Warhammer 40000 - vise od turnira

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

Pokrecem ovu temu da malo animiram 40k zajednicu sa idejama koje nisu turnirska igra. Zelim da cujem sta bi ste voleli da vidite u klubu (i na forumu) vezano za 40k. Home-made misije/scenarija, tematske partije, zajednicko farbanje modela, diskusije, poentaza za igranje, sta god vam pada napamet. Ideje mogu da budu i za buduce turnire (poentaze, tematika i sl) ali bih prvenstveno voleo da cujem sta OSIM turnira bi ste voleli da vidite/radite/doprinesete za 40k zajednicu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Telion »

Takodje, zeleo bih da dodam da se u poslednje vreme (pod uticajem ETC-a) igraju samo neke kompetitivne partije WH40k-a.
Tema o "slobodnom" zakazivanju partija je umrla, i ljudima treba neko/nesto organizovati da bi dosli da se igraju, a slozicemo se da je to bezveze.

Dakle, ono sto ja zelim da kazem je da slobodno organizujete neku kampanju sa prijateljima/poznanicima iz kluba, vas recimo 4-8, i ja, Boca i verujem Dule cemo Vam rado izaci u susret sa nekim specijalnim pravilima, mapama(tile-ovima) za planete, naracijom itd itd..
Pre nekoliko godina zavrsena je jedna super kampanja u kojoj smo ucestvovali Boca, Milinovic, Zerg, ja, Dule Kosanovic i Antic. Igralo se skroz opusteno, prijateljski, uz urnebesne propratne pricice. Nazalost, to je jedina kampanja koja se zavrsila do kraja (makar da ja znam).

Takodje, izasla je Apokalipsa, tako da se slobodno mogu organizovati neke alijanse koje ce se sukobiti na bojnom polju iz kojekakvih razloga. Ono sto tu mogu da kazem je da smo Milinovic i ja odigrali nekoliko (jel da, bilo je nekoliko? :D) Apokalipticnih bitaka protiv Boce i Zerga. Meni licno najzanimljivija bila je ona koja je predstavljala deo borbe za Macragge (ledeni teren, specijalna pravila, gomila Tiranida i Lord Calgar koji predvodi Ultramarince u konacni napad). Ne mogu a da ne pomenem da smo odigrali i jedne od najvecih Apokalipsi, pa verovatno u Evropi (prva- u preko 45.000 poena, i druga, novogodisnja- preko 60.000 poena, koja je trajala citava 2 dana, bila je propracena specijalnim nacinom postavke, taktike, nizom specijalnih pravila i naravno pozadinskom pricom).


To je bilo nekada, i ovim putem bih, uz Bocu, zeleo da vas ohrabrim da date neke svoje ideje, podstaknemo neku samoincijativu, a ne da se ceka da klub organizuje neki turnir..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by PeraNekron »

Podrzavam inicijativu.

Voleo bih da imam praktican razlog da obrisem prasinu sa Pylona i ostalih figura. Zasto ne bi smo igrali u 1500 poena? Ili 2000-2500? Evo, ja imam scan-ove svih brojeva Imperial Armoura, i tu se nalazi gomila scenarija, predvidjenih bas za zaracene fakcije u tom broju (marinac na marinca, CSM na marinca, Tyranid na Gardu, Necron na Marinca, Tau na Gardu, Eldar na Marinca itd, sa posebnim listama, cak). Ima cak i pravila za kampanju, a Badab War (IA iz 2 dela) ima jedno sigurno 20 i vise scenarija za marinac na marinca, i jos pravila za 10 i vise chaptera + njihovi speciajlni karakteri. Kako kod nas ima mnogo marinackih igraca, ne bi bilo tesko ni da se organizuje neki Badab War turnir ili kampanja.

