2a Edicija 2010

Moderator: Moderators

User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

cygnar :
Normalna haley : Ok, koji glupan je mislio da je temporalna barijera slaba, pa je resio da je vrati na bubble i pojeftini??????? , ah vise ne daje penal na spd, ali i dalje nemres chargovati.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
EHaley : cini mi se istom kao i ranije...
Stryker : poboljsan minorno, jer je dobio mat 7 ( sto je i trebalo). primecujem da je snipe skracen na max 4, ali sada kosta 2
EStryker : znacajno poboljsan. Izgubio glupost, ojacao mu se feat. Jedino overcharge radi malo drugacije, ali, +- tu je negde na istom....
Caine je znacajno oslabio. Nema flasha, nema pite, dobio thunderstrike... Primecujem da je Blur ZNACAJNO ojacan, na patnju celog cryxa (kome je to jedino vazno)...
Ecaine - manje- vise isti...
NEmo i ENemo... nikada ih nisam video, pa ne znam kako su se promenili...
Siege je znacajno unapredio spell listu, ali mu je feat oslabio, jer halvuje armor samo na PRVI damage roll koji neki model popije...
Kreja nisam video, pa ne znam
DArius je popusio deblji deo tompusa u cygnaru, cini mi se. Feat mu je retardiraniji, kao i full throttle, a crane je special action...
Lancer - prevara... kosta 6, a defiler kosta 5... ma nemoj...
sentinel - prevara... strafe rata 6 za 4 poena...
hunter... isti kao ranije, samo se malo podebljao i izgubio mini feat. ali to sto se podebljao mu zapravo znaci vise
Thorn... malo gori nego ranije
defender... meh, puska dobila +1 pow
ironclad : JEBE KEVU!!! (izvinite na psovci), ima cekic pow 18, mat 7, a tremor SE SADA MOZE BOOSTOVATI... za 7 poena... a slayer kosta 6... :roll: :roll:
CEnturion se pomalo zaglupeo, jer ono "ne mozes chargovati" je special action
Stormclad je veliki bog rata, sa snagom 19 i reachom i free fokusom
Thunderhead se zaglupeo... (ajde nesto)
Hammersmith je igriv, ali ga ironclad debelo zasenjuje po kvalitetu...
Ol' rowdy... stryker ce ga uzeti, ali ostalima je dovoljan i normalan ironclad
junior - isti
GMCA - skracen longshot
stormsmith - dzabdzabe, a i dalje isti... uporediti sa machine wraithom za smejanje
MAxvell finn - isti
Katy - ista
r2d2 - malo gluplji, ali i dalje brutalan, narocito sa haley
arlan strangeways - ne znam, nisam video
atgm - ne znam.. inferno je gori, ali su dobili longshot, i ne mogu da prze kortekse vise, tako da su verovatno gori
Longguneri... dobili +1 rat, ali izgubili CMA, to boli...
Stormbladei... uhhhhhhh kako su samo dobri, i biju i ppucaju, a sada moze da ih bude 12!!!
trencheri - manje - vise- isti, samo skuuupiiii
ali sada sve one trencherske kerefeke imaju AD
Sword knights : Dzabe. Kao Mehanitralovi. A jebu keve. Izmislili su nuklearnu fiziku za mehanithrallove
REndzeri... mnjeh
Stormguarda - jako skupi
Konjica- malo zaglupljena, ali i dalje su izvrsni
b13 - zaglupeli
Prekursori - pa manje vise isti, samo sto im spellward zavisi od jednog jedinog cike... ajde nesto za nas cryxe, a i ne mrze nas vise ...?
Sve u svemu, mislim da je cygnar mnogo bolje prosao od cryxa. Svi kojima je trebalo pojacanje su ga dobili ( stormbladei, na primer, i njihov jack), neke stvari su spustene : caine, snipe, longguneri, ali apsolutna prevara ostaju Ironclad, Lancer i Nova Haley... oh, hocemo li ikada videti kraj kornjaci pod mk2??? :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

