Hordes Metamophosis

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Hordes Metamophosis

Post by FGSerbia »

Ok,
A couple of the books are now in Belgrade and I thought I'd start the post off.

Firstly there is a big winner - Skorne. Every model they have is amazing. The worst problem is that they have so many 'must haves' that I'll probably end up buying more than one of many of the models.
eMorghoul. A true assassination caster that has a whopping threat range and some nifty spells.
eMakeda. She's become an attrition caster par excellence. Has kept the way to increase mobility of troops and beasts but also has an upgraded version of her feat and lots of other nasties including immunity to free strikes. Arguably the best warlock in Meta (imho).
Mordikar. Very Cryx like caster that has lots of dirty tricks. Can bring back troopers for a round for a single fury point and is ecellent with the new void spirit solos. Really changes the Skorne meta.
Molik Kahn. Absolutely white hot warbeast and seems a wee bit broken to me. For a fury point no one can boost attacks or damage against him and he has all the animi of the two earliest Cyclops as natural abilities. Great MAT for a heavy and good SPD and damage.
Tyrant + Standard Bearer solo. A Skorne Fell caller that is arguably better. Can give pathfinder, set defense and all manner of other great buffs. A useful combatant too.
Blood Runner Unit. Benefits from eMorghoul's elite cadre and have stealth and advance deploy and pathfinder. With eMorghoul they also have perfect balance so no CMA's or CRA's and no back strike bonus. DEF 15 means these are nasty little buggers are a high priority for opponents.
Master Tormentor Great solo with lots of mean abilities. Great with Blood Runners.
Dragoon Tyrant Rhadiem Has a way of moving (sans free strikes) during the mainenance phase and has the useful jump abilities. On the charge he has upto a 15" threat range, POW 15 + 3d6 and only faces half ARM on medium and large base models. Come here eThaggy.
I'm not even mentioning the great units that are already out like the extoller soulward, void Spirit and cyclops shaman.
From this list it's easy to see how skorne have gone from a "have one threat which is easy to neutralize" to a "holy crap, what do I do now" multi-threat faction. The Warlocks and solos have great synergy with existing models and the horizon has really opened up for the Skorne faction.

Legion is probably second place in the gainings. eLylyth gives striders some great synergy, eThagrosh is a great beastcaster and the new Forsaken caster has got some interesting abilities. eThaggy has got 20 Dam but only 13 Def and cannot leave an opponent that is in his melee range thus it might be quite easy to set him up for an assassination attempt. Typhon is very powerful but lacks a great animus, is expensive and will be one that opponents will tie up and take down when they want rather than let roam and cause havoc at will. Typically with Everblight a lot of the models look fabulous - Vayl got an upgraded bodyguard and Everblight got another attrition unit with Warspears - thus giving the option for two very different lists - eLylyth, Striders, Archers and Death Stalkers fast list or eThaggy, Warmonger Warchief, Warmongers and Warspears fat list. The new Everblight Witch & Hellion Solo is only so-so in my opinion. She has great abilities but needs to be near the front line and can be easily charged and killed by opponents.

Orboros & Trollbloods came last in the great models list gaining rather situational models and more of the same. eKaya is better than her p form but eKruegar is no where near as good - with one of the lamest feats in any of the books. eMadrak is weaker than his p form but eDoomy has some great improvements. The new warcasters both seem unimpressive on first glance but maybe have some potential with certain lists.
Mulg is a relatively poor Dire Troll - failing on SPD and Animus in comparison to a standard DTM and the Woldwrath is also only a slight improvement on the standard wold warden. Both Dragoons have weaker cohort abilities and seem to be very weak in comparison to Skorne's murderous tiger rider. Both also get units which seem weak in comparison to existing troops; Fell Blades seemingly a hotch potch of great defense against cavalry, great spd for attacking but with only 1 wound and 14 ARM have zero survivability. The new Tharn blood something or others are just another flavour of blood trackers. The beasts are king of meh, the UA's are ok but they're both UA's to great units that didn't need a UA (KSB's and Druids). Both have got OK solos and the like but to my mind once you've bought eDoomy or eKaya you've really got the best of Meta for those factions.

The lesser warlock minions are really favourable additions to Hordes in Metamorphosis. Most of them replace a heavy warbeast and so only kick in around 750 points and above as below that a heavy warbeast is a too useful source of fury to drop.
The only unreleased model so far is Wrong Eye and Snapjaw. They are an expensive couple but well worth it as a pair. Wrong eye offers little as a minion warlock but snapjaw with Wrong Eye charges for free thus becoming a fury 5 equivalent heavy and has an amazing animus. Basically it's like Goreshades cloak spell - making him immune to shooting and magic. As his Warlock Wrong Eye can also cast it - helping his survivability and allowing these two to be a great counter to the Lylyth strider spam.
Lanyssa is another solo that works for Orboros and Trollbloods (they all seem to) and is purely designed to take against Everblight. She gets boosted attacks and damage vs them and this includes magic attacks. Unfortunately her most powerful ability will make her a high priority to Everblight players as she nerfs Wings and Eyeless sight in Eveblight models.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Posto mi je boki pozajmio knjigu, i ja sam je procitao, a jako mi je dosadno jer ucim, napravicu kratak presek Metamorfozisa , onako kako ga ja vidim.
Davacu ocene kao u skoli, od 1-5, sa tim sto ce neke stvari dobiti i 6 (exceptionally good).

