Tale of X gamers Battle reports

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Tale of X gamers Battle reports

Post by joggy »

Vreme je da se ono sto je ofarbano proslog meseca upotrebi.
Moja zrtva ove subote je nicim izazvan bio milinovic, koji je za potrebe ovog reporta sastavio Ultramarincaku listu. Ako se slucajno pitate, Kasijus je igrao :wink:

Dakle:
Image

Milinovic je sastavio listu od 5 skauta, 6 marinaca u rinu, 5 devastatora sa missile launcherima i naravno Kasijusom:
Image
Image

dok je moja lista vec opisana u kreativnoj sekciji:
Image
Image

Igra se misija na kill poene. Ja dobijam prvi krug, i pocinjemo po mraku

Turn 1:
Image

Pod okriljem mraka moji bajkeri krecu u ofanzivu sa obe strane napadajuci simultano dobro ukopane snajperiste, koji su iskoristili infiltrate da se domognu sredine table.
Posle zestoke paljbe iz svih oruzja, tri skauta podlezu ranama, ali preostala dvojca prolaze Ld test i ostaju na svom mestu.

Sa druge strane, Milinovic salje svoj Rino sa marincima prema Black knightovima na desnoj strani
Image

Sledi pucanje koje motoristi uspesno prezivljavaju. Videvsi da je vrag odneo salu, skaut narednik uzima svoj snajper i iskusno ispaljuje metak kroz blok motora jednog bajkera, izbacivsi ga iz igre.

Na drugoj strani, devastatori pucaju na druge bajkere, medjutim usled velike brzine kretanja, uspevaju da onesposobe samo jednog.
Image

Svi uspesno prolaze svoje testove, i borba se nastavlja dok polako krece da svice

Turn 2:
Image

Bajkeri nastavljaju prodor sa obe strane, odlucujuci da sada ostave skaute na miru i fokusiraju se na rino sa jedne i devastatore sa druge strane. U pucanju koje sledi rino pije 2 hull poena i imobilizaciju, dok na drugom kraju odlaze devastator sarge i jedan sa missile launcherom.
Velika jedinica zelenih pocinje polako da napusta rov, kako bi mogla da pomogne, medjutim u pucanju ne uspevaju da ubiju ni jednog skuta.
Sledi i assault black knightova na rino, medjutim ovaj uspeva da prezivi i to i ostaje na bojnom polju.

U milinovicevom drugom krugu, Kasijus i ostali se iskrcavaju, i posle neuspesnog pucanja probaju assault. (da, sad tek vidim da nije mogao da napadne posle iskrcavanja iz rino-a, ali ovo su ipak manevri tako da cemo smatrati da je to bio eksperimentalni rino iz dark age of technology koji se jos zove 5 edicija).
Rino osokoljen prezivljavanjem okrece svoj storm bolter na druge bajkere... 2 pogotka... 2 wounda...
Image

Sledi assault, gde jedan od knightova uspeva da dobije opekotine drugog stepena u ovewatchu od svoje plazme. Videvsi da je sam, knight sarge se odlucuje na megdan sa Kasijusom koji ovaj sa zadovoljstvom prihvata, i onda mu objasni kako se pravilno rukuje Crozius Arcanumom.
Image
Image

Odatle sve krece nizbrdo za tamne andjele. Preostala grupa pokusava da se domogne necega medjutim pod kisom metaka iz svih oruzja polako pocinju da osipaju. U cetvrtom krugu, librarian odlucuje da sam krene u obracun sa Kasijusom i ekipom.
Image
Image

Posle uspesno prezivljenog overwatcha i jos uspesnijeg assaulta, stize do mete. Kasijus ponovo biva izazvan na megdan. Hladnokrvno gledajuci librarianov force weapon i bez straha i mane, Kasijus silni staje na crtu.
Image

Sledi epska bitka koja ce trajati, kako ce se kasnije ispostaviti, sve do rucka i efektivnog zavrsetka manevara. Moj Librarian uspeva sa pogodcima (samo zato sto je dobio magiju da rerolluje to hit) ali zbog Kasijusove ogromne cvrstine 6 ne uspeva da izazove ni jedan wound u 6 poteza borbe. Sa druge strane, Kasijus ne uspeva da pogodi skoro nista, a i ono sto prodje moj librarian uspesno spasava. U jednom trenutku biva i ranjen, medjutim uspeva da doceka kraj partije na nogama.

