TACTICA-CRYX

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

TACTICA-CRYX

Post by Pendargon »

Za one manje upucene, cryx su zlice warmachine sveta. Raspadajuce legije undeada, duhova, i robota koji se hrane dusama, podrzanih od strane pirata i zlih amazonki... Sta vise covek moze da trazi od armije...:-)
Na ovom topicu pokusacu da prenesem moja iskustva sa cryxom, da prikazem snage i mane armije, i naravno prosirim slavu Lorda Toruka!!! :-)

Karakteristike : U proseku, Cryx je verovatno najverzatilnija frakcija, sposobna da se igra i kao heavy hth, ili magic heavy, ili cak i kao shooty armija. U proseku, najbrza frakcija od svih u warmachine-u (mnogo je cudan osecaj kada shvatite da imate trupe koje hodaju brzinom kojom necije trce...). Takodje, cryx karakterise vrlo karakteristican stil igre, baziran na cinjenici da svi (i zaista svi) cryx casteri su sebicni individualisti, i veoma retko, ili cak nikako, ne podrzavaju svoje trupe, neverovatno vole da "grle" fokus i da ga koriste u cisto ofanzivne svrhe, i unistavanje protivnicke armije, a ne odrzavanje svoje. Bilo u vidu assasin armije (heavy magic cryx, najcesce sa mojom miljenicom Deneghrom (iliti od milja Denny :D ) i njenom epic varijantom, ili coven verijantom), ili heavy hth opcijama (kao skarre i njene piratske legije ili Lord terminus i njegov I-hit-you-in-the-face-and-then-you-die stav), ili Asphyxious (od milja Gaspy) i njegova epic varijanta za pomalo od svega, i naravno, last, but not least, Goreshade the bastard, famed "metacaster", uz Allistera Craine-a najsebicniji lik u igri, jer grli ceo fokus samo i samo za sebe.
Dakle, da napravimo kratak rezime : Prednosti : Velika brzina, natprosecan defence, imunost na psihologiju, Ekstremna versatilnost, i ako izaberete tako da igrate, najjaca "magija" u igri. Obilje Arc nodova (ne, zaista, vise nego sve ostale frakcije u igri zajedno...)

Ali, uz prednosti, idu i mane, a one nisu male... Pre svega, nizak leadership (problematican na trupama zbog ordera). U proseku nizak toughness (sto donekle nije problem s obzirom na visok defence, pa se izbalansira). Zatim, apsolutni nedostatak kvalitetniih heavy jackova (ako izuzmemo jednog i neverovatnog Deathjacka). Pucanje cryxa je takodje medju jadnijima, ali to je delimicno ofsetovano prisustvom mozda i najboljed shooter soloa u igri (naravno posle smorene eyriss :evil: ), infamous pistol wraitha. I naravno, zbog cinjenice da ste undeadi, mnogi placenici nece da rade za vas ... (glupavi ljudi, pa nas ne interesuje zlato, samo duse, DUSE!!!! ALL HAIL LORD TORUK!!!!!... ups, zanesoh se...)
Bilo kako bilo, toliko za uvod. Potrudicu se da sutra postujem pregled warcastera i trupa koje sam do sada imao priliku da isprobam, kao i neke cake i forice koje sam do sada pokupio. Stay tuned za sledeci nastavak :
Dirty cryx tryxssss... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

matori...SVAKA CAST NA POSTU!!! znaci odusevio me, al stvarno, konacno neko ko razume i vidi power of Cryx!!!!

