Best of the best...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Best of the best...

Post by Pendargon »

Elem, sinoc mi je bilo dosadno, jer sam greskom napravio sebi slobodno vreme da gledam utakmicu Srbija-Slovenija (koja je naravno danas, a ne juce...idiot), i kada sam shvatio, iz dosade sam resio da malo cackam po Elder library-u, i pade mi na pamet:
Koji su najbolji vampiri po klanovima?
Nakon oko pola sata buljenja u ekran, napravio sam svoju listu:
Abominations : u konkurenciji ubogih, Allonzo Montoya se istice kao backup setit sa korisnim specialom...
Ahrimanes : Howler bez konkurencije, i dalje...
Akunanse : Uchenna. Magaji 7-cap sa svim velikim disciplinama i uslovno korisnim tekstom je predobar da ne zauzme celnu poziciju
Assamite : Relativno tezak izbor u klanu koji ima vampire kao Tariq, Tigurius, i Thetmes, ali Amaravati, sa svojim velikim dom i killer specijalom je zasluzan za najveci broj TWDA asamita
Baali : Cybele, bez konkurencije. Dodatna Master faza i ugradjen bleed pobedjuju nad Nergalom
Blood Brother : Terry . Veliki Pot, mali dom na 5-capu i ugradjen pres daju mu mesto u mnogim dekovima. A i njegov circle je realno najkorisniji.
Brujah : Uh, ovde je tesko... Donal O'Connor, Jaroslav Pascek, Dmitra, Volker... ALi mislim da na kraju definitivni MVP pripada najpopularnijem Archonu V:tes sveta Theo Bell-u!
!Brujah : Lak izbor - Hektor
Caitiff : ponovo lak izbor : Anarch convert, sigurno (uz tupdoga) najcesce vidjani 1-cap
Daughters of Cacophony: prva titlovana cerkica, sa PRE i korisnim tekstom, i OBF da se nadje... mislim da ce videti mnogo igre i van maticnog klana : Scout Youngwood
Followers of Set : Ovde nisam bio siguran, ali na kraju ipak Halim Bey, osnova svakog spell of life decka, a u slobodno vreme covek koji ima "kocka-lanac" kombinaciju na 6-capu :-D
Gangrel : Stanislava. Easy choice.
!Gangrel : Troumio sam se izmedju Une, Omaye i Aksinye Daclau, ali je poslednja pobedila za prsa (pun inteded) zbog mogucnosti da flickuje bleed bez da mesa discipline :-D
Gargoyle : Tupdog... sta reci...
Giovanni : Gillome Giovanni . Njegov special je neverovatan u klanu koji saziva zombije. A lokacije su samo dodatni bonus :-D
Guruhi : Ponovo lak izbor: Eze, Demon Prince je jedan od neverovatno versatilnih vampira, koji uspesno moze da bliduje, glasa ili udara ljude po glavi.
Harbingers of Skulls : Jedan od novih, Mordechai Ben-Nun. +1 ugradjen intercept i AUS ANI FOR kombinacija su pure win.
Ishtarri : Mozda iznenadjenje, ali mislim da je Sasha Abu-Badr najbolja. Veliki PRE + tekst cine je jednom od osnova skoro svih weenie PRE bleed deckova. Ayo Igoli i Undele ostaju na drugom mestu.
