Turnir 5.9.09.

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Turnir 5.9.09.

Post by Megabaja »

Svi znate da ja vec dugo igram True Brujah toolbox deck koji cu postovati kasnije danas...

Do finala je bilo zanimljivo prilicno...

u prvoj partiji igrao sam kao predator Brujah/ant Brujah vote/bleed decka sa Hektorom, Germaineom i Tommaineom koji je krenu agresivno po mom grendpreju navukavsi pritom table hate. Moj predator bili su Toreadori sa Innerom i kasnije Epikastom. Sto je bio sa jaaako puno glasova, pa je u jednom trenutku bilo 32 glasa na stolu bez modifajera, sto je prilicno kocilo politiku, i ceo sto... Toreador je bio u konstantnom strahu od Mary Anne Blaire Ventrua iza njega pa je slabo isao napred... Partija je nekako otezala sve dok Germaine nije dobio Banishment, posle cega je Milan zapao u tesku situaciju. U poslednjem krugu Bjelajac je mogao da me izbaci preko stola, ali je nekako uspeo da ispravi situaciju, tako sto je izbacio mog predatora... Ja sam uspeo da izbacim preja zahvaljujuci njegovom Iron Glareu na Erycies Fragmentu... 1,5 VP

U drugoj partiji bio sam prej mom prethodnom preju koji je izukao Gracetiusa i Hezekiu, a predator Tremercu sa Lucasom Haltonom i Frondator, grend prej crncima i antiSalubrima kao grend predatorom. Posto smo crnici i ja imali sve glasove a Zli je jako pritiskao Brujah votera, u jednom trenutku pristao sam da podrzim njegovo ispadanje od crnaca ako bi i Boca ispao zauzvrat... medjutim plan Bjelajca nije prosao i ja sam dobio novog predatora, ali sam uspeo i da izbacim Bocu, posle cega se i Bjelajac oustovao, buduci da je ostao sa jednim vampirom i cetiri pula bez glasova i sanse za otvaranje. Nije povukao Ayo u kripti... Ova partija je tajmovala iako mi se cinilo da bih mogao da dobijem salubrije jedan na jedan 2,5 VP i gejm vin

U trecoj partiji igrao sam kao prej Cybelotorna i predator Mary Anne Blaire Ventrua. Posto su sanse preja ovog deka minimalne, pristao sam da backoustujem predatora svojom politikom, sto mi je na kraju i uspelo, ali je cena bila visoka s obzirom da je moj prej bio slobodan da radi sta hoce, pa je u medjuvremenu izbacio svog preja, posto je Cybele mene upropastila ja sam posle nekog vremena pukao i Tremere i Ventrue su ostali 1na1. Ventru je uspeo da se samoubije, cak dva puta ostavljajuci Boci poene i GW

U finale sam usao kao drugi sa 4vpa i 1 gwinom odabravsi da sedim kao predator Cybelotrona. Medjutim Zli je seo izmedju mene i Cybele. Dogovor sa pocetka je bio da Sibela ispada prva, a da Zli komprenzuje pool gain od ousta. Sibela je dobila penteks posle jednog kruga i ostala je da stoji, a ja sam preko stola politikom skinuo skoro 15 pula ubrzavajuci zlog, jer je svaki krug koji bi on proveo ne izbacujuci je bio krug njegovog setapa, a vec je imao 5 miniona. S druge strane meni je predator Tremere takodje skinuo vec deset pula, i poslao mi je u torpor Dmitru. Igrao sam pazljivo sa Nehemiom jer je bio Fameovan od drugog kruga. Posto je zli izbacio Cybelu poceo sam da gledam kako da ga austujem, a do tada sam sajklovao pet karata u antapu i imao Erycius Fragments u igri. Posto je nikici pocelo da gori pod nogama s obizrom da nije imao jaku odbranu od kombata, a ja sam sklopio kombinaciju KRC cryptic Rider Reckless sveo sam zlog na jedan pul i odtapovao Dmitru Freak Driveom koji je zli ranije odigrao. Zli je njen blid zaustavio poslavsi je u torpor, a potom je sprecio i Nehemaju poslavsi i njega. Prevideo je Fame koji ga izbacuje u antapu. Nikica mi jede oba vampira spalivsi se pritom, ostavsi samo sa Ovaineom koji je vec stavio puls i merkao Bocin pul. Posto sam imao preko dvadeset pula izeo sam prvo Carlaka, a Nikica je izvadio ponovo Jephtu Hester. Eryciusom sam uzeo njegov Pentkes, pre toga Anarh troublemakera, koji je mogao da ubije Bocu Pentekstovao sam Jephtu i odigrao Justicar Retribution koji je spalio Ovainea. Potom sam iskopa Govern i izvadio Carmen koja ima mali OBF i moze da igra Domain of Evernight. Blidovao sam ga na steltu i izbacio. Boca je ostao sa praznim Lucasom i dva pula kada smo odlucili da je dosta.


