Jos Rumora!

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

Telion wrote:Moj(a verujem i Duletov..) zakljucak: jaki,ali ne PREjaki..
I ja se slazem sa ovim. Ima mnogo kul stvari ali su obratili paznju da se ne stackuju neke gluposti (tipa dati prefered enemy death company dreki bi bilo izivljavanje i slicno).
Vidim ja bice nama zanimljiv turnir u maju :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Slazem se. Jaki su, ali ne i izbagovani. Sanguinary Guard ima save 2+, 4 napada u chargu itd...ali jedan kosta 40 poena! I jos mogu da imaju death masks, i power fists....ali sve to kosta. ;) Meni su baje ipak assault marinci kao trupe (imaju reroll rezervu, plus padaju d6 + scatter), i sanguinary priests (feel no pain, furious charge u 6'' od njih).

EDIT: Librarian dreka moze da ima preferred enemy i da leti...pa to sa blood talons.......uh,mater mu... :?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

PeraNekron wrote:EDIT: Librarian dreka moze da ima preferred enemy i da leti...pa to sa blood talons.......uh,mater mu... :?
Ne moze blood talons. Librarian dreka ne moze da menja svoju konfiguraciju, ima DCCW i force weapon, i to mu je.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

A,da.Vidi stvarno. Bitno je da je Baal Predator fast...i da ima scout...i flamer snage 6 ap 3. :twisted:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Jos Rumora!

Post by Pendargon »

Neko je bio na ozbiljnim drogama kada je stavio da mefiston kosta samo 250 poena, a baby-gay-emo-jesus 275.
Mislim da,ako se nastavi ovaj trend besomucnog pumpanja spec. karaktera, kada izadje novi haoticki kodeks, bice pravilo za Abbadona :"At the beginning of your turn, pick an enemy unit in los to Abbadon. That unit immediately dies (no saves) as they are eaten by warp."
I jos pola strane dodatnih pravila...

To mi stvarno pomalo ide na ganglije...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Fora je sto nit Mephiston nit Sanguinor nisu IC, stoga nema join unitu. A baby jesus je skuplji zato sto zapravo pomaze celoj armiji, daje nesto cool, dok je vampiric leptiric selfish git koji ide i ubija sta stigne. 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Jos Rumora!

Post by Pendargon »

I?
Mefiston ima flight i fleet.
Ne treba mu junit. Kao ni baby-gay-emo jesusu... :-)
Ne svidja mi se rend pumpanja spec. karaktera do mere neprepoznatljivosti (jer onda nemas nikakav incentiv da napravis svoga, osmislis fluff, itd...), nego promovise no-brainer listbuilding i copypasta liste all around.
Zasto bi iko (sem fluff razloga) pri cistoj svesti i zdravoj pameti uzeo obicnog marinackog kapetana a ne lysandera, obicnog non-bike warbosa a ne gazkula, obicnog kapetana blood angela a ne nekog od spec ubica iz dimenzije emo-x? itd...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Mozda zato sto ti non-spec karakteri su jeftiniji. :D Random kapetan iz trece smene kosta circa 150 poena. Ovi tutumraci svi do jednog izmedju 220 i 300. A ako su ovi ovakvi, samo cekamo novi nekronski/haoticki codex, pa da se prevrnemo od cena u poenima (nasa opklada jos uvek vazi, btw ;) ).
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Jos Rumora!

Post by Pendargon »

jeftiniji moju guzicu. 8)
Moz 5 takih za 150 poena da nabacas na mefistona i on ce ih saseci. Na sta ces da gurnes tog prasinara za 150 poena? Pod dreku? pod jedinicu bilo cega sa pf-om? Pod Monstrous creatura? Sta ce on jadnik sa svoja 4-5 napada da uradi pre nego ga spljeskaju kao muvu? I know, i play with chaos lords. Sama cinjenica da radije rizikujem da se udaram u glavu demon weaponom treba da kaze nesto...
Izmedju 250 poena koji seju smrt na sve sto vide, i 150 poena beskorisnog kontejnera, imas.... sta? 5 golih marinaca razlike? ma daj...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Pa ti ako ti vodi Abaddona, sta da ti kazem. 8) A sta reci za Nightbringera? 360 poena of sheer awesomeness. :D
A sta fali Mephistonu? Zar nije zgodan? :twisted:

Image
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Ridji »

Ja kazem da su spec karakteri sto se igre tice sranje i uvek ce to biti. Vrlo efikasno pokvare zabavu(ne svi ali dosta njih)... Jedino sto je lepo o njima znati jeste njihova prica. I tu se po meni sve zavrsava
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Ne vidim kako oni tacno pokvare zabavu. Meni nijedan spec. karakter nije pokvario partiju, posto sam nekako uvek nasao nacim da ga neutralisem.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: Jos Rumora!

