Kampanja u izradi

Moderator: Moderators

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

ok posto smo nadam se rezimirali sta ne moze ajd da vidimo sta moze:
- Ako je predvidjena opcija create unit onda moze da bude i disolve unit
- Jedina izvodljiva opcija (koja ja mogu da smislim) je da se unit jednostavno disolvuje i da se odredjeni procenat prebaci u BDP pool (znaci bez egzoticnih opcija). Ovo bi bilo nesto slicno slucaju kada je jedinica unistena i kada se dobija 30% njenih poena.
- Da bi se izbegla teleportacija jedinica trebalo bi kreiranje novih unita ograniciti na teritorije gde su glavni gradovi... ovo je opet najmanje korisno za svabe a mozda najkorisnije za UK/US ali opet ne mislim da je to neka velika prednost ili mana
- Takodje bi predlozio da se mogu kreirati samo disolvovane ili unistene jedinice. Ovo jeste sa jedne strane ogranicenje jer svaba (ili bilo ko) nece nikad imati vise od pocetnog broja jedinica ali uveliko olaksava tehnicki deo. Naime unistene ili disolvovane jedinice se ne brisu iz baze vec samo postanu neaktivne...
- Moze da se ubaci i opcija da se disolve omogucava samo kad broj poena padne ispod nekog iznosa... opet koji bi to bio iznos poena?
- Veliko pitanje je kako spreciti zloupotrebu ovoga. U smislu kako izbeci namerno disolvovanje u situaciji kada je jedinica opkoljena? Mislim da sprecavanje disolvovanja kada je jedinica lockovana u borbi nije problem, ali kako resiti situaciju kada je jedinica opkoljena pa se spasavanje poena vrsi vestacki putem disolve opcije?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

Skobra wrote:ok posto smo nadam se rezimirali sta ne moze ajd da vidimo sta moze:
- Ako je predvidjena opcija create unit onda moze da bude i disolve unit
- Jedina izvodljiva opcija (koja ja mogu da smislim) je da se unit jednostavno disolvuje i da se odredjeni procenat prebaci u BDP pool (znaci bez egzoticnih opcija). Ovo bi bilo nesto slicno slucaju kada je jedinica unistena i kada se dobija 30% njenih poena.
- Da bi se izbegla teleportacija jedinica trebalo bi kreiranje novih unita ograniciti na teritorije gde su glavni gradovi... ovo je opet najmanje korisno za svabe a mozda najkorisnije za UK/US ali opet ne mislim da je to neka velika prednost ili mana
- Takodje bi predlozio da se mogu kreirati samo disolvovane ili unistene jedinice. Ovo jeste sa jedne strane ogranicenje jer svaba (ili bilo ko) nece nikad imati vise od pocetnog broja jedinica ali uveliko olaksava tehnicki deo. Naime unistene ili disolvovane jedinice se ne brisu iz baze vec samo postanu neaktivne...
- Moze da se ubaci i opcija da se disolve omogucava samo kad broj poena padne ispod nekog iznosa... opet koji bi to bio iznos poena?
- Veliko pitanje je kako spreciti zloupotrebu ovoga. U smislu kako izbeci namerno disolvovanje u situaciji kada je jedinica opkoljena? Mislim da sprecavanje disolvovanja kada je jedinica lockovana u borbi nije problem, ali kako resiti situaciju kada je jedinica opkoljena pa se spasavanje poena vrsi vestacki putem disolve opcije?
- Prebacivanje u BDP pool je skroz ok opcija
- Kreiranje novog unita zaista nije nikakav problem, to je dodavanje 1 sloga u bazu podataka. Ne bih ovde nista ogranicavao (tipa: samo disolvovan unit moze isl.)
- Sasvim mi je sve jedno gde moze da se kreira unit, mada i to ne vidim zasto ne bi dozvolio gde-god
- Disolve obavezno samo kada si ispod nekog broja (ja bih rekao 1000), i obavezno da ti jede neki % (ja bih rekao da jede 30% - znaci ako rasformiras unit od 1000 poena, dobijas 700 poena u BDP pool).
- Nikako sto se tice sprecavanja. Pomiris se sa tim da je to validna opcija, isto kao sto je, recimo, validna opcija da ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:- Nikako sto se tice sprecavanja. Pomiris se sa tim da je to validna opcija, isto kao sto je, recimo, validna opcija da ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju ;).
vidis ovo me vec dugooo kopka ... ne znam da li moze ... i da li je to uopste OK jer moze dovesti do nekih veoma cudnih bitka .... mislim da ko u kampanju napada treba da bude attacker bez obzira na misiju ....
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

