Team or Singles Tournament?

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Locked
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Klub Zmaj planira da organizuje krajem maja turnir u WH40k. Ali, kako nas i ove godine ceka ETC u Novom Sadu dosli smo na ideju da organizujemo timski turnir, ali sa timovima od po 3 igraca.
Ovo bi bila priprema svima koji planiraju da igraju kao reprezentativci, a ostalima da vide kako izgleda igranje u timu, uparivanje i sve ostalo sto ovakav nacin igranja sa sobom nosi, naravno u daleko prijatnijoj atmosferi od one koja vlada na ETC-u. :)

Sta Vi mislite? Team or Singles Tournament?

Sve ideje i konstruktivne kritike su dobrodosle.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by RatGod »

Napisi i kako si zamislio kapitene kao primer. ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Hypodermic »

Da bi bilo iole zanimljivo treba nam 8 timova minimum. To je vec 32 igraca. Nisam siguran da ce biti toliko zainteresovanih, iz kojekakvih razloga. Iz tog razloga sam prvenstveno za signles. Medjutim, ako se javi dovoljno sigurnih, moze i timski dogadjaj.

3 igraca timovi mozda?

Koliko bi dana trajalo?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Da, to sto Luka kaze odnosi se samo na nasu 40k zajednicu, gde bismo odredili, u odnosu na broj zainteresovanih, sestoricu kapitena, koji bi naizmenicno birali ostale clanove za svoj tim. :)

A takodje, u narednih nekoliko dana kontaktiracemo Hrvate, Slovence, Makedonce, Rumune da vidimo ima li zainteresovanih sa njihove strane. Mislim da je njima lakse da organizuju tim od cetiri coveka zbog prevoza, druzenja itd itd, a mi im u krajnjem slucaju mozemo ponuditi merc-a ukoliko ih ima troje ili sedmoro.

@Boca
Mislim da mi mozemo da sakupimo 6 timova. To je vec 24 igraca, i neka dodju po jedan tim iz Hrvatske i Slovenije to je vec osam timova.
Trajalo bi kao i singles- 2 dana, 5 bitaka.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Akooll »

Meni singles deluje ostvarivije ( zbog broja ljudi takodje, ako je proslost za porediti ) ali bih voleo da vidim taj team type kako funkcionise, a taman malo i za promenu :P
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Team or Singles Tournament?

Post by milosh »

Super ideja! Podrzavam ekipnu opciju ;) naravno ako bude dovoljan broj zainteresovanih ljudi.
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Da li ovo znaci da mogu da racunam na tebe ako budem birao ljude za tim? :P
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by RatGod »

E ovako, moje misljenje je sledece. Singles jeste sigurniji, nesto na sta smo navikli i verovatno ostvarljiviji po ovom trenutnom nacinu obhodjenja zajednice prema hobiju i ETC-u.

Takodje mislim da bi trebali probati nesto drukcije, a to iziskuje mnogo vremena, nerviranja i cimanja SVIH ne samo organizatora ( i eventualnih savetnika), naime kampanja koja je poslednja vodjena je imala 24 ucesnika koji su koliko toliko redovno igrali i ZAVRSENA JE.

E sad ako su ljudi koji su bili na ETC ili ljudi kojima se to svidja voljni da pomognu da se proba nesto novo to je izvodljivo, naime nije tesko sastaviti listu igraca kod nas, zatim neka se jave ljudi koji bi bili kapiteni timova ( recimo Telion, Ota, Sutic, Akooll, Boca, ja i sad mi sami cimamo ljude i formiramo nase timove, sto moze da se odredi na malo finiji nacin po inicijativi da ne bude da svi cimaju jednog te istog, nego napravimo neki red i skupimo ljude), na taj nacin je itekako izvodljivo skupiti i napraviti timove ( koji ne moraju da budu ultimativni).
A zadatak organizatora je pored ovoga da okupi ili imenuje kapitene i da oglasi, UBEDI strance da dodju i onda imamo odlican turnir.

P.S. Imena koja sam naveo su samo primeri da se niko ne oseti uvredjen ili bilo sta tako, samo najodgovorniji ljudi treba da budu imenovani kao kapiteni + sto bi bilo dobro da ne bude vise od 2 reprezentativca po timu ( da bi maksimizovali nove ljude po timovima).