CRYX RULZZ BRE!!!Image Image ImageCRYX RULZZ BRE!!!
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Dule, utvrdili smo da se za order ne baca komand check. (jos jedan plod turnira u NS)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Casters :
Posto za sada jedino imam iskustvo sa Deneghrom (i donekle sa Iron Leachom), pokusacu da prenesem par biserqa mudrosti o mogucim nacinima da se koristi ova mala slatka devojcica :

Za pocetak, najefektivniji nacin da se utilizuje deneghra je takozvani assasination army. To Denny verovatno radi najbolje (da, da, cak verovatno bolje i od Covena). Medjutim, to zahteva finesu i razmisljanje i razgranicavanje cilja : a on je sledeci : Caster kill!!! Svi delovi armije su expendable (sem Denny).
Evo dacu mali primer armije sa Denny od 500 poena, i kratak runown kako radi :
Denny
Skarlock
Nightwrech x2
Dethripper x3
pistol wraith x2
Bile thralls x7
revenant crew x 7
Kao sto se vidi, denny zivi i umire od svojih arcnodova i feata. DA se poblize upoznamo sa denny :
Za pocetak, posle covena, verovatno najgori cryx caster u hth. Sto ne znaci da je losa. Visok defense, imuna na free strike i shadowbind i reach omogucavaju joj da udari ako mora. Ali ako mora, nesto je poslo naopako... Medjutim, ima stealth(sto nas spasava od hated elf chick), zatim i cmd 8, i verovatno najbolji spell selection od castera :
objasnicemo jedan po jedan:
1) Crippling grasp : jedan od najboljih -2 na SPD, STR, DEF i ARM. I apkip. pored debuffa def i arm (sto je uvek korisno), umanjuje i spd, efektivno sprecavajuci protivnika da charguje. Nazalost ne donosi minus na mat i rat... ali definitivno spell koji cesto koristim, narocito u pripremi za assasination, ili za usporavanje opasnih stvri koje su se previse priblizile
2) Dark seduction : Verovatno jedan od beskorisnijih, jos uvek nisam ni pokusao da ga castujem. Zasto? pa, vecina unita u igri ima ogroman leadership, a u feat turnu obicno imam mnogo bitnije stvari da bacam nego da potrosim 4 fokusa da POTERNCIJALNO preuzmem neku jedinicu... Ako uspe, super, ali jednostavno jos nisam dosao u situaciju da probam. POtencijalno bolje radi uz Rengrave-a
3) Death rage :Jos jedan megakoristan spell koji se retko baca... Ali moze da pobedi partiju. Naime deathrageovani pistol wraith moze da pobedi partiju, a deathrageovani komandir pirata omogucava da se pirati vrate na jedan krug, cak iako su tebali biti mrtvi do sada... Takodje je popularna taktika da se Denny deathrageuje u 5-om krugu, cineci je neunistivom (posto ako je ubiju, u 6-om joj istekne deathrage, i umrla bi na pocetku 7-og, ali nema sedmog...)
:twisted: :twisted:
4)Ghost walk : Izrazito dobar spell, ali ga Denny NIKADA ne baca... Zato sluzi Skarlock :D :D
5) Parasite : Jos jedan debuff, malo drugaciji od graspa, kada treba srediti jackove ili druge mete koje generalno imaju visok arm i mali def.
6) Scourge : Mocan sprz. Ne zbog toga sto je snaga 13, vec zbog toga sto je AOE i izaziva knockdown, pa cak i kada promasi, ima potencijal da obori. mogo je vredniji kao knockdown potencijal nego kao damage potencijal.
I last, but not least :