Pendargon wrote:...
Coven - malo pati
Nemaju puppet strings, nemaju imprison i necrophage je izmenjen u nesto drugo tako da ima da se muce sa jedinicama.
Jaje im ne daje stelt kad su uz njega. Nema critical blindness na Stygian abbyss i smenjen mu power za 1.
Perfect conjuction ne daje sve bustovano vec menju cenu spella.
Skarre manje-vise ista, jedino sacstrike sada koristi base arm... ali sta sad
I zahteva LOS - moj im penis dobar drug ali to mi bas smeta.
ESKarre - pojacana ( trebalo joj je)
Sa budzeim dzecima jebe keve pogotovo sto epici vise nemaju limit u pojentazi.
Slayer je i dalje ubogo tulavo dete
Ali kosta 6 poena. 1 poen vise od pilica. Sad but true.
Harrower se znatno popravio (puca mu je postala bolja, a taj + na mat mu bas znaci). Jedino je skup
Kolektira duse u 5 od sebe.
Trasher radi tako sto se baca samo jedan atack roll za sve u melee range.
Nightmare je sad nas najbolji warjack, jer se cak poboljsao.
Ali ako se pomera pomera se pun movement ka preju.
skarlock isti
Ne - sad je WC attachment
bloat dzabe, i zaista treba nabaviti jos jedan model
Ne plasi ljude pitom ali ne moze biti knock downovan. Mislim da je to downgrade ali s obzirom na kolicinu ne-nestraha u igri tako je vise fer.
Tartarus - isti
+teror
-Beacon.
+arm
Rengrave - upropasten
komplet sjeban. dobio pucanje u meleeu i magicna oruzija, izgubio squall
darragh - upropasten
potpuno
bile tralovi - skuplji, ali isti
-def (krajnje nebitno - umirali su i vracace seopet)
kostaju ko jedinica bane thrallova
moj im penis dobar drug i za tu izvedbu.
raiderke - i dalje jadne
+ignorisu shield i shield wall
-nema kock down na rogovima
vestica must sa njima i u toj kombinaciji su bolje nego sto su bile.
Withershadow - ojacani??? u smislu da su jeftini, pa ces ih uzeti sigurno. A sto da ne?
-izgubili dismantle
+ biras kojeg dzeka dobijas
- komand bust
- ne ignorisu teren i modele
+ pupet strings rng 10"
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: 2a Edicija 2010

Post by Rover »

Kako oslabishe piratee :(
evo ukratko..
Bart je izgubio nekoliko abilitija, ali nista strashno
Fiona je izgubila sea legs, povecjan armor za malko, pojachano oruzje malo, magije oslabljene malo
Shae: sa njim nisam igrao, ali mi se chini da je ostao slichan sa promenom jedne magije...
Jackovi su slichni osim freebootera koji je izgubio chain attack..
Press gangeri nemaju vishe tough i cica ne radi nista
pirati ostadose isti
dek gun je isti
riflemani su isti
Walls je slichan, samo mu se nekim chudom vratilo oko(chitaj izgubio je na flafu)
comodor je chini mi se isti mada nisam igrao sa njim..
ajana i holt oslabljni
Bloorygan upropashcjen...bash
Bosun izgubio flying steel i izgubio deof flafa (dinamit vishe nije zanimljiv)
Hawk izgubila sea legs, object of desire jako jako jako oslabljen
Doktor izgubio zanimljive abilitije(opet flaf ne korsne stvari tipa supe...)
Master Gunner jedini solo koji je skroz isti
Meg oslabljena po meni jer sistem lok sad ima na melee oruzju a ne na ranged
Rockbottom izgubio par abilitija al mu ostale pare(shto je bitno)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Khador :
Butcher : znacajan napredak u odnosu na starog.
EButcher - znacajno nazadovao, ako je to moguce, jer je izgubio unnatural disaster, a zadrzao random fokus
Sorscha- znacajno zaglupela, uz izretardirani windrush i oslabljen feat...
Esorscha - tu je negde gde je i bila, uz bolji bond, ali bez swoosha of pain-a
Obican Vladimir se jako pojacao???? Ok, blood of kings je 4, ali feat mu je bolji i dobio je fantasticnu stvar u vidu abilitija blood boon???? Jos jedan od onih WTF momenata, kao za Haley
EVLad je i dalje baja, ali mu je feat oslabljen BAS onako kako sam ja predvideo.Go me! \:D/ \:D/
Irusk je tu negde. Difficult ground nije dobar kao i ranije, ali sada mu feat radi i na jackove...
Eirusk je isti
Karchev... mislim da je i dalje jednako jadan. Izgubio je curtain (koji mu je bio jedini dobar spell), a dobio je... ummm... svasta nesto, cini mi se, uglavnom beskorisno... osim spreja koji knockdownuje, to je kewl
Zerkova : jednako jadna :-D
Vestica : ojadjena
DEstroyer : isti, samo skuuup
Juggy - baja
Marauder : napokon igriv
zerker : isti
DEvastator : isti, samo su mu ruke snage 16... prevara za 9 poena (bio i ostao... :roll: :roll: )
Kodiak - znacajno poboljsan sa obzirom na to da su mu ruke sada snage 16
Behemot- isti
Sprigan - jako unapredjen, ali i dalje pitanje je da li uzeti njega ili devastatora ( sto je uvek i bio problem)
Beast : malo zaglupljen, ali i dalje manje-vise isti... :-D
Drago : preskup ako nisi vladimir, znaci, kao i do sada...
Manhunter, jozef, kovnik - isti
Drakhun : cini mi se da je dosta izgubio. Nedostatak flying steela jako boli, ali sada nikada ne moze biti knockdownovan (uh, velika mu stvar kada ga dismountujes). A i za 6 poena mozes imati skoro Jacka, bre...
FEnris :isti
Pas se zaretardirao
Yuri tu i tamo ( izgubio health, dobio trasher??)
Doomreaveri su i dalje preskupi za njih 6
Iron fang pikemeni zaretardirali, nema vise CMa (a izgubili su i fearless, kao i vecina non-cryx jedinica).
Man-o warci isti
Widowmakeri malo zaglupeli, sa obzirom na razliku u advance deploymentu
wintergarda ista
ternioni isti
uhlani su pathetic (a ja mislio da su soulhunteri losi.... i opet vise nisu fearless)
kositi su isti
assault komandosi isti
mortar je bolji???? (ok, ali zaista...)
DEmo korpsi su isti ( tj, i dalje odlicni)
Great bearsi : ojadjeni
Kajazi : ojadjeni bez underbossa, sa njim manje-vise isti, ali onda jako skupi