Kiasyd : jos jedan relativno novi vampir : Isanwayen. Sve velike klanske discipline na 6-cap-u + potencijalno dodatna master faza. Sta vise reci?
Lasombra : Lak izbor. Super-priscus, Gratiano. 8-cap sa maltene garantovana 3 glasa (i pritom ubije drugog priskusa), +1 bleed, DOM, OBT i mali obf... veoma mocno.
Malkavian : Ne nije Lutz... Nije ni Rachel Brandywine... Ni Maris Streck... Moje misljenje je da je najbolji malkavian svih vremena malena Zoe! Najbolji sklop disciplina na 3-capu u igri (cak i mali cel je izvrstan u njenom slucaju) ucinio je Zoe clanicu mnogih, mnogih dekova koji cak nemaju nikakve veze sa malkavianima. Zbog toga, titula ide njoj.
!Malkavian : Stavros. Ipak zbog prisci titule i velikog PRE pobedjuje ispred starog favorita Dolphin Black...
Nagaraja : Ponovo lako - infamous Le Din Tho
Nosferatu : Ovde sam bas bio u problemu, ali u ostroj konkurenciji ipak sam izabrao Multipraktik-multiacting Justikara - Cock Robina... Mada, moglo je biti mnogo drugacije...
!Nosferatu : Za mene lak izbor : pre Caileana, pre Teresite, pre svih... Beast, Leatherface of Detroit, cisto zato sto kada ga izuces u ready region, tvoji predator i prey se pogledaju sa "oh...fuck" izrazom lica :-D :-D
Osebo : Lako, jedna od najvecih ubica vtes sveta : Massassi
Pander : Jimmy Dunn. Realno...
Ravnos : Gabrin. U klanu u kome sve kosta krv, on je blagoslov. Da ne pricamo da ima i neki tekst, i mali dom da spase od agresivnog bleed predatora.
Salubri : Ovde je relativno ostra konkurencija, ali Saulot je objektivno bolji od Matthiasa i ostalih, ako nista jer je vecinu vremena unblockable ( jos samo da imam dovoljno Neutral guardova... :-D)
!Salubri : Adonai. Ugradjen rush na kamarilu i + bleed cini mi ga boljim od Uriela i Dele Edena...
Samedi : Baron. Jasno je zasto...
Toreador : Anson. Bez konkurencije...mozda i najbolji vampir u celom Vtesu, i sigurno najkorisceniji vampir ikada (TWDA bar tako kaze)
:-D
!Toreador : Jost Werner. Nema potrebe za objasnjenjem.
Tremere : Carna, princess witch. as above
!Tremere : Ladislas Toth, the torch . Archbishop 7-mica sa svim in-cla disciplinama i malim for. Sta vise treba covek da trazi?
True Brujah : Nehemiah . Card cycling i titula je za dlaku ispred Lydia, grand preaetora.
Tzimitze : Ovde je gusto, ali mislim je Meshenka malo bolja od Lambacha, Corine Marcon i Dragosa...
Ventrue : there can be only one, the queen bitch : Arika!
!Ventrue : Owain Evans, the wanderer. Fleksibilniji i upotrebljiviji u varijetetu dekova od direktnih konkurenata Blackhorse Tannera i Lazverinusa. Mada je i Neighbour John opasno dobar...