P.P.S. Ocekujem od organizatora kartice za uparivanje :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by RatGod »

Takodje ja se secam da je bilo ljudi koji su hteli da igraju kampanju a za koje nije bilo mesta jer je vec bila popunjena, tako da je to 24+ jos nekoliko ljudi, e sad na nama samima ( IGRACIMA) je da li zelimo da se iscimamo i napravimo da to lici na nesto i da se odazovemo u sto vecem broju.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Team or Singles Tournament?

Post by milosh »

Telion wrote:Da li ovo znaci da mogu da racunam na tebe ako budem birao ljude za tim? :P
Naravno :D ali to znaci da nas dvojica necemo odigrati tradicionalni turnirski pokolj izmedju marinaca i orkova :mrgreen:
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Team or Singles Tournament?

Post by igor »

Deo ljudi koji dolazi na single turnir dolazi da se igra. Znaci ne ETC stil. Staviti te ljude u tim i uparivati ih protiv armija koje su los match up, ili im govorotiti kako da igra itd.. Po meni to nece biti kako treba. I iskreno ne znam da li bi odaziv bio dobar, ipak svi znamo kako se igra po ETC-u.
Po meni trebali bi da iskoristimo sve turnire da se igramo casual listi i zezamo. A ne da se dolazi sa ETC listama i koristi turnir za testiranje. Elem sto to nije neko pravo testiranje nit je prijatno.
Organizovanje timskog turnira sa casual listama i uparivanjem mi opet ne deluje privlacno kao opcija..
Moj glas je za singles + casual liste. Ostavimo ETC sa strane i za treninge. ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Hypodermic »

Igore, Nemanja je rekao NE po ETC-u, vec samo igramo timski turnir ;) da ga citiram:
naravno u daleko prijatnijoj atmosferi od one koja vlada na ETC-u. :)
ja zaista ne vidim zasto ne moze timski sa casual listama ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Nisam siguran da ste ispratili- organizuje se veliki turnir, kakve vas "casual" liste spopale?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Hypodermic »

psssst, pokusavam da ne uplasim igrace, ne kvari mi cunning plan, you weasel :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Team or Singles Tournament?

Post by milosh »

Telion wrote:Nisam siguran da ste ispratili- organizuje se veliki turnir, kakve vas "casual" liste spopale?
Ja taman to htedoh da kazem, o kakvim casual listama pricate za veliki turnir, tu se izvodi najbolje sto moze :) plus ako se bude igralo timski treba voditi racuna da recimo bude po jedna power armija po timu tako da se ne stvori disbalan medju istima, ali verujem da ste vec o svemu vodili racuna ;)
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Dzon Vejn »

Ja sam za timski turnir. Pokusacu da budem kratak, i objasnim zasto (ko ne zeli da cita detalje, moze i ovde da stane).

Pre svega, to iziskuje da se jos ljudi ukljuci u organizaciju turnira. Dosadasnja praksa po principu "okaci se obavestenje na forum i onda cekamo da li ce se neko smilovati da dodje ili nece" se pokazala losom (u svim sistemima). Dalje, stranci nece doci ako ih ne kontaktira neko ko je sa njima ostvario neki dobar kontakt, i to moze biti samo neki igrac koji je ucinio da se oni dobro osecaju na tom turniru. To ne moze da bude sudija koji mora da ti kaze da imas neofarbanu armiju (ne zato sto je zao, nego zato sto si ti kao igrac takav kakav jesi i ne prihvatas cinjenicno stanje), ili koji ti da vuvuzelu (i onda te jebu sunarodnici ~500km do kuce) - mada smatram da vuvuzelu ne treba ni davati, posebno ne strancima.

Dalje, to sto ce neko dobiti los match-up ne mora da znaci nista, i cak smatram da tako ljudi mogu da nauce da igraju malo bolje (jer u startu znaju da ce izgubiti, i onda moraju da se potrude da izgube sto manje - mislim da to nama kolektivno nedostaje).

Zatim, mozemo uvesti pravilo da svako od igraca u timu mora jednom biti postavljen kao "prvi pik". Dakle, onda ce svi imati po neki los match-up.

Takodje, smatram da je 70-80% ETC-a upravo to uparivanje, a samo onaj mali ostatak da igraci odigraju svoju partiju kako treba.