Ostatak liste se u medjuvremenu obracunao sa ostakom mojih Dark Angela, tako da je na kraju librarian ostao sole survivor sa moje strane.

Image

Krajnji rezultat: 4:0 za Ultramarince.

Cestitke Milinovicu na pobedi i zahvalnica sto je pristao da se zrvtvuje za potrebe battle reporta.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by Mrzimsvee »

Extra! :applause: :applause:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by Dellamorte »

Pa vreme je bilo da se DC isproba..iako je prevarantska lista jer DC dreka nikako ne moze da upadne u bitku od 500pts(jerbo ima 34 oklopa),ali ja kao poznati prevarant sam ga ubacio u listu... nasta se Dule nije bunio

Image


moja lista Kacavendanskih mucenika
Libi sa kombi plazmom,
10 DC-a,8 Boltera,pf i TH
DC dreka sa bloodtalonima i flejmerom
Image

Nekroni
Barza
Image

10 Imortala sa Lordom
Image

i u rezervi
Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
misija sa 3 objektiva...(hoo jbg DC ne igra na objektive)
Image

Turn 1
Nightfight Nekroni krecu prvi

Image

Nekroni se pomeraju,und pucaju.... ali Moc kacavende mi pomaze da uspesno rolam svoje FeelnoPain
Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
BA 1: malo kretanja i malo pucanja,koje nije napravilo nikakvu stetu
Image

-------------------------------------------------------------------------------------------------
N turn 2
-Deathmarksovi ne dolaze iz rezerve(na moju srecu),a na Duletovu nesrecu..jbg bas ga uvek prati los roll

Image
svo pucanje je ubilo samo jednog ili 2 dc-a...

Ba krug 2

DC dreka puca ali bezuspesno u imortale,a zatim mi je potrebno 8 na tri kockice( jer je najblizi u terenu)..gde padam...ali sva sreca te ima Fleet..i evo mog roll-a
Image

Image

Drekina Mlevilica za meso radi...i sve u svemu naneo je 9 rana..i sustigao jedinicu..jedino je mogao lord da ga povredi..ali naravno Dule je bacio 1 i 2 za to hit :(
--------------------------------------------------------------------------------------

Nekroni turn 3

Deathmarks stizu,a bogme i Barza zeze...ne samo da izglansala dreku vec je i penovala
Image

Ba turn 3

moje psihopate se krecu i potrebno im je 11 da bi assoltovali barzu..a ja bacam 12 :D
Image

------------------------------------------------------------------------------------------------

Nekroni i Ba turn 4 i 5

Image

sve se moze videti na ovoj slici... ovo su inace Duletovi rollovi....
u 5om krugu sam uspeo da assoltujem DM,ali ih je tada bilo samo 4 tako da tu zavrsismo..a opet sa druge strane,Duletu bas nije islo bacanje kockica tako da dosta Kacavendanskih psihopata osta zivo...

Krajnji rezultat : Koji bre objektivi?
Nemoralna pobeda za DC-ove koji ne ispunise svetu misiju d izginu....

Sve u svemu hvala Duletu i na raportu i na partiji :D
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by Mrzimsvee »

Vrh! :applause:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by joggy »

Evo najzad i battle reporta za septembar, ovaj put armija od 750 poena.
Protivnik nicim izazvan, opet Milinovic

Image

Milinovicevi devastatori su zamenili u medjuvremenu 3 missile launchera za 3 heavy boltera, i dodali librariana, 5 assault marinaca sa jump packovima i jednog storm talona (nova edicija, manje poena kosta marinac):
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na mojoj strani dodat je jos jedan squad od pet marinaca sa plasma gunom, i dva razorbacka sa twin-linked lascannonima. Librarian je dobio nivo i sad je lvl 2 :)

Image
Image
Image
Image

Ovaj put se igrala misija Big Guns Never Tire, naravno sad vec tradicionalno krece se ranom zorom, a prvi krug dobija Milinovic ovaj put.
Milinovic postavlja svoj devastator squad u ruinu zajedno sa librarianom, gde se nalazi i jedan od objektiva, skaute na jedan bok iza ograde, assault marince na drugi bok, a cassius i momci u sredinu

Image

Ja postavljam jedne bajkere na levi bok, druge na desni, 5 marinaca u ruinu (combat squad) da cuvaju objektiv, i ostatak u razorbacke na sredinu

Image

pre bitke bajkeri svojim scout move-om zauzimaju, kako sam ja tada naivno mislio, bolju poziciju na tabli.