Sve u svemu, khador je jako udaren po glavi, slicno kao i cryx. Mada, i dalje imajo neogranicenu kolicinu weaponmastera, sto u novom okruzenju sa viskom jackova uopste nije lose...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

polako, momci, jos nisam stigao do mercenarija :-D
Drago mi je, Nikice da se slazemo po pitanju nasih malih leseva :D ; The minions of lord Toruk shall prevail nevertheless :-D
odoh da citam protektorat, pa onda mercove :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Posto me protectorat smara ( jer ga najmanje poznajem), prvo mercovi :

Magnus : tu negde, isti. Nema vise double clap, a i spelovi su mu tu negde isti
EMagnus : mnogo bolji. Bolja spell lista, a armor piercing na pesnici koji se da bustovati je mama
Zadrzao je stari fit, sto je fenomenalno.
Gorten - isti
Durgen - ne znam
Ashlynn - jako slicna, samo je dobila admnition ( sto nije mala stvar)
Fiona : oslabila : izgubila je mnogo cool abilitija, a i feat joj se retardirao...
BArt je izgubio par pravila, ali je promenio spell listu na bolje, i , s' obzirom na njegove inherentne osobine sa jackovima, i odlican feat, postaje zapravo bolji...
Shae se, cini mi se, pomalo poboljsao, jer je sada njegov coup de main stackable sa mini-featom sea dogsa, a i spell lista mu je malo poboljsana. Mada, ostao je manje- vise isti
Renegade je isti, sa tim sto je izgubio spec osobinu testere, koja je postala sustained. Jos bolje, ako mene pitate... i dalje je zao mali jack. I magnusa vise ne boli glava kada chaneluje !!! JEEEEJ!!!
Talon : i dalje je govance, ali je jeftin
Vanguard : isti
Bucaneer : baja jer je dzabe. Samo 3 poena!!!
Svi gunzecovi su bili i ostali mame za 3 poena!!! (eh, a cryx bonejack je 5... a renegade 6... kako pilici placu :cry: :cry: :cry: :cry: evo dobrovoljno menjam sve pilice za renegade za moju denny :-D)
Patuljacki melle jackovi : i dalje meh... isto sto i ranije
Mangler : i dalje baja bajone
Mula : ista
Nomad : NAJBOLJI JACK U IGRI!!! NAPOKON JE DOBIO REACH!!! HOCU IH HILJADU!!! ( evo, sedim i gledam mog slayera kako i dalje place na polici...)
Freebooter - a sto bi ga neko uzeo pored nomada?
Mariner : isti
Glupa Eyriss je postala fearless... govno...
REinhold isti
Gorman bolji (rust je aoe), i dzabe (2 poena????)
Rupert je sada idiot
Bokur se opako zaretardirao, ali je i dalje pristojan ( u smislu da je sada normalan, a ne ubica iz dimenzije x)
Kell je isti
Bradigan je mnogo, mnogo gori...
Bosun je slican - flying steel i - dinamit
Meg ne znam...
Doc je isti, samo manje debeo
Hawk se raspala, ali totalno
rockbottom je isti
Master gunner je bolji ( +2 na damage rolove, umesto na POW)
EEyriss je pojeftinila i i dalje je pain in the ass za cryx, i bas-me-briga-idiote-sto-nisi-poneo-obicnu za sve ostale
Orin je isti
Stanis se zaretardirao. Ok, jeftin je i sada zapravo moze nekoga da udari, ali nema charge +5 naredbu vise, jednio zasta je bio dobar
Crno tulavo dete mercenarija Boomhowler i ekipa su sada bogovi rata, ali bukvalno!!! (nekako sam znao da ce se to desiti... :roll: :roll: :roll: )
Herne i jone se zaglupeli
Nazalost, Sam i devildogsi su i dalje jadnjikavi...
Ima neka greska u pdf-u pa se croovi ne vide dobro, ali cini se da su isti
Nyss hunteri su izgubili pitu, ali dobili cra , sto moze da bude bas dobro, s obzirom na promenu igre. Jedino su bas , bas skupi...
Highshieldovi su bas jadni
ali zato su patuljci sa's chekici bas mamojebni :-D
ZASTO, ali ZASTO je bilo neophodno retardirati steelheade???
HA! i aleksia se zaglupela, i vise ne moze da mi preuzme jedinice. i sada je unit sa glupim rizenima, i skracen joj je domet. Take that!!!
Komodor top je skup (4 poena), ali sada uvek ima rat 8!!! 8O 8O inace isti...
Ayana i holt su sada samo smesna verzija kurta rasela sa dva pistolja i cudna elfica. :lol: :lol: :lol:
Press gangeri su ekstremno nesposobni...
sea dogsi su skuuupi, ali generalno isti... ostaju velike ubice pesadije, ali su apsolutno nesposobni protiv bilo kakvog armora, sto ih, sa promenom mete, cini potpuno redundant, i nyss hunteri ih uvek i kompletno odmenjuju...
I za kraj, naravno, Steelhead konjica je ocaj, za 10 poena za unit, i totalno retardirani set pravila... dodje mi da placem...

