[VtES] Ovladavanje pravilima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

[VtES] Ovladavanje pravilima...

Post by Changeling »

Kao sto sam nagovestio, pitanja pocinju da pristizu... mole se upuceni
da razjasne nedoumice.

1.Da li acting vampire koji je blokiran, a ima opcioni manevar
(recimo od equipmenta) mora da upotrebi taj manevar pre nego sto
prioritet predje na vampira koji blokira, ili moze da, napr. odabere
default (close) range, pa da u slucaju protivnickog manevra upotrebi
svoj opcioni?

2.Voleo bih da mi pojasnite da li smo dobro shvatili timing pravila. Kao
dugogodisnji Magic igraci (Ok, dobro, jeste...) po defaultu smo poceli
ovako: aktivni igrac igra akciju, odigra koliko god hoce action modifier-a,
pa kaze 'dalje'. Ko moze i zeli da reaguje sada ima priliku da blokira,
igra reakcije, itd. sve dok i on ne kaze 'dalje'. Tada prioritet opet prelazi
na aktivnog igraca, i tako u krug sve dok oba igraca ne kazu
'dalje', tj. dok se ne sloze da se prelazi na sledeci korak.

Ovo je bas osnovna stvar, pa bolje da je sto pre ispravimo ako igramo
pogresno (a u nekim situacijama mi se cini da igramo, pa reko'...) .

Hvala unapred.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

1. Opcioni manevar mozes iskoristiti kad god oces. Cak ne moras ni u prvo round-u combat-a, ako bude bilo jos round-ova. Acting vampire se uvek prvi pita ali, da, ti mozes reci da ne koristis manevar, pa onda blockign vampire da kaze da oce da manevrise, pa onda opet acting vampire i tak osve dok ne ostanete bez manevara. Jedina 'obaveza' je da ako koristis opcioni manevar koje ti neko oruzje daje, onda strike mora da bude sa tim oruzjem.

2. Tako nekako. Da budem iskren, nisam 100% siguran kako tacno glase pravila, ali u VtES-u ne postoje instanti vec je svaka karta 'apsolutna'. Ti kao acting vampire se prvi pitas za modifiere, pa ako nije directed akcija onda Prey dal' ce da blokira, pa onda Predator dal' ce da blokira, pa onda bilo ko drugi na stolu ako ima kartu koja omogucava blokiranje. Sam modifier se moze igrati u bilo kom trenutku, a posto ne postoji stack generalno cak nije ni toliko bitno kojim redom cete ih bacati (ili, ako je bitno onda mudro cutis dok protivnik ne izbaci sta oce, pa se nadovezes sa svojim modifier-om). No, prioritet igranja uvek ide Acting Player -> Prey -> Predator -> bilo ko drugi, i tako u krug. U slucaju directed akcija Acting Player -> Targeted Player -> bilo ko drugi.

Bitno je imati u vidu da jednom kada igrac kaze da vise ne pokusava da blokira, ne moze naknadno da se predomisli. Na primer, ti kazes da radis Bleed. Tboj Prey moze da kaze da blokira sa nekim vampirom. Ti dodajes +1 Stealth. On dodaje +1 Intercept. Ti dodajes jos +1 Stealth. Blocking vampire ne dobija nikakav dalji modifier, block nije uspeo. Prey kaze da vise nece da blokira. Ti u tom trenutku mozes da igras modifier koji ti dalje pojacava bleed, ali Prey vise nema opciju da opet pokusa block.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

OK, idemo dalje... navescu dva primera strike efekta
za koje mi treba razjasnjenje:

Strike: combat ends (recimo form of mist)
Strike: opposing vampire goes to torpor (coma)

Znam red kojim se razresavaju strike-ovi, ali me zanima
da li (u slucaju da je short range) vampir koriscenjem ovakvih
karata i efekata ipak nanosi svoj strength damage.

