2a Edicija 2010

Moderator: Moderators

User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

2a Edicija 2010

Post by Bathory »

Eto i to docekasmo...

http://www.privateerpressforums.com/ind ... pic=171332

I da se molimo da sistem ne uproste kao 40k, ili da krenu sa rotiranjem dobrih jedinica kao u whfb....
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Infernali sada namerno sjebavaju tumacenje pravila, kako bi ubedili ljude da je nova edicija neophodna :wink: :idea:

A sada ozbiljno - meni ovo deluje kao dobra vest. Samo mi nije jasno kako ce WM II da funkcionise u kombinaciji sa Hordama dok i njih ne obnove.
Uzgred, nesto mi se cini da necu kupiti faction deck ove godine...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

Hmmm, maybe I won't put my Stormclad on ebay this summer....
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Pa... they had it coming...
Poslednji rulinzi su postali prekomplikovani i nelogicni, i temeljan revamp pravila je bio neohodan.
Nadamo se da nece usrati :-D
Sa druge strane, ja imam skoro sve od cryxa, pa cu mozda i docekati da upotrebljavam svog slayera i Reapera :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Hmmm... Mozda nece moci da se trci i da se forfeituje akcija?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Da uzmem i ja one golishave ribe onda? :D

Nego, kad pre izbacishe i FAQ za to... Evo, vidim, dzhekovi tje postati "upotrebljivi" ... Hm, shta god da to znachi, dobro je po mene :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

http://privateerpress.com/WARMACHINE/mkII/

Sta god da se desi znam da ce nesto da mi pokvare.
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

Hmmm, given that almost all of the models for Legends are out do you think there will be a new book out before 2010? I wonder what this bodes for the release of the Retribution?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

If you folks will allow a tortured civil army man his moment of gloating - I called it! I fraking called it! Even before Legends! 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Pa realno, nisi ni ti izmislio toplu vodu ovde. Kad su je sad objavili sa datumom od 2010, verovatno su je krchkali od 2008 ili ranije. Najlakshe je retji "bitje druge edicije" jer to pre ili kasnije mora da se desi :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

You will not diminish my triumph! :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

U skladu s mojim dosadasnjim iskustvima desice se nesto ovako:

Dostigli su neki maximum modela i pravila a firma zivi od prodaje figura - znaci stize sledeca edicija. Obzirom da, za razliku od znatnog dela nas, igraci napolju mahom imaju modele koji nesto rade dobri modeli ce biti retardirani a modeli koji su do sada belezili najmanju prodaju ce iznenada postati mnogo dobri!
Ono sto me brine je ideja "sirenja igracke populacije" : manje statova, manje posebnih pravila, manja kompleksnost - manje razloga da igram warmachine a ne recimo 40K.
ImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

mladjano bugarce wrote:U skladu s mojim dosadasnjim iskustvima desice se nesto ovako:
...
Mislis dosadasjim iskustvom kad je Privateer manjao pravila za Warmachine?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by Duc d' Elchingen »

Resurrection wrote:
mladjano bugarce wrote:U skladu s mojim dosadasnjim iskustvima desice se nesto ovako:
...
Mislis dosadasjim iskustvom kad je Privateer manjao pravila za Warmachine?
Ne nego iskustva u fantazijskim sistemima zatvorenog tipa.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Ne, nego ostale kompanije...
A prebacili smo ih mnogo preko glave : od gw-a preko Rackhama...
Medjutim, malo simplifikacije i razjasnjivanja pravila nije naodmet, kao i par prekopotrebnih errata. Zaista sam imao osecaj poslednjih par meseci da je sistem ozbiljno poceo da im se urusava, jer kada vise ne mozes bez 5 errata da objasnis kako radi jednostavna stvar kao shieldwall, onda je ZAISTA vreme za promenu.
Ja, za pocetak, se radujem promeni.
Naravno da ce neki modeli koji su vladali dominantno MORATI iti malo spusteni u snazi, jer su jednostavno bili previse dobri za svoje poene (Drakhun, Bane knightovi, Raptori, seraph, Mortar, Longguneri, Zealoti...) zar vam zaista nije pomalo muka sto ih vidite u svakoj f*ing listi datih armija? Sa druge strane, zar ne bi bilo lepo ponekad videti (bez padanja na dupe od smeha) Reapera, Revenant crew, Stormbladeove, one silne menotske egzemplare sa krosbowima, Devil dogse i ostale failure jedinice koje je PP izbacio?
Poenta ovog malog ranta jeste, da se iskreno nadam da ce rewamp pravila biti u smislu da ce, na primer, bane knightovi malo poskupeti (npr na 14 poena po modelu), a da ce reaper pojeftiniti, dobiti +2 incha na range i mogucnost da vuce velike modele, Ili, da ce drakhun moci biti knockdownovan, a devil dogsi dobiti +3-4 incha na pucanje i dismantle kao osobinu, a ne : Drakhun poskupi beskonacno i izgubi weaponmaster i flying steel, a assault kommandosi pojeftine i dobiu xyz super osobina... (posto je to trend kako gw radi nove edicije...)

