6. edicija FAQ

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Locked
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

:P
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Poisoned weapons pravilo... da li ja to dobro citam i sada ako ti je snaga ista ili veca dobijas re-roll plus ranjavas na bolji broj? To jest, ako genestealer sa poisonom tuce gardistu, ranjava ga na 3+ sa re-rollom?

EDIT:
Jos jedno pitanje, ovo se pojavilo na BoLS-u:
"A unit cannot charge a vehicle if they cannot hurt; no more Termagant tarpits against Dreadnoughts!"

A gde ovo tacno pise? letim preko cele knjige i jedino sto vidim je da ako ne mogu da ga povrede a vec su u combatu mogu da voljno padnu moral.
Edit 2: nevermind, nadjoh, strana 76, assaulting a vehicle.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:Poisoned weapons pravilo... da li ja to dobro citam i sada ako ti je snaga ista ili veca dobijas re-roll plus ranjavas na bolji broj? To jest, ako genestealer sa poisonom tuce gardistu, ranjava ga na 3+ sa re-rollom?
Mislis na Imperialnog gardistu? Pa, da.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Pitam jer je u predhodnoj ediciji bilo ili 4+ ili 4+ sa re-rollom, sada su znaci promenili. Pretrcao sam preko tog pravila u prvom citanju jer mi je izgledalo indenticno, ali posle pazljivog citanja vidim da je ipak drugacije. Zaista moram pazljivo da citamo sve >.<
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3206
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

Vrlo vazno pravilo u samom deploymentu! Postoje dva rola: onaj ko bira stranu i prvi postavlja objective i onaj ko prvi deplojuje i igra prvi.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

WAuuuuuuuuuuu, to je vrlo bitno.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

Gde pise da jedinica koja outflankuje ne moze da assaultuje u krugu u kome se pojavi?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3206
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

strana 125. reserve
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

ok.

1. kako funkcionise u slucaju da outflanking ima transport koji je assault vehicle. njemu u pravilu pise da cike koje izadju iz njega mogu da napadnu u krugu u kome ga napuste? jel se to racuna u ono "unless stated otherwise"?

2. ne vidim nigde da marinci sa jump packovima ne mogu da udju u tenk po ovim pravilima, ali je moguce da preskacem nesto. any hints?

3. ne secam se ovoga iz starih pravila, a i nije mi padalo napamet - sta se desava kada kao command squad za lysandera uzmem i veterane. da li oni mogu na bajkove, i kako to onda funcionise?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

1. Unit mora da ima pravilo da moze da assaultuje iz rezervi. LR im dozvoljava samo assault posto izadju iz njega, to ne pobija cinjenicu da su dosli iz rezervi.
2. strana 78, transporti, kaze samo Infantry units. Bulky pravilo je uvedeno zbog netipicnih transporta koji mogu da prevoze bilo koji unit (tipa apoc transporti, ili stvari koje ce se tek pojaviti).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

1. Unit mora da ima pravilo da moze da assaultuje iz rezervi. LR im dozvoljava samo assault posto izadju iz njega, to ne pobija cinjenicu da su dosli iz rezervi.
aha. pa jel ima to neka jedinica u igri, osim vangard veterana? i kako to izgleda sad sa dzamp pekovima - koliko mogu da assaultuju?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Megabaja wrote:
1. Unit mora da ima pravilo da moze da assaultuje iz rezervi. LR im dozvoljava samo assault posto izadju iz njega, to ne pobija cinjenicu da su dosli iz rezervi.
aha. pa jel ima to neka jedinica u igri, osim vangard veterana? i kako to izgleda sad sa dzamp pekovima - koliko mogu da assaultuju?
Ako dodju iz deep strike-a 2d6 bez rr.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Imaju Vanguard Veterani, imaju Ygmarl Genestealeri, mislim da imaju i Da Vulcha Boyz.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

Čekaj bre, pa ni vangardi, ni fancy džinstileri ne dolaze iz outflanka?!?!?!
Prvi padnu sa neba, a drugi se pojave iz terena, koliko se sećam...
Image Image
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Ridji »