Takodje, ako se ispostavi (ono sto je manje verovatno) da
JESU u pitanju udarci koji oduzimaju default kolicinu krvi vampirima
(uz propratne efekte) - da li dve pomenute karte funkcionisu samo
na short range-u?


Mislim da je moja zabuna u ovom slucaju malo paranoicna,
ali bolje i to da proverim... Ako sam malo konfuzno formulisao
pitanje, izvinjavam se, mogu da probam ponovo... :P
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ako strike ne kaze eksplicitno da je u pitanju Strength + X damage, onda se ne nanosi Strength damage. Znaci, u pomenutom slucaju, niko nece popiti strength damage (a cak i kada bi umesto Coma bio obican hand strike, opet se ne bi naneo jer se Strike: combat ends resolve-uje pre bilo kog drugog strike-a; al' to je potpuno nebitno za ovu pricu :D )

Dalje, ukoliko u definiciji Strike-a ne pise eksplicitno da je RANGED, onda ne radi nista na long range-u. Izuzetak su 'defanzivni' efekti - dodge i combat ends (bilo koji). Do sada u opste o ovome nisam razmisljao dok ti nisi pitao, pojma nemam dal' Coma radi na long range-u. Mislim da ne bi trebalo da radi jer nije defanzivan strike a nigde ne pise da je ranged (no, sa druge strane, prilicno je nestandardan efekat tako da je svasta moguce).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:Do sada u opste o ovome nisam razmisljao dok ti nisi pitao, pojma nemam dal' Coma radi na long range-u. Mislim da ne bi trebalo da radi jer nije defanzivan strike a nigde ne pise da je ranged (no, sa druge strane, prilicno je nestandardan efekat tako da je svasta moguce).
Ne da radi. Ni Coma ni Entombment ne rade na long.
Zvanicna konfiramacija
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

a strike: combat ends efekti?
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To radi na long range.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Upravo sam pregledao svih 24 karte koje imaju "Strike: combat ends" i sve rade na long i close. :D

Edit: Slagao sam. Samo jedna ne radi na close.

Chameleon's Colors
Type: Combat
Requires: Spiritus/Animalism
Cost: 1 blood
[ani] Maneuver.
[spi] Press, or maneuver with an optional press.
[SPI] Only usable at long range. Strike: combat ends. If this vampire was blocked while performing an action other than bleeding, the action continues as if unblocked.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To je zato sto tako pise na samoj karti :P

Knjiga starosavna kaze da svaki Strike: combat ends i svaki Strike: dodge rade na bilo kom range-u :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:To je zato sto tako pise na samoj karti :P

Knjiga starosavna kaze da svaki Strike: combat ends i svaki Strike: dodge rade na bilo kom range-u :P
Znam, znam. Zato sam i metnuo u bold da se vidi zasto ne da radi samo u ovom slucaju 8)
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Idemo dalje:

Additional strike
-------------------

Kako se primenjuje ovaj efekat?

1) Oba vampira se samaraju jos jednom, ali samo onaj
koji je odigrao additional strike moze da koristi strike karte

2) Samo vampir koji je odigrao additional strike samara,
i moze da koristi strike karte :twisted:

Ovde je nedoumica proistekla iz kripticno napisanog rulebook-a
(pretpostavljam da je to mera predostroznosti protiv raznih vrsta
gamerskih debila, ali sta sad da radite :P )
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Da krenemo od samog pocetka. Bez dodatnih efekata, svaki vampir po default-u ima jedan strike po round-u koji je hand strike i nanosi Strength damage. Zadnje dve stavke nisu toliko bitne, do duse.

Dalje, osim ako sama karta ne kaze drugacije, po round-u smes da iskoristis samo jednu kartu koja dodaje additional strikes. Ta karta se igra tek kada se regularan strike zavrsi. Ako si ikada u mogucnosti da koristis vise od jednog additional strike efekta, sledeci igras tek kada se svi strike-ovi prethodnog efekta zavrse.

