7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Moderator: Moderators

User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Pendargon »

7,5 min je hardcore official format privateer pressa. I naravno da, ukoliko zelite da budete uspesni, morate da smanjite broj figura, cisto zbog vremena neophodnog za aktivaciju. Ako dodjete sa all-infantry listom od 2975629562 bane knightova/longgunera/cegagod vec hocete, necete stici fizicki. Par soloa, jedan veliki i jedan manji jack, i/ili konjica i jedna jedinica pesadije je optimum...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Resurrection »

Zar hardcore nije 7 minuta?

Nije problem ni 7ipo ni broj modela vec sto je to neostvarivo u varijanti gde su ucesnici na turniru vecinom pocetnici tako da se nece(mo) snaci kako god okrenes.
Image
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by xclub »

Bas to... Treba racunati da su vecina pocetnici, koji em ne znaju jos uvek sva pravila, em ne znaju sta im rade jedinice, em ne zaju da mere odokativno, em ne znaju da assignuju fokuse, da bi uspeli da urade potez onako kako su osmislili...

Sedam i po je premalo... No nije mi toliko bitno zbog sebe, koliko do osecaja drugih igraca pocetnika, zbog kojih se turnir i pravi...

Bolje odigrati tri kruga u toku celog dana... Nego nabiti pet sest, a osecaj igre da izostane...

Ja cu tamo sa mojom ekipom biti vec od devet, sto se mene tice, nije problem da ubrzamo, ali brine me vreme...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Shunka »

Partija u 500 poena moze da se odigra do kraja za 1,5 sat bez problema, ali zahteva veoma uigrane participante.
Sa druge strane, ne mora za tih 1,5 h da se odigra bas svih 6 krugova.
A racunajte da kako partija odmice, krugovi ce da traju sve krace.
Samo mora postojati imperativ - nema otezanja sa razmisljanjem tj. pravljenjem plandzi (ali to je ono sto meni cini igru zanimljivom).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Zekina banda »

Da odigra se za sat i po, ali ako se zavrsi u tri kruga :lol:
Salim se. Mislim da bi zbog sastava ucesnika ipak bilo bolje smanjiti broj partija.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Pendargon »

slazem se... u svetlu cinjenice da je vecina igraca novi, mislim da bi trebalo da se produzi turn na 10 minuta... Apsolutno sam protiv neogranicenog turn timea, cisto da ne bi imali poteze koji traju po sat vremena... (a imali smo takve :lol: :lol: :lol: 8) 8) )
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by TheSerbianRaven »

xclub wrote: Sedam i po je premalo... No nije mi toliko bitno zbog sebe
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma treba samo uvesti sistem - za svaki minut preko sedam i po, tom igracu se jedna figurica sklanja sa stola i stavlja u multipraktik. :twisted:
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by xclub »

Vezbao sam sa previse figura, ali konacna armija ce imati samo 15... E onda je krljanje...
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Resurrection »

Shunka wrote:Partija u 500 poena moze da se odigra do kraja za 1,5 sat bez problema, ali zahteva veoma uigrane participante.
Sa druge strane, ne mora za tih 1,5 h da se odigra bas svih 6 krugova.
A racunajte da kako partija odmice, krugovi ce da traju sve krace.
Samo mora postojati imperativ - nema otezanja sa razmisljanjem tj. pravljenjem plandzi (ali to je ono sto meni cini igru zanimljivom).
Da, krugovi traju sve krace ali kako se vreme koje ustedis ne gomila da moze da se iskoristi za neki drugi krug to je nebitno (sahovski sat?).
Npr, u prvom krugu svi pomeraju figure i, retko, pucaju ako imaju golem RNG i tu se najvise ustedi vremena ali to sto sam tu ustedeo 5 min ne znaci nista kad cu u svom 3-4 krugu kad se sve vojske zgomilaju na sredini potrositi dosta vremena na roll-to-hit (sva propratna pitanja za DEF), roll-to-dmg (sva propratna pitanja za ARM), da li iskoristiti feat i slicno gde bi mi onih 5 min puno znacilo a ja ih nemam.
Image
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by dublerius »

sto se tice vremena po krugu ja bi to ukinuo nego stavio vreme je sat i trideset min za partiju pa sad odigrali 1 ili svih 6 krugova sve jedno kada prodje vreme broje se vp-ovi i vidi se pobednik da nebude frke jao evo proslo je vreme a sa ovima jos nisam igrao :D
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

The Serbian Stampede Tournament - 7th June 2008

Sigil Store, Pop Lukina 6, Belgrade

Final Entrant List;
1. Pain Bringer
2. Dejan
3. Shunka
4. Dawngreeter
5. Knight
6. Shukaku
7. Resurrection
8. Damjan
9. Serbian Raven
10. Dublerious
11. Aleks (Novi Sad)
12. Stefan Xclub
1st Reserve Slartibartfast
2nd Reserve Pendargon

Start time is 10.45 sharp - can all entrants be there at 10.30 to set up. This is the start time for everyone unless you have been told otherwise. All entrants receive a badge, pen, energy drink and sew on patch.

Awards are for the following categories;
- Tournament Winner (Champion Medal) First Choice of Unit Box
- Runner Up Second Choice of Unit Box
- Third Place Third Choice of Unit Box

- Faster confirmed caster kill (Beast Hunter Medal)
- Best Painted Warjack or Warbeast (Master Wrangler Medal)
- Most ridiculous individual act of heroism or stupidity (Blockade Runner Medal)
- Best Battle Report posted on this forum (Reinholdt the Goblin Spectator Blister)

Any questions, problems or observations please contact [email protected]
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by xclub »

Ok mi smo se danas izvezbali, spremili, i dolazimo...

Osvajamo sigurno jednu nagradu, makar i za najvecu glupost...
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

I think we should also do a best sportsmanship award too - I will think of something for that.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Zekina banda »

A, ta ide Bojanu i meni zato sto ne ucestvujemo :geek: 8)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by TheSerbianRaven »

FGSerbia wrote:I think we should also do a best sportsmanship award too - I will think of something for that.
A warm, pleasant feeling inside and a renewed sense of self-worth?
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Bathory »

Zekina banda wrote:A, ta ide Bojanu i meni zato sto ne ucestvujemo :geek: 8)
A sto tebi? :D :wink: O:)
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

Ok,
All lists are in and so these are the first round lists. Please do not be late - if you find you are going to be late contact the shop as soon as possible 011/3283950. I am not a mind reader to know the difference of if you're going to be late or not turn up at all and we have 2 reserves very keen to play

