POCETNICKA PITANJA

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Po novom ork codexu stickbomms rade kao frag granate :? Mene ineresuje da li ceo unit npr. od 20 orkova baca bombe na tenk ili samo modeli koju mogu da se biju u close combatu.
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

frag granate se ne bacaju na tenk. Krak granate mogu da se koriste protiv vozila i to radi isto kao CC sa jedinicom stim sto svaki model koji je u mogucnosti da se bori ima samo 1A.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

premotajmo zacas film:
inace, bombe se ne bacaju...
...da li ceo unit npr. od 20 orkova baca bombe na tenk...
:lol:

onako kako je dule rekao + procitaj pravila, relativno su kratka, i prostija su od fantazija.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Hvala drustvo....

E sada i ovo je pocetnicko pitanje... Imam heavy space marinca za protivnika... (4 lasa, 6 heavy boltera 2 plasma cannona)....

Kako da ga najlakse savladam, da me ne ubije u cetvrom krugu, probao sam nekrone i ne mozgu da se merim...

Da li bi ga garda lakse savladala, dajte neku ideju... Za sada imam dosta tyranida, nekrona, black templara, i pomalo garde, ako treba da nabavim neku drugu armiju ucinicu to, samo da ga savladam par puta, da promeni taqktiku...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

xclub wrote:Hvala drustvo....

E sada i ovo je pocetnicko pitanje... Imam heavy space marinca za protivnika... (4 lasa, 6 heavy boltera 2 plasma cannona)....

Kako da ga najlakse savladam, da me ne ubije u cetvrom krugu, probao sam nekrone i ne mozgu da se merim...

Da li bi ga garda lakse savladala, dajte neku ideju... Za sada imam dosta tyranida, nekrona, black templara, i pomalo garde, ako treba da nabavim neku drugu armiju ucinicu to, samo da ga savladam par puta, da promeni taqktiku...
Tako sto ces koristiti teren i uleteti mu sa nekim brzim jedinicama u assault kako ne bi mogli svi njegovi da pucaju? I koristiti cover save-ove? Uostalom, covece, imas neckrone, svi imaju 3+ save i we'll be back, trebalo je da si nonsalantno dosetao do njega. Ajde napravi poseban topic sa battle reportom, da vidimo sta je bilo, posto ovo nije "pocetnicko pitanje" per se.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

veoma jednostavno. imas dva monolita.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Megabaja wrote:veoma jednostavno. imas dva monolita.
Ne, imas jedan monolit i 2 Necron lorda.

2 monolita kostaju mnogo, sto znaci manje WBB jedinica, sto znaci da lakse moze da izgubi (pod uslovom da protivnik izbegava monolite).

I to sto kaze Boca, brate, imas Nekrone kojima treba sto godina da umru. Opusteno...
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Sinoc odigrao svoju prvu partiju 40k i javilo se pitanje (posto je i protivnik pocetnik) - kako se radi close combat protiv npr dreadnota, jer nema WS a ni T?
(ovo je zaista pocetnicko pitanje :) )
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Drednot ima ws, a drednotov toughness u cc-u je njegov oklop (12), koji probijas snaga +d6. Sve ima u osnovnoj knjizi, lepo objanjeno.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Hvala na objasnjenju!
:D
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Sta je to Deep Strike?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

teclis wrote:Sta je to Deep Strike?
Mission special rules, str 84 u malom pravilniku, pogledaj, procitaj, pa ako ti i dalje nije jasno, pitaj ponovo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Batinjo
Posts: 18
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:17 pm
Location: Beograd,

Post by Batinjo »

Bas ste na kraj srca ,decko lepo pita , sta vise mozda nije citao toliko stiva kao vi pa se ni nerazume u 40k svet.
Najbolje bi ti bilo da dodjes do kluba pa da ti Dule koji je tamo skoro svaki dan(radi u klubu) objasni sve nejasnoce .
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ne, nego ne znam koji deo deep strika mu nije jastan. Zato sam mu i rekao da prvo procita tu sekciju pa da lepo konkretno postavi pitanje. ko zna, mozda covek ne zna sta je Deep striking uopste, pa bi mu bilo bolje prvo da procita pravila. Nisam na kraj srca, samo mi je vise malo mucno da prekucavam pravilnik ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Procitao, ispostavilo se da je jako jednostavno :D . U principu 40k je mnogo jednostavniji sistem od fantasija 8)
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

teclis wrote:Procitao, ispostavilo se da je jako jednostavno :D . U principu 40k je mnogo jednostavniji sistem od fantasija 8)