Nesto smo pricali da probamo i Warhammer 30k Horus Heresy....ali Dule i ja smo se slozili da bi to bilo malo jadno, bez pravih figura za to. Pogotovo ako bi smo koristili primarhe. ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

A zone mortalis? tile-ovi za zone mortalis se mogu jako lako napraviti... da li bi to nekoga interesovalo?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by joggy »

nisam hteo da preuranjujem, ali moja ideja je da oko nove godine imam kompaniju dark angelsa (koju bih vodio kao space marine kompaniju), u apokalipsa bitci koja bi bila sa kompletno ofarbanim figurama. Za sada, kao i do sada :) jedinog kao protivnika vidim milinovica, ali bi bilo super da se nas dvojca (ili vise ljudi ako imaju ofarbane figure) odigramo zajedno protiv nekih drugih.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Telion »

Hypodermic wrote:A zone mortalis? tile-ovi za zone mortalis se mogu jako lako napraviti... da li bi to nekoga interesovalo?
Ako nekoga zanima, Zone Mortalis (doduse ne u punoj velicini) je moguce napraviti od Dust tile-ova. Ako Voja bude voljan da pozajmi, moze i to da se igra, igrali smo jedno vreme u klubu, nije lose za Kill Team-ove.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dete sa zoljom-Eldar
Posts: 98
Joined: Tue Jul 19, 2011 7:20 pm
Location: Beograd

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Dete sa zoljom-Eldar »

Znam da je receno da ne treba samo turnire nego vec razne stvari (opet) uvesti,ali ono sto se meni jako dopalo kad smo mi (Deca sa Zoljama) poceli ovaj hobby je to sto je bilo RAZLICITIH turnira.Bio je turnir u 500 poena,pa onda turnir u double-ovima gde svaki igrac po 1000 poena,pa onda onaj ledeni turnir gde je mogla da dodje poplava i da ti odnese sve na ground floor-u,pa onda "Spearhead" turnir,pa onda turnir sa 3 razlicite liste prva od 1000 poena druga od 1500 i zadnja od 2000.Mislim da tematski turniri su veoma cool koncepcija i trebalo bi ih vratiti.Isto tako ona kampanja sa alijansama sa ogromnim brojem ljudi (Shukaku,Milinovic,Stravicni,Luka,Nemanja,Nikola,Staljin,Antic,Zerg,mladji Luka,Ridji,Boca,Pencic,VojaMilan,Pera samo neki od onih koji su ucestvovali) trebalo bi je opet ponoviti.I na kraju ono sto ste pricali o farbanju da treba imati npr. svake subote da se uce oni koji ne znaju da farbaju (medju kojima sam i ja,naravno).
"The stars themselves once lived and died at our command,yet you still dare to oppose our will" -Farseer Mirehn Bielann
"Ask not the Eldar a question,for they will give you three answers, all of which are true and terrifying to know" -Inquisitor Czevak
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by deka »

joggy wrote:...jedinog kao protivnika vidim milinovica...
I am always for REALY BIG games, jer mi je to jedima prilika da se bahatim sa Mladim Calgar-om, Čika Cassius-om, Tiguriusom, "Aye Of Vengence" Telion-om, "Small Boss" Cato-om, Spear of Macragge Chronus-om i gomilom tenaka i dreadnought-a na jednom mestu...

Back On Topic, takođe imam(o) knjigu Battle Missions sa celom gomilom misija koje su specificne za razne armije...

Pored toga tu je Planetstrike knjiga koja pokriva planetfall, iliti planetary invasions, u kom jedan igrač brani planetu od drugog koji se iskrcava u pokušaju da je zauzme...
Knjiga dozvoljava menjanje standardnog Force Organisational Charta. Recimo defender može da ima dodatne unite u heavy slotu, dok na primer napadač može da ima dodatne fast unite, i slično...

Speaerhead, koji omogućava tenkovske bitke, sa mnogo tenkovskih formacija koje daju neka cool pravila...

Onda dobri stari Cities Of Death koji donosi pravila za urbane bitke...

Neko je već pominjao apokalypsu, takođe tu su pravila za zimeke bitke, bitke u okruženju sa smanjenom gravitacijom, otrovnim vazduhom...

