40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Dobrodosli u jos jednu 40k kampanju! Bez duzeg zadrzavanja, ukratko predstavljanje strana:
Forces of the Imperium
Blood Angels - Mrzimsvee (BLUE)
Ultramarines - Milinovic (BLUE)
Adepta Sororitas - Vilena (WHITE)
Astra Militarum - Lt.Dan (WHITE)

Vile Xenos and traitor scum:
Daemons/Chaos Marines - Zerg (BLACK)
Dark Eldar - Dellamorte (YELLOW)
Necrons - Lasica (GREEN)
Tyranids - Boca (RED)

Iako na mapi oba chaptera marinaca dele teritorije, i sestre i garda takodje dele teritorije, i dalje se racunaju kao zasebni igraci za potrebe osvajanja teritorija i akumulaciju poena. Vise o tome kasnije.

Ovaj topic ce sluziti kao referenca, vecina kampanje ce se odigravati uzivo. Pravila i point cost ce takodje stajati ovde (u prvom topicu). Rezultate partija mozete postovati ovde ili meni na PM ili SMS-om, kako vam vec odgovara ;) Jedan krug u kampanji traje dve nedelje.

Pravila:
Cilj je ostvariti dominaciju u sistemu. Easy, right? 8-)
Za snage imperije, dovoljno je da ne postoji ni jedna teritorija koja je pod kontrolom nekog od vile xenos igraca. Vile Xenos & Scum sa druge strane moraju sami da ociste planetu od svih ostalih frakcija (i dobrih i zlih).... ILI da ispune svoje tajne zadatke.

Jedan kampanjski potez se sastoji od 3 faze:
Challenge Phase, u kojoj izdajete naredjenja gde i koga ce te napasti
Battle Phase, u kojoj odigravate vase partije (ili ih predajete, ili ih otkazujete for reasons) i dobijate poene za vase (ne)uspehe
Conquest Phase, takodje poznatoj kao "shopping" u kojoj trosite poene skupljene u predhodnoj fazi.


Challenge Phase:
U ovoj fazi svaki igrac izdaje dva "assault" naredjenja i jedno "patrol clash" naredjenje. Assault je napad sa jedne teritorije na drugu. Mozete ga izdati jedino iz susedne teritorije na susednu (i ako je potrebno, naglasite kojeg od dva igraca napadate). Assault se moze najaviti i na tudje i na prazne teritorije. Assault misije su bitne jer jedino njima mozete osvojiti tudje teritorije. Patrol clash je izazivanje drugog igraca. Ne morate da se granicite sa njegovim teritorijama, i nije bitno na kojoj teritoriji se odigrava. Jednostavno receno, presreli ste neku njihovu patrolu i doslo je do manjeg okrsaja.
Ova naredjenja se zapisuju na parce papira / salju porukom / SMS-om meni u privih 24h campaign turn-a. Kojim redom ih saljete nije bitno. Ova naredjenja su tajna, to jest ne objavjujete ih nikome sem meni. Kada sva naredjenja pristignu, mapa ce biti update-ovana sa time ko napada koga i gde, i moze se preci na sledecu fazu.
Note: ako posle otkrivanja naredjenja neko od vasih "assault" naredenja napada teritoriju koju niko drugi nije napao, imenujte jednog igraca i odigrajte partiju kao da je patrol clash.

Battle Phase:
U ovoj fazi odigravate partije koje su rezultat izdatih naredjenja. Redosled kojim odigravate partije nije bitan, medjutim ako na jednoj teritoriji treba da se odigra vise bitaka i igraci ne mogu da se dogovore, redosled resavanja bitaka ce ici po inicijativi (vise o inicijativi kasnije). Ne postoji maksimum partija koje mozete odigrati, ali postoji minimum od DVE partije tokom campaign turn-a. Ostale partije mozete predati ili uzajamno odustati ako se oba igraca sloze (kao da nije bilo izazova).
Poentaza i tip misije koja se igra za partije ostaje na igracima kao izbor, kao i da li ce neke izazove da spoje u partije sa vise od dva igraca. Ako iz bilo kog razloga igraci ne mogu da se dogovore, sve Assault missije se odigravaju u 1850 poena (eternal ili maelstrom of war), a sve patrol clash u 1500 (maelstrom of war missije samo!)
Napomena: posle odigranih redovno-izdatih misija, igraci mogu da izdaju dodatna patrol clash ili assault naredjenja, ali ih protivnicki igraci mogu odbiti