Zivi bili, pa videli...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by Duc d' Elchingen »

Pendargon wrote:Ne, nego ostale kompanije...
Na to sam i mislio...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Ma ne, odgovarao sam na nikicin post, a tvoj je uleteo izmedju :-D. Slazem se :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Resurrection »

Duc d' Elchingen wrote:
Resurrection wrote:
mladjano bugarce wrote:U skladu s mojim dosadasnjim iskustvima desice se nesto ovako:
...
Mislis dosadasjim iskustvom kad je Privateer manjao pravila za Warmachine?
Ne nego iskustva u fantazijskim sistemima zatvorenog tipa.
Shvatio sam relcaiju sa GW i Confrontationom ali htedoh skrenuti paznju da takva generalizacija nije na mestu.
Sta bude bice, a vec od aprila cemo znati da li da bataljujemo WM ako nam se ne svidja pravac promena.
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

Nemam ja problem s tim sto ce neki modeli promeniti osobine(zato i imam sve modele za Khador + volim da igram mnogim modelima koji se smatraju beskorisnim: ass. komandosi, winter garda, Karchev, Epic Sorcha, Fenris, kuce )

Mene mnogo vise brine ciscenje pravila na sledeci nacin : npr. jackove cemo ojacati tako sto ukidamo sisteme pa jackovi u stvari imaju 26-36 hit poena ili problem sa formacijama resavamo tako sto ukidamo formacije i svi modeli u svakoj jedinici treba da su u 2 incha jedan od drugoga i sl.

GW je nekada imao mnogo kompleksnija i zanimljivija pravila nego sada ali su kada su krenula da se urusavaju problem resili drasticnim pojednostavljivanjem.
ImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Sumnjam da ce ukinuti sisteme, samo valjda nece jack-ovi da se gase pre nego sto je svaki poen potrosen. Mislim, cinjenica da Hordes i dalje treba da bude kompatibilan sa WM bi trebalo nesto da govori, a to je da nece biti drasticnih promena u osnovnoj mehanici. Mozda me je Hordes razmazio, ne znam, al' nekako mi je svo vreme (otkako probah Hordes) ideja WM-a bila strahotno mucna. Igra o ratnim masinama u kojoj ratne masine ne rade nista. Odabiram optimizam glede nove edicije. Stavise, prizeljkivao sam je.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Bilo shta shto jackove chini boljim no shto vetj jesu je po meni dobra stvar. A ni pojednostavljenje nije na odmet, sve dok ga ne spuste na skup pravila "ovako se bije, ovako se bezhi, have fun now" :)

@Dule: mislish na Errante. Zanimljivo, ja njih imam u ... tretjini svojih teoretskih listi koje nisam izveo do sad. Dobri su, al su skupi majku im... I super su uz menotskog draguna. I seneshale.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

MK2 info

Out of turn Movement and attacks have been limited. -- sjajno--

Based on size of game Warcasters and Warlocks will be included for free.--- i ovo je dobra ideja, a pritom i dobar marketinski potez,jer ce ljudima trebati vise figura---