Cisto moje impresije proizvedene u sat vremena dosade. Discuss away!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Re: Best of the best...

Post by GoxY »

Nakon znacajno manje blejanja u ekran jer imam tvoju listu kao template, napravio sam svoju listu:
Abominations : Lorrie Dunsirn je jedina iole korisna abominacija posto moze u potence weenie da ide. Kolko god drawback sakatio, ipak je to 4-ka koja bije za 8 bez i jedne karte. Allonzo Montoya bi mozda mogao da se uglavi negde da igra enticement na stealthu, ali vec ima boljih setita za manje para (koji mogu da koriste i klanske karte kao recimo opium den za isti taj stealth).
Ahrimanes : Howler. Yep.
Akunanse : Uchenna. Yep.
Assamite : Amaravati je nekako meh. Igra svoj jedan deck, dok Tariq moze da se igra na vise nacina (od cega mi se najboljim cini wall sa atonementom).
Baali : Cybele i dalje, mada je Unnamed tu negde. Adv Nergal zid i obican Nergal bilo sta ipak nisu na istom nivou.
Blood Brother : Volo. Opet beskoristan klan, al ide u 4/5 potence weenie kao POT 4-ka.
Brujah : Ubedljivo Dmitra. Justicar 9tka sa odlicnim textom kao i FOR i obf.
!Brujah : Jayne Jonestown. PRE 2-ka, koja u najgorem slucaju izadje brzo i izbleeduje pa posle radi kao baterija sa blood doll-om. Bolja od Hektora jer zapravo ima deck u kom se (uspesno) igra. A da nije nje ima i Sarah Brando, CEL 3-ka za male brze sto pucaju.
Caitiff : Anarch Convert. Yep.
Daughters of Cacophony: Rekao bi Scout Youngwood, ali posto sada znamo da nece stampati nove edicije svaki vampir 6te grupe koji vec nema kriptu je osudjen na camotinju na dnu kutije. Posto mi se najboljima cine grupe 3-4, medju njima je sigurno najbolja Sayshila, 7-ica sa svim superior klanskim disciplinama, imunoscu na press i jednim od retkih upotrebljivih "tap to" tekstova posto sada daughtersice imaju klansku kartu za untap, tako da teoretski moze da doda i 4 glasa ako zatreba.
Followers of Set : Jebo Spell of life, Nakthorheb is the man.
Gangrel : Stanislava. Yep.
!Gangrel : Aksinya Daclau. Yep.
Gargoyle : Tupdog. Yep.
Giovanni : Guillaume Giovanni. Yep.
Guruhi : Mozda nisi primetio da je Lucian guruhi. :-({|= :-({|= :-({|=
Harbingers of Skulls : Babalawo Alafin zbog disciplina i texta. Ako nista ide u deck sa Mordechaiem jer ima sve discipline (cak i ani) a moze i da supportuje razne varijante Giovannija i one cudne laibon Harbingere.
Ishtarri : Meh, Shasa abu badr je jos samo jedan bleed u PRE decku (i to ponekad ne ako zamanjka akcija). Ayo Igoli je deck za sebe.
Kiasyd : The Arcadian. Nema drawbacke a ima ugradjene gremline za krv. Isanwayen je za svoj cap i discipline odma iza, ali taj text je jako los, retko ce stealth bleeder zeleti da se tapuje za master akciju, a krv kiasydima uvek treba jer ih sve tri discipline kostaju.
Lasombra : Appius Claudius Corvus. Ipak je star jedinog odlicnog decka koji seraph/black hand mehanike, i u tom decku ima neverovatnu sinergiju sa apsolutno svim kartama i vampirima.
Malkavian : Zoe. Yep. Bezobrazno overbudgetovan vampir.
!Malkavian : Jackie. Radi u bar dve varijante klasicnih malkava i to brutalno. Jeste i Dolphin Black i Morel su AUS DOM OBF 6-tice ali oni nikad nece izaci u prvom potezu i uzeti 8 poola prey-u dok ovaj nije ni izasao. A posle moze da dobije obf master i da nastavi business as usual.
Nagaraja : Le Dinh Tho, mada cete videti kako Anu saradjuje sa Giovannima ako Mirku ikad stignu karte. :-({|= :-({|= :-({|=
Nosferatu : Cock Robin. Nije neki izbor, svi ostali su samo deo kripte dok oko Robina radi ceo deck.
!Nosferatu : Stick. Kao ANI 3-ka jedini se igra u nekom kompetentnom decku (ANI weenie).
Osebo : Casewayo. Kolko shvatam sad moze da se igra sa advance verzijom i nekom kolicinom Aye-a.
Pander : Jimmy Dunn.
Ravnos : Gabrin. Sve stoji, mislim da je i najbolji u toj svojoj dom ravnos kripti + treba i uracunati njegovu akciju u kombinaciji sa freak drive-om.
Salubri : Saulot. A tu je negde i debela zena da ga supportuje.
!Salubri : Uriel. Neko te je lagao da je moguce od starih !Salubrija napraviti kriptu.
Samedi : Baron. Yep.
Toreador : Anson. Yep.
!Toreador : Jost Werner. Yep.
Tremere : Carna, The Princess Witch. Yep.
!Tremere : Antonio d'Erlette. Nephandus Mage Galore. Ovako Ladislas naravno.
True Brujah : Nehemiah. Yep.
Tzimitze : Lambach all the way. Ako nisi primetio dragos bas i nije u prilici da koristi svoj text jer nema VIC.
Ventrue : Gotsdam, The Tired Warrior. Jer nece da umre. Jednostavno nece. A Arika je od Lutz-a bolja samo protiv nekoh tvrdgo zida zbog toga sto joj je ostatak kripte sakat IMHO.
!Ventrue : Owain Evans, The Wanderer. Yep. Rekao bi tie sa Blackhorse Tannerom.
[center]Image[/center]
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Best of the best...