Svi strike-ovi se uvek odradjuju u paru, po jedan sa svake strane. Znaci, po jedan strike od strane oba vampira, njih resolve-ujes, pa onda sledeci par strike-ova i tako dok se ne zavrsi sa svim akcijama. Medjutim, u (najcescoj) situaciji gde samo jedan vampir ima additional strikes, protivnik jednostavno nema vise od svoj jednog default strike-a. U tom slucaju svi parovi strike-ove posle prvog se sastoje iz nekog strike-a jedog vampira i nijednog strike-a protivnickog vampira.

Uzmimo primer, jedan Brujah i jedan Toreador su u fajtu (Brujah je acting vampire). Brujah radi hand strike, Toreador puca iz prangije. To je prvi par. Svaki strike se resolve-uje. Bruja hse pita prvi za dalje, posto je actign vampire, i igra efekat koji mu daje dva additional strike-a. Toreador se pita sledeci i igra efekat koji mu daje jedan additional strike. U sledecem paru Brujah oper radi hand strike, Toreador opet puca iz prangije. Resolve-uju se oba strike, krecemo sa sledecim parom. Brujah ima strike, Toreador ih vise nema. Par se sastoji SAMO iz hand strike-a koji radi Brujah. Taj strike se resolve-uje. Niko vise nema additional strike efekte, ide se u Press fazu.

Hope that helps.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Odlicno... dakle ipak je u pitanju prednost za bilo kog
(ne nuzno starijeg) vampira.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Changeling wrote:Odlicno... dakle ipak je u pitanju prednost za bilo kog
(ne nuzno starijeg) vampira.
Ma sto su mladji to su gori i destruktivniji jer racunaju da nema veze sto ginu kad ce drugi vampir koji je stariji i mlogo kosta i svasta radi da zagine.
Ako se pojavis u klubu i ne budes imao srece pa budem igrao sa sojim "ForWard March" dekom demonstriracu ti :D. Vidi se iz naziva da je rec o hordi vampira sa Fortitudom. Ako treba objasnjenje kako radi samo pitaj.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Celerity weenie deck-ovi su prilicno opaki, inace. Strasne stvari se desavaju kada ti gomila dvojki i trojki detonira deck.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Jes, ali oni su suptilnija varijanta od Fortitud weenisa.
For samo mlate golim rukama dok su Cel uglavnom bazirani na pistoljima. Ali mnogo je ruzno kad 2ojka uleati u noge 10ci i posalje je praznu u topor. Ah, the look on their faces:D
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Pitanje vezano za Master akcije:
Samo jedna akcija po master fazi, OK, ali da li se to odnosi samo
na uvodjenje novih master karata u igru, ili uopste uzevsi na koriscenje
master karata koje su vec tu?

Tj. da li je nemoguce u istoj master fazi odigrati napr. neku disciplinu,
potom tapovati dreams of the sphinx, potom uzeti jedan pool preko
blood dolla, potom iskoristiti hunting ground, etc. ?
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ako pise na karti da se ta akcija koristi umesto master phase actiona, onda ne mozes aktivirati tu kartu i igrati novu master kartu, ali ako na karti pise da ona radi tokom master faze ali ne umesto master akcije, onda je mozes koristiti.

KOnkretno tvoj primer: radi i hunting ground i blood doll, i stavljanje discipline, ali za 4tu ne znam jer ne znam tekst te karte
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Changeling wrote:Pitanje vezano za Master akcije:
Samo jedna akcija po master fazi, OK, ali da li se to odnosi samo
na uvodjenje novih master karata u igru, ili uopste uzevsi na koriscenje
master karata koje su vec tu?

