High paladin dartan vilmon

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

High paladin dartan vilmon

Post by Pendargon »

Izasla errata na sajtu i zvanicno objasnjenje :

At the top of the Warmachine and Hordes Rules forum there is a FAQ link. In there you will find the following entry:

Erratum: Superiority : Impervious Wall
Replace the text of Impervious Wall with the following:
"Vilmon may forfeit his movement or action to enter the Impervious Wall. While in Impervious Wall, Vilmon does not suffer continuous effects, nor damage or effects from ranged and melee attacks except those that can affect models only affected by magic attacks. Impervious Wall lasts for one round."

This means that Vilmon can be hit by the handful of weird stuff in the game that does damage without being an attack like Necrovent, Skarre Bomb, Rain of Death, Call Lightning, etc...

Ovo mi nije bilo jasno, ali onda mi je infernal objasnio :
effects from ranged and melee attacks except those that can affect models only affected by magic attacks
Znaci Vilmona ne povredjuju samo MELEE I RANGED ATTACKS bla,bla,bla... Sve lepo pise, samo mi ne umemo da citamo... Povredjuje ga magija, i SVE STO NIJE RANGED OR MELE ATTACK, ali pravi damage, znaci sac strike, kodiakov prdez, stormsmiti... Momak i nije toliki mesershmit, mada je sa Harbingerom i dalje grozan. I ja sam bio u krivu, nemozes nabaciti koroziju ni vatru na njega, i to su mi lepo objanili... :oops: :oops: :oops: Ja sam se u stvari zaglupeo po obicaju i lose protumacio nesto sto mi je momak skroz lepo objasnio.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Prema ovo sto si kopipejstao moze ga povrediti magija pa i korozija i fatra dok god su magicne....
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

While in Impervious Wall, Vilmon does not suffer continuous effects...
Naucimo se citati...

Continuous effects su korozija, vatra i ostale zeze...
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Krunkova wrote:Prema ovo sto si kopipejstao moze ga povrediti magija pa i korozija i fatra dok god su magicne....
does not suffer continuos effects : efektivno je nebitno, jer se oni resavaju na pocetku poteza, kada vilmon jos nije u wallu. Ali ne mozes mu ih prikaciti. Znaci: npr: feorin feat ce ga povrediti (jer ce popiti hit snage 12), ali ce se vatra odmah ugasiti, jer ne sufferuje continuos effects. Nadam se da sam pojasnio...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Mada ako se zakaci sa svojima, moze da nadrlja od blessed weapona, dakle erranta, vengera, a kolko vidim i Reznika.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Nisam niti rekao nista o continuos efektima....mislio sam na spellove....ima spellova koji odmah daju stetu....?
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Krunkova wrote:Nisam niti rekao nista o continuos efektima....mislio sam na spellove....ima spellova koji odmah daju stetu....?
Uh... Dude... pricas sa Kriksovcem ovde... :D :D :D
Skoro svi moji spelovi daju stetu, none of that fancy support stuff :wink: :wink: :wink:

Salim se... :wink:
Naravno, da sve magije uticu na vilmona, cak i one koje ne prave stetu. Da razjasnimo: postoje 4 vrste napada u wm : Mele, ranged, Magic, i * (special) attack. Vilmon je imun na sve ranged i mele napade koji inace ne mogu da povrede incorporeale (ali nije imun na npr, mele napade od blessed oruzja...). Nema nikakav imunitet od magicnih napada (tako da mu mozes, npr, magijom smanjiti movement,a i povrediti ga). Medjutim, imun je na continuous efekte (tako da ako ga sprzis venomom, popice damage roll, ali ne i koroziju, iako je izvor bio magican). Dakle, kao sto sam i rekao, korozija ga nece povrediti, kao ni fire (jer je to continuosu effect, koji mu se kao takvi ne mogu prikaciti, magicno ili nemagicno). Medjutim, kako ne postoji (da je meni poznato), ni jedna magija koja izaziva SAMO continuous efekat, kao sto sam rekao, to je i nebitno.
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

bas kao sto je neko govorio... \:D/ \:D/

kada smo kod pravila KONACNO SAM nasao gde se nalazi ono koje kaze da se svi napadi koji generisu vise napada (npr. chain lightning) desavaju istovremeno. Nalazi se u sred knjige u delu koji se zove simultani efekti( GLUPI BOJAN, GLUPI...)

Od zanimljivosti sam jos nasao da menotski prist i monolit bearer u bobmbasima ne mogu da rade specialne akcije dok bombasi trce.

I jedna jezicka sitnica: kada se nesto kreece po eriji ono "moves in eria" a kada ulazi u nju "moves into eria"
ImageImage
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Simultani efekti- posebno vazno kod nekih Menoth figura....kad ih je mnogo u unitu a par ih umre pa ostali dobiju + na nesto....e ako umiru u isto vrijeme onda ne dobiju bonus dok mrtvi ne popadaju na pod....
Znaci,npr unit popije Chain lightning koji je dodatnih d6 POW 10 rollova,prvo bacis koji su umrli onda dodajes bonuse/rjesavas efekte itd...
Isto ne vrijedi za npr Cygnar Chain gun od Trenchera ili Sentinel jer oni bacaju to hit za dodatne napade koji su generirani ako prvi napad pogodi...
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

U koju kategoriju onda spada spray attack? I on baca poseban to hit za svakoga...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

iako spray atack baca posebno to hit za svakoga, svi pod spray templateom koji su hitovani smatra se da su hitovani istovremeno, as per template weapon.
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Za one koji nisu simultani stoji, nesto ovako: "attack each model separately and reslove all special rules of that model before proceeding to next.." nesto ovako. Ako neko moze da napise tacan citat bilo bi dobro.
ImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Evo za strafe napade :
...Make separate hit and damage rolls for each attack generated. Completely resolve each attack individually, applying the targets special rules immediately as each attack is resolved.
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”