6. edicija FAQ

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Locked
User avatar
Highborn of Ulthuan
Posts: 152
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:26 pm
Location: Karaburma

Re: 6. edicija FAQ

Post by Highborn of Ulthuan »

Da li kada storm boyz-i deep strike-uju da li se racuna da su korisitili jump pack pri assaultu,tj da li mogu da re-rollujem distancu?posto sam negde procitao da mozes da biras da li ces da se kreces 12 ili da re-rollujes distancu assaulta.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Telion »

"If a Jump model uses its jump pack to
charge into assault, it can
re-roll its charge distance."

Tako da, mozes da biras da ih koristis, ali onda tretiras teren kao dangerous (IMAS RE-ROLL), ili ne koristis, nemas dangerous (ALI NEMAS RE-ROLL)..ako sam ja to dobro skapirao..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Ako koristis jump pack u movement fazi : move 12'', charge 2d6'' bez rerolla.
Ako koristis jump pack u assault fazi : move 6'', charge 2d6'' sa rerollom, Hammer of Wrath impact hits.
Posto dolazis iz deep strikea, trebalo bi da se racuna da si koristio jump pack u movementu (mada i to je diskutabilno).

Da li psyker koji je u combatu moze da baca psychic powere?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by bojan »

Telion wrote:Mislim da je LR dugacak 6.5", juce je Dule izmerio model ja mislim, tako da :
> kada udje na tablu iz rezerve mora da se krece vise od 6" kako bi ceo model stao
Moze da se krece manje od 6 ako stane bocno... :P - tj kreces ga tacno 6 i pivot on spot za 90 stepeni... I stane.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Nema toga vise !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 6. edicija FAQ

Post by No 1 »

Vozila mogu da pivotuju dok se kreću koliko hoće puta i to se ne računa u distancu koju su prešli.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by bojan »

Bas to - pivotujes dok nisi usao na tablu potpuno i udjes a kretao si se manje od 6".
Stoga, budite fini i nemojte da pokusavate da bunarite da ne bi neki ozbiljniji ljudi pokusali.

IMO - ne mogu assaultovati iz LR koji udje iz outflank-a jer pravilo za LR daje pravo da se iz njega assaultuje nakon pomeranja, a ne da se assaultuje nakon outflanka.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Ako se dobro secam, psykeri mogu da bacaju psycic powers u combatu, ako im je ostalo power poena za trosenje :) Moram da predjem ceo taj deo pravila ponovo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Mogu psychic poweri da se koriste u close combatu, ali samo ako su Malediction ili Blessing. Moze i Maelstrom Witchfire da pogodi u close combat jedinice, i svi trpe posledice, a Nova Witchfire pogadja sve protivnicke jedinice, cak i ako su u close combatu.. Hm...po pravilima, svaki unit ima Deny the Witch. Znaci da moji nekroni mogu na 6+ da poniste bilo koji targeted psychic power. :lol:

EDIT : Za razliku od magova u WH fantasy, ovde svi psykeri mogu imati iste moci, pod uslovom da su izrollovali te magije. ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by Ridji »

U novim pravilima kaze da trupe mogu da se iskrcaju samo ako se transport kretao do 6 inci. A posle pise da pesadinci mogu da se pomere nakon iskrcavanja tako da svaki stane u 6 inca od vrata vozila. Znaci li to da orci mogu da se u trukk-u ili battlewagon-u (koji su pri tom open-topped a time i assault vehicles) pomere prvo 7 inca vozilom( red paint ), zatim izadju i pomere svojih max 6 inca, a zatim i charguju 2d6 ?
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by RatGod »

Da
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

PeraNekron wrote:Posto dolazis iz deep strikea, trebalo bi da se racuna da si koristio jump pack u movementu (mada i to je diskutabilno).
Ne racuna se, u pravilima za Jump Pack pise da ako se on koristi u Movement fazi, on sluzi tome da se model pomera 12" i preskace teren.
Telion wrote:Jel neko moze da mi kaze gde pise, ako uopste pise, da ne mozes da se regrupises ukoliko ti je enemy unit u 6"..?

Moguce je da sam to negde ranije u pravilima prevideo, ali u pravilima za Regrouping to nigde ne vidim da pise.
Da, ne pise. :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Da li ako za Allied Detachment HQ uzmem nekog ko otkljucava da jedan tip jedinica postane trupa (Tipa Dante ili Belial ili koji vec za Deathwing), da li onda mogu da uzmem i tu jedinicu kao allied trupu?

Pitam ovo zato sto u pravilima za ovakve karaktere obicno pise "if he's chosen as an HQ choise for your army" gde sada ne znam da li je "army" sve, ili samo primarni FOC.

