POCETNICKA PITANJA

Sve vezano za ovaj tabletop wargame.

Moderators: Telion, Hypodermic

Post Reply
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

pobogu zubore naravno da ne moras da imas sve sto ima u formaciji nego samo one crne boksove iz FoC, sivi su opcioni.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Nije mislio na FOC nego na Formation slot.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Kako koja suticu, uglavnom ce formacije imati tekst tipa "3+ jedinice necega" ili slicno kada mozes da biras ekstra opcije. Tiranidske formacije to recimo nemaju, moras da uzmes tacno sto pise.

Primer u attachmentu, moram da imam tacno 3 jedinice gargojla i 3 jedinice bombi. Sad koje opcije i koliki broj modela to je ostavljeno na meni.
Attachments
formacija.jpg
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Da ne bi dolazilo do daljih zabuna...

FORMACIJA: Mora da postuje sve restrikcije (ukoliko ih ima), da sadrzi sve unite koji su navedeni (broj modela i njihova oprema moze da varira), uzima se kao zaseban "dodatak", odnosno isto kao i Allied Detachment.
Image
POSEBNI FOC IZ CODEX-a: Moze (ali i ne mora) da se koristi kao jedan od Detachment-a u okviru Battle-Forged Armije, i tu su, kao i do sada, obavezni samo "Compulsory" ("crni" slotovi), dok su ostali po zelji.
Image
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

YO! :)

Recimo da u army listi imam HQ, 6 skvodova i jednu letelicu.

Letelica mora u rezervu.

Ostane nas 7 :)

Jedan skvod od 10 cika se kombat skvoduje u dva od 5 (skvodovi b i c)

Sad nas ima 8 :).

Deplojujem 4 a 4 i ptica su mi u rezervi.

A te sto su u rezervi "obradim" ovako :):

HQ se pridruzuje jednom skvodu (koji nije ni b ni c)

skvodovi B i C ulaze u letelicu (u rezervi).

Da li ja sada fakticki za rezerve bacam samo 2 kockice iako u rezervi imam 5 unuta (HQ i 4 unita)?

Jednu za HQ i njegove drugare i drugu za letelicu i dva skvoda koji su u njoj?

Hvala :)

B.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

da, bacas 2 puta
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

Super :), hvala :)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

ne znam kako nameravas da uguras dva skvoda u transport, ali ajde...
elem u ovoj ediciji mogu i svi da dolaze iz rezerve tako da ti sam dolazak nije bitan...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

Megabaja wrote:ne znam kako nameravas da uguras dva skvoda u transport, ali ajde...
elem u ovoj ediciji mogu i svi da dolaze iz rezerve tako da ti sam dolazak nije bitan...
Mogu dva skvoda u transport jer su kombat skvodovani. Moze cak i treci da im se pridruzi (dreka :))
No kao sto si i sam napisao u ovoj ediciji moze i SVEEEEEEEE da ide u rezervu te time moje pitanje gubi smisao :)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

ta dva skvoda dok su u transportu nisu podeljena. dele se tek kada se disembarkuju do tada su 1.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by žubor »

Megabaja wrote:ta dva skvoda dok su u transportu nisu podeljena. dele se tek kada se disembarkuju do tada su 1.
Tu nisi u pravu. Pise explicitno da kada se podele mogu da udju u isti transport. A dele se jos pre biranja warlord traita.
Image
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by FrOzZeN »

Imam ja fire warrior team i da li mi je to 500 poena?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mrzimsvee »

FrOzZeN wrote:Imam ja fire warrior team i da li mi je to 500 poena?
To ti je sa svim dodacima 178 pts.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by igor »

Necron overlord na catacomb command barge (chariot) - lord je kupio item "Phylactery" - A model equipped with a phylactery has the It Will Not Die special rule. If the model is the rider of a Chariot, both he and the Chariot have the It Will Not Die special rule.
Da kazemo da su kocija i lord pretrpeli po jednu radnu. Da li bacam roll za IWND za oba pojedinacno ili samo jedan roll jer je kocija sa lordom jedan model?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

oba pojedinacno. da je neki model sa IWND u transportu (tipa rhino) a pretrpeo je ranu ranije, i dalje bi bacao za njega da li mu se vraca rana, tako da ne vidim zasto ne bi bacao i ovde.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

tacno.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by PeraNekron »