Post by Pendargon »

Brujah : Ubedljivo Dmitra. Justicar 9tka sa odlicnim textom kao i FOR i obf
Ne znam, meni su svi g2 bolji... Znas, taj lanac ne majka... A Dmitra nije dobra zbog FOR nego zbog obf...:-D
Blood Brother : Volo. Opet beskoristan klan, al ide u 4/5 potence weenie kao POT 4-ka.
Terry ima dom, i stoga je bolji :-D
Guruhi : Mozda nisi primetio da je Lucian guruhi. :-({|= :-({|= :-({|=
Jesam 8-) . Ali to sto vam je Megabaja svima prodao foru ga ne cini boljim od Ezea. Eze radi sve, a Lucian samo divljacki bliduje :lol:
Ishtarri : Meh, Shasa abu badr je jos samo jedan bleed u PRE decku (i to ponekad ne ako zamanjka akcija). Ayo Igoli je deck za sebe.
Da... los deck za sebe :-D
krv kiasydima uvek treba jer ih sve tri discipline kostaju.
Mitercerija nista ne kosta, sve sto valja je dzabe (osim basilisk toucha, a to ima smisla smao ako si Marconius).
!Nosferatu : Stick. Kao ANI 3-ka jedini se igra u nekom kompetentnom decku (ANI weenie).
Kad dodjes da se igras Beast ce popricati sa tobom povodom ovog blasphemy-a :twisted: :twisted: :lol: :lol: 8-) 8-)
Ako nisi primetio dragos bas i nije u prilici da koristi svoj text jer nema VIC.
Dragos je zvezda mnogih trik dekova, i nijedan nema Vic. A Meshenka>Lambach uvek... ipak ja imam (verovatno posle Bjelajca) ponajvise iskustva sa deckom, bez obzira na Krletovu teoriju :-D
Ventrue : Gotsdam, The Tired Warrior. Jer nece da umre. Jednostavno nece. A Arika je od Lutz-a bolja samo protiv nekoh tvrdgo zida zbog toga sto joj je ostatak kripte sakat IMHO.
Gotsdam nije ni u prvih 5... Marie Anne Blaire, Arika, Edward Vignes, Victor Pelletier... svi su mnogo, mnogo bolji. To sto on nece da umre ( a nece ni Vignes ako je pametan) i nije neka prednost. Bitno je nekog ubiti, a ne ne-umreti...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Re: Best of the best...

Post by GoxY »

Meh, nisam razumeo zasto je vignes tolko dobar (sto se tog texta tice) kad mogu da ti pobiju sve ostale. Pre ce biti da je deck dobar posto je PRE DOM necu da kazem weenie ali sedmica mu je najveci vampir.

A poenta gotsdamovog neumiranja je bas u tome sto mozes bezbedno da radis kakve god oces (u glavnom ofanzivne) akcije i da ti se nista ne desi.
[center]Image[/center]
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Best of the best...

Post by Pendargon »

Pa zato, goxy, sto i gotsdamu tom logikom mogu da ubiju sve ostale, a on za svoje neumiranje placa blood, a vignes ne. A Dobar potence kombat moze da ga urasuje, i uz dva grapplea/blura da progrize kroz njegov prevent (koji moras da imas), a vignesa ne. A gotsdam je 9-ka bez titule a vignes je 6-ica.
I nema 7-mica u dobrom Vignes decku, on je najstariji...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Re: Best of the best...

Post by GoxY »

Gracis Nostinus for teh win.

A pot i pot/cel su bedni jer jedna for karta ugasi tvojih 3. A i pistolji znaju da smetaju. A i bilo sta sto igra obediance. Bilo koji weenie se poturi etc etc etc.
[center]Image[/center]
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Best of the best...

Post by Pendargon »

pot/cel su bedni
Donal O'Connor ce te podsetiti na to uskoro :-D 8-) 8-)
I gracius nostrinus je pesko, i ne treba ti :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Best of the best...

Post by Krle »

“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Re: Best of the best...

Post by GoxY »

buzz killington... a nisam trollovao stvarno :)
[center]Image[/center]
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”