Jos Rumora!

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Za sada sam jako zadovoljan. Igra je koliko mi se cini, postala zanimljivija. Cak mislim da nece biti neki spektakularni trosak unaprediti armiju za novu ediciju. One sila boyija moji multi melti ce cesce raditi, jeste da je na 6, ali sa re rollom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

Wound abuse se okrenuo naglavacke! Sada shooter bira koja grupa prva pije rane, kao i koje rane, i dok god je model ziv pije rane, tek kad crkne se prelazi na sledeceg!
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

6th edition FAQs se sada mogu skinuti sa GW sajta. Izvolte link:
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... ue&start=2
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Jos Rumora!

Post by Dzon Vejn »

Obliteratori postali imuni na instant kill od lasera koliko vidim :).

edit: a nurgle bikeri su imuni na sva oruzja u igri :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Jos Rumora!

Post by ZergLord »

Dzon Vejn wrote:Obliteratori postali imuni na instant kill od lasera koliko vidim :).
Obliteratori su T4, a ne T4(5).
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Jos Rumora!

Post by Dzon Vejn »

ZergLord wrote:
Dzon Vejn wrote:Obliteratori postali imuni na instant kill od lasera koliko vidim :).
Obliteratori su T4, a ne T4(5).
Ja sam nesto bio ubedjen da sam vidjao ranije 4(5), ali duuugo nisam igrao 40k, moguce da gresim ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Jos Rumora!

Post by ZergLord »

U starom kodeksu su imali T4(5), u novom imaju T4.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

8O space marinci su ustvari DS. Mogu sa svima u alijansu (sa Tau-ima su cak na prst u b... 8O ), osim iz principa sa orkovima, bubama i chaosom, negde se ipak moraju povuci crvene linije. Ovde ce moci da se prave stvarno gadne gadne kombinacije, naravno sve u cilju da ti sad treba da kupis i modele drugih armija :-({|=
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

joggy wrote:8O space marinci su ustvari DS.
Pa ultramarinci se obicno farbaju u plavo sa zutim trim-om ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Jos Rumora!

Post by d00m1n80r »

Posto sam procitao rulebook i faqove imam par nedoumica oko stvari koje sam procitao:

1. Rage je postao mega op jer vise jedinica ne trci okolo za najblizom vec ima +2 str na chargu ako dobro razumem. Time je Death Company i pripadajuci dreka postao mnooogo bolji ako ne gresim

2. Nurgle marinci imaju fnp protiv svega osim s10 ap3 ili manje oruzja

3. Moracu da posecem vecinu weapona sa mojih terminatora ako wysiwyg vazi za power weapone, posto jelte chaos terminatori dolaze sa sekirama i cekicima

4. Demon prince moze da swoopuje okolo i radi vector strike pa lash (sa 3+ to hit), ovo mi je diskutabilno jer mislim da sam procitao nesto sto ga sprecava u tome ali sad ne mogu da nadjem

*edit: Epidemus ally sa CSM koji imaju nurgle marince kao trupe = fun
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Jos Rumora!

Post by deka »

Ti nemoj da klevećeš, bre...

Moji imaju crveni trim, a Nemanjini zeleni...
Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

"Note that two combat squads split from the same unit can embark in the same transport vehicle , providing its transport capacity allows."
Ukoliko sam ja dobro shvatio sada mogu da combat squad-ujem taktikalce, vozim ih u istom Rhinu, a onda PF, Flamer i tri cike izbacim napolje, a lascannon i 4 cike ostavim unutra i nastavim da vozikam..? :D
Jer, ako se dobro secam, do sada si jedinu slicnu stvar mogao samo sa Drop podom da radis...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3204
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Mrzimsvee »

d00m1n80r wrote:Posto sam procitao rulebook i faqove imam par nedoumica oko stvari koje sam procitao:

1. Rage je postao mega op jer vise jedinica ne trci okolo za najblizom vec ima +2 str na chargu ako dobro razumem. Time je Death Company i pripadajuci dreka postao mnooogo bolji ako ne gresim

