[VtES] Game reports

Moderator: Moderators

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

[VtES] Game reports

Post by Dawngreeter »

Svecano proglasavam ovu temu centralnim mestom za podnosenje reportaza zanimljivih partija i diskusija o njima. Pa, da razbijemo carku, evo moje kratke reportaze o danasnjem zezanju.

Iako mi je to istorijski najomiljeniji deck, danas sam prvi put zaista igrao Toreador voting. Posto mi fali dosta bitnih karata (samo jedan umesto sest Aching Beauty, pet Second Tradition manjka i nedostatak od ko zna kolko Majesty karta... da i ne spominjem da mi nu crypt nije posebno sjajan) deck nije umeo da se odbrani od nekih relativno standardnih problema (jak bleed i jak intercept, na primer) tako da sam prve dve partije dobio po tintari samo tako. Al' zato treca... 4 victory poena + game win = I rule! :D

Zli je demonstrirao nesputanu snagu Baali infernalist deck-a koji je stvarno mocan, ali przenje po jednog pool-a za untap je stvarno veliki problem. U igri je bio i jedan Black Hand wall, za koji ja i dalje tvrdim da nema ni priblizno dovoljno intercept-a (22 karte za bilo sta su apsolutno nedovoljne, ako je deck usko fokusiran) i vec stanradan Resurrection-ov Kelner+Svinja kojeg sam mrko gledao dvadeset minuta u zavrsnici trece partije preko puta mene. Dva power bleed deck-a (!Malk i Lasombra) su svoj posao radili kao i uobicajeno, sa uobicajeno razarajucim posledicama.

A sada opskrbljen novim Laibon kartama idem da sklapam Guruhi power vote koji ce da jede malu decu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ocekivao sam zivopisniji opis ali te ovog puta tvoja literarnost izdala(?).

U prvoj partiji nas je bilo 6(! mesec dana nismo mogili da skupimo ni 4 a sad 6!)
Raspored: Lasombra (stealth&bleed)->Tremere/!Tremere(bruise&bleed)->Baali (wall)->Toreador (vote)->!Malkavian (stealth&bleed)->!Ventrue (wall).
U principu svi smo znali ko sta igra samo smo cekali da vidimo te Toreadore. Ja sam za predatora imao svoju omiljenu vrstu (stealth&bleed) jerbo se moj dek bazira na tome da sve drugi rade za mene 8) (objasnjenje "kelner i vepar" koncepta na kraju posta :D ).
Lasombra je, standardno, podigao svoju 10ku (Nahir) i spremao sa za megableed od bar 8 sto je Tremere usujetio i sasekao taj pokusaj u korenu tako sto je namerno napao Nahir i poslao je u torpor bez booda. Baali su koristili zanemarivanje od strane predatora koji je imao Lasombru za vratom i gradili svoju demonsku imperiju uvodeci par allya i kojekakvih pomocnih karata ne bi li uspeli da se odrze a da sami sebe ne izbliduju (valjda su svi upoznati zsa infernalizmom koji prati Baalije (jedno 'a' manje-vise :D )). Toreadori su uspeli da pomole glavu ali nista znacajno nisu uradili tih prvih nekoliko krugova. !Malk su pokusavali da me bliduju ali bezuspesno (blid za 5 sam uspeo da redukujem na 1). Ja samo koristio nesposobnost svog predatora da "preskoci moj zid" i uveo vec 3 vampira u igru (Ingrid 4, Billy 5, Blackhorse 7) icekao dalji razvoj dogadjaja. Moj prej (Lasombra), frustrinan cinjenicom da sam mu sprecio odigravanje Minion Tap-a i da ima samo jednog vampira u igri pokusava da podigne i drugog i pri tome ostaje na 3 pula. Tremere su se ozbiljno zamerili Baalijia koji agresivno uzvracaju udarac i salju sva 3 tremera u torpor sto njihovog methuselaha ostavlja bez ikakve odbrane. Toreadori uspevaju da provuku par politickih akcija ali bez ozbiljnijih posledica po svog nabloatovanog preja i sledecih 2 kruga pokusavaju da izvade iz torpora jednog od svojih koji je tu zavrsio pri pozivanju politicke akcije.
Situacija na stolu:
Lasombra-3 pula, 2 vampira u igri, 1 u torporu
Tremere- 6 pula, 3 vampira u torporu
Baali- 6 ili 7 pula, 2 vampira u igri, 1 u torporu, 3 allya( Myalan the goblin, Herald, Procurer.
Toreador- 8 pula, 1 vampir u igri, 1 u torporu
!Malk - 13 pula, 2 vampira u igri
!Ventrue - 15 pula 3 vampira u igri.