Da rezimiramo : Mercovi ostaju majubogiji od ubogih, ali su popili mnogo po tintari :
Jackovi su se unapredili ili ostali isti ( na + listi su naravno,gunzecovi, Nomad, Mangler i buccaneer), Boomhowler je baja, dok su stilhedi, i pirati totalno ojadjeni (zasto, o zasto????)
takodje, ojadjeni su i modeli kojima je to bas trebalo ( a&h, Aleksia), ali ne i eyriss.. :evil: :evil: :evil:
Mislim da ce moj thalion charter jako tesko igrati nakon ovog udarca... Osim ako, naravno, shae ne resi da se proda svim mercovima :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Bathory »

Posto sam uspeo da obrisem post o detaljnoj analizi menotovih jedinica, samo cu ukratko:

Pojacani Avatar, Sunburst i pomalo Reznik. Vilmon ostao isti i dao paladinima impervious wall. Sve ostalo je ostalo isto ili nerfovano. U kom pravcu se igra krece mozemo ocekivati plasticnu igru sa vise modela u stilu 40k. Veoma sam razocaran pojednostavljenjem, kao i debilnim znakovima.
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: 2a Edicija 2010

Post by Rover »

zapravo svi piratski modeli(i warjackovi i neki soloi) su pogubili sea legs... bzvz
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

Great just started collecting Menoth and got my Zealots painted. Now they are crap. Superb!!
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

FGSerbia wrote:Great just started collecting Menoth and got my Zealots painted. Now they are crap. Superb!!
...so when can i return Daragh?
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

Resurrection wrote: ...so when can i return Daragh?
Cough, cough, splutter. Don't mention the 'r' word.

Has everyone seen the ruling on min/max units? No more 8 man squads. This is the first thing I have read that has really disappointed me today.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Bathory »

Evo i malo dopuna za menoth:

High Reclaimer i Testament, obaraju rekord po kolicini spelova=4. Takodje vise ne uzimaju duse kada ubijaju svoje jedinice, nego samo kad neprijatelj to cini, tako da ih to fakticki pretvara u 2 najbeskorisnija castera u celoj igri.
Zealoti su oslabljeni, nema ubijanja svojih modela zbog bonusa, tako da vise postaje besmisleno voditi ih, jer, pod pretpostavkom da se AOE efekat resava simultano kao i magije, posle uvodnog pogotka magijom ili pucanjem, ostaju, recimo 2,3 figure. Takodje snaga bombi je oslabljena pa bukvalno postaju beskorisna, ruzna i jadna jedinica. Jedino da se iskoristi novo pravilo da moraju da budu u formaciji sa liderom, tj na 9 inci od njega, tako da zauzmu pola table (mislim da je ovo pravilo retardirano posto jedinice mogu da se rasire nekih 16-18 incha po tabli, sto AOE cini nepotrebnim). Kao da je ovo radjeno da bi jedna armija sa gomilom pusaka velikog dometa imala prednost. Hmmm, ko li bi to mogao biti....

Idriansi oslabljeni, ostalo im assault&battery, dobili CRA, mislim da ih je i trebalo oslabiti, nisam ih mnogo koristio tako da ne mogu da kazem puno o njima. Ne deluju toliko lose.

