[WTC2016] Zagreb

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

[WTC2016] Zagreb

Post by Telion »

Pozdrav ljudi,

Kao i prosle godine, u Zagrebu se odrzava Winter Team Championship, od 11. do 13. novembra. Pravila po kojima ce se igrati turnir najverovatnije ce biti kao na ovogodisnjem ETC-u u Atini, sa mogucim update-ima/izmenama koje su se dogodile neposredno po zavrsetku ETC-a.
Timovi su nesto manji nego na ETC-u, odnosno sastoje se od 6 playing (igraca) + non-playing member (coach). Planirano je da se tamo pojavimo kao Tim Srbija, pa ovom prilikom zelim da pozovem sve potencijalno zainteresovane da se prijave na ovom topicu i/ili pitaju sve sto ih zanima, a vezano je za ovaj dogadjaj.
U ovom trenutku zainteresovani su clanovi ETC tima, odnosno: Luka, Milan i Nemanja. Ostali clanovi ETC tima jos uvek nisu potvrdili mogucnost da idu u Zagreb, ali ukoliko nas bude vise zainteresovano postoji mogucnost da organizujemo i dva tima za ovo takmicenje, tako da ne treba da se ustrucavate da se prijavite ukoliko ste zainteresovani i imate mogucnosti da idete.

U attachmentu se nalazi (preliminarni) Rulespack za ovaj event, pa se mozete dodatno informisati.


Let the games...begin! :commissar:
Attachments
WTC-2016-Zagreb-rulespack.docx
(2.76 MiB) Downloaded 117 times
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Dakle prosle godine je odrzan prvi WTC i Hrvati su bili prilicno uspesni u organizaciji, te i ove godine organizuju WTC u Zagrebu.


Tim Srbija ce probati da ode ove godine tamo kako bi pokusala da odrzi kontinuitet u igranju sa najboljim timovima (da, dolaze strani timovi, i da, dolazi dosta njih :D ), ako ima zaintresovanih molim neka se prijave ovde. 1850 poena misije su mesane kartice i ethernal war, i prati se aktuelni GW FAQ.

Svi koji su zaintresovani su vise nego dobro dosli da pomognu i da idu kao clanovi tima :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by Telion »

Takodje, za sve one koji koriste Facebook, desavanja vezana za ovaj dogadjaj mogu pratiti preko njihove stranice: WinterTeamChampionship - WTC.

Utisci koje su nam preneli timovi koji su isli tamo prosle godine bili su vise nego pozitivni. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by igor »

Prijava, Tau.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Evo mali update, pocele su zvanicne prijave. Za sad francuzi 2 tima, englezi, hrvati i austrianci to je sve za jedan dan, ocekuje se jos dosta timova.

Da li ima ovde neko jos ko hoce da se pridruzi? :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
arawen
Posts: 39
Joined: Sun Apr 19, 2015 8:50 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by arawen »

Ja sam zainteresovan da idem u Hrvatsku, ja nebih trebao da imam nekih obaveza u Školi 11;12;13. novembra, samo da vidim ko stojim sa 10.11 i 14.11 ali to bi trebao da znam tokom sledeće nedelje zbog rasporeda nastave ovde kod mene u Školi ali u 70% sličajeva sam slobodan.

N. Josipović
Bonjour, Mademoiselle. I'd like to see LE TITS NOW!!!
User avatar
BoldrikBoldrik
Posts: 23
Joined: Sun May 22, 2011 8:03 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by BoldrikBoldrik »

Ja sam takođe zainteresovan. Je l za ovo bio pao predlog da jedan tim bude za ljude što jedu nesamlevenu novorođenčad za doručak, a drugi da bude Super Friendly Friends tim?
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Generalno zavisi od toga koliko budemo imali ljudi, ali ide se primarno zabave radi i da probamo da pokazemo zasto smo isli u Atinu i koliko je dobro zezanje, a ne samo da je lose O:)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Prijavila se Spanija i Madjarska :D

Za sad kod nas zaintresovani:

1. Josipovic
2. Igor
3. Sili
4. Vlada
5. Ja
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by Telion »

Prijave za ovaj turnir su zatvorene. Kao sto ste mogli da zakljucite, nas tim ipak nece ici na ovaj turnir.
Prijavilo se sledecih 10 timova:
1. Team London
2. Team Croatia
3. Team Austria
4. Team France
5. Team Gaule
6. Team Almost Spain
7. Team Hungary
8. Team Poland
9. Team Russia
10. Team Awesome Britain

Medjutim, pojedini timovi traze mercenary igrace, pa ako neko i dalje ima zelju da igra na turniru moze da se javi Luki (RatGod) na PM ili na WTC Facebook stranici za dodatne informacije.

:commissar:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Clanovi etc tima Srbija 2016 Milan Popovic aka Sili i ja, Luka Dragacevic idemo u Zagreb uTeam Awsome Britain. Ja idem sa demonima a sili sa vukovima kao main vojiske liste cemo postovati ovde. Pored nas jedan ukrajinac je u timu i likovi su mega kulj :D Bice izvestaj sta smo uradili i nadam se da ce sledece gosine biti vise zaintreaovanih.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Josipivic se pridruzio timu Austrija za WTC, otvorila se potreba za jos jednim igracem u timu Spanija na WTC, da li mozda ima zaintresovanih? Mozemo svi zajedno da putujemo, 10.11. uvece sto je cetvrtak s obzirom da se 11.11. ne radi :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

E pa evo kratkog reporta sa prvog WTC-a na kome su igraci iz Srbije ucestvovali, nazalost nismo uspeli da okupimo 6 igraca odavde i napravimo tim, ali to grupu entuzijasta niej sprecilo da odu i vide sta je to o cemu se toliko prica ;)

Opet da ponovim Josipovic je igrao za tim Austrija, dok smo se Sili i ja pridruzili timu Awesome :D (koji su pored nas cinili 2 engleza, 1 francuz i 1 ukrajinac).

Krenuli smo mini busom sva trojica zajedno, u cetvrtak posle posla i to je bilo apsulutno ludilo, jer je Sili zabavljao ceo mini bus (u kome smo mi bili jedini muskarci pored vozaca :D).

Kada smo stigli konacno u Zagreb s obzirom da je bila guzva na granici, ostavili smo Josipovica u njegovom ekstra mega giga kilo ultra hiper hotelu (jbg Austrijanci kad finansiraju to je sa stilom :D), a mi se uputili u stan gde nas docekuje ostatak ekipe. Odmah ispred ulaza su nas sacekala dva lika, od kojih je jedan bio u sorcu (tad oko 0 stepeni napolju, ponoc), kasnije se ispostavlja to nam je kapiten i lik koji je sva tri dana svuda isao u sorcu i majici, apsulutni ludak (znaci uklopicemo se vrrrrrr) :D
Pomogli su nam oko stvari i stigli smo u stan koji je bio vrhunski 3 spavace sobe, 2 kupatila, Sili i ja u bracnom krevetu :D . Likovi su nas prvo docekali svaka im se dala, znali su da stizemo kasno, kupili su piva, hrane, svega i onda je krenulo studiranje listi zajebancija i opijanje (da da opijanje posto smo dosli da se provedemo, pa ako osvojimo ili nesto uradimo super, jer ipak dosao je tim Francuske koji su bili drugi na ETC ove godine, Poljaci koji su bili 3, Englezi sa najjacim timom itd).

Ujutru odlazimo na velesajam u Zagrebu i ljudi to je bilo ogromno 4 ili 5 hala pune gejmera, prodaja raznih dzidzabidza, takmicenja u svemu i svacemu, beskonacno standova za promociju virtuelne realnosti, jednom recju vrhhh.
Na ulazu vec vidimo neke poznate likove sa kojima se pozdravljamo kao da smo najbolji prijatelji i ulazimo u halu, gde treba da igramo, stolovi svi pod battle matovima, tereni na stolovima skoro svim tematski i restauirani sa ETC ili vecina potpuno novi.
Cice maskirane kao repentije (i to bas , bas dobre cice ;) ), i BESPLATNO pico, energy drink i limunada za vreme turnira (da li treba spomenuti da je pocelo da se pije oko 12 vec a u 17 je nestalo piva koje je bilo planirano za sva tri dana, pri tom bez ijednog ekscesa, skidanja majica i slicno :D).