da pocnemo od pocetka knjige, iliti Trollbloods-a

1)EMadrak-world ender -2
Pojma nemam zasto su uretardirali jednog bas pristojnog warlocka. Sada je deblji, ali izgubio je skrol i surefoot, umesto toga ubija svoje kriel warriore kada ga povredjujete. Doduse , ima jedan dobar spell, i pristojan feat. Sem toga, pomalo razocaravajuce. A i model je smesan, sa onom sekirom koja preteze
2)EDoomy - 4
Prvo, kada ga procitas, kazes wooow. On ucini da te trolovske zveri uchargeuju preko table, i onda da te mnogo mlate. Ima gomilu cool ability-a, koji takodje doprinosi tome da te njegove trolovske zveri mnogo mlate. Medjutim, onda kada zrelo razmislis o svemu, to sto su oni izleteli napred znaci da su daleko od svojim steckonosaca, i fell callera, i sve. A i dalje ne daje trolovima nikakav crowd control (sto je ono sto im ocajnicki treba), vec samo JOS efektivnih nacina da umlate velike stvari (kao da im u tome treba pomoc)... zbog toga -4
3) Calandra - 6
E ovo je sigurno najbolji Lock koji su Trolovi dobili. Da, mislim da je bolja i od Grima. Svi spellovi su joj super - ima long range knockdown sprz, spell da skida fury sa svojih beastova. Mrda protivnicke modele, cini da trolovi bolje biju, ima sjajan feat, i gomilu specijalnih pravila (od kojih je najkulje to sto moze da potrosi fury da njen troll reroluje napad- sjajno za jurenje kriticala). Jedina "slabost" je njena relativna (ali samo relativna) nesposobnost u melle-u, i ranjivost u melle-u (od sutinga i magije je fino zasticena). Medjutim, ako je nesto doslo da je bije, to je verovatno game over anyway, jer je probilo kroz sve te trollove :-D

4) Mulg - character warbeast - 3...
Meh... veliki troll koij vas mnogo bije. Sta je novo. Potencijalno, sa EDoomy-em, moze da vas uchargeuje sa 19 incha. Sem toga sto mnogo bije, zaista nije nista posebno, pogotovo jer mu je animus situacion...
5)Slag troll - 4 . Vec videli. Odlican protiv warmachinea, ne toliko protiv hordi...
6) Fennblades - 5. Meni se ova jedinica jako svidja. Mnogo su bolji od kriel warriora. Skoro su imuni na charge trupama, konjica ima da bezi od njih na drugu stranu table, imaju reach (i stoga chargeuju 11 icha, sto je trolovima bas trebalo), tough su i relativno dzabe. Uvek bi ih uzimao pre kriel warriora...
7) Runeshapers - 3 - jedinica za jako niske pare koja trolovima malo skida teret gadjanja incorporeala. Ima ih trojica, kostaju samo 38 poena, i svaki od njih madjija kao Ayana, kada su zajedno. Spelovi im nisu nista fancy, ali sta hoces za 38 poena. Odgovarajuce napravljena, korisna jedinica.
8) Stone scribe leder - 3 - ima manje vise istu ulogu kao prethodni, sa jos malo cool dodataka na stecak. Lep UA
9)Trollkin hero - 1- utter fail. Jako skup, buffuje se kada sampioni umru??? Jedino sto ima dobar charge range, inace uopste ne vidim zasto neko ne bi uzeo drugog fellcallera, ili runeshapere, ili totem huntera, ili .....bilo sta drugo za njegove poene.
10) Whelps - 5 - mali soloi za 4 poena komad koji ne nose victory poene??? Yes , please!!!!
I imaju gomilu smesnih i cool pravila (troll moze da ih pojede da se zaleci, grizu protivnike za nogu da mu daju -1 na attack...), ako nista samo da smetaju. I smes da ih imas 15... :-D :-D
11) Horthol - 4 - Trolovski Dragoon je bas odlican. Jako debeo i na kravi i bez nje, daje kravama i sebi follow up (sto nije toliko bitno), ali i boostovane attack rollove za impact attacks. Sto se ne cini bitno dok ne ukapirate da krave imaju criticak knockdown. Dodajte calandru i njeno rerolovanje za skoro sigurno docekivanje protivnika na guzicu...

Eto... toliko o trolovima. S obzirom koliko kukaju na privateerovom forumu, reklo bi se da su lose prosli. Medjutim Calandra, Slag, Whelps, i Fennblades su svi izvrsni, a horthol je toliko dobar da mozes da ga vodis i bez kravica... Skromno bih se caku usudio reci, da su , posle Skorne (koja je apsolutni MVP), prosli ponajbolje
sledi circle :
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Circle :
Cini mi se da nisu dobili nista uistinu WOW, ali dobili su dosta koloritnog stuffa, i toliko su mi se svideli da sam resio da i ja pocnem da igram horde, i to sa circleom.. ( 8O 8O 8O za neverovati, je'l da??? :lol: :lol: )

1) EKaya...4 - versatilan i jak warlock koji je ostao slican prvoj inkarnaciji. Sa njom je circle dobi prvi ofanzivni upkeep, sto je nasty sa woldwyrdovim animusom. Ima i uvek opciju za assasination run, sto je nice, lep spell list, i jak, ali jednodimenzion feat. Cuvajte se njenog warpwolfa, taj otvara kadorske jackove za dorucak :-)
2) Ekrueger... 2 - Uhhh, e ovako NE treba raditi tranzit na epica. Jako je slican EMadraku, u smislu da je sve tu, ali sve fali. Ipak, on sada stalno leti i ima rof3 sustained pucu snage 12, tako da mozda i nije los za neki assasination attempt. I dalje ostaje bolji protiv WM-a nego protiv hordi
3) Mohsar - 4 (mozda i 5 ). Cika koji mi se bas svideo. Fury 8, odlicna spell lista, pristojan (mada situacion ) feat. Moze da se teleportuje, ima dva sprza koja oba rade remove from play (jedan bolje od drugog), dize stubove od soli, ubrzava jednu svoju jedinicu (ali telegrafise to unapred...).
Pri cemu ima i super Figuru - Slepi starac sa kosom :-D. Jedino je deffanzivno jako los, sa 14/14 def/arm. Jedan od onih "intelektualnih" castera, kojima je svaki krug drugaciji, i sa kojima moras da razmisljas. Bas kakve ja volim :-D