Ostalo manje vise isto, eKreos postao debil, kao i eSeverius, osnovni su ostali dobri, Reznik i Feora dele close combat spell, Amon popravljen, Harby moze da chaneluje (nisam siguran da li moze da koristi Doc-a). U sustini ujednacili su sposobnosti svih jedinica i jackova, sto me jaaako podseca na davni prelazak pravila u 40k sa detaljnih pravila (ako se neko seca pojedinacnih pravila za svako oruzje, vozilo, itd) na pojednostavljenje koje je kasnije nastupilo.

Ali ipak moj favorit, koji oslikava nacin rada ove firme, je SUNBURST. Od predmeta sprdnje postao je najbolja artiljerija, 16 incha pow 16, aoe 4. To samo govori da im je, nazalost, jedini cilj da zarade i navuku decicu da se igraju.
Mislim da su sledece na redu prepainted gumene figure, a onda kupovina firme od strane Wizards of the coast :( :(
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

The general concensus is that most factions faired pretty well. All had units that were gutted but only Cryx got really hit as they relied so heavily on units. I still can't believe that not only did pVlad not get weakened but he's actually better than before and now costs the same points as say Kraye or nemo. Khador can't really complain.
I don't really think Cygnar did well at all as Storm Lances, Sword Knights and Precursor Knights all got slapped. It really is only a handful of jacks and stormblades that came out OK.
I do feel most for Mercenaries. Steelheads (both cavalry and infantry) have been hit (forfend gone and Cav ridiculously expensive). Dwarf units lost some abilities as did bokurs (fair enough on the second one) and the Nyss hunters become expensive. A lot of the cool character units and solos got nerfed too. Running pure merc forces will be harder.

It's going to be very interesting seeing the play test results from across the globe. Has anyone got a test booked?
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

I can't stop chuckling when I read the PP forum. The complaints from the cygnar players that have play tested are great.
A player decided that the B13 are only useful now as a DEF 15 speed bump and was running them upfront to protect his warjacks from charges. I love the way another play is evicting Old Rowdy in favour of the Iron Clad. This playtesting makes for great reading.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Pa zar ti Momo mislis da ja dzabe imam 2 Sunbursta :D . Znao sam ja od pocetka da ce oni kad tad biti najbolji :wink:
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

FGSerbia wrote:
Resurrection wrote: ...so when can i return Daragh?
Cough, cough, splutter. Don't mention the 'r' word.
Rape?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

I think he ment Rihanna. Terrible, what the kids listen to these days.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Durgen je postao bolji. Ima feat koji radi nesto, ima Inhospitable Ground (koji nije dobar koliko je bio zbog jurisanja preko terena ali boze moj), nema ogranicenu municiju... Igracemo se.

Sta su sve argumenti u prilog zaglupljivanja igre?

- Uniti mogu biti samo min i max size
- Mnoga specijalna pravila modela su pojednostavljena
- Pojednostavljeno je racunanje poena
- Unit Leaderi su zameljivi
- Promenjena pravila za unit formacije
- Pojedini modeli/jedinice su zaretardirani
- Neke stvari koje je trebalo da budu oslabljene nisu (disruptor bolt, temporal barriere)

Pitam zato sto meni igra ne deluje zaglupljeno. Tj. pojednostavljenja mi deluju kao da idu u prilog lakse igre, bez nekog posebnog uticaja na kompleksnost.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

zaboravio si osnovu svega : pilici su preskupi, a khadoranci su i dalje svi weaponmasteri :wink: :wink:
Salu na stranu, sunka je u pravu. Igra nije pojednostavljena, jednostavno su izbacili dosta nelogicnih stvari ( out-of-turn aktivacije... kojih je bilo milion), ili dobijanje direktnog profita od ubijanja svojih modela.
I naravno povecali prodaju : jer : na 50 poena (koliko je ekvivalent 500 poena "po starom"), mi sada za pirate fali jos minimum 13, a ranije sam imao knap. Fali mi jos minimum jedan jack za magnusa (nomad najverovatnije, jer je sada awesomecool). Takodje, treba mi i seether za cryx ( a mislio sam da ga nikada necu uzeti... srecom, imam dva stalkera nasledjena od dr. vladana, kao i reapera). A i boomhowler je sad baja...

