Bojenje warhammer modela, nekoliko pitanja oko pribora

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
volks123
Posts: 2
Joined: Wed Jul 24, 2019 9:09 am

Bojenje warhammer modela, nekoliko pitanja oko pribora

Post by volks123 »

Generalno kako nabavljate boje, primere i ostali pribor potreban za bojenje/farbanje njih. Ako kupujete u Srbiji, super bi bilo da navedete koje brendove koristite i gde ih uzimate, cena bi isto korisna bila. Generalno neki saveti takodje bi ful bili. Hvala!
Rolle
Posts: 25
Joined: Sun Dec 25, 2016 8:54 pm

Re: Bojenje warhammer modela, nekoliko pitanja oko pribora

Post by Rolle »

Ovo je pitanje za "Kreativna sekcija" deo foruma. Ukoliko pregledaš i pretlažiš taj deo naćićeš verovatno odgovor na većinu pitanju na koje ćeš nailaziti tokom farbanja/modelovanja.

Ukratko:
- U Zmaju imaš dobar izbor, a možeš i da poručiš bilo šta od GW proizvoda. Od modela, boja, četkica i sl.
- Papir Color knjižara u Golsvordijevoj 13 drži Vallejo program takođe odličan za farbanje, a pored Vallejo-a ima i drugih proizvođača, generalno brdo slikarskog pribora uključujući naravno boje i četkice koje ti trebaju.
-Games4You prodavnica boardgame-ova drži Army Painter program. Ima ih na više lokacija ali pretpostavljam da je prodavnica u 29. Novembra kod SUPa najopremljenija.

Više od ovih par mesta ti za početak neće ni trebati.

Edit: Sad videh da nisam dao potpun odgovor. Za primer se obično nabavlja Cosmos crni/sivi/beli mat sprej(zavisi od toga šta farbaš). Malo ga je u zadnje vreme teško naći ali trebalo bi da ga ima u Zmaju i farbari Velog u Železniku. Cena je bila oko 350rsd što je višestruko jeftine od ostalih markiranih boja/sprejeva.
Što se tiče boja ja lično koristim Vallejo boje. Knjižara Papir Color mi je relativno blizu posla, tu sam išao i u gimnaziju pa mi je i dobar deo društva blizu pa mi je nekako često usput a dobro je opremljena. Cena po bočici 17ml je 300rsd.
Last edited by Rolle on Mon Jul 29, 2019 3:26 pm, edited 2 times in total.
volks123
Posts: 2
Joined: Wed Jul 24, 2019 9:09 am

Re: Bojenje warhammer modela, nekoliko pitanja oko pribora

Post by volks123 »

E hvala puno na ovom odgovoru! Bukv sve sto mi je trebalo sam nasao sada. Jel najbolje da odem tamo i kazem im za sta mi trebaju boje i slicno ili samo najobicnije Vallejo boje da uzmem?
Rolle
Posts: 25
Joined: Sun Dec 25, 2016 8:54 pm

Re: Bojenje warhammer modela, nekoliko pitanja oko pribora

Post by Rolle »

Jako je nezahvalno da ti bilo ko bira boju jer u okviru iste boje imaš brdo nijansi i stvarno verujem da ne žele da im se npr neko vrati i kaže dali ste mi pogrešnu nijansu i da ti to nisi tako zamislio. Zbog toga ako odeš nepripremljen verovatno će ti otvoriti katalog sa uzorcima i reći pokaži mi boju koju želiš.

Moja preporuka ti je da osmisliš kolornu šemu za minijature ili pogledaš koje boje je koristio neko čije minijature ti se sviđaju, popišeš ih i odeš i kupiš konkretne boje uz eventualno par osnovnih boja koje uvek dobro dođu. Često i sami izdavači izbace kolorne šeme za svoje modele. Ja kad odem da kupim boje popišem šifru i ime boje npr. "70.953 Flat Yellow" i kupovina prođe brzo i bezbolno.

Ovo ti manje više važi za bilo koje mesto gde odeš da kupiš boje sa tim da bi verovatno u Zmaju mogao da dobiješ savet vezan za boje pošto je Dule ljudina a i sam farba figure, ali opet to je pre svega savet i na kraju sam treba da izabereš boje koje želiš.

Takođe u Zmaju možeš da nabaviš GW Contrast boje sa kojima za kraće vreme možeš pristojno da ofarbaš figuru, ali ako želiš da to baš dobro izgleda bolje uzmi klasične boje za minijature. U svakom slučaju pre kupovine pogledaj na youtube-u opise da bi shvatio o čemu je reč.

I na kraju na ovim linkovima imaš spisak boja raznih proizvođača i njihovih ekvivalenta kod drugih proizvođača. Poređenja su dosta približna ali nisu baš 1:1.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=2
https://www.dakkadakka.com/wiki/en/Pain ... lity_Chart
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”