Warcasters come with a variable no of warjack points. --- sta? limit na kolicinu warjacka koju mozes da izvedes...? lame...---

Rough terrain no longer prevents charges.---?????----

Cards redesigned

Warjack Shields and Open fists increased in POW ---ok, ocekivali---
All Factions have mechanics. ---- hvala bogu, mada nije bitno---
Warjack points costs changed to be more proportionate compared with units. --- hvala bogu---

Unit members are in formation if the are within the unit leaders command range. --- ovo je tupavo. moj bloat i khadorski mortari ce se radovati. Da ne pricam -- kako da nabijes pun unit mechanithrallova u 6 incha???---

Most unit leaders have the same stats as thier troopers. ---ok--
All units behave in a manner similar to Field Promotion ---????---

Reaper gains Reach ---- trebace da dobije jos svasta da bi bio cool---
Necrotech gains Repair --- logicno---
Bane Knights loose Shadowshift for Vengance [Which is used on some non Cryx Models] which triggers in control phase. -----NOOOOOOOOOO!!!! 8) 8) :lol: :lol: . Nadam se da ce vengence biti isto nesto cool---------

Kharchev gets retooled to become more killy. --- hehehe-----
Winterguard squads can have three Rocketeers each. ---- nasty----
Doom Reavers become cheaper. --- pa za 100 poena, i bili su preskupi---

Charger gains Powerful Attack ---- not good enough...---
Defender Heavy Barrel increases POW. ---- sjajno----
Stormblades and Stormguard are immune to Electricity due to the new damage typing system.
---logicno---
Knights Exemplar become a 10 man unit, but don't jump to conclusions ----uh, ali se nadam da gube bonuse---
Severous has Convert as an ability rather than a spell. --- nije kao da ga je ikada koristio---
Flails gain Chain Weapon. ----????-----
Release Schedule

April Field Test is not a playtest. Its looking for Typos and rules confusion and other final polish.

Jan 2010 Warmachine II and card Decks. Warmachine 2 has a new Warjack for each faction in it.

Followed by 5 Faction books, The Four familiar faces plus Mercenaries, Mercs includes seperate sections for Privateers and Rhul. Each has new models/units and a new warcaster.

-------Jeeeejjjjj!!!!!!!!!!!----------

Faction book order determined by Summer Rampage 2009. [Which I guess means Mercs last.]

Then Hordes II
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: 2a Edicija 2010

Post by arborsomniorum »

Mozda je to zato sto se meni licno igra svidja ovakva kakva je, mozda iz sumnjicavosti koliko ce sve ovo navedeno promeniti na bolje igru, koja treba da ima vise jackova u armijama, meni se ovo ne cini kao nesto ispeglano, i u tolikoj meri poboljsano da bi trebalo da izadje ovakva druga edicija. Voleo bih da me PP demantuje.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Ovo su samo ilustracije promena, nisu sve promene. Ja i dalje verujem PPu.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Bathory »

Ja se nadam da nece uvesti obavezne jedinice kao u 40k. Mada, vec su krenuli sa maximizacijom unita sto sigurno znaci da prelaze na plastiku u dobroj meri. Ne svidja mi se ono da svaki caster vuce neke poene za jackove. Ali rano je jos za neke zakljucke.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Nadam se da to za warjack poene znaci da ce jack-ovi biti toliko do jaja da ce svako hteti da ih vuce sto je vise moguce.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shark »