Conquest phase:
U ovoj fazi igraci trose svoje akumulirane poene iz trenutne (i nepotrosene iz predhodne! i samo predhodne!) battle faze. Koliko poena imate zavisi od vasih uspeha u predhodnoj fazi: prijavljujete dve partije po vasem izboru, i konsultujete se sa spiskom u daljem delu ovog topika. Takodje pogledajte da li ste ispunili i neke specijalne zahteve sa tog spiska. Sa skupljenim poenima mogu da kupe zgrade za svoje teritorije, ili pak da osvoje teritorije. Prazne teritorije mozete osvajati bez ikakvih specijalnih zadataka, s time sto prednost imaju igraci koji su radili assault naredjenje na tu teritoriju. Protivnicke teritorije mozete osvojiti jedino ako ste: odradili assault naredjenje na tu teritoriju I pobedili u toj partiji.
Poeni se takodje mogu potrositi na izvrsavanje nekih od specijalnih zadataka (ili opcionalnih misija koje ce se mozda pojaviti tokom kampanje). Shopping se odradjuje po initiative redu, tako da moze doci do situacija da teritoriju koju ste upravo osvojili vam neko uzme pred nosom ;)



Point accumulation & Point costs:
Win - 2 points
Draw - 1 point
Loss - 0 points
Imate 5 i vise pobeda u ovom potezu - 2 point
Imate 8 odigranih partija bez obzira na njihove rezultate - 1 point

Osvajanje prazne teritorije - 2 points
Osvajanje tudje teritorije - 3 points
Osvajanje tudje teritorije sa Shiled zgradom - 4 points
Osvajanje Hive city-ja - 5 points
Teritorija je pod aktivnim stitom - +1 point cost


Upgrades:
Shield generator - 4 points to build. Stiti tu i okolne teritorije.
Manufactorum - 3 points to build. daje +5% na max poene u vasoj listi, najvise do +15%
Bastion - 4 points to build. Daje jedan USR jednoj vasoj jedinici pred partiju, na 4+. max 2 USR-a.
Command Center - 2 points to build. Daje +1 na roll-off ko igra prvi, maksimalno +2


Dodatna objasnjenja:
Hive city - racuna se kao sva 4 upgrade-a. Sto takodje znaci da okupirani hive city kosta 6 poena da se zauzme.
Starport - startport dozvoljava da tretirate sve teritorije na toj planeti kao da se granice sa starportom. Takodje dozvoljava da napadnede bilo koji drugi starport (i na drugim planetama). Zauzimanje starporta samog po sebi kosta kao i tudje teritorije.
Iniciative - broj okupiranih teritorija vam odredjuje inicijativu. Iniciative order je od osobe sa najmanje teritorija do osobe sa najvise. U slucaju da inicijativa treba da odredi nesto, osoba sa najmanje teritorija bira prva.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Inicijativa za prvi krug (posto ste svi poceli sa 5 teritorija):
1. Lt. Dan
2. Lasica
3. Vilena
4. Milinovic
5. Dellamorte
6. Zerg
7. Boca
8. Mrzimsvee



Mape startne:
Image

Image Image

Mape prvi potez:
Image

Image Image


Posle sabiranja vasih naredjenja, misije su sledece:


Partije (prve dve su vasi Assaults)
Boca VS: Dule, Joggy, Vilena, Milinovic, Dimitrije (5 total)
Milinovic VS: Zerg, ?, Boca, Dimitrije, Nemanja (5 total)
Dule VS: Zerg, -, Dimitrije, Boca (3 total)
Vilena VS: Zerg, ?, Zerg, Zerg, Boca, Dimitrije (6 total)
Joggy VS: ?, Nemanja, Dimitrije, Boca (4 total)
Nemanja VS: Milinovic, Joggy, Zerg, Dimitrije (4 total)
Zerg VS: Lasica, Vilena, Vilena, Vilena (4 total)
Dimitrije VS: Vilena, Milinovic, Boca, Joggy, Dule, Lazica (6 total)



