Turnir WD 13.9.2009

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Turnir WD 13.9.2009

Post by Mladizmaj »

Posto je postala nova moda da pobednik turnira napise rec dve o istom i o svom deku bilo bi glupo da ja to neuradim.

Dek je malo neobican euro-brujah dek sa dodatkom nekih vampira iz 3 grupe, ima nesto dominate carata za propustanje bleeda i za povecavanje istog ali je uglavnom kombat dek u pitanju. Uglavnom se trudim da izvedem prvo Donala ili Constanzu pa kasnije jos par manjih vampira, ali ponekad ako dodje Jaroslav Pascek a ja mislim da u patiji mogu da imam problema sa predatorom i da ce mi njegov ugradjeni intercept znaciti uvedem njega ( sve zavisi od predatora ). Klasican combat dek sa puno tornsinghpostova i dodatnih strajkova, tu su naravno da nezaboravimo i imortalgraplovi.

Cripta:
- Donal O'Connor x2
- Constanza Vinti x2
- Jaroslav Pascek x2
- Volker,the puppet prince x2
- Marlena x1
- Pug Jackson x1
- Juggler x1
- Arnold Simpson x1

Prva runda: ja sam Miljanu malkavu predator, megabaja ( Sutic ) je meni, a izmedju malkava i zlog megabajinog deka Goxy pokusava da dise. Ja sam se otvorio vrlo rano i krenuo agresivno i Dordje ( moj predator ) mi veoma rano predlaze deal da uzmemo po 2 pojena. Videvsi da nemam mnogo izbora i da ako zelim da izbacim svog preja moram da pristanem na tako nesto dogovaramo se. Usledio je frontal assault sa moje strane na Miljana sa tri vampira koje su njegova dva bacile u torpor. U njegovom potezu jedan blok sa moje strane i partija je bila gotova. Goxy je ispao od moje politike. i posle smo nastavili onako prijateljski ali mi je Djordje dokazao da njegov dek moze mnogo.

Druga runda: na stolu ja, moj prej ( brujah combat ), Mirko nemirko sa ultra potentnim zlim dekom i Nikica zli vampir sto voli da krade tudje vampire. Opet krecem agresivno i sa dvojkom blidujem dok sam izbacio Jaroslava da mi zlica Nikica nebi pravio probleme. Dvojka brzo zavrsava u torporu, za to vreme Mirko pokusava da se bahanalise ali ga njegov predator uspesno suzdrzava i posle shvatanja da nema sta da uradi pocinje dugotrajni i bolni proces samo austovanja i kukanja kako ga mi mrzimo i kako svi radimo protiv njega. Susta istina je da mu je njegov predator nonstop rasovanjem spustio Luca u torpor i od straha da ce mu Nikica uzeti vampira nije ni izvukao jos jednog. Ja posle koristim priliku i tucem u kombatu oba prejova vampira iako mu je Nikica pokusavao pomoci izbacujem ga.I na kraju izbacujem i Nikicu. ( skoro pa table sweep)

Treca runda: nije ni bitna jer se nismo ni igrali, Krletov dek jednostavno nije bio blokiran i ocistio je sto. ( najnezanimljivija partija tog dana )

Finale: Krle sa Una dekom seda prvi, ja iza njega, medjutim izmedju nas kao Krletov predator ulece Srdjan sa toreadorima koji presrecu da bi mogao da pokusa da spreci Krleta, iza njega seda Mirko i na kraju Djordje Sutic koji je moc svog deka dokazao kao prvi posle 3 runde seda izmedju mene i Mirka. Ja kao Krletov prey se nadam da cemo ga izbaciti brzo.
U prvom potezu svi krecemo ka velikim vampirima i Srdjan uspesno vadi blokera vec u drugom. Potez pred aktivaciju Une stavlja ivory bow na svog vampira i nada se da ce ga tako lakse ubiti. Ja sam izvadio Jaroslava i sa drugom tradicijom u ruci i par kombat karata cekam da probam da zaustavim Unu. Krle krece lagano ali vec prva akcija mu je blokirana i trosi prevent na agrivated damage. Posle mnogo vike ja blokiram trecu akciju i saljem unu praznu u torpor. Svi vec lakse disu i vide da ce izgleda finale biti zabavnije nego sto su mislili. Ja nemam sta da radim pa blidujem za po jedan i izvlacim drugog vampira. Nekog sa dominacijom da bih i odigrao neke karte. Mirko pocinje da se bahanalise sa glasanjima ali uspevamo da ga obuzdamo na to da prvo Una dek strada.
Srdjan mi postaje novi predator a ja pocinjem mali bloat za 1 po krugu. Medjutim Srdjan pokusava neke bleedove za jedan i posto sam mu uhvatio vampira bez ivorybowa taj isti odlazi u torpor. On naljucen sklapa deal sa Mirkom i posto mu je posle grapla otisao i drugi u torpor Mirka to bas i neinteresuje i on biva van igre isto.
Mirko ohrabren svojim uspehom ima problem sa Jaroslavovim jednim staticnim interseptom i boji se nekih vecih akcija. Posle nekog vremena ja i Djordje uspevamo da ga obuzdamo i ubijemo. Posto sam znao da Mirka 1 na 1 nemogu da dobijem ovo mi je bila jedina sansa da uzmem finale.
Ja i Djordje ostajemo sami i posle dugog igranja i mic po mic dobijanja pula teram mu jednog u torpor pa jos jednog izlazi jos jedna 10 ali i ona zavrsava u torporu i ja odnosim pobedu na turniru. Da je Djordje malo bolje vukao verujem da bi me pobedio.

Ako neko zeli neka doda neke detalje iz partija jos :D
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Turnir WD 13.9.2009

Post by Megabaja »

majstore, daj library da vidimo... :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Turnir WD 13.9.2009

Post by Mladizmaj »

evo i mog library dela deka:

Library (90 cards)
------------------------------------------------------------

Action (9)
4x Bum's Rush
4x Govern the Unaligned
1x Heroic Might

Action Modifier (3)
3x Conditioning

Action Modifier/Combat (5)
5x Resist Earth's Grasp

Combat (39)
5x Blur
6x Immortal Grapple
4x Pursuit
2x Sideslip
3x Slam
8x Taste of Vitae
8x Torn Signpost
1x Trap
2x Weighted Walking Stick

Equipment (1)
1x Bundi

Master (14)
1x Archon Investigation
1x Depravity
1x Dominate
1x Dreams of the Sphinx
1x Fame
2x Frontal Assault
1x Giant's Blood
1x Powerbase: Montreal
1x Rack, The
4x Vessel

Political Action (6)
1x Alastor
1x Brujah Justicar
4x Kine Resources Contested

Reaction (13)
2x Deflection
3x Redirection
8x Second Tradition: Domain

Postoje karte koje su opcione i nemogu svi vampiri da ih igraju, tako da dek bas i nije profesionalan ali je meni zabavan :) a i nikad mi se nije zaglavio do sad :)
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”