Aleks Cygnar
VS
Pain Bringer Trollbloods
Sat 10.45 Table 1

Knight Cygnar
VS
Dublerius Menoth
Sat 10.45 Table 2

Resurrection Cryx
VS
Shukaku Khador
Fri 18.30 Table 2

Serbian Raven Menoth
VS
Dawngreeter Skorne
Sat 10.45 Table 3

Dejan Skorne
VS
Rover Privateers
Fri 17.30 Table 1

Shunka Khador
VS
Stefan Xclub Mercenaries
Sat 10.45 Table 4

Slartibartfast Reserve 1 Everblight
Pendargon Reserve 2 Mercenaries

.
TheSerbianRaven wrote:
FGSerbia wrote:I think we should also do a best sportsmanship award too - I will think of something for that.
A warm, pleasant feeling inside and a renewed sense of self-worth?
I find that sportsmanship, like all virtues, is displayed best when there is something to be gained from it.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Rover »

for sportsmanship reward tell zulufic to save you a small bottle of grogg from night before :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Slartibartfast »

So what's the plan? I show up tomorrow and hope someone else doesn't? :D
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Resurrection »

Bitice tam nekije zanimacija sa strane, posto, svejedno, ima 3-4 stola pa ce neki i koji ucestvuju cekati da neki drugi zavrse.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Dawngreeter »

Sve sto imam da kazem je - nisam li rekao da niko pored mene nema sanse za nagradu za najgluplje akcije? Huzzah! :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by dublerius »

pa vratih se kuci i ajde da napisem report turnira mozda dobijem i goblina :D dakle krece ovako:
bese rano jutro kada mi je zazvonio mobilni i ja se javih kada ono Stefan: "halo bre jesi li ustao zakasnicemo na voz" i ja tako krenuh da se oblacim i odoh na stanicu da cekam voz i on je za divno cudo poznajuci brze pruge srbije kasnio samo 10-tak minuta :D
posle oko sat i po stizemo mi u beograd posto je to bio brzi voz i krenuli smo ka sigilu i usput celim putem Stefan je govorio valjda se ide ovuda, ja mislim da smo ovuda prosli put prolazili... i nekako smo mi stigli u sigil oko pola sata pre ostalih koji su dosli na turnir pa smo malo kao gledali sta ima da se kupi pa su dosli ljudi na turnir i tako krene moj slavni pohod na najgluplji potez turnira i zadnje mesto na istom :D

prva partija:
protivnik je igrao cygnar i da smo merili 7,5 minuta po potezu protivnik bi ih proveo mereci kontrol area-u od war castera ali kako nista nisam rekao odma nema veze sve u svemu igrao je bunker i na kraju partije sve njegove figure su bile iza mesta sa kojeg su pocele partiju a kako ja nisam pravio pucacku armiju nisam nista uradio sve u svemu 0:9 za protivnika posle oko 50-tak minuta igre

druga partija:
Protivnik je igrao trolove i kako nisam znao da njegov warlock ima crack shot u prvom potezu je upucao drazu za 14 stete, pa nisam znao ni da fell caller moze da da pathfinder jedinici draza je primio charge od championa i opet 0:9 za protivnika za 20-tak minuta

treca partija:
zeleo sam da odigram partiju da bi mozda uradio nesto glupavo za tu nagradu i da dobijem drvenu kasiku ali na zalost protivnik je morao da ide kuci pa sam pobedio :(

posle sam se jos malo smucao po sigilu i gledao ostale partije i gledao last night on earth board game sve u svemu zabavan dan

P.S KUPIO SAM PIRATE :D :D :D
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by PainBringer »

I can't find words to describe tournament. All kinds of stuff happened: from heroic acts to some bizarre, disturbing events.

I was playing the following list:
Grim Angus
2x Troll Impaler
Pyre Troll
Trollkin champions
Krielstone bearers (full)
Fell Caller
Swamp Gobbers

Game 1: Opponent played Cygnar (Nemo as a Caster). We both start very carefully, but it all turns to bloodshed very quickly. My Trolls kill all of his Knights (with a big help form Pyre Troll), as well as one very annoying high-armor Warjack (I think it was the Lancer) and some other models, while he manages to kill all of the KSB, Gobbos and few other things. When the dust settled, it was a draw - 4:4. Damn, that Cygnar has some really nasty magic.

Game 2: Once again, its Warmachine army. This time, it's Menoth, with Amon as a Warcaster. The army looks very interesting, but I really have no clue what the hell can those models do (except looking nice) - it's my first game against Menoth. My opponent is in the same position - he has never faced Trollbloods. So, we spend a few minutes describing our armies to each other. During the first two turns, Menoth army runs, but Amon forgets that Grim has some nasty abilities - and he's sniped for 14 points of damage on my turn 2. What's even worse, he ends his 3rd turn in charge range of my Champions. I do not play around - Fell Caller gives Champs the Pathfinder ability - they charge Amon and crush him. Turn 3 Caster kill!

Game 3: The most bizarre game in a last few months. The opponent plays Skorne, with Makeda as a Warlock. First few turns we mostly shoot, while trying to get into position. Titan Cannoneer manages to kill one of my Champs, but my playful Impalers slam his Rihnodon two times. Poor thing. Full unit of Praetorians with UA is flanking me, Makeda pops her feat and Praetorians attack. They don't do a lot of damage, but they put me into a dangerous position - I have to kill them all, or they'll be back on next turn. Luck is on my side and I manage to wipe out entire unit with Champs, Grim, Impaler and Pyre. Rihnodon kills one of my Impalers, but Champs destroy Rihnodon. At that moment, I thought that everything is over. I got greedy and tried to take a few more VPs. So, Gim climbs on a hill and shoots tha last Paingiver (now I have the complete unit!). But, Makeda damages Grim with the Lash. And then, Basilisk Krea charges, boosts to hit and kills Grim!!!! I fail my Tough roll. AAAAAAAARRRGGGHHH! I had 3 Fury, but all my warbeasts were forced to the maximum, so I couldn't transfer. I think that Krea wasn't supposed to do this. I was too confident that she won't be able to hit me. Funny thing is - I sold my Skorne army that day and bought Everblight. I guess this was the revenge.

Between Round 3 and 4 I get to play a friendly game against Khador. I manage to kill Drakhun with the Impalers, Grim snipes Eiryss on turn 1 and his Widowmakers bite the dust. It is a very interesting battle, but at the end I loose. I was only one point of damage short of killing Sorsha.

Game 4: Khador again, this time with Vlad as a Warcaster. He's got a lot of scary models: Widowmakers, Eyriss, Mortar, Man-o-War DC, Destroyer, Juggernaut, Manhunter. On turn 1, Grim shoots one of the widowmakers. His models slowly move towards my army. On turn 2, Grim shoots another WM, and one of the Impalers shoots the third. Then I move my army away form his, trying to take out as much as I can with shooting. Then, Khador army decides to run, Vladimir casts Blood of Kings on himself and leads the way. Unfortunately, second time today, enemy caster ends in my Champs' charge range. What's even worse, Grim hits Vlad with Man trap and damages him. So, Vlad falls on his back, admiring the sky and the trees. But, my Champs act really rude and show complete absence of good manners. They beat Vlad to death. That's it. Second caster kill. This time for 17 minutes. Oh, yes: my opponent buys TrollBlood starter immediately after this game.