Image

ULTRAMARINES TURN 1:

Posle neuspesnog pokusaja otimanja inicijative, sledi prvi krug ultramarinaca, gde assault squad skace prema mojim knightovima ne bi li ih assaultovao. Rhino se takodje malo pomera unapred. Sledi pucanje iz svih oruzja na black knightove, medjutim usled dobrog cover save gine samo 1.
Image

Nazalost, ispostavlja se da je i to dosta da se padne leadership. Sva sreca pa ne pobegose sa table
Image

Na drugoj strani skauti uspevaju da ubiju cak 2 bajkera, od koga jednog sa plazma gunom usled precision shoota. Videvsi sta se desava na drugoj strani, i ovi se dadose u beg, opet na svu srecu nedovoljno da skroz odu sa table
Image

DARK ANGELS TURN 1:

Bajkeri se ponovo vracaju u igru i krecu napred. Black knightovi na assault squad, a jedini preziveli sa desne strane u generalnom pravcu skauta. Razorbaci se takodje pomeraju malo unapred kako bi nesto mogli da uhvate u range.
Image

Posle svog pucanja samo jedan assault marinac biva onesposobljen za nastavak manevara. Sa druge strane 1 preostali bajker se odlucuje na gas do daske ne bi li uspeo da assaultuje skaute u slucaju da prezivi.
U assault fazi black knightovi uspevaju da stignu do assault marinaca, i sledi prva tuca, to jest takmicenje u nesposobnosti. Posle svih rending i power fist napada sa obe strane samo jedan assault marinac odlazi u svlacionicu. Milinovic iskusno prolazi Ld test i bitka se nastavlja.
Image
Image

ULTRAMRINES TURN 2

Milinovicu ulazi stormtalon, rhino se pomera jos napred i baca smoke. Sledi ponovno pucanje u kojem strada dosta toga. Devastatori rasturaju jedan razorback, a drugi uspeva da se iskobelja sa dve rane. Usled eksplozije, jos jedan dark angel odlazi iz bitke, a ostatak uspesno prolazi Ld testove i ostaje na mestu bez posledica. Na drugom boku snajperisti uspevaju da dokrajce jedinog prezivelog bajkera :-({|=
Image
Image
Image

U assault fazi nista novo, nastavlja se fest sa kartonskim oruzjem. Bilans, po jedan casualty sa obe strane i nereseno. Glupi black knight zaboravlja na hit&run.
Image

DARK ANGELS TURN 2
Preostali razorback daje pun gas i ukljucuje smoke launcher, dok se na ostatku table nastavlja missfest. Plazma cannon iz ruine ponovo promasuje ceo rhino, a momci iz kratera usled gustog dima od ultramarinackog smoke launchera ne uspevaju da urade nista.

Ipak, dvojca preostalih assault marinaca uspevaju da dokrajce zadnjeg black knighta i konsoliduju se prema centru table
Image
Image

ULTRAMARINES TURN 3
Milinovic odlucuje da sleti sa stormtalonom kako bi dokrajcio razorbacka. Assault marinci zauzimaju stratesku poziciju malo iza razorbacka, a cassius nastavlja sa voznjom
U shooting fazi razorback se lavovski drzao, medjutim usled ogromne kolicine pucanja je ipak podlegao ranama. Dark angeli se iskrcavaju na suprotnoj strani kako bi iskoristili novonastali zaklon. Snajperisti uspevaju da ubiju jos jednog marinca iz transporta, a na drugoj strani strani strada jos jedan iz druge grupacije u krateru.
Image

Assault faza ne ide pa ne ide. Dvojca assault marinaca pokusavaju napad na librariana i ekipu medjutim ne uspevaju da dobiju kockice. U overwatchu cak stradava jedan od njih. Ako nista drugo, barem su Ld testovi uspesni sa obe strane.
Image

DARK ANGELS TURN 3
Ostatci marinaca iz kratera sada krecu prema assault marincima, dok se ostali odlucuju da zalegnu u cover i pucaju. Plazma cannon se ovaj put pregreva medjutim uspeva da ostane ziv. Momci iz kratera zavrsavaju sa assault squadom, a librarian i njegova grupa uspevaju da ubiju celog jednog skauta. Na opste zadovoljstvo u ovom krugu nema hand to hand borbe
Image