Ili neka mešavina gorenavedenih stvari :?: :?: :?:

Ukoliko neko želi da proba bilo šta od ovoga, neka se javi. Ja sam voljan igram nestandardne, čudne bitke...
Image Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by ZergLord »

Voleo bih da probamo da igramo Rogue Trader ili jos bolje Warhammer 40K 2nd Edition. Mislim da bi bilo zanimljivo da se malo vratimo u proslost i vidimo kako je ovaj hobi zapoceo, pogotovo zato sto dobar deo ljudi nikad nije imao priliku da igra po starim pravilima (bar mi se tako cini).

Mozda zvuci tesko za izvodjenje, ali je najteze samo nauciti pravila - koja mogu da vam prosledim u elektronskoj formi. Ne treba vam velika armija jer se koristi mnogo manje modela nego u danasnjem 40K i vrlo je verovatno da bar pola stvari koje imate u kolekciji mozete da koristite. Dakle, ako stvarno zelite da igrate 2nd Ed ne vidim nikakav problem, pogotovo ako postoji bar jedna osoba koja vrlo dobro poznaje pravila i koja moze da vodi igre ili uskace u pomoc ako bude dilema. Tako da ako bar neke ljude zanima ovo, ja se dobrovoljno javljam za organizovanje i vodjenje 2nd Ed partija.

Ako interesovanje bude dovoljno veliko mozda probamo da organizujemo 2nd Ed mini turnir? I ako se ljudi dovoljno naloze na 2nd Ed, mozda se organizujemo da iskonvertujemo i ofarbamo male armije u duhu druge edicije?...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Megabaja »

Koliko grandioznih planova...
Moj bi bio jednostavan, da se organizuju vikend teme na kojima bi se igrala bar 1 tematska partija. Znaci od named character partija, preko od-svega-po-jedan, onda max troops partija, i tako... razne varijacije savremenih kodeksa. Mozemo da igramo cak i ja-tebi-ti-meni partija u kojima protivnici prave liste protiv kojih ce igrati...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by RatGod »

E ovako ja se slazem sa Megabajom, s tim sto bi ja dodao da bi jos trebalo da se igraju i turniri u manji broj poena ali da modeli MORAJU BITI OFARBANI I WYSIWYG ( da bi neko poput deteta Zolje ofarbao svoje cike ;) ).
Zatim mislim da bi trebalo da se cesce organizuju velike bitke a ne samo jednom godisnje, i da ne budu zatvorenog karaktera vec suprotno ali da ne postoji ogranicenje u poenima vec upravo u ofarbanosti i WYSIWYG.
Takodje mogle bi da se igraju i bitke u trojku svako za sebe ili razne bitke gde je svako za svakog ali veci broj igraca 4-6 ;)

Evo i primera intresantnih pravila za neki od turnira :
5 Simple Rules

1. A player may only ever have one duplicate non HQ choice in their Army list.

The idea behind this is it forces players to pick other options instead of the normal copy and paste attitude you see in a lot of lists. I know some armies have one or two troop options and while that is a pain it just means you have to be more innovative in your ally choices as well as troop options. Small little troop units just won't cut it. If a choice allows you a dedicated transport then it counts as part of the entire choice. This means you can have two Rhinos, Wave Serpents, Raiders, Venoms, etc as they can be a part of the entire choice that is duplicated.

2. The duplicate choice counts for the entire army, including the Ally you might have.

Look you can't take a Riptide in your main Tau force and then get another Riptide in a Farsite ally set. It also means at most you can only have 2 Dragons if you don't duplicate anything else.

3. When you roll for a Warlord trait you roll once and pick from all tables your army has access too.

I always liked this in the other tournaments that run it and thought it should just be common. I want everyone to have a good chance at getting a cool warlord trait.

4. IC's çan only join units from the force they are chosen from.

I always thought it was stupid when you had an Alien telling Marines what to do. I also thought it made no sense to have an Eldar follow Tau instructions as well. I know you can see this as a nerf for the Tau nonsense but it also stops a lot of Marine shenanigans with IG.