Takodje, ima tui jos mnogo stvari koje nismo jos videli, kao nova LoS pravila, neki "shake" rezultati i statijaznam. A , takodje, ovo nije finalna verzija, vec nekih 90 % promena...
Vreme ce pokazati.
Mene licno jedino bole cene pilica, koje verujem da ce pasti. Niko ne moze da me ubedi da je 5 lancera = 6 pilica. Uzeo bih lancere UVEK, jer lancer je jack, sa armorom, defensom, i cool abilitijima, a pile je antena sa nogama. Baneovi su zasluzivali nerf, kao i idrijanci, i yuri, i zeloti, i longguneri i drakhun. Revenant crew, drudgevi i ostali shit je ionako shit... bio i ostao
Jedino, nesreca je sto su deblji kraj sticka popusili i steelheadi, soulhunteri i highshields, pirati kao i mnogi drugi.... a recimo f*cking eyriss postane bolja. :-?
A mislio sam da sam gotov sa kupovinom za warmachine. ... :lol: :lol:
Srecom, dovoljno sam veliki freak pa sam pokupovao sve za cryx (sem naravno, necrosurgeona i seethera, koje cu izgleda sada morati kupovati... :roll: :roll: )

edit : cini se da su ovo definitivno nekompletna i test pravila , koja ce se ITEKAKO dopunjavati, JEr :
Mnogim warcasterima nedostaje spelova. Mnogi 7 foc warcasteri imaju po 5 spelova, dok neki imaju 7. Takodje, ako pogledate, mnoge ability karte nisu kompletno popunjene, vec su kompletno prazne (kao pGoreshadova, na primer, nema objasnjenja oruzja, nema nista...). Ocekujem dodatke i promene u poentazi i dodatne ability-e...
Last edited by Pendargon on Tue Apr 07, 2009 10:53 pm, edited 1 time in total.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Zaglupljivanje je malo derogatoran termin sa stanovista onoga kome se to sve ne svidja, ali mislim da bi to svakako mogli da nazovema izmenama koje sluze mass appeal faktoru. Vecina toga je meni pozitivna promena. I onako sam ciljao da za unite koje vodim ubacim sto je vise jedinica moguce i uvek me je nerviralo preganjanje sa sopstvenom listom za 5 poena gore-dole (a pravim vojsku od 500 poena i ne vidim kako ce svet da propadne ako izadjem sa 504 poena). Rebalansiranje je vec drugo pitanje ali mislim da je Shunka u pravu da ne treba mesati kompleksnost i tezinu pravila. Kompleksna pravila su pozeljna, teska pravila samo odmazu. Ako mi je lakse da sastavim listu i izracunam poene, a na stolu nemam uskracene mogucnosti, to je pozitivna promena.

EDIT:
Pendargon wrote:Mene licno jedino bole cene pilica, koje verujem da ce pasti. Niko ne moze da me ubedi da je 5 lancera = 6 pilica.
Mislim da treba imati u vidu da balans nikada nije znacio da jedinice izmedju razlicitih frakcija uvek imaju objektivno komparativnu cenu. Neke frakcije imaju laksi pristup neki mstvarima od drugih frakcija. Balans nas zanima u toliko sto zelimo da svaka frakcija, sa svim olaksanjima i otezanjima koji su njoj specificni, dobrom igracu sa dobrom listom daje iste sanse za pobedu. A to je ipak mnogo kompleksnija stvar od uporedjivanja cena.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Pendargon wrote:ili dobijanje direktnog profita od ubijanja svojih modela.
Nije izbaceno charge-ovanje svojih modela za dodatnih 3 inca movementa. Potez koji sam redovno koristio sa Sorschom (i ne samo), a nema nikakvo zdravorazumsko objasnjenje. No Warmachine nikada nije imao zdravorazumska pravila tako da je to OK.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

Procitajte moj post od pre mesec dana:

1. Pojednostavice pravila
2.Sve jedinice postace jeftinije u poenima
3.Sta je radilo vise ne radi

Usput, za Kador:
menhanteri su u stvari ojacani jer se sada vode dva bez Jurija a potpuno su isti, meni se drakhun ne cini previse oslabljen jer je pojeftionio + bez dimaunta kosta samo cetiri poena, iron fangs su isti + imaju cma samo se to kao i stealth i gomila toga vidi po malim znakovima pored imena ali najbitnije Bucher rulaaa a epic Ajris se sada vodi na bilo koju poentazu.
ImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: 2a Edicija 2010

Post by arborsomniorum »

НОмад је прејефтин, а предобар. Сада са дохватом, а толико јефтин, драго ми је што сам га купио, иако сам га купио само због фигуре, не и за игру.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Ja sam ga kupio jer ga je Rick imao u korpi sa popustom, a ja sam imao neke pare u dzepu. I onda sam mu skratio mac. Sad moram da smislim kako da ga produzim.