Nastavak. !Malk me bliduje za 3. Ja:"Blok". !Malk:"Stealth". Redirektujem na Lasombru i uzimam 1 VP i 6 pula. !Malk ponovo bliduje za tri i ja ponovo redirektujem ovog puta na svog novog preja Tremere koji nema cime da se brani i ostaje na 3 pula. Moj red. Blid za 3 i jos 1 VP i 6 pula (18 pula i 4 vampira u igri). Baali bliduje Toreadorae za sveukupno 3. Toreador ponovo pokusava da vadi vampira iz torpora i ovog puta uspeva iz drugog pokusaja. !malk i dalje pokusava da me bliduje ali ja samo saljem dalje ali Baali uspevaju da interceptuju i da se odbrane. Ponovo moj red. Uz malo taktike bez stealtha uspevam da dodjem do 3 pula svog preja i da mu unistim Dummy corporation (lokacija koja se spali da sprecis blid za 2). Baali bliduje bespomocne Toreadore za preostalih 5 pula i uzima VP. !Malk samo huntuje i zavrsava potez. Ja samo huntujem i zavrsavam potez. Baali trosi pul da bi se untapovao i bliduje za 1 i pokusava da napadne mog vampira koji s euspesno brani zahvaljujuci fortitude-u. !malk bliduje i ponovo Baali mora da se snalazi sa odbranu ali ne uspeva i gubi 3 pula. Blidujem za 3 ali Baali blokira i salje mi vampira u torpor. Prolazi sledeci blid za 1 i Baali su izbaceni. VP i 6 pula za mene.
!Malk i ja se dogovaramo da podelimopreostala 2 VP i zavrsavamo partiju.

!Ventrue 4VP i GW
!Malk 1VP
Baali 1VP
Toreador, Lasombra, Tremere 0 VP

Objasnjenje "Kelner i vepar" dek koncepta.
Evolucija imena: wait and bore -> wait and bo(a)r-> wait(er) and bo(a)r
Po naski: kelner i vepar 8)
Koncept deka je takav da sedite i strpljivo cekate da se vas prej udomi i prestane da misli na vas a da vas predator ne moze da vam pridje (ako hoce da vas bije sav demage preventujete a ako bliduje samo prosledjujete svom preju). Na ovaj nacin vas bliderski predator bliduje vaseg preja i, neretko se popickaju umesto da rade protiva vas sto je samo olaksavajuca okolnos vama. I onda kad vas prej ostane na 1-7 pula na brzinu ga izblidujete (jer je zaboravio da postojite)i izbacite ga iz igre. Do tad je vas grand prej (sada postao prej) prilocno ostecen jer njegov predator (tj, vas prej) nije imao nikakvog pritiska i onda i njega lako sredite. Nadam se da je jasno :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Dobro da nije bio report druge partije, posto bi opis mojih aktivnosti izgledao ovako:
- Vadim desetku
- Desetka ide u torpor
- Desetka diablerisana
- Ja zvizdim ko kupus do kraja

Inace, meni je u stvari jako drago da kelner+vepar deck dobro radi. Bojao sam se da ce proci malo vremena pre nego sto nam igra u ospte dodje do stadijuma da ljudi takticki razmatraju pressure point-e na stolu. Savet za svakoga je da baci oko na VtES Player's Guide, ima dosta pametnih stvari da se nadje unutar.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Odigrali smo veceras dve partije.

Prva nije bila nimalo zanimljiva posto mi je predator bi selth&bleedzooka Lasombra tako da nisam sigao da isprobam svoj dek kako valja a vec sam zamro a i za stolom smo imali dva pocetninka (od kojih je jedan bio potpuno nezainteresovan, a Hypodermic-u sve pohvale) koji nisu shvatali sta se desava tako de se sve prebrzo zavrsilo.

Raspored: Salubri+!Ventrue (anarch wall)->Followers of Seth (??? do nothing and get killed?)->Various Camarilla (toolbox(?))->!Malcavian (stealth&beed)->Lasombra+Kyasid (stealth&bleed)

Lasombra 3VP, GW
!Malk 2VP


Druga partija je bila nesto interesantnija za mene mada ne toliko za Lasombre :D Odigrao sam sa Kelner i Vepar (tm) dekom i pokupio 4 VP. Necu prepricavati partiju jer nije bilo nekih iznenedjujucih momenata osim kada je Hypodermic (u narodu poznat kao Boca :D ) sopstvenom mudroscu i snalazljivoscu uspeo do dovede svog preja (Lasombru) na 3 pula. Ovakvih pocetnika nam jos treba. Decko je za 2-3 partije pohvatao neke dosta bitne stvari i svaka mu cast.
Boco, ako te ne mrzi nepisi svoje utiske.

Raspored:!Ventrue (wall)->Various Camarilla (toolbox(?))->!Malcavian (stealth&beed)->Lasombra+Kyasid (Stealth&bleed)

!Ventrue 4VP, GW
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bocin je bio Camarilla toolbox? Skidam kapu ako je sa par partija iza sebe tako uspesno furao toolbox deck.