5. Psychics still can affect your Battle Brothers.

With the limited HQ options this should still be ok when dealing with specific builds. A helping mental hand makes sense when adding to allies.

So yeah - that is it for the basic changes to the rules. I didn't want to do any massive comp or other options that specific limits armies. You should be able to play with your toys and I only wanted to give you the new format by changing as little amount of the rules as you can.

So with that in mind I started to think of some ways to tweak the main rule book missions and still leave it as a very simple way to figure out what you need to do. I liked how the BAO missions used two revolving missions at once and thought it should continue in this type of Tournament.

Deployment, VPs and Misisons

Deployment
Same 3 options we have - Vanguard, Dawn of War, and Hammer and Anvil

Missions - 2 are chosen to create multiple avenues of winning.


Basic VP for every game.
Line Breaker - Worth 2 VP now - it pushes players to move and engage.
First Blood - Worth 1 VP - the change so to Line Breaker help mitigate the chance for an extra point
Slay the Warlord - Worth 1 VP

Crusade
Each player gets 2 objectives, 1 is placed in the middle of the board.
Player Controlled Objectives worth 2 pts each, center objective is worth 5 points.
If mixed with the relic Mission the center objective is removed.
Objectives must be 12 inches from any board edge and 12 inches from each other.

Purge The Alien
No changes.

Big Guns Never Tire
Heavies still score and are worth 1 VP if destroyed.
Each player gets 2 objectives, 1 is placed in the middle of the board.
Player Controlled Objectives worth 2 pts each, center objective is worth 5 points.
Roll for Mysterious Objectives.
If mixed with the relic Mission the center objective is removed.
Objectives must be 12 inches from any board edge and 12 inches from each other.

The Scouring.
FA still score and are worth 1 VP if destroyed.
There are 4 Objectives - Opponents Objectives are worth 3 VP each, your Objectives are worth 2 VP.
Roll for Mysterious Objectives.
Objectives must be 12 inches from any board edge and 12 inches from each other.

Emperor's Will
Elite Units are scoring and worth 1 VP when destroyed.
If you control your own objective it is worth 3 VPs.
If you control your Opponets Objective it is worth 5 VPs.
If you are contesting your Opponents Objective it is worth 2 VPs.

The Relic
The Relic is contestable
Worth 5 Points
Cannot be taken off the board
Only moved if it is not contested.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

Ok, oglasilo se sedmoro ljudi, ako ne racunam teliona i sebe. Za 40k turnir ima 20 prijavljenih, vi svi ostali nemate ama bas nikakvo misljenje? ne bi ste zeleli nista sem turnira? Ili se slazete sa necim vec navedenim pa se zato ne oglasavate?

Od ideja za sada imamo predloge o alternativnim turnirima (Filipe, videcemo da to implementiramo vec od januara nekako ;) ), alternativnim misijama za turnire, kampanjama (nazalost, kampanje sa vise od 6 osoba se jako tesko vode), koriscenje cities of death i slicnih alternativnih misija, Apokalipsi, Zone mortalis... i meni najdraze: Suticev predlog sa prostom idejom da se ide sa tematskim nedeljama (mesecima?), sto moze jako lako da se realizuje vec od decembra.

Jos nesto? Jos neko?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Dzon Vejn »

Ja imam jos jednu ideju. Da igramo "sudden death" partije. Nikola uvek igra kao napadac. Napadac ima neki vremenski period za koji mora da te pocisti sa stola, inace je izgubio :D.

