Flames of war

Moderator: Moderators

User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Flames of war

Post by Grof Bronza »

ima istine... slazem se....
jedno pitanje... sta je "stalin onslought" i cime se to bavi?
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Duc d' Elchingen wrote:Pre nego što krenete da osuđujete i napadate Battlefront par obzervacija sa moje strane...
Ma ne napadamo mi battlefront a jos manje istorijske okolnosti... vec jednostavno ne volim da mi, sto bi rekli nasi stari, neko prodaje m**a za bubrege...

Slazem se apsolutno oko ovoga sto si naveo za specificnosti odredjenih operacija i odnose snaga. Medjutim i ti ces se sloziti da je to moglo da se resi adekvatnim scenarijima. Cisto da pojasnim:
1. Fallshimjager company koja me u MW kosta 2180 poena u LW kosta 1495 poena. To mu dodje oko 40% pojeftinjenje jedinica i verovatno isto toliko povecanje budzeta za nabavku figura. Znaci da bih imao nekih minimalnih 1500 poena za LW moracu da potrosim znatno vise novca...
2. Koja je poenta dodatnih pravila u suplement knjigama Volley Fire, Heavy Breakthrough Gun, Exploitation Forces i Manoeuvre and Fire special rule? Da li se primenjuju na ceo LW ili samo ako igramo po Hammer and Sickle? Ako recimo svaba igra po generickoj knjizi za LW a ja kao rus koristim pravila Volley Fire, Heavy Breakthrough Gun, Exploitation Forces to ce mi definitivno dati prednost... Pa ce i svaba morati da kupi tu suplement knjigu i naravno par tank-huntera da bi mogao da mi paririra i koristi M&F special rule. Ovo me definitivno podseca na stil GW koji periodicno klacka pravila i menjanjem specijalnih pravila jako utice na sastav armija a samim tim i na prodaju.

No sto rece Dzon Vejn igramo po MW pa cem da vidimo... uostalom imamo jos 49 turnova kampanje do eventualnog prelaska na LW... ako dotle ne popijemo votku u Berlinu... :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Grof Bronza wrote:ima istine... slazem se....
jedno pitanje... sta je "stalin onslought" i cime se to bavi?
Početnom fazom operacije Bagration.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Pre nego što krenete da osuđujete i napadate Battlefront par obzervacija sa moje strane...
Ma ne napadamo mi battlefront a jos manje istorijske okolnosti... vec jednostavno ne volim da mi, sto bi rekli nasi stari, neko prodaje m**a za bubrege...

Slazem se apsolutno oko ovoga sto si naveo za specificnosti odredjenih operacija i odnose snaga. Medjutim i ti ces se sloziti da je to moglo da se resi adekvatnim scenarijima. Cisto da pojasnim:
1. Fallshimjager company koja me u MW kosta 2180 poena u LW kosta 1495 poena. To mu dodje oko 40% pojeftinjenje jedinica i verovatno isto toliko povecanje budzeta za nabavku figura. Znaci da bih imao nekih minimalnih 1500 poena za LW moracu da potrosim znatno vise novca...
2. Koja je poenta dodatnih pravila u suplement knjigama Volley Fire, Heavy Breakthrough Gun, Exploitation Forces i Manoeuvre and Fire special rule? Da li se primenjuju na ceo LW ili samo ako igramo po Hammer and Sickle? Ako recimo svaba igra po generickoj knjizi za LW a ja kao rus koristim pravila Volley Fire, Heavy Breakthrough Gun, Exploitation Forces to ce mi definitivno dati prednost... Pa ce i svaba morati da kupi tu suplement knjigu i naravno par tank-huntera da bi mogao da mi paririra i koristi M&F special rule. Ovo me definitivno podseca na stil GW koji periodicno klacka pravila i menjanjem specijalnih pravila jako utice na sastav armija a samim tim i na prodaju.

