Templecon

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Templecon

Post by Pendargon »

Templecon rezultati:
Prvi veliki turnir (64 igraca) u kome su ucestvovali mix MK2 Horde i warmachine:
Rezultat : Pobedio retribution (Garryth, druga lista tier once cice koja ima ninja elfice, ali kazu da je uglavnom igrao Garrytha)
Drugi ( izgubio u finalu, jedini loss....tamtamrtam : CIRCLE, sa Baldurom/Krugerom ( kazu da je igrao baldura u svim partijama osim u finalu, kada je uzeo krugera i failovao assasination na garrythu koji ga je elegantno zaklao potom)
Treci: Jos jedan retribution, tier one zene sa mnogo ninja...

I cini se da se od hordi circle jos umuvao na par mesta, kao i skorna sa EMakedom.
Evo otprilike liste koju je koristio pobednik kroz manje-vise ceo turnir, kako je se secaju neki :
Garryth
manticore
mage hunter assassin
madelin
sentinals + UA
2 souless
archers
nayl,
narn
2 arcanists

maybe someother stuff as well.

Ziveo infantrymacine.. :-D
Takodje, ljudi su dosta zadovoljni, jer smatraju da se u mk2 horde mogu igrati normalno protiv warmachine narocito circle...).
Okey, stagod kazu, je'l...

Takodje, smejacete se, ali retribucija mi super izgleda u cisto metalnoj semi :
http://s132.photobucket.com/albums/q20/ ... G_2062.jpg
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Nasao i kako je pobedio :

he was in the finals against Jarreg HTG on the forum who was playing circle and is hte champion for the last two years.

he won by assassination after he decided to camp focus and run up and base Pkreuger. he survived Pkreuger and other things and won next turn.

Eto kako se pobedjuju veliki turniri :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Ah, da, i cetvrta je bila retribucija... Izgleda da su elfovi nasli nacin da se izbore sa menothom...
Edit : nevermind : dve jedinice ludih ninja elfica na featu pobiju sve horove i support soloe i onda retribution goes to town... duh...
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Templecon

Post by mladjano bugarce »

To je jedan od mini turnira u okviru Templkona. Sto se ozbiljnih turnira tice,turnir dublova je uzeo Signar protiv Trolova EStrajker i eNemo a centralni dvodnevni turnir je uzela na iznenadjenje svih Legija, naravno eThargosh medjutim na iznenadjenje svih legionara sa foruma nista Angelusi, nista Seraphi 2 Carniviana i zgazena Veverica protiv Signara u finalu. Templekon je doneo mnogo iznenadjenja, generalno los plasman Kriksa, debakl Menota i ocekivano los plasman Khadora.

4 mini turnira najbolji WM i najbolji Hordas(nezavisno od plasmana) idu u finale.

Finale:
2XRet
1XCygnar
1XCryx

2XCircle
1XTrolls
1XLegion


Ovo ce posluziti PP-u kao dokaz da Hordes rade a brzo ce se zaboraviti da se npr. Trollbloods plasirao kao cetvrti na svom turniru.
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

koliko sam ja shvatio, taj prvi mini turnir je bio i najveci (64 coveka) i igralo se standardno 35 pts sa novim scenarijima. Pa mi se cinio i najrelevantnijim.
Turnir parova je 100 poena 2 warcastera, na kome em nije bilo mnogo ucesnika, em to ne govori nista specijalno :-D
A centralni dvodnevni turnir je hardcore 50 poena koji je uzela legija, ALI imali su neki jako cudan sistem uparivanja ( iz svake frakcije birao se najbolji, pa su se unda uparivali- u prevodu, umesto drugog ili treceg najboljeg cygnara u top 16 usao je najbolji trollblood, iako je npr treci cygnar efektivno 6, a najbolji trollblood 35-i), tako da presek top 8 ili top 16 je potpuno off. Naravno, u zelji da prikazu kako se horde "na istu nogu" takmice sa warmachineom.
Pa mi se ucinilo da se (efektivno) rezultati prvog turnira najrelevantniji, jer ovakav hardcore turnir, cini mi se, ne govori mnogo. A i hardcore je malo specifican, mi igramo vise po pravilima kako je igran prvi turnir...