Prva partija protiv Madjara, znali smo SIli i ja da su slaba reprezentacija ali opet nismo znali kakvi su nasi. Ja bivam uparen sa Iron Hands deathstarom sa dve konklave, medjutim dobijem electrodisplacment i prvi potez i zaletim se pod force om u njega (moj protivnik nije ocekivao da cu tako rano krenuti toliko rizicno, a ja kao zeljica :D) , medjutim isplati se. Nanesem mu toliki dmg da nije mogao da se oporavi a kako sam ubio celectinu nije mogao da hit and runuje, pa smo ostali u combatu i u njegovom potezu kad mu ja dispelujem spellove i zavrsavamo partiju, momak predaje i idemo ZAJEDNO na pivo, upoznajemo se pricamo i gledamo ostale partije. S obzirom da sam ja bas brzo zavrsio odlazim do kapitena da mu kazem, i posto vidim da svi dobijamo govorim im da idu polako, ne zelimo da nabijemo poene i budemo prvi :D Medjutim avaj kapiten dobija 20, nas francuz Iron Hands dobija 20, nas IK sa gardom dobija 20 i eto tako nabismo mi preko 100 poena iz 6 partija i bivamo prvi.

Druga partija, kako smo Madjare brutalno oprali idemo na druge na tabeli Poljake ofc, koji su obrisali pod sa Francuzima :D Tu vec uradimo malo losije paring, ja dobijem da igram protiv Tyranida sa 6 flyranta i psikana division. Bacamo za magije i ja na 12 rolova ne dobijem niti jedan defanzivni spel. Pokusavam da opet odigram ofanzivno medjutim precenim sposobnost i tyranida u pucanju a bogami i psikane u summonu. Izgubim ja tako na kraju brutalno 18-2, jedva izbegnem da me covek ne skloni sa table. I ovde ja nacisto odlepim nakon partije jer se ispostavi da nam je falilo 3 boda da neresimo sa njima (Sili pobedio kapitena 20 0, listu Demona sa maskom), tako da da sam se stekao malo bilo bi bolje ali avaj nisam znao to od pocetka.

Nakon prvog dana smo bili premoreni i iskulirali gajbi opet uz pivo i proucavanje sledeceg protivnika SPAIN.

Treca partija Spanija, ufff nezgodni mi smo se kao tim 2 puta sreli sa njima i nikad pobedili. Ja bivam uparen sa SM/IH opet, ali ovaj put jedna konklava sa tigijem i 4 lib, 2 command squada i assault centurioni :D. Covek mi size uje, electro sa centurionima u screamer star i ubije sve. Celu partiju se jurcamo a ja od pocetka igram sa 600 poena manje, medjutim u jednom trenutku on se preceni posto pobedjuje 18 2, i krene da pushuje skroz, i tu ga uhvatim nespremnog posto ostanu neki cultisti zivi i ja se electro sa kharnom i mojim starom kucica u njega i obrisem ih u 2 poteza, medjutim on idalje sa bikeovima score uje, kartice. Tu mi prilazi kapiten i govori da se ne kockam da uzmem bar 6 bodova jer nam toliko fali za pobedu. Na kraju ja uzimam 9 bodova, odustanem od toga da probam da ga tabelujem i mi POBEDJUEMO SPANCE :D