Uzgred, procitao sam novu Temporalnu Barijeru i meni se svidja! Nema pola kretanja, a to me je najvise nerviralo u partijama protiv Haley - i tako se moji dzekovi vuku 2 inca po krugu...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Btw, na osnovu prvog citanja cini mi se da je novi Amon Ad-Raza najbolji Menitski warcaster u novoj ediciji... 8)
Ozbiljno...
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Pendargon wrote:Btw, na osnovu prvog citanja cini mi se da je novi Amon Ad-Raza najbolji Menitski warcaster u novoj ediciji... 8)
Ozbiljno...
Знао сам :)) Јел му остала синергија?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Re: 2a Edicija 2010

Post by Krunkova »

Pendargon wrote:Btw, na osnovu prvog citanja cini mi se da je novi Amon Ad-Raza najbolji Menitski warcaster u novoj ediciji... 8)
Ozbiljno...
Na 35 poena možeš izvesti komotno 8 light jackova pa je to jaako prijateljski :mrgreen:
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Sinoc smo moma i Ja probali MK II po prvi put.
moram reci da sam, u osnovi, jako zadovoljan.
Evo nekoliko zakljucaka : igrali smo na 35 poena, sto je po starom znacilo da moja armija ima oko 570 poena, a momina oko 470-500. Ja sam imao znacajno vise poena od mome, jer sam imao 3 warjacka, a moma samo jedan, te sam vise profitirao u opstem smanjenju cena. Mislim da ce novi standard bii oko 50 pts, sto ga stavlja negde oko starih 650-680 poena, sto je taman da imas sve sto ti treba, bez da se kloguje sistem.
Utisak dva : Igra tece jako glatko, i i dalje je to onaj isti warmachine koji smo voleli. Ja sam igrao sa steelheadima, on sa menothom, i meni bar, sistem se cini mnogo bolji. RAnije, samo bih pogledao u njegove idrijance +ua i bombase + isus i slegao ramenima kao merc, ali sada sam imao fighting chance. Zeloti su i dalje neprijatni, mini feat im daje da budu imuni na melle i ranged, a kako kod mene jedino warcaster ima magic, to mu je doslo skoro na isto. I dalje zabombavaju pesadiju za sve pare, a sada i kada im ubijes sefa, on se vrati, pa uvek imaju pesme. Jedino nema onog da ubijaju svoje, sto je sve sto mi je trebalo. Idrijanci su mi maltretirali jacka sa CRA, (njih trojica, pow 16!!!), a novi paladin of the wall je neverovatan pain in the ass. Znaci, Over-the top zle stvari su se samo malo izmesale, izmenile, ali su i dalje tu. S tim sto je sada sve resivo, samo ti treba mnogo resursa :-D
Utisak 3 : Warjaci su dobili znacajan boost. Moj Mangler je preokrenuo partiju. Prvo je jednim udarcem ubio 6 idrijanaca!!! (jedan boostovani to-hit roll na circular strikeu :twisted: :twisted: ), onda je to isto uradio konjici (ostao jedan konjanik), onda je testament vratio mrtve konje koji su ga chargeovali, i nakon sto je popusio charge 3 konja, ostao je na jednom poenu korteksa!!!!, i onda je probao OPET da ih ubije circular strikeom (boostovao to hit za 2d6 :lol: :lol: ), i uspeo bi da nisam baci 3 na to-hit rollu. :-D. Za jackove se doima da dokle god ne padne korteks (nesto kao spirit za warbeaste), sve je manje-vise cool.
Sve u svemu, prijatno sam iznenadjen. Definitivno, sistem se priblizava hordi, u smislu da se sada ZAISTA isplati imati teskog jacka, i jedan-dva laka. Jos playtesta je potrebno, ali za sad sam zadovoljan :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Bathory »

Slazem se sa Duletom. Glavni utisak je da Warjackovi postaju osnova (valjda je i tako prvobitno i bilo zamisljeno) armije. Tesko ginu, tj upotrebljivi su mnogo vise nego pre. Sto se tice pesadije, postala je dodatak a ne osnova vojske. Recimo, ziloti su sad na nekom svom realnom nivou, smrt za pesadiju ali ne preterano dobri protiv vecine jackova, sto je ipak realno, imaju solidnu zastitu ali ne i preterivanje iz MK I perioda. Idrijanci su jos uvek dobri, teziste im se prebacuje na shooting, ali su preeeskuupi, tako da jedino imaju neku korisnost sa Testamentom zbog dodatne zastite. Paladini su sada odlicni, ne preterani ali dobri taman da se ne mogu ignorisati.