edit : greska: Finalni rezultati :
High Noon: 35 points, two lists, SR2010 scenarios
High Noon
1st Ret
2nd Circle
3rd Ret
4th Ret

Midnight Madness (ovaj se igra u 75 poena, 2 warcastera, od ponoci do 6 ujutro, nakon celog dana igranja :lol: :lol: :lol: )

1st Cygnar
2nd Cygnar
3rd Ret
4th Trolls

State of Art: 50 points, two lists, SR2010 scenarios
State of the Art
1st Cygnar
2nd Legion
3rd Cygnar
4th Skorne

Midnight Madness 2 (Death race): 25 points, a single list, Killbox scenario
Tourney 4 (25 pt)
1st Cryx
2nd Cryx

ovaj je brzopotezni, i poslednji, sa najmanje ucesnika, pa smo se i mi nekako ugurali na prva mesta. Verovatno su svi do tad odustali, jerbo nema podataka za 3 i 4-to mesto... :lol: :lol:

Znaci, state of art nije uzela legija, i nije hardcore. a izgubio je od PNEMA :lol: :lol: :lol: Ali jesu glupavo uparivali na tom turniru.
A onda je od sva 4 turnira najbolja 2 igraca ( opet nekako cudno mesajuci wm/hordes - sprdacina) su igrali nebitni "top 8", u kome je lik koji je bio drugi na state of artu sa istom listom pobedio. Kao sto je boki napisao Ethag+ velike zvercice.

Da, definitivno...
They use a unique finals pairing system that ensures hordes players get in, even if they do not have the top overall records.

Ali nigde ne mogu da nadjem kako su to tacno radili...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Na ovom linku se vidi malo kako je to izgledalo. Nije doduse ni cudno kako je retribution i cygnar dominirao. Obratite paznju na table, prakticno killing fields sa ogradicom tu i tamo... :-)

http://www.privateerpressforums.com/sho ... php?t=9908
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Zanimljive statistike :

Some observations from the lists - maybe forum machine wasn't so far wrong on the balance of actual models...

RETRIBUTION
*5 out of 6 Retribution lists included MAX. Mage Hunter Assassins.
*Both players took Adeptis Rahn
*Suprised at Garryth, and Kaelyssa. Suprised there wasn't more than one Ravyn/MHSF.

LEGION
*Legion lists featured no seraphs, only angels, carnis and typhon
*eThagrosh, Saeryn and Abslonyia were top 3 legion casters - no suprises there
*Legions only melee infantry were Legionnaires
*Striders featured

CIRCLE
*Druids and UA were in 5/6 lists and shifting stones were in all the circle lists
*Megalith, was in 4/6 lists
*LotF was in 4/6 lists
*Baldur, Kromac, Morvhanna and pKrueger were top 'casters (no suprises there)

TROLLS
*Full Nyss Hunters in all 3 of the Troll lists
*Borka, Grim, eDoomshaper (no suprises there)
*EBDT in all three lists

CYGNAR
*Nemo, Seige and Stryker - big suprises there with pNemo and pStryker (though I personally think Disruption is too powerful and pStryker is fantastic in Mk2)
*All 3 lists featured Aiyana and Holt
*All three lists featured a squire
*All three lists used the Broke 13th

CRYX
*Deathjack in all three lists
*Tartarus in 2/3 lists
*Withershadow combine in 2/3 lists
*No Denny/eDenny

OVERALL
*Average number of heavies was 1.6
*Average number of lights was 0.66
*2/3 of lists that could have a unique/character beast did so
*Very few character solos bar Tartarus and LotF


edit: prvi turnir je definitivno bio najveci, jer je 50 pts turnir imao 34 ucesnika. Od toga 5 menota, i svi su failovali :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Templecon

Post by BoltaFodda »

sta je to zgazena veverica?