I really had a good time. I got the fastest caster kill award, sold Skorne army, bought Everblight, got killed by a blind frog and hung out with a lot of great people. Can't wait 4 the next tournament.
Last edited by PainBringer on Mon Jun 09, 2008 6:46 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

Tournament Results;

1. Knight (Cygnar - Commander Stryker)
Tournament Winner & Highest Cygnar
2. Resurrection (Cryx - Skarre)
Runner Up & Highest Cygnar
3. Stefan Xclub (4 Star Syndicate - Magnus)
Third Place & Highest Mercenaries
4. Serbian Raven (Menoth - Reznik)
Fourth Place & Highest Menoth
5. Aleks (Novi Sad) (Cygnar - Nemo)
6. Damjan (Privateers - Broadsides Bart)
7. Dawngreeter (Skorne - Archdomina Makeda)
Special Mention (First ever unaided victories and most suprising perfomance for winning with less victory points than the opponent even with getting a caster kill.)
8. Shukaku (Khador - Sorscha)
9. Pain Bringer (Trollbloods - Grim Angus)
Mage Hunter Award (2nd Round - 17 mins)
10. Shunka (Khador - Vlad)
Master Craftsman Award - Basilisk Krea
11. Dublerious (Menoth - Amon Raza)
12. Dejan (Skorne - Hexeris)
Sportsmanship Award - Dule Kosanovic for refereeing tirelessly throughout the day.

A big thank you for everyone that took part and made the event such a success and such a lot of fun.

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by xclub »

Ok, evo mojih utisaka sa turnira, posto sam malo zivnuo, posle premora, i lepljenja svih kupljenih figura, i skidanja boje i lepljenja nekadasnjeg Perinog battlebox Menota...

Bilo je super, i stvarno su nas lepo docekali, ja sam se bas lepo igrao... Ocekivao sam da budem na mnogo manjem mestu na tabeli, i nisam verovao da sam dva puta pobedio,...

Iako je sve bilo super, jedna stvar je zaista smetala... Ako je receno, 7,5 min potez, i malo ko se osim mene bunio, onda je red, da kao sto sam i ja postovao vreme, i drugi ga postuju.,..

Meni licno nije bilo frka u partijama, brzo sam igrao i ja i protivnici, medjutim bilo je ljudi koji su trosili citavih 7,5 min da mere svoj control area...

To nije u redu, i ubuduce, bilo bi dobro, da svaki put i svaki krug se meri vreme...

Sve ostalo je bilo bajno i sjajno...

E evo i pobednickog reporta, a nagrada mi nije potrebna... Salu na stranu, Sunka nadam se da se ne ljutis, jer sam malo karikirao nasu bitku... Nije mi cilj da se ovde bavim politikom, vec jednostavno mi je bilo lepse napisati report koji ima ovakvu pozadinu...

PRVA BITKA - RADOVAN PROTIV CRVENIH

Ok, protivnik je Sunka, i ocekivao sam da ce igrati Iruska...

Medjutim njegova vojska se sastojala u Vladu, min unitu MOW Demolishera, Topcicu, Destroyeru, Juggernautu, widowmakerima, Eiryss i Manhunteru...

Poprilicno nezgodno... Jer moze da me gadja iz daleka, a kada pridjem da me osine i kao muvu zdrobi...

Moji cetnici su se sastojali od Magnusa Radovana, Dva renegadea, Manglera, GOrman, Bokur, Eiryss, i unit sam i sedam devil dogova...

Kao sto se vidi, imam dve rakete, i to je to od pucanja... Devil dogovi, koji su mi zauzeli citavih 98 poena, u zivotu nisu nista uradili, sem umrli...

I tu se vec nazirao Sunka kao favorit...

No kockice su rekle da sam prvi, i ja ih poslusah... Prvi raspored, jedan renegade na jednoj strani, drugi na drugoj, izmedju Rale i Mangler, GOrman i BOkur i Cpt Sam sa svojima... Eiryss ceka naredjenja za advance deployment...

Sunka ima vise Adv deploymenta ali core svoje armije stavlja nasuprot mom, Juggernaut i Destroyer na stranu, sredina, top Vlad i MOW...

Moja Eiryss, se pope na brdo, da za svaki slucaj, uhvati nekoga sa flanka...

Njegovi widoweri i Eirys... U sumu...

Moj prvi potez, je jedno jednostavno trcanje... Svi trce, a Devil dogovi ponajvise, cak 12 inca... Eiryss se invisibilovala... I sada je ne vide likovi iz sumice....

Sunka povlaci plako napred MOWOVE i VLada sa njima, a sve ostalo je kretalo se ka meni, manje ili vise... Izadju widoweri, i ubise mi neke devil dogove...

Moj drugi krug Je krenuto sa jednom knock down raketom, i to po mowu i vladu... I padose oni, a jedan MOw umre... Svi ostali manje vise trckaraju, i nista ne rade... Moja eiryss je nesto pokusala, ali bzvz...

Drugi krug Sunka se dize, i pravi nered po mojim Devil dogovima, ali ja se ne brinem oni su tu da umru... Ostade ih tri i kapetan... MOwovi malo napred i vlad jos malije napred, Jugi napada Manglera, i dobro ga je presamitio... Kako mu se u tom podvigu prikljucio Destoyer, od Manglera samo dugmici ostali...

Treci moj krug je bilo jos raketa, ali neuspesnih na tog Vladu... Malo mu je nanelo stete, ali pade jos jedan MOw... Sam i ostali spremni da ih ubiju, idu jos napred... Ali dolazi GOrman, i baci na Jugica Rust... I sada jugic je samo sesnaest na ARM... Vide to Shredder sekac i ne cekavsi ni momenta, napade na Jugija, a kada je ugasio testeru, nije vise bilo Jugica, kao da je u zemlju bio propao... Bokur napade na Destroyera, ali jedan napad koji je dobio, nije mu dozvolio da ugasi tu grdosiju... I ostade mi Magnus nebranjen... POkaza se Rale, sto kazu sidje sa planine, a okolo strelci... Spremni da ga u grob oteraju, ..

Sunka u svom potezu, zeljan pobede, koja je u tom trenu bila vise nego ocigledna, je sve nesto kretao prema Magnusu, da ga pogodi... Medjutim usled losih rolova, nista od ubistva Radovana... I tu Radovan tvrda srca bio... No ono sto je najlosije u svemu, je da Sunku zaista taj krug nije htela kocka... Cak ga ni Eiryss nije pogodila... Ni spell Vladov koji je bio bustovan na napadu...

