Preys VS Predator:Belgrade

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Ovde se prijavljujte,diskutujte,pozajmljujte karte...
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Resurrection »

Dolazim! :)
Image
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Orly?
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Resurrection wrote:Dolazim! :)
Hahahahhaa gle ko se podigao iz torpora :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Dolazim.
Ja sam odmah rekao da me je zemljotres na Novom Zelandu digao iz torpora, za princa ne znam :D
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Megabaja »

dolazim
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ima li neko da pozajmi FBI i Delaying Tactics?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Megabaja »

ja nemam odma da se javim...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

verovatno mogu da pomognem za delaying, ali fbi nemam pa nemam...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Najavio je Mirko da mozda ima FBI, a bio bih prezahvalan za DT!
Vintertid
Posts: 143
Joined: Wed Jul 13, 2005 11:22 am

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Vintertid »

ko je pobedio? hoce neko da napise report?

da li neko ima kontakt ovih momaka iz Kragujevca, jednom od njih sam zaboravio da vratim Dmitru Ilyanovu, poslao bih mu postom, trebace mu za deck?
User avatar
AnastasiaAdamov
Posts: 23
Joined: Tue Jun 20, 2006 9:02 am

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by AnastasiaAdamov »

Nisam bila ali eto da pozdravim ^^
pišite kako je bilo i tko je bio najbolji! :geek:
To sleep: perchance to dream: ay, there's the rub;
For in that sleep of death what dreams may come
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Megabaja »

pa pobedio je Krle, u finalu za Zsoltom, Karoom, Zlim i Vrucim Kicom... da, da cudno zvuce. Valjda ce neko od njih opisati finale...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Mozda sam Vrrruc, ali sam toliko failovao da nema sta da pisem za finale, prepusticu to nasoj pufnastoj animalizam mackici Krletu.
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Turnir je bio super,pojavilo se 24 igraca i to 4 iz Hrvatske,3 iz Madjarske,1 iz Amerike(Ben Peal),2 iz Kragujevca i ostalo nasi domaci Beogradjani i oni koji se osecaju tako:).Ja sam igrao ANI weeney deck feat. Nana Buruku(deck lista u sledecem postu),koji generalno rushuje levo i desno i bleeduje za 2 deep songom oslanjajuci se na rekurzivnu moc Ashur tabletsa da ne ostane bez karata, i ovako je tekao turnir za mene:

Runda 1

Sto je bio sa cetiri coveka sto nije tako lose posto je GW isti kao i na stolovima sa pet igraca i racunao sam da je manja sansa da se izdekujem ili da moj prey uzme 3 VP-a pre nego sto ga oustujem.Poredak je bio Zsolt Cziraki(HUN-aka Colos-Tremeri sa jar of skin eatersom koji NIJE!! s&b u biti :P)--->Ivan Jelisavcic(Dmitra Alastor)--->Dusan Kosanovic(Thetmes rush silovatelj sa DOM podrskom)--->Milos Krstic(aka Krle,tj ja-sa jelte Nanom Buruku).Ja sam krenuo da grickam Zsolta bleedovima za 2 koji su zavrsili na mom cross table prijatelju koji je medjutim uprkos dmitri sa Alastorom i Assault rifleom ispao u 4-5om krugu usled bleedova za 3-6 na steltu.Posto je u medjuvremenu moj prey stavio jar i ponudio Duletu da mi spali time jednog vampira dok me Dule rasuje
i torporizuje/grave robuje odlucio sam da ponudim podelu partije Zsoltu 2-2 sto je on prihvatio i torporizovao Thetmesa i pojeo ga posle cega smo ostatak rutinski odradili.Ah da takodje moj star vampir je bio peti koga sam povukao pa sam se gusio u masterima ali nekako preziveh.

