Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply

Koji format vojske/poena bi vam bio zabavan da igrate?

1850 poena bez Escalation-a, sa formacijama, suplementima, dataslate
2
9%
1850 poena, svaki unit ima 0-1 restrikciju
5
22%
1850 poena sve je dozvoljeno
3
13%
1500 poena, bez Escalation-a, sa formacijama, suplementima, dataslate
0
No votes
1500 poena, svaki unit ima 0-1 restrikciju
3
13%
1500 poena sve je dozvoljeno
10
43%
1000 poena bez Escalation-a, sa formacijama, suplementima, dataslate
0
No votes
 
Total votes: 23

User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Ridcully »

Zanima me da li ima zainteresovanih za 40k ligu?

1) Igrale bi se Malestorm of War misije
2) Od broja učesnika bi zavisilo da li bi igrali klasičnu ligu, ili liga/knockout sistem.
3) Bez ''come the apocalypse saveznika''
4) Bez proxy-a sem u dogovoru sa protivnikom
5) WYSIWYG
6) Igrači koji imaju više armija mogu da svaku partiju igraju sa drugom, samo moraju da unapred obaveste protivnika koju armiju vode

Ostale detalje bi razrešili tokom sledeće nedelje. Liga bi počela 1. septembra.
Glasajte koji format vojske/poena bi vam bio zabavan da igrate. Ako imate neku ideju, slobodno je dodajte.
Poenta je zabava i da bacamo kockice, izveštimo se sa novim pravilima i misijama, a liga nam daje dobar izgovor za to. ;)
Last edited by Ridcully on Sun Aug 24, 2014 7:19 am, edited 2 times in total.
Image Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by žubor »

Zainteresovan. Opcija 2 :)
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by RatGod »

Opcija 1
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Ridcully »

dodate 2 nove opcije na osnovu sugestije :)

edit: oni koji su glasali pre nego sto sam dodao 2 nove opcije moraju ponovo da glasaju
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Hypodermic »

Ne znam da li da ovo protumacim kao da je samo 12 osoba zainteresovano za ligu... ili realnije, da nam je 40k zajednica spala na 12 osoba.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by žubor »

Sta god da je ... pretuzno je ....
Image
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Ridcully »

Za sad ne pokrećem nikakvu inicijativu oko lige zbog malog odziva i interesovanja na ovoj temi.
Kad i ako se situacija promeni možemo da pričamo o nečemu dalje.

Želim da verujem da nam je zajednica ipak veća od 12 igrača i da možemo da se makar malo približimo cifri od prošle godine. :?
Image Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by RatGod »

Stanje je takvo kakvo, je ovde vidim da ima 15 glasova ali ljudi ne shvataju da bi bilo lepo da postuju za sta su glasali, da bi Ridicully i Ja znali ako postoji mozda neko ko nije video ovo a znamo da hoce da se igra da ga pozovemo.

Sacekacemo jos malo pa cemo poceti sa ovim sto imamo, samo nece biti vise grupa nego jedna i onda svako sa svakim igra kad se ko dogovori ;)

Ne moramo da trazimo razloge i da kukamo kako nema ljudi 15 je dovoljno i to je sto je, ajde bolje da se nateramo da nas 15 igra redovno, usput uspe i da zafarba/ili da da mu se zafarba po jedinica mesecno pa kad bude veliki turnir imamo 15 ljudi sa skroz ofarbanim vojiskama :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Telion »

RatGod wrote:Stanje je takvo kakvo, je ovde vidim da ima 15 glasova ali ljudi ne shvataju da bi bilo lepo da postuju za sta su glasali, da bi Ridicully i Ja znali ako postoji mozda neko ko nije video ovo a znamo da hoce da se igra da ga pozovemo.
Ja sam ovde glasao za opciju "1500 poena sve je dozvoljeno", jer ipak ne moze bas sve sto smo zamislili da stane u 1500 poena.
A opet, dozvoljeno je sve, pa ti stavi 2 Baneblade-a i neke Gardiste ako volis.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by PeraNekron »

1500, bez restrikcija.
Meni licno najbolja poentaza...nema toliko bahacenja, a opet je dovoljno dinamicno i zanimljivo. ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by deka »

1850 poena sve je dozvoljeno...

Eto vi i moj vote...

Mada pošto već igram neku kampanju, nisam siguran da bi mi bilo izvodljivo da igram i ligu pored toga...
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Hypodermic »

1500 sve dozvoljeno je bila moja opcija...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Zekina banda »

1850 0-1
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by ZergLord »

1850 sve dozvoljeno. Mada mi je u principu sve ok osim 0-1 i 1000 poena.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Dzon Vejn »

Ja sam glasao 1500 poena 0-1, mada mi je ok i 1500 poena. Ono sto mi nije ok, i zbog cega na prvom mestu nisam ni glasao odmah na pocetku - nisam siguran da zelim sa svima da se igram, jer ja ovo van ETC turnirskog okruzenja vidim kao igru i zabavu, i mislim da ima dosta ljudi koji nisu sposobni da to vide na isti nacin kao i ja.