Radovan kad vide ga da crveni ne mogu ubiti, on se ohrabri i napade na Vlada... I to bese to...

PObeda, i to sa 14 VP oduzetih...
Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by shukaku »

Evo i ja najzad da se javim,turnir je bio super jos jednom hvala Ricku na organizovanju ovog dogadjaja kao i na malim paketicima koje su svi ucesnici dobili i na promo deal-u koji sam iskoristio i zapoceo cygnar armiju,nadam se da ce se ovako nesto ponoviti i u skorijoj buducnosti

Moja armija:
Sorscha
Destroyer
Jugernaut
widowmakersi
drakhun
manhunter
eiryss
kovnik

Prva partija vs Resurection cryx

Partija je bila u petak uvece,na koju ja dolazim sa 7 min zakasnjenja mrtav umoran i neispavan posle celog dana raznih obaveza i licnih problema,tako da sam od treceg kruga potpuno izgubio koncetraciju al necu da se pravdam
Njegova armija se sastojala od skare,bane knigtova,tralova,pilica,skarloka i ostalih cuda sve u svemu 34 modela protiv mojih 11.Polako se priblizavamo jedan drugom,prvi na scenu nastupa drakhun koji se zalece u bane knightove i bane thralove i vrsi optsti pokolj,ali je bez dismounta tako da ipak ih nije toliko zadrzavao,a posle se i manhunter priklljucuje napadu.Krece tuca i drugih jedinica,gde on propusta da i ubije sorschu a ja kasnije propustam da ubijem skaru kad ju je sorsha napala,jer nisam poslao jugernauta koji se nalazi u blizini i na kraju,posle gomile mojih glupih poteza skara ubija sorshu svojim sisama,tities attack il nesto slicno i pobeda za njega 16:3

Druga partija vs Dawngreeter skorne

Nastavljajuci baksuzluk od dana pre toga kasnim ali citavih pola sata na cemu se jos jednom izvinjavam i mec je predat forefitovanjem zbog mog kasnjenja

U medjuvremenu dok cekam sledeci mec gledam ostale partije


Treca partija vs Shunka Khador

Bratoubilacki rat izmedju ljubavnika Sorsche i Vlada
Njegova armija slicna mojoj:Vlad,destroyer,juggernaut,widowmakersi,eiryss,manhunter,
man-o-war demolitin corps i mortar

Prema govorkanjima u Khador-u Sorscha je bila ljubomorna na Vlada sto ju je prevario sa babom,na sta se on pravda da ga je ona lecila dok je bio ranjen i da je iskusnija,ali nema opravdanja.

Postavjlamo se lepo u liniji jedan prema drugom i krecemo se,s tim da su moji widowmakersi,eyris i manhunter u sumi na sredini table,a njegovi iza imposible teraina na levoj strani,prvi krug widowmakersi odstranjuju mortara,njegov krug njegov destroyer cisti moje widowmakerse i eyris,vlad baca shield wall oko sebe,tako da u drugom krugu moj destroyer ne radi nista koji je na sredini table sa ostalim trupama,njegovi widowmakersi se prikradaju sa leve strane table krijucu se iza imposible teraina i na tu stranu se upucuju drakhun i Sorscha gde ih Sorscha ubija tempestom,na centru table se vodi borba izmedju mojih jackova i kovnika protiv njegovih jackova i man-o-war,

treci krug sorscha se priblizila vladu i popuje feat i zaludjuje sve osim desroyera kome se priblizio manhunter a drakhun se totalno zaglupeo i zaboravlja da potrci da podrzi sorshu

cetvrti krug njegov destroyer se vraca ka vladu,sorsha ucharguje vlada sa ledja i krene da ga bije sa frostfang-om a drakhun se pribliziva iako kasni jedan krug inace je mogao da ucharguje i izgazi vlada,na kraju sorscha prima damage u petom krugu ali ipak uspeva da zgromi vlada sama iako okruzena destroyerom,njegovom eiryss i manhunterom
Pobeda za mene 9:3

Fluffy epilog bitke:Sorscha pravi diverziju saljuci svoju glavninu armije da se tuce sa Vladovom dok se ona prikrada sa ledja podrzana samo sa drakhun-om,nalece na protivnicke snajperiste i shvata da je i Vlad za nju spremio iznenadjenje,ali njen ledeni gnev je toliki da ih ubija bez problema i natavlja ka meti,prikrada se sa strane i zaledjuje sve oko sebe i krece ka vladu,drakhun ne uspeva da je stigne iako na konju posto sorshu vodi brzina gneva koja se samo windrush-uje,Vlad moze samo da gleda sorshu koja mu se priblizava,njegova jedina nada je destroyer koji je netaknut i koga vlad izvlaci iz bitke brzinom svoje misli i upucuje ka sebi,sorscha napada Vlada ali ne uspeva da ga ubije,vlad se odledjuje kao i njegove trupe ali ipak okleva da ubije sorschu ali to je njegova kjucna greska i sorscha ga ubija iako u tom trenutku okruzena protivnickim trupama,videvsi ovo ostatak Vladove vojske i jackova se prikljucuje Sorschi osim destroyera koga nije uspela da preuzme ni nakon Vladove smrti kome je izgleda ostao deo vladove misli i ona ga razmontira na delove.
Veliki gubitak za Khador,ubijen princ kraaljevske krvi jedne veoma stare kuce
Posle ovih dogadjaja u Khadoru se nagadja da su sledeci na listi za odstrel Orsus Zoktavir (Butcher) koji je ubio njenog oca i baba koja je zavela Vlada,tako da ce se u Khadoru naglo smanjiti broj warcastera i to ne od strane neprijatelja na ogromnu radost Eyriss koja je trenutno u Sorschinoj armiji ..............to be continued


Frendly partija vs Painbringer Trolls u pauzi,ovo mi je bila najzanimljivija partija pored prethodne,da li zato sto je friendly ili zbog protivnika koji je bio sjajan i imao strpljenja da mi pre partije objasni sta ko radi u njegovoj i kako funkcionise posto mi je ovo bila prva partija protiv hordi