2VP 0GW

Runda 2

Ova runda je bila najduza od svih koje sam odigrao na turniru najverovatnije usled 2 wallish deka kao i infernala koji se nisu kretali napred vec se samo branili.Sto od pet igraca je izgledao ovako:Vladimir Maric(aka Vlada zli-Unnamed s&b sa shatter the gatesom valjda,nisam siguran nisam video sta deck tacno radi)--->Djordje Belajac(!Tremer wall feat.Chaundice koja rushuje)--->Gabor Szabo(HUN-Mordechai Ben-Nun zid sa combat ekvipmentima)--->Vladimir Saulic(CRO-Stanislava vote&bleed)--->Ja.
Moja prva akcija kada je izasla Stanislava je bila da je torporizujem jer tesko mogu da prezivim nalete bleeda i politike svaki krug pa sam odlucio da back oustujem taj deck i da ga zamenim mnogo povoljnijim zidom bez previse bleeda/stealtha.Posle toga je postalo dosta lakse ali dok sam progorevao kroz infernale sto rushom sto bleedom razmisljao sam kako cu proci kroz Chaundice koja preventuje vecinu mog dmg-a a moze i da mi pridje na close sa immortal grapplom i agrivated dmgom(btw Vladi nije u 6-7 vampira dosao meni veoma problematican Unnamed pa nisam izgubio mnogo resursa na njega).Na moju veliku srecu Chaundice je zavrsila u torporu od strane Ben-Nuna uz pomoc dawn operationa pa sam je u svom potezu ja pojeo(uprkos cinjenici da je bio 1 glas na stolu i da sam ja kontrolisao Edge to me je kostalo 5cap vampira koga je spalio Carlton u potezu mog predatora).Odatle vise nije postojao vampir koji bi me zaustavio da torporizujem sve vampire na stolu i izbacim preostala 2 igraca uz pomoc dragonbounda.

4VP 1GW

Runda 3

U trecu rundu sam usao prilicno siguran da imam dovoljno VP-a za finale,ali sam zeleo jos neki poen kako bih bio 100% siguran,a i radi boljeg seatinga u finalu.Sto je bio sastavljen od 5 igraca i to na sledeci nacin:Stefan Petrovic(aka Stravicni sa Kiasyd s&b dekom koji bliduje za 6 po potezu svakim vampirom ako mu se da prostora za disanje)--->Goran Damjanic(CRO-aka Zeleni-sa bruise/wall Ahrimanima i Howlerom kao zvezdom istog)--->Nikola Zmiro(Kragujevac-igrao je Tzimisce wall dek sa vampirima oko 4te grupe-Count Vladimir Rustovitch,Duality itd.)--->Zvonimir Ljubotina(malk/!malk s&b grupa 4-5 sa brainwashevima)--->Ja.Plan je bio sledeci:izadje Zip(2cap ani) skida brainwashe ako mora,backoustujem ili znatno usporim malkava,ubijem preya koji ne bi trebalo da moze toliko brzo da prodje kroz svog wall preya,i onda pustim zidove da se istrebe ili nastavim da back oustujem,sto je trebalo da bude sigurnih 1 poen za mene da zacementiram finale.Medjutim...nema brainwasha,ja malo grickam napred,izadje midcap malkvaian i ode u torpor,pa drugi takodje(svi sa inf.
obfuscateom pa ne mogu da combat enduju),a moj pray nece da izadje sa manje od TRI vampira odjednom,nadajuci se da ce mu to dati vremena da nesto uradi.I onda moj predator koji takodje odluci da ne vadi vise vampira uzalud odigra najbolju kartu za mene u tom trenutku-Kaymakli Nightmares i vrati mog preya na prakticno prvi potez.Usled nedostatka vremena da izlazi ponovo sa tri vampira moj prey ih vadi jednog po jednog koji odlaze tim redom u torpor i dragonbound ga zavrsava.Za to vreme howler salje dualitija u torpor pa dolazi grof koji medjutim propusta bleedove za 1 svaki potez usled straha od ahrimana.Posle pauze od jednog poteza u kome ne radim nikakve akcije vec namestam ruku za kombat sa ahrimanima(ciji je combat modul jako slican mom ali sa vise manevara sto mi moze stvoriti probleme u kombinaciji sa +1om snagom howlera i ugradjenim manevrom),spreman sam na opstu klanicu izmedju dva ANI deka.A onda se desava scena iz Madjarskih horror filmova-Howler biva Pentexovan,sto u kombinaciji sa inferior ani na ostala dva ahrimana posle nekoliko kombata daje meni jos jedan VP(terror frenzy je ovde zasjao).Tada uvidjam da mogu da uzmem celu partiju i verovatno budem top see za finale pa se posle ponovne pauze od jednog kruga u cilju namestanja bolje ruke barazna vatra na moje preyeve nastavlja(tu je i trenutak kada na uzas i cudjenje mog predatora vracam iz groblja u library koji ima tada samo 2-3karte ni manje ni vise nego 11!! deep songova putem ashur tabletsa).Posto moj novi prey ima samo jednog aktivnog vampira horror ne prestaje nego Anthelios donosi ponovni Pentex pobede u moju ruku posle cega Tzimisce igrac ne moze da se izbori sa 5-6 bleeda za po dva i to je jos jedan VP za mene.Dok se sve ovo desavalo malk je izvadio 2 nova vampira i sada pokusava da me brzo oustuje kako bi uzeo 2VP-a i imao neke sanse za finale,ali iako jedan prolazi za 4 drugi biva Archon Invest.-ovan i onda jedini preostali vampir biva pogadjate...Pentexovan i to je kraj partije za malka.