A ti klosare drzi taj Anarch wall pri ruci. Ja ocu da probam da sastavim Anarch toolbox pa me zanima kako ce proci ako ima jos jedan Anarch za stolom.

Ko je igrao Setite?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Hvala vama na svim pohvalama.

Drago mi je da spil sastavljen od 3 promo decka i tri boostera moze da uradi nesto konstruktivno protiv vasih spilova. Dokupio sam par blood doll-ova, to se izgelda pokazala kao presudna cinjenica za spil (meni malo tesko za poverovati ali ajde). Spil je redizajniran, i jako bih voleo da ga playtestujem u subotu, da vidim da li i koliko treba da ga menjam do turnira.

Utisti sa partije: Nasladji momenti su mi definitivno kada je Lasombra deck pokusavao da bleeduje, jer se nije znalo gde ce taj bleed i kako da zavrsi. Skoro svako j eu ruci drzao neki redirect i/ili prevent bleed kartu ili slicno. Zahvaljujem se svom "kolegi" preko puta mene sto me je dorzavao u zivotu dovoljno dugo da me on ubije :P. Sve u svemu, HOCU JOS.

Pitanje: da li je uopste korisno drzati ascendancy u spilu? daje ti jedan pool i to je to. i trosi master fazu za to. Posto imam JAKO malo karata koje mi daju na pool (2 blooddols, i valjda 6 bleed karata koje dodaju na pool), da li da ostavim ovo, ili da ga zamenim za nesto drugo?

I pitanje - vi vase spilove nazivate po funkcijama, ok to sam provalio kao i koje su funkcije - wall za blockere (i presume), stealth&bleed ne treba objasnjavati, ali toolbox? Zasto ste moj spl nazvali toolbox?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Toolbox je deck koji nema jedan specifican cilj u vidu, vec je pravljen da sa manje ili vise uspeha izadje na kraj sa maltene bilo cime sto te moze napasti (i isto tako da moze na vise nacina da napada nekoga drugog). Postoji malo nedoumice oko termina jer neki sa Toolbox oslovljavaju jedino deck-ove koju u bukvalnom smislu reci nemaju specijalnu namenu, dok drugi tako zovu bilo koji deck koji nije usko-fokusiran. Ja moj Guruhi vote/bruise/bleed zovem Toolbox deck-om, medjutim on jeste primarno politicki deck...

U svakom slucaju, da se zaustavimo na ideji da je toolbox ono sto nije specijalizovano.

Ascendancy je po meni previse podcenjena karta. Treba uzeti nekoliko faktora u obzir, za pocetak. Kao prvo, u svakom potezu imas (barem) jednu Master akciju. Partije traju vise od 10 poteza, negde sam video statistiku da se vecina zavrsi izmedju 14. i 16. poteza. Znaci, u proseku ces imati 15 Master akcija. Covek koji ne iskoristi svih 15 Master akcija ili ima vrlo jasan, dobro proracunat plan zasto je to tako, ili je jednosavno na gubitku. Ascendancy tu uskace u igru kao Master karta koja ne kosta nista, nema apsolutno nikakve zahteve, ne ceka specijalne okolnosti da bi bila od koristi i moze se igrati koliko oces kopija kad god ti padne na pamet. Uzmimo ekstreman primer da su ti sve Master karte u deck-u bas Ascendancy. Ako te ne udara baksuz, to znaci da ces svojih 15 Master akcija potrositi na Ascendancy. To znaci da ti igras sa Pool-om od 45 umesto 30. Malo li je?

Realnost je malo drugacija, naravno, ali ne treba zanemariti snagu jednog dzaba pool-a.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Well, since you put it that way, ascendancy jos moze i da posluzi, za svaki slucaj, sto se kaze. Kada bih imao vise od jendog...

Sto se master karata tice, svaka ti cast da mozes da odigras jednu po potezu.
Imam jos par pitanja, ali to ce leteti na opsut diskusiju, a en na game reports.

I da, deck je definitivno toolbox, jer je koncepcija da budu camarila only vampiri unutra (mislim da mi dva kvare koncepciju - jedan independent i jedan sabbat, ali imaju discipline koje mi trebaju), uglavnom su Tremere ventrue i Toreador, sa idejom da mogu sa svime da se snadju - ima politike, ima bleeda, ima tuce, ima intercepta (nesto malo). na zalost, steath im nije jaca strana, ali sada, ni ne trba im :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Vesti! Vesti! :D
Izvestaj sa jos jedne od partija. Ovog puta samo 4 igraca.
Raspored:Salubri (anarch wall/trick)->!Malk (stealth&bleed)->Assemites (??? do nothing and get killed?)->Tzimisce (wall)