- Kreiranje novog unita zaista nije nikakav problem, to je dodavanje 1 sloga u bazu podataka. Ne bih ovde nista ogranicavao (tipa: samo disolvovan unit moze isl.)
nije problem u tehnici nego u sminci... elem videli ste da svaka jedinica ima neki svoj grb/zastavu/oznaku pa bi mi bilo mnogo lakse da koristim vec postojece iz baze nego da kopam po internetu. U svakom slucaju lako resivo. Samo cekaj koliko sam razumeo predlog je da nema nikakvog ogranicenja u broju jedinica?
- Sasvim mi je sve jedno gde moze da se kreira unit, mada i to ne vidim zasto ne bi dozvolio gde-god
Pa zbog bunarenja tipa rasturis dve jedinice u helsinkiju i napravis 2 u alziru pa najebe gibraltar... U svakom slucaju ne mislim da ce iko posezati za ovom opcijom ako ima dovoljno poena ali ipak da ne bude takvih munja poteza...
- Disolve obavezno samo kada si ispod nekog broja (ja bih rekao 1000), i obavezno da ti jede neki % (ja bih rekao da jede 30% - znaci ako rasformiras unit od 1000 poena, dobijas 700 poena u BDP pool).
Mislim da je manje od 1000 ok. Mada i dalje mislim da ovaj disolve nece biti nesto koriscen u praksi. Mislim jedinica u borbi moze da izgubi max 200 poena ili ako se povuce gubi 100 poena. Ovako dajes 300?
- Nikako sto se tice sprecavanja. Pomiris se sa tim da je to validna opcija, isto kao sto je, recimo, validna opcija da ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju.
Pa mislim da ce u svim slucajevima disolve biti koriscen jedino kada ti je jedinica opkoljena...
ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju
Postoje dovoljno dobri razlozi i za jednu i za drugu varijantu. Mozes jednostavno da prihvatis da se svaka veca bitka sastoji od niza napada i kontranapada. Bez obzira da li si napao neku teritoriju ili je branis uvek se mozes naci i u ulozi napadaca i branioca. Opet bilo bi mozda interesantno koristiti tu opciju da je napadac uvek napadac mada mislim da u scenarijima nisu slucajno uneli ono pravilo ko koga napada... vrlo moguce da bi pojedini scenariji postali nebalansirani...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Golub87 »

Rasturanje jedinica ispod odredjene borbene gotovosti je bilo standardna praksa u toku ww2.
E sad, tu je jedino pitanje tehinicke izvodljivosti.

Nisam za to da se okruzenim jedinice da ova opcija. Opet, ja nisam ni za to da se okruzene jedinice dopunjavaju, pa je to ipak moguce (opet zbog tehnickih problema koliko sam razumeo)

Sto se tice teleportovanja, to se da lako srediti:

1. BDP od rasformirane jedinice nije dostupan do sledeceg poteza. Ovo se moze postici tako sto se naredba za rasformiranje izdaje isto kao i move npr, ali se ne realizuje sve dok ne odigraju svi.

2. Razbijanje ne treba da ima fiksnu cenu, vec treba naplacivati u odnosu na distancu od glavnog grada. Isto treba da vazi i za formiranje nove jedinice.