VP5 GW1

Finalna runda:

Posle kratkog odmora pocinjemo finale odredjivanjem ko gde sedi i to po plasmanu od petog do prvog na tabeli posle 3 runde:Prvi seda Slaven Karakas(CRO-aka Karo-malk s&b sa flame throwerima i dosta redirectiona/reduce bleeda),zatim Stefan Ristic(aka Kica-Black hand lasombre g4/5 s&b/toolbox),potom Zsolt(HUN-sa nezgodnim jarovima) koji zeli lasombre kao preya,pa Vlada zli(Unnamed) koji ih takodje zeli za preya i na kraju yours truly koji posto bira tacno gde hoce da sedi uzima lasombre za predatora(cinilo mi se kao najlaksi predator,a i racunao sam da ce infernali da ga dosta namuce pre nego sto krene na mene kada bih ga back rushovao) i malkaviana za preya(generalno nema odbranu od mog combata a equipmente sa agrivated stetom mogu da ubijem can. hordom).Dakle finalni sto izgleda ovako: Malk--->Tremere jar--->Unnamed--->Lasombra--->Ja.
Pocetak se odvija dobro po mene posto se lasombra brani od nadiruceg Unnameda(koji je izasao u drugom krugu sa info highw.+dreamsom of the sphinx)dok ja ubijam jednog po jednog malkaviana.Za to vreme posto je izvadio nekoliko tremera Zsolt pokusava da stavi nekoliko jarova ali mu prolazi samo jedan usled cancelovanja ostalih od strane Unnameda koji ima superior maleficiju pa ih prekida evil eyeovima(da da covek je sve to povukao za samo 3-4poteza).Ubrzo zatim malkaviani nestaju,lasombra pada a ja onda pustam par poteza tremere da idu napred u nadi da ce posle toga ostati samo jedan oslabljeni igrac da igramo 1vs1 jer se bojim agrivated stete na obe strane(slicno kao u prvoj rundi samo sada moj predator nije u stanju da ide unapred a moj prey ne sme da me backoustuje).Nekoliko governa kasnije infernali nestaju i ja spremam ruku za final push u ne preterano za kombat pripremljene tremere i jednog gargojla(Cedric ako se ne varam).Onda ponovo horror sa Pentexom(na gargojla posto jedini moze da se opire u kombatu osim tremera koji nosi jar), nekoliko deep songova posle i ostaju samo kameni covek i nosilac jara.Uprkos contestu Pentexa u sledecem potezu, deep songovi u mom potezu resavaju kamenka i uz pomoc psece horde jar of s.e i to je kraj partije za Zsolta i pobeda za mene:)
Finalni rezultat 3VP 1GW za mene,1VP za Vladu i 1VP za Zsolta.