Na kraju, timsko igranje podrazumeva da medjusobno saradjujete, sto moze samo pozitivno uticati na medjusobne odnose unutar nase zajednice (lrhm, da li je neko spomenuo mene i Luku :D), a mislim da nama to jako nedostaje kao zajednici. Potpuno je jedno da li ti se neko dopada kao drug i da li ces sa njim otici petkom posle posla na pivo, a sasvim drugo da sa nekime mozes da odigras partiju. I naravno, to sto ce "bolji" igraci unapred znati sa kime su u timu, moze da rezultira time da svoje team-mates-e koji igraju "losije" cimaju pre turnira na pokazne partije, sto moze uticati samo pozitivno na sve.

Nemanja, potreban mi je tacan datum turnir, jer paralelno sa ovim pokusavam da organizujem i ostatak Blood Bowl prvenstva. Trenutni datumi su:
5. april (BG)
10. maj (van BG)
14. jun (BG)
26. jul (van BG)
6. septembar (BG)
27. septembar (finalni turnir u mestu gde je najvise finalista)
Da li se ovo uklapa? Ako ne, molim te da mi STO PRE javis.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

milosh wrote:
Telion wrote:Nisam siguran da ste ispratili- organizuje se veliki turnir, kakve vas "casual" liste spopale?
Ja taman to htedoh da kazem, o kakvim casual listama pricate za veliki turnir, tu se izvodi najbolje sto moze :) plus ako se bude igralo timski treba voditi racuna da recimo bude po jedna power armija po timu tako da se ne stvori disbalan medju istima, ali verujem da ste vec o svemu vodili racuna ;)
O svemu smo vise-manje vodili racuna, a sto se armija konkretno tice mislimo da bi bilo najbolje da po 1 Armija (ili njen suplement) moze da bude u timu. Npr. jedan Tau ILI Farsight Enclave moze da se pojavi u timu, bilo kao Primary ili Allied Force. Na taj nacin smo podstakli raznovrsnost vojski u okviru timova.

I hvala Dzon Vejnu, koji je pogodio pravi duh timskog igranja.
Dzon Vejn wrote:Na kraju, timsko igranje podrazumeva da medjusobno saradjujete, sto moze samo pozitivno uticati na medjusobne odnose unutar nase zajednice (lrhm, da li je neko spomenuo mene i Luku :D), a mislim da nama to jako nedostaje kao zajednici. Potpuno je jedno da li ti se neko dopada kao drug i da li ces sa njim otici petkom posle posla na pivo, a sasvim drugo da sa nekime mozes da odigras partiju. I naravno, to sto ce "bolji" igraci unapred znati sa kime su u timu, moze da rezultira time da svoje team-mates-e koji igraju "losije" cimaju pre turnira na pokazne partije, sto moze uticati samo pozitivno na sve.
A sto se tice stranaca, kontaktiracu ih ja, eventualno Luka, ali trenutno sam u kontaktu sa El Kapitenom, prosledice mi kontakte kapitena zemalja u regionu, pa cemo videti.

Sto se tice datuma- zadnji vikend maja (24.-25. ili 31.-1.).
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Dzon Vejn »

Cool, onda mislim da se uklapamo, mada cu u cetvrtak doci do kluba, pa cu videti da sve utanacim sa Duletom.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by deka »

Meni je svejedno, sve dok se bacaju neke kockice, i pomeraju neki komadi metala/plastike/resina...
Image Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Team or Singles Tournament?

Post by žubor »

Ako nekom timu fali Tauidjanin :), racunajte na mene ;)
Image
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Ota »

Mislim da je jos neizvodljivo igrati timski turnir, a racunajuci samo na 24 igraca iz Srbije plus par timova sa strane. Evo i zasto tako mislim.

6 timova po cetiri igraca - X timova po Y igraca, totalno nebitno o kom/ kojim brojevima se radi. Ljudi iz 3 od 8 timova "ispale"/ne pojave se iz ko zna kakvih razloga (ja prvi mogu biti u toj kategoriji, jer uz "nagazne mine" ala deca, zena posao - svasta je moguce da "eksplodiran dan, dva tri pred turnir).