4) Megalith - character heavy - 4.... Nema nista specijalno vezano za megalita. Malo bolje bije nego ovicni kamenkko, malo je deblji od obicnog kamenka, leci se sam svakog kruga za d3, i moze da baca spelove kao skarlok (znaci ne smao ofanzivne), i to mu nije special action. I ima isto tako jednostavan animus (koji je doduse, malo gori nego undergrowth), koji kaze cannoth be knocked down or moved... Ponekad je jednostavnije = bolje :-)
5) Shadowhorn Satyr... 3 - Jos jedan pristojan Heavy za circle. Nista specijalno, ni po statovima, ni po osobinma (izuzev jedne jako situacione, ali cool- kada model promasi charge napad protiv satyra, knockdownuje se, a satyr ima set defense). Pristojan animus. Mngo sinergije sa vecom kozom (Gnarlhorn Satyrom). Odvratan model...
6) Bloodveavers - 2 - Citao sam vise puta ove zene, i sto ih vise citam manje sam impresioniran (slicno je i sa skornovskim bloodrunnerima). Na prvi pogled su wow, a posle pocnes da se pitas : a kako one tacno... a sta ako... Sve u svemu, da imaju reach, i mozda. Ovako, mislim da njihove sestre sa kopljima ostaju favorit ako ti treba takav unit, i to samo zato sto imaju AD
7) Stoneward i Woldstakeri - 3 Cika i 5 malih kamenaka. Uopste nisu losi, pucaju za sve pare. Za svakog koji pogodi, sledeci dobije +1 na rat i pow pucanja. A startuju sa ratom 6 i snagom 12. Jos ako forfituju movement... U sumi (gde bi morali biti) su def 16/ arm 15 tako da ce se i dosta tesko resavati i pucanjem/magijom, a bogami zbog armora 15 tesko i pitama. Da li sam rekao da ih ne mozes vezati u hth (jer odu bez freestrikeova). Medjutim, dosta su ovisni o lideru, a i ne mozes da ih dokupljujes do 10... :-(
8) Druids overseer -4- Odlican UA za odlicnu jedinicu. sta vise reci... Cetvorku je dobio jednostavno zato sto -nije kao da druidima TREBA ua-.. a pritom, ne omogucava im da bace 2 devouringa... :-( :-(. Mada, to bi verovatno bilo previse...:-D 8) :twisted:
9) Tharn ravager white mane - 2- Jos jedan u nizu PP pokusaja da napravi Ravagere ozbiljnom jedinicom. Medjutim, za moj ukus ima previse onog :" ako on ovo, onda ga oni vide, pa oni ono, pa dobiju ovo, pa potrose hart token..." . Mozda ga potcenjujem, ali vrlo cesto u mojoj knjizi simple=better
10) War wolf - 3 - solo za 16 poena spida 8 koji chargeuje bez Los. Sto da ne. I ima flank sa ostalim vucima (wolves of orboros, reeves, dragoon i ostali wolf soloi). Nista specijalno, ali sta jos hoces za 16 poena.
11) Morraig, wolf lord - 3- Jako zanimljiv cika, Suptilan Dragoon. Ima sjajnu Kohortu za vukove (svima daje prowl). I sam ima prowl. SAm ubedljivo najslabije udara od svih ostalih dragoona, ali to se resi tako sto i on ima flank sa svim vukovima. Posto jase vuka, chargeuje bez LoS. I verovatno je najprecizniji od svih dragoona, jer moze da ima i mat 12 u chargeu. I dosta je tvrd. Nista fancy. Da je laka konjica, bio bi fenomenalan. Ovako... samo trojka. Medjutim, on je druga stvar koja me naterala da igram circle u buducnosti - Naime, on je crvenokosi skot sa veeelikom sekirom koji jase debelog oklopljenog vuka. What's there not to like ? :-D :-D

Circle , kao sto se cini, nije dobio nista specijalno. Ali posto vec startuju dobro, sa stvarima iz prethodnih knjiga, dobili su par jako zanimljivih balans entrija, i par novih aspekata. Tacno ono sto je trebalo. Narocito mi se svidja sto su wolves of orboros, uz sada warvukove, i novog dragoona, totalno pristojan troop choice. A i cool su modeli. Stoga... :-D 8) :twisted:

Sledi : Skorna
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Skorna je definitivno najveci dobitnik u Meti. A da se ne lazemo, trebalo im je...

1) EMakeda - 4 - Odlican all-around warlock koji je (sto je jako bitno) zadrzao flavor stare makede. Fit joj je slican- samo bolji, spellovi su joj slicni- smao bolji. I dalje udara odlicno - samo malo drugacije. Jednom reciju - bas kako treba :-D
2) Emorgoul - 5- Sigurno jedan od najboljih warlocka u svim knjigama. Izvrstan feat, uz osrednju spell listu, i set fenomenalnih ability-a. Sigurno ( uz rhyas) najbolji assasin caster u hordama. S tim sto, za razliku od Rhyas, on moze da igra i waiting game. Jedina mana je mozda u tome sto se ne ponasa kao warlock, vec vise kao supersolo, kao i cinjenica da je i dalje ostao na fury 5
3) Mordikaar - void seer. - 6- Po mom misljenju, ovaj warlock je fenomenalan. Njegov board conrol je savrsen. Spell lista mu je izvrsna ( a Spirit in amber + essence blast je bolesno... uopste, spirit in amber je bolestan). Ima i dobar feat, a ni statovi mu nisu losi... I Arcuarii su njegovi najbolji prijatelji... verujem da ce biti ozbiljan tournament caster koga ce se ljudi plasiti jos dugo, dugo vremena...