Hvala:
Svima koji su igrali i uvelicali ovaj dogadjaj svojim prisustvom(posebno Ben Pealu i nasim komsijama iza Hrvatske i Madjarske,kao i momcima iz Kragujevca),Chupi koji se jako iscimao da ovo sve ispadne kako treba u svim stavkama,osoblju kluba C22(prepoznace se oni),svima koji su mi pozajmili karte za turnir(i oni ce se prepoznati),Martinu Majoru i Eriku Torstenssonu sto su smislili dek na kome se ovaj moj bazira i Pentex TM Subversionu sto me je rodio.

Na kraju samo da kazem da se nadam da kada budemo pravili ponovo turnir za neki mesec,bilo bi lepo da se pojave svi nasi igraci iz Beograda(posto je neke mrzelo itd) i okoline(pogotovo ostatak ekipe iz Kragujevca),kao i igraci iz Budimpeste kako bi sledeci put prebacili cifru od 30 igraca i upisali Srbiju na Evropsku mapu vtesa (takodje je potrebno da se razresi pitanje nacionalnog koordinatora i princeze Beograda-Nikice prijavi ovaj turnir kako bi ljudi znali da se ovde nesto igra...).Toliko od mene za sada.
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Tournament name : Preys VS Predator:Belgrade
Location : Belgrade,Serbia
Number of Players: 24
Deck Name : Nana Buruku with ani weenies
Author : Milos Krstic
Description : Pretty straight-forward ANI deck based on Erik Torstensson's and Martin Major's decks with Nana.Strategy is to backrush 1st ask questions
later.Took 1GW and 3VPs in final,2GWs 11VPs pre final.



Crypt [12 vampires] Capacity min: 1 max: 8 average: 4.83333
------------------------------------------------------------

4x Nana Buruku 8 ANI POT PRE Guruhi:4
1x Celeste Lamontagne 5 ANI PRO for !Gangrel:4
1x Petra 5 ANI OBF aus Nosferatu:4
1x Beetleman 4 ANI obf Nosferatu:4
1x Bobby Lemon 4 ANI pro Gangrel:3
1x Stick 3 ANI !Nosferatu:4
1x Mouse 2 ani Nosferatu:3
1x Zip 2 ani Ravnos:3
1x Lisa Noble 1 ani Caitiff:3


Library [90 cards]
------------------------------------------------------------

Action [16]
15x Deep Song
1x Entrancement

Combat [36]
13x Aid from Bats
2x Canine Horde
10x Carrion Crows
4x Target Vitals
5x Taste of Vitae
2x Terror Frenzy

Event [2]
1x Anthelios, The Red Star
1x Dragonbound

Master [25]
2x Animalism
1x Archon Investigation
9x Ashur Tablets
2x Blood Doll
1x Carver's Meat Packing and Storage
2x Dreams of the Sphinx
1x Fame
1x Fortschritt Library
1x Frontal Assault
1x Liquidation
1x Pentex(TM) Subversion
1x Tension in the Ranks
1x Tribute to the Master
1x Wider View

Reaction [11]
4x Cats' Guidance
1x Delaying Tactics
4x On the Qui Vive
2x Sense the Savage Way
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Bogme, Tetmesa nisi backrushovao :-D

Cestitke na pobedi, Krle, bilo bi lepo da napises kratak report, kako su isli stolovi, koje si izbore pravio itd... :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Megabaja »

Tetmes je zena.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

@Sutic-ako mislis da je nesposoban da al je i dalje tehnicki muskarac:P
@Dule-Hvala na cestitke,a sto se tice reporta umm scroll up?Wall of text crits u for 20k dmg,u die?
Btw strategija deka je ispostovana jerbo sam ti torporizovao samsona cim je izasao,a onda pitao pitanja:P
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Hits me for critical, i die!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hajde i ja da se pridruzim Krletu sa reportom sa turnira, cisto da ne bude da se i mi gubitnici nismo lepo proveli na ovakvom dogadjaju! Cestitke Krletu na pobedi!
Na ovom turniru sam igrao Black Hand Lasombra (Appius Claudius Corvus/Saul Meira) s/b toolbox. Dvoumio sam se izmedju igranja ovog deka i Stanislave, ali sam bio ubedjen da ce se jos neko pojaviti sa njom i definitivno sam zeleo da izbegnem eventualne probleme oko contestovanja vampira. Drago mi je sto sam se odlucio za Lasombre, dek je definitivno pokazao koliko je jak i koliko zapravo moze da se prilagodi raznim situacijama i taktikama da bi pobedio.