Post by Dexter »

Cassius je 125 poena. NN karakteri nisu cak ni jeftiniji... ziveo herohammer. :roll:
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Verterdegete »

PeraNekron wrote:Pa ti ako ti vodi Abaddona, sta da ti kazem. 8) A sta reci za Nightbringera? 360 poena of sheer awesomeness. :D
A sta fali Mephistonu? Zar nije zgodan? :twisted:

Image


OMFG, koje su lopuze oni iz Blizzarda...
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Hm...Death Company vise nema rending, ali zato ima WS 5, i jos mogu da imaju power fistove, power weapone, hand flamere i plasma pistolje. I moze da ih bude od 3-30, i oni su 0-1. Zajebano je sto im kapelan daje reroll hit, a bogami i wound! Jos su i relentless, tako da im vredi davati boltere. Malo te napucaju, pa te charguju, pa te izuju iz tregera. 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Jos Rumora!

Post by ZergLord »

Neko je bio na ozbiljnim drogama kada je stavio da mefiston kosta samo 250 poena
Procitas ime autora kodeksa (Matt Ward) i sve ti bude jasno...
I to sto je Mephiston veliki baja ne znaci da ce se svi igrati sa njime. :roll:

Ne mogu da verujem sta sam upravo nasao:
Has anyone red the "fluff" where matt warfailure has the marines team up with necrons to fight nids, and then they both split off and don't fight eachother after because they were allies?
8O ](*,) ](*,) ](*,)
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Dobro da nisu napisali da su se izljubili, podelili rucak, napili se i i izjadikovali (blood angel kako ima ruzne snove, a nekron kako ga niko ne voli). A sutra ujutru su se razisli, svaki na svoju stranu, razmenili poklone, i posle pricali drugarima kako su se proveli.....fluff do mojega.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Ridji wrote:Ja kazem da su spec karakteri sto se igre tice sranje i uvek ce to biti.
Ha... Igrao si pogresan WH.
Vrlo efikasno pokvare zabavu(ne svi ali dosta njih)...
Sporije nego neki ljudi koje sada necu navoditi, koji misle da ako se nesto pomera 6" da ga mogu pomerati proizvoljan broj izmedju 7 i 9"...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Ridji »

U pravu si. Poredim 40k sa fantasy-jem :D
Nije isto. Ovde bar postoji nesto sto moze neutralisati te karaktere,kao sto rece Pera.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

Ja se ne mogu pozaliti na svog pair of LC Kapetana...bas me idu kockice koje bacam za njega... :D
:lol:

Malo mi je glupo to sto moze da se desi da neki psihopata ubica spec char. umre tako sto za save bacis cetiri-pet keceva...i onda moj Abadon blablabla...6 saveova- 5 keceva i 3 (recimo)..to je malo glupo..ubiju ga random marinci ili Gardisti.....tako nesto... Meni se deslio recimo da od 5 saveova na 2+ bacim 4 keca i dvojku... :roll:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Ljudi, vi opet zaboravljate da je ovo igra sa kockicama, i kockice su presudjujuci faktor, UVEK. Bez izuzetaka. Mephiston moze umreti u prvom krugu, ako rollate dovoljno sestica, a protivnik baci dovoljno keceva. Ovo se moze izvesti sa conscriptima koji imaju jadne lasgune sa jos jadnijom balistikom 2. Abaddon moze sam sebe da ubije ako dovoljno puta baci 1 za daemon weapon, i padne ward 4+ dovoljno puta, Mephiston moze da se zaglupi pri psyker testovima, pa popije peril, itd itd. U ovoj igri se sve moze ako bacate dovoljno sestica.