Ponovo je sa nama igrao onaj klinac koji ne odustaje od pravljenja potpuno beskorisnih dekova (za razliku od nekih bar ih menja) ali ovog puta je bar pratio sta se desava pa je mozda nesto i naucio. Na pocetku partije se znalo da ce njegov predator, !Malk, uskoro dobiti VP i ubrzo biti za vratom Cimishama tako da je Cimise pomocu Eagles Sighta blokirao par blidova koji su isli na Asemita kako bi malo usporio izginuce. Naravno da je tako zanemarivao mene koji se bloatovao:D
To je prednosto kada ce ne isticete i niste najveca pretnja na stolu. Keep low profile a kad shvate da su vas zanemarili vec je kasno 8)

Metagame:
!Malk: 3 vampira (General Perfidio Dios, Boy Toy, Dolphin Black) 12-13 pula i Hunting ground
Tzimisce: 2 vampira (Sascha Vykos, Angel of Kaine; Corine Marcón) 7 pula, Library hunting ground, Mob Connections (press za nastavak borbe), The Barrens (tap za diskard), Channel 10 (+2 intercepta ali ne moze na 1. akciju), Elder library (+1 hand size).
Salubri: 3 vampira (Blanche Hill, Matthias, Owain Evans, The Wanderer, Heidelberg Castle (tap da bi isprebacivao blood i opremu sa jednog na drugog vampira kojeg kontrolises) 12 pula.

Moja taktika se sastojala u tome da uradim Minion tap na Owainu i svih 8 blooda vratim u pul pa ako mogu otmem tudjeg vampira (koji mora da bude untapovan) pa pomocu Heidelberg castle ispraznim i napunim Owaina, ili Matthias ili Blanche Hill odigraju Renewed vigor i popune Owaina do vrha. Racunajte da sam to uradio bar 4 puta: 4*8=32 pula - prvobitnih 8 koje sam stavio na Owaina = 24 pula za Dz :D. Naravno da je ovo bilo malo taze progurati i morao sam pazljivo da razmatram kada to uciniti jer sam imao Cimise predatora koji imaju vise intercepta nego Kina stanovnika i tu mi je pomogao anarh ugao u deku gde sam ubacio lokaciju koja zahteva anarhe, Anarch Railroad (tap to give +1 stealth to acting anarch) i time uspevao da naguram 3 stelatha sto je bilo dovoljno jer je Cimse potrosio gomile intercepta braneci se od !Malka.

!Malk je morao svo vreme da radi nesto tako da mu vampiri budu tapovani kako ja ne bih mogao da ih kidnapujem tako da kad je uvideo da ce da izgine ako bude pokusao da bliduje Cimise blidovao je mene pomocu Kindred Spirits (bleed any methuselah and gain 1 pool) i skinuo mi jedno 6 pula sto je vise nego sto je Cimise uradio za celu partiju. Zanimljiv momenat u partiji je kada su i moj prej i predator imali po jednog ready vampira i jednog u torporu ( koji su u njihovim medjusobnim borbama tamo zavrsili!) pa su se dogovorili da medjusobno vade jedan drugom vampire iz torpora kako ja ne bih blokirao jer je Matthias vec imao 2 permanent intercepta (O, okrutna ironijo!). Vec sam bio uveo i 4og vampira, Le Din Tho i korisito njegov special da izbacujem Forced Awekening iz ruku mog preja. U medjuvremenu !Malku je bio spaljen jedan vampir u borbi sa Cimisama (jeba' i' njihov Vissisitude) ali je on uskoro uveo novu kopiju istog vampira i vratio se na stari put stealt&bleed-a
Posto su mu (!Malk) svi vampiri bili tapovani a FA sam mu izbacio iz ruke, lagano sam ga blidovao za po 2-3 i uskoro ga izbacio i uzeo VP i svoj pul. Ostali smo Cimise i ja da se mlatimo za praostala dva VP. On je imao Army of rats u igri (u njegovoj untap fazi ja palim pul) ali ja sam svo vreme imao edge tako da sam odmah u svojoj untap fazi dobijao pul nazad i stalno bio na 11 pula dok se njegov konstantno smanjivao jer je morao da vraca na vampire koji su bili prazni.
U jednom trenutku sam napravio glupost used samopouzdaja i bez nekog backupa u vidu prevencije stete u potencijalnom kombatu pokusao sam sa Matthasom a ukradem Saschu gde sam interceptovan i Matthias je zavrsio u torporu. Jos veca glupost koju mozete da uradite kada imate interceptora koji deli aggravated damage jeste da odmah pokusate vaditi tog vampira iz torpora pa i onaj ko je pokusao da ga vadi zavrsi na "torpor party-u" (note to self: Aman, zaman i majka mu stara, strpi se malo!), tako da je Cimise bio u dosta povoljnoj situaciji ali nije bas znao da je iskoristi ali nije ni imao mnogo mogucnosti posto je skoro ispraznio library.