Runda 1

Milan (Brujah feat Menele, not quite sure)--->Zeleni (Ahrimane Wall feat Howler)--->Filip (Malkavian s/b feat Tryphosa)--->Ja--->Bjelajac (!Tremere Wall feat Chaundice)

Moji uzasi pocinju cim izadje Bela, jer je odmah bilo ocigledno da ce mi se skakati po kicmi od starta, narocito ako se uzme u obzir cinjenica da moj prvi vampir izlazi tek u trecem potezu. Tracak nade mi je uleteo u prvoj ruci kad sam povukao Dreams of the Sphinx, ali je na to moj prey odlucio da odigra Sudden Reversal. Dok mi nije izasao vampir vec sam uveliko bio masno bleedovan, a moj predator se tovio uz Edge i Kindred Spirits. Na moju veliku zalost, ocajnicki mi je trebao taj Dreams barem zbog jednog ubrzanja ruke, jer sam vukao ocajne karte, samo stealth i Nocturne. Malkavian izvlaci Tryphosu, ali se zakucava sa stealth kartama u ruci i prestaje da povecava bleed. Ja u ocaju pokusavam da vrtim karte uz pomoc Bjelajca koji mi izbija stealth iz ruke. Nada se pojavljuje u neocekivanoj kombinaciji karata, posto uspevam da povucem jedan Deflection i ni manje ni vise nego Sargon Fragment. Ovde bih napomenuo da sam ostatak partije priziveo zahvaljujuci samo tom jednom jedinom Deflectionu kojim sam konstantno reciklirao sa Fragmentom. Sansu sam dalje uhvatio tako sto sam bleedovao svog preya za jedan i spustio Enkil Cog, sto mi je kasnije pomoglo oko vracanja Deflectiona van mog poteza. Milan takodje odigra u jednom trenutku Powerbase:Montreal sto mi je ekstremno pomoglo da izvadim Saul Meiru uz jedan Govern The Unaligned. Dok Saul nije izasao, sa Corvusom sam zonglirao konstantno sa 4-6 poola.
Dok sam se ja batrgao, ostatak stola je bio relativno miran. Bjelajac je izvadio Chaundice i cetvorku, Milan je tamo preko puta divljao i imao cetiri vampira ako se ne varam, Zeleni se otvorio sa Howlerom i jos dva vampira, a Filip uz pomenuta dva vampira veoma kasno vadi i Gem, sto mislim da je bila greska posto je imao dosta poola. Da ju je ranije izvukao znacajno bi mi otezao posao, a verovatno i ubio. U svakom slucaju, Bjelajac cuci i nista ne radi Milanu, Milan u jednom trenutku uspeva Zelenog da spusti na dva poola. Zeleni je par puta pokusao da rushuje mog predatora koji je uspeo socno da se izvuce sa combat ends kartama. Zeleni spusta The Rack i otprilike u tom trenutku nastaje opsti haos na stolu. Tryphosa napada Rack i uzima ga, sto kasnije radi i Chaundice, a mirno predavanje Montreala sad je rezultiralo u borbama. Milan, koji je bio tako blizu