Znaci, sada se stavlja sledeci problem - da li krpiti timove (kombinovati u nove) za taj posao je potrebna ponekad i visa matematika - u slucaju da ostaje neparan broj igraca ili jednostavno ne deljiv sa Y gde je Y broj igraca u timu (a ostatak recimo bude 2). Time se neposredno "maltretiraju" organizatori, a posredno i svi igraci zbog kasnjenja otpocinjanja turnira, znaci kasnog zavrsetka istog/ ne postojanja pauza izmedju partija itd itd...
Da ne pominjem sto posle prvih partije, dve osobi A moze da se smrkne sto 2 puta za redom biva ciscen od strane flajer liste / ko zna kog zgromispuca, i jednostavno resi da se sutra ne pojavi jer (iz potpuno razumljivih i opravdanih razloga) ne zeli da se ceo dan smara.

Sve ovo gore pomenuto se desava na singls turnirima(redovno), ali ne moze mnogo poremetiti organizaciju i tok istih. Znaci iznenadni napadi streptokoki, mamurluka, saobracajne nesrece, zene itd usled loseg prvog dana ne igraju nikakvu ulogu u singls turniru, ali izazvali bi opaku glavobolju organizatorima i saigracima palog borca u timskom okruzenju.

Da dalje ne davim mislim da bez jedno 30tak aktivnih igraca, jednostavno se trazi nevolja organizacijom timskog turnira. Inace da napomenem - ja vise volim timsko takmicenje ala ETC u WHu/WH40K od pojedinacnog - mnogo mi je veci gust, ali za sada po mom misljenju neizvodljivo.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Dzon Vejn »

Nisam video da je 31.5. opcija (video sam samo 24.5. prvi put) - u tom slucaju ja taj dan ne bih mogao da dodjem, jer se drugar zeni taj dan.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ridcully
Posts: 168
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Ridcully »

Timski turnir je osvežavajuce zabavna ideja i zbog toga je podržavam, sa alternativom igranja singlesa ako se taj prvobitni plan izjalovi. :)

Slažem se sa Otom, da je mnogo veći problem za ovu vrstu turnira, ako dođe do odustajanja zbog opravdanih/neopravdanih razloga, ali ne treba odustati od tog vida takmičenja. Ako već ima zainteresovanih ljudi za timsko takmičenje i ne bude izvodljivo pretočiti ga u turnir, zašto ga ne organizovati van turnirskog okruženja tj. organizovati ga kao događaj koji treba da se završi u roku od maksimalno 2 meseca (kao turnir sa regularno plaćenim prijavama, nagradama, arbitrima itd. samo preko dužeg vremenskog perioda). Slažem se da nije podjednako interesantno, ali ne treba tu alternativu izgubiti iz vida.

@Nemanja: Ako treba neka pomoć, voljan sam da pomognem. :)
Image Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Histericni Istoricar »

Ridcully wrote:@Nemanja: Ako treba neka pomoć, voljan sam da pomognem. :)
Ako turnir bude van kluba uvek treba imati puno malih crnaca za nosenje stvari.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Ridcully
Posts: 168
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Ridcully »

Histericni Istoricar wrote:
Ridcully wrote:@Nemanja: Ako treba neka pomoć, voljan sam da pomognem. :)
Ako turnir bude van kluba uvek treba imati puno malih crnaca za nosenje stvari.
Nikakav problem, sve dok se nađe nekog piva posle crnčenja. :D
Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

@Dzon Vejn: Razgovarao sam sa Duletom, najverovatnije bi to bio 24.-25. maj.

@Ota: Svesni smo da je timski mnogo teze organizovati, ali pazi kako ja na to gledam- Kao sto je Luka rekao, odigrana je Liga sa 24 ucesnika, a tu nije igralo par ljudi koji se pojavljuju inace (Boca i Pera npr.). Takodje, na turniru su se redovno pojavljivali neki ljudi koji inace retko svracaju u klub, pa mislim da bi ovo bila i prilika da se neke grupe koje se igraju po kucama (kao Bane i njegovi ortaci za WHFB, ne znam da li imaju WH40k) organizuju u tim i dodju da se igraju.
A sto se tice stranaca, opet, mislim da im je lakse da se skupi njih cetvoro za tim, podele za benzin, nadju zajedno smestaj, dodju u grupi, i njima ce biti lakse.
Ali da, slazem se da u slucaju timskog turnira organizatori treba da imaju i rezervni tim, i jos par igraca koji ce biti Merc-ovi za popunjavanje ostalih timova..dok nam za Singles treba jedan rezervni igrac da popuni paran broj.