Kratka demonstracija moci Fortituda: Sascha (9ka sa 1 bloodom) ulazi u kombat sa Blanch Hill (6ica sa 4blooda).
Sascha kaze: "Ja dobijam +1 Strangth."
Blanche:"Sav damage koji mi naneses pijes i ti makar ja preventovala sav demage od tebe (King of the mountain)
Sascha:"Ok. Udaram te za 2...aggravated "
Blanche:"Chelom u glavu".
Blanche:"U, ja sam na 2 blooda i nije mi nista :P"
Sascha:"Aaaaa! It burns like hygiene!" *vup!*
:-({|=

Posle sat i po igranja ja sam ostao sa 1 vampirom i 7nedodirljivijh pula (Le din Tho je otisao na torpor party :D) i ostalo mi je mozda 5 karata u library kao i 3 od 7, za ovaj trenutak u igri, potpuno beskorisnih karata u ruci.
Sad je trebalo nadmudriti Cimise i preziveti jer Blanche je dobila Fame a nije mi trebalo da izgubim 3 pula i jedinog vampira zbog gluposti. Blanche ponovo upada u nevolju (ovog buta sa backup planom) i dospela u kombat sa Corinom i ponovo odigrava King of the mountain. Corina se nasla neobranom grozdju jer njen hand strike je uvek za 2 a imala je 3 blooda (1 demage od Blanche + 2 njena i bila bi prazna). Srecom po sebe Corina se setila da ima Leather jacket i preventovala demage i tako ostala na 1 blood a Blanche prazna.

E sad gadna situacija: poslednji vampir kojeg imata je prazan i MORA da huntuje. Vas predator ima vec +1 intercept a vi mozete da dodate jos 2 stealtha. Ako on doda 2 intercepta izgubuli ste partiju a to znate i vi i vas protivnik. :?
Hunt (za cak 3 pomocu raznih modifiera)
Nema bloka! Adrenalin rush!
I sad znate da vam je tih 3 steltha dovoljno da uradite sta god hocete ali je problem sto nemate sta jer imate 5 karata u ruci!
...Od kojih je jedna Renewed vigor! 8)
Odigravam Renewed. Niko ne moze da blokira i Matthias ju u pun blooda u torporu.
Zavrsavam krug.
Ako se pitate zasto sam ostavio vampira sa 7 blooda u torporu odgovor je jednostavan: Cimice imaju samo 1 vampa bez glasova a edge je kod mene. Ako dijablerise ja spalim edge za glas i njegov vampir je spaljen. Ako bliduje i dobije edge je mu ga otimam u sledecem potezu i opet nista od dijablerije.

while (true) {
try{
for (int i=0,i<torporParty.length(),i++) {
if (torporParty.name=Matthias)
BlanchHill.rescueFromTorpor(torporParty);
}
}
catch (torporEmpty e) {
System.out.printline("Torpor je prazan!");
}
Matthias.bleed(1);
tzimiscePool=tzimiscePool-1;

if (tzimiscePool==0)
break;
}
System.out.printline("You won!");

Za one koji se ne bave objektnim programirenjem: Blid za po jedan usvakom krugu do smrti preja.

Bila je odlicna partija. trajala je skoro 2 sata a igralo nas je 4orica. Eto sta znaci dobar raspored na stolu.
Moracu malo da tweekjem dek jerbo mi je taj anarch ugao posluzio samo za stealth tako da mozda nije vredno ubacivanja 11 karata pa bih mogao da svedem dek na 79.

E, a sad se stvarno nadam da neko ovo cita. A jos ako vam je interesantno... joj radosti:D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Resurrection wrote:Cimise
Zimici. Cita se Zimici. Ili, ako bas neces da ga slavenizujes (kao sto ja mislim da treba) onda Zimisi. Pise u knizi tacno kako se izgovara.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Sta?! Sa sam sve ono pisao da bi me ti somrio oko izgovranja imena ruznih rumuna. Tc tc tc. :?
Neka te neka. :cry:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Iskreno, nisam stigao da procitam ostalo, samo mi zapalo za oko to "simisha" koje me enormno nervira jer nema nikakve veze sa mozgom. Sad sam opet ispred kompa pa cu da vidim sta si se to raspisao :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:Iskreno, nisam stigao da procitam ostalo, samo mi zapalo za oko to "simisha" koje me enormno nervira jer nema nikakve veze sa mozgom. Sad sam opet ispred kompa pa cu da vidim sta si se to raspisao :P
:idea: From this day forward Tzimisce will be known as "Rumuni"!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ajde sada. Posto je vec izgledalo ko da ce govna da padaju pa nisam imao volje da pomolim nos iz kuce, da cujem kako je bilo :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Nikad od tebe goticar biti nece kad po kisi ne 'odas.
Ima doma' da ti srezem Consecration pa preslusavaj. Bolje nisi ni zasluzio. 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Goticari = debeli, mahom zenski ljudi koji slusaju HIM