4) Molik Karn - 6- Character beast- Retko neverovatan. Mnogo udara,ima fenomenalan animus, jako je debeo, a da ne pricamo da se protiv njega ne moze boostovati (po rulingu, cak ni charge attack nije boostovan, tj. njegov ability > charge napad). A on ima armor 18 i 29 tackica... pa vi vidite. Mislim da cemo da gledati ad nauzeum na tabletopu, jer je dovoljno jeftin da bude u SVAKOJ skorne vojsci. A i ne vidim zsto ne bi...
5) Cyclops shaman - 2... meh... sve je to lepo i korisno, ali taj cika se kolje za mesto support warbeasta sa Kreom, a tu je u startu izgubio...
6) Tyrant commander - 5 - Mislim, nista posebno. Samo sto on i zastavnik kostaju 35 poena, i daju jednoj skorne jedinici pathfinder. Sve sto skorni treba... :-D
7) Bloodrunners - 2- Vazi isto sto i za circle bloodweavere. Ok, mozda su zasluzili 3, jer su AD pathfinderi za skornu. Ali mozes ih imati samo 6, i rade samo protiv zivih, a cak i tada samo ako su mekani. I ok, sa Emorghoulom imaju u elite cadre, i sve... i teleportuju se, i stuff... ali i dalje nemaju reach, a ako tako izlete, ostaju potpuno nesuportovani... Nisam impresioniran. I da, imaju def 14, a ne 15 kao sto je Rick spoilovao :-)
8) Bloodrunner master tormentor - 1 - ovaj mi deluje bas jadno. Platis soloa skoro 30 poena da bi ubio 2 pesadijska modela , a onda verovatno zgeknuo. I pomaze bloodrunnerima da bolje biju... meh... kao da im treba. Ako biju one koje treba da biju, oni ce ih prebiti. Ako ne, ni on im nece pomoci... Mozda potcenjujem taj kombo i sve, ali... videcemo..
9)Extoller - 6 - Ovaj je na hitlisti za ubiti. mali je, dzabe, i squishy, ali moze da daje jedinici Ghost sight (ignore intervening models, stealth, terrain, clud effects , invisibilty, camouflage, concealment i... ma sve when determining line of sight.). Sada zamislite EMorghoula koji ignorise sve. Ili titan cannoneera, ili jedinicu venatora.... brrrrr.... ubiti cim ga spazite. A, da, i sakuplja duse na svu muku...
10) Void spirit : 3+ Incorporeal, koji lepo udara zive modele, i ima ugradjen armor debuff (koji su jako retki u igri). I pritom, relativno jeftin. Sa mordikaarom mu ocena skace na 5, jer dobija boostovane napade, i postaje jako opasan solo hunter, a ne zelite ga ni blizu vaseg castera, ako je isti zivuci... :-D
11) Tyrant Rhadeim - 6 - Ovaj cika je bolestan. Sigurno najbolji dragoon u obe igre. Ima charge range od 18 incha, armor piercing koplje snage 14, tigra koji grize, cannot be knocked down, i kada ga promasis napadom, on se pomeri 5 i imun je na free strikeove. i naravno, ignorise teren pri chargeu. Ozbiljno zajebano :-D

Skorna je definitivno najvise dobila, ali najvise im je i trebalo. Sada je tu, kompetitivna je (ali ne po defaultu i jaca) sa drugim frakcijama. Ono sto je izvesno, ako protivnik sada ima sumu na stolu, nije po defaultu pobedio... :-D :-D

Jos legija...
Last edited by Pendargon on Sun Mar 08, 2009 4:25 pm, edited 2 times in total.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Legija - cini se da su oni dobili deblji deo drske metle... ali objektivno, bili su najbolji, tako da nesto ne placem za njima...

1) EThargosh - 2 - Mesija everblighta je poprilicno undewhelming. Sada leti i mnogo te bije. I ima pristojnu spell listu, osrednji feat (koji je mozda bolje koristiti defanzivno nego ofanzivno). Bljuje vatru, ljudi ga se plase... U sustini, podseca poprilicno na terminusa, sa tim sto ima veliku manu - Hubris. Naime, ako Thargosh pocne aktivaciju dok ima enemy model u melle rangeu, on ne moze da se mice... Naravno, mozete ga slipstreamovati, ili potrositi resurse da ubijete taj model pre nego se Thaggy aktivira, ali to sve jede dragocene resurse (a on ih je sam vec poprilicno naceo, jer kosta skoro 100 poena). A i model lici na curku... :-D
2) ELylyth - 4 - Jak warlock, sa naglaskom na shootingu. Moglo bi se reci da je ona hordaski Caine, u neku ruku. I to sto radi, radi jako dobro, ali ne mogu da se otmem utisku da je jako jednodimenziona, i da neizbezno sedne da place kada sretne Goreshadea ili vladimira koji zagrne windwall
3) Absylonia - 5 - Iskreno mislim da je ona najbolja stvar koju je Legija dobila. Uspesno ukrstanje izmedju dve nindza sestre, ona je malo manje ofanzivna od rhyas (ali i dalje sjajna u melleu), i malo manji spellcaster od Saeryn (ali sa par fenomenalnih spellova kao arterial spray i tendrils), i dobrim (ali ne preteranoultramegafenomenalnim) featom. Ah, da , i njen carnivean ima reach i moze da baca stvari (doduse, samo jednoruko). Jedan warlock sirokog spektra, koji je lep i ofanzivan. Tacno kakav legija voli. Model je onako... cudan... Ali pretppostavljam da ce se svideti true Blight fanovima


