Da li ste ikada...

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Da li ste ikada...

Post by Knight »

Pozeleli da istopite svoje kockice, zakopate ih u dvoristu, ili ih bacite sa terase, a onda odete na skidanje vlaske magije?

;)

Igram se jako dugo, i cesto kukam na kocke, ali za vikend sam imao nesto novo, nesto divlje.
Elem, mislim da je to to, presao sam igricu na hardu, bez snimanja, od sada je samo nizbrdo. Ako vam iko ikada bude kukao za kocke u toku partije, ispricajte mu ovo:

"It was a dark and stormy night.." al zamalo, bila je subota popodne :) Orkovi protiv Marinaca, 1500 poena, vesele liste, revans od cetvrtka. Prvi potez se zavrsio 4:3 za marince, krenuo je drugi potez.. i tu se partija zavrsila, jer ne na kraju drugog poteza bilo 10-4.

Prvi potez sam lose odigrao jureci 1 vp, odnosno dva - first blood + big game hunter, plan je bio da se ustreli Orkovski trak..koji je medjutim bio iznenadjujuce tvrd, pa je preziveo 3 melte (doduse samo jednu u close range za 2d6) ali su dva skvoda bajkera gravovima na misice uspela da skinu dovoljno hull poena. Da bi se to desilo jedan hrabri skvod morao je da udje u 18" od Orkovske formacije na bajkovima, tri lorda sa komplet kuhinjom, spavacom sobom i plakarima..da vec tada su bili otpisani.

Drugi potez delovao je kao da zapravo mogu da napravim par VP-a razlike pa da se jurimo ostatak partije: Orkovi imaju objektiv u svojoj deployment zoni koji sam ja povukao (secure objective 6), a na recimo 7 inca od njega trak na jednom hull poenu . Moje kartice su se slozile same - secure objective 6+lightning strike+behind enemy lines. Skvod od 5 bajkera sa 2 grava krenuo je da se upise u listu strelaca i ispuni sve to. ALI. Kvaka 16 je bila - da bi se sve sklopilo, moraju da udju u teren. I tu se desava istorija: Marinci ulaze u teren. Dva momka sa gravovima rolaju keceve za terrain test: Zatim padaju svoje armor sejvove i feel no pain rolove. Preostala tri marinca zgrozena tim prizorom padaju leadership i beze ka mojoj ivici table, tako da padaju sve tri kartice. Izdaja level Horus, mislim da cu ih prefarbati kao haotike :P

Tu sam otrpilike i ja pukao leadership pa sam u sledecem krugu assaultovao Orkove command squadom, i posle dva kruga lemanja pali su Orkovski warboss ali i marinacki kapetan sa skvodom, pa su Orci samo pocistili ostatke sa table.

Odgovorno tvrdim da ovoj igri trebaju rerolovi kao Blood Bowl-u! :)) A dok to ne uvedu, igracu skilled ridere.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li ste ikada...

Post by Dzon Vejn »

Posmatraj to ovako - imao si dodge roll 1, pa RR, ali je protivnicki igrac imao diving tackle :). Cak i u BB sam vidjao 3 keca, RR 3 keca, sto bude samo veci stres :).

Salu na stranu, jebiga, takvi rollovi se desavaju. Pomiris se sa tim, nasmejes, nastavis dalje i to je to.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”