Top 5...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Top 5...

Post by Pendargon »

Nesto sam sedeo i razmisljao, kako bi izgledala top 5 lista jackova ili soloa... ev moje ideje, feel free da dodate sopstvene :

jacks :

1 : Deathripper - megajeftin arcnode velike brzine, odbrane, pristojnog armora i damage grida, i na sve to male celjusti sa sustained attackom, a clear winner in my book
2: Centurion - jeftin, visok armor, no-chargeing, piston spear... sta vise reci, malo mu fali brzine, ali kda je arcane shielded... pa-pa...
3: Deathjack - ogroman, udara kao tona cigala, pravi sam svoj fokus, ubija pesadiju, imun je na chargeove non-reach pesadije, baca spellove, def 15 protiv ranged i magical napada, i ima mali drawvback koji se lako zaobidje. U stvari, najveca mana mu je cena od 154 poena, pa se malo tesko ugura u 500 pts armiju. Ali vredi svaki poen.
4: Devout - Dzaba laki jack sa armorom teskog jacka, veliki grid, i defensive strike + spell ward, kao i mogucnost da skoci i primi udarac za svog castera... Menoth ne bi trebao da napusta svoje crkve bez jednog.
5: Devastator : Arm 25!!! ponovicu to... Arm 25!!!! i povrh svega toga 2 open fista snage 14, bulldoze i rain of death special attack koji cisti gomilu trupa kao nista. I probajte da ga pomerite sa objectiva...

Tu negde uz ove su mi i kodiak, behemoth, castigator, tunderhead...

Soloi

1: Dragoon... ( *&%###)- nema potrebe objasnjavati
2: High paladin Dartan Vilmon - imunost na sve sem magije, mogucnos da runuje i udje u wall, MAt 9, weaponmaster, ne kosta skoro nista, a da ne pricamo kad se u pricu ubaci protection of menoth i martyrdom...
3: Eyriss - hated elf chick. Niko je ne voli, i svi koji mogu je vode. Ubija unit lidere a da je ne vidis, disraptuje jackove, i uvek moras da pazis da ti ne potkaci castera, nanosi automatska 3 damagea kad pozeli, ima def 10000 kada je u terenu, pa invisibility... a ima i weaponmaster kada zatreba
4: Gunmage captain adept : drugacija verzija eyriss, koja moze da puca sa duzim rangeom, ignorise sve ono sto eyriss ne ignorise, moze da te vraca unazad, dodaje kocku na damage, ima visok deff i rat... ma sve sto mu treba. I kao i eyriss, kosta peanuts.
5: Captain rengrave : Jeftin, skoro-pa-neubivljiv, siri teror, moze da postane neunistiv, puca kroz modele, pravi nove pirate, ima 2 napada snage 13 visokog Mat-a, i smanjuje leadership za 2 i sprecava ordere u 9 incha oko njega. Dovoljno dobar i jeftin cak i da se uzme i bez pirata, a tek sa njima postaje nocna mora...

Tu su negde jos i skarlock, journeyman warcaster, pistol wraith, wrack, bokur...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zar je MOW Drakhun bas TOLIKO dobar?!?!

Mozda ce se u novog knjizi pojaviti i draguni za druge fakcije?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Zar je MOW Drakhun bas TOLIKO dobar?!?!
jednom recju... DA.
Za 70 poena dobijes superteskog jacka, koji ima armor 19, 20+ damage boxeva (otprilike onoliko koliko moras da naneses i normalnom teskasu da bi ga ugasio), mali top (koji nikada ne koristi), flying steel MAt 8!!! str 13 weaponmaster sikiru sa reachom!!! Chargeuje 12 incha, i ima jebeni INTERCEPT. Ah, da, i za razliku od ostalih jackova, ne trosi focus. I koji moj ti onda treba jack?
Ah, da i za njega vaze sva pravila konjice, i ima tall in the saddle, tako da moze da napada preko stvari, sto tvoj jack ne moze...
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

I jos jedan napad P14 sa critical nokdaunom u krugu kada nije jurisao. Moram priznati da je MNOGO dobar.

Mozda bi trebalo samo da napravis TOP5 odvojeno za teske i lake jackove.