Pendargon wrote: Bane Knights loose Shadowshift for Vengance [Which is used on some non Cryx Models] which triggers in control phase. -----NOOOOOOOOOO!!!! 8) 8) :lol: :lol: . Nadam se da ce vengence biti isto nesto cool---------
Nerf-hammer'd. Nice.
Pendargon wrote: Warcasters come with a variable no of warjack points. --- sta? limit na kolicinu warjacka koju mozes da izvedes...? lame...---
Ovo mi se zapravo svidja... sad ne moram da pravim balans izmedju poena za warjackove i meatshield, vetj mogu da iskoristim oba :) Malko su smanjili potrebno taktiziranje oko toga "dal uzeti dva dzheka ili tri jedinice..." al su povetjali na "hm, koja dva dehzka uzeti pored ove tri jedinice" :) Naravno, jack-casteri postaju zanimljiviji :)
Pendargon wrote: Warjack points costs changed to be more proportionate compared with units. --- hvala bogu---
More jacks. Yay. :)
Pendargon wrote: Knights Exemplar become a 10 man unit, but don't jump to conclusions
Najbolja stvar koju sam chuo do sada, hands down. Pa ako je seneshal ostao priblizhno isti, ovo je vishe nego imba. A ako graveus ostane slichan...... recimo da tje celu partiju provesti pod sva tri spella i da seneshali netje umreti nikada.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: 2a Edicija 2010

Post by arborsomniorum »

The WARMACHINE community has been buzzing with anticipation since the announcement of WARMACHINE Mk II and the public field test. The wait is finally over.

The WARMACHINE Mk II field test is a chance for WARMACHINE players and Privateer Press to work together to make WARMACHINE Mk II the best game possible. We have worked on streamlining the rules and abilities to provide the smoothest play possible without sacrificing the essential gameplay and feel of the WARMACHINE we all know. Mk II is also our chance to reexamine models in terms of their game balance, the number of special rules, and their original role on the table. All the changes you will see are the result of countless hours of discussion, playtesting, and more playtesting. The WARMACHINE Mk II you will see in this field test is very close to the finished product. This field test is about tightening the nuts and bolts, oiling the squeaks, and putting the new WARMACHINE through its paces.

WARMACHINE Mk II is an evolutionary step for WARMACHINE, and most of it, from abilities to the core mechanics, will look pleasantly familiar to veteran players. Warcasters still have battlegroups and assign focus to their warjacks in the Control Phase. Models still attack using their base attack stat plus 2D6. Line of sight rules have been improved to ensure that determining what a model can and cannot see is easy. Mk II also introduces a standard height for all models, which is determined by their base size. This means that regardless of how a player decides to pose or convert their model, they won’t gain any unfair advantage or be unfairly penalized, as could happen under the original Prime LOS rules.

By and large, the most notable change is to the amount of special rules that populate the models of WARMACHINE. In every instance we have consolidated similar abilities and spells, cut abilities that lead to complex timing interactions, and made sure each model remained true to its original role in its respective army.

WARMACHINE MK II changes the way warjacks funtion on the table top to give them a more critical role in the battles for the Iron Kingdoms. A vast majority of warjacks received +1 MAT and RAT, giving them a considerably better chance of hitting what they attack. Warjacks are also far more durable, as they remain functional until every damage box is marked, similar to how warbeasts function in HORDES. In addition, the penalties for disabled systems have significantly changed. Although a disabled system does lower the overall performance of a warjack, those penalties are far less severe. Point costs have also been adjusted so that warjacks are costed more appropriately to this role, in comparison to infantry. For example, instead of 7 long gunners = 1 charger, now 4 long gunners = 1 charger.

The field test is not only a preview of WARMACHINE Mk II but also a chance to provide personal input that will help shape the final product. As players prepare to provide their feedback and help Privateer Press put the final touches on WARMACHINE Mk II, there are several things they should keep in mind in order to provide the best possible feedback.

* Approach WARMACHINE Mk II with an open mind, and leave your preconceptions at the door.
* Any feedback for WARMACHINE Mk II should be aimed at creating a superior play experience, not at making specific models or factions better or worse.
* Be sure to report troublesome rules interactions and final wording corrections.
* Support your feedback with careful analysis. Don’t cherry-pick examples or base feedback on how the dice happen to fall.
* Get several games under your belt before you provide feedback on the new rules. Don’t submit feedback based on your first impressions.
* Be sure to state your WARMACHINE Mk II feedback clearly and concisely, not with lengthy rants or stories.
* Use proper names of models, abilities, spells, and so on in your feedback. Do not use nicknames or abbreviations.
* Don’t expect to change the core mechanics of WARMACHINE Mk II or present us with personal preferences and wish lists.

