Optimalan loadoud za SM Captain-a u osmoj ediciji

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
frenk_castle
Posts: 76
Joined: Sun Mar 05, 2006 11:32 pm
Location: Beograd

Optimalan loadoud za SM Captain-a u osmoj ediciji

Post by frenk_castle »

Izvinjavam se na opsirnomm postu. Mozgam vec danima pa rekoh da pitam ovde mozda neko ima pametnu ideju. Elem dvoumim se oko optimalnog loadout-a za mom Captain-a u osmoj ediciji.

Imam malu armiju(700 poena) FleshTearers-a, casual sam igrac. Igram sa par drugara, uglavnom narativne bitke i kampanje gde sastavimo i neku pricu. Centralna minijatura moje kolekcije tokom sedme edicije bio je Lord Executioner model. U mojoj armiji bio je Flesh Tearers Third Company Brother Captain Raziel Cain. Posto volim da moja vojska i karakteri imaju pozadinsku pricu napisao sam njegovu biografiju na nekih pedesetak strana. Jedna od stavki iz njegove biografije je da je bio clan Deathwatch-a.

Lord Executioner model je jako lep i za sedmu ediciju je bio savrsen za mene. Posto preferiram melee moj captain je imao jump pack kojim je mogao da lepo pokriva tablu i uleti i CC gde sam zeleo. Power Axe je imao AP2 i jedino je Invurnable Save mogao da spasi protivnicke modele. Bolt Pistol mu je davao extra napad, a sa AP5 mogao sam da ponistim oklop nekom orku ili gardisti. Model je u sklopu sa tadasnjim pravilima i jednom jedinom listom koju sam imao radio tacno kako sam zeleo.

Onda je dosla osma edicija. Sada mogu da charge-ujem iako sam pucao rapid fire oruzjem i to na drugu jedinicu. Plasma oruzja vise nemaju gets hot i nisu vise toliko skupa. Combi oruzja nisu vise one use only. Bolt pistol vise nema AP. Na sve to krenuo sam da sklapam i deathwatch modele da imam alternativu za moje Flesh Tearer-e. Cisto imamo vise opcija kada smisljamo pricu za kampanju.

Hteo bih da "obnovim" minijaturu za Raziel-a Cain-a koristeci Space Marine Commander box set koji ima fantasticnu minijaturu i gomilu opcija. Da ga sklapam samo za Flesh Tearers armiju verovatno bih mu stavio relic blade/power sword, plasma/bolt pistol i jump pack. Ali hteo bih da "napravim" tri modela sa pozeljno istim loadout-om od kojih bi dva bila bez jump pack-a jedan ofarban u flesh tearers boje jedan u deathwatch. Treci model bi imao jump pack i bio ofarban kao Flesh Tearers. Na taj nacin bih Raziela mogao da koristim sta god od mojih lista da igram.

Jedan problem mi predstavlja to sto nisam imao prilike da probam puno od kada je izasla osma edicija pa nemam nimalo iskustva koliko su stvari oko kojih se dvoumim sada efikasne.

Relic Blade/power sword je jedina stvar oko koje nemam dileme posto Raziel kao Flesh Tearer voli da se bori izbliza. Zavisno od protivnika mac koji dolazi u kompletu bi bio power sword ili relic blade. Protiv garde mi +2 na strength ne treba pogotovo za 17 poena vise. Ono sto nisam siguran je da li da mu dam combi-plasma gun posto pistolji vise ne dodaju napad u borbi i jedina "prednost" im je sto ako ostanem lockovan u borbi mogu da pucam. Combiplasma ima veci domet i mozda moze da mu da jos jednu dimenziju da ne bude cisto melee model. Combiplasma isto cini opciju bez jump pack-a validnijom posto ako igram recimo samo listu sa tri tactical squad-a i librarian-om ne znam koliko je korisno da kapetan sam leti unaokolo. A peske sa pistoljem mu je mozda radijus dejstva ogranicen. Ono sto me brine je sto combiplasma i jump pack ne idu zajedno. Takodje Deathwatch lista ce imami samo kill timove veterana i Rhino/Razorback transporte tako da nisam siguran da li bi imalo smisla da u toj listi igram Raziel-a sa jump pack-om koji sam leti unaokolo.