Znam da je mozda glupo pitanje, ali bih radije da pitam nego da predpostavljam :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: 6. edicija FAQ

Post by PeraNekron »

Ne vidim zasto ne bi. Posto je meni licno ceo taj alliance chart besmislen u ekstrem ('ajde da su Garda i Eldari tuku zajednicki, ali da se gledaju podozrivo i paranoicno, Haotici da sazivaju Demone, ali da su Tau i Marinci battle brothers...to mi je malo previse.), ne vidim nikakav problem da Dante vodi zvoje zlacane momke zajedno sa Belialom koji vodi svoje Deathwing drugare.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Ako odlucim da uzimam psycic powers is onih 5 disciplina (koje god da su vec dostupne za mene), da li menjam sve psycic powere za nove, ili samo neke? Letim preko FAQ-a za tiranide i knjige, i nigde ne pise explicitno, ali hintuje da je ili/ili. Tj, da ce tyrant imati ili 2 powera iz Tyranid knjige, ili 2 powera iz basic rulebooka, a nikako jedan iz rulebooka (tipa biomancy) a jedan svoj iz tyranid codexa. Help?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

Moras sve da menjas. Ali mozes da znas razlicite discipline.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

nigde ne pise al me yanima vase misljenje. Ako igras 2000+ poena jel mozes da uzmes dve alliead armije koje nisu medjusobno allied? i kako se njih 2 gledaju?
recimo, imperijalna garda osnova + chaos demoni + space marinci

juce je iskrslo u bitci i ja nisam nasao u knjizi na brzaka, ali koliko sam procitao skimmer nema nikakvo specijalno pravilo sto se tice close combata kad nije turbo boostovao. Jel to znaci da se opusteno pogadja na 3+ u hth?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

joggy wrote:nigde ne pise al me yanima vase misljenje. Ako igras 2000+ poena jel mozes da uzmes dve alliead armije koje nisu medjusobno allied? i kako se njih 2 gledaju?
recimo, imperijalna garda osnova + chaos demoni + space marinci

juce je iskrslo u bitci i ja nisam nasao u knjizi na brzaka, ali koliko sam procitao skimmer nema nikakvo specijalno pravilo sto se tice close combata kad nije turbo boostovao. Jel to znaci da se opusteno pogadja na 3+ u hth?
Ovo prvo je nejasno po tom pitanju, ali nije obavezno da se imaju 2 FOC-a. Ali ako se imaju zasto ne bih mogao da imas dva tipa saveznika za svaki FOC.
Bas tako.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

kad smo vec kod flat out pravila, sad ne vidim nikakvo specijalno pravilo sto se tice hth i flat out modela? znaci moze da se assaultuje i ako je turbo boostovao? ili mi molim vas recite stranu gde sam prevideo ovo
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

joggy wrote:kad smo vec kod flat out pravila, sad ne vidim nikakvo specijalno pravilo sto se tice hth i flat out modela? znaci moze da se assaultuje i ako je turbo boostovao? ili mi molim vas recite stranu gde sam prevideo ovo

Mozes da ga assaultujes.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

ah, znaci skimmeri - u fioku :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: 6. edicija FAQ

Post by Monsterman »

pise na strani 110 da saveznici moraju biti svi iz jednog codexa: "As stated earlier, taking an extra primary detachment allows you to take an additional allied detachment (which must be from the same codex as your other allied detachment)."
ako ja nisam pogresno shvatio ;)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

U pravu si.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Da li novi orkovski bombarder prati pravila za skimere (jer to pise u WD-u) ili nova pravila za flyere?
Image
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by hindza »

Cenim da bi trebalo da koristi pravila za flyere, isto kao i novi nekronski i marinački flyeri...

U marinačkom FAQ-u piše da se zanemare pravila za unit type iz WD, a da se koristi rulebook od strane 134.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by badtaste »

milosh wrote:Da li novi orkovski bombarder prati pravila za skimere (jer to pise u WD-u) ili nova pravila za flyere?
Pishe u Ork FAQu sta se koristi iz WD a sta zanemarujes u korist BRB-a. Sve vrste bombardera su Flyeri.
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Bata Bole »

ovo sa saveznicima je totoalno bez veze jer dopusta sve ali bas sve kombinacije.

igrali smo u nedelju moji SW protiv nikoline garde ali ja od garde nista nisam video jer sve sto smo se tukli i pucali bili su demoni a bilo ih je samo 25% u celoj vojsci.

takodje, letaci su stvarno jaki sto je ocekivano jer tih model anije bilo ranije pa sad valjda ocekuju da ce masovno da se kupuju. jednostavno stavis ih na tablu i pucas bez ikakvog rizika.

pucanje je takodje veoma jako sto daje prednost prvom igracu i pucackim armijama.

vozila su stvrno slaba tako da nemam ideju kako neko moze da pridje protivniku? hints?

sta bi po fluff-u bili najveci saveznici za SW?


ono sto je dobor je veci broj terena, i ''random'' faktro na terenu i markerima sto moze da donese zabavu.