Salu na stranu, meni se dopadaju neke od ideja. Dopada mi se igranje apokalipse u vise igraca, sa sistemom "sve sto imate ofarbano" (ili tako nesto).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by badtaste »

Podržavam ideju za tematske partije ili turnire, zvuči prilično zabavno... ;)
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by žubor »

zerglord wrote: Evo, ja imam scan-ove svih brojeva Imperial Armoura
IA volume 3 2nd edition?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by PeraNekron »

žubor wrote:IA volume 3 2nd edition?
U "procesu" je. ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by RatGod »

Evo ovaj link vas vodi na Svedski forum i odmah na prvom postu ima da se skine njihov neki kao AC za 40k ( moze se pogledati pa probati ) :

http://www.svenska40k.se/forum/viewtopi ... =71&t=9885

Inace neka vas ne zavara pravila su na engleskom.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Knight »

Ja bih vrlo rado igrao partije sa varijabilnim brojem poena, ne mora bas svaka bitka da bude 1850 pts.

+dodatni scenariji...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Pendargon »

Telion wrote: Pre nekoliko godina zavrsena je jedna super kampanja u kojoj smo ucestvovali Boca, Milinovic, Zerg, ja, Dule Kosanovic i Antic. Igralo se skroz opusteno, prijateljski, uz urnebesne propratne pricice. Nazalost, to je jedina kampanja koja se zavrsila do kraja (makar da ja znam).
Da, to je bilo dojajna kampanja...
Nazalost, mislim da je kljuc uspeha bila ta sto smo svi bili poprilicno redovni, i sto nas je bilo malo.

Nekako, nazalost, kod nas, sve predej u megalomanstinu, svi bi , sta god da se pojavi/predlozi, i onda neko pocne da ispaljuje, i caodovidjenja...
Megabaja je u pravu, babysteps.
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

Kako se turnir blizi bilo kakve eventualne eventove cu organizovati pocevsi od januara. Trenutno je na tapeti ideja o pravljenju DotA-style dogadjaja gde se tim heroja tuce protiv tima heroja. Detalji posle turnira ;)

Ovo vas naravno ne sprecava da se samoinicijativno oprobate u novim vodama. Kako se cesto igra Necromunda u klubu, mozete da iskoristite tablu i da probate neke cityfight misije. Mozete i da igrate sa fortifikacijama, da naucite pravila za njih ;)

Takodje, raspolozen sam da tokom januara odigram "goodbye" partije za tiranidski kodeks (dok je jos trenutni aktuelan), pa ko hoce, nek izvoli.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Giga »

Hoce li neko sada u subotu da igra ove ALTAR OF WAR/ECHOES OF WAR specialne misije iz CLAN RAUKAAN suplementa? :]

Ono, fluffy vojske (da konacno izvedem ironclad dreku xD), odstampao bih pravila za sve specijalne misije (ima ih 10-tak valjda i variraju od malih varijacija na standardnu temu, do nekih skroz blesavih sa cudnim deploymentom), pa bi na licu mesta izabrali sta nam se igra. :D
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by RatGod »

Predlog za nesto u buducnosti :
We have a 1500 point tournament this coming weekend! Think of this as a Mini + tournament. Aim to keep lists fluffy and themed. Some restrictions:

1500 points, Single Force Org.
No allies

Limit 2 flyers (this includes flying monstrous creatures)

No duplicates of units (aside from Troops).

Aegis Defense Line and Bastions are the only allowed fortifications. Make it fluffy if you use one of them.

Special characters are allowed, provided they fit in with the theme/fluff of your army.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Giga »

Podrzavam taj fluffy turnir. :]
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Dzon Vejn »

Ne bih da vam se previse mesam, jer ne mislim da cu ucestvovati u tome, ali mislim da smo vec ustanovili da restrikcije ne rade nista, jer ce ljudi uzimati "next-best-thing".