Necu da opisujem njegovu listu ima je u njegovom postu
Glavni deo armije se krece ka njemu s tim da je u sumi na sredini eyriss,a widowmakeri na brdu desno i manhunter koji je u blizini,Grim upucava eiryss u prvom krugu koji ignorise sve cak i invisibility i baca dim sa malim swamp goblinsima tako da ne vidim nista u sledecem krugu u kom destroyer ne moze da ga gadja,a widiowmakersi nanose neku malu stetu,Grim baca neku tacku zbog koje ne mogu da se pomeram,iako se ne pomera sorscha popuje feat i widowmakersi nanose damage Grim-u a manhunter napusta brdo i priblizava mu se i usput sredjuje pyre trolla,a widowmakeri masakrirani od trolova sa po dva cekica,Troll impaleri koji nisu zamrznuti napadaju sorschu i juggernauta a manhunter ulece na grima i nanosi samo jedan damage,grim se priukljucuje impalerima i gooblinima close combat-u sa sorschom koja ga ubija,posto su jackovi pocistili ostale neprijatnosti iz okoline


Cetvrta partija vs Dawngreetera skorne

Ipak igrom slucaja se srecem sa njim verovatno kao nadoknada za propustenu partiju.
On vodi Makedu,pretoriance,paingivere,Rhinodona,zabu Kreu,Slonce sa topom

Drakhun sa destroyerom i kovnikom koji ga marshaluje na desnoj strani table advanceuje,widowmakeri,eyriss i manhunter na levoj gde upucavaju paingivere,kao i sorscha i jugernaut kojii su malo iza,
rhinodon ubija jednog widowmakera i manhuntera,destroyer gadja pretorijance i ubija jednog il dva,drakhun ulece u pretorijance i ne uspeva da urasdi nista,sorscha leti na denu stranu i popuje feat gde je sve zaledjeno osim cetiri pretorijanca,
Eyris i preostali widowmakeri upucavaju makedu i nanose damageali ne dovoljno,destroyer koji uporno misuje cak i u scateru ne nanosi nista, i sorscha ulece u celu skorne armiju i atackuje makedu ponesena prethodnim caster kilovima,moja greska je sto nisam znao za transfer damagea na waarbeastove zahvaljujuci mom neiskustvu sa hordama tako da na kraju ipak iako na jednom damage makeda vadi svoja dva samurajska maca i secka sorschu na komadice

Sve u svemu osvojeno osmo mesto sto je sasvim ok meni s obzirom da sam pocetnik i veoma sjajna zabava celog dana,jedva cekam sledeci slican turnir,za koji se nadam da ce biti pre onog zakazanog za kraj septembra (steamroll)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Shunka »

Uh, nije me bilo online dva dana...
Pa moje partije su vec opisali moji protivnici.
Tako da cu samo malo da dodam opisima:

1) Vladimir vs. Magnus

Pa, sta se desava kada Vladimir pokusava da bude bahat... Kljucni potez gde pokusava da ubije Magnusa, Vlad istrci napred da ga nabije na kolac (i time ucini stationary, da bi ga pogodio ostatak Khadorske armije)! I jurim 7 da pogodim. Na tri kocke. I bacim 2,2,1. Tuzno. Pa onda moja Eiryss da proba da ga pogodi bzzz strelicom, reko mozda Vlad prezivi ako Magnus ne bude imao focusa. Juri 5 da pogodi. Baca 2,1. Onda ga iz ciste pakosti gadjaju Widowmakeri, ali i oni promasuju. I nekako to je bilo to.

2) Vladimir vs. Hexeris

Eto jedne partije gde je Vladimir bio mudar, stajao pozadi, i bajao sve vreme Signs&Portents. Protivniku, Dejanu, je to bila 2. ili 3. partija za zivota, tako da nije ni cudo sto je pravio dosta gresaka - sporo je napredovao sa svojim shield wall-om Cetrata, odvojio je slona od ostatka armije gde ga je na kraju docekao i sasekao moj Juggy, i na kraju jednostavno sklonio svoje Cetrate u stranu tako sto je jurisao na moje MoW DC i pobio ih. Kako je Manhunter jos ranije sasekao Kiklopa skoro na smrt, ostalo je samo da Juggy doseta i smlavi Kreu, pa da Hexeris strada od mog mocnog shootinga sa nedovoljno mogucnosti za transfer (a bacao sam kao zver).

3) Vladimir vs. Sorscha

Ovde sam ukombinovao iskustva iz prethodne dve partije - Vlad je stajao pozadi, i bio preterano bahat u tome. Naime, osnovni sukob se odvijao izmedju neprohodnih stena sa moje desne strane, i sume sa leve. I u tom uskom prolazu su u kljucnom trenutku moji jackovi uleteli u njegove i surovo ih tukli sikirama... Sto mi je taman dovoljno odvuklo paznju da ostavim Vlada relativno nezasticenog u pozadini, gde je vrlo brzo doletela Sorscha pomocu windrusha, zaledila ga, i tukla ga cekicem, konstantno ga zaledjujuci iznova i iznova, dok ovaj je ispusti dusu. A ja jednostavno nisam imao cime da povredim Sorschu sa DEF od 20.

4) Vladimir vs. Grim Angus

Vlad delimicno uci na greskama - ovaj put nije hteo da ostane pozadi, vec je istrcao, i bio preterano bahat. Mislio je kako ce doci Championi da ga tuku, povredice ga malo, pa ce on tuci njih. Nije znao da Grim moze jednostavno da ga patosira (jurio je malo iznad proseka, 12, na tri kocke) svojom magijskom mrezom. A onda su Championi povikali 'Sutka!!!' i veselo se izskakali po njemu.

Sjajan turnir.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

Er Guys,
Battle Report needs to be in English as it's going to get posted up on the PiP forum for WM & Hordes global community at large to read. I can do some grammar corrections if needed.
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by shukaku »

What,all this to write down again on English??!!! :? :x :?
Noooooooooooooooooooo!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Dawngreeter »

Fortunately, I was too lazy to write my battle report in the past two days so now I can write it in English straight away. Which I would've done either way, but now there's a purpose behind it! Global audience, world-wide fame... ah, I can already see myself signing autographs to all my battle report adoring fans... \:D/
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by FGSerbia »

Dawngreeter wrote:Global audience, world-wide fame... ah, I can already see myself signing autographs to all my battle report adoring fans.
Yeah right - let me know how that works out for you.

Sorry fellas. A very small percentage of Americans can read Serbian.
Based on voting habits - I think the percentage that can actually read is not too high.