Finally, we at Privateer Press want to say thank you to everyone who plays our games. We hope you enjoy the chance to help define the next stage of full metal combat and look forward to all your feedback. So get out there and Play Like You’ve Got a Pair!
http://www.speedyshare.com/705817266.html

Ovo sam skinuo, pa rekoh da postavim za Vas, da ne cekate na skidanje preko sajta, jer je neophodno mnogo vremena.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

Procitao sam pravila i sve frakcije.

DA, NARAVNO DA SU IGRU SROZALI JEDAN NIVO(TO SE MARKETINSKI KAZE UCINILI PRIVLACNIJOM ZA SIRU/MLADJU PUBLIKU)

DA, NARAVNO DA ONO STO JE DO SADA RADILO PRESTAJE DA RADI!

DA, NARAVNO DA MODELI KOJI NISU RADILI SADA KRECU DA DOMINIRAJU!

DA, SIGNAR CE VLADATI sto je najmanji problem od svega navedenog.
ImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Nemam toliko problema sa shuffling-om modela, ali me blago brine faktor uproscavanja. Skinucu i pregledacu predlozak koliko sutra, al' dal' bi te mrzelo da u najkracim crtama samo obrazlozis odakle srozavanje i u kojoj formi?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

KOMENTAR LJUDI IZ P PRESSA:

That means that in the future all units will be sold at max size so that stores don't need two slots per unit in order to service their player base. ZNACI NEMA OPCIJE MORAS DA KUPIS SVE MODELE


ODGOVOR NA PITANJE:

Nisu se mnogo promenila osnovna pravila, ali je znacajan broj modela u igri jednostavno izgubio deo pravila koja je imao a cene svih figura u poenima su od 1-13 tako da se znacajno izgubilo na mogucnosti da jedna figura kosta 22 a druga 29 poena sada je to 2 ili 3 poena, sve jedinice vodis ili na minimumu ili na maksimumu i povecan je broj figura potrebnih za partiju.
ImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Dawngreeter »

Da da, to je definitivno mass appeal faktor. Skeptican sam, ali ne bih to u startu odbacio kao losu stvar. Do duse, ja govorim iz pozicije coveka koji ima jako malo wargaming iskustva pa sam samim time verovatno deo publike ciljane takvim izmenama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

Da se vratimo na kratak opis najpoznatijih figura i sta im se desilo(samo da napomenem da se svi kasteri sada igraju u svim partijama, besplatni su u poenima i jos dodaju besplatne poene koji se trose na jackove):
KHADOR:
prime Vladimir manje vise ostao isti a fit mu je jos i poboljsan(sada jackovi jurisaju bez fokusa) - znaci odlican!
Bucher - pojacan! Mozda cak i najbolji ruski kaster po novim pravilima
e Vlad - oslabljen fit sve ostalo isto znaci odlican.
Zerkova - ojadjena(da ojadjena)
Sorcha - ozbiljno oslabljena(fit i spelovi)
eSorcha - oslabljena i izgubila mnogo kul pravila, dobila potencijalno smrtonosni bond ko zavrsi u 2 incha od njenog jacka postane stationary(ko je spomenuo Devastatora)
Baba - urnisana izgubila teleportaciju, oslabljen fit daje najmanje free poena za jackove u igri
Karchev - ne znam, izgubio gvozdenu zavesu, pojacana mu je turbina, dobio da kampuje na fokusu, mora se isprobati.
Drakhun - mozda cak i ojacan izgubio d3 napada sve ostalo zadrzao osim 2 poena kada se spusti i pojeftinio(ne moze biti knockdownovan nikada)
Fenris- isti sa spustenom cenom u poenima
Great Bears - upropasteni
Uhlans - sve konjice u igri su upropastene
Svi jackovi su dobili posebno Sprigan(nagradno pitanje koji je bio najlosije prodavani Ruski jack? \:D/ ) Beast opasno unazadjen, Jagernaut i Berzerker opasno pojeftinili
Jedinice manje vise isti osim witner garde koja je malo pojacana i ubogog kovnika Gregorovica koji je oslabljen i poskupeo.
Menhanteri isti, Juri oslabljem(5 damage bokseva)