velika stvar je kako se redjaju figure jer se uvek skidaju on ekoje su najblize protivniku. znaci powere fistovi, melte, plasma pistoli, narednici i sl. UVEK moraju bit u sredini ili pozadi kako bi mogli sto duze da se biju,

sta znam, mozda sam suvise konzervativan ali je 4. i 5. edicija za meme bila bolja....videcemo dalje.

ps. ovo sa kupovinom tvrdjajava kao elemenata armijske je vrh prevare.

pps. gde su erate za armisjke liste?
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 6. edicija FAQ

Post by No 1 »

Ček, ček, zar probleme sa letačima ne rešava obična jedinica devastatora sa npr. tri raketna lansera sa flak raketama.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

Bata Bole wrote:pps. gde su erate za armisjke liste?
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... ue&start=2
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

No 1 wrote:Ček, ček, zar probleme sa letačima ne rešava obična jedinica devastatora sa npr. tri raketna lansera sa flak raketama.
Nemaju svi pristup devastatorima. Sem Flak raketa (koje su str7 ap4, tako da oklop 12 koji imaju dva najopasnija letaca malo teze probijaju), jedine stvari koje imaju Skyfire pravilo su drugi letaci, Hydra flak tank, i, gle cuda, zgrade koje mozes da kupis. Citaj: kupujte nase proizvode :D

Nemojte letaci toliko da vas brinu, ipak su im arcs of fire jako limitirani (uglavnom samo prednjih 90, a u nekim slucajevima prednjih 45 stepeni, sto je BAS malo) mogu da rade samo jedan pivot od max 90 stepeni po potezu, i moraju da se krecu 18-36. Ako ima dosta terena, jadnicak ce se ili slupati, ili morati da eventualno izleti van table.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

No 1 wrote:Ček, ček, zar probleme sa letačima ne rešava obična jedinica devastatora sa npr. tri raketna lansera sa flak raketama.
imao dve jedinice devastatora (doduse samo sa po 2 lansera u obe), ali kad imas i nekog bloodthirstera koji leti prema tebi malo je problematicno da izaberes metu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by joggy »

pazi moj flyer nije imao neki problem. Posto smo igrali onaj obrnuti pitch battle izleteo je sa ivice, otisao 18 i ukantao jednog skimera, onda drugi krug isao nekih 25-30" i ukantao rhino, i onda u trecem (cetvrtom ustvari) izabrao hoover i istovario veterane imperijalne garde. Posle toga je postao nebitan, uradio je sta je trebalo.
Flyeri su mnogo zeznuti i da, naravno da je GW lepo smislio. Jedini nacin da pariras kvalitetno je da i ti imas flyere ili utvrdjenje, odnosno kupi jos figura
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 6. edicija FAQ

Post by Hypodermic »

Hoces reci uleteo je u drugom na 3+, pa u trecem skinuo rhino, pa u 4om iskrcao sve u hover opciji :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: 6. edicija FAQ

Post by Dzon Vejn »

Mislim da garda ima neko govno da ti ulaze rezerve na 2+ ;). Koliko se secam :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Jedno pitanje koje se tice 40k pandana stand&shoot-u. U pravilima pise da se prvo najavi assault, pa protivnik ima s&s, pa se tek onda bacaju kockice za range assaulta. E sad, ako se postuju pravila za wound allocation i za s&s da li to znaci da se sklanjaju najblizi modeli koji pokusavaju assault ili oni iz zadnjeg reda. Ovo moze znacajno da poremeti jedinicu koja assaultuje jer moze da bude potrebno i inc, pa nekad cak i dva vise za charge ako se sklanjaju najblizi modeli.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 6. edicija FAQ

Post by deka »

milosh wrote:...
A što se ti nerviraš zbog toga???
Lepo proglasi Waaaaaghhhh, i rešen problem... (Bar za tebe...)
A u ostalim situacijama pazi kako postavljaš, tj. pomeraš orke po stolu, i to je to...
Image Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

Ne nerviram se :D Samo sam pitao da budem siguran ;)
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 6. edicija FAQ

Post by Mrzimsvee »

Baš je tako kao sto si rekao.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: 6. edicija FAQ

Post by milosh »

U knjizi pise da svaki karakter (ne IC) u jedinici dobija Look out sir na 4+. E sad ako je nob karakter u jedinici boyza, sta se desava kada imam jedinicu nobova? Da li svaki od njih moze na 4+ da prebaci ranu nekom drugom nobu? Ako je ovo moguce onda otvara jedna druga vrata wound abuse-a, ne bas korisna kao u 5. ediciji ali svakako jedinica nobova moze da se upotrebi ako se pravilno rasporede rane.
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: 6. edicija FAQ

Post by ZergLord »

U tom slucaju imas pravo samo na jedan Look out Sir.
Locked

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”