@Ridcully: Dule, uvek ce se naci nekog piva.. :D

Koliko vidim za sad, misljenja su podeljena, makar sto se nas tice, kao sto sam i pretpostavio. U narednih nekoliko dana Luka ce mi proslediti kontakte kapitena zemalja u regionu, pa cu videti da li su oni zainteresovani, i ako jesu, za koji format. Postovao sam kod Hrvata, na fb stranici "Pannonia Minor" kluba iz Slavonskog Broda i na UMS Agram forumu, ali za sad nisam dobio nikakav odgovor.
Ovo je zapoceto sada kako bi do 24.-25. marta otprilike poceli sa najavom, kompletirali rulespack i doradili terene(bilo da je u pitanju restauracija postojecih ili pravljenje novih).
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Histericni Istoricar »

Telion wrote:doradili terene(bilo da je u pitanju restauracija postojecih ili pravljenje novih).
I za ovo su potrebni mali crnci, bez obzira sta mislili o svojim kreativni (ne)sposobnostima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Dzon Vejn »

I pored crnaca, potreban je materijal sa kojim moze da se pravi ;). Posto su se neki crnci vec nudili da rade, ali nisu imali sa cime ;).

Salu na stranu, kao sto sam vam i onaj dan u klubu rekao, mislim da sa stavom "sad cemo umesto svakog puta da igramo 1-2 galaktike, napraviti svako po 1-2 terena (sto je 6-12 terena dnevno)" mozemo vrlo lako doci do velikog broja terena. Svako od nas moze da napravi brda i slicne terene. Beta i ostali koji su vestiji u tome mogu da pomognu za bolje komade.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Histericni Istoricar wrote:
Telion wrote:doradili terene(bilo da je u pitanju restauracija postojecih ili pravljenje novih).
I za ovo su potrebni mali crnci, bez obzira sta mislili o svojim kreativni (ne)sposobnostima.
Dzon Vejn wrote:I pored crnaca, potreban je materijal sa kojim moze da se pravi ;). Posto su se neki crnci vec nudili da rade, ali nisu imali sa cime ;).

Salu na stranu, kao sto sam vam i onaj dan u klubu rekao, mislim da sa stavom "sad cemo umesto svakog puta da igramo 1-2 galaktike, napraviti svako po 1-2 terena (sto je 6-12 terena dnevno)" mozemo vrlo lako doci do velikog broja terena. Svako od nas moze da napravi brda i slicne terene. Beta i ostali koji su vestiji u tome mogu da pomognu za bolje komade.
O svemu ovome cemo pricati kasnije, na Kreativnoj sekciji. Uostalom, fale nam brda, sume i velike stencuge (tzv. TLOS Blockeri), i to nije neka nauka za napraviti..ali treba napraviti. Materijala ima, samo ga treba naci po onim kutijama.

Now, back on the "Singles or Team"..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Prostom matematikom dosli smo do zakljucka da bi bilo najbolje da organizujemo timski turnir, ali sa timovima od po 3 (TRI) igraca. Na taj nacin opet pruzamo mogucnost strancima da se organizuju, a mi mozemo, sa 24 ucesnika, da organizujemo osam timova, cime izbegavamo da u pet partija igra svako protiv svakoga. (kao sto bi bio slucaj sa timovima od po cetiri igraca)

Takodje, svako od clanova reprezentacije (koji bi bili pozeljni da se pojave na turniru) ce biti kapiten jednog tima, plus dve osobe koje god odaberemo/budu zelele da budu kapiteni. Naravno, o tome cemo naknadno pricati, nadam se da ce biti i vise od 24 ucesnika iz Srbije zainteresovanih za ovaj dogadjaj.

A uskoro ce biti i predstavljen preliminarni Rulespack..toliko za sada.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by deka »

Sreća pa je el kapitano obezbedio Lasici kontakte kapitena okolnih zemalja, kao što je obećao... :evil: :evil: :evil:
Mada da je neki ozbiljan on bi inicijalne kontakte već obavio sam :roll: :roll: :roll:
Image Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Dzon Vejn »

Pre nego sto konverzacija ode u pogresnom smeru: da li postoji mogucnost da konverzacija ide u pozitivnom toku?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Team or Singles Tournament?

Post by Telion »

Najverovatnije ce biti Singles Tournament. Mnogo laksi za izvodjenje i organizaciju, a i Rulespack je 80% gotov.

Hvala svima.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Locked

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”