Za soloe se manje vise slazem s izborom osim za Gun mage captain adepta, za razliku od npr, ajris on nema nista sto mu pomaze da prezivi tako da mu je ocekivani zivotni vek na tabli prilicno nizak. Pre njega bi u mojoj knjizi bili npr, bloat thrall ili maxvell fin.
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ok... top 5 Heavy's :

1: Deathjack... iz razloga gorenavedenih... nakon duzeg razmisljanja resio sam ipak da ga stavim ispred centuriona. mozda zato sto sam cryx, ali deathjack radi toliko razlicitih stvari, a centurion se samo ponasa kao ogroman zid.
2: Centurion : iz razloga gorenavedenih....
3: Devastator : iz razloga gorenavedenih...
4: Castigator : megajeftin i megadebeo (z ne-rusa), pristojan speed, 2 open fista sa automatskim fireom, chain attack, i prdi vatru koja je konstantno str 12, takodje otporan i imun na napade non-reach pesadije... Fenomenalan jack
5: Ovde se ozbiljno lomim izmedju thunderheada i kodiaka... behemoth mi je ipak malo preskup za 500 pts. Ipak mozda T-head, jer ima i sjajan shooting i hth, njegov pulse ubija pesadiju brutalno, i retko koji jack moze da se razracunava sa njim mano-a-mano...

top 5 lights :
1 : Deathripper - iz razloga gorenavedenih
2 : Devout - iz razloga gorenavedenih...
3 :Renegade : custom magnusov jack, koji je debeo, ima potencijalno infinite damage mtornu testeru (jedini moguci autokil u igri, nezavisno od damage boxeva), megaraketu koju ispaljuje jednom po partiji, debeo je i sa puno hit boxeva, i pritom je i racnode, mada faulty. Jedina mana mu je so samo magnus moze da ga nosi.
4: Revenger - sjajan jack, debeo, dobar u chargeu, i ima extremno dobru stvar zvanu repulsor shield, pomocu koje moze da odbije protivnika od sebe, i onda da se opet osposobi kao arcnode
5: Nightwrech - svi razlozi kao i deathripper, izuzev sto umesto celjusti ima malu piticu str 14 rng 6. nikad nije losa stvar bacati pitice...

Mislim da si u pravu, boki... GMCA je neugodan, ali mozda ne za 4 mesto... li nije ni bloat, jer je jako spor, i ima zaista, ali zaista premali defense... bar da je 12-13, ali ovako... Mozda finn, ili Pistol wraith, prevashodno sto je wraithove dosta tesko (i dalje) ubiti i zadrzati ih da odrade svoje. Ili Bokur, jer je debeo i mastan. Mada i Gorman Di Wulfe je tu negde, zasada imam sjajna iskustva sa njim :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

ok, i kad sam vec poceo, top 6 infantry : (jer zaista nisam mogao da napravim top 5 bez da mi negde fali)

1: Holy zealots + isus - nema potreba komentraisati... uz njegov mini feat, +4/+4, i bombe sa +2 na blast damage, oni su sigurno najvise costeffective unit u igri
2: Baneknights : svi znate drill... ghostly, shadowshift, weaponmasters. Samo tri abilitiyja, ali tako, tako zli...
3: mozda iznenadjenje, ali nyss hunters. Zato sto su jedini unit u igri koji moze da radi sve, i bije i puca, i to dobro. Dobar range na lukovima, concentrated volley koji ignorise sve i svasta, wisok MAT i RAT, katane str 9 weaponmasteri, def 15!!! Pathfinderi... Samo ih cuvajte protivnickih pita...
4: Widowmakeri... sniperi, jeftini, pa kamuflaza, range 14, RAt ogroman... Advance deployment... i sikire snage 8 na sve to!
5: Longguneri : scary. Snipeovani mogu da pucaju sa 20! incha. Dvaput. i da rade CRA. Dvaput. Cra snage 20 sa 20 incha. Dvaput. Treba li reci vise?
6: Bilethrallovi : jer dovoljno je da jedan prezivi i da obrise pola protivnice pesadije.A oon sto ostane pojesce korozija. A kostaju kao grisine :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Kako tacno rade Bile Thrall-ovi?
Obzirom da ih jos nismo sreli na ovim prostorima...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

imaju neko glupo flame template oruzje... ali ono sto je bitno, samoubiju se da svakom modelu u njihovom front arcu i u 6 incha od njih nanesu autohit snage 12 i koroziju.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Zaboravio si i u LOSu, znaci 6 inca front arc i LOS...

