su rame uz rame sa stealth+bleed, a to su stvari koje prve sto targetuje. Postoji jedno pravilo, kada vidis da neki igrac izbacuje drugog Caitiff-a na sto, udri ga dok ne skvikne. Kod nas mu dodje slicno, samo za Malk i Las vampire.

EDIT: sad mi pade na pamet, skoro sam gledao neke deck lsite i komentare ljudi. Neki lik koji je pravio Akunanse zamalo pa toolbox sa akcentom na fajt. Kaze, hteo je da ubaci smiling Jack-a u deck. Dobro bi radio posao, deck bi bio jaci. Ali Jack je pozivnica za Table Hate, pa je na kraju ipak odlucio da ce bez toga. To je apsolutn osavrsena ilustraciaj za pristup ovoj igri. Samo sto ljudi kod nas jos uvek ne razmisljaju o Table Hate-u kao strateskoj komponenti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Eee, necemo mi jos dugo u Evropu :D
Nas "problem" je sto nema kombat dekova. Oni najlakse idu "crostable" a i lepo ste na proslom turniru pokazali Lasombrama da su nepozeljni.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Slusaj, ja ne mogu da ostanem do sedam - radim od sedam (thnx to teh idiot secretaries at work, imam naredne 4 nedelje grupu od sedam do pola deset uvece...). Tako da ajd dodjite ranije... imate siguran kill, come on... :lol:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

U najboljem slucaj bice nas 4 sa sve onim klincem sa 6og sprata.
Javisu ti jos.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Mogu da u cetvrtak dodjem na ceo dan, taman da playtestujemo nesto moje, ada u sredu pokupim spil koji ce snadam se ostaviti u klubu u utorak (hint hint).

Fali mi samo jos par traumaturgy karata, i zezanje moze da pocne...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Onda je tako i najbolje pa da se skupi vise ljudi.
Sracunaj sta ti treba od tRaumaturgije pa ce ti zajmim za tournament purposes:D
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Kine Resources Contested

Post by Changeling »

Molim znalce da mi odgovore da li ce u guild-u biti ikakvih startera
za prodaju pre trece edicije...

Naravno, pitanje vazi i za one koji su izgleda nastekali dovoljno karata da
tapaciraju sobu - ima li neceg koriscenog, ispod ruke, itd.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Kine Resources Contested

Post by Resurrection »

Changeling wrote:Molim znalce da mi odgovore da li ce u guild-u biti ikakvih startera
za prodaju pre trece edicije...

Naravno, pitanje vazi i za one koji su izgleda nastekali dovoljno karata da
tapaciraju sobu - ima li neceg koriscenog, ispod ruke, itd.
Bice ali kad jos nema informacija.
Sladjan ceka da njegovi snabdevaci dobiju jos neke stavari jer mu se ne isplati da parca porudzbine zbog putarine itd.

Upravo sam prodao Alastor strater koji mi nicemu nije sluzio.
Kazi sta ti treba pa mozemo da pregovaramo.
Prvo cu da pogledam u klupskoj bazi da li ima to sto trazis.
Tamo je cena 40din/kom i nebitno je koja karta. Ali kad znas "street value" obicno je bolja kupovina. :D
Ono sto ima tamo necu ti preprodavati po vecoj ceni, ne brini, ali svejedno ne znam kako ces ti to preuzeti. Najboljije je da svrnete u nedelju na turnir ili makar posaljite posmatracku delegaciju :D

I kad smo vec kod karata; Greeteru, jesi li ti vise video sta mozes da trejdjujes?!
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”