4) Typhoon, character heavy - 2 . Najskuplji i najbeskorisniji, bar se meni cini. Ok, ima 3 glave sa reachom, i baca ljude kada ih zagrize, i moze da bljuje 3 templejta, i regenerise se... ali nema pathfinder, ima def 13 i armor 17, 27 tackica i osrednji animus. Prosto, zasto bi ga stavili umesto angelusa, ili carniveana + sredera? Cini mi se, nikada... Osim ako ne igrate sa EThargoshem koji ima affinity za njega, ali.... mnjeh...
5) Nepfilim protector -1- Ovo je mladji brat dobro poznatog MVP-ja, koji je izgubio i ono sto je mvp imao korisno ( cureca krilca i dobar animus). Ovaj NEMA krilca, animus mu je osrednji, nema pathfinder, ali je zato debeo, i once per turn moze da skoci ispred castera kao devout da primi ranged hit... mnjeh...
6) Warspears - 4 - RAnged ogrun jedinica, sa ambuskadom. Znaci da van oni bace 5 kopalja sa 17 incha, ratom 8 i 7, snage 13 sa boostovanim damageom, i zanimljivim criticalom. A nisu losi ni u hth. A nisu ni mnogo skupi. Jedino sto su mi malo nit-tamo-nit vamo, a sa arm 15 i 5 damage boxova nisu ni mnogo debeli. A i koncept art izgleda ogavno, a ni njihova starija melle braca nisu bas nesto prelepe figure... videcemo...
7) Blighted swordsmen abbot & champ - 2 - jos jedan u nizu pokusaja PP da swordsmene ucini korisnim. Ovaj UA im daje da chargeuju preko terena, ili dodatni napad, ili wraithbane. I +2 def protiv magija... nisam siguran da je dovoljno...
8) Strider officer and musician - 5 - UA za jedinicu kojoj je preko potreban. Double shot, a trubica zabranjuje ordere u 10 incha od nje once per game. Bushwack je manje bitan, posto verovatno nece dozivet da ga koriste. Ali sada strideri zapravo rade nesto, i to rade dobro...
9) Warmonger War chief - 4- Jeftin je i debeo, sa dobrim osobinama, bije ljude po glavi i cini da warmongeri bolje biju i da se ne udaraju medjusobno u jedinici (mada, kako god to smesno zvucalo, ne sprecava ih da biju NJEGA :-D). Medjutim, njegovi bonusi traju samo TURN (a ne round), pa i nije tako strasan. Mada je potencijalna smrt na Rhyass-inom featu. I ima abomination, da bi se mali legijini elfovi uplasili i pobegli.
10) Strider deathstalker - 5 - Kell Bailoch na steroidima. Odlican za snajpovanje unit leadera i stray soloa. Mali bonus sa striderima (ne narocito bitan).
11) Blighted nyss sorceress on helion. - 2- Legija jedina nije dobila dragoona, vec sorcerorku koja leti na cudencetu. Jako je skupa (45 poena), nije NIKAKAV cavalry, ekstremno je fragilna, u melle-u kao da ne postoji, i ima 4 spela, od kojih 3 kada baci, verovatno je mrtva, jer je prisla previse blizu (modeli u 8 ne mogu da pucaju, rng 10 pow 13 sprz, stavi 5' templejt u 8 od sebe, direkt hitovi nanose minimum jedan damage). Cetvrti je zapravo koristan, winged model moze da chaguje bez da je forceovan i dobija +2 na melle attackove. korisno za Angelusa, ali da li je bas vredno skoro 50 poena?... Mislim da ne...

U sustini legija je prosla, cini mi se, najgore, ali bili su i najjaci pa je to ok. Ipak, dbili su sjajan strider ua, koji cini jedinicu dobrom, dve odlicna kastera, i jos par zanimljivih stvari... Nisam siguran da ce mnogo sta iz mete uciniti da legija promeni svoj nacin igranja, i stare, dobre modele na koje se i do sada oslanjala... :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Mozda sam poludeo, ali mislim da sam EMadraku dao previse nisku ocenu. Sada ga citam ponovo, i cini mi se da u korelaciji sa Fennbladeima, pa cak i ubogim sampionom (uopste, svim modelima sa reachom), on moze da bude i zapravo dobar. A warpath je mnogo ozbiljniji spel nego sto sam mislio na prvi pogled. Samo mislim da tu postoji problem koordinacije svega toga, ali potencijal definitivno postoji...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Hordes Metamophosis

Post by arborsomniorum »

Dule, sve ti je ovo lepo i odlicno objasnjeno, sada i ja znam sta ima u novoj knjizi, ali gde su minioni...
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Hordes Metamophosis

Post by FGSerbia »