2. Nurgle marinci imaju fnp protiv svega osim s10 ap3 ili manje oruzja

3. Moracu da posecem vecinu weapona sa mojih terminatora ako wysiwyg vazi za power weapone, posto jelte chaos terminatori dolaze sa sekirama i cekicima

4. Demon prince moze da swoopuje okolo i radi vector strike pa lash (sa 3+ to hit), ovo mi je diskutabilno jer mislim da sam procitao nesto sto ga sprecava u tome ali sad ne mogu da nadjem

*edit: Epidemus ally sa CSM koji imaju nurgle marince kao trupe = fun
1. +2 attacka umesto +1 kat charguju
2. samo je bitno da li ih instant killuje, ap nema veze
3. Zar ne mislis da su ti oni bolji od maceva?

nema named ili special caractera kao saveznika
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

@Deka: ne klevetim VASE, vasi su normalni momci. Zezam ovog jogija malo bre

@Telion: Exactly, mozes bas to da uradis. Medjutim, kako su se pravila za disembark promenila, pripazi tacno sta i kako radis. Oh, yes, tvoj lascannon moze snapshot iz rhina ^_^

@Doominator:
Krilati demon zaista moze vector strike na unit, pa onda da radi jos jedan extra shooting. Kako je lash shooting psycic attack, moze da ga iskoristi. Samo ne moze da ga iskoristi PRE vector strike-a, koliko sam skapirao. Pogledacu u CSM FAQ sad. Inace, vector strikes su nemodifikovana snaga i ap3, bez obzira sto svi MC imaju ap2 udarce. On the other hand, vector strike moze protiv drugih flyera....
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3204
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Mrzimsvee »

Ovde su rumori, napravio sam temu za pitanja u vezi 6. edicije.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

LEXICANUM
Alleged content for the upcoming boxed version/ starter box for 40K:

DARK ANGELS:
- Captain Balthasar: w/ Power Armour, Power Sword, Combi-Plasma, Frag & Krak grenades
- Librarian Termiel (SP?): w/ Power Armour, Bolt Pistol, Force Weapon, Frag & Krak grenades
- Deathwing Squad Balachar (SP?): Sergeant w/ Storm Bolter & Power Sword, 1 w/ Assault Cannon & Power Fist, 1 w/ Storm Bolter & Chainfist and 2 w/ Storm Bolter & Power Fist
- Tactical Squad Raphael: Sergeant w/ Plasma Pistol & Chainsword and 9 Marines, 1 w/ Plasma Cannon, 1 w/ Plasma Gun, 7 w/ Bolters. All with Bolt Pistol and Frag & Krak grenades
- Ravenwing Squad Allian (SP?): Sergeant w/ Chainsword, 1 w/ Plasma Gun and 1 w/ Bolt Pistol. All with twin-linked bolters and Frag & Krak grenades


CHAOS:
-Chaos Lord: Power Armour, Power Sword, Plasma Pistol, Frag & Krak grenades
- Dreadnought (Seems to be named as "Hellbeast"): Multi Melta and Power Fist
- Chosen: Sergeant w/ Power Maul, Bolt Pistol & Bolter. One with a lightning claw, one with Power Axe, Bolt Pistol & Bolter, one with Power Fist, Bolt Pistol & Bolter, two with Close Combat Weapons, Bolters & Bolt Pistols. All have Power Armour, Frag & Krak grenades
- Cultist squad 1: Cultist leader w/ two Close Combat Weapons and 9 Cultists, one w/ Flamer, 8 w/ Close Combat Weapons & Autopistols
- Cultist squad 2: Cultist leader w/ Close Combat Weapon & (possibly) Shotgun and 9 Cultist, 1 w/ (possibly) Heavy Stubber and 8 w/ Autoguns

Source: Warseer
Preuzeto sa FB strane Lexicanuma. Obicno imaju dobre rumore.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Ura za cultiste! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

ok, pojavise se i apendixi, koga zanima na brzinu u vezi hull poena

2 HP imaju:
IG armored sentinel
IG scout sentinel
SM land speeder
SM stormtalon gunship
DE venom
EL vyper
EL war walker
OR killa kan
OR warbugy, wartrukk, scorcha
TA piranha light skimmer

4HP imaju:
CD soulgrinder
NE doosday ark, ghost ark, monolith
CSM land rider, defiler
SM land rider
OR battlewagon


sve ostalo 3HP
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Jos Rumora!