Ja sam Deathrocker ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

E, nije ni bilo turnira. Odigrali smo 2 "prijateljske" partije.
Nisam uzeo ni jedan VP ali bilo je zabavno u prvoj partiji.
U prvoj mi je za vratom bio !Malk tako da nisam daleko stigao mada je on ispao pre mene. A u drugoj neki utlboks ali su usled nepaznje i moj redator i grand prej kontestovali Selenu vec od drugog kruga tako da moj grandpredator !Malk nije imao nikakvih problema ni sa jedne strane pa je samo prosao kroz preja i stigao do mene a njegov predator se influensovao namerno tako da je moj prej bez truda zaradio 6 pula.
Smara me kad ljudi ne znaju da gube.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Goticari - pogledati moj potpis.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja sam do sitnih jutarnjih sati sastavljao Akunanse combat/zamalo-pa-wall deck. Bas me zanimalo kako bi radio. Mozda ga ponesem sledeci vikend, ako mi ne dune da radim Guruhi vote opet.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Izvinjavam se kolegama sto sam bio malko nervozan juce, privatna stvar, a par dogadjanja u klubu su samo doprinela toj situaciji. Nadam se da vise encu biti sore loser 8)

Nego, posto se ovaj promo turnir jako lepo "odrzao" koju garanciju imate da ce se ljudi pojaviti i sledece nedelje?

I imam pitanje, samo ne znam da li bi trebalo da ide ovde ili na opstu diskusiju: Library size i kolicina karata unutra. I tacno kojih karata unutra. u stvari kada bolje razmislim, definitivno je za opstu diskusiju
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa nikakva 'garancija' ne postoji. Postoji dobra volja, a sta ce se desiti ko zna. Vreme ove nedelje je bilo apsolutno uzasno, da i ne ulazim u objasnjavanja moje hronicne insomnie i njenih posledica, pa otud moje nepojavljivanje i nepojavljivanje jos nekih ljudi sa kojima sam se dogovarao da dodjem. No, sledece nedelje je u pitanju nesto ozbiljniji turnir i vreme nece biti kao da govna padaju (nadam se) tako da bih racunao na mnogo vecu posecenost. Bas sutra idem sa tri ortaka na celodnevnu deck tech sesiju i testiranje sastavljenih deckova, svo cetvoro planiramo da se pojavimo u nedelju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Zapravo posecenost je bila odlicna. Doslo je bar 15 ljudi da vide sta se desava. Igralo nas je 7. Sladece nedelje ce biti strava ako se pojavi bar 20 ljudi za igranje:D Koliko ti ljudi nameravas da "poneses"?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Za sada cetvoro, videcemo, mozda i vise.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Oki smo ne moj da JA proveravam legalnost krpti i ostalo. :D
Napravite dek liste da ne zadrzavamo pocetak turnira.
Ja se jos dvoumim izmedju 2 deka. Jedan ima istoriju uspeha a drugi je zabavan i bolestan i svi ce da ga mrze :D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja sam siguran da dolazim ili sa Akunanse combat/wall-ish (kolko vec Animalism moze da intercept-uje), ili s aGuruhi vote/bruise ili sa toreador vote/stuff. Ili sa neci mtrecim :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Animalisam moze da interceptuje koliko hoces. Samo stavi neke Raven Spy-ev da stoje i cuce na nekom vampiru koji mLogo bije i resio si stvar.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ma znam, napakovao sam i dva Guardian Angel-a, plus intercept iz ruke. Samo to nije bas kao Auspex. A i nisam ga bas toliko akcentovao, nije zamisljen da blokira sve redom. Samo bitnije stvari.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

E, bataljujem ovo tematsko pisanje mejlova.
Nameravas dolaziti tokom nedelje na dek testinge?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Not sure. Sutra ne, sigurno. Imam kolokvijum u sredu, tako da verovatno ne ni tad. U petak treba da se napijem ko letva i, if I'm lucky, probudim se u nekom jarku u subotu popodne. Tako da ostaje cetvrtak, koji cu nekako ciljati, ako nista ne iskrsne.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Resurrection, da li ce biti jos neki inventivan game report od tvoje strane, ili moramo mi iz malog mozga da vadimo sta se dogadjalo pa da mi pisemo?