No sto rece Dzon Vejn igramo po MW pa cem da vidimo... uostalom imamo jos 49 turnova kampanje do eventualnog prelaska na LW... ako dotle ne popijemo votku u Berlinu... :mrgreen:
Dodatna pravila se primenjuju samo za te armijske liste. Zato sam i ja naveo da su one pravljene da budu međusobno kompatibilne.
Primera radi u Stalins Onslaught nemačka 79. Sturm divizija je načičkana protivtenkovskim oružijem i oruđem upravo da bi mogla da se normalno kida protiv teškog gardijskog tenkovskog puka. S druge strane ovi imaju prednost Volley Fire i Heavy Breakthrough Gun tako da mogu lakše da ubijaju ukopane panzerfauste i panzeršrekove.
Što se tiče razlike u poenima pa majku mu jedno je 1942 a drugo je jun 1944...
Pri tom ta razlika je verovatno prevashodno u ceni tehnike što je i normalno. Ne može Stug da košta isto 1942 kada je tek počeo da se proizvodi i 1944 kada je maltene osnovni nemački, ajde da kažemo, tenk. Isto ovo važi i za Pak40 i slične stvarčice.
Primera radi moji Kanadski tenkovi imaju 6 vozila više u LW nego u MW.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Pa to i kazem. Ako ti igras taj gardijski puk da bih ja imao "fer sansu" moram da uzmem tu 79.diviziju = vise kupovine :mrgreen:

A i dalje me prihvatam te argumente oko "cene" tehnike. Sta znaci "cena" tehnike? Ok unapredjeni su procesi, efektivnost i efikasnost proizvodnje ali koliko je to smanjilo "cenu"... Da li je u LW moglo da se proizvede 2 tigra uz isti utrosak resursa koji je bio potreban da se u MW proizvede 1 tigar? Pa ja na Fallshimjager MW od 1500 poena dodam jos 2 Stuga i Tigra i dobijem 1495 LW cetu.... Sto se tice rusa u LW za 1495 izvedem 21 T34, 10 T70 i 4 SU-85... ej to je 35 oklopnjaka....

no nebitno...
Jel ces uspeti ti da za vikend odigras sve 3 bitke?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Pa to i kazem. Ako ti igras taj gardijski puk da bih ja imao "fer sansu" moram da uzmem tu 79.diviziju = vise kupovine :mrgreen:

A i dalje me prihvatam te argumente oko "cene" tehnike. Sta znaci "cena" tehnike? Ok unapredjeni su procesi, efektivnost i efikasnost proizvodnje ali koliko je to smanjilo "cenu"... Da li je u LW moglo da se proizvede 2 tigra uz isti utrosak resursa koji je bio potreban da se u MW proizvede 1 tigar? Pa ja na Fallshimjager MW od 1500 poena dodam jos 2 Stuga i Tigra i dobijem 1495 LW cetu.... Sto se tice rusa u LW za 1495 izvedem 21 T34, 10 T70 i 4 SU-85... ej to je 35 oklopnjaka....

no nebitno...
Jel ces uspeti ti da za vikend odigras sve 3 bitke?
Sumnjam 1 do 2 uvrh glave.
Jebe me WM turnir u nedelju i Zvezda-Vojvodina 1/2 finale Panonske lige dans.
Naravno da ista količina resursa treba '42 i '44 da se napravi Tigar, poenta je da ih '44 ima više te da je do istih lakše doći.
Manje više isti broj tenkova (33) sa Rusima imaš i u MW samo što tada imaš 21 tipa T-70 a 10 tipa T-34. Prešaltali deo proizvodnje T-70 na T-34.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Flames of war

Post by Bathory »

Ma jebe se njima za istorijske okvire, bitno je da se poveca prodaja figura, a nakon 1000 dodataka i ''stelovanja'' izlaze pravila fow 2.0 i tako u krug. Pa oni samo slede nacin delovanja svih firmi na svetu koje imaju sopstvene sisteme...
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Ma jebe se njima za istorijske okvire, bitno je da se poveca prodaja figura, a nakon 1000 dodataka i ''stelovanja'' izlaze pravila fow 2.0 i tako u krug. Pa oni samo slede nacin delovanja svih firmi na svetu koje imaju sopstvene sisteme...
Ovo je već 2.0 verzija...
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Flames of war

Post by Bathory »

znaci da se spremamo za 3.0. Uostalom to svi sistemi rade...