7) Venom : Ovaj fenomenalni spel je verovatno najcesce kastovan sa moje strane. Flame template, kao stvoren za ubijanje pesadije, jer cak i ono sto ne ubijete sa njim, vrlo verovatno ce umreti u sledecem krugu od posledice korozije :twisted: :twisted: :twisted:
I naravno feat :The withering
Donosi -2 na sve statove u Denny-nom control rangeu. (DA, TO ZNACI I -2NA FOKUS PROTIVNICKOG KASTERA, ukoliko ga uhvatite).
Denny lives and dies by her feat.
Generalno ideja je da lagano grickate deo po deo protivnicke armije, koristeci ekstenzivno nodove i svoj superiorni movement i izbegavate hth kako god mozete... Uvek proturite jedno, max 2 pileta, i kroz njega venom i debuffove koje posle odrzavate. Ako uspete da bezbedno nahranite pistol wraithove dusama jos bolje. I sve vreme namestate situaciju u kojoj ce jedno pile da pridje protivnickom kasteru, i vi onda popujete feat i resite da ga ubijete, generalno na jedan od 3 nacina:
1) boostovani scourge na castera koji je na -2 def, koji ako pogodi knockdownuje, nakon toga venom, pa posle pistol wraithovi i trebalo bi da je mrtav
2) Multiple venom castings sa boostom na damage i prethodnim graspom (mnogo bolje radi ako je deathjack u igri), pa pistol wraithovi.
3) moze i skoro kompletno bez Denny, ali samo ako imat malo cistiju situaciju: Neki model potrci (najbolje Bile ili mechanithrall jer imaju najmanji defence) i namesti se izmedju nekog pileta i protivnickog castera. Pile ga slamuje u ledja u castera koji se knockdownuje. onda feat, pa kroz to pile grasp, pa onda pistol wraithovi i Nightwrechovi koji boostuju damage (posto mase samo na 2 keca). obicno je samo jedan nightwrech dovoljan da zavrsi posao.
Znaci igrati polako, koristiti venom i bileove za uklanjanje pesadija, skarlock da vadi stvari iz hth-a pomocu ghostwalka da bi ih vi sprzili, deathrageovani quartermaster u prvom krugu koji posle upkeepujete ce vam dati jednu durable smetalo jedinicu koju mozete da gurate napred. Cuvajte wraithove i koristite ih samo kad morate (a to je kad sklanjate kastera ili pesky widowmakere!!!). AND BRING THEIR SOULS TO LORD TORUK!!!!
ups, zanesoh se ponovo.... :oops: :oops: :oops: :D :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Znam da sam se malo ulenjio, i dugo nisam updateovao ovu Tacticu, ali to je prevashodno zato sto sam
a) lenj :D
b) Igrao zaista mnogo partija warmachinea
tako da sada zaista mislim da sam sposoban da prenesem in-depth analizu cryx trupa i warjackova (s obzirom da sada vec posedujem vecinu :D ). Kao sto znate, poceo sam sa Deneghrom, u medjuvremenu se sjajno upoznao sa Dirty-D, i i dalje odgovorno stojim iza izjave da je ona najverzatilniji, najkompleksniji i mozda i najbolji cryx kaster, jednostavno zbog cinjenice da ima spreman odgovor na sve. Medjtim, zbog svog pasivno-agresivnog stila veoma cesto protivnik bas i ne uziva u njenim machupima u prijateljskim partijama, tako da sam jako mnogo vremena proveo testirajuci Goreshadea, Iron Leacha, Terminusa i Skarre, o kojima cu dati in depth analizu u nekom drugom clanku. Jedino odakle nemojte ocekivati savete je u vezi covena, jer mislim da je igranje sa njima izazov kao i udarati trogodisnje dete... (za one koji jos nisu shvatili : turn 1 nodovi trce, occultation na bile thrallove/baneove, turn 2, skarlock puppet strings na coven, autoboostovani stygian abyss, autoboostovani stygian abyss, autoboostovani stygian abyss, ... i tako dok ne utrnete vi ili protivnik...)