Trust me, I know. :wink: 8) :twisted:

EDIT : Citam ona pravila za magna-grapple.....ovo je sve sto cu reci:

Premotati na 4:40 :D http://www.youtube.com/watch?v=UysGTPfgH4Y
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Mrzimsvee »

"Imperial Guard:

Leman Russ/Standard/Vanquisher/Exterminator/Eradicator: Similar to the Demolisher kit the new kit will be capable of creating the remaining Leman Russ variants currently without a model. Will probably increase in price to match the Demolisher kit

Manticore/Deathstrike: Hybrid kit combining the two 'missile launcher' vehicles from the codex. Expected to cost the the same as a Demolisher kit.

Eldar:

Fire Prism/Nightspinner: Full plastic Kit. Fire Prism crystal/turret is said to get a redesign making it slimmer and more in line with the Forgeworld MkII superheavy tanks. Nightspinner will have rules within the white dwarf for use in eldar armies. Probable price increase to match the Demolisher Kit.

Support Weapon Battery: Plastic versions of the eldar heavy support weapons. Vibro cannon, D-cannon, and Shadow weaver.

Cobra/Scorpion Superheavy Tank: Small whispers about a possible plastic superheavy for the army. However it is now believed to not be part of this release.

Orks:

Warbuggy/Wartrakk/Skorcha Kit: Vague information on this, however CAD drawings have been seen a good while back but apparently the design has been scrapped for something else."
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Sad pokusao da sklepam kakvu takvu listu za Blood Angels....(u 1750 poena, u 1500 nema smisla, ali stvarno). Nisam uspeo da predjem 37 modela. Karakteri + honour guard, trupe, baal predator, furioso dreka, neki termosi....vec kosta boga oca. Istresaju iz gaca, izuvaju iz carapa, ali ne nadajte se da ce ih biti vise od tridesetak modela. ;) Ako izbacite honour gardu, nije problem, onda vam ostaje vise opcija, ali sve je skupo u tri lepe znateveccega. Sve mozete uzeti, i sve valja! Previse dobrih stvari! :D Za 270 poene mozete uzeti land speeder squadron sa 3 typhoon missile launchera i heavy flamerima (6 pucanja snage 8 ap 3, ili 6 pitica snage 4 ap 6). To mi deluje bas dobro. Za +30 poena umesto heavy flamera uzmete multi meltu....sve imaju....ali sve kosta...;) (Blatantno overpriced stvar je hand flamer - snaga 3 ap 6 flamer, koji se racuna kao additional cc weapon, a kosta 15 poena. 8O . )
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: Jos Rumora!

Post by Dexter »

Pa to je jos gore od vukova... sve u svemu, warhammer nam se pretvara u D&D. :|
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Dexter wrote:Pa to je jos gore od vukova...
Koliko si odigrao partija protiv vukova pa da kazes da su oni uzasni i grdni?
sve u svemu, warhammer nam se pretvara u D&D. :|
Kako se tacno 40k pretvara u D&D?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

bojan wrote: Koliko si odigrao partija protiv vukova pa da kazes da su oni uzasni i grdni?
Bojane, verovatno je mislio na cenovnik stvari u codexu.

EDIT : Hitler komentarise nove Blood Angels. :D

http://www.youtube.com/watch?v=lDPi3x0uXds
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Giga »

Pih, gledao sam rumore za blandjele, i vidim da izmedju ostalog dobijaju i sterngardu i vangardu. Na kraju jedino unikatno sto ce vanila imati su land speeder stormovi. :(
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Meni se generalno svidja ideja da se vode Successor Chapteri (ako bih ja krenuo, to bi bili Flesh Tearers) :D.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Jos Rumora!