da ubije Zelenog i koji je imao skoro najbolju poziciju na stolu, dobija napade nekog ludila i iz nekog razloga blokira Chaundice koja bleeduje za jedan i naravno zavrsava u torporu, ako se ne varam u jednom potezu su mu dva vampira otisla u torpor, a treceg je rushovao Howler. Milan mi kuka da ga vadim iz torpora, a ja u tom trenutku imam i dalje mrvu poola i po dve krvi na oba vampira. Bjelajac ga uskoro ubija, pa mu izlazi jos jedan vampir. Chaundice rushuje Saula i baca ga u torpor, pri cemu ga posle Tryphosa pojede. Ako se secam dobro, hteo je da me ubije unazad ili tako neka glupost, da bi mogao da stisne Malkaviana....nesto. Ne znam sto sam mu ja tad bio problem, jer em nisam vadio Milanu vampire iz torpora em ga nisam pritiskao, cak ni sa Deflectionom posto je Malkavian prestao da me bleeduje. U svakom slucaju osveta ce uskoro doci i ova diablerija mi je zapravo i pomogla, jer je u narednih nekoliko poteza sto zaboravio da postojim, posto sam jelte spao na jednog vampira i oko sest poola. Cutao sam, cekao i namestao ruku, dok je ostatak stola pohlepno skocio na sve sto se moglo zgrabiti, Rack i Montreal su leteli unaokolo uz mnogo krvi, Malkav spusta Muddled Vampire Hunter koji biva ukraden od strane Ahrimana. Chaundice zavrsava u torporu u jednom trenutku posto dobija batine od Howlera i tu pocinje da mi se otvara prolaz, ali sam jos uvek cekao par trenutaka, jer nisam smeo da zamastim bleed da ne bi zavrsio na Zelenom i ubio njega. Bjelajac u strahu od diablerije pocinje za svaki slucaj da influencuje Chaundice i spusta se na jako malo poola. Obrne se krug, niko je ne pojede i izadje iz torpora uz jednog vampira, a treci je morao da huntuje. U trenutku sam mislio da sam izgubio sansu death blow, ali je u narednom koraku Zeleni udario Chaundice Pentexom u glavu i to je bilo to. Bjelajac kuka Filipu da skida Pentex, jer ima dovoljno stealtha da prodje Ahrimanov intercept, ali nema nista od toga. Ostajem ziv na mrvici poola i jednim potezom Corvus ubija. Obrne se krug, povlacim Pentex koji igram na Howlera i zahvaljujuce cinjenici da su preostala dva Ahrimana tapovana, ulecem i ubijam Zelenog. Scena je tada vec bila toliko epic da nemam reci, ceo sto se zgranuo, jer sam celu partiju bio u modu pukog prezivljavanja. Sledeci potez sam bio malo bahat i udario bleed za 4 sa Corvusom koji je popio Archon....srecom izlazi mi mala petica Kyasid i uz nekoliko Nocturna, Conditioninga i Governa ubijam i Malkava. 4 VP i GW.