Oni koji hoce da se igraju, njima je dovoljno reci "ovo je turnir na kome ocekujemo normalne, ne-uber, liste". Mislim da su svi u ligi igrali razno sareno, pa ne vidim zasto bi im i ovde bio problem. Ko hoce da dominira posto-poto, taj ce to uraditi i sa restrikcijom od 2 flajera i nedupliranim slotovima. Ili bilo kojim drugim setom pravila.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by RatGod »

Ovo je predlog, ja se sa tobom slazem ali evo da dodam nesto. A i ne znam kako cemo kao zajednica regulisati formacije, i Eskalation knjigu ;) Mislim za sad je lako posto jos nema modela titana u klubu :P
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

Ljudi, tema se zove "vise od turnira". Tako da ako se i organizuje nesto celodnevno, nece biti turnirskog oblika ;) a ako budu bile restrikcije, nece biti ovako proste ;) Ovaj predlog za turnir je najprostiji AC sproveden. Da bi bilo nesto vise fluffy i fun, trebalo bi pre da bude ovako:
"Nurgle night gaming. Army restrictions: all units must consist of exactly 7 models or they may not be fielded. Exeptions are vehicles and monstrous creatures." To je fluffy ideja. Ovo gore je "ajde da uvedemo neki nazovi balans i da to nazovemo flafi".

Sto se novih knjizica tice, super su. Ako uspem da donesem modele u subotu, Gigo, rado cu probati novu ruakan knjigu. A ko hoce titana, donecu i njega :P Ili mozete da iskoristite Jocu. Ozbiljno sad, imam neofarbanog Armorcast Warhounda. Ko hoce da proba partiju "vasa lista protiv Warhound titana"?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Telion »

Ono sto bih ja predlozio, sa svim ovim novim add-onima za WH40k, je sledece:

1. Ja "Escalation" i "Stronghold Assault" knjige posmatram kao "Cities of Death" i "Planetstrike" u prethodnim edicijama. Mozes ih koristiti ako bas zelite da igrate theme-dedicated partije, ali ne na turniru.

2. Takodje, mozda sam propustio, a mozda i nigde nema, neko objasnjenje kako Formation utice na standardni FoC. Ono sto sam ja mislio je da bude: 1-2 HQ, 0-3 Elites, 2-6 Troops, 0-3 Fast Attack, 0-3 Heavy Support, 0-1 Fortification/Formation.
Ovo znaci da cete imati ILI Aegis/Bastion/sta god... ILI neku od novih formacija..sto je, opet, po meni skroz ok.
Takodje, jedinice iz Formacija nikada ne mogu da drze objective, ali mogu da ga negiraju.

3. I jedan predlog za "blazi" vid restrikcija, ako vec zelite da ih uvodite: drugi isti Elites, FA, HS choice zauzima 2 slota: u prevodu- imam jedne Assault Termose, a ako zelim da uzmem druge- to ce mi zauzeti oba preostala Elites slota, ili Stormraven-a, drugi zauzima dva HS slota.


A sada, on-topic: Ko je zainteresovan da u subotu igra WH40k partiju LoL-a/Dota-e? :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by deka »

Hypodermic wrote:WH40k partiju LoL-a/Dota-e?
What is it :?: :?: :?:
Image Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Giga »

Slazem se da stronghold/escalation nema sta da traze u standadnim partijama.

Doci cu ja u subotu, i u fazonu sam i za lol/dotu i za raukaan misije. :]

Ima li negde nekih pravila za tu lol/dotu cisto da ih proletim?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

pravila za LoL/Dotu su u izgradnji, treba da ih ispoliramo tokom vikenda :) Nacelna ideja je da izaberes jednog specijalnog karaktera (only special characters, ne genericne stvari) i da ide tim od tri na tim od tri. Svaki igrac vodi jednog karaktera.

Koliki ce point limit biti po timu, time limit za partiju i sl, to sve Nemanja i ja treba da ispoliramo sad u cetvrtak, imali smo vec neke ideje samo treba da se finalizuju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Mrzimsvee »

Čisto da vas podsetim da je u subotu EW FoW turnir koji ima koliko mi se čini 10 učesnika.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by PeraNekron »

Mrzimsvee wrote:Čisto da vas podsetim da je u subotu EW FoW turnir koji ima koliko mi se čini 10 učesnika.
Ja sam zainteresovan za taj Special Character Showdown. :D Ako dolazi 10ak ucesnika, valjda ce biti slobodan jedan sto. Toliko nam treba, zar ne?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by RatGod »

To sto i ja mozda mislim da stronghold/escalation nema sta da traze u standadnim partijama, ne znaci da tako treba da bude ( niti iko od nas ) nego da treba da se dogovorimo i napravimo nesto kako cemo da se postavimo povodom toga.

