Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by BoltaFodda »

Ok, pregledao sam preview mk2 pravila.
Nova edicija donosi:

standardizacija spec pravila - dobar potez, lakse je pratiti igru i sl.
nov sistem poenaze - nije bilo nuzno, ali moze biti interesantno. Ne vidim nista ni za ni protiv ovome (osim naravno cinjenice da se kompletno krsi kompatibilnost sa hordama dok i tu ne stigne mk2).

Glavna zamerka igri je dinamika focus poena - 'jackovi ne mogu bez focusa, a warcasterima je optimalnije da focuse potrose na svoje magije i bustovanja, odakle sledi da umesto 'jackova je bolje koristiti pesadiju. Dobijamo igru o 'jackovima gde bas tih 'jackova najmanje ima. Postoje izuzeci od tog pravila - arc nodovi, 'jackovi koji sami stvaraju focus itd, ali to je samo krpljenje, i mk2 donosi samo novu zakrpu na problem, pricam naravno o 'jack poenima koje warcasteri donose u armiju i koji se mogu potrositi samo na 'jackove. Sustinski ista prica, samo sa novom zakrpom.

Misljenja? Druga gledista?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Dzon Vejn »

Ono sto je meni najvise smetalo kod ove igre, i sto je jedan od glavnih razloga zasto sam od nje odustao, a sto se mk2 pravilima definitivno nije promenilo (cak je dodatno naglaseno), je cinjenica da ja ovu igru ne mogu puno da razlikujem od magica (samo sto ovde imas figurice umesto kartica - istina, bolje ulozene pare).

Novi modeli izlaze manje-vise konstantno (u periodu dok sam ja igrao, sto i nije bas bilo dugo, izaslo je jedno 5 novih castera, plus propratni jackovi, solo modeli i sve ostalo), i po pravilu su mnogo jaci / bolji od prethodnih.

Koliko sam cuo od drugih igraca, nova knjiga donosi prakticno kompletnu promenu liste (hm, poznato zar ne?), po principu: ono sto je pre bilo beskorisno sada je ultra korisno i suprotno.

Daleko od toga da tih stvari apsolutno nema i u drugim sistemima, ali licno smatram da je u drugim sistemima (koje ja igram) to dosta manje izrazeno nego ovde.

I tu je naravno taj bug u igri da je mehanika hordes figura daleko jaca od mehanike warmachine figura (iz razloga koje si i sam naveo, a i ostalih koje si propustio da primetis ili napises).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Shunka »

Jackovi u Marku 2 su poprilicno zakrpljeni (ne samo zbog jack poena, nego nema vise gasenja jacka, i disablovani weapon sistemi i dalje rade, samo slabije, a dobili su i stats boost). Osim Cryx arcnodova. A glupo bi bilo menjati osnovnu mehaniku igre - da moras da biras na sta ces potrositi focus.

Iako Horde imaju Fury mehaniku koja je bolje osmisljena i bolje radi, nikad nisu bile bolje od WM-a.

Nove stvari koje izlaze nisu cesto mnogo jace/bolje od prethodnih. Pogotovo ne novi Warcasteri. Izuzetak su jackovi iz Legendsa, koji su osmisljeni da budu jednostvano mnogo bolji. Zato su ih i spustili malko u MK2.

I da, cinjenica je da su mnoge stvari koje su ranije bile preterane u MK2 spustene. Pogotovo se to odnosi na placenike, sa akcentom na pirate.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by BoltaFodda »

Mogao bih da dodam mogucnost da su u mk2 jackovi mnogo jaci tako da kombinacija warcaster koji trosi focus poene na jackove je po efikasnosti konkurentan kombinaciji warcastera koji svoje focuse trosi na magije plus pesadije. Ukoliko je to slucaj, warmachine ce konacno postati igra warjackova, medjutim nisam u stanju da procenim da li je tako, to bi voleo da neko sa iskustvom u wm izlozi, ako moze sa primerom za nas noobove.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Shunka »

Ja se u zivotu ne bavim teorymachine-om.

U praksi 98% mojih WM army listi je sadrzalo makar jednog dzeka.
U MK2 jackovi su postali bolji i jeftiniji. Sto znaci da cu voditi jos vise jackova.
Uopste, jack poeni znaci da ce svaki igrac voditi bar jednog.
A to je dobro jer su jackovi kul.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Resurrection »

Ja ni u mk2 nemam nameru da koristim vise dzekova nego sto moram ili mi besplatni poeni pruzaju ako vec nisu Nightamre ili DJ koje imam u sve 3 liste.

Liste gde sam imao vise od 3 noda su mi sjebane. Pederi.

Army Points: 35
Pirate Queen Skarre -6
Deathripper 4
Deathripper 4
Skarlock 2
Bane Knights (10) 10
Bane Knights (10) 10
Mechanithralls (10) 5
Necrosurgeon 1
Brute Thrall 1
Brute Thrall 1
Brute Thrall 1
Necrotech 1
Scrap Thrall 1

46 modela.
Jebite se klaberi, pesadija je zakon.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Shunka »

Zar je Deathripper 4 poena? Mislio sam da Cryx-ovci kukaju na sav glas jer kosta 5...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Resurrection »

Uzmi Mk2 karticu lancera.
Uzmi Mk2 karticu ripera kojem je, da napoemenm, jedina svrha da se zatrci i umre krug posle (koga boli penis za MAT koga boli penis za sisteme kad su samo 2 bitna)
I dalje ne vidis razlog za kukanje?
Image
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Knight »

Uzmi Mk2 karticu lancera.
Uzmi Mk2 karticu ripera kojem je, da napoemenm, jedina svrha da se zatrci i umre krug posle (koga boli penis za MAT koga boli penis za sisteme kad su samo 2 bitna)
I dalje ne vidis razlog za kukanje?
Kolo srece se okrece? :)

Nije ovo prvi put da su nasilno rebalansirali nacin na koji se neka armija igra, tj. sta vredi a sta ne.

MK2 cekam da pocnemo ozbiljno da igramo pa da donesem neki sud - da, sada ce za promenu na tabli uvek biti nekih dzekova - a da li ce oni postati bitniji od pesadije to je vec veliko pitanje.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Sta to mk2 donosi fundamentalno drugacije? Diskusija...

Post by Mladizmaj »

malo je off topic ali gde mogu da se nadju statistike i/ili kartice za mk2 ?
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”