ETC faq za ovu godine...because why not? :mrgreen:
10. A player with a Chariot with Rider that has the IWND special rule must choose whether the
Rider or the Chariot will be attempting to get back a wound/hullpoint at the end of their turn.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by igor »

Hypodermic wrote:oba pojedinacno. da je neki model sa IWND u transportu (tipa rhino) a pretrpeo je ranu ranije, i dalje bi bacao za njega da li mu se vraca rana, tako da ne vidim zasto ne bi bacao i ovde.
Mislim da je zbog toga jer se model u kociji racuna kao jedan po pravilu za kocije. ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Iako su pravila za chariot specificna, i dalje tvrdim (bez obzira na ETC FAQ) da ako se uopste dogodi da i jahacu i kociji zafali po rana/hull point, bacao bi jednom za ridera, pa jednom za kociju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Hypodermic »

Pitanje za vlasnike novih codexa koji imaju ove specijalne detachmente koji se sastoje od vise detachmenata (eldarski, necronski...), posto ne mogu da kopam po PDF-ovima trenutno...

Da li igde u kodeksu pise da da bi vodio recimo onu Canoptec construct (ili kako se vec zove) formaciju sa wraithovima, skarabima i paucima, da li MORAM da vodim Decurion detachment, ili mogu da imam CAD, pa uz njega kao drugi detachment samo to?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by PeraNekron »

Ne mora Decurion.
Ako vodis CAD, moras da imas 1 HQ i 2 Troops, ostalo je sve opciono, pa i formacije.

Iz codexa :

"Note that you can also include any of the Formations presented in this section as part of a Battle-forged army."

Neka me neko ispravi ako gresim, cesto i ja brkam sta je sta. :-k

Korisne informacije: http://natfka.blogspot.com/2014/08/what ... -army.html
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

AM detachment

Post by No 1 »

Ako uzmem AM detachment kao saveznike da li se komesar, prist i psajker računaju u HQ restrikcije ili ne.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

ne racunaju se
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Megabaja »

gde su objavljene dodatne formacije za SW?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Ridcully »

Imas formacije u Champions of Fenris Supplement-u. Poprilicno su neimpresivne.
Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Imas ih u osnovnom SW Codexu, Champions of Fenris Supplementu (kao sto je Dule vec rekao) i u Sanctus Reach kampanji, "Hour of the Wolf" knjiga.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Knight »

Ako uzmes Inquisition detachment kao saveznike, moze li inkivizitor psajker da koristi +1/-1 za rezerve ne modele iz osnovnog detachmenta?
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

na koji abiliti mislis?
ako je magija u pitanju iz divinationa, moze
ako je u pitanju order iz astra militaruma, moze i on

Generalno, ako nesto ne moze da se koristi onda mora da pise ogranicenje, recimo da nesto vazi samo za odredjenu listu, ili choice itd.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Knight »

Magija, magija :)
Super, hvala.
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Knight »

Opet ja, vezano za Inkviziciju: sta je poslednji faq po kojima se igraju u sedmoj ediciji?
(konkretno, zanimaju me ogranicenja za psychic powere - npr, moze li Coteaz da izabere telepatiju)
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Telion »

Imas na torentu da skines njihov kodeks za 7. ediciju, mislim da je tamo update-ovano sve sto treba.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

coteaz moze da koristi divination, pyromancy i telekinesis. Ja mislim da je tako za sve inkvizitore bez obzira na frakciju koju pripadaju (razlikuju se oruzja koje koriste).

Samo jos da dodam za predhodno pitanje sto sam zaboravio, sve abilitije mozes da koristis ako ne pise drugacije samo na "battle brothers". Ne mozes recimo sa marincem da bacis blessing na svog tiranida, ali mozes na inkvizitora.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
eldarOP
Posts: 3
Joined: Tue May 06, 2014 1:52 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by eldarOP »

Pozdrav svima.
Da li neko može da mi objasni kako funkcioniše pucanje Eldarskog Maugana Ra?
Pretraživao sam dosta foruma i video da postoji mnogo neslaganja oko toga kako funkcioniše njegovo pucanje.
Pošto njegovo specijalno pravilo Whirlwind of Death kaže da može da puca dva puta iz njegovog oružja maugetara kako se raspoređuju njegovi napadi? Odnosno da li on zapravo ima svoja četiri regularna napada za oba maugetara (shriker i shuriken) ili ne?
Takođe pretpostavljam ako je ovo moguće, onda može da izabere da puca dva puta shriker ili shuriken pucanje.

