Kador,ultra noob

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Kador,ultra noob

Post by Baneblade »

kao sto naslov kaze zapoceo sam sa skupljanjem kadora i za sada imam sledece figure:jugga,destroyera,sorsu,grey lord ternion,drakuna,mow kovnika,2 manhuntera,widowmakere,koldun lorda,sorsu

e sad moja pitanja,moze li sa gore navedenim stvarima da se uradi nesto?
koji bi stvari bile pozeljne za sirenje liste?
zapravo bilo kakva vrsta pomoci je dobrodosla,ja o pravilima nemam pojma,procitao sam nesto malo.

ah da mislio sam da dokupim sledece stvari:dismount za drakuna(jednog sok trupera),jedinicu od pet demo corps.,butchera kao drugog kastera,jurija i kodiaka.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Kador,ultra noob

Post by Shunka »

Ovako, sto vise castera, to bolje.
Jedini koje mozda zelis da zaobidjes su Karchev i Zerkova, oni su pomalo ubogi...
Sustina je u tome da iako postoje bolji i losiji casteri, uvek je najbolje da biras one koji tebi odgovaraju po stilu igre.

Dalje, od autoinclude stvari fali ti mortar, tri medjeda (samo njih nema da se kupi trenutno) i Yuri Sikira (mada je on manje autoinclude u MKII)

Destroyer ti ne treba u principu, kao ni Kodiak. Zna se sta su pravi jackovi - Behemoth i Beast 09.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Kador,ultra noob

Post by arborsomniorum »

Мој ти је једини савет да слушаш Шунку, нећеш погрешити.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Kador,ultra noob

Post by Resurrection »

^
Slusaj Sunku dok Bojan (mladjano bugarce) ne kaze suprotno.
(cekam repliku za medjede iz Shume veshala :))
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Kador,ultra noob

Post by Baneblade »

sto se kastera tice sacekacu nove modele za iruska i kasapina.behemoth mi je malo...ne znam ne lezi mi,a o 09 sam razmisljao(ali ne znam kako ti karakter dzekovi funkcionisu).malo sam cackao po pp forumu i video da se dosta ljudi kune u uf pikemane,gledao sam malo i po librariumu i video da ih nazivaju najboljom pesadijom u igri.sacekacu da dodje mk2 kod nas pa da krenem da ucim pravila.
imaju li neki pokazni dani u sigilu za wm?cuo sam za neku promociju u januaru,pa me interesuje da li ce tu biti nekih demo igara,gde se noobovima pokazuje kako se igra. i koliko ljudi ovde igra wm?
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Kador,ultra noob

Post by mladjano bugarce »

Dodji sutra po podne. Igrace puno ljudi a svi ce ti rado objasniti sve sto ti zanima. Tri Velika medveda ti u zivotu ne trebaju kao ni MOW. Koristi kovnika kao Drakhun dismounta tako da ti ni on ne treba. IFP su solidni ali je bolje da sacekas khadorsku knjigu i ako ih ne promene winterguarda je verovatno najbolja single wound pesadija u igri. Juri je ok izbor a od jackova Khador knjiga pocinje a u prilicnoj meri se i zavrsava sa behemotom. Ako ti se iz nekog razloga ne dopada model Beast je odlican jack. Ajris(merc model) je bila i ostala najbolji ruski prijatelj. Sve ove figure postoje u klubu (bas sve :D ) pa ako zelis da isprobas pikemene, medvede, MOW ili bilo koji ruski model nije nikakav problem.
ImageImage
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Kador,ultra noob

Post by Baneblade »

ok,docicu,ponecu ovu moju ekipu da prvo vidim kako oni rade,imam kartice za skoro sve.jedini problem je sto uopste ne znam pravila,knjigu nisam hteo da kupim posto uskoro izlazi nova plus taj kadorski kodeks plus nove karte.nadam se da moje nepoznavanje pravila nece biti problem.ne bih uvodio mercove,zelim cist kador,mada ejris mi je lep model.moram da napomenem da je estetika imala bitnu ulogu u pravljenju armije,zapravo to me je i privuklo igri i kadoru.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Kador,ultra noob

Post by mladjano bugarce »

Samo ti ajris treba sve ostalo je cist khador. Osnovna pravila i pravila za sve modele mozes skinuti na netu. Mislim da je link i ovde na forumu.
ImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Kador,ultra noob

Post by Zekina banda »

http://files.privateerpress.com/warmach ... 091124.pdf
Ovo je poslednja verzija MKII pravila.
http://privateerpress.com/files/WM_MkII_Cards_0.pdf
,a ovo su kartice (tj. batali kartice za mkI - to se vise ne igra)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Kador,ultra noob

Post by Baneblade »

hvala puno.ipak cu da detaljno proucim pravila,pa cu onda doci da se igram,bice lakse i meni i onom ko mi pokazuje.da li se wm igra samo utorkom ili i drugim danima?danas sam nabavio ejris,jurija,drakuna dismount i uzeo sam ajanu i holta,lepi su modeli,a i video sam da su cesti gosti u kador listama.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Kador,ultra noob

Post by Resurrection »

Uglavnom se igra vikendom ali najbolje je da postavis "oglas" na odgovarajcoj temi pa ce se vec neko naci ako je zainteresovan.
Image
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”