ULTRAMARINES TURN 4
Nastavlja se ciscenje terene od strane milinovica. Stormtalon ponovo uzlece, cika cassius se i dalje voza u svom malom tenku, a devastatori i skauti siju iz svih oruzja.
U shooting fazi sarge iz kratera uspeva da ostane ziv, librarian i ekipa spadaju na dva modela, a pocinje i da se osipa ekipa iz ruine. Posle pucanja stormtalona jedan manje.
Image

DARK ANGELS TURN 4
Sada vec vidno iznerviran, librarian se prodere (psihicki) na skaute, po prvi put uspesno od pocetka partije. Usled svog nagomilanog besa, svi skauti ekspresno odlaze u ambulantu usled nagle glavobolje. Ostatci dark angela najzad uspevaju da otvore rhino sa cassiusom.
Image
Image

ULTRAMARINES TURN 5
Stormtalon ponovo slece kako bi se obracunao sa jedinim prezivelim iz kratera, a cassius sada krece prema librarianu. Posle shooting faze, ostaje ziv jos librarian na jednoj rani i 3 marinca u ruini.
Image

DARK ANGELS TURN 5
Librarian nastavlja sa skrivanjem, a momci iz ruine ostaju na objektivu nadajuci se zavrsetku manevara u ovom krugom, i barem sacuvanom obrazu sa obzirom da milinovic vodi samo za first blood u tom trenutku. Librarian se ponovo dere, medjutim ovaj put neuspesno, dok plazma cannon sada vec tradicionalno promasuje metu.

Sledi trenutak istine, medjutim imperator ocigledno nije na strani dark angela ovaj put, i kocka kaze da se igra dalje. Stormtalon se uspesno obracunava sa ostatkom marinaca u ruini, a cassius i ekipa sa librarianom
Image
Image

Krajnji rezultat:
TOTAL DOMINATION by MILINOVIC :applause:

Na kraju napomena da je ovo bila u stvari partija za septembar, uskoro mozete ocekivati i oktobarsku partiju u 1000 poena \:D/
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by Telion »

Odlican battle report! :applause:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Tale of X gamers Battle reports

Post by joggy »

Posle duze pauze, epska borba izmedju mene i milinovica se nastavlja :). Posto su dark angeli proglasili bankrot, i posle restruktuiranja ponovo krecemo iz pocetka samo ovaj put sa imperij... ehm, astra militarumomomom.

Dakle bitka prva, 500 poena, ultramraines vs astra militarum
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Igramo verziju za 500 poena sa tri objectiva koja su postavljena popreko po sredini table. Ja dobijam roll-off i kecem prvi, pod okriljem noci.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Krug 1:
Jedan tim se odlucuje da izadje iz konfornosti svoje sume i krene preko poljane ne bi li u nekom ludilu eventualno kontestovao objektiv na sredini. Veterani u chimeri takodje krecu napred ohrabreni cinjenicom da se nalaze u oklopnom transporteru. Sledi pucanje u kom slepi katacanci ne uspevaju da ubiju bukvalno nista.

Image

Milinovic krece takodje pod okriljem mraka napred sa svojim assault marincima ne bi li se obracunao sa chimerom, cassius i ekipa se pomeraju na ivicu sume kako bi bili u dometu nesrecnika koji trce preko poljane. Marinci naravno, kao elitni vojnici ipak uspevaju da ubiju ponesto od mojih trupa, medjutim ispostavlja se da katacanci ipak bolje koriste cover nego puske i uz minimalne gubitke nastavljaju dalje.

Image
Image
Image
Image

Krug 2:
Posto je svanula rujna zora, samoubilacki squad nastavlja napredovanje prema sredini trudeci se ipak da malo iskoriste i cover na sredini table. chimera takodje nastavlja napredovanje kako bi flejmeri iznutra mogli da dohvate assault marince. Kako su sad assault marinci trenutno najveca opasnost na tabli sledi masovno pucanje u iste. Posle xyz napada iz najrazlicitijeg moguceg arsenala (treba izdvojiti coravog za lascannonom) stradaju 3 od 5 marinaca. Milinovic pada leadership test i ovi se povlace unazad, medjutim jos jedan se strmeknuo na dangerous terrain test. Ostade jedan ali vredan, onaj sa power fistom.

Image
Image
Image

U svom krugu, assault sarge se automatski vraca, konsoliduje i onda koristi svoj jump pack kako bi dosao u neposrednu blizinu chimere. Sledi dalje pucanje po raznim squadovima, medjutim catacanci se manje vise dobro drze zahvaljujuci odlicnoj spretnosti u zaleganju. U assault fazi sarge uspeva da dograbi chimeru i opasno je uzdrma. Chimera prezivljava, medjutim tesko ostecena i u nemogucnosti da ista radi u svom krugu.