Ako dodju iz deep strike-a jumperi ne mogu da assaultuju.
Biras da li ces jump pack koristiti u movementu i pokrenuti se 12" a zatim assaultovati kao sve druge jedinice, ili ces ga koristiti za assault kada se u movementu pokrenes 6" a zatim tokom assault-a dobijes re-roll charge distance plus hammer of wrath pravilo.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Ridji wrote:Ako dodju iz deep strike-a jumperi ne mogu da assaultuju.
Biras da li ces jump pack koristiti u movementu i pokrenuti se 12" a zatim assaultovati kao sve druge jedinice, ili ces ga koristiti za assault kada se u movementu pokrenes 6" a zatim tokom assault-a dobijes re-roll charge distance plus hammer of wrath pravilo.
Prica o Vanguard Veteranima...
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

deka wrote:Čekaj bre, pa ni vangardi, ni fancy džinstileri ne dolaze iz outflanka?!?!?!
Prvi padnu sa neba, a drugi se pojave iz terena, koliko se sećam...
Nebitno je sto ne dolaze it outflanka, spisak se odnosio na to koje jedinice mogu da assaultuju kada se pojave iz REZERVE generalno. I Vangaurd Jump marinci mogu da assaultuju zbog heroic intervention (ridji, prati fabulu, nije rec o obicnim jump marincima ;) ).

Detaljno:
Jedinica da bi mogla da assaultuje iz rezervi (bilo kojih) mora da ima pravilo koje mu dozvoljava assault iz rezervi (bas recima "may assault when ariving from reserve")
Ako jedinica ima pravilo kao recimo vanguardi da mogu assault iz deep strike, onda ce moci assault iz deep strike rezervi. Ali ne i iz outflank rezervi. Sada, zasto bi iko stavljao vanguard veterane sa jump packovima u outflank je posebna specijalna prica, ali dobro sad :)

Jasnije malo?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Koliko ja znam, za sada samo Ymgarl Genestealers i Vanguard Veterani sa jump packovima mogu da assaultuju kada dodju iz rezerve. Jedni kad iskoce iz zbuna, drugi kad padnu s' neba.

Pre je bila fora da Shadow Captain Kayvaan Shrike da jedinici Infiltrate (recimo vanguard veterani), pa oni iz outflanka istrce, pa fleet urade, pa assaultuju, sto nije bilo naivno.
Last edited by PeraNekron on Mon Sep 17, 2012 10:50 pm, edited 1 time in total.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Ridji »

Ja mislio da pita generalno o jumperima :D
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 6. edicija FAQ

Post by No 1 »

U bre Pero ala su te lagali, Vangard veterani imaju heroic intervention samo ako dolaze iz deep strikea.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

No 1 wrote:U bre Pero ala su te lagali, Vangard veterani imaju heroic intervention samo ako dolaze iz deep strikea.
To da, ali je ovde reč o tome da vangardi dolaze sas kapetana Kayvaan Shrike-a, koji im daje outflank + fleet...
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

deka wrote:
No 1 wrote:U bre Pero ala su te lagali, Vangard veterani imaju heroic intervention samo ako dolaze iz deep strikea.
To da, ali je ovde reč o tome da vangardi dolaze sas kapetana Kayvaan Shrike-a, koji im daje outflank + fleet...
Sto je pera lepo naglasio da to radi u prosloj ediciji. U ovoj ne, ne mogu da assaultuju, jer im heroic intervention kaze... (proverava codex za tacan wording) "If a jump pack equipped Vanguard Veteran squad arrives from deep strike" Znaci ne moze cak ni ako ih strpas u Drop Pod, mogu samo ako dodju sopstvenim jump packovima.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 6. edicija FAQ

Post by No 1 »

Čisto da se zna, ako se bilo ko od heroja pridruži Vangard veteranima oni gube heroic intervention.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by bojan »

Ali i dalje radi librarian + teleport VV...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

bojan wrote:Ali i dalje radi librarian + teleport VV...
Ne.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

Elem, pitao sam ranije sta se desava ako se uz named charactera uzme command squad sa bajkovima? kako to radi?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Telion »

Ako mislis na to kako se oni krecu zajedno pogledaj na strani 10. u Rulebook-u - Different movement distances within a unit.