KRIKS:

Svi Kasteri manje vise isti osim Kovena koji malo pati, e Gorshadea koji mnogo pati i eSkare koja je pojacana. Veliki problem za Kriks je sto su Arc nodovi znatno poskupeli u poenima - za sada se cini da oni najvise kukaju(sto naravno govori o ljudima koji igraju tu poganu frakciju \:D/ ) Bane knights skupi u poenima kao i bile thralls, bloat je dzabe ali se cini da to ima smisla u igri u kojoj ce biti more jackova, da dodam da je jedan njihov cak sa defense 16 najjeftiniji jack u igri(u toku je rasprava da li je to grseka u kucanju)



MENOT:
p. severious - slican kakv je bio malo bolji za jedan dobar spell
e. severious - malo poboljsan
Kreos - slican
Vilmon - slican
Idrianci, Konjica, Zeloti - pate
Ajana i holt - oslabljeni
Avatar - poboljsan npr. ne moze biti targetovan spelovima, kada udari pocisti svu pesadiju u inch od modela koji je udario

SIGNAR:
Med i Mleko...
Kasteri nisu mnogo Dirani, ali par pravila ih cini zajebanim npr. svaki kaster u igri ima magicno oruzje, blur daje +3 i protiv magicnih napada, njihovi light jackovi su u nivou ili cak jeftiniji od kriksvovskih pilica
Stormblades - najbolja pesadija u igri...
Naravno Rupert - osakacen
Strangeways - dominira
B13 - izgubili deo pravila(kao i svi) ali dobili BS8 i kostaju kao jedno pile
Katarina - odlicna
Sve ostalo nije previse dirano

Placenici:
Pirati uglavnom oskaceni
Nis hunters - izgubili pitu ali dobili combined ranged i HUNTER
Stanis - veliki gospodar rata za svoje poene
Stilhedi - osakaceni pogubili sva dobra pravila
GANBANIJI - veliki gospodari igre bolje pucaju a jeftiniji od kriksovskih pilica
ImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: 2a Edicija 2010

Post by mladjano bugarce »

Posto su u prvim komentarima ljudi krenuli da ih masno napusavaju a Mat Wilson licno da to brani uskoro nakon toga vise ne moze da se udje na forum - ne sumnjam da ce kada se ponovo digne svi izrazito negativni komentari nestati!

Ljudi se masno zale da su pre mesec dva, kupili mpr. modele iz LEGENDS koji sada vise nista ne rade!
ImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: 2a Edicija 2010

Post by arborsomniorum »

Искрено говорећи, ово је нешто о чему не могу да много кажем док не пробам, и док се добро не изиграм. Али чини се лоше урађеним правилима.

Многи се жале на то да су сјебали фракције, у смислу да су изгубили на ономе по чему су били препознатљиви.

Највише ме боли, што су неке моделе , попут Спригана, Стормбладеова, итд, побољшали неоправдано, и што нису оставили места да се јединица намести на одговарајућу величини, може само мин или макс.

Такође, ствари са иконицама, су крајње дебилне, поготово што подсећају на Монстерпокалипсу, коју органски не подносим. Могли су на полеђини написати само називе особине, и ништа више.

Ренегејд је изгубио своју тестеру, а кошта за 50% скупље од многих лајт џекова. То није више фигура коју ћу водити са Магнусом. ПАтуљци пуцачи су толико сада јадни, да ми није јасно, зашто су их ојадили....

Очекивао сам много, много веће измене, по принципу сели смо и редом сваку јединицу добро размислили шта желимо да ради, шта људи воле код ње, а шта им је сметало да је ставе у своју армију. Пошто до тога није дошло, видно смо сви разочарани.