Tj. da li je nemoguce u istoj master fazi odigrati napr. neku disciplinu,
potom tapovati dreams of the sphinx, potom uzeti jedan pool preko
blood dolla, potom iskoristiti hunting ground, etc. ?
Ako ti na karti pise nesto tipa "put this card in play" ili "as a master action..." ondak ti ona trosi master akciju.
Sve sto je " douring master phase" ne trosi akciju (osim ako ne piuse drugacije) vec samo odredjuje kad mozes to da uradis.
Primer koji si naveo: Odigras disciplinu i potrosio si Master Akciju i nema ih vise za taj turn. Mozes da tapuje Dreams (osim za efekat dobijanja dodatnong pula jer pise "during your UNTAP phase"). Mozes preko Blood dolla vratiti u pul sa vampira (ili obrnuto ako ti treba) ali NE mozes staviti iz hunting grounda jer se to radi u UNTAP fazi (ko sto pise na svakom hunting groundu).
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Bas lepo sto je svima sve jasno :D
U slucaju kad treba po ovom rulebook-u je lakse kopati nego listati one sitne stranice.
Last edited by Resurrection on Sun Oct 21, 2007 1:41 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

'Bem ti <random relative generator>!
VtEs rulebook wrote: Some actions are mandatory. For example, a ready vampire with no blood must hunt. During your minion phase, none of your minions can take any non-mandatory actions if any of your minions have mandatory actions yet to perform. If you have two or more minions with mandatory actions, they may be done in the order you choose. A minion with a mandatory action to perform cannot perform any other action. If a single minion has two or more different mandatory actions, then he is "stuck" and cannot take any action (this doesn't prevent your other minions from taking non-mandatory actions, however).
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Klarifikaciju na jednu mini raspravu:
LSJ wrote: From: LSJ
Date: Tues, Oct 8 2002 1:46 pm
Email: LSJ <[email protected]>
Groups: rec.games.trading-cards.jyhad

Doug wrote:

> If a minion with a base bleed of 2 and a superior Spying Mission that
> will activate on their prey bleeds their prey can the prey play Archon
> Investigation on that bleed? As the Spying Mission doesn't increase
> the bleed until the action is successful, my gut feeling is that it is
> too late to play the AI.

Correct.
http://groups.google.com/groups?selm=34 ... izards.com

--
LSJ ([email protected]) V:TES Net.Rep for White Wolf, Inc.


Rules Lawyer rules! 8)
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Neki noviji metuzelasi su imali problema sa citanjem pravila:
VtES rulebook wrote: 9. Ending the Game
9.1. Victory Points
When a Methuselah runs out of pool counters, she is ousted from the game. If you are ousted, all the cards you control are removed from the game. Any of your opponents’ cards you control are returned to them at the end of the game. Any of your cards controlled by other Methuselahs remain in play as normal The game continues until only one Methuselah is left. You get a victory point whenever the Methuselah who is your prey is ousted (no matter how or by whom your prey was ousted). You receive an additional victory point if you are the last player left. At the end of the game, the winner is the player with the most victory points, even if she has been ousted. Along with a victory point, you gain six pool from the blood bank when your prey is ousted.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

:P
Hvala za brzu intervenciju...
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Neogoth
Posts: 17
Joined: Mon Aug 28, 2006 3:18 am

Post by Neogoth »

Reko ja samo da se javim.... da sam konacno skupio snage da se upisem na ovo sokocjalo..

ZLI

P.S. dodajvola gde se tvikuje avatar
life to death
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ma taj ti bas odogvara :)
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

VtES rulebook wrote: 1.6.4. Event Cards

Crescent Moon Event cards are played to represent events that affect the World of Darkness as a whole. Once each discard phase, a Methuselah may use a discard phase action to put an event card in play. Each event can only be played once in a game. An event card is controlled by the Methuselah who played it, by default.
Zli, moraces da izmenis onaj dek koncept sa Djovanijima.
Raven107

Post by Raven107 »

Pozdrav svima!Ja sam novi clan ovog foruma.
Sada bih vas zamolio da sprecite jos jednu "tucu za stolom" i objasnite efekte master-a Bleeding the vine.
Ja tvrdim da se untap-ovanje karte placa u svakoj untap fazi,a moj prijatelj koji je koristi tvrdi da je karta uvek tapovana i da se ponistavanje tudjih mastera placa.
Ko je u pravu?
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Za dobar deo takvih rasprava najlakse resenje je procitati tekst karte.