Maugan Ra profil
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Dzon Vejn »

Nisam siguran da sam razumeo pitanje, ali cu pokusati da ti pomognem.

Weapon koji doticni cika nosi, ima vise profila (u ovom slucaju 1 profil za assault combat i 2 profila za shooting). Kada zelis da aktiviras tog ciku, i pucas sa njim, ti biras da li ces da koristis 2 puta prvi shooting profil, 2 puta drugi shooting profil ili po 1 svaki od shooting profila. Posto imas split fire (ako je warlord), a i whirlwind of death special rule to potvrdjuje, ta pucanja mogu da budu na razlicite mete.

Kada si odabrao koje profile ces koristiti i protiv koga, bacas to hit, to wound, itd. Dakle pre nego sto bacis kocke, kazes koje profile ces koristiti.

Ako si birao da koristis 2 razlicita profila, prvo bacas za jedan od njih (koji zelis) to hit, to wound, protivnik baca save itd., pa onda to ponavljas za drugi (jer tako kazu osnovna pravila igre, koja nalazu da se svi razliciti statovi weapona posebno resolve-uju).

Ako si pucao 2 puta sa onim weaponom koji ima rending, ukoliko si napravio razlicite vrste woundova (npr. 1 wound sa no save i 1 wound sa armor save-om), ti naredjujes protivniku kojim redosledom ce bacati save-ove (da li prvo armor pa invulnerable ili obrnuto).

Close combat ima samo 1 stat, verujem da ti je taj deo jasan.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
eldarOP
Posts: 3
Joined: Tue May 06, 2014 1:52 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by eldarOP »

Hvala na odgovoru.
Pa evo ovako ako odlučim da pucam dva puta drugi profil, pošto je assault 4 to znači da ja bacam 4 napadax4 = 16 kockica za pucanje i onda isto toliko drugo pucanje?
Što bi bilo ukupno 32 kockice ako se odlučim da pucam drugi profil dva puta?
Da li je to ok?
To je ono što me je zbunjivalo.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Dzon Vejn »

Ne. Ako tako odlucis, pucas 4 + 4 = 8 pucanja. Assault 4 znaci da mozes da se pomeris i opalis 4 puta. Posto ti pucas 2 puta u krugu, to je 4 + 4 = 8 pucanja. Ne znam kako si stigao do 32 kockice.

Druga opcija ti daje 1 + 1 = 2 pucanja, koja imaju dodatno specijalno pravilo, da ako uklone neki model, postave veliki template i prave dodatne hitove (u zavisnosti od toga koliko modela je ispod velikog template-a). Ako si birao da pucas 2 puta ovim formatom, posto je u pitanju isti tip weapona, sve se resolve-uje simultano, tako da prvo prebrojis koliko modela je ispod 1. i 2. template-a, pa onda bacis to wound, pa onda protivnik baca save-ove.

Ako pak odlucis da pucas razlicitim formatima, moras prvo da odaberes kojim formatom prvo pucas, posto to moze da utice na broj modela koji ce biti ispod velikog template-a.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
eldarOP
Posts: 3
Joined: Tue May 06, 2014 1:52 pm

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by eldarOP »

Znači kada stoji assault (broj) onda se zanemaruju napadi koje on ima i gleda se samo taj asault broj.
To sam prevideo. Onda mi je sve jasno.
Hvala.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Dzon Vejn »

Tako je. A (Attacks) karakteristika se, kao sto pise u njenom opisu, koristi samo kada napadas u assault fazi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by joggy »

jeste li znali da jedinica ne moze da assaltuje u svom potezu ako se iskrca iz vozila u protivnickom krugu usled rezultata koji unistava vozilo, osim ako to vozilo nije bilo assault vehicle???

onda dalje ima pravilo koje kaze da ako jedan model ne moze da uradi emergency disembark, ne moze niko, mada se to ustvari ne odnosi na wreckove ali opet. Dve strane dalje kaze da kada se putnici iskrcavaju usled wreck result, da onda samo oni koji ne mogu da se iskrcaju ginu.

i onda jos jedno sto sam ja igrao pogresno do sada barem. Kaze da se prvo radi disembark, pa onda vozilo postaje wreck. Sto ce reci, ne mozes da postavis modele na transport kada dobijes wreck.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: POCETNICKA PITANJA

Post by Mrzimsvee »

Da Nikola. :wall:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Post Reply

Return to “Warhammer 40k: Živ je Slaneš, umro nije”