But for those select few I want to extoll the Serbian Warmachine community from the highest rafters. Let them look upon us and know that they bask in greatness.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by PainBringer »

shukaku wrote: Frendly partija vs Painbringer Trolls u pauzi,ovo mi je bila najzanimljivija partija pored prethodne,da li zato sto je friendly ili zbog protivnika koji je bio sjajan i imao strpljenja da mi pre partije objasni sta ko radi u njegovoj i kako funkcionise posto mi je ovo bila prva partija protiv hordi
I meni je ova partija bila pravo uzivanje. Nemam nista protiv toga da odigramo jos mnogo, mnogo partija :)
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by PainBringer »

By the way, I edited my Battle report. It's in English now.
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Resurrection »

FGSerbia wrote:Tournament Results;

1. Knight (Cygnar - Commander Stryker)
Tournament Winner & Highest Cygnar
2. Resurrection (Cryx - Skarre)
Runner Up & Highest Cygnar
I've killed and resurrected so many Cygnarians to be my Mechanithralls that my army was considered to be Cygnar army? :)

Moja lista:
Army: Thrall of Lambach
Faction: Cryx
Army Points: 500/500
Victory Points: 15

Pirate Queen Skarre
Deathripper
Deathripper
Skarlock
Bloat Thrall
Bane Knights (10)
Bane Thralls (10)
Mechanithralls (9)

Da, to je 34 modela i samo 15 VP:)


Runda 1
VS Shukaku (Khador - Sorcha)
Svoju prvu partiju Ratmasina sam igrao bas protiv ovog coveka. Mesec dana i 15 partija kasnije sreli smo se u provoj rundi i valjalo je proveriti da li sam ista naucio. Pocetak partije je kasnio nekih 15ak minuta je nasi prethodnici nisu zavrsili partiju pa smo se malo grupno znojili i posmatrali partiju. On je poceo prvi sa setupom i jedino o cemu sam imao da zamisljam u svom setupu je da li da Bloata stavim levo ili desno i stavio sam ga desno, nasuprot brda na kojem sa ocekivao da ce postaviti Widowmakere (tako i bi) a Eyriss i Manhuntera je postavio u sred sume na mom levom krilu.

Bitni momenti po turnovima
Turn 1:
Drakun ostaje na pola healtha jer je dosao u range pileta i Hellfire-a.

Turn 2:
Drakun chargeuje i ubija 5 Bane Thrallova.
Eyris izlazi iz sume i puca u pile i nanosi mu 3 dmg (Death bolt)

4 Bane Thralla charge u Dragkuna i prvi ga ubija.
Sac strike i umire Eyriss.
Hellfire u Kovnika (mislim da ostaje na pola healtha)

Posto je Skarre na sred table McThrallovi i pile je okruzuju da Sorcha ne bi imala LOS kad featuje.

Turn 3.
Manhunter chargeuje Baneove ubija jednog drugog, promasuje.
Jaggernaut chergeuje pile i promasuje.
Sorcha prilazi sto blize Skarre i featuje ali je ne vidi i sve je zaledjeno osim bane Thrallova (koji se i dalje vrte oko deployment zone), jednog Knighta, Skarre i Scarloka.
Sorcha ubije jednog od McThrallova koji su stitili LOS do Skarre (ovo mi je bilo bitno jer mi je oscistio charge lane delimicno).
Plemeniti sudija sugestivno :) pita da klarifikuje pravila o Arcing fire ali Shukkaku iz ne znam kojih razloga nije shvatio i ne pokusava da gadja Skarre vec ubija Knighta i McThralla.

Skarre dobija 11 fokusa.
Baneovi ubijaju Mahuntera.
Skarlok prilazi i baca Sacrifitial Lamb na McThralla koji je blokirao charge lane od Skarre do Sorche (bio sam ponosan na sebe posle tog poduhvata :) ) za +5 fouksa sledeci turn.

Da je nagrada za najgluplji potez ostala mozda bih je osvojio sledecim poduhvatom:
Skare feat-uje i charegeuje Sorchu koja ima DEF 20 a ja pametan zaboravio da bacim Dark Guidance (+d6 na attack roll).
naravno ispromasuje se za sve pare (iliti sav fokus :) ) i ostane tu da chuchi ispred na 3 FOC i sveukupno 23 ARM i nadam se najboljem.

Turn 4:
Biti il' ne biti pitanje je sad:
Sorcha baca Freezing Grip ali Shukaku ne boostuje to hit je mu treba preostalih 2 fouksa za Wind Rush i promasuje).
U tom trenutku se Dule vec 2. put hvata za glavu od nerviranje i bezi od stola da nas ne gleda tako nesposobne :)
Jaggernaut chargeuje Skarre i naravno promasuje (DEF 16 vs MAT 5).
Destroyer je ostao u melee sa onim jednim nezamrznutim Knightom te ga udara ali mu ne cini nista (ARM 21).

Skarre dobije svojih 11 FOC i priliku za reprizu uz naucenu lekciju iz prethodnog turna.
Bloat baca pitu na Widowmakere, promasuje i ona mu pada na glavu (zaboravili smo da nemoze da promasi za vise od pola daljine).
Skarre baca Dark Guidance i pokusava da udari Sorchu sa Great Rack sa 7+4d6 VS DEF 20 i promasuje. Ovo mi nesto deluje poznato ?:)
Udara Takkaryxom i pogadja i Sorcha ostaje na 4-5 healtha (13+4d6 dmg).
Kupuje add atk Sisama (Great Rack) hit i smrt Sorche pod tezinom grudi junackih :)
Jej!:)
Caster kill i 14:3 u VP

Meni krajnjie zanimljiva partija. Posebno mi je bilo drago sto sam pobedio coveka koji je razdevicio moju armiju pre mesec dana :)
Preostaje mi samo da opravdam nase glupe poteze vrucinom izazvanom prisustvom 15+ ljudi u Sigilu i vrucem grogu :)


Runda 2
VS Serbian Raven (Menoth - Reznik)
Moja prva partija protiv Menota. Malo sam se "raspitao" o Rezniku po netu jer sam pretpostavio da ce noko da ga vodi jer je navodno mnogo dobar tako da sam pokupio neke hintove. I zaboravio ih cim je pocela partija :)

U vojoj partiji se nije desavalo nista posebo spektakularno ali je bila bas tvrda i zanimljiva. I ja i Raven smo se pazili; ja nepoznate armije a on Sacrifitial Strike-a :) Teren je bio malo sjebano postavljen tako da smo preko skoro pola table imali suma-brdo-brdo sve spojeno tako da sam je prvih 2 kruga tracao sto blize, a on gadjao sa brda (sa manjim uspehom od 2-3 mrtva BThralla). One je lepo koristio to brdo a ja mislim da sam se lapo snasao u smanjivanju njegove terenske prednosti i koriscenju delova svoje armije za ono cemu su namenjeni tako da mi je bilo zanimljivo sve vreme.
Pile je drzalo u meleeu Revengera a BThrallovi su se tukli sa Vanquisherom dok su Knightovi jurili prema sumi a McThrallovi oko sume da flankuju.
Od SacStirke su pali Paladin i glavni pevac hora a Reznik ga je izbegao za 0.2", sram ga bilo :)
Vanquisher je pobio skoro celu jedinicu BThrallova a Knightovi su ubili Castigatora dok su se McThrallovi tukli sa Revengerom

Skarre je umrla kad ju je zahvatila vatra i pogodio neki spel koji je omogucio Vanquisheru da se pomeri blize Skarre i zatim je chargeuje i speljeska u svojoj aktivaciji.