Do sada sam smislio tri varijante:

Prva

Relic blade/power sword, plasma/bolt pistol . Dva modela bez jump pack-a jedan sa. Ovo je verovatno varijanta koja mi je najdraza. Ono sto me brine je koliki je radijus dejstva modela kada ide peske. Imam jako malo iskutva sa foot slogging HQ modelima i ne znam koliko je ovo realan problem a koliko neosnovana briga sa moje strane. Takodje me brine ima li bolt pistol uopste smisla. Fluff wise bolt pistol se uklapa bolje posto je Flesh Tearers chapter "siromasan" i nema puno kvalitetne opreme. Bolt pistol je imao smisla u sedmoj posto je davao dodatni napad i nije imao gets hot. Ali i tada izuzev dodatnog napada u CC-a i sa AP5 imao je minimalni uticaj. Sada mi se cini da su mu mogucnosti jos smanjenje.

Druga

Relic blade/power sword, combi-plasma. Dva modela bez jump pack-a jedan sa. Ono sto mi ne ide fluff wise je jump pack i combi-plasma.

Treca

Relic blade/power sword. Dva modela sa combi-plasma bez jump pack-a. Jedan plasma/bolt pistol i jump pack. Ovo je mozda najbolja opcija. Ovde ista prica kao za prvu opciju sto se tice plasma/bolt pistolja.

Ako je iko imao zivaca da procita sve ovo i ima neki predlog pisite slobodno.

Hvala unapred
Extract taken from Devastation of Baal by Guy Haley

"You are too noble to understand." Seth rounded on Dante. "That is not salvation, that is replacement. These new warriors will bear the colours of Flesh Tearers, but without Sanguinius’ fury they will be Flesh Tearers in name only. All my time as Chapter Master I have waged war on our rage, to wrestle it into submission and use its strength to slay our foes. We are fury! From the time of Amit, the savage lord, to this day, we have carried the white heat of Sanguinius’ anger in us. That was our gift and our burden. The flaw is what makes us what we are." He clenched his fist in front of Dante’s face. His voice dropped.
"We are nothing without the struggle against it. He would make us all Ultramarines in red armour." He turned away, his gaze straying down the dead legions of Blood Angels. "There are few of my warriors left, few true Flesh Tearers. Once we are dead, the Flesh Tearers will be no more, no matter that these abominations carry our name. It is a betrayal, not a boon. Guilliman will want us gone quickly, and his own warriors in our stead."
"Gabriel!’"
Seth waved his hand. "Open your eyes, Dante. These Unnumbered Sons, they are Legions in all but name. I have spoken with the newcomers. They are only too glad to tell me of the Avenging Son’s plans. Wherever Guilliman goes, he leaves his men in place. Through the codex, he gave the Adeptus Astartes their independence. He is more than willing to remove it from us. Soon, the Chapters will be free in name only. And these new Space Marines, he has the gall to interfere with the work of the Emperor. If he is willing to do that..." Seth fell silent suddenly.
"What are you suggesting?" said Dante quietly.
Seth mulled his words over, even as his anger tried to force them out of his mouth. He would not speak at rage’s behest, but decided to say them in calmness. They needed to be said. "If he is regent, why not Emperor?"
"What you suggest is treasonous!"
"My words, or his actions?" snarled Seth. He drew himself up to the fullness of his considerable height. "Be careful of him, Lord of Baal. Be very careful." Without waiting for a reply, Seth walked away into the darkness.

Beginning of audio drama Hunger by Andy Smillie

Men crave food. They crave flesh. They crave power. We are not men.

The Emperor's Angels his Space Marines crave honour. They crave retribution. They crave justice. We are not Angels.

We are the blood sons of Sanguinius. We crave only violence, bloodshed. There is no void in the deep of our souls only the hunger. An insatiable call to slaughter.

From the final data logs of Nassir Amit.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Optimalan loadoud za SM Captain-a u osmoj ediciji

Post by Hypodermic »

Fluff-wise, combi-plasma ide gde je trazena, isto kao i sve ostalo. Jedini je problem sto ces hteti da pucas onom overcharge verzijom par puta, pa kad padne kec ti nece biti bas sve jedno. Snaga 8 dosta znaci, da odjednom neke stvari ranjavas na bolji roll.

Moj predlog bi bio opcija 2a: relic blade i combi plasma. Gardu sa relic blade-om ranjavas na 2, ne na 3, a re-roll za to-wound bas i nije cest u igri. Plus, ipak je covek baja kapetan, treba mu taj relic blade.

Moj BOLJI predlog bi bila investicija u par magneta ;) onda bi ti trebao samo jedan model (eventualno dva), jer zbog flesh tearers paint scheme jump pack moze da ostane crn, pa pasuje i u deathwatch varijanti i u FT varijanti. plus par magnetica za to da li ces combi plasmu ili plasma pistol (ili combi meltu? ili combi-flamer?)... otvaraju se zanimljive opcije ;)
Last edited by Hypodermic on Thu Sep 28, 2017 10:17 pm, edited 2 times in total.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”