Escalation Battle report

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Escalation Battle report

Post by Hypodermic »

Sa epskim kasnjenem usled legitimne lenjosti i nelegitimnih poslovnih razloga, predstavljam vam:
Image


Kao oprostajnu partiju (prikladno nazvanu "Bye Bye Biomancy") od starog Tiranidskog kodeksa, u subotu 11og Milinovic i ja smo odigrali jednu Escalation partiju u 2000 poena. Ideja je bila da probamo escalation, da se oprostimo od starih buba, a i da milinovic najzad proba nekog od njegovih cetiri? pet? banebladeova ili koliko ih vec ima :roll: manijak hoarderski :roll:

Misija koja se igrala je Death City Rampage, jedan od scenarija sa kraja knjige koji su predvidjeni ako samo jedna strana ima superheavy-ja. Tiranidska infestacija se siri gradom, i superheavy je opremljen posebnom opremom za rusenje (conversion beamer, dodatan exploziv, vozac se druzio sa Rubinstajnom pa zakucava kroz zidove, kako god) koja treba da razrusi ruine u kojima se siri posast. A i da malo rascisti put. Svaka ruina sklonjena - VP za Deku. Svaka ruina u kojoj je bio objective - 5 VP (plus poen za rusenje).
Ja sa druge strane sam trebao da sakrijem gde su legla buducih tiranida (3 objective-a) i da se nadam da ih Milinovic nece pronaci svojim random rusenjem. Svaki objective koji ostane neunisten niti otkriven i pod kontrolom ultramarinaca mi vredi 5 poena. Takodje, svaki hull poen od superheavy-ja mi vredi 2 poena jer moramo posto-poto da ga skinemo dok ne razrusi ceo grad.

Liste:
Bubice su imale 2 krilata tyranta, tervigona, 2x3 hive guard, 15 gaunta, 5 warriora, 2 shooty carnifexa, venomtropa i tyrranofexa

Marinci su bili predvodjeni Cassiusom (who else?), sa timom terminatora, pratecim land raiderom, 2x taktikalci, devastatori, skauti, dva laka bumbara i...
Image



Kako Milinovic mora da dodje iz rezerve u prvom potezu (i igra prvi), postavka je otprilike izgledala ovako:
(night fighting prvi potez takodje xD)

Image


Milinovic je odlucio da krene od jednog coska table i da sistematski cisti, sto grad sto bube iz grada :)
Image Image

Prvi potez nije doneo nesto mnogo gubitaka na tiranidskoj strani (par Warriora), pa smo odlucno krenuli u kontraofanzivu, unistivsi pri tom Milinovicev LR u CC=u.

ImageImage

Medjutim, od drugog poteza krecu da ulecu bumbari a prokletinja od Baneblade-a prolazi svaki cover save koji mu treba (i usput cisti grad kao metlom, primetite kako ruine lagano nestaju na slikama :D)
ImageImage

I pored visestrukih pokusaja da se baneblade skine sa daljine, to cudo samo nastavlja napred, a ostatak marinaca lagano cisti ostatak mojih buba. Bilo je ocigledno da Milinovica ne zanima da nadje gde su objektivi niti da sacuva tenk, vec da me ubije po prostom "eliminisi sve sto gmize, leti i puzi a da nije ranjeni marinac" postupku. Na sveopste odusevljenje publike, naravno :)

Image Image Image

Posle 3 (ili 4?) poteza meni je na tabli ostalo samo par buba. U poslednjem pokusaju pucanjem pokusavam da skinem poslednji hull poen Baneblade-u, ali ne ide. Ostaje na jednom.
Image

U stanju ocaja, jurisam na baneblade-a, potpuno zaboravljajuci sta sve moze da se desi kao posledica. Milinovic naravno nije bacio keca na tabeli, tako da katastrofalna explozija pogadja sve u 15 incha, ubijajuci tyranta i warriora, i ostavljajuci samo tervigona zivog na par rana. kojeg lako dokrajcuju taktikalci i devastatori.

Image


Po sracunatim VP bilo je 19:9 za mene, ali kako me je Milinovic sklonio sa table konacan rezultat je
WIN BY ANNIHILATION for the ULTRAMARINES!

Iskreno preporucujem Escalation da se cesce igra. Misije u knjizi su mnogo zabavne, i partija jako brzo postane centralna prica oko Superheavy-ja i par odvaznih heroja koji pokusavaju da ga razlupaju. Ili da ga sacuvaju, u Cassijusovom slucaju :) Cim stigne novi kodeks moracemo ponovo da probamo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Escalation Battle report

Post by Ko, jel' ja? »

Odlična je tabla, baš mi se sviđa :)
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”