Bas tako. 8)
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Hypodermic wrote:Za sada samo tri armije imaju pristup rending napadima (ispravite me ovde ako gresim)
I Chaos Possessed squad ako dobije 4 na deamonkin ima rending napade :) .
(malo citam pravila obeju knjiga - i haosa i tiranida kako bih napravio pravi izbor :P )
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Dosao sam do pitanja: Da li Chaos Possessed dobijaju +1A kad charguju za ono pravilo two hand weapons ili oni imaju samo jedan hand weapon pa time ne dobijaju dodatni napad :?:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

teclis wrote:Dosao sam do pitanja: Da li Chaos Possessed dobijaju +1A kad charguju za ono pravilo two hand weapons ili oni imaju samo jedan hand weapon pa time ne dobijaju dodatni napad :?:

Kada imas 2 oruzija dobijas +1A, i kada assaltujes dobijas +1A, tako da oni imaju +2A u assaltu.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

dodatan napad dobijas:
-tako sto si assaultovao (u prvom potezu hth-a)
-tako sto nosis 2 hand weapona.

E sad, ne posedujem chaos codex, moracu da se oslonim na army builder. A tamo stoji da possesed imaju prirodno 2 napada i samo jedan hand weapon, i nemaju mogucnost dodavanja jos jednog. Dakle imace samo 2 napada u assaultu, 3 ako su oni assaultovali. I to je to.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja imam codex. Chaos possesedi imaju samo JEDAN hand weapon, tako da jedino dobijaju +1 napad kad assaultuju (znaci osnovni broj +1), a ako zelis da imaju vise napada, kupis im icon of khorne
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Zasto se ne racuna ko da imaju 2 hand weapons jer svaki ima krabina kljesta umesto jedne ruke i krak od hobotnice umesto druge ruke :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

teclis wrote:Zasto se ne racuna ko da imaju 2 hand weapons jer svaki ima krabina kljesta umesto jedne ruke i krak od hobotnice umesto druge ruke :)
Zato sto u knjizi lepo pise da imaju hand weapon (singular :P). Sta da ti kazem, da postoji mogucnost da nose dva oruzja, pisalo bi u codeksu ili da imaju dva oruzja to begin with ili da imaju opciju da im se doda aditional close combat weapon.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

"Nepravda!", rece Kalimero 8)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Jedno polupitanje: nema li nacina da se komesarov Ld koristi preko Vox castera?

Po pravilima ga ne bi trebalo biti: vox caster prenosi oficirov Ld; komesar daje oficiru +1 Ld za testove vezane za unit u kojem je. Dakle, polupitam, da li je ovo kojim slucajno drugacije protumaceno / prepravljivano kasnije / kako god?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nemam wargear kod sebe, mislimda su nesto naglasili za vox castere u njemu. U svakom slucaju, skini FAQ za IG sa gamesowog sajta pa pogledaj. Ako ne pise u FAQ-u, ja bih rekao da ne, jer lepo kaze da mu daje +1 samo za unit u kojem je.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Errata tamo je prastara (ima 'old', gde je i IG, i drugu koja je sept/2006), tako da se Boco, ti i ja ovde slazemo.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ne, komesar nije oficir, tako da fakticki ne spada u grupu koja moze da koristi vox caster.

uzmi gaunta - on daje fearless pravilo jedinici sa kojom je... i to je to.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Gaunt mi je zanimljiv, i uklapa se u Gardu koja mene zanima, ali kako zapravo funkcionisu spec. karakteri u 40K? Sasvim su ravnopravni sa 'obicnim' ili im treba posebna dozvola?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sem ako drugacije nije naglaseno, specijalni karakteri su dozvoljeni. Ne moras da pitas protivnika za dozvolu, po defaultu bi trebalo da su dozvoljeni na turnirima, i sl.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

OK, preliminarna lista, bez Gaunta i stvorena sa poprilicnim obzirom prema mojim finansijama. Glavna pitanja:

- isplate li se Heavy Weapons u Infantry Platoon -ovima

- da li je mozda bolje opremiti trupe kameleolinom umesto drogama (poeni su isti)

- koliko mi fali bazilisaka / leman russ tenkova (koji bi verovatni prvi upali sa povecanjem broja poena)

- koliko je isplativo uzeti doktrinu + squad samo zbog demolition charge

- naravno, svaka kritika je dobrodosla.
Unnamed1500 Pts - IG: Custom Doctrines Army

0 Choose Doctrines (HQ) @ 0 Pts
Regimental Organisation: Drop Troops [0]
Skills and Drills: Light Infantry [0]
Skills and Drills: Veterans [0]
Special Equipment: Chem Inhaler [0]
Allow Special Weapon Squads [0]

0 Command Platoon (HQ) @ 584 Pts

2 Command Squad @ [194] Pts
Lasguns (x1); Plasma Gun (x1); Master Vox; Chem Inhaler; Light
Infantry

1 Heroic Senior Officer @ [115] Pts
Close combat Weapon; Plasma Pistol
Macharian Cross [20]
Master Crafted Weapon [15]

1 Veteran @ [24] Pts
Bolt Pistol; Close combat Weapon; Standard Bearer

1 Veteran #3 @ [12] Pts
Bolt Pistol; Close combat Weapon; Medic

6 Anti Tank Squad #1 @ [130] Pts
Lascannon (x3); Lasguns; Chem Inhaler; Light Infantry

6 Anti Tank Squad #2 @ [130] Pts
Lascannon (x3); Lasguns; Chem Inhaler; Light Infantry

6 Special Weapons Teams #4 @ [65] Pts
Lasguns (x6); Demolition Charge; Chem Inhaler; Light Infantry

6 Special Weapons Teams #5 @ [65] Pts
Lasguns (x6); Demolition Charge; Chem Inhaler; Light Infantry

0 Infantry Platoon (Troops) @ 285 Pts

4 Command Squad @ [95] Pts
Lasguns (x1); Plasma Gun (x3); Vox Caster; Chem Inhaler; Light
Infantry

1 Junior Officer @ [40] Pts
Close combat Weapon; Laspistol

9 Infantry Squad @ [95] Pts
Lasguns; Plasma Gun; Vox Caster; Chem Inhaler; Light Infantry

1 Sergeant @ [6] Pts
Lasgun

9 Infantry Squad @ [95] Pts
Lasguns; Plasma Gun; Vox Caster; Chem Inhaler; Light Infantry

1 Sergeant @ [6] Pts
Lasgun

0 Infantry Platoon (Troops) @ 285 Pts

4 Command Squad @ [95] Pts
Lasguns (x1); Plasma Gun (x3); Vox Caster; Chem Inhaler; Light
Infantry

1 Junior Officer @ [40] Pts
Close combat Weapon; Laspistol

9 Infantry Squad @ [95] Pts
Lasguns; Plasma Gun; Vox Caster; Chem Inhaler; Light Infantry

1 Sergeant @ [6] Pts
Lasgun

9 Infantry Squad @ [95] Pts
Lasguns; Plasma Gun; Vox Caster; Chem Inhaler; Light Infantry

1 Sergeant @ [6] Pts
Lasgun

4 Hardened Veterans (Elites) @ 110 Pts
Lasguns (x1); Plasma Guns (x3); Vox Caster; Chem Inhaler; Drop Trooper;
Light Infantry

1 Hardened Veteran Sergeant @ [23] Pts
Close combat Weapon; Plasma Pistol

4 Hardened Veterans (Elites) @ 110 Pts
Lasguns (x1); Plasma Guns (x3); Vox Caster; Chem Inhaler; Drop Trooper;
Light Infantry

1 Hardened Veteran Sergeant @ [23] Pts
Close combat Weapon; Plasma Pistol

1 Basilisk (Heavy Support) @ 125 Pts
Earthshaker Cannon; Hull Heavy Bolter

Models in Army: 90


Total Army Cost: 1499
Sad kad pogledam, deluje nekako mrsavo... saveti?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

drop truperi su ok.
basilisk je ok.
chimera je ok, to ti treba.
infantry heavy weapons ti treba dva, jedan sa lascannonima, jedan sa autocannonima, i jedan sto dobijes sa HQ on ima heavy bolter...
od doktrina je najkorisnija da imaju plus na cover save, infiltraciju i da padaju, ili slicna kombinacija.
Donevski je prilicno uspesno kombinovao sa gomilom konskripata i Gauntom, imas 50tak modela koji su fearless i mogu da lockuju bilo koju jedinicu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
mkrulik