Kako je vecina napala teritorije koje su unoccupied i koje niko drugi nije napao, molio bih da mi sledece osobe kazu da li ce to da pretvore u patrol clash, ili ce da odustanu:
Milinovic
Dule- odustao od napada na starport
Vilena
Lt. Dan

HF & GL.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Dellamorte »

da skinemo Djanu xD prva partija i otvaranje Taljdijala pocelo Ja i Boca xD 10-13 da mi je ostao 8-mi krug bilo bi totalno ciscenje,ali eto 3 puta prodjen LD na 6 i 5 buba uzese viktori poene

ko hoce sutra partijicu nek se javne ;) ako si niko se moje liste ne javne,
odigracu sa Duletom :)

inace javila mi se nus pojava igrajuci sa DE- moja psihopatija buja... vec je ludacki smeh otpoceo
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Bufla
Posts: 26
Joined: Tue Apr 05, 2011 8:32 pm

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Bufla »

uuuuu exciting
Image
"Yea, though I walk through the 'Valley of the Shadow of Death'. I shall fear no evil. For it is I, that is the evilest bastard in the valley. My gun and my bayonet, they comfort me. I fear no one, I let them fear me. My fighting spirit runneth over!" - Anonymous
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by No 1 »

Dobro da ste pitali i ostale hoće li da se igraju.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Zli skampi su bili prelak zalogaj za planetary defence forces, prvi poraz za bube i prva pobeda za gardu.

Fluff za kampanju u nekom kasnijem postu, u medjuvremenu su igraci vise nego voljni da krenu da kucaju svoj za svoje armije ;)
EDIT: za vas ostale koji se interesuju za kampanju, ima vise nego dovoljno tajlova neiskoriscenih da se napravi jos jedna mapa i da igrate svoju kampanju ;) Rado cu biti GMaz i te, pa ako ste voljni, organizujte se i javite mi se
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Dzon Vejn »

Dnevnik Tifusona Golgetera, zapis #1, logID 7566832
U nepotpuno istrazenom svemiru, u okviru grupe resurectovanih tileova, zapocela je borba oko prevlasti. Uboge sile imperatora su umislile kao svoj cilj ostvarivanje dominacije, dok su nesposobne sile maco ratnika umislile da imaju neki "visi cilj" za koji se bore. Nepoznato i jednima i drugima, dok se oni medjusobno kolju, ja sam taj koji jaca.

Bitke se vode svakodnevno, i broj umrlo-nestalih je prevelik za brojanje. Kontrola mrtvih ne postoji, i bojista se neprestano pune novim mrtvima, dok vec-umrli pocinju sa periodom poluraspada. Crvi pocinju da se pojavljuju. Priguseno svetlo, prava atmosfera.

Obe strane zive u zabludi, i nisu svesne paklenog plana. Dok se on nastavlja u pozadini, bez moje intervencije, i bez njihovog znanja da mu potpomazu, meni je ostalo vremena da odigram partiju online igrice "Fuzbal". U danasnjem mecu, kako mi u tim nisu ubacili poljake (javne niti skrivene), ne samo da je moj tim dobio ubedljivu pobedu, vec sam uspeo i licno da dam 2 gola (od cega 1 kroz piske), cime su moji protivnici bili potpuno ponizeni i demoralisani. Gde ces lepsi zavrsetak radne nedelje, od osvajanja "first win of the day" bonusa.

Personal note to myself: ne postoji neka skrivena kombinacija sa administratorom kampanje, u okviru koje cu se ja u nekom trenutku pojaviti. Ovo je samo meni nesto licno zanimljivo da pratim tu kampanju (jer za igranje iste nemam vremena), i pisem iz ugla nekog tamo random haotika i toga kako on vidi razvoj situacije. Sve ovo u kombinaciji sa izvestajem sa naseg nedeljnog fudbala. Ako vam smeta ovo, prebacite u neku zasebnu temu, pa cu pisati u okviru nje.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Za sada:


Boca VS: Dule, Joggy, Vilena, Milinovic, Dimitrije
Milinovic VS: Zerg, Boca, Dimitrije, Nemanja
Dule VS: Zerg, Dimitrije, Boca
Vilena VS: Zerg, Zerg, Zerg, Boca, Dimitrije
Joggy VS: Nemanja, Dimitrije, Boca
Nemanja VS: Milinovic, Joggy, Zerg, Dimitrije
Zerg VS: Milinovic, Lasica, Vilena, Vilena, Vilena
Dimitrije VS: Vilena, Milinovic, Boca, Joggy, Dule, Lasica

red: izgubio od...
green: pobedio...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by joggy »

drecavo zelena na ovoj podlozi.... it burnz uss
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

betta'?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by joggy »

mucch better
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

gde su rezultati partija? Samo mi je dellamorte javio da je odigrao partiju...

EDIT: milinovic mi je poslao update, tako da fale zerg i nemanja...
EDIT 2: fali nemanja jos...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

End of round.

Skor za sada:
Boca: 4 pts
Milinovic: 2pts
Dule: 0
Vilena: 2 pts
Joggy: 2 pts
Nemanja: 0
Zerg: 4 pts
Dellamorte: 4 pts

Od pratija kojima mozete da osvojite tudje teritorije, jedino je Dellamorte pobedio Milinovica (onaj deepstrike assault preko starporta). mi svi ostali smo ga <censored> za protivnicke teritorije.

Posaljite mi PM ili SMS koje prazne teritorije osvajate. Iniciative order je:
1. Lt. Dan
2. Lasica
3. Vilena
4. Milinovic
5. Dellamorte
6. Zerg
7. Boca
8. Mrzimsvee

nije da je nesto bitan za ovu prvu rundu, ali mozda neko zauzme praznu teritoriju pre komsije protivnika ;) za vase poene mozete da kupite bilo koju zgradu (cene su gore), i mozete da osvojite bilo koju PRAZNU teritoriju sa kojom se granicite (cak i na ona dva meseca). Cekam vase PMove pa da nastavimo sledecu rundu sto pre.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Dzon Vejn »

Dnevnik Tifusona Golgetera Cuvanog, zapis #2, logID 7684153

Ove nedelje cu se malo osvrnuti na vec pomenute crve. Termin crvi se, u svakodnevnom govoru, koristi za opisivanje nekoliko vrsta zivotinja koje su na neki nacin povezane. Te vrste obicno imaju duga cilindricna tela i nemaju noge. Crvi variraju u velicini od mikroskopskih do onih koji su dugi preko 1 metra (polychaete crvi), 6.7 metara (Microchaetus), ili 55 metara (Lineus longissimus). Razliciti tipovi crva zauzimaju odredjena parazitska utocista, ziveci tako unutar drugih zivotinja. Crvi koji ne zive u drugim telima mogu ziveti na zemlji, vodi ili slatkovodnim okruzenjima, kao i u podzemnim rupama.

Crvi zive skoro u svim delovima svetova i svim okruzenjima. Neki crvi koji zive u zemlji pomazu u poboljsanju uslova tla (npr. annelids, aschelminths). Mnogi zive kao paraziti biljaka (npr., aschelminths) i zivotinja, ukljucujuci i ljudi (npr. platyhelminths, aschelminths). Nekoliko drugih vrsta crva mogu ziveti zasebno, ili biti neparazitskog tipa. Ekoloski gledano, crvi formiraju bitnu kariku u lancu ishrane u prakticno svim ekosistemima.

Mogli bi da zadjemo sad i u klasifikaciju crva, ali to mozda ostavimo za neki drugi put ili neku drugu publiku i priliku. U medjuvremenu, ovonedeljna partija online igrice "Fuzbal" je rezultirala time da su me, pouceni predjasnjom nedeljom, svi cuvali, te nisam uspeo usreciti publiku nekim lepim golom. Vise srece sledeci put. Ujedno, ovo je bila jedina partija ikad koja je zavrsena neresnim rezultatom. Kakva nas iznenadjenja cekaju ove nedelje u online igrici "Fuzbal"? - dodjite i proverite!
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Cekamo vilenu...

i teta vilena se javila, mozemo preci na sledeci krug xD
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Shoping je gotov, situacija je sledeca:


Image
(poubadacu zastavice u subotu)

Milinovic, zerg, joggy i ja smo zauzeli po jednu praznu teritoriju. (zerg je zauzeo starport na jednom mesecu, bolje mape u subotu)
Dellamorte je zauzeo jednu teritoriju od marinaca
Vilena, i ja stekamo po 2 poena, dellamorte i zerg stekaju jedan poen.