Moja najbolja partija na turniru, ne samo zbog ekstremno neocekivanog kraja vec i zbog toga sto se pokazalo koliko je dek sposoban i koliko je jednostavno http://www.youtube.com/watch?v=OXDI8GF0I1M


Runda 2

Sutic (True Brujah zaboravih mu ime)--->Nikola (Tzimisce Wall feat Count Vladimir Rustovitch)--->Kosanovic (Thetmes rush+dom weenie)--->decko iz Madjarske kom sam zaboravio ime jer sam los :( (Lutz + IC friends)---> Ja

Opet pocinje lose po mene, jer moj predator odmah igra Zillah's Valley, pa mu vampir izlazi jako brzo. Sreca u nesreci, Lutz mu nije dosao, vec Adana de Sforza. Ipak, uprkos "sreci" pijem dva KRCa u glavu za 6. Igrao sam opet u survival modu, pri cemu opet iz nekog kretenskog razloga vucem jako lose, nema Deflection-a, nema Governa. Sreca moja je sto mi je cross table buddy bio Thetmes silovatelj koji je odradio svoj posao i ukrao Adanu, sto je oznacilo kraj za mog predatora koji je umro kroz nekoliko poteza. Iskreno ovo je bila jedna od dosadnijih partija, posto sam grcao sve vreme i nekako se spremao da mi Thetmes pokuca na vrata, Sutic je igrao umerenije nego sto je mogao, posto je bio dobar covek i nije hteo da satre Nikolu da bi ipak pustio da se covek barem malo igra. Ipak na kraju umiru i moj predator i Suticev prey, sto nikako nije mirisalo na dobro i ocekivao sam da ce se svesti na to da ce izbaciti mene sledeceg i da ce Sutic i Kosanovic engageovati u borbu titana...medjutim. Uspeo sam da povucem Secure Haven sto mi je maaalo pomoglo protiv Thetmesa, ali sam znao da se u njegovom deku negde krije Loss, sto bi za mene predstavljalu instant smrt. Izvaljujem da od cekanja nema salameta i pocinjem malo da stiskam Sutica i prokleto opet bivam bahat i bleed za cetiri od strane Saul Meire mi eksplodira u facu, posto je Archon opet dosao u posetu. Pritom Kosanovic ima Thetmesa, Adanu i jos tri mala cobana koji polako krecu ka meni. Nada je bila sto sam odmah u prva dva poteza partije spustio i FBI i Unmasking, pa sam na sto samo bacao Nocturne i jednog Procurer-a da se branim. Sutic je poceo malo da jase po Kosanovicu, pri cemu je Thetmes otisao u torpor i bio pojeden (ili je bese odigrao Golcondu, ne secam se, moguce da je i to, jer je imao tonu poola), te je Dule poceo da vadi novog. Negde oko tog trenutka, Sutic je ostao na 4 poola i malko se uplasio za svoj zivot, te je poceo da baca ponude unaokolo. Prvo je ponudio Duletu da mene izbace, pa da igraju, Dule odbija, te se Megabaja i ja dogovaramo da on ubije Duleta i da onda pusti da ga ja ubijem. Prihvatam to, jer sam se plasio da kad Thetmes izadje Dule je vec sigurno iskopao Loss i ja bih umro vrlo brzo. A Sutica nisam mogao u potezu da ubijem, pa da divljam dok Thetmes ne izadje, jer je ovaj na 4 poola i sa Archonom opet u ruci. Ipak, mogao sam da ih ubijem obojicu, ali eto jbg, nisam iskalkulisao i procenio situaciju kako valja. Ostatak partije se odigrao po dogovoru i izlazim sa 2 VP.


Runda 3

Partija sa cetiri coveka: Ben Peal (Samedi Bloat)---> Damijan aka Zec (Stanislava vote/s&b)---> Ja ---> Gabor Szabo (Mordechai Ben-Nun Wall)

Ovo je definitivno vrhunac smeha i ocaja, posto sam ovde skapirao koliko mi sreca i uspeh degradiraju kako prolazi turnir :) Zec odmah divlja i u dva poteza igra 2x Zillah's Valley, te Stanislava skace napolje i sece. 2x KRC, bleedovi itd. Ja sam super vukao, ali samo da bih vrteo, nisam povukao ni Deflection, ni Govern, ni Delaying Tactics. Nisam nista mogao da sprecim i na kraju me je Stanislava maestralno izrendala, pogotovu zbog toga sto nije imao nikakav pritisak od strane Bena, koji je samo furao svoju pricu sa beskonacno Off Kilter/LMC i Freak Driveova. Moj prey stavlja neke equipmente, dosta staticnog intercepta, cak stavlja i Carltona na sto. Damijan odradi mega potez koji je prvo izazvao "wtf" poglede od strane nasih gostiju, a potom i mini aplauz. Udari Banishment na Mordechaia, a zatim igra Reins of Power koji mene ubija na mestu, jer sam bio na 5 poola i zbog predjasnjeg Banishmenta skida i svom novom preyu malo. Stanislava se potom malo smirila da namesti ruku i potom ubija za drugi VP, ali se zakucava u Samedia koji u tom trenutku ima oko 40 poola. Samedi ga na kraju ubija uz Go Anarch+Club Illusion i 5 vampira (mozda cak i vise).