Post by milosh »

PeraNekron wrote:Meni se generalno svidja ideja da se vode Successor Chapteri (ako bih ja krenuo, to bi bili Flesh Tearers) :D.
Ako bih ja poceo da skupljam BA to bi bili Lamenters chapter. Koga je briga sto su 21 founded kad bas fino izgledaju :)
Giga wrote:Pih, gledao sam rumore za blandjele, i vidim da izmedju ostalog dobijaju i sterngardu i vangardu. Na kraju jedino unikatno sto ce vanila imati su land speeder stormovi. :(
Uopste nije bitno sto imaju sterngardu i vangardu jer mislim da niko nece voditi te dve jedinice kad vec ima mnogo zanimljivijih i unikatnijih izbora koji ostali marinci nemaju (death company, priestovi, sanguinary guard...)
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Giga »

Uopste nije bitno sto imaju sterngardu i vangardu jer mislim da niko nece voditi te dve jedinice kad vec ima mnogo zanimljivijih i unikatnijih izbora koji ostali marinci nemaju (death company, priestovi, sanguinary guard...)
Svejedno, svaki kodex treba da ima nesto svoje. Realno, kada bi neko sada hteo da udje u hobi i da igra marince, ne bi imao mnogo razloga da pici vanilu kada BA ima sve isto + jos gomilu cudesa. :/
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Mislim da nije poenta u tome sta je jace/cega vise ima, vec sta se ljudima svidja. A tebi ako se vanille vise ne svidjaju, ti lepo prefarbaj/preradi, pa igraj blood angels. ;) A posto si se vec toliko puta pozvao na taktiku, prilagodjavanje i sve, siguran sam da neces imati problema da se izboris sa stvarima za koje mislis da su broken/overpowered/oni-imaju-mi-nemamo itd. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Giga »

PeraNekron wrote:Mislim da nije poenta u tome sta je jace/cega vise ima, vec sta se ljudima svidja. A tebi ako se vanille vise ne svidjaju, ti lepo prefarbaj/preradi, pa igraj blood angels. ;) A posto si se vec toliko puta pozvao na taktiku, prilagodjavanje i sve, siguran sam da neces imati problema da se izboris sa stvarima za koje mislis da su broken/overpowered/oni-imaju-mi-nemamo itd. :)
Ne govorim o taktici, vec o flavoru. Sa cisto takticke strane mi totalno puca da li ce blandjeli da imaju vangardu i komandne squadove. Pored novih blandjela, jedini flavor koji ostaje vanili su land speeder stormovi i raznorazni chapter tacticsi koje otkljucavaju special karakteri.
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Jos Rumora!

Post by Baneblade »

procitao sam blood angels kodeks pre par dana i mogu da kazem da se najiskrenije nadam da m.ward nece prici na kilometar dark angels kodeksu.ovde nije rec samo o pravilime,vec i o ocajno napisanom fluffu koji je krasio i standardni marinacki kodeks i zbog cega sam se morao otarasiti svoje prve marinacke armije(naravno i pravila i nove jedinice su imale veliki udeo u tome).
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Ne berite brigu, sve ce codexe oni da "prerade". ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Jos Rumora!

Post by prokleti zabagovani forum »

New Tau Battlesuits!

Our first exciting preview for the weekend are three new variant XV9 Battlesuits, which you can see below, and include a new Tau Commander. These fantastic and characterful new Tau battlesuits have been designed by Daren Parrwood. Rules for the XV9 can be found in Imperial Armour Apocalypse II.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ovo znaci rat!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Jos Rumora!

Post by ZergLord »

Ne uzbudjuj se previse, ovo je samo Forgeworldovo. :(
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Jos Rumora!

Post by prokleti zabagovani forum »

"samo" 8O ?
Ovo znaci rat!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

"samo" = nece biti posebnih pravila za nove crisise, barem ne oficijelna vec samo FW pravila.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Jos Rumora!

Post by prokleti zabagovani forum »

Ljudi, ovo su razliciti lepi oklopi (za razliku od trenutnih "istopljenih lego" by Beta :D ) koji mogu da predstavljaju i crisis-e i broadside, a i mislim (skoro sam siguran) da ce ih ubaciti u novu knjigu.
Ovo znaci rat!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

prokleti zabagovani forum wrote: ...koji mogu da predstavljaju i crisis-e i broadside
da, mogu. ali to nije rumor per se.
a i mislim (skoro sam siguran) da ce ih ubaciti u novu knjigu.

koje godine? Ok, ovo jeste neki rumor, ali vise tvoja nada nego rumor. Ovim tempom taui ce dobiti novi kodekds posle apokalipse 2012 :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”