Ali rasplinjavam se opet...
Dakle, pocinjemo od cryx Jackova...
Tu vlada veliki disparitet izmedju verovatno najboljih light warjackova u igri, i verovatno najgorih Heavya u igri (sa jedninm izuzetkom, triput pogadjajte).
1: Deathripper-
prvi od doomchickena, najjeftiniji arcnod u igri. Sve nase nod sasije imaju sjajan statline, veliku brzinu od 7, i ekstremno veliki defence od 15, kao i pristojan armor od 14. takodje ih karakterise izrazito dobar grid, koji cini pilice tesko disableovanim, iako imaju samo 20 damage boxeva. Naravno, kada se ubie arc node, postaju mnogo manje korisni, ali deathripper ima (veoma cesto potcenjen) jako dobar damage potencijal, sa svojom vilicom snage 12, koja ima sustained. Uz odgovarajuce buffove (scything touch ili dak shroud) ili debuffove (grasp ili parasite), postaju zapanjujuce efektivni u hth-u, a i male su masine za slemmovanje. Na Skarre-inom featu postaju ubice iz dimenzije x. Verovatno nod koji u poslednje vreme najcesce koristim. Obicno vodim 4 arcnoda sa denny, 3 sa iron leachom, 2 sa Skarre, a jedan ili nijedan sa goreshadeom i Terminusom.
2: Nightwrech :
jos jedan sjajan nod, koji dolazi po ceni od 44 poena. Umesto vilice, ima mali top str 14, aoe 3 rng 6, koji je izvrstan za pucanje po pesadiji sa close rangea, posto ne moze da sketeruje mnogo. Iako mu je primarna funkcija naravno nod, topic je vise nego koristan. Obicno njih i deathrippere vodim u kombinaciji 2-2
3: Defiler.:
Nikad-korisceni-nod. Iako ima isti statline, najskuplji je (45 poena), i ima malu pucu koja izaziva koroziju. Prosto ne mogu da zamislim gde bih uzeo njega a ne neko od prethodna 2 pileta, tako da ga najcesce treba zaobilaziti u sirokom luku.
4 : Stalker :
Jedinstven laki jack, koji nije arcnod. Ekstremno fragilan, sa jako malim gridom, i malim armorom, ali je zato skacuca/ trceca smrt na malim mehanickim nogama. Pametni dizajneri su smislili nacin da on ostaje ziv jako, jako dugo. Ima jako veliku brzinu od 7, ima leap, allterain, stealth, i defence 16!!!! Pritom je jeftin, kosta oko 60-tak poena, udara 2 puta str 12, mat 6, i ako udje u castera, to je verovatno kraj partije, jer mu za svaki uspesan hit skida jedan focus i dodaje sebi. Moram da priznam da se nisam bas naigrao sa stalkerom, prevashodno zbog toga sto sam previse navucen na Goreshadea ovih dana, ali u ono malo partija, pokazivao se sjajno. Narocito sa skarre, pa i sa denny, kada je maltretirao mocnog behemota 2 kruga koji je bespomocno mahao sakama oko njegovog defencea 16! Sjajan addition.
5: Helldiver :
Jedan jack sa kojim jos nemam iskustva, ali na papiru zvuci sjajno, ako nista onda za ground control. Jeftin, baziran na pile sasiji, iako nije nod, kopa rupe 5 incha u precniku koje se tretiraju kao difficult ground i smanjuju def protivnika za 2, te sposobnost da se krece pod zemljom 8 incha, cine ga ako ne pretnjom, onda velikom smetalicom koju protivnik ne sme da ignorise.
A sada tuznija strana price: Helljackovi