Cetvrta partija tim LONDON, to je prvi tim Engleske zapravo. Ja dobijam da igram protiv Eldara, kako bi ga negirao jer covek uzima sve turnire sad u UK i racunamo da gubim 20 0 i da se borim za neki poen. Covek ima 2 WK, 2 D platforme, 15 Warp Spider i nekih 15 tak bike ova, sa sve culexusom. Ja kazem ok idemo sigurica, medjutim ne dobijem hammerhand i bas tesko mogu da povredim WK. Pocinje partija sve smo kul itd, medjutim lik mi size uje (hmm od 3 partije u 2 mi sizuju na 6), medjutim ne uradi nista preterano. Ali se ispostavlja da Sili dominira u svojoj partiji i da lik pocinje da ga masti, i tu krece rasprava (pri tom Sili vec dobio warning protiv Spanije), tad i ovaj moj pocinje da grize ali ok. Mene bas ne ide kocka brutalno, mog protivnika ide bez obzira sto sam ubio culexusa u prvom potezu covek me istompovao do smrti. Medjutim dolazi kapiten i obavestava me da pustim partiju, i raspravu oko relica posto je poce da tvrdi da moze da ide 7 inca itd (moze samo 6 pa mu ispadne), jer smo vec pobedili, na kraju ja izgubim 16-4, a da se nastavila rasprava i dosao sudija bilo bi 13-7 (s obzirom da se racunalo da treba da uzmem bar jedan poen, ja zadovoljan). Pao i tim London, radost na sve strane nasi Englezi pobedili tamo neke mnogo dobre :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

Na kraju drugog dana igranja, s obzirom da mi idemo posle poslednje partije, dogovorimo se kao tim da idemo na veceru pa u izlazak jer je nas cilj vec ispunjen. Konstantno smo 1 ili 2 na tabeli (sad 2 posle Poljaka), sa ubedljivo najvecom razlikom od svih u VP.

A ipak treba proslaviti rezultat, ko ce da se sprema za sutra i susret sa timom Gali (drugi Francuski tim). Sve sto mogu a i smem reci o ovome, pa ponovio se ETC Novi Sad :D Prebrutalan izlazak, sa nekoliko nepoznatih tad ali poznatih sad drugarica ;), mnogo alkohola i preepskih momenata :D

Nedelja ujutru, moramo da se pakujemo Sili i ja da napustimo stan i idemo da igramo, a meni se ne ustaje iz kreveta, shvatate zasto :P

Peta partija protiv Gala, preuzimam da igram opet protiv Fyranata ali ovaj put samo 5 i Kairos i Herald itd :D Medjutim uprkost tome sto mi je glava neizmerno teza nego inace, a oci jedva drzim otvorene (dosli kuci oko 5, pola 6), znam kako to funkcionise. Odlucujem da igram sigurno protiv lika koji je mega kul i svo vreme smo se zezali a igramo za drugo mesto :D Na kraju pobedjujem 12-8. Medjutim kao tim gubimo, sili na 20 kockica da kastuje spel, dobije 4 puta 4+, i lik mu sa nekih 10 kockica dispeluje na 6. A nasem kapitenu koji vodi Eldare, protiv Taua, Tau dobije WT da inflitrira riptide wing, sizuje na 6, sa jednom jedinom raketom str D dobije 6 u prvom potezu i ubije knighta, da bi zatim kada je usao iz rezerve sa bike ovima, Tau radio intercept i nas kapite padne 4 Ld za redom, 11,12,11,11 :D , i to je to gg :D

Na kraju ipak TRECI, s obzirom da smo se upoznali dan pred turnir malo je reci fantastican rezultat, momci sa kojima smo bili u timu vrhunski momci i prijateljstvo za ceo zivot. Turnir organizovan na jako, jako viskom nivou :) I na kraju moji protivnici sjajni momci (jbg nazalost svi sem Engleza, koji su bas ispali cigani ali smo ih zato zajebavali i prozivali ceo turnir), o tome govori i to da smo svi kao tim razmenili majice sa Galima i POLJACIMA, oba tima od kojih smo izgubili ali fer and square :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by Mrzimsvee »

Baš ste se lepo proveli, svaka čast!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [WTC2016] Zagreb

Post by RatGod »

E pa hvala, po meni jesmo, ili ti meni bilo bas bas vrhhhhhhhh :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”