Ako imam jedinicu na teritoriji koja je udaljena od glavnog grada pet teritorija i hocu da je rasformiram, platicu za to 5X. U sledecem potezu hocu da formiram novu jedinicu na teritoriji cetiri polja od glavnog grada, platicu za to 4X. Ukupno 9X. Mislim da bi cena od 30 poena po teritoriji bila sasvim solidna.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

Skobra wrote:
- Kreiranje novog unita zaista nije nikakav problem, to je dodavanje 1 sloga u bazu podataka. Ne bih ovde nista ogranicavao (tipa: samo disolvovan unit moze isl.)
nije problem u tehnici nego u sminci... elem videli ste da svaka jedinica ima neki svoj grb/zastavu/oznaku pa bi mi bilo mnogo lakse da koristim vec postojece iz baze nego da kopam po internetu. U svakom slucaju lako resivo. Samo cekaj koliko sam razumeo predlog je da nema nikakvog ogranicenja u broju jedinica?
- Sasvim mi je sve jedno gde moze da se kreira unit, mada i to ne vidim zasto ne bi dozvolio gde-god
Pa zbog bunarenja tipa rasturis dve jedinice u helsinkiju i napravis 2 u alziru pa najebe gibraltar... U svakom slucaju ne mislim da ce iko posezati za ovom opcijom ako ima dovoljno poena ali ipak da ne bude takvih munja poteza...
- Disolve obavezno samo kada si ispod nekog broja (ja bih rekao 1000), i obavezno da ti jede neki % (ja bih rekao da jede 30% - znaci ako rasformiras unit od 1000 poena, dobijas 700 poena u BDP pool).
Mislim da je manje od 1000 ok. Mada i dalje mislim da ovaj disolve nece biti nesto koriscen u praksi. Mislim jedinica u borbi moze da izgubi max 200 poena ili ako se povuce gubi 100 poena. Ovako dajes 300?
- Nikako sto se tice sprecavanja. Pomiris se sa tim da je to validna opcija, isto kao sto je, recimo, validna opcija da ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju.
Pa mislim da ce u svim slucajevima disolve biti koriscen jedino kada ti je jedinica opkoljena...
ja koji sam napao svabe budem defender u cauldron scenariju
Postoje dovoljno dobri razlozi i za jednu i za drugu varijantu. Mozes jednostavno da prihvatis da se svaka veca bitka sastoji od niza napada i kontranapada. Bez obzira da li si napao neku teritoriju ili je branis uvek se mozes naci i u ulozi napadaca i branioca. Opet bilo bi mozda interesantno koristiti tu opciju da je napadac uvek napadac mada mislim da u scenarijima nisu slucajno uneli ono pravilo ko koga napada... vrlo moguce da bi pojedini scenariji postali nebalansirani...
- Nema ogranicenja u unitima. Mislim da je grb / ime / ime komandira zaista gotovo irelevantno u odnosu na sve ostalo ;). Ono sto hocu da kazem je da mislim da ne treba takva sitnica da nas sprecava u nekim drugim stvarima ;) (mada u potpunosti razumem da ne zelis / nemas vremena da se zajebavas time; jedno od potencijalnih resenja je da uvedes neko genericko ime za nove unite / komandire / sta god, tipa USSR created unit 1, USSR created commander 1, USSR created unit name 2, etc.)

- Ko sto Golub je pica rece: rasformiranje traje 1 krug, i dodas da i formiranje traje 1 krug (mada ovo formiranje nije bas programski najlakse izvesti; side resenje bi bilo: uradis disolve u 1. krugu; u 2. krugu imas BDP i mozes da uradis create unit, koji ti pojede BDP; u 3. krugu dobijas opciju da biras gde ces da postavis unit - tako si izbegao mnoge petlje)

- Neka bunare. Ako uspeju da stvore 600 BDP poena viska, onda i treba da imaju izvesnu prednost, zar ne ;). Takodje, ojacali su 1 front, ali su zato oslabili / izgubili drugi. Meni se cini da tu ima poprilicno dobar balans cost VS gain.