Post by mkrulik »

Ako već sve na infantry obavezno konskripte i komesare.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by mladjano bugarce »

Gaunt je veliki baja jer svojoj jedinici daje da su fearless a sve jedinice u 12incha koriste njegov leadership od 9.
ImageImage
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Baneblade »

Od skora sam uplovio u vode Warhammera 40k.Vodim marince(Ultramarince),da skratim evo mojih pitanja: kada imam adamantine mantle da li imam pravo na save,sta znaci ap- (kada se puca na trupe),vail of time da li vazi samo za libreriana ili i na jedinicu koju vodi,vredi li koristiti apotekara?To su udugo moja pitanja,unapred hvala na odgovorima.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Gospode boze, pa naravno da ima pravo na save, adamantium mantle ga stiti od instant death-a, naravno da mui nece oduzeti save. ap- znaci da oruzje nema nikakav ap, logicno zar ne :) Za veil of time ces morati da vidis sa nekim dezurnim marincem, a da li vredi koristiti apotekara moraces da prosudis sam u bitkama, jer jako nezgodno je koristiti ga pravilno, ima tamo mnogo oruzja koje negiraju apotekarevu sposobnost.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Imam dva pitanja:
1.Oko upotrebe boltera (obicnih).Na motoru i na LR crusaderu,twin linkovani,da li mogu da pucaju rapid fire kad su na 12" od mete?

2.Na predator destructoru,sponson heavy bolteri da li se racunaju kao twin link ili su kao 2 odvojena oruzja?Znam da je ocigledno,al reko da proverim jos jednom.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by PeraNekron »

Twin linked bolter na motoru (a i na LR crusaderu) moze rapid fire,samo ako si na 12 ili manje inci od mete (osim ako ti pise drukcije u codexu,posto je obican bolter po defaultu rapid fire). Rapid fire je duplo pucanje na pola max rangea od oruzja(i.e. 24'' = 12'' rapid fire,30'' = 15'' rapid fire itd). Twin linked znaci reroll to hit. Sponson heavy bolteri na predatoru su 2 heavy boltera,po jedan sa svake strane. Znaci,6 pucanja snage 5 ap 4 sa 36'' range. Ne zaboravi da kada izaberes metu,sve od oruzja sto imas na tom modelu (osim ako nije drukcije naglaseno,nesto tipa Hunter Killer missile) puca u tu metu,i samo u tu. Imas tablicu u rulebook,posto kada se vehicle krece,ne moze da puca uvek sva oruzja. Imas klasifikaciju sta je main,sta defensive,sta ordnance weapon,i kada i kako moze da puca.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Rapid fire oruzja nude ILI hitac na max domet ako si stacionaran ILI 2 hitca na 12 inca ILI assault u hth. Da, ako ti je domet oruzja 30 inca kao tau oruzja, i dalje ti je rapid fie na 12 inca. Rapid fire oruzja na vozilima se uvek tretiraju kao da si stacionaran, tako da mozes da pucas sa njima kako hoces i da i dalje assaultujes (isto vazi i za bike-ove). Naravno, NE MOZES pucati 2 puta na max range iako je rapid-fire oruzje na vozilu, jer to ne moze po samom opisu oruzja.

Sponson weaponi nikada nisu twin-linked, sem ako to nisu po svojoj prirodi. Tj, ti kupujes dva heavy boltera, ne dva twin-linked heavy boltera. Svaki se nalazi na po jednoj strani tenka, i oba moraju da pucaju u istu metu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by meloras »

Hvala kolezi necronu.
Interesovalo me je najvise za boltere na cruzejderu.To prakticno znaci u 12" od zrtve 12hitaca bolterom,4 ass canonom,1 meltom i 2 storm bolterom (i ajde da budemo mastoviti jedan i samo jedan hunter killer raketom).Lepo...
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”