To ti je kao i kod zakona. Ne postoji savrsen zakon. Zasto? Pa onda za pisce zakona i legiju pravnika ne bi bilo posla.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:znaci da se spremamo za 3.0. Uostalom to svi sistemi rade...

To ti je kao i kod zakona. Ne postoji savrsen zakon. Zasto? Pa onda za pisce zakona i legiju pravnika ne bi bilo posla.
Ne verujem.
Prvo će verovatno da izbace EW a pre toga neke dodatke za MW.
Bar su tako rekli...
Sa druge strane FoW je ipak istorijski sistem i tu ne mogu puno da se gube kao ovi u GW.
U jednoj ediciji dobra ti je jedinica X a u drugoj Y pa tako u krug...
Mada uporedio sam cene mojih Sovjeta u LW i MW (ista formacijska struktura)
1500 poena LW je 1585 u MW. U LW pešadijska četa ima 4 postolja pešadije manje i nema lakih minobacača.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Flames of war

Post by Bathory »

Ma da, ali da bi mogli da dalje zaradjuju, moraju da cinculiraju sa pravilima posto nove modele sem onih postojecih ne mogu da prave. Sto znaci sigurna nova verzija pravila, ne kazem uskoro, ali neminovno. Uostalom sta bi ti radio da imas profitnu firmu? (mozda dizao cene u nebesa i imao monopol na kockice i olovo? :) ) Posto kiwiji nisu Miskovic, onda moraju da se dosete neceg drugog, a jedino sto mogu je da ''tweak''-uju pravila i da ispravljaju neke sitnice, naravno posto pokriju sve periode rata i izdaju sve relevantne armije.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Sve to stoji. Verovatno će i za MW vremenom napraviti posebne knjige koje će sadržati neke posebne jedinice i/ili posebna pravila.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of war

Post by Dzon Vejn »

Samo oni neka menjaju pravila... od mene se nece opariti ;).

Za GW postoji drugo resenje - kada kupis sve unite za neku armiju, polovinu armije ces drzati u fioci u parnim edicijama, a koristiti drugu polovinu, dok ces u neparnim edicijama koristiti onu prvu polovinu figura, a drugu drzati u fioci. Zato se lepo treba ograniciti na 1 armiju, skupiti sve za nju i reci im: "jebite se sad, pa menjajte sta god hocete".
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Flames of war

Post by Grof Bronza »

a mozda ce jednostavno da naprave neku novu igru a ovo da odrzavaju samo... :-)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Ako cemo da sudimo po ranijem iskustvu trebalo bi da izbace brdo suplementa za LW a zatim da ih grupisu u 2 knjige - kao sto su uradili sa MW. Recimo bilo je brdo knjiga za MW (Stalingrad, Za Stalina, Desert Fox, Stars and Stripes, For King&Country, Hitler Fire Brigade, Desert Rats, Diving Eagles) i zatim su to sve lepo grupisali u dve knjige Eastfront i Afrika i tada su izbacili i Rulebook 2.0. I mislim da su tada i svim vlasnicima Rulebook-a 1.0 dali besplatni (mini) primerak novih pravila.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Inače porudžbine su stigle u Sigil (konačno) pa dođite da ih preuzmete!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Ljudi, nije mi jasno Vase kukanje. Nesto ne vidim da icija lista ''trpi'' zbog koje kakvih uber lista i specijalnih pravila. A bogami, niti se figure kupuju sakom i kapom kako bi se iskoristila razna budzenja u pravilima, kojih, onako usput, i nema. Ni jedan od vas koji se zali, a da ja za to znam nije ni iskusio templejt od kvadratne stope (koji nemce kosta bezmalo 600 poena u LWa ruse oko 450), niti je izgubio ili dobio partiju zbog specijalnog karaktera, osim mozda Ubica Indijanaca i Zubora.