TO koliko su dobri, najbolje govori cinjenica da su oni najvise promenjeni od svih u drugom printu primea (ne u remixu vec u drugom printu, znaci prve crno bele karte bile thrallova jos uvek imaju 8 inca front arc i bez LOSa)...
Image
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Top 5 jacks :

1. Slayer - za te pare super brzina/def, dva jaka open fista i solidan treci napad sa kljovama, combo napad koji moze cak i khadorske jackove da zabrine, i kao slag iliti kiselina na tortu - critical corosion.
2. Behemot - Jeste da je skup, ali ovo ako se pravilno igra gazi sve pred sobom. Ima super puce, a ono sto mu padne saka je mrtvo. Bilo da bombarduje pesadiju izdaleka ili ubija kolege teskase, opaka masina.
3. Revenger - jeste da nam nije jedini node, ali je najbolji. Solidne borbene preformanse za PoM, super ARM za lakog jacka, reack, i sto je najsladje stit koji ce onemoguciti modelima bez reacha da ga vezu u mele i sprece da emituje.
4. Centurion - Trebalo je cygnaru jedno krme koje ce samo da stoji i da se smesi dok prima udarce. Velik ARM, najbolji powerattackovi na njemu ne rade, a ume sasvim dobro da bocne kad oce.
5. Devout - Mnogo radi, a malo fokusa trazi, a jos je jeftin. u principu se nece odvajati od castera, ali kada zagusti moze da se bori
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

JA imam samo jednog - RENEGADE - jeftin a dobar...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Slayer je ubog jack. Mali mu je ARM i mali mu je grid.

Problem Behemotha nije u tome sto je skup, nego sto mu je potrebno mnogo focusa da bi radio sve sto treba da radi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Odlican je Behemot - moj omiljeni jack ali da bi sve radio sto treba potrebno je dati mu 4 fokusa po krugu + najskuplji model/unit u igri + model koji jedini uz carobnjake daje protivniku 5 VP-a.
ImageImage
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Nista zato imace i khador jednog dana 9 FOC castera... (nadamo se)...

NO evo moje personal liste TOP 5 jack

1. Thunderhead - Ovog jacka volim sto je debeo kao minijatura, a opet elegantan sa svim tim lightning stuffovima... Radi lep lightning, a bije se odlicno...
2. Deathjack - dva fokusa ima, sipas jos jedan i ne mislis...
3. Renegade - Igram trenutno magnusa, imam ih dva, ubijaju, ali stvarno ubijaju sve pred sobom...
4. Devout - ima ward za jedan fokus, i dok je on na nogama nista ne moze da naudi casteru...
5. Kodiak - trci i prdi besplatno, sta ces vise...

ISkreno isao sam sledecom logikom, svaka frakcija najboljeg, pa onda odnos izmedju drugih frakcija...

Obozavam thunderheada, on mi je favorite...
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

1. Slayer - za te pare super brzina/def, dva jaka open fista i solidan treci napad sa kljovama, combo napad koji moze cak i khadorske jackove da zabrine, i kao slag iliti kiselina na tortu - critical corosion.
Slozio bih se sa Shunkom, Sleyer je uistinu ubog jack. Iako na papiru izgleda dobro, pogledaj damage grid tvog revengera, i armor revengera, pa sleyera. On je laki jack koji kosta kao teski. Dodatak na defense nije dovoljan da spreci da ga cak i najobicnije puske bez CRA unistavaju i oduvavaju mu ruke. A najskuplji je od osnovnih udaracha, i pritom njegov critical je potpuno beskorisan. Ako udaris soloa ili troopera, sa str 20 ubio si ga, pa crit nije bitan, a ako si puknuo jacka, onda critical u kome ce taj jack MOZDA popiti 1 dmg SLEDECEG kruga i nije tako bitan... uporedi sa jugernautovim critical freezom, ili "sedi dole" abilitijem ironclada....
Zaboravio si i u LOSu, znaci 6 inca front arc i LOS...
I da i ne... Naime META purgea mora da bude u LOS, a pogodjeno je sve sto nema fizicku prepreku izmedju sebe i bilea koji purguje (zid ili nesto slicno).
da ilustrujem

TTTTTTTTT
ooooooooooo

b1
b2

gde su
t- trencheri
0- smoke screen od trenchera
b1 i b2 bileovi.
Svi su u 6 incha i bileovi ne vide trenchere zbog dima.
bile 2 targetuje purgem bilea 1, i svi trencheri (uz bilea 1) su pogodjeni.
Nadam se da sam dovoljno razjasnio.