Pendargon wrote:5) Cyclops shaman - 2... meh... sve je to lepo i korisno, ali taj cika se kolje za mesto support warbeasta sa Kreom, a tu je u startu izgubio...
Disagree with this one, Skorne only really functions at 750pts and at that level both this model and the Krea feature with Makeda. Als useful for Morghoul and Xersis with their low Fury stats. Should be a 3-4.
Pendargon wrote:4) Molik Karn - 6- Character beast- Retko neverovatan. Mnogo udara,ima fenomenalan animus,
On a scale of 1 - 5 Molik Karn is at least an 8.
Pendargon wrote:11) Tyrant Rhadeim - 6 - Ovaj cika je bolestan.
and he's 8.5
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Hordes Metamophosis

Post by PainBringer »

Dule, svaka cast za analizu.
Upravo sam zavrsio sa citanjem knjige i utisci su mi skoro identicni. Kao neko ko igra Legiju, mogu mirne duse da izjavim da me od svih modela zanimaju jedino Absylonia i Epic Thagrosh. Absylonia - zato jer ima zaista dobre osobine, a Thahrosh zato jer je... ummm, velik, lep model sa ponekom dobrom carolijom (ali je, u globalu, vrlo prosecan, ako ne i ispod proseka).
Sto se Trolova tice, ja nisam mogao da shvatim zasto se ljudi na PP forumu bune jos od kada su procurele prve informacije o modelima. Sva onolika kuknjava je, cini mi se, dobrim delom (ako ne i u potpunosti) besmislena, jer Trolovi dobise i Calandru (koja je MNOGO DOBRA) i epic Doomshaper-a (koji je solidan i zabavan za igru) i onog momka na bivolu, Fennblade - ove, Runeshper-e, one minijaturne trolove... Pa cak i Mulg-a, koji nije spektakularan, ali je ipak veliki Trol sa stencugom na ledjima i balvanom u ruci koji jede sve sta stigne.
Sto se Minion-a tice, mislim da svaki lesser warlock ima primenu, ali Burn & Lug su DALEKO ispred ostalih. Oni su prvi na mojoj "must have" listi :D
I da, Skorne mi se definitivno sveti zato sto sam ih prodao.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Izmenicu par svojih ocena nakon drugog citanja

EDoomy - 2- A evo i zasto : Prvo, shvatio sam da , iako njegovi warbeasti chargeuju xyz incha, oni NI NA JEDAN nacin ne mogu da ignorisu teren. Sto znaci da ce se prosecan circle, khador, ili Legija da igraju krugove oko njih i da im se smeju u ruznu kamenu trolovsku facu. I kao dva, on je jako, jako squishy, a ne moze da vodi iz pozadine, kao Mohsar, i Calandra, vec vide nekako iz sredine. A tu ce vec nekako proci jedno pile, i EDoomy is no more..
EMadrak -3-4 - I killing ground i warpath su sjajni spellovi, a feat mu je takodje odlican, narocito kada se ufaktorisu modeli sa reachom koje su trollbloodi dobili u metamorfozama. Mislim da bi on trebao da funkcionise kao turn 3-4 rollover, pomalo kao rolling thunder epic strykera. Takodje bi do tada trebao da uhvati 1-2 blood tokena sa ranged rathokom. Jeste jednodimenzion, ali jednodimenzion mi je, na drugo gledanje, i EDoomy, a EMadrak je debeo, ima odlican ranged napad, i njegov feat je mnogo, mnogo teze zaustaviti... Ima tu jako zanimljivih sinergija... :-)

A sada, na populara zahtev, minioni :
Prvo, minion warloci :

Za pocetak, mnogo je teze proceniti korisnost miniona, jer razlicite frakcije imaju razlicite benefite od uzimanja istih. Medjutim, moje je misljenje da nijedan minion warlock ne zasluzuje vise od 4, jer mi je tesko da pojmim korist uzimanja njih umesto in-faction warbeasta koji ima sinergiju sa tvojom armijom....