:cry:
1: Slayer
Nas osnovni Helljack, na kome se najlakse demonstriraju sve prednosti i mane slayer sasije. Brz (spd 6), visoki def i mat (13 i 6), 3 napada : 2 open fista snage 15 i rogovi snage 12. Zvuci wow, zar ne? Ali naravno, ima i armor 17, kao i samo 28 damage poena, pri cemu je grid tako lose napravljen, da nasem sirotom slayeru otpadaju ruke kako ih neko pogodi u 1 ili 5. Takodje, potpuna nemogucnost dobijanja all-terrain abilitija ( ne racunam ghostwalk, jer onda ne mozes da chargeujes), cini ga jako sub-par sa jackovima ostalih frakcija, a i pomalo je jadno kada trencheri nece da rade cra na tvog heavy jacka, vec ga napucavaju snagom 11 i lagano ga unistavaju. Ipak, 2 open fista, kao i sirok spektar buff/debuff spellova kojima cryx raspolaze, garantuje da ce slayer manje-vise unistiti bilo kog jacka u kog udje. Problem je... sta posle?
2: Reaper
Stariji i beskorisniji brat slayera. Vazi sve od gore, s tim sto umesto jedne ruke ima harpun snage 12 dometa 8 incha, a druga nije open fist, vec stinger snage 16 sa sustainedom. I dalje ima rogove. Fali mu tako malo da bude koristan... Naime, harpun ne moze da vuce velike baze, a vuce samo ono sto osteti, tako da u principu morate da boostujete to-hit harpunom, pa damage, i onda vam ostaje samo jedan focus da boostujete to-hit sa stingerom. Preveliki focus hog za moj ukus, mada je potencijalni caster kill sa goreshadeom, ali to je sve teorymachine, i protivnik mora da saradjuje
3 : Seether
Slayerov stariji brat, koji je opet, tako blizu da bude sjajan, ali... za samo 9 poena vise od slayera dobije se +1 na mat i def!!!, ability da sam od sebe generise jedan focus!!! All terrain!!! Ne gasi se kad umre caster!!!!
Ali... i losa narav. Naime seether tera castera da baca leadership svakog kruga, i ako ga pada, uzima mu focus (sto je bas super sa nasim casterima koji imaju veoma visok leadership :roll: :roll: :roll: ). Takodje, da bi ga kontrolisali, mora da bude u cmd rangeu (dobro ste procitali, smd, ne control) sto je opet dosta ubogo. Ima doduse sinergiju sa terminusom, zbog cmd 9, ali sem njega.... previse rizika , jer svaki nas caster, kao sto smo objasnili, voli svoj focus vise nego hlebac (vrlo bukvalno, jer hleb ne jedu... haha...undead joke :D )
4: Harrower
a sada malo cool stuffa, popularni crabjackovi. Craba sasija donosi mnogo prednosti koji nose znacajnu prevagu nad slayes sasijom. All terrain, ne mogu biti knockdownovani, krecu se kroz vodu, imaju armor 18, 30 damage boxeva uz mnogo bolji grid osiguravaju da krabicama nece otpadati delovi tako lako. Harrower je sjajan jack, koji je mainly anti infantry. Za pocetak, ima reach!!! i to je jedini nas jack sa reachom, pri cemu je to i open fist, i ima specijalan atack da udari sve enemy modele u front arcu. i str 16. A u drugoj ruci mu je top rng 12, pow 12 AOE3, sa kojim moze da radi wraitshot koji ima sve autoboostovano ukoliko potrosi dusu (duse skuplja sa rukom). Izvrstan jack, cija je jedina realna mana mat 5 koji je nekako staple za craba sasije. Sta cete, ne moze sve da se ima...
5:Leviathan:
S njim nazalost nemam iskustva, ali je on obrnut od harrowera, teska kraba sa anti-armor funkcijom. Ima critical grip na svojim kljestima snage 17, sto bi trebalo da mu da prednost u jack-to-jack borbi, i veliki top, rng 13, pow 13, rof3!!!! U osnovi, on je cryx verzija cygnarovog defendera, ssa vecim rof, ll terrainom i svim tim cool kraba stvarima. Jedina mana je sto verovatno ide uglavnom u z coven i obe skarre, jer mislim da su jedino ti casteri sposobni da nahrane tu njegovu ROF3 veliku topcinu fokusom. :D
6: Deathjack
Jedan, jedinstven, fenomenalan. Sta reci, koje epitete iskoristiti za verovano najboljeg heavya u igri. mov6 mat 7 def 13 rm 19, 32 dmg boxa uz sjajan grid, vidi 360 stepeni, sam sebi generise 2 fokusa, moze da baca spelove, 2 udarca snage 18 i 1 snage 14, necrovent napad koji ubija pesadiju i daje mu concealment .Abomination!!! doduse, postaje malo nervozan ako mu ne date i treci fokus, ali to se lako resi cak i kad je disruptovan tako sto ga pustite a ubije jednog troopera. Popravlja se sam od sebe za protivnicke duse. Konvertuje duse u fokus. Ima 2 open fista!!!
Jednostavno, jedina stvar koja bi mu se dala zameriti je nedostatak all-terrain opcije i nedostatak reacha. Ali kada bi imao i to bilo bi zaista previse :-). Sjajnu sinergiju ima sa svim casterima, ali cini mi se u 500 poena , jedino sa goreshadeom, dok je u 750 poena almost auto-include sa skoro svim csterima. 154 poena ciste smrti, okovane u metal... Steta sto ne moze vise njih da se vodi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Eto toliko za sad, sledeci put in-depth analiza onoga u cemu je cryx zapravo veoma, veoma jak : trupe!
ALL HAIL LORD TORUK!!!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Da Pimp
Posts: 36
Joined: Mon Nov 05, 2007 9:11 pm