Kod nas su ta pravila ogranicena i imanjem modela ( ima ih par ljudi, dvoje mozda troje), ali to znaci da uvodimo promenu u pravila 40k i da uvodimo neku vrstu AC, a ako vec zabranjujemo te dve knjige onda da li ostajemo na tome ili cemo i formacije, allies, ograniciti letace, FW modele itd. O tome treba razmisliti ;)
Za sad mislim da je pametno samo ove knjige izbaciti, tj. Lords of War slot.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Histericni Istoricar »

Bug. :oops:
U jednog Bocu, mi verujemo!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Hypodermic »

Mrzimsvee wrote:Čisto da vas podsetim da je u subotu EW FoW turnir koji ima koliko mi se čini 10 učesnika.
cenim da ce moja 40k tabla biti slobodna za nekromundu, za ovaj lol/dota experiment nam treba najvise 4x4 fita, ako ne i manje. FoW naravno ima prioritet sutra, tako da ako ne bude bilo mesta, jbga, neki drugi put ;)
RatGod wrote:To sto i ja mozda mislim da stronghold/escalation nema sta da traze u standadnim partijama, ne znaci da tako treba da bude ( niti iko od nas ) nego da treba da se dogovorimo i napravimo nesto kako cemo da se postavimo povodom toga.
Mozda, ali ne na ovoj temi.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by ZergLord »

A sada, on-topic: Ko je zainteresovan da u subotu igra WH40k partiju LoL-a/Dota-e? :D
Ja sam zainteresovan.
Last edited by ZergLord on Tue Dec 10, 2013 3:41 pm, edited 1 time in total.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by deka »

Hypodermic wrote:...Koliki ce point limit biti po timu...
Insistiram da bude toliki da može da stane Allways Young Calgar, iliti 285 pojena (a ako ne onda "bar" 275)...
Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Telion »

Jedan zanimljiv Poll sa BoLS-a. :)

Voters 285

Random pick up-games (everything allowed, first come first serve) 52 18.25%
Limited pick-up games (you filter pickup opponents (no Escalation, etc)) 31 10.88%
Pre-arranged games (you and your opponent arrange ahead of time) 175 61.40%
Competitive games (tournaments, I deal with whatever appears across from me) 27 9.47%

http://www.lounge.belloflostsouls.net/s ... ay-to-play
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Telion »

Gledajuci nesto oko NOVA turnira u SAD-u, nabasao sam na njihov "poll" Secondary Objective-a...

First Blood – If you are the first player to destroy an opposing unit, you achieve this Secondary.
The Last Laugh – If you are the last player to destroy an opposing unit, you achieve this Secondary.
Moment of Bloodshed – If during a single player turn you destroy three or more opposing units, you achieve this Secondary.
Linebreaker – If at least one of your models from a Scoring or Denial unit is in the enemy deployment zone at the end of the game, you achieve this Secondary.
Heart of the Matter – If your Warlord ends the game in base contact with the centerpoint of the table, you achieve this Secondary.
Leave None Behind – If none of your surviving units are within your deployment zone at the end of the game, you achieve this Secondary.
Slay the Warlord – If you destroy the enemy Warlord, you achieve this Secondary.
Strike the Rank and File – If you destroy every enemy Troop unit (not counting Dedicated Transports), you achieve this Secondary.
Marked for Death - Immediately following revelation of Primary and Secondary Goal selections, clearly mark one Scoring or Denial unit on your opponent’s Army List for death. If you destroy this unit during the course of the game, you achieve this Secondary.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Warhammer 40000 - vise od turnira

Post by Dellamorte »

uuuuuu :D ovo zvuci veoma zabavno :D vrlo sam rad da uskoro probam :D
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”