Utisci sa ETC-a Zagreb 2018

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Utisci sa ETC-a Zagreb 2018

Post by RatGod »

E pa dragi gameri, geek-ovi i hobisti odlucio sam da podelim sa vama utiske sa ETC 2018 godine odrzanog u Zagrebu u Hrvatskoj.

Nazalost tim 40k Srbija nije uspeo da se oformi samo od lokalnih igraca, zbog manjka intresovanja (bez obzira na blizinu i relativno jeftinije troskove), pa su nam u tome pomogli igraci iz Italije i Francuske.

Tim 40k Srbija su predstavljali:

1. Shunka - koji je vodio listu Imperial knightova sa minimalnim bataljonom Ad Mech (modeli su bili jedni od najbolje ofarbanih i konvertovanih na celom turniru, ne zato sto su ostali bili losi nego zato sto se Shunka bas bas potrudio)
2. Filip Beronja - koji je vodio Tau, 4 tenka i 2 riptide-a, lista znana kao ako igram prvi bas mi je dobro ;)
3. Giuseppe Conti - Italijan koji je bio u nasem timu u Atini 2016 godine kao Eldar, ovaj put je vodio Dark Eldare, ravageri, talosi i grotesqe
4. Gianluca Legumi - Italijan koji je vodio Eldare, dark reaperi i bike ovi
5. Rocco Alifano - Italijan koji je vodio Custodese i Inkviziciju
6. Hugo Bourgeois - Francuz koji je vodio Chaos Daemons, plague bearers spam
7. Raphaël Jaffre - Francuz koji je vodio Astra Militarum, 3 superheavy blade-a
8. Luka Dragacevic - vodio sam Chaos Space Marines/ Thousand Sons, Abbadon 150+ cultista, 55 tzangora, Ahriman, 2 Demon Princa

Coach Eugenio Leonardi - Italijan koji se pridruzio u poslednjem momentu i bio nam je trener.

Ovom prilikom bi pre svega hteo da se zahvalim svim prethodno nabrojanim ljudima sto su nam pomogli da ucestvujemo u mozda ne najvecem ali sigurno najprestiznijem eventu u ovom hobiju, bez ijednog od njih nase ucesce ne bi bilo moguce.

Takodje veliko hvala Bojanu Donevskom, Dusanu Jovicu, Klubu Zmaj za pomoc oko turnira.

Pored svih posebno hvala i sponzoru Gilda Craftwork, njihove stvarcice mozete pogledati ovde: https://www.facebook.com/GildaCraftwork/

Detaljno sve liste mozete pogledati na sledecem linku: https://drive.google.com/file/d/1V7EfJX ... Y8DVT/view
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Utisci sa ETC-a Zagreb 2018

Post by RatGod »

E pa da pocnemo od pocetka :)

Prostor u kom se odrzava ESC i ETC je bila Zagrebacka Arena, apsulutni pandan nasoj Beogradskoj Areni, vrhunski prostor, odlicno klimatizovan, odlicno osvetljenje, bar i sto za sudije postavljeni centralno, vise od metar i po izmedju stolova sa svih strana tako da nije bilo uopste guranja i guzvanja.

Svi stolovi obezbedjeni sa matovima, i sa terenima koji su za potrebe kompetativnog igranja vrhunski (to znaci da ima dovoljno Los blokera da ako igrate protiv gunline a ne budete odstreljeni u prvom ili drugom potezu, plus svi tereni su u boji sto daje vrlo lep smek kompletnom turniru).

Mana organizacije su bile plasticne stolice koje su lako pucale, ali s obzirom da odzvanja celom prostorijom svi igraci su pozdravljali lomljenje gromoglasnim :applause: :applause: :applause: :D

Pocetak ESC-a, za one koji nisu upuceni singles takmicenja, nazalost sa listom koju sam napravio i modelima koje sam sakupio sa svih strana u nasoj zajednici odigrao sam samo 4 partije (nasa igracka populacija je posmatrala kao previse kompetativnu i jednostavno nije im bilo zanimljivo da igraju protiv iste(iako se pokazalo da itekako ima heavy countera), od 4 partije samo 3 sam igrao dalje od dva poteza tako da apsulutno nisam imao ideju sta se desava u potezimaa koji slede i kako da preuzmem objektive na kraju u poslednjem potezu).

Prva partija Simon Gojkovic - kapiten Australije, izazvali smo jedan drugog da igramo prvu partiju ,posto se do sada nikad nismo igrali, a upoznali smo se u Atini 2016 i izgradili jedan drugarski odnos.

Vodi Harlekine (listu mozete naci u prethodnom postu, 3x6 bike ova, soliter i gomila nekih karaktera), ja naravno sam odigrao nula partija protiv Harlekina ali sam imao neku ideju kako to sve funkcionise, i uzdao se u njegov mali broj modela. Upravo to je i presudilo njegovi bike ovi nemaju dovoljan firepower da uklone horde koje idu napred, troopa ima samo 3x5 sto opet nije dovoljno i naravno ja pucam str 3 bas bas mnogo puta a to je za elitnu armiju poput njegove pogubno.
On dobija prvi potez ne uspeva da skloni 40 kultista koji su infiltrirali ostaju trojica ja koristim tide of traitors i vracam ih nazad u mom prvom potezu, tzangori koji su na tabli se preko dark matter kristala teleportuju i charguju jedne bike ove koje ubijam koriscenjem +1 to wound stratigem i strat da udare ponovo. Pokusava da se krije i ispunjava kartice medjutim ja preuzimam tablu izuzetno brzo i partija se zavrsava istekom vremena u 4 potezu, nakon racunanja poena 18-2 za mene da smo igrali 5 potez tabelovao bih ga (razlog isteka vremena je zapravo kasnjenje prve runde plus, sam ja igrao malo sporije dok sam se prisetio svih pravila), ali bilo mi je poucno da moram da ubrzam i sta zapravo ;)

Druga partija Mirko Krecar - momak igra za Hrvatski tim kao placenik, poreklom Srbin koji igra u Nemackoj za koju je izborio mesto u timu ali je odbio da vodi bilo sta osim svoje liste pa su se sporazumno rastali ;)

Vodi Harlekine sa Dark Eldarima (lista 2 archaona, 3x5 kabalita, 6x5 troopa u 6 starweavera, soliter i opet gomila nekih klov.... ovaj karaktera). Izuzetno kompetativan igrac (sto ce se pokazati kasnije tek kada zaigramo na ETC protiv Hrvatske u prvom kolu), ja pocinjem partiju samouvereno znajuci kako je to izgledalo u prethodnoj i da samo ako se ubrzam i malo obratim paznju na neke bonuse koje dobijam tipa rr to hit od abbadona partija je laganica za mene. On dobija prvi potez i gura sve all in ( e sad ili je on prebahat ili zna sta radi, ja se ceskam po glavi jer modeli umiru prilicno brzo, doduse kultisti ali idalje), starweaver sa 4 melte i karakterom sa meltom i artefaktom za dodatni movment se probija iza moje linije i puca u Demon Princa sa gaze of fate, 5 pogodaka, 4 proboja, 4 inv na 4+ ja prodjem sve :D (uff reko ok ovo sad ne sme vise da se desi), soliter blitz castuje double movement, charguje abbadona i ahrimana, rola dovoljno kako nisu jedan pored drugog ide ka ahrimanu (kako ja ne bih imao warptime) 12 napada str 6, 11 pogodaka, 8 proboja ja save na 4+ inv spasem svih 8 :D , ubija jedinicu alpha legion, medjutim shvata da je uleteo sa svima unutra i da ja u sledecem potezu ubijam sve troope 3 transporta i 3 karaktera i odlucuje da preda. 20-0 za mene a nisam pomerio ni jedan model :D

Treca partija Sergey "Starrok" Stazhilo-Alekseev - Ruski Ynnari Eldar ( lista 3 wave serpenta, 3x5 bensica, 3x5 rangera, 10 reapera, 8 bike ova i 6 psajkera)

Okey, covek ima svasta nesto sto radi u listi plus bensice (koje su djubre jel da? e pa da jesu ali jedino protiv lista tipa moje rade :D :D :D). igra se normalni deployment i ja dobijam da igram prvi i da prvi postavim infiltratore, time ga nateram da postavi rangere bas tamo gde mu ja dozvolim ;) prvi potez sve ide napred u liniji tzangori jedni preko dark matter kristala teleport i charge uju i jedan wave serpent opako ostete, kultisti svi pucaju u drugi koji sa smith ovima biva takodje ostecen dosta. Njegov prvi potez bensice izlaze i krecu da biju a dark reaperi pucaju sto u magic sto u shooting fazi, ali odlucuje da ne spusti bike ove. Previse deli vatru i ne uspeva da ubije cele jedne kultiste a ubije cele tzangore :( U mom drugom potezu tide of traitors na ostecene kultiste koji se vracaju i ubijaju rangere dok drugi talas dolazi da upuca bensice i zatim chargeuje i lokuje sve karaktere. Tzangori iz rezerve slecu i zajedno sa demon princevima ubijaju sva vozila. Na kraju njegovog drugog poteza shvata da ima samo bike ove i karaktere u koje ja sad mogu da pucam sa kultistima i predaje 20-0 za mene, kraj prvog dana 58/60 poena sa samo 4 odigrane pripremne partije, idemo u gornju skupinu igraca. :D

Shvatam da cetvrtu partiju igram protiv Stepana Zotova Ruskog igraca kome je zabranjeno da igra za ruski tim i coveka koji igra za pare, sa listom koja mi apsulutno nije jasna, i aktiviraju se Sluzbe unutar kluba Zmaj kako bi se doslo do nekih informacija. Dodatni info sledi u narednih par dana ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa ETC-a Zagreb 2018

Post by Dzon Vejn »

Iha, pa znaci ja sam ziveo u zabludi - zapravo je bila Srbija od Pariza (a ne od Rima) do Tokija :).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”