Dakle :
Brun & Lug -4- Patuljak i Medjed
Oni su stvarno odlicni. Biju za sve pare, grozno biju, bas te udaraju, prebijaju te i grozno te biju. i medved te knockdownuje. Patuljak transferuje za dzabe kada je pored medveda. i pathfinderi su. U seaforgeu su cista petica, jer zamenjuju Drillera i skidaju teret sa ionako focus strained Gortena. Ovako, imaju samo dve mane : prvo sto nemaju apsolutno nikakvu interakciju sa bilo kojom armijom kojoj se pridruze, a drugo : mnogo su, bre, kratki. Njihov charge range je samo 8,5 incha. tako da i nije mnogo tesko bezati od njih... Doduse, medved ostaje tu i nakon sto patuljak umre, sto je bas nezgodno (mislim, za protivnika :-))
Dahlia & Skarath : -1- elfica sa zmijom
Cica je fragilna toliko da je boostovana snaga 8 ubija na prosek. def 16 je ok, ali to je ne spasava od blast i collateral damagea. Na svu muku, spellovi su joj bedni, jedan je ofanzivan, a i kad pogodi moze da istekne (pa si ga dzabe bacao), a drugi kada baci, sigurno je mrtva. Zmija je takodje bedna, sa samo jednim napadom koji ima beskorisni critical consume (posto ne moze da pojede warlocka, a sve ostalo je skoro sigurno ubila svojim ugrizom snage 16. Leap nece bas mnogo koristiti, jer mora ostati blizu elfice, a i animus joj je onako. Jedino dobro je spray attack, ali to mi ne vredi 107 poena....
Rorsch & Brine :-3- svinja i debela svinja
osrednji po svemu. Rorsch je pravi toolbox, sa svojim dinamitom i puskom, i pristojnim spellom koji pravi svinjac (bukvalno) u 3 incha oko njega. Diversionary tactics je mnogo dobra stvar. Medjutim, velika svinja mi je malo osrednja : Samo jedan napad. Doduse, snage 17, i dodatna kocka damagea protiv living modeal od animusa. Mislim da bi isla dobro sa skornom , ciji paingiveri mogu lako da trigeruju prasetov pain response za snagu 19. Medjutim, a sto bi skorna htela prase za heavy hittera kada moze da ima Molik Kharna i slona sa topom?
Wrong eye & snapjaw : -4- Krokodil i Veliki Krokodil :
Mali krokodil nije nista specijalno, ali je jako debeo i ima dva startna napada, kao i cool spell Voodoo doll, koji je bas koristan protiv warbeasta. Veliki krokodil je takodje jako debeo, ima dva startna napada snage 16 i 14, lep critical, moze da chargeuje na spd +5, male stvari chargeuje za dzabe, i ima fenomenalan animus koji bazicno omogucava da , pre ili kasnije, MORATE da se pobijete sa krokodilima, jer ih ne mozete targetovati ranged i magical attackovima. A oni biju bas dobro. Oni su mi verovatno najbolji od Minion warlocka, ali samo milimetar u odnosu na bruna i luga. Nedostatak pathfindera im smeta da budu 5, ali su amphibian, pa ignorisu vodu (bolje ista nego nista...)
Saxon orrick i Pendrake su vec poznati, pa se necu udubljivati u njih, samo cu napomenuti da je Pendrake dosa bolji, i ako imate izbor, uzmite njega.
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress
Ijao koliko y i s.... Cica nije losa za utility soloa. Njen glavni kvalitet jeste ofanzivni spell rangea 10 koji omogucava celoj vasoj armiji da chargeujue pogodjeni model na spd +5 bez LoS. Nesto kao druidski storm beacon, samo mora da pogodi. Od ostalih spellova ima spr rng 10 snage 12 sa dobrim criticalom, i da ukine letenje i eyeless sight i pathfinder u 8 incha od sebe. Mrzi Legiju, i ima boostovane attack i damage rollove protiv legije, sto je narocito zeznuto ako se desi (a tesko da ce se desiti, jer ce legionar prvo nju da lovi da ubije) da uchargeuje nekog legion warbeasta, jer njen mac ima brittle as ice (kao EGoreshade), tako da , uz malcicko bolje kocke (ali zaista samo malcicko), ona ubije serapha u jednom udarcu.
Sveukupno, korisan solo , prevashodno zbog hunter's marka, a sve ostalo je bonus. njen magic ability je 7.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Takodje bih hteo da promenim jos jedan rejting nakon drugog citanja :
EKrueger -3-4-
Nakon duzeg citanja ovog modela, shvatio sam da zapravo ima pristojan potencijal.
ragdoll je fenomenalan spell, narocito kada ga kruger sam baca 2x puta, i jos 2 wardena (ili megalith i warden) jos 2 puta. Takodje, Stormwall je izvrstan (jako slican Shae-ovom mirageu, samo verovatno bolji). Ako nista , zbog 1' incha purgea bile thrallova. Steta samo sto nije upkeep.
Uz wind blown, na samom sebi, i multipne rag dollove, uz feat i sustained na puci, cini mi se da je on, u sustini jedan poprilicno ozbiljan assasin warlock protiv svega sto nije neki debeo warcaster koji sedi na fokusu. Cak, protiv hordi bi mogao da bude jos i mnogo bolji, jer on moze relativno lako da izgura nekog 5-fury warlocka iz transfer regije njegovih zveri....
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Hordes Metamophosis

Post by arborsomniorum »

Dule ,mnogo hvala za objasnjenje i miniona. Nekako ne zelim da citam misljenja sa PP foruma, oni uvek samo kukaju, ili vazdizu u visine, a ni jedno ni drugo ne govori sustinu.

Sacekacu knjigu da nabavim, pre no sto pocnem da kupujem stvari, mada vec sada vidim kako se pravi mali svinjac od armije, suvise je kul, bez obzira kako to radi...
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Hordes Metamophosis

Post by Mladizmaj »

Pendargon wrote: Dahlia & Skarath : -1- elfica sa zmijom
Cica je fragilna toliko da je boostovana snaga 8 ubija na prosek. def 16 je ok, ali to je ne spasava od blast i collateral damagea. Na svu muku, spellovi su joj bedni, jedan je ofanzivan, a i kad pogodi moze da istekne (pa si ga dzabe bacao), a drugi kada baci, sigurno je mrtva. Zmija je takodje bedna, sa samo jednim napadom koji ima beskorisni critical consume (posto ne moze da pojede warlocka, a sve ostalo je skoro sigurno ubila svojim ugrizom snage 16. Leap nece bas mnogo koristiti, jer mora ostati blizu elfice, a i animus joj je onako. Jedino dobro je spray attack, ali to mi ne vredi 107 poena....
Bogami neki se nebi bas slozili sa tobom : ( sa sajta http://battlecollege.wikispaces.com )

"Thoughts on Dahlia Hallyr & Skarath
This pair here maybe some of the best solos in the game to date! They have amazing synergies with the factions that they work for, and can force your enemy to commit a large amount of models to eliminate them. They can be a bit fragile once hit, so you need to make sure that you strike first, and hard. This isn't hard, because on the 1st turn, Skarath and Dahlia can move almost twice their SPD and still cast spells (Bounding leap) Try to us guerilla tactics with Skarath, alternating between attacking and defending Hallyr, and use her as a denial tool. It is funny against clumped units if Dahlia stand 8" away and uses Haunting melody, not allowing them to charage her, and then have Skarath finish them off."