Za finale je Krle poprilicno dovoljno opisao kako sam se proveo, tj. nikako. Bio sam totalno neprimetan, jer je ovo bio vrhunac lose partije. Deflection nigde, par Governa je doslo, ali konstantno bleedovanje Unnameda i manjak pritiska na njemu je doveo do toga da jako brzo i neopazeno umrem. Primetio sam da ovom deku treba izuzetno miran i lagan pocetak, inace se jako zakuca i treba mu posle previse vremena da se vrati u normalu, a u ovoj partiji to nikako nisam imao, jer je Unnamed uzasavao odmah od starta, a jos je i odigran Curse of Nitocris koji me je glockao za po jedan. Trudio sam se svim silama da nesto izmuvam i stabilizujem se, ali dzaba. Nadao sam se da ce Zsolt da udari po Zlom, ali se on vise spremao da Malkav umre i da mu dodje Animalizam na vrata. U neku ruku sam se uzdao i u Krleta za barem jedan/dva rusha da smiri Unnameda, ali nije zeleo da mi pomogne, jer je video da cak i mog grand predatora zabole cosak. U svakom slucaju, Malkavian je pao pre mene, a ubrzo potom sam i ja neslavno zavrsio.


Kao sto rekoh vec, prva partija mi je definitivno highlight turnira i definitivno jedna od najboljih partija vampira koje sam ikada odigrao. Turnir je bio super i jako mi je drago na tako velikom odzivu ljudi i narocito mi je drago sto su dosli ljudi iz Kragujevca, Hrvatske i Madjarske, jer su svi veoma prijateljski nastrojeni i bilo je uzivanje igrati sa njima.
Jos jednom cestitke Krletu i hvala njemu, Goxiju i Duletu na pozajmljenim kartama!
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Lep report,a sto se tice toga da ti pomognem sa zlim:

http://www.youtube.com/watch?v=xEOmWVz89dc

:P
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Nemam sta ja da idem i da kupim, ja sam uboga crna ruka i vozim napred, nema nazad :P A i jbg, ipak je Dreams+Info H.+Curse of clitoris auto win.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Ajde, ajde, svi mi znamo da se zli rodio sa info highwayem u rukavu :-D
Morali su prvo hirurski da mu odstrane kartu od pupcane vrpce, ali onda ju ju zalepio pod rukav :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
karo
Posts: 50
Joined: Mon Jun 19, 2006 8:56 am

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by karo »

Mega turnir! Hvala dečki što se potrudili!! Želim vam još puno uspješnih turnira :D
Možda sljedeći puta u finalu povučem nešto drugo osim mastera u prvih 7 karata xD
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Resurrection »

I onda moj predator koji takodje odluci da ne vadi vise vampira uzalud odigra najbolju kartu za mene u tom trenutku-Kaymakli Nightmares i vrati mog preya na prakticno prvi potez.
Glupo mi da isprozivam coveka...
Koliko kosta stampanje majica u CopyCentru i na kojem fontu najbolje izgleda natpis: "I'm a lumberjack and I'm OK."
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Win!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Krle »

Vama dvojici ne bi vredelo ni da igrate protiv zlog koji nema info highway u prvoj ruci:P
Last edited by Krle on Sun Mar 27, 2011 3:35 am, edited 1 time in total.
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Ali svi znamo da je nemoguce da Zli nema info highway u prvoj ruci, tako da je argument nevalidan :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hoce li neko nabaciti slike sa turnira ovde ili na Vtes grupu za sve nas vruce ljude koji nemamo fejsic? :P
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Megabaja »

nabavi fejsic fegetu odvratni... ili, verovatno niko nece prebaciti slike na ovaj forum.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Hoce li neko nabaciti slike sa turnira ovde ili na Vtes grupu za sve nas vruce ljude koji nemamo fejsic? :P
Budi malo mejnstrim, bre! :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ja sam zapravo mislio da me podrazumevate previse mejnstrimom :D
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Pendargon »

Rat with a tool wrote:Ja sam zapravo mislio da me podrazumevate previse mejnstrimom :D
Sta, poceo si da slusas narodnjake? Pa kazi, sine, da organizujemo neku kafanu :-D 8-) :P
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Preys VS Predator:Belgrade

Post by Rat with a tool »

No, no mister Vader :D 8-)
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”