Mislim da je glupo ovakvo dizanje prasine.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

Ima li nesto od novijih knjiga na pdfu?
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Stalins Onslouth i Fortres Europe.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

mozas da mi nekako doturis FE
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Aj donecu na USB-u u subotu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

tesko nisam tu u subotu...
ae cucemo se vec...
tnx
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Prebacićemo na moj laptop pa odatle dalje.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

a bre mogo bi i da narezes na par cd-ova
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Pa i narezao san jedan sa sveime sem Fortres Europe. Dosk je kod Pedje i nadam se da ce ga doneti u subotu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

a da narezes ti meni jedan i sa Fortresom? a? a?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Tesko, zaboravljas da nemam komp pa mi to bas i nije tako lako. Al uzmi ovaj kad Pedja donese i ponesi USB za FE.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Aj Škobra kaži koje ti sve knjige trebaju da ti narežem.
Čempresu donosim pa mogu i tebi.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

pa ajde ako rezes moze za sve pare... lepo bacis sve sto imas od FoW 2.0 knjizica :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:pa ajde ako rezes moze za sve pare... lepo bacis sve sto imas od FoW 2.0 knjizica :mrgreen:
Donosim.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Ja, nazalost necu moci doci u subotu. Ipak, sedam dana nakon toga eto mene i fajla. Uzivajte.

P.S. Kad cu bre da stignem na red da igram kampanjsku bitku.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Super, samo sedam dana nakon ove subote ces da "poljubis vrata" od Sigila! 8) U utorak obustavljaju rad na mesec dana...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Dok Sigil bude zatvoren prelazimo na Prle&Tihi varijantu.
Igramo kod mene.
Imam 2 sasvim funkcionalne table.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of war

Post by Dzon Vejn »

Minja wrote:Super, samo sedam dana nakon ove subote ces da "poljubis vrata" od Sigila! 8) U utorak obustavljaju rad na mesec dana...
"Kakva su to nepoznata lica u kuci" :D - ajde sad i za siru javnost: sta se to zbiva?
Pedja wrote:Dok Sigil bude zatvoren prelazimo na Prle&Tihi varijantu.
Igramo kod mene.
Imam 2 sasvim funkcionalne table.
Samo ako neces da lomis pinklice i bacas kockice kroz prozor kad gubis :P
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Sta da kazem? Da-dam-dam, da da-dam-dam-dam...(muzika iz Otpisanih)... :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Bilo davno nekada...
:oops:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Ako ništa drugo isplati se zbog kućica!

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=1084
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Flames of war

Post by Bathory »

Ajd pozuri sa oblacenjem italijana, ne bi li i ja koju partiju ''ubo''.

p.s. Italijani i jesu imali problema u ratu zbog komplikovanog sastavljanja artiljerije.. :wink:
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Ajd pozuri sa oblacenjem italijana, ne bi li i ja koju partiju ''ubo''.

p.s. Italijani i jesu imali problema u ratu zbog komplikovanog sastavljanja artiljerije.. :wink:
završen je kompletan vod pešadije kao i dva postolja artiljerije.
radi se na mitraljeskom vodu i do kraja nedelje očekuje se da i on bude završen.
tokom vikenda se očekuje veliki napredak u radu na vozilima i topovima pošto će Čika Drinkijev kompresor da potpomogne.
A one Lancie ime ti jebem koliko to čudo ima delova!
A nema uputstvo kako se sastavlajaju!
I teška je ko sam đavo!
Locked

Return to “Flames of War”