Notable moment: Bloat (RAT 3+2 zbog nepomeranja) je pogodio direktno u glavu Vassal of Menoth na brdu (DEF 15)! :)

Protivnik je bio bas fer, npr kad sam hteo da gadjam revengera magjom upozorio me na posledice.
Vrlo lepa partija i jedina zamerka je bila sto Raven prica tiho i usled svoje visine nije u stanju da se nagne preko stola dovoljno da bi se culi bez dranja usled okolne buke tako da sam ga, nazalost, morao nervirati ponavljanjem jednih te istih pitanja :)


Runda 3
VS Stefan (Mercenaries - Magnus)

Moja prva partija protivu placenika. Stefan je po zavrsetku prehodne sedeo i s vrteo glavom dok je posmatrao mojih 34 modela i razmisljao kako da ih pobije :)

Turn 1:
Eyriss gadja Skarloka (ovo mi se vec jednom desvalo ali sam zaboravio na to pa je Skarlok ostao preblizu deplojment linije) i jedva ga uhvati u range ali na toHit baca 3.
Bloat pogadja 2 Devil Doga ali ih ne ubija i prolaze leadership.
McThrallovi chargeuju Eyriss i prvi je ubija svojim drugim udarcem.
Skarre SacStrikeuje Eyriss i Hellfireom kroz pile ubija jednog Devil Doga i oni padaju leadreship i beze! :)

Turn 2:
Bokur chargeuje Knightove, Gorman baca Acid bomb na Mc Thrallove a Mangler dolazi na sred bonog polja.

McThrallovi ubijaju Gormana i chargeuju Bokura a jedan Knight i pile dolaze do Manglera cisto da ga drze u melee jos jedan krug jer mi je bilo prerano da bacim feat da bih ubio samo Manglera.

Turn 3:
Oba Renagadea pucaju Obliteratore i nanose nekih 10ak dmg Skarre i ubijaju 2 Knighta i Stefan mi pruza ruku i predaje partiju.

Nista mi nije bilo jasno ali, hej, pobedio sam! :)



Finale cu da dodam kasnije kad odmorim prste od pisanja ovoga :)
Mada, mogao bi i Steva da se ukljuci u to :)
Image
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: 7th June - WM/Hordes Tournament & Promo

Post by Knight »

Trebalo mi je vremena da pronadjem vremena :) tako da sam danas report priveo kraju - izvolte na..

Cygnar battle report- Sigil Warmachine tournament, 07.06.2008.

Prologue..

After a long break, i had the urge to play my Cygnar army again. Once i got down to the club with my minis, I was delighted to hear that our club will organise large Wm dedicated day in a couple of days. I even had time to get a few practice games in, and select my army :)

Since it was expected that a lot of newcomers will come to play, i decided to forego some of Cygnar’s nastier warcasters and settled on Stryker – our universal beatstick, with a Feat that would not end games. I quickly built an army around him – add an Arcnode for the earthquake, some melee units, couple of heavy hitters and some shooting – sounded like a nice jack of all trades list. Unfortunately it also had a ton of models, what with the Stormguard, Stormblades and longgunners – at one point i had some doubts whether it could be used effectivly under hardcore rules. Anyways i played 4 or 5 games with the list against Resurrection’s Cryx and it was not pretty; my noble warriors had their metal butts handed to them time and time again. Skarre+ Bane knights and thralls were a nighmare on a feat turn for cryx, couple of his arcnodes usually shut mine ’node down and took VP’s on my solos if i played around Skarre’s feat beatdown. This has forced me to reconsider my composition a little, escpecially in the light of fact that at least 3 Khador and 3 Menoth armies will be there. I had no business duking it in the middle against Khador, and my list had no simple answers to a bunch of zealots.

So, back to the drawingboard! At this point i was 100% sure that i’m playing Stryker and my longgunners, but my melee changed quickly to Cavlary backed up by a couple of solos. This also freed up points to add long gunners unit attahment to Longgunners, a welcome addition given my usual rolls on CMD tests. At the end this was the list i came up with:

Cygnar’s 12th company

Commander Coleman Stryker
+Lancer
Gun Mage Captain Adept
Journeyman Warcaster
LongGunners*10+unit attachment
Storm Blades*3
Godrun the Wanderer
Ogrun Bokur

Excellent balance between magic, shooting and melee – if i may say so myself. :D

I tried the boys once and happy with their performance, awaited the 7th of June.

The tournament.

On Saturday i proceeded early to Sigil since i expected commotion before the start, what with Rick’s promotional discount and a bunch of players coming from Novi Sad. I was pleasantly suprised when we started the tourney on time and with no fuss – props to the organisers.

Round 1
I had the fortune to play against one of the players from Novi Sad whom I’ve never played before: it’s always nice to meet new people in the hobby, and particulary to play against people with whose playstyle you are not familiar.

My esteemed opponent had an intresting menoth list, Amon ad Ratza powered some light Warjacks with choir protection,Vilmon was guarding his flank, there was an Awatar of menoth staring me across the board, and of course obligatory full zealot unit with monolith bearer. :wink: I had to play around the fact that Ratza’s Jacks could for a turn pretty much ignore the terrain on the board, so I happily elected to go 1st after rolling the dice – advacing on turn 1 gave me more depth to work with. I started my positioning game, dropped some upkeep spells on my boys (notably snipe on Longgunners – suprise suprise ) and gave the turn to menoth.

My opponent run up his entire army forward in a tight formation, and choir negated any magic attacks to the ’jacks for a turn fearing an earthquake. This is where the balance of my list started working for me, since i was more than happy to pummel away with a ton of shooting from outside the Menoth’s threat range on my turn :) While my melee components executed fallback to stay out of engagement range. My turn was not pretty, Longgunnres obliterated one jack thanks to some lucky rolling. Lancer runned up and Stryker took out the choir wia his arcnode. This forced the hand for my opponent – once again he runned his entire army upfront, zealots were indestructible for a turn and seome models engaged my Lancer. In this position we started turn 3. After some measuring of my control area and some trigonomety  i was sure i could put a world of hurt on his warcaster and accompanying battlegroup, so i decided to go for it and dropped my upkeeps with Stryker, keeping only Arcane shield on lancer thanks to Junior. Lancer activated and moved, frreing up his arc-node and suffering neglible damage in the process: It was Stryker time. Feat was popped to get some insurance, and then 2 Earthquakes via Lancer cleared the way to his caster. His remainning dervish also got a shot from disruptor. After that Longgunners turned it into difficult ground, Shots from Junior and GMCA followed by Godrun’s charge thry that difficult terrain were enough to put his caster away.