- Da, ali ako imas unit od 1000 poena koji se bori protiv 2 unita od 1500 poena, gotovo 100% je sigurno da ces svaki krug gubiti po 100 poena. Ovako ces odmah izgubiti 300, i mozes da stvoris novi front / ojacas postojeci / uradis redeploy negde gde mozes da napravis neki trap. Nemoj zaboraviti na fog of war - sada vise ne znamo gde je taj unit; to je veliki bonus

- Istina, nisam tako gledao na nacin vodjenja borbe (napadi i kontranapadi). Tu si u pravu. I mislim da bi bilo jako lose promeniti osnovna pravila, jer bi napravilo poprilican disbalans u scenarijima (prevedeno - nije bez razloga armor uvek napadac, mech uvek napada pesadiju, itd.).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Zar je vama ljudi zaista toliko dosadno? Postoji granica posle koje nizanje nesrećnog semenja maka na konac gubi svaku smisao!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

Kako napraviti kampanju u Kirenajki kada niko neće da vodi ni Folgore ni Fuciliere...
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Mikaan »

Zasto ne bi za sada probali da napravimo 3 manje kampanje po North Africa knjizi - NA, Tunis i Italija - a kasnije kada izbace rewrite Ostfronta da se fokusiramo na istocni front :?:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

Mikaan wrote:Zasto ne bi za sada probali da napravimo 3 manje kampanje po North Africa knjizi - NA, Tunis i Italija - a kasnije kada izbace rewrite Ostfronta da se fokusiramo na istocni front :?:
pa to i jeste ideja ali poenta je što je u Kirenajki bilo 14 pukova Italijanske pešadije, 3 puka padobranaca i nekoliko recce bataljona a to niko ne igra...
kako to da predstavim????
Tenkovi i Bersaglieri mi nisu problem...
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Mikaan »

Pa sta ja znam, mozemo ja i Moma da proxy-jemo pa da igramo Fucileri I Paracudisti (ja se javljam za padobrance :) ) - ili predlazes da se zestoko otvorimo i pokupujemo sve moguce talijanske modele :lol: :?:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

daleko od toga da treba da pokupujete još figura
mnogo više bih voleo da se pojavi neko nov ko bi hteo da igra obične Italijane
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Igranje običnih Italijana je sedenje u bašti neke mediteranske kafane, pijuckanje vina i dobacivanje pogrdnosti ženama. Evo ja se javljam. Uostalom, već mesec dana ''igram'' sa običnim Italijanima, vežba je čudo! :D :D :D 8)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja u izradi

Post by Bathory »

Bas da vidim ko je dovoljno lud da igra fuciliere. Za njih je potrebna mesavina rockfellera i amebe (prvo zbog para a drugo zbog niskog nivoa inteligencije koji ne shvata da su fucilieri zapravo lista koja sluzi samo da drugi igrac ubije malo vremena). A ko se lozi na nepregledne kolicine malih olovnih vojnika taj skuplja rusku pesadiju.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

zavisi...
sa novim pravilima za Italijane fucilieri će se skoro uvek braniti znači biće u Prepared Position i protivnik će ih pogađati na 5+, sve to kombinovana sa 3+ pešadijskim sejvom i nije tako loše
pogotovo za Afriku
za ofanzivna dejstva imaju ama baš apsolutno iste stvari kao i Bersaglieri...
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja u izradi

Post by Bathory »

Jbte mesavina fanatizma za FOW i iskustvo trgovca lepo se preklapaju kod dragog Vojvode :) .


Jesu oni ukopani, i mozda ce cak biti 5+ pa 3+. A sta ako prvo gadja malu artiljeriju i hmg? onda je 5+ pa 5+save. E sad oni ako se odkopaju da bi pucaljke pucale, nema gone to the ground. A opet sto bi pucali kad slabo sta mogu (naravno protiv tenka). Takodje da jurisaju nema sanse. A tacno je da za ofanzivna dejstva imaju isto sto i bersaglieri- nemacke tenkove :) .


