Gde poceti? v1.2

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
Aelos
Posts: 4
Joined: Sun May 14, 2017 9:05 pm

Gde poceti? v1.2

Post by Aelos »

Pozdrav

Nisam hteo da ukradem thread pa mislim da je bolje da napravim novi.

Ja sam totalni pocetnik sto se tice ovog hobija tek treba da nabavim rulebook i codex. Citao sam dosta lora i po neku knjigu kroz godine(I naravno dow 1), to je u sustini to. Oduvek sam hteo da krenem ali nisam znao kako kao ni sad pa sam slucajno nasao ovaj forum.

Kako bih poceo da pravim recimo blood angels i sta mi treba od alata, materijala i gde to da nabavim. Bas nezgodno za nas novjalije jer sve kao da techpristovi kriju tajne :grin:

I naravno savetujte bez ustrocavanja maximum :efortless:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Telion »

Pozdrav, uvek je lepo videti nove ljude da se interesuju za ovaj hobi. :)
Sto se tice mesta gde mozes nabaviti figure, dobiti pomoc u vezi sklapanja, farbanja i igranja Warhammera 40.000 to je difnitivno Klub "Zmaj" u Budimskoj 10a u Beogradu (kod Botanicke baste). Radi svakim danom od 15h (subotom od 12h), sem ponedeljkom, tako da svrati neki dan da se uzivo ispricas sa ljudima i vidis kako sve to izgleda.
Kada pricamo o kupovini Codexa, pravila i minijatura, najbolje bi bilo da sacekas mesec dana, jer tada izlazi nova edicija pravila, za koju su najavljene velike promene. Medjutim, ako zelis da sakupljas Space Marines (Adeptus Astartes), ne mozes pogresiti sa kutijom Tactical Squad-a, jer su oni osnova svake njihove vojske.

Nadam se da sam ti malo pomogao, a kao sto sam vec rekao, najbolje bi bilo da svratis do kluba kada budes imao vremena.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Aelos
Posts: 4
Joined: Sun May 14, 2017 9:05 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Aelos »

Rado bih ja svratio ali nisam iz Beograda tako da bih morao da se organizujem za tako nesto,
ali dolazim cesto u beograd sto poslom sto ovako ali ipak.Vidim po netu za novu ediciju ali gledam
da pocnem da sastavljam i bojim bilo sta sto pre jer ne deluje lako pa treba da se potrosi vreme na to dok se cita.

Blood angle Tactical squad i planiram da nabavim ako mogu da nadjem ako. Mada mene najvise muce alatke kao cetkice jer deluje mi da trebaju bas male, pa onda boje, lepak i sve ostalo sto treba.
Last edited by Aelos on Mon May 15, 2017 10:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Telion »

Pored minijatura, sav potreban alat, cetkice i boje mozes poruciti preko kluba "Zmaj".
Na ovoj temi mozes napisati sta sve zelis da porucis/kupis: viewtopic.php?f=2&t=10147
Cene u dinarima su kao cene (u funtama) na Games Workshop sajtu x160.

P.S. Ako koristis Facebook, imamo i stranicu, kao i Warhammer 40.000 Srbija grupu. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Gde poceti? v1.2

Post by stefaz »

Dobrodosao.

Neki osnovni hobisticki alat mozes kupiti u klubu Zmaj i Grenadier games-u, s' tim sto Grenadier drzi Army painter stvari. Ako se ne varam.
Verujem da i jedni i drugi mogu poslati robu postom.

Posto ces sklapati GW figure, za pocetak, od alata bi trebalo da nabavis secice, skalpel i lepak. Sto se secica tice, isplati se kupiti neke od gore pomenutih (GW ili Army painter). Skalpel koji god ti odgovara a lepak za plastiku (Ravell) imas u Deksiku.

Boje i cetkice imas razne. Kreni sa akrilnim bojama. Od proizvodjaca tu su GW, Army painter i Vallejo (ceo asortiman drzi kjnizara Papir color). Cene (i kvalitet) variraju pa malo pogledaj.
Cetkica ima raznih i ne moras kupovati brendirane (ovde mislim na GW cetkice) vec bilo koje cetkice za akrilne boje. I ovde cene i kvalitet jako variraju.

U sustini, kao sto je Nemanja (Telion) rekao, ako mozes odi do kluba i uzivo vidi i popricaj sa ljudima.
User avatar
Aelos
Posts: 4
Joined: Sun May 14, 2017 9:05 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Aelos »

Hvala, moram da napravim listu sta sve se treba da se kupi.
Jel moze negde da se pogleda sta sve ima u klubu i cene pa da se organizujem polako.
Gledam onaj thread ali dzabe kad ne znam sta da prorucim.


Koliko sam uspeo da procitam treba mi bar nekoliko boja i jos nesto za detalje zaboravio sam kako se zove fale mi termini,
I 2 cetkice jedna skroz obicna i jedna kvalitetna ilik kakva god da je. Jel to zvuci ok za bojenje(Unistavanje :mrgreen: ) prvih figura ?
Idealno bih nabvio GW.

Nasao sam 40k srbija ali nisam nasao kluba. Ime mi je Marko Lomovic.
Kao sto sam rekao definitvno cu da svratim prvom prilikom.

Edit: Koliko sam skapirao rulebook vise nema nego je smanjen sa 190 strana na 12 i dzabe je? Isto sta to znaci za stare kodekse?
Last edited by Aelos on Tue May 16, 2017 9:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Telion »

Tako je, za farbanje prve jedinice treba ti nekoliko boja (ima uvek predlozenih nijansi na sajtu/poledjini kutije). Od cetkica ti treba najmanje jedna "veca", za pokrivanje velikih povrsina i jedna "detail", neces verovati, za sve detalje, poput ociju.
Sto se tice pravila, da, smanjena su sa XYZ strana (ne samo osnovni Rulebook, vec i razni dodaci koji su izlazili naknadno) na 12 strana pravila koja ce izaci sledeceg meseca i bice potpuno besplatna. Posto su najavljene velike promene, a gomilu tekstova o tome mozes naci na WH40k Srbija grupi, stari kodeksi ce biti nevazeci, ali zajedno sa pravilima izaci ce i, kako je najavljeno, pet "velikih" kodeksa raznih alijansi koji ce moci da se nabave po jako pristupacnim cenama (recimo 10-20 funti).

Takodje, sa novom edicijom uvek izlazi i Starter box u kojem se dobiju dve pocetne vojske. Za osmu ediciju su najavljeni Space Marinci (koji mogu biti i Blood Angels) i Nurgle Chaos Space Marinci, pa ako imas nekog ortaka kojem bi se to svidelo, mislim da bi bilo najbolje da podelite taj box kada izadje.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by deka »

Ako nije tajna, odakle si?

Pošto ima nas još koji se bavimo ovim hobijem, a nismo prestoničani...
Last edited by deka on Thu May 18, 2017 8:08 am, edited 1 time in total.
Image Image
User avatar
Aelos
Posts: 4
Joined: Sun May 14, 2017 9:05 pm

Re: Gde poceti? v1.2

Post by Aelos »

Nije losa ideja da nabavim taj starter box bez obzira, moze da posluzi da sa navuku neki prijatelji. Super im odluka za pravila i mislim da nisam mogao da najdem bolji tajming da krenem da se bavim ovim hobijem.

Ja sam iz Smederevske Palanke ti ?
Last edited by Aelos on Thu May 18, 2017 10:58 am, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”