Round 2!
Challenges!

Kako bi malo smanjili broj partija, izdajete 2 napada na teritorije. Ako su napadi na prazne teritorije, birate protiv koga se tucete. ako su na okupirane teritorije, tucete se protiv vlasnika teritorije. Toliko. Challenges meni u PM (Vilena je vec poslala ;) ). Cim prikupim sve, pocinjemo sa partijama.

Napomena: Duleta je zamenio No.1 Cestitamo novom Blood Angel komandantu! :applause:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Mrzimsvee »

Cisto da znate da Dimitrije nije tu 12 dana.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Za izazove su ostali:
Dellamorte (kojeg cemo preskociti dok se ne vrati sa puta)
Lasica
Joggy

runda traje do 3eg avgusta, kako mi sacekali dellamortea da se vrati i da odigra neku.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Challenges:

Vilena vs Boca, Dimitrije, Nemanja
Joggy vs Zerg, Nemanja, Milinovic
Milinovic vs Dimitrije, Joggy, Boca
Zerg vs Nemanja, Dimitrije, Joggy, No1
No1 vs Zerg, Boca
Nemanja vs Boca, Vilena, Joggy, Zerg
Boca vs Vilena, Nemanja, No1, Milinovic
(Dimitrije vs Vilena, Milinovic, Zerg)

Milinovic je izjavio da smatra da su gardisti nesto hereticni u ovom potezu, pa je odlucio da im objasni ko je pravi kasijus, ovaj, imperator.

Mapa ko je koju teritoriju napao kasnije tokom dana ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Image
Image Image




Challenges:

Vilena vs Boca, Dimitrije, Nemanja
Joggy vs Zerg, Nemanja, Milinovic
Milinovic vs Dimitrije, Joggy, Boca
Zerg vs Nemanja, Dimitrije, Joggy, No1
No1 vs Zerg, Boca
Nemanja vs Boca, Vilena, Joggy, Zerg
Boca vs Vilena, Nemanja, No1, Milinovic
(Dimitrije vs Vilena, Milinovic, Zerg)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by No 1 »

Šta bi sa ovim?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Sad kad smo se vratili sa ETC-a, nastavljamo. Izvinjavam se sto nisam ranije sumirao poene, jbga. Plus medjed je nesto zeleo sutra da igra partije, i da onda od subote krenemo sledecu rundu.

Pitanje za SVE ucesnike: da li hocete da odmah krenemo sledecu rundu, ili da pokusate da zalutale partije od predprosle nedelje (koje niste mogli zbog mora/etc-a) da zavrsite do subote? Dajte odgovor ovde. "Svejedno" ne prihvatam, ili "da" ili "ne". Ovo se PRVENSTVENO odnosi na Joggy-ja, Dellamorte-a i Milinovica, koji nemaju ni jednu odigranu.

Poeni ce biti sabrani tokom ove noci svakako. Note povodom toga: Milinovicu, sledeci put najavi da si izorganizovao igranje kampanjskih partija, jer je ideja bila da se runda zavrsi, i da sad vec pocnemo novu, meni da dellamorte nije rekao danas u klubu...


Challenges:

Vilena vs Boca, Dimitrije, Nemanja
Joggy vs Zerg, Nemanja, Milinovic
Milinovic vs Dimitrije, Joggy, Boca
Zerg vs Nemanja, Dimitrije, Joggy, No1
No1 vs Zerg, Boca
Nemanja vs Boca, Vilena, Joggy, Zerg
Boca vs Vilena, Nemanja, No1, Milinovic
Dimitrije vs Vilena, Milinovic, Zerg
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by joggy »

meni receno da ova runda traje jos ihaha pa da imam vremena. ja sam da traje barem do ponedeljka
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Ne znam ko ti je to rekao jer sam ja u mom postu pre 4 nedelje rekao:
runda traje do 3eg avgusta, kako mi sacekali dellamortea da se vrati i da odigra neku.
kako ste i ti i milinovic skapirali da imate i ovaj vikend, ne znam. Jeste bilo ihahaj u smislu da je skoro 3 nedelje a ne 2. Ako si da traje do ponedeljka, onda i ovi koji su igrali nek slobodno izdaju jos izazova ako zele. Bitno je da se igramo ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Krug je sada definitivno zavrsen, molim vas pogledajte partije (dva posta iznad) i kazite da li sam neku zaboravio (posto mi niko nije poslao na PM, svi su mi usmeno rekli)