Image
Image
Image


Krug 3:
Samoubilacki sqaud najzad stize na poziciju gde bi otprilike mogao da istrci u prigodnom trenutku na centar table i uzme objektiv. Svo oruzje se ponovo sprema da sasuje sve po assault sarge-u, medjutim coravi cora za lascannonom i dalje ne moze da pogodi nista. Na kraju chimera sa svoja 3 snap shota iz heavy boltera ipak uspeva da mu presudi. First blood za mene. Medjutim, moji se vec osipaju dok je njemu stradalo samo tih 5 modela, od kojih je on sam ubio jednog.

Image
Image

U svom krugu cassius resava da je dovoljno stajao u sumi i bio nemi posmatrac i odlucuje da je vreme da se polako krene. Devastatori sad usmeravaju svoje pucanje prema chimeri, posto se missile launcher zgodno nasao u boku :? . uspeva da nanese i treci hull poen, medjutim bitnija stavka je sto isto tako uspeva da izazove i eksploziju u kojoj gine pola veterana 8O . Osokoljeni, cassius i ekipa pokusavaju assault na prepolovljen squad i tacno uspevaju. Ispostavlja se da je cassiusov ability da rerolluje promasaje vrlo bitan i on maltene sam uspeva da podavi sve preostale veterane. Jedini preziveli je pop koji je uspeo da prezivi prvi krug challenge-a protiv tactical sargea.

Image
Image
Image
Image
Image

Krug 4:
Vec pocinje da bude mucno na mojoj strani. nema vise ko da napreduje, samoubilacki squad se drzi za bajonete u svom coveru, komandni squad se sveo na 2 modela koji grle obliznje drvo. coravi, zrikavi cora za lascannonom nastavlja da promasuje. Mortar najzad uspeva da dobije hit i ubije jednog devastatora sa heavy bolterom. U close combat fazi pop se odlucuje da zapeva onu njegovu himnu: imam smash attack. Posto ga sarge promasuje, ovaj uspeva da ga pogodi sva 3 puta i cak dobije jednu dvojku od 3 kockice, ali savim dosta da ukanta nesrecnog sarge-a. Sada ostaje jos samo cassius i nekoliko taktikalaca \:D/ .

Image


Milinovic i dalje osipa po mom samoubilackom squadu, medjutim ovi jednostavno odbijaju da umru u dovoljnim kolicinama. Cassius odlucuje da pokaze popu kako se barata power maulom, i u challengu ga maskrira posto je ovaj nesposoban da se spase rosariusom.

Image
Image
Image


Krug 5:
posto je to potencijalno zadnji krug, ekipa sa desne strane u punom sastavu istrcava na poljanu kako bi dograbila objektiv na sredini mog dela table. Opet pucanje, cora uspeva da pogodi, medjutim posto je laser istrosio od onolikog promasivanja ne uspeva da probije :-({|= . Mortar uspeva da ubije sad i jednog skauta, sto je naravno nedovoljno za bilo sta. Posle paljbe iz svih oruzja po tactical squadu gine ceo jedan marinac, praveci tako od T4 sqauad sa T6 posto se sad racuna cassius kao majority.

Image

Milinovic najzad uspeva da se resi samoubilacke ekipe, cassius ulece i u druge nesretnike. posle poucne runde close kombata ostatak ekipe pada moral i biva pregazena. Skauti se pomeraju unazad kako bi uzeli svoj objektiv.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Krug 6:
da, i dalje se nastavlja. 2 modela iz command sqauda i hq ocajnicki pokusavaju da se izbore sa ubicom cassiusom medjutim T6 je jednostavno previse za njih.

Milinovic sada stize i do close combata sa hq squadom, i posle kraceg samaranje, preziveli beze kuci.

Image

Krug 7:
dada, igra se i dalje. Preostala 2 modela na tabli i dalje pucaju, naravno bez ikakvog uspeha.
Sledi i Milinovicev poslednji potez u kome sve preostalo puca u tu dvojcu, medjutim ovi se ne odvajaju od svog drveta i na volseban nacin uspevaju da ipak prezive i spasu catacance od potpunog poraza :D .

Image

konacni skor
ASTRA MILITARUM 1 : ULTRAMARINES 8
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”