Meni Haunting Melody (It shuts down enemy models in her CNTRL area. They can't give or receive orders, and they get -2 CMD. And its upkeepable! so warcasters/warlocks can't lead their army, and units can't charge. Solos with commander can't give orders. Watch out for dangerous solos, who don't need orders to run or charge and can easily kill Hallyr! However, you have to be within 8" of enemy models, so you'd better have Skarath with you.) deluje prilicno interesantno protiv jedinica koje nisu solo, a protiv bistova ima Entrancing Rhythm (Same thing as the Shepherd's scythe, but RNG 10. Costs 1/2 of her fury stat, but you'll probbly want to boost because her fury stat is 4, so average rolls will barely hit a Carnivean. It ties up warbeasts until they can get it to expire, making this spell pretty amazing against Hordes, but useless against Warmachine, unless you're playing against the Retribution.) protiv warjakova je mnogo losa verovatno ali verujem i dalje upotrebljiva.

( Doduse ja jos nisam pravi Hordas posto sam samo odigrao par partija sa menotima i par partija sa boxovima horde, ali citam ovih dana dosta na tu temu)
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

Jako mi je zao sto se mnogi ne bi slozili sa mnom...

Ja ostajem pri svome.
A ova taktika izgleda poprilicno naivno. Naravno, u savrsenom svetu to tako izgleda. Ali poena ostaje : ako ona baci svoj no-order u 8', nesto van osam ce ih uchargeovati i ubiti zmiju (sto zaista, zaista nije tesko, bilo koja konjica, pa cak i cryx-ovska ce to uciniti sa lakocom.). A njen drugi spell na pocetku poteza istekne na 1 i 2, tako da imas 33% sanse da si kompletno vaseovao potez.
Sprej jeste dobar za ciscenje infantrija, ali mislim da sve armije mogu da dobiju sprej za manje para od 107 poena. Da ne pricamo sto je cica polubeskorisna protiv wm-a. A pritom, zmija ne moze da slamuje i trampluje, sto je cini dodatno ubogom.

ne veruj svemu sto procitas na internetu, knjiga je sveze izasla, i trenutno su svi (kao sto stefan rece) ili u OMFG to je sjajno modu, ili OMFG to ne valja modu. Vreme ce pokazai da sam (verovatno) bio u pravu. Nadam se, doduse da nisam, jer su bas sjajni modeli...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Hordes Metamophosis

Post by PainBringer »

Kao neko ko ima doticni model (elf i zmija), mogu da kazem da je istina vecim delom na Duletovoj strani. Da bi izvukao maksimum iz ovog modela, moras veoma voditi racuna o tome kako ga pozicioniras i odakle napadas. Carolija koja daje -2 na CMD i iskljucuje izdavanje naredjenja moze da se iskoristi, ali je pri tom najbolje vilu skloniti iza nekih drugih jedinica, ili iza nekog dela terena, gde ce biti tesko videti je/prici joj. Zmija udara vrlo dobro, ali je prilicno mekana i dva dobra udarca neke jace zveri ili 'jack-a ce je unistiti. Zmijin animus je zanimljiv, posebno ako se u istoj armiji koriste Goblini, jer je onda lako popeti zmiju na DEF 16, a to ne moze bas svaki model da pogodi (i tada se animus moze pakazati korisnim). Pored mocnog ujeda i dobrog spray napada, zmija ima i zanimljivu osobinu, a to je da se model koji osteti ujedom ne krece. Plus, ima i reach.
U sustini, zmiji nikako nije mesto u sredini, gde je najzesce, vec na nekom od bokova, gde moze da sredi neki solo, manju zver/'jack-a ili da namuci neku jedinicu. Ali, istovremeno, moras voditi MNOGO racuna o pozicioniranju, kako bi maksimizovao korisnost reach-a i smanjio mogucnost da protivnik jurisa na tebe na najmanju mogucu meru. Naravno, istovremeno moras da brines i o elfici, sto daje dva modela sa kojima moras dosta da zongliras, jer ce u protivnom lako da poginu.
Naravno, dosta zavisi i od vestine oba igraca, ali i od liste koju protivnik igra. Licno, smatram da je zmija za "ud'ri i bezi" akcije, gde dolazi da unisti ranjeni model, ili da nacne neki neostecen, a zatim se povuce i ostavi druge modele da zavrse posao. Moze da bude vrlo dosadna ako protivnik ne zna kako da je neutralise (ili mu ne pruzis priliku za to).
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Hordes Metamophosis

Post by arborsomniorum »

Hajde sada za nas neupucene, molim Vas, prosvetlite nas, kako rade ti lesser warloci...

Jel sve isto ko i warlock, samo kontrolise samo svoju zver, ili ima tu nekih caka, zafrkancija, itd...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Hordes Metamophosis

Post by Shunka »

To je Minion solo koji ima fury manipulation pravila (dakle mozde da baca magije i animuse, da leci i transferuje itd.) i vodi jednog svog zvera za kog je bondovan. Ne moze da vodi armiju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Hordes Metamophosis

Post by mladjano bugarce »

Malo odbrane za sirotog dumija - naravno da trolovi ignorisu tereni pa inaju furious charge za dva furija.
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Hordes Metamophosis

Post by Pendargon »

A, da, zaboravio sam to...
Ipak, to je jedan, mozda dva trolla.
takodje, jedan troll moze da baca posle chargea, tako da on potencijalno moze da razbaca par infantry modela oko sebe (sto je verovatno strasno komican efekat :-DD).
Ali i dalje, za razliku od calandre, ne cini nista kada 750 poena trolova sretne 20 bane knightova i tartarusa (oko 300 poena), i sedne i place...
Image
ImageImageImageImageImage
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”