Post by Da Pimp »

fino si to srocio .
sa WM nemam nikakvog iskustva... danas sam prvi put video figure, i svide mi se deo Cryxa.. i to heavy HtH pretpostavljam.. naime :

Goreshade the bastard
Bane Knights
Deathjack

dule, mozes li da mi napravis listu, u minimalnoj igrivoj poentazi, gde ce ovi modeli biti zastupljeni?

edit : izvinjavam se zbog pitanja, ovo je trebalo na p.m.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Fino sroceno, mada od undead zivine, deathripper je ubedljivo najgori. Mogao bi eventualno da zagorca zivot nekoj jedinici, ili solou, mada cim jadnik udje u melee, gubi glavnu poentu bonejacka - chanelovanje. Od pilica je najbolji defiler- solidan range, nije los napad, a korozija ce makar malo da kljuca highARM ili buffovane modele. Jedina je fora sto su ipak malo skuplji on i nightwrech, a cryx za saku poena moze dosta modela da izbaci na sto...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Fino sroceno, mada od undead zivine, deathripper je ubedljivo najgori. Mogao bi eventualno da zagorca zivot nekoj jedinici, ili solou, mada cim jadnik udje u melee, gubi glavnu poentu bonejacka - chanelovanje. Od pilica je najbolji defiler- solidan range, nije los napad, a korozija ce makar malo da kljuca highARM ili buffovane modele. Jedina je fora sto su ipak malo skuplji on i nightwrech, a cryx za saku poena moze dosta modela da izbaci na sto...
Defiler je, po mom iskustvu, ubedljivo najubogiji. Taj jedan shot obicno ubije jednog troopera, tako da korozija ne znaci, a jacka ne moze da povredi, a jacku korozija ne znaci. Nightwrech ima sjajan top, kao sto sam rekao, ali uglavnom trci da bi chanelovao, tako da retko stigne da ga koristi. Stoga, po mom iskustvu, deathripper je najbolji, jer je najjeftiniji, a kada nesto dotrci da ga veze, on ume da progrize sebi put i oslobodi se toga sto ga je vezalo, i bude slobodan da chanelluje, za razliku od ostalih koji mogu samo da bashuju ubogom snagom 7. ( Aktiviras deathrippera, on ubije sta treba, ostane nevezan, aktiviras castera, chanelujes, jednostavno, zar ne :wink: )
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Deathrippera moze lako da veze neki brzi light jack (da ne pominjem sta bi mu uradio neki heavy da ucharguje ui njega sa 17-18 napadom...), a ima i soloa koji mogu relativno lako da ga ubiju. Osim ako ga veze nesto sa slabim napadom i jednocifrenim brojem healtha, nece bas lako progristi. Mada mu je cena svakako prednost, moze se za tih par poena moze sa mechanitrall/bile thrall unit prosiriti za 1.
Mislim da je ipak optimisticno ocekivati od bonejackova da nesto urade kad su u melee, cak i rippera, ipak su oni brze, male, oklopljene antene, i upravo su zato u svakoj cryx listi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: TACTICA-CRYX

Post by Pendargon »