ЈЕДНА ЈЕДИНА ДОБРА СТВАР У СВЕМУ ОВОМЕ је што ћемо сви сада узети опет све наше фигуре, па да се опет играмо са њима, да их пробамо, да комбинујемо. Барем ће се у наредних пар недеља играти много машине, да се испробају правила. Па ако буде катастрофа, ја ћу се наставити играти по старим, уз примесе нових појединости.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by Shunka »

Uh, moj mozak kategoricki odbija da se bavi theorymachine-om.
Evo par mojih zakljucaka:
Zerkova deluje oslabljeno ali zapravo nije. Ukinuli su joj mogucnost da ona sama ubije svu pesadiju u 5-6 inca oko sebe, ali to nikad nije bio dobar plan. I ukinuli su joj da ubije ljude macem pa onda dobije dodatni napad Mr. Hanky-em koji postane jaci... Jer ni to nije radilo (nista korisno). I njen spell koji smara pesadiju vise ih ne tera da se pomeraju da ne bi umreli od hladnoce. Ionako ni to ne radi. Ali zato su joj jedan spell koji ne radi zamenili spell-om koji radi - nema vise prolazenja CMD-a da bi protivnicki model tukao po svojima! I Force Blast je postao sigurniji u pomeranju modela, a moze da se zove od bilo kod Jacka u battlegroupu. Verujem da ce se to pokazati korisno.
Sprigan nije postao nimalo bolji. Dobro, teoretski kao doprinosi ignorisanju Stealth-a. Mozda ce se pokazati bitno jednog dana.
Yuri je postao malo losiji, ali boze moj.
Epic Sorscha nema vise svoj epski Cyclone OF DOOM!!! Jako sam nesrecan zbog ovoga i ne znam kako cu ubuduce da igram partije sa njom.
Pas je postao malo losiji. A taman sam poceo da ga vodim u svakoj partiji.

Sveukupno nisam stekao utisak zaglupljivanja pravila. Racunanje poena je pojednostavljeno, ali sem toga...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: 2a Edicija 2010

Post by Pendargon »

Kao cryxovac, moram priznati da sam pomalo razocaran.
Pilici NE MOGU da kostaju kao lancer, jednostavno zato sto su antene na nogama, i nemaju arm 18, set defence, cool abilitije itd, itd... To je deo cryx nacina igre, pa i fluff na pocetku primea opisuje uzas trenchera koji nalecu na 10+ bonejacka i po prvi put srecu nightwrech model...
Sa druge strane, sa obzirom kakvi su stalkeri ( a ja ih imam 2), armija sa Mortenebrom i 3+ stalkera je verovatno nesto najjaace sto cryx pod ovim okolnostima moze da izvede...
ajmo po casterima :
Denny - ista... ali fali deathrage... nice
eDenny - nisam je ni igrao, pa mi je nebitno
Gaspy - isti, samo mu fale jos 2 spela (ona glupa koja je imao)
EGaspy- izuzetno retardiran, excarnate skoro da ne postoji, feat znacajno oslabljen cinjenicom da su soulhunteri sada laka konjica
Goreshade - Izuzetno ojacan. Izgubio cloak, ali zato dobio ohohohho...
EGoreshade - postao kompletno jadan i pointless... zar je to ZAISTA bilo neophodno, nije kao da je dominirao inace...
Coven - malo pati
Mortenebra- ista
Skarre manje-vise ista, jedino sacstrike sada koristi base arm... ali sta sad
ESKarre - pojacana ( trebalo joj je)
Terminus -pogorsan. ali masno, vise ne baca ljude pilecom rukicom, I ono malo koristi koje je feat imao, sad vise nema...