Zelim da zahvalim svima koji su se odazvali u tako kratkom roku i dosli na ovo celodnevno zezanje. Bilo mi je veoma drago da se turnir uopste igra i zato sam izasao sa ovim nekompetitivnim dekom, koji se odlicno pokazao... Jos jednom hvala, i vidimo se na nekom sledecem, valjda vecem turniru...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Turnir 5.9.09.

Post by Megabaja »

Deck Name : nehemiah vinning deck
Author : Shootic
Description :
Poenta je da se izvadi Nehemaja sa Dmitrom koja bi placala njegove akcije dok se ne uspostavi veza sa huntom preko razora i perfekcioniste ili sa hanting groundom, dek je pun permantentnih karata tako da kada je setapovan jako glasa i udara. moze da izmeni dosta karata i prakticno uvek nasteluje ruku. tablice su tu da bi se u zavisnosti od toka partije karte vratile nazad, pogotovu awe i ST domain sa voterima...


Crypt [12 vampires] Capacity min: 4 max: 9 average: 7.91667
4x Nehemiah (9) :POT: :PRE: :SER: :TEM: :obt: 2 votes True Brujah (group 4)
3x Dmitra Ilyanova (9) :CEL: :FOR: :POT: :PRE: :obf: justicar Brujah (group 5)
2x Karen Suadela (7) :CEL: :POT: :obf: :pre: prince Brujah (group 5)
1x Carlak (8) :CEL: :PRE: :dom: :pot: prince Brujah (group 5)
1x Tara (6) :POT: :PRE: :cel: prince Brujah (group 5)
1x Reginald Moore (4) :PRE: primogen Brujah (group 4)


Library [90 cards]

Action [13]
1x Aranthebes, The Immortal
3x Clotho's Gift
2x Heart of the City
2x Heroic Might
4x Kiss of Lachesis
1x Path of the Scorched Heart, The

Action Modifier [26]
4x Awe
1x Bewitching Oration
2x Cryptic Rider
8x Domain of Evernight
1x Perfect Paragon
10x Voter Captivation

Combat [4]
4x Lapse

Equipment [6]
1x Aaron's Feeding Razor
2x Assault Rifle
1x Flamethrower
1x Heart of Nizchetus
1x Helicopter

Event [1]
1x Inconnu Tutelage

Master [19]
3x Ashur Tablets
1x Erciyes Fragments, The
1x Heidelberg Castle, Germany
5x Minion Tap
1x Monastery of Shadows
1x Perfectionist
1x Rack, The
1x Tabriz Assembly
4x Vessel
1x Warzone Hunting Ground

Political Action [14]
1x Alastor
1x Ancient Influence
1x Justicar Retribution
4x Kine Resources Contested
1x Political Flux
1x Political Stranglehold
5x Reckless Agitation

Reaction [7]
7x Second Tradition: Domain


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Sun Sep 06 14:59:56 2009]
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Turnir 5.9.09.

Post by Knight »

Cestitke Megabajo! :)

To finale je stvarno vredelo gledati uzivo - bilo je epsko. Tri gigantska preokreta, smart play all around, - ma, sve sto treba da ima odlicna partija Vampira! Eh, da je svaka takva.. :)

I da, ovo je prvi True Brujah dek ikada koji je cistio stolove. Nema bas puno dekova koji ne redirektuju ili blokiraju a nose se sa dominejtom u svakoj partiji ;)
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”