@ xclub : tu smo negde po top 5 :wink: :wink:
Jedino mislim da prejako rangiras t-heada, jer on jednostavno takodje sisa fokus, sto ne odgovara svim cygnarskim casterima (caine, siege, haley), za razliku od behemota koji uvek (osim sa karchevom) ima ta svoja 4 fokusa u prvih dva kruga, jer khadoranac jednostavno nema bas na sta da ih trosi do tad.
Takodje, kodiak ne moze da trci i prdi u isto vreme, a prdez mu je najmanji (za razliku od castigatora i deathjacka). Ali je zato all-terrain, i ima spinecrusher sa 2 open fista :D :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Kodiakova 'drobilica za kicmu' je jedan nebitan faktor. Podrazumeva da pogodi nekog triput uzastopce...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Post by TheSerbianRaven »

Shunka wrote:Kodiakova 'drobilica za kicmu' je jedan nebitan faktor. Podrazumeva da pogodi nekog triput uzastopce...
Bilo bi dobro da ima makar malo jace fist attackove, pa da se isplati boostovati attack roll, mada idalje moze da zagorca stvar teskom jacku.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Pendargon wrote:
1. Slayer - za te pare super brzina/def, dva jaka open fista i solidan treci napad sa kljovama, combo napad koji moze cak i khadorske jackove da zabrine, i kao slag iliti kiselina na tortu - critical corosion.
Slozio bih se sa Shunkom, Sleyer je uistinu ubog jack. Iako na papiru izgleda dobro, pogledaj damage grid tvog revengera, i armor revengera, pa sleyera. On je laki jack koji kosta kao teski. Dodatak na defense nije dovoljan da spreci da ga cak i najobicnije puske bez CRA unistavaju i oduvavaju mu ruke. A najskuplji je od osnovnih udaracha, i pritom njegov critical je potpuno beskorisan. Ako udaris soloa ili troopera, sa str 20 ubio si ga, pa crit nije bitan, a ako si puknuo jacka, onda critical u kome ce taj jack MOZDA popiti 1 dmg SLEDECEG kruga i nije tako bitan... uporedi sa jugernautovim critical freezom, ili "sedi dole" abilitijem ironclada....
Zaboravio si i u LOSu, znaci 6 inca front arc i LOS...
I da i ne... Naime META purgea mora da bude u LOS, a pogodjeno je sve sto nema fizicku prepreku izmedju sebe i bilea koji purguje (zid ili nesto slicno).
da ilustrujem

TTTTTTTTT
ooooooooooo

b1
b2

gde su
t- trencheri
0- smoke screen od trenchera
b1 i b2 bileovi.
Svi su u 6 incha i bileovi ne vide trenchere zbog dima.
bile 2 targetuje purgem bilea 1, i svi trencheri (uz bilea 1) su pogodjeni.
Nadam se da sam dovoljno razjasnio.

@ xclub : tu smo negde po top 5 :wink: :wink:
Jedino mislim da prejako rangiras t-heada, jer on jednostavno takodje sisa fokus, sto ne odgovara svim cygnarskim casterima (caine, siege, haley), za razliku od behemota koji uvek (osim sa karchevom) ima ta svoja 4 fokusa u prvih dva kruga, jer khadoranac jednostavno nema bas na sta da ih trosi do tad.
Takodje, kodiak ne moze da trci i prdi u isto vreme, a prdez mu je najmanji (za razliku od castigatora i deathjacka). Ali je zato all-terrain, i ima spinecrusher sa 2 open fista :D :D
Kao prvo ynas pravila mnogo bolje od mene, tako da cu da kazem da si u pravu. Ali ovo me buni... Purge (* Attack) - The bile thrall sprays out the entire contents of its guts, deflating and automatically hitting all models within 6" of the Bile thrall and in its front arc.

TO znaci da je aitohit kada se on isprdi iz sebe potpuno (bukvalno sve isprdi). Tu nigde ne pise da trazi metu.

A onda kaze Purge is a ranged attack.

MAlo je glupavo da moras da targetujes da on napravi 6 inca napad koji autohit all in his front arc. Glupavo mi je, sto ne znaci da nema zaista logike.
Image
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”