Sve pise, samo treba procitati.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

ne mislim kako se krecu nego da li mogu da se uzmu zajedno? na primer srajk i marinci bajkeri koji infilitriraju nisu bas prijatni... ili ako uzmem korsaro kana i command squad u drop podu? da li se menja oprema named charactera ili ne moze da se uzme ili kako vec...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Telion »

Mogu. I Shrike sa Biker-ima i Khan na SM bike-u a njegov Command Squad na bike-ovima.
I OPREMA NAMED CHARACTERA SE NE MOZE NIKAKO MENJATI..jedino mu eventualno mozes nesto dokupiti ako ti pravila dozvoljavaju.

Samo obrati paznju da ne mozes nikako da assaultujes ako igras prvi.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

ma nije to problem, nego razmisljam ti marinci na bajkovima sa apotekarom u kaveru i sa srajkovim steltom, izgledaju jako neprijatno. to je T5, pa onda 3+ armor, 5+ FNP i na kraju 3+kaver. a to je dosta.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Koliko ja znam ne mozes da radis i kaver i armor sejvove, tj biras najbolji od ta dva. E sad moguce da marinci sa Srajkom zaobilaze to pravilo i u tom slucaju je moj komentar suvisan :)
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Telion »

Zavisi u kom cover-u su..i da se cover gleda za svakog modela zasebno,a ne za ceo unit, kao u prethodnoj ediciji.
Sto se tice ostalog- da, T5, arm.sv. 3+, cover sv. od 5+ do 2+. (zavisi iza cega su)

I da, jos uvek prolazis samo 1 save..ali mislim da je Sutic mislio da ako neko puca AP 3-2-1 oruzijem na njih da imaju i dobar Cover save.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Osim ako ne puca neki veliki top koji je no cover ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

kako funkcionise stubborn vs weaken resolve? ne mogu da nadjem nigde na netu nekoga ko bi bio iole siguran...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by bojan »

Gardijski Psychic power? Weaken resolve ne kaze "prolazis testove sa Ld-x" vec "tvoj Ld je -x". Tj WR utice na samu Ld karakteristiku, a Stubborn kako istu koristis pri testu. tako da prolazis sve testove na nemodifikovani Ld od 2... :)
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

razumem sta hoces da kazes, ali na nekim forumima ljudi su sa pravom pitali, sta tacno znaci "modify" i kada se primenjuje, a to s obzirom da nekim predmetima koji povecavaju karakteristike tokom cele partije takodje pise modify, i sta tacno radi WD ako to nije "modify"?. zato i pitam ima li neko ko je iole siguran i voleo bih da baci i neki link za tezu na koju se poziva...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Pa majku mu zdrav razum i normalno citanje pravila kaze da tako radi. Inace to sto citas na forumima je zbog toga sto razlicite codex-e pisu razliciti ljudi. Isto tako ima rasprava da li vozilo koje je wreck daje first blood zato sto nije remove from game ,sto slozices se da je idiotluk ;) (to sam danas procitao).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Megabaja »

... te enemy unit's leadership is reduced by the number of sancioned psykers...
codex IG pg 47
When a unit that contains at least one model with this special rule takes Morale checks or Pinning tests, they ignore negative Leadership modifiers. If a unit is both Fearless and ....
rulebook 6th ed pg 43.
modify obuhvata i povecanje i smanjenje karakteristike. zato i jeste problem rulinga, zato i trazim neki oficijelni...
pitanje je da li je Weaken Resolve power Leadership modifajer? ako nije modifajer, sta je onda?

PS:
Certain circumstances can make Morale checks harder for a unit to pass. This is represented by applying Leadership modifiers to Morale checks which can modify Leadership value by -1,-2 or sometimes even more.
rulebook, morale part
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Pa da evo naterao si me da pogledam, ne znam sta da ti kazem. Nigde ne pise da je sa WR Ld modified, vec je reduced ;) (zajebavam se)

Sada lepo moras da nadjes da li postoji neki power ili ability koji kaze modified a ne reduced i onda znaci da se odnosi na to, a ne na ovo :P Evo gledam cak ni u FAQ-u nema nista vezano za ovo.

Ili jednostavno da se vidi kako ce se rule-ovati ovde kod nas (tj. bilo gde da se pita organizator turnira).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Moje licno misljenje je da se odnosi na modifier-e tipa - na close combate rezolution (i to ne zato sto koristim njih, vec mi tako nekako izgledam naravno daleko od toga da sam siguran ;) )
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Locked

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”