Iskreno, vise volim da citam reportove ( :twisted: ), tako da da li bi bio ljubazan... :roll:

:D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Pa bio si tamo, majku mu :D
Ja pisem reportove samo sa partija koje dobijem :P

Jebes partiju kad je hajlajt bila prepirka oko toga kako radi Trap+Undead persistence. Mada, konacno svi imaju, ako nista drugo, makar prosecne dekove koji mogu stosta i da urade ako ustreba za razliku od prethodnih partija sa novim Metuzelasima ge je premoc starijh igraca bila previse ocigledna :D Polako se akumulira game experience.

...nastavak na odgovarajucoj temi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dakle posto resurrection ili nije budan jos uvek ili ga mrzi da ponovo radi ovo: da se ja okusam :twisted: :

Turnir j eprosao malo manje svecano nego sto sam ocekivao - pojavilo se samo osam igraca, i to jedva. Ali sad sta je tu je, ima nas dovoljno za dva stola, ajde da igramo.

U prvom krugu raspored je bio !Ventrue (valjda), Tzimicie, moj Camarilla svastara, i Baali. Prvih par poteza se nije nesto mnogo konstruktivnih stvari dogadjalo, sem sto je baali napravio infernala od jednog vampira svog prey-a. Koliko je taj vampir bitan, neka vam objasni vlasnik sam, kasnije :P. Kako baali nije imao blood-a za stalni untap, i kako sam imao jednog vampira vise na tabli. Ubrzo je spao na jako mali blood pool zahvaljujuci politickim akcijama i bleedu. Svoj kraj je sam sebi preracunao, jer je imao mogucnost ili da ga bliduejm za 3 (koliko mu je ostalo) ili da blokira sa vampirom koji ima Fame na sebi i nesto malo krvi i da reskira da mu ode na torpor. Izabrao je opciju dva, i nije citao da oj vampir ima snagu dva. Jedan Pushing teh limits i eto protivnika u torporu i mog protivnika sa stola.
Ostatak paritije nije bio mnogo interesantan. Kako nemam stealth-a u spilu, moj predator je bio ozbiljna pretnja sa dva vampira sa prirodnim interceptom. Politicke akcije otpadaju, sem ako ne uspem da tapujem obojcu nekako. Peckanja sa slabijim politickim akcijama nisu isle, jer je neke blokirao i moj prey (grrr, stani i pusti da te ubijem :P). Jedino sto mi je ostalo je da lagano bleedujem mog prey-a, i nadam se najboljem. Kako je !ventrue samo radio redirect, moj predator je, blago receno popizdeo.
Posle oko sat vremena takvih subtilnih prepucavanja, isteklo je vreme ali bas u momentu u kojem je moj prey zaginuo.
Rezultat: 1.5 vp za mene i za Resurrection-a

Druga partija je bila... khm manje interesantna. Zavrsila se za ukupno pola sata. Ovog puta na stolu smo bili i dalje !ventrue i ja (jedan prekoputa drugog) a moj predator je bio !malkavian, a prey Brujah. Kako sam vukao najgori moguci hand i najgoru mogucu kriptu za ovog protivnika - tj sve kombat karte bez ijednog intercepta, i sve jaki vampiri - ostao sam bez i kapi krvi posle 5 poteza ukupno. Malkavian je jako brzo zavsio i sa brujom, a !ventrue je sada jedino sto je mogao da radi je da proba, jer je malkavian sada imao dvanaes krvi viska od dva kill-a plus sve onosto je dobio blood doll-ovima i edge-om
Sumo sumarum, !malk 4 svi ostali 0.

Finale se ceka(ne mogu da poverujem da sam usao u finale sa ovih poen ipo sto ima, ali ajde) pa cemo da vidimo sta biva dalje... samo da mi !malk ne bude ponovo predator...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jebiga, sjebalo nas ovo prvenstvo u fuzbajnu. Al' meni je turnir bio maksimalno zanimljiv kako god da se okrene. Posto ni jednu od dve partije nisam bio za Bocinim stolom, evo reporta aktivnosti sa drugog stola. Ja sam, inace, igrao Gangrel deck koji, kako pravilo mog igranja nalaze, ne samo sto nikada pre turnira nisam igrao nego sam ga bukvalno sastavio dva sata pred turnir. Cak nisam bio ni 100% siguran sta ocu da taj deck radi :D

Prva partija, redom: Brujah, !Malk, Brujah, Gangrel. Na samom pocetku sam prilicn onefer spopao Brujah prey-a i prvog vampira oterao u torpor i pojeo pre nego sto je ista mogao da uradi. Problem je sto pored toga nista drugo produktivno nisam mogao da uradim, delom jer me je Brujah predator tukao po glavi i redirectovao !Malka na mene, delom zato sto jos uvek nisam bio skroz siguran kako mi funkcionise dinamika deck-a. Kada mi je Prey bio prilicno blizu oust-a, predator izbacio mene, a ubrzo zatim i drugi Brujah deck. Ostaju samo Brujah i !Malk i u relativno predvidivom daljem toku partije !Malk pobedjuje. Obojica po dva WP i ni jedan GW.