Novim pravilima za zabare su po meni sjebali jednu jako interesantnu (ali ne i istorijsku) listu koju su zabari imali. Ranije su mogli lepo da napadaju, avanti, save 3+, heroj. Sad se italijan svodi da puca i da vidi sta ce 1 unit inzinjeraca i par nemackih saveznika da uradi u napadu.

Prakticno svaki bers zabar pocinje sa 440 poena beskorisnosti, kolko je cena za 2xmin bers company koja nije ni za kurac, osim da se brani od urodjenika naoruzanih veoma ostrim mango vocem :wink:

kad umru demolisheri, tenkovi/sv, i artyljerija zamre, zabar moze da se pakuje.
Pritom je lista upickumaterinu staticna.
Ne kukam, samo komentarisem. Igracu se normalno, ne brinite :) .
Image
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Mikaan »

Bathory wrote:Jbte mesavina fanatizma za FOW i iskustvo trgovca lepo se preklapaju kod dragog Vojvode :) .


Jesu oni ukopani, i mozda ce cak biti 5+ pa 3+. A sta ako prvo gadja malu artiljeriju i hmg? onda je 5+ pa 5+save. E sad oni ako se odkopaju da bi pucaljke pucale, nema gone to the ground. A opet sto bi pucali kad slabo sta mogu (naravno protiv tenka). Takodje da jurisaju nema sanse. A tacno je da za ofanzivna dejstva imaju isto sto i bersaglieri- nemacke tenkove :) .


Novim pravilima za zabare su po meni sjebali jednu jako interesantnu (ali ne i istorijsku) listu koju su zabari imali. Ranije su mogli lepo da napadaju, avanti, save 3+, heroj. Sad se italijan svodi da puca i da vidi sta ce 1 unit inzinjeraca i par nemackih saveznika da uradi u napadu.

Prakticno svaki bers zabar pocinje sa 440 poena beskorisnosti, kolko je cena za 2xmin bers company koja nije ni za kurac, osim da se brani od urodjenika naoruzanih veoma ostrim mango vocem :wink:

kad umru demolisheri, tenkovi/sv, i artyljerija zamre, zabar moze da se pakuje.
Pritom je lista upickumaterinu staticna.
Ne kukam, samo komentarisem. Igracu se normalno, ne brinite :) .
Ceracemo se jos - draz talijana i jeste u tome da niko ne ocekuje da urade bilo sta :mrgreen: - a kada urade \:D/ :applause:

Ma otvaracemo mi te saveznicke limenke jos ....
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

samo malo da pomognem Italijanima oko nekih pravila
strana 49 RB odnosno 53 u PDF verziji pravilo koje se zove STAY TOGETHER
elem tu ćete videti da nije potrebno da pomerate ceo vod da bi ostao u komandnom radijusu samo 1/2
šta to znači?
to znači da kompletna četa (vod) Bersaljera može da pomeri svoj komandni tim i svoje INF timove dok HMG i AT timovi ostaju gce su i pružaju podršku
problem je ako se priključe i soloturni pošto u tom slučaju morali bi i oni da se pomeraju zajedno sa INF
tako da de facto mobilnost Italijanima nije oduzeta samo je blago modifikovana i samo donekle ograničena
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

I da, za novu kampanju ona fora da se igra više bitaka na jednoj teritoriji umesto samo jedne, ma koliko divizija u pitanju, za mene ne pije vodu ič!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

nego kako bi ti ciko? :-)
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Mikaan »

Mogao bi Vojvoda da baci na papir sta je to smislio za novu "mini" kampanju, pa da Skobra to na brzaka isprogramira kada se pojavi :lol:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Maksimum jedna bitka po potezu na teritoriji gde je došlo do sukoba, bez obzira na broj sukobljenih divizija!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Duc d' Elchingen »

Mikaan wrote:Mogao bi Vojvoda da baci na papir sta je to smislio za novu "mini" kampanju, pa da Skobra to na brzaka isprogramira kada se pojavi :lol:
Vojvoda vredno piše
jedino što neće biti