Stanje sa poenima je sledece:

Boca: 4 (+2) = 6pts
Milinovic: 0 pts
No1: 2 pts
Vilena: 0 (+2) = 2 pts
Joggy: 2 (+2) = 4 pts
Nemanja: 4 pts
Zerg: 0 (+1) = 1 pts
Dellamorte: 2 (+1) = 3 pts

saljite kako trosite poene...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Cekamo dellamorte-a. Svi ostali su izjavili da stekaju poene i ovaj krug.

Jedino ja nesto kupujem izgleda >.>
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by deka »

Pa ja i da hoću da kupim nešto nemam sa čim...
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Dellamorte ne odgovara na sms i dalje...

Anyway, ja zauzimam hive city i stekam jedan preostali poen. Svi ostali stekate vase poene. Kako dimitrije najvise moze jednu teritoriju da zauzme sa svojim poenima, mozemo komotno da predjemo na izazove. Cim zavrsimo sa time mozemo da krenemo i da se igramo.
Mapa ce biti updateovana sad u subotu.

runda traje do 4og septembra, mislim da su dva vikenda vise nego dovoljno da svi zavrsimo izazove koje izdamo. Ako bute trebalo, igracemo i prvi vikend septembra.


I ako neko nekako prizove dellamortea kazite mu da gvirne na forum ;) nadam se da nije nesto ozbiljno i da ga nema iz bzvz razloga tipa zaboravio da plati net za ovaj mesec ili tako nesto...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Mrzimsvee »

Nadam se da sad razumete zasto sam odustao od ove kampanje.....
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Izazovi:

(Joggy vs Plaza, Alkohol)
Vilena vs Lasica, Boca
Dellamorte vs Deka, Boca, Zerg, no 1
Deka vs Dellamorte, Lasica, Lasica
Lasica vs Deka, No1, Deka, Vilena
Zerg vs Dellamorte, Boca, no 1
No 1 vs dellamorte, zerg, Lasica, Boca
Boca vs Viena, Dellamorte, Zerg, No1
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Telion »

Hypodermic wrote:Izazovi:
No 1 vs... ? (cekam PM za tvoje izazove), Lasica, No1
Jedva cekam da vidim okrsaj No1 vs No1 8-)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Telion wrote:
Hypodermic wrote:Izazovi:
No 1 vs... ? (cekam PM za tvoje izazove), Lasica, No1
Jedva cekam da vidim okrsaj No1 vs No1 8-)
jbga, lapsus :P mada bice Predrag na Predraga kako god da se okrene xD
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Mapa u utorak/sredu, izvinjavam se, zaboravih da fotkam u subotu :blush:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Ja mapu fotkao ali nikako da je okacim... ngh. To na stranu, kako vam napreduju partije? Imate jos ovu nedelju samo... ako neku partiju nisam upisao ovde, a igrali ste, javite mi.

Izazovi:

(Joggy vs Plaza, Alkohol)
Vilena vs Lasica, Boca
Dellamorte vs Deka, Boca, Zerg, no 1
Deka vs Dellamorte, Lasica, Lasica
Lasica vs Deka, No1, Deka, Vilena
Zerg vs Dellamorte, Boca, no 1
No 1 vs dellamorte, zerg, Lasica, Boca
Boca vs Viena, Dellamorte, Zerg, No1
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: 40k Kampanja - Ressurection of the Tiles

Post by Hypodermic »

Pa, posto je ukupan broj partija odigranih u ovom tronedeljnom potezu isnosio 4 (od cega sam ja igrao 3), kako me mrzi da ovo preimenujem u "boca se igra kampanje sa drugima", da mi privedemo ovo kraju?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”