Druga partija, redom: Baali, Tzimisce, Brujah, Ganrgrel. Ponovo mi je isti Brujah predator, o zivote. Cetri combat deck-a za stolom. Tzimisce, po svojoj staroj tradiciji, uspeva da iznervira Brujah prey-a i konstantno ga harass-uje sa incerceptom, sto je rezultovalo time da Brujah udara Tzimice-a po glavi i mene u glavnom pusta na miru. Ja sam relativno lako izasao na kraj sa Baali deck-om, mada je potrajalo zbog mog nedostatka jakog bleed-a. Posle toga sam tukao Tzimisce-a po glavi, a Tzimisce je naucio vaznu zivotnu lekciju da aggravating damage ne radi na nas Gangrele. Usput sam morao da malo pomazem mom predatoru u vidu vadjenja vampira iz torpora, da on slucajno ne bi pao pa da Tzimisce krene mene da bije. U trenutku akda stice vreme, ja sam bukvalno jedan potez od izbacivanja oba preostala igraca odjednom. Voja je zavrsio taj zadnji krug, cetri WP i jedan GW za mene :D

Videcemo kako ce ici finale u petak, bice zanimljivo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Biti ce zanimljivo finale sa 2 kombat deka, Stelth&bleed, toolbox i Cekaj&Vepartm.
Posto sam poslednji na listi (iako i Boca ima 1,5 VP, grrrr!) potpuno je svejedno gde cu sedeti a vec cemo da vidimo kako ce ostali da se rasporede. Najbitnije je sto ima ko da bije !Malkove cim se pomole. Valjda ste naucili vrednu lekciju mrznje s&b dekova! Grrrr! :x

Za one koji su se zbunili:
VtES wrote: 3.1.3. Final Round Seating

Table positions are not assigned in the final round. Instead each of the finalists is given an index card (or reasonable substitute) with his or her name on it. Starting with the lowest qualifier, each qualifier places his or her index card faceup in a row on the table. When placing his or her card, each player must choose to position his or her card at either end of the row (one end of the row is equivalent to the other) or may create a space between two cards already placed. After all cards have been placed, they are read from left to right to determine seating positions in the final round. The judge will then determine randomly which player will play first.

Example:

Player 5 (the lowest qualifier) places her card. 5

Player 4 chooses to place his card at the right end of the row. 5 4

Player 3 chooses to place her card at the left end of the row. 3 5 4

Player 2 chooses to create a space between players 5 and 4 and places his card in that space. 3 5 2 4

Player 1 (the highest qualifier) chooses to create a space between players 2 and 4 and places her card in that space. 3 5 2 1 4
Last edited by Resurrection on Tue Jun 13, 2006 11:45 pm, edited 1 time in total.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Po ovome znaci da kako god da se okrene, Malk bira ko mu je predator i prey jer postavlja poslednji karticu. A ja i ti pocinjemo jedan pored drugog i tu i ostajemo sek ako neko ne stavi nesto izmedju. Ovim je Malk u prednosti, moze da tempira da uzme po njemu najlaksi prey (recimo mene, jer nemam toliko intercepta i redirecta i combata vec svega po malo) i da se moli da imam los hand.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Jebaga.
Ima najvise Vp i bira sta hoce.
Nije problem ko ce mu biti prej vec ko ce mu biti predator. Ako zapadne jedan od ova dva combat deka samo ce imati razlog vise da ga bije a onda ce vec biti lakse. A ko previse nasilno krene da bliduje ima oba da ga tuku ili su oni sledeci (jeste culi, a!?):D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Moj deck nije sposoban da nekoga bije po glavi, osim u slucaju regularnih interceptova, sto sa moje sto sa tudje strane. Mada mislim da je jasno da !Malk nosi metu kako god da se okrene.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Nema leba od te mete kad nema ko da je gadja. Sto se mene tice blidujte me za 15 pa cu ja da redirektujem na njega :D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa ono, svako ima neki nacin da efikasno izadje na kraj sa njim. Ne bi bili u finalu da nije tako. Ja imam Intercept (znas kako je sjajno kad jedan vampir ima staticki intercept +3... :D ), ti i Brujah imate redirect (a Brujah ima i Bum's Rusheve), jedino mozda Boca ima malo veci problem. Ruku na srce, meni treba pola partije da izgradim taj Inrecpt, al' sta je tu je.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Boci samo treba da dodje tih 10 intercepta koje ima u ruci i nikakav problem - docice i nesto od combat karata sa time, pa necu ici u komu odmah :)

Ako me uopet ukenja ruka sa samo kombat kartama ali bez ijednog redirecta ili intercepta bice lose - makar da dobijem politicke akcije ili da mi izadje alastor odmah pa da ga napadnem...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”