Long time no update...Anyway, samo se ubacih da dam kratak komentar na dve relativno nove jedinice koje ce se pojaviti u legendsima, a imao sam prilike da ih isprobam :
1) Drudge mind slaves... tek sam nakon duuuugo vremena uspeo da nadjem (kao) primenu za ove momke. Isprva sam skoro pa pozalio sto sam ih kupio. Ocajna odbrana, Mat, Spd, ne kompenzuju na relativnu debelost i dobar power. Imaju beskorisan ability na njima (eyeless sight), koji, zbog nemogucnosti da se izbore sa terenom, je samo koristan ako eventualno se borite protiv trenchera. Slaver i dalje prelako gine,od magije ili blast damagea, a bez njega su glupi da gluplji ne mogu biti (bukvalno). Ipak, potencijalno imaju reach, sa skarinim dark guidencom bi potencijalno mogli da budu zaista, zaista opasni, jer tada cak mogu i da pokrenu svoj headbutt attack. I khadorski jackovi i skorne warbeasti (bazicno sve sto je debelo i ima low def ) ih izbegavaju u krugu od 9 incha. Nista sto mechaithrallovi ne rade isto za manje para, odnosno baneovi mnogo, mnogo bolje za ne tako mnogo vise poena. Ali ima jedna dobra stvar sa drudgeovima : to su zive fearless trupe. I to je manje vise sve... kada umiru (a terate protivnika da ih ubija je mu ih besomucno gurate u grlo, pa sta bude), daju duse vasim warcasterima. Sjajni su se pokazali narocito sa Terminusom, idealan su sac fodder za njega, i pritom dobija duse. A i njegov demoniac im pomaze. I sjajni su za duse za jednu drugu jedinicu , koju cu sada obraditi : Withershadow Combine... Sve u svemu, fun addon,. Ako zelite sirovu efikasnost, mechanithrallovi i baneovi rade njihov posao mnogo bolje. Fun- Drudges are
your choice. A overload dusama nikada nije los za cryx...

Withershadow combine : prva reakcija je bila : "sta bre??? 70 poena za trojicu??" . Ali za sada su se pokazali odlicno. Igrao sam ih sa drudgevima, od kojih bi brzo pokupili 3 duse, odakle postaju tri multiwound modela sa arm 19 i stealthom, sto je jako tesko skloniti. +3 na cmd je super protiv aleksie (goddamn her!), a free upkeep je sjajan. I jackovi beze u drugom smeru. Ali najbolji deo combinea je to sto gadjaju lako boostovanim magicnim pow 12, koji kad ubije , vraca dusu koju si potrosio na boost. Curiculum vitiosum iz kojeg se protivnik jako tesko izvuce. A i magija ubija vilmona... coolll. Puppet strings tremulusa je takodje odlican, bilo na protivnickoj jedinici, bilo na sopstvenom warcasteru. Jedino Admonijin ability da ukida upkeepe u 5 je mozda iffy. Da je range malo veci... mozda. Na kraju, jedan svestran unit, koji svasta radi. Da kosta 50-tak poena, imao bih ga svuda. It's that cool. Na 70 pena, moram vrlo cesto da razmisljam izmedju njih i 2 pistol wraitha, a to je tezak izbor. Jednostavno, takmice se za prostor u listama assasin castera (prevashodno licha i deneghre, mislim da slabo idu sa goreshadeom i skarre. terminus bi mogao profitirati od njih...). Mada denny+rengrave+combine+overlords = automatski uspesan dark seduction koji se sam od sebe upkeepuje. A to je, dragi moji, pure gold... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Last edited by Pendargon on Sun Jun 29, 2008 10:47 am, edited 1 time in total.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: TACTICA-CRYX

Post by Resurrection »

Gomila linkova ka temema o Cryx taktikama/strategijama i svemu sto nezivot znaci na Privateerovom forumu:
http://www.privateerpressforums.com/ind ... pic=129372
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: TACTICA-CRYX

Post by FGSerbia »

Not a tactic but this is the best Cryx banner I have seen...
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: TACTICA-CRYX

Post by Resurrection »

Na prajvatirovom forumu naiđoh na jednu zanimljivu taktiku koja uključuje ove incorporeal pirate koji izlaze u Legends.
Naime, oni idu prvi a iza njih bilo šta što vise ne može da bude čardžovano jer izpred tog drugog reda modela nama mesta za celu bazu modela koji ga čardžuje jer su tu incorporeali, a tvoji modeli mogu nesmetano da čardžuju protivnicke kroz incorporeale.

vvvvvv - neprijateljska jedinica

xxxxxxx - incorporeal jedinica
oooooo - neki modeli/jedinica

Ili jos bolje duhovi se zatrce u jedinicu bez riča i stanu u base-tobase i onda Bane Knightovi čardžuju tu istu jedinicu a ovi ne mogu da ih dohvate jer ne mogu da priđu.

Cryx tryx FTW.
Image
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”