Pilici su svi ojadjeni, eventualno deathripperi nisu...
Stalker je veliki bog rata
Helldiver je retardiran, ne pravio vise 5' aoe...
CAnkerworm je sada koristan samo za Gaspy-a
Slayer je i dalje ubogo tulavo dete
Reaper je malo poboljsan( ajde, sad kao ima reach, i moze da vuce iste baze)
Leviatan je debil
Harrower se znatno popravio (puca mu je postala bolja, a taj + na mat mu bas znaci). Jedino je skup
Deatjack se malo zaretardirao (nema necrovent, ali ni ludilo), ali je i dalje mama
Nightmare je sad nas najbolji warjack, jer se cak poboljsao.
skarlock isti
bloat dzabe, i zaista treba nabaviti jos jedan model
necrotech bolji (malo)
Machine wriath - i dalje beskoristan
pistol wraith - isti
Tartarus - isti
Rengrave - upropasten
darragh - upropasten
bane tralovi - isti
bile tralovi - skuplji, ali isti
mehanitralovi - isti, ali upropasteni novim pravilima za koherenciju
necrosurgeon - i dalje beskoristan
brute thrall- poboljsan, da nije gorepomenutog komentara o njegovoj jedinici
raiderke - i dalje jadne
rev. crew - i dalje jadni
Baneovi - oslabljeni, ali to smo znali... mada, sad kada ih ubijate morate ih ubiti sve, najgora varijanta jeste da ubijete 1-2. I dalje su staple cryx heavyhitters.
black ogruni- i dalje jadni
Soulhunteri -ooooo, zar je bilo neophodno urnisati ovu jedinicu? Zasto toliko mrzis sirote neumrle kentaure, o oooo PP?
Ghost raideri... da, i dalje suckuju
Withershadow - ojacani??? u smislu da su jeftini, pa ces ih uzeti sigurno. A sto da ne?
Drudges - aaaaaaaaa, je li moguce, jos vise su ih zaretardirali...? unbelievable...
Overlordsi - dobili boxeve (sto je sjajno), ali izgubili par cool spellova. ALi us dzabe, pa su stoga i cool.
I sta je cryx zakljucak :
Manje - vise, sve sto smo ocekivali da se uskrati, uskraceno je, ali par stvari je ZAISTA neoprostivo (kao cinjenica da defiler kosta kao lancer... come on...), i par neverovatnih nerfova ( kome su smetali soulhunteri i eGoreshade??), pa do debilizma ( necrosurgeon i drudgevi su jadniji nego sto su bili, a smeo sam da se opkladim da je to nemoguce). Od jack pojacanja, dobili smo UBER stalkere, i poboljsanog nightmarea... izvinite me sto ne skacem od srece...
Kad iscitam ostale frakcije, dacu jos komentara.
MOzda su sve unistili kao nas, pa nije mesto da placem... :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: 2a Edicija 2010

Post by Zekina banda »

Za mene je ovo malo nostalgicno. Kad sam prvi put citao pravila za Warmachine bila su u ovom istom obliku (bez fensi slikica, samo tekst i par grafikona). :)
Inace nisam stigao da izcitam sve. Ono sto sam zakacio i sto mi se svidja jeste da kasteri i dzekovi mogu da se odledjuju i ustaju u kontrol fazi po cenu 1 fokusa po glavi (ipak su oni neke baje i nije red da dva kruga bleje).
Sto se tice poena, mislim da ce na tome biti jos izmena (valjda zato sluzi ovaj field test).
Jedino sto sam zapazio u vezi cignara je da je Darijus malo "ostecen" time sto vise ne moze da podize totalovane dzekove.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 2a Edicija 2010

Post by FGSerbia »

Every Khador list played contains Yuri + 2 manhunters and the drakhun etc. It tells you something. Bane Knights were also too good. Zealots with the MB were too good for the points. The game is called Warmachine and we all know that it became solo/infantrymachine with Superiority. In looking to collect Menoth my most competitve lists contained no Heavy Warjacks. At 39 points a Ogrun Bokur was better than any light warjack in the game. Something was clearly wrong.
So what to do? Half the point costs of the Warjacks and nerf one or two models? Then you don't fix the game merely trade problems. I genuinely think that PP made a really brave move that actually could make the game competitive again. What I am worried about is that Stef has hit the nail on the head and there is a dumming down factor to make it appealing to kids and if that happens then it will be a sad day. I think the players on the forums that cry out that this has spoiled the game without trying it for a few times are maybe just crying out because they've lost some of their easy buttons and will have to work hard for a victory. I am more concerned than anyone that this doesn't spoil the game and maybe after field testing these rules will merge with the original ones to make something in between. The idea of Warcasters bringing free points worth of jacks is pretty good I think. It does penalize Khador as the other factions bring in arc nodes but also Khador jacks all hit much harder and more often now.
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”