Za sad, mogu reci da sam zadovoljan sa novim pravilima. U sustini, poenta je da se treba navici da su sada drugi modeli dominantni, nista drugo.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Sad sam uzbudjen kao debelo dete ispred cokoladne torte posle citanje reporta i opet mi se vratio entuzijazam za sakupljanjem Menoth-a. :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:Sad sam uzbudjen kao debelo dete ispred cokoladne torte posle citanje reporta i opet mi se vratio entuzijazam za sakupljanjem Menoth-a. :D
Ako hotjesh da ih provozash - pozajmitju ti shta otjesh :)

Inache, gledao sam sa Rickom Mk2 pravila i svidja mi se to shto vishe nema frikombinovanja sa jedinicama. Tj svidja mi se shto imash samo half i full kao opcije, a ne "skinutju jednog ovde, dva ovde i uguratju neshto ovde" ali da, Idrijanci sa svime su 11 poena. Mislim da je to besmisleno ogroman nerf, ali shta sad. Mozhda ne bi bilo loshe da ubace i "izmedju" varijantu, al shta sad. Meni se i dalje svidja ovako.

Ad-Raza je blesav i chini mi se da ima realne shanse da dobije epic varijantu uskoro (kolko mi se chini, uvek se epik varijante pojavljuju po jachini/masovnosti korishtjenja, al mozhda greshim) za koju se inache nadam da netje upropastiti model-wise :) Sve dok ima sinergiju - dobar je on momak.

Josh samo malko da ispeglaju cene (tj da ih usaglase) i sve je kul :) In theory.

P.S. ovo je trebalo da se postuje juche al postho me je spamhaus blokirao iz nekog razloga... jbg :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Kada ce i da li ce novi epici izlaziti - nije izvesno.
Do sada su pratili sledecu formulu - prvi epici su 2 "signature" castera iz Prime-a (Vlad i Sorscha, Stryker i Haley, Kreoss i High Reclaimer, Asphyxious i Deneghra), onda treci caster iz Prime-a (Butcher, Skarre, Caine) i na kraju jedini caster iz Escalationa (Irusk, Nemo, Goreshade). Jedini izuzetak su Feora i Severius koji su zamenili mesta zarad razvoja plota.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

Darius—Modify the Fortify spell to prevent Push and Slam effects.
High Reclaimer, Testament of Menoth, and Reclaimer Solo – Change ability wording to allow gathering of souls from models destroyed by continuous effects.
Idrians—Reduce unit point cost to 6 minimum/10 maximum.
Assault Kommandos – Modify the Cumbersome rule to allow Assault & Battery to also function much like the old Fumigate order.
Kovnik Markov—Add an ability to reroll failed command checks for his elite cadre.
Vlad—Alter Wind Wall to affect non-magical ranged attacks instead of all ranged attacks.
Terminus—Add the Pitch rule to the Scything Claw and change the target restriction of Ravager from a friendly warjack to a model in Terminus’ battlegroup.
Defiler—Change RNG 10 to RNG SP.
Nightwretch—Add Powerful Attack to the Doomspitter.
Hammerfall High Shields—Add the Combined Ranged Attack icon to their stat line.
Press Gangers—Add the Tough icon to their stat line.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Jeeej!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Cini mi se da smo propustili dodatak na Mk2 koji je izbacen 10 aprila. Odnosi se vecinom na LOS i unit foramtion (cini mi se da je sve mnogo jasnije, narocito aktiviranje jedinice sa sve pripadnicima van formacije). Izbaceno je i dogovaranje oko visine elemenata terena, tj. tereni su visoki onoliko koliko jesu.
By the way, Bojane, konacno je usao u pravilo nacin na koji smo odredjivali LOS za napadaca sa brda, tj. veliko postolje prekida LOS ka malom postolju iza sebe iako je napadac na brdu \:D/
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Evo ja sam danas prvi put odigrao partiju u Mark II. Sa Zerkovom protiv Gortena i ekipe koje je vodio Damjan. Svelo se na to da je mene htela kocka i khadorski jackovi su rastavili patuljacke jackove, a Bokur je prebio skoro na smrt svog klijenta Gortena zbog spellcasting-a Zerkove... Doduse glavni problem je bio sto se Gorten zaglavio medju cekic-patuljcima i nije mogao da iskoristi svoj feat kako valja.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Knight »

Jedna molba - dajte opet link za skidanje pravila mrzi me da kopam :)
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Army bookovi za MK2 izlaze po sledecem redosledu:
Cygnar
Khador
Protectorate of Menoth
Cryx
Mercenaries
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Znam :cry: :cry: :cry: :cry:
Cryx je pukao u rampageo, igrali smo na sve ili nista za prvo mesto, ali su nas poslednjeg dana izdali trolovi i dali cygnaru pobedu, a mi smo ostali samo sa gallowswoodom... :-(
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

Neki lik sa PP foruma wrote:Just a quick check, after getting the Retribution book today I've found that the book versions of Eiryss have lost the Magical Weapon on her Crossbow that she had in the Field Test.
Takodje je izgubila i weaponmaster.
Image
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”