After a break, i was informed that my 2nd game will be civil war – Cygnar VS Cygnar. This time i played once again hobbyist from Novi Sad, Alex. His army wa s built to exploit focus advantage around Nemo+Junior+Lady Aiana, but luckily for me He lacked a means to turn all that focus into damage, fielding a lone Lanced and Defender. I knew from the start my Longunners would love to exchange volleys with that heavy :) Alex won the roll and elected to go first, putting Eiryss far upfront on a hill in the center of the board. This gave me perfect opportunity to put some pressure on his army from turn 1, since my Godrun and his Bokur deployed on the other side of that hill. Realising what’s in store for the girl, Nemo got his lancer and swordknights running to help her, while Eiryss charged into Godrun. This is where the dice gods decide to stand in my corner – Elven girl on a charge missed her charge attack and did some puny damage on 2nd roll. On my turn Godrun managed to hit Eiryss and took her down on that swing( no suprises really after he got a hit ) and Bokur decided to charge the lancer which was now available. It turned out that in Novi Sad WM community plays the terrain a little diffrent than our gamming group, so after some discussion we decided that bokur cannot get that charge. Bokur was still a happy camper since he got to run and engage the lancer anyway, thus shutting down his arcnode for a turn (freestrike by him while in 6“ from client was something Alex decided to forego from the start). Behind them my caster once again used his feat to get me some insurance while entire army rushed upfront, hoping to reap the revards of better position on next turn. Alex’s turn was mainly about Nemo and his gang taking care of bokur and killing Godrun for the 1st time. Defender grabbed some cover on the flank and after his shop was short it turned out he was much too far away from the action in the middle. LadyA.&Holt turned invisible. On my turn it was Earthquake time and i got to employ a trick from Bojan’s Khador playbook – my cavlary runned up and engaged his squishy stuff,. Now it is usually bad idea to leave cavlary close to Ayana since mr. Holt makes shiskebab of anything touchin her, but i managed to put them both in a Suppresive fire template from my longgunners and got a contact on Holt in mele. And of course i took care of Nemo’s arcnode. It was time to see how Alex would attemp to deal with my all-out pressure on the center, while i was enjoying a Boost^tm from my tourney pack. Nemo advanced to fry my troops, but his first Lightning strike got a 1 for additional attacks, throwing a monkey-wrench in his plans. Suddenly Nemo was on the open with no backup! And when holt&Ayanna activated, they both fell to Suppresing fire. Surviving sword knight got my lancer in melee, but on my turn Godrun peeled them off and with some spells and shooting clearing the way Stormlances got their charge on Nemo, ending the game. Altho i did not mention it 2 Arcane shields were huge for me in this game, sice Alex’s army lacked means to deal with a lot of high AV models in a turn.

At this point we had lunch break, and i used the time to grab a bite and look at a cardgame one of players designed and developed. Bloody good work! Still in test stage tho, no mass production as of yet (altho Bojan tried to buy the demo set off him, that kind of intrest has to be encouraging :) )

My 3rd game would once again be against Menoth, but this time it was a unique list developed in Novi Sad’s Xclub. I will not spoil it :wink: but suffice to say that, while it is fantastic against Magic and H2H, it had gaping hole in it’s ressistance to shooting. We had a blast of a game tho, but with Longgunners on snipe taking at least a VP each round it was not long untill Stryker once again used Earthquake to clear the way to his caster and that was game.

Since this was a fast game i had some time to look at some players in action – i had a blast watching a couple of turns in Shunka’s and Shukaku’s civil war for Khador.

Thanks to a lot of luck in yielding little VP’s to opponents i had a great chance to get into the finals, and that indeed happened – i got the chance to play against Cryx for 1st place. When i say Cryx, that’s of course SkarreBomb in the hands of Ressurection. Time to get some vindication :)
Now for this one game i had to say i got fantastic Luck with the table selection – it was a lot of open space with not one but two bottlenecks i could exploit to negate Cryx’s superior numbers, while taking potshots at his solos and unit leaders. And then i got to play and deploy first, which was huge – now i could advance into the bottleneck between 2 long hills while entire Cryx army was yet to move an inch. Of course long gunners got their obligatory Snipe and then moved onto the hill. Resurrection had a tricky turn, advancing while trying to keep his solos and unit leaders in some sort of protection against my ranged attack- basically he shrunk the distacne between us,with skare Sac. Striking Godrun. On my turn i got some potshots on Bane Knights and Longgunners used 5“ supressing fire template to make life miserable for a huge horde shambling across the board. Since Cryx was in no position to use feat and push thry it (yet), Resurrection built up position to make my life miserable on next turn and gave me the move after Skarre dealt with Godrun for good .
I knew i had to put a ton of pressure on him and draw out Skarre’s feat, so I used Earthquake via arcnode and Longguners to decimate Bane Knights (only way to deal with them with my army and not lose on the spot) and my cavlary charged, while Bokur went VP hunting on Bloat Thrall and setting up for next turn. On Cryx turn my Cavlary met quick death, getting engaged by some dozen models under Skarre’s feat.On my turn i let go of the snipe, since things were already close and personal, and used 6 focus to put Cryx on hold thanks to 2 earthquakes. Longgunners took out arcnode and movement on a bonejack, while GMCA managed to nail Bane Knight’s unit leader. It sounds like a great place to be in, but Skarlock will power Skarre to 12 focus for next turn. Sure enough that was a nightmare turn for boys in blue – we lost over half of our Long gunner contigent, Bokur went down and Lancer was engaged. Next turn will be crucial for Cygnar. Styker used Earthquake on the Lancer and then my shooters (since i had no melee units left  ) took care of the remaining Bane Knights. What was huge here is GMCA catching Bane thralls unit leader, making sure that at least one unit for Cryx will effectivly miss a turn. I was pretty sure the game was lost from here, since i had no easy means to grab more VP while i had 2 solos in the open. But Nikica proceeded to sacrifice his last mechanithrall to Scarlock for focus,thus giving me a vp edge. It turned out he was going for all-or-nothing attack on my Stryker. He got 10 damage from boosted sacrifical strike but then 2 magic attacks missed him! Suddenly i could see a way go get Skarre down: she was already at 11 hp thanks to feat. Stryker gave 3 focus to lancer and used the rest to get Skarre on the ground thanks to that bonejack with no movement; It managed to scatter! But luckily 5“ template still got her. GMCA, Junior, Longgunners fired on her bringing her down to 6: 2 Boosted attacks with Lancer’s Lance and she was down permanently. Fantastic game, it could have gone either way. But at the end of a long and fun day Cygnar reigned supreme 8)

I would like to use this opportunity to thanks all my opponents for a great day of gaming, Sigil and Rick for organising fantastic tournament, and Pedja for lending me the models for Long gunners Unit Attachment. See you all on the field!
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”