I u koliko poena se igralo?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

u mom cetvrtom postu ti pise sta je koji turnir.
Zgazena veverica je typhon (jer pomalo zaista lici na roadkill 8) )
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Templecon

Post by BoltaFodda »

A.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Templecon

Post by Shunka »

Mislim da nije stvar u tome sto Typhon sam po sebi toliko lici na zgazenu vevericu koliko je to postao uopsten naziv za lose modele zmajeva.
Sta je EBDT kod Trolova?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Templecon

Post by BoltaFodda »

E, ovo znam! EarthBorn Dire Troll.

I Typhon je carski model... ako uzmemo Hidru za osnovu presisao je Dark Elfovski buket glava za tri... hmm... glave.

Je li, eksperti, sta nam templecon govori o odnosima snaga odn power buildova u ratmasini?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Nista. Jos je rano.
Jos uvek Ljudi ne znaju ni sta rade horde (jedva nedelju dana)niti retribucija.
Takodje, smatram da je najrelevantniji prvi turnir ( jer su ga igrali najvise igraca, 64, i igrao se na scenarije, ceo dan, bez vremenskog ogranicenja).
Mada , lik je pobedio circle u finalu na cistu srecu, nakon sto mu je circle igrac pobio skoro celu armiju (inace, circle igrac je dvostruki defending champion, koji prvi put vodi circle na event). Garryth je u ocaju utrcao u pkruegera kampujuci sav fokus, i preziveo purebloodov spraj, goraxa i punog krugera na 2 hp do smrti, i onda zaklao krugera.
Takodje, bilo je jako malo khadora u uzorku ( samo 3 igraca), a dosta cygnaraca je igralo retribuciju, koja je generalno lako izlazila sa na kraj sa Menothom. Odnos WM/Horde je bio oko 3:1 na tom turniru, i to je jedini turnir gde nisu koristili vestacko pairovanje i guranje hordasa u finalnih 16. Stoga su prosli samo jedan circle, jedna Skorna i jedna Legija.
Takodje, menotovci uglavnom kukaju da na 35 poena ne mogu da ponesu sve sto im treba... pa se pravdaju. Uglavnom je igrana Harbingerka, koja lako pada od MHSF, a nije zabelezen ni jedan pKreoss ( za divno cudo, mozda je ljudima bljak da ga igraju)...
Ostali turnir us dosta nebitni (bar se meni cini), jer midnight madness se igrao od 12 do 6 ujutru 75 point turnir, 2 castera, a 50 poena je imalo duplo manje ucesnika (popadali ljudi) i koristili su non-swiss uparivanje da bi pokazali kako je sve u redu u wm/hordes svetu
.
Mada, cini se da je to sve megazabavno. 48 sati igranja warmachine bez spavanja, samo sa pauzam aza pljeke i pivo... eh, cool zapad...

edit: i da, ocigledno nam se ukusi razlikuju, jer meni Typhon izgleda kao da je neko uzeo da zvace tri carniveana, a onda povratio od muke...) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Templecon

Post by Pendargon »

Spektakularan cryx: http://s792.photobucket.com/albums/yy20 ... G_2760.jpg

Ovako sam video samo zlaja da farba...
TAkodje, na fotkama istog lika mozete videti retribuciju u boji koja joj po fluffu elfovskom najvise odgovara :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Templecon

Post by Shunka »

Meni svedena paleta i pastelne nijanse vise lice na Ivana...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Templecon

Post by Zekina banda »

Nije 48 nego 72 sata :)
Kazu da je formula 3-2-1 -> 3 sata sna, dva obroka, jedno tusiranje/danu
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Locked

Return to “Warmachine i Hordes”