I strpljenje:D

Bleeding the Vine
Type: Master
Cost: 1 pool
Unique master.
Put this card into play. During your untap phase, tap this card or burn 1 pool. You may tap this card to cancel a non-out-of-turn master card played by another Methuselah as that card is played. That card has no effect (no cost is paid), and that Methuselah gains another master phase action.


Dakle:
Sve karte se na pocetku untap faze untapuju.
Da bi BtV ostala untapovana (i potencijalno iskoristena za otkazivanje mastera) mozes da platis pool ili se karta tapuje.
Ako je tapovana ne mozes da iskoristis efekat tapovanja za ponistavanje mastera.

Ti si u pravu:D
User avatar
Neogoth
Posts: 17
Joined: Mon Aug 28, 2006 3:18 am

Post by Neogoth »

E pa mala digresija, sto se tice ne vikend okupljanja ja mogu da se izorganizujem, sto se tice lokacija cuo sam da ima nesto na obelicjevom vencu, tebi bi se Niki svidelo znash skupljaju se i clanovi Mense.
life to death
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Problam je izazvala interpratacija Diversity karte.
Pitanje je bilo da li se za kontrolisanje vampira koji pripadaju samo jednom istom klanu dobija pool (1 pool).

Diversity
Type: Political Action
Political Card -- Worth 1 Vote. Called by any vampire at +1 stealth.
Successful referendum means each Methuselah gains X pool, where X is the number of different clans to which his or her ready vampires belong.


Clarifications and Rulings
Have vampires of just 1 clan means you gain 1 pool for that 1 clan. [LSJ 20040523]

Ja sam uvek u pravu.
ReurrectioN
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Taman imam pitanje uoci turnira. Ako na politickoj karti pise bas ovim recima: Requires a (insert something here, recimo black hand vampire, prince ili tako nesto), da li je neophodno da posedujes takvog vampira, ili i da ga posedujes i da on poziva tu politicku akciju?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

On mora da poziva tu akciju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:Taman imam pitanje uoci turnira. Ako na politickoj karti pise bas ovim recima: Requires a (insert something here, recimo black hand vampire, prince ili tako nesto), da li je neophodno da posedujes takvog vampira, ili i da ga posedujes i da on poziva tu politicku akciju?
Griter ti je tacno odgovorio a mozes i da razmisljas ovako:

Da li vampir koji nema dominate moze da bliduje sa Governom kad ikonica Image na samoj karti oznacava "requires vampire with dominate."?
Isto ti je i sa drugim kartama samo neke reci nisu predstavljane ikonicama pa se koristi ta citava recenica "Requires a <something>".
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pitao sam jer sam naletao na politicke karte gde pise: called by a... i na karte gde pise: requires a... zato pitam.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Rasprava koja je usledila u sred turnira je resena u moju korist, kao i uvek.

http://forums.white-wolf.com/viewtopic.php?t=55580
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

VTES rulebook wrote: 7. Influence Phase
...
At the end of your influence phase, any vampire in your uncontrolled region with a number of blood counters on him equal to (or more than) his capacity becomes controlled.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

ok, i to si postovao zbog...? Mislim, ocigledno je da na kraju faze svaki koji ima taman dovoljno ili vise postaje controled. Oko cega je sada bila rasprava?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Nije bila rasprava. Ne dozvoljavanm rasprave kad sam svaki put u pravu.
Radi se o tome da vampir ulazi u igru hteo ti ili ne ako ima dovoljno countera na sebi. Ne moze da stoji tako natrpan zajebancije radi.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

To je bilo raspravljeno jos kad sam ja poceo da igram. Konkretno, recimo u batteltech-u si mogao da drzis nesagradjenu kartu u construction zoni (ekvivalent uncontroleld-a) bez obzira da li na njoj ima dovoljno counter ili ne. Zato som dok sam ucio igru odmah pitao da li moze, i rekli su ne.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”