Ono sto cu ja organizovati je kampanja narativnog tipa, koja je nezavisna od svega drugog (i partije iz ove lige i random partije i bilo koja partija moze da se prijavi kao kampanjska) i o cemu cu za koji dan napisati sve detalje.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by RatGod »

Dzone nema poente da delimo ljude kojih i ovako ima malo, mislim da moze jednostavno da se dogovori sa svima sad vec da li i koliko frendly je partija.

A mislim da treba da nacinimo nesto u cemu ce sto vise ljudi ucestvovati a ne da se zatvaraju kako ti rece u svoje sobe ;)

Tako da hajde a krenemo sa ovim ocigledno je da ce biti 1500 u nekom formatu, pa da se zajebavamo jer mi se cini da nece bas ljudi sad kompetativno da se igraju neko vreme.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by žubor »

Zasto je pri rezultatu 10:10 (1850 vs 1500) jasno da ce se igrati 1500 u nekom formatu?
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by RatGod »

Nisam gledao pazljivo. Ali najdefinisanije je ovo sa 8 glasova.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by žubor »

To je tacno :)
Image
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Ridcully »

Zamolio bih ljude koji hoće da se prijave za ligu da mi pošalju PM, da ne bi zagušili temu/ili pravili novu samo zbog prijava.
Naglasite samo koje bi vojske/suplemente vodili.

Napominjem da je cilj lige da se malo pokrenemo, da igramo friendly partije koje će biti zabavne učesnicima sa obe strane stola. Ako to uspemo da postignemo, onda smatram da je liga bila uspešna (bez obzira na to da li je privedena kraju).

S obzirom da je 40k ima neku veću dubinu od toga ko baca kockice bolje i ima svoju narativnu stranu, obratite pažnju na temu koju koju je postavio Dzon Vejn (http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=7&t=12132). Bilo bi cool da pridodamo rezultate lige kampanji koju je započeo, propraćenim nekim cool fotkama, pričicama i battle report-ima.

Čisto da ponovim koja pravila da očekujete

1) Liga se igra u 1500 poena, sve dozvoljeno sem come the apocalypse saveznika
2) Igrale bi se Malestorm of War misije
3) Od broja učesnika bi zavisilo da li bi igrali klasičnu ligu, ili liga/knockout sistem (čekam da vidim koliko će se prijaviti)
4) Bez proxy-a sem u dogovoru sa protivnikom
5) WYSIWYG
6) Igrači koji imaju više armija mogu da svaku partiju igraju sa drugom, samo moraju da unapred obaveste protivnika koju armiju vode
7) Pošto igramo friendly ligu, razmenite liste pre nego što dođete u klub, pomenite protivniku protiv čega bi vam bilo zabavno da igrate, ili protiv čega vam ne bi bilo prijatno (mislim da su nam se svima deathstar uniti smučili)
8) Period u kom treba da se odigra 1 partija će zavisiti od broja učesnika, najverovatnije 10 do 14 dana (možda se organizovano skupimo neki dan pa odigramo više partija, videćemo...)

Ovo je po mom mišljenju ono najbitnije.
Image Image
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Ridcully »

Vremenski rok za prijave je do 30. avgusta.

Ako ne bude neka ozbiljnija cifra od 6 prijavljenih do tada, nećemo se organizovati za ligu.
Image Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by RatGod »

Prijava, znaci igra se 1500 ?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by žubor »

1500 sve dozvoljeno. Demokratija bato :)
Image
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by CheMilan »

Prijava
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - anketa/diskusija

Post by Ridcully »

Ridcully wrote:Zamolio bih ljude koji hoće da se prijave za ligu da mi pošalju PM, da ne bi zagušili temu/ili pravili novu samo zbog prijava.
Naglasite samo koje bi vojske/suplemente vodili.
Piše sve bitno u mom postu na predhodnoj strani.
Image Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Zekina banda »

prijava
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by žubor »

prijava i ovde GK/SM
Image
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Ridcully »

Nema potrebe i ovde da se prijavljujete. Vodim evidneciju, pa objavljujem šta se dešava 30-og.
Image Image
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by rale89 »

Da li je imperativ da armije budu obojene?
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Ridcully »

Nije. Pročitaj na predhodnoj strani šta sam napisao.
Image Image
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by rale89 »

Prochitao sam, ali nigde nije pisalo za obojenost modela. Prijavio bih se onda i ja a igra bih sa nekom inkarnacijom marinaca. Verovatno blood angelskih.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by CheMilan »

ipak neces da prodas vojsku Zuga? :D i da li zelis onaj veliki avion da sklopis ili da ja to zadrzim i ofarbam?? :D
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
Ridcully
Posts: 167
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer 40k liga - PRIJAVE

Post by Ridcully »

Zbog malog broja prijavljenih, 40k liga se otkazuje.

Hvala svima koji su pratili temu i prijavili se za ligu.
Image Image
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”