Post by Petar »

Jutros se pojavio bolji, full scan rulebook-a. Kome treba direktan link neka se javi.
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Jos Rumora!

Post by No 1 »

Pošalji mi na PM.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Jos Rumora!

Post by Zekina banda »

Moze meni link
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by meloras »

Lako se nalazi link na netu a I sama kopija je mnogo bolja nego ona prva.Fali valjda svega par strana I vrlo je citljivo.
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Brother Coa »

Novi starter set:
Image
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Ne nije. Ovo je starter III edicije. Black templari i Dark Eldari.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Jos Rumora!

Post by ZergLord »

Ti si kralj... :lol:
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Jos Rumora!

Post by prokleti zabagovani forum »

Image
Ovo znaci rat!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

U jednog Bocu, mi verujemo!
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Ridji »

Neverovatno je kako ovi kreteni koji trenutno vode GW moraju da upropaste sve sto dotaknu. Boze, koliko bih voleo da totalno propadnu. Zasluzili su
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Ridji wrote:Neverovatno je kako ovi kreteni koji trenutno vode GW moraju da upropaste sve sto dotaknu. Boze, koliko bih voleo da totalno propadnu. Zasluzili su
Ne lupetaj.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Ridji »

Pa konstantno unazadjuju igre, umesto da ih unaprede. Sve je bolje izgledalo dok je stari tim vodio stvari. Oni od pre 10-ak godina.
Sad se sve vrti iskljucivo oko novca, i samo gledaju kako da sto vise prodaju. Odatle i ove gluposti sa saveznicima(cisto kao primer a ima i jos puno toga). Samo kupuj, kupuj, kupuj...cak i ono sto ti realno ne treba.
Malo sam prelistao njihova nova pravila. Tek kad spojis 5. sa ovom njihovom 6. edicijom, moze da ispadne nesto dobro.
Inace slobodno pisi jos jedan njihov fail...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Ja navijam da izadju unofficial Forge World codexi, cisto zabave radi. :D
Novi Imperial Armour bi trebao da bude Horus Heresy, sto bi moglo biti veoma zanimljivo. Warhammer 30k. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Ridji wrote:Pa konstantno unazadjuju igre, umesto da ih unaprede. Sve je bolje izgledalo dok je stari tim vodio stvari. Oni od pre 10-ak godina.
Sad se sve vrti iskljucivo oko novca, i samo gledaju kako da sto vise prodaju. Odatle i ove gluposti sa saveznicima(cisto kao primer a ima i jos puno toga). Samo kupuj, kupuj, kupuj...cak i ono sto ti realno ne treba.
Malo sam prelistao njihova nova pravila. Tek kad spojis 5. sa ovom njihovom 6. edicijom, moze da ispadne nesto dobro.
Inace slobodno pisi jos jedan njihov fail...
Seres i dalje.
To sto se tebi nesto ne svidja (iz ovog ili onog razloga, a ja mogu i javno reci zasto ti se ne svidja - tvoji super komboi sa net-a vise ne rade) ne znaci da se nikome nece svidjati. Meni se recimo pravila za saveznike veoma svidjaju.
A zeleti da nesto sto se tebi ne svidja ne postoji i da se time niko ne bavi i zelje da oni propadnu su na nivou razmazenog derista od 6-7 godina koje pokupi loptu i ode kuci zato sto mu se ne svidjaju pravila fudbala gde on ne moze da bude "naj-naj-najbolji" kako su mu vecito govorili mamica i tatica.


A sto se tice para - da ne zaradjuje pare ne bi ga ni bilo - prosao bi kao gomila igara koje su se pojavile, "pravljne od strane gamer-a za gamer-e" pa prdnule u cabar.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Meni je bitno sto su za primer FW kodeksa uzeli najvece baje medj marincima Salamandere. Posto sam ja jedini skupljac doticnih ovde (nemogu reci da sam igrac) mnogo sam srecan, a i tuzan. Pa kada izadje neki super ubagovani salamanderski kodeks i krenem da vas malteretiram i mustram niko mi nece zameriti zato sto doticne jazavce skupljam, mada se ne igram vec godinama. Bahahahhaaha!
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

Tu se slazem sa betom. GW, ma koliko mi to mrzeli, vode ljudi koji vrlo dobro barataju kapitalom i trzistem. U kapitalizmu to je i jedino resenje da firma ne propadne, ako je vode gameri oni neznaju sta je ekonomija (nebrojeno puta smo bili svedoci propadanja raznih gamerskih firmi). Jeste, oni ce stalno izbacivati nove i nove knjige i traziti sve vise i vise para za sve manje i manje robe, ali svi mi mozemo da planiramo da ce nase figure biti u opticaju i za 5-10 godina od sad za razliku od onih gamerskih koje skupljaju prasinu po ormarima sada. Vidite da se vrednost firme GW iz godine u godinu povecava. Imajte na umu da i na zapadu postoji inflacija, samo mi propadamo brze nego oni to je sve. Saveznici naravno uvode mnoge rupe (cisto iz razloga sto se broj kombinacija neverovatno povecao), ali meni se to kao ideja dosta svidja. Evo recimo, moja mala armijica tau-a ce konacno moci da redovno ucestvuje u partijama sa marincima, imperijalnom gardom i dr. Imperijalci koji mi se svidjaju sad mogu da ukombinujem sa demonima koji mi se svidjaju itd. Forgeworld sto da ne. Ima jako lepih modela tamo. Za kraj vrlo jednostavan savet: svaki put kad izlazi armijska knjiga: spremi 200 funti. Svaki put kad izadje nova edicija: spremi 200 funti. Ako imas vise armija: jebga, niko nije rekao da je ovo igra za siromasne i laka po kucni budzet.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Ridji »

Slusaj Beta- moj cilj nije uopste biti najbolji, niti je to bitno. Komboe sa neta nikada nisam niti citao, niti trazio, a ti mozes da mislis sta hoces. Takodje ni ne izvodim neke spec. karaktere koji inace daju sire opcije za komboe.
Od mene, hvala Bogu, otac i majka nikad nisu napravili razmazeno deriste, sto ne mogu da tvrdim i za tebe.
A sto se tice tog kapitalistickog sistema opstanka, tu se slazem. Firma ne moze opstati bez uvlacenja profita, pa makar to bile i drustvene igre. Mada ovi bas preteruju. Vec imaju ogroman profit a i dalje dizu na godisnjem nivou 10% cene. Materijal ih ne izadje ni 1% od cene prodaje. Sve ovo prerasta u jedan ogromni bezobrazluk. Gledaju do kojih cena mogu najvise da dodju.
Uglavnom, uzaludna rasprava. Neko ce ih podrzavati u svemu sto rade, neko nece...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Ridji wrote:...Od mene, hvala Bogu, otac i majka nikad nisu napravili razmazeno deriste...
Ridji wrote:...Boze, koliko bih voleo da totalno propadnu.
O da, kako da ne.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

Posto cenim da "ako prozivate svog protivnika na forumu dobijate +1 na deepstrike roll-ove" ne postoji kao rumor za novu ekspanziju 40k, iskreno vas molim da prestanete i da se drzite teme.

Hvala.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Jos Rumora!

Post by Dzon Vejn »

Jebem ti sunce, pa ja bih onda mogao da uvodim u igru sve ono sto sam planirao da deep strike-uje, u narednih, bar, 10 partija :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by bojan »

Necu vise. Zaista. :)
No, ja zeljno cekam forgeworldow codex da konacno izvedem sve one tenake sto sam ih napravio... :D
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Jos Rumora!

Post by deka »

Imperijalno Gardijski - Avenger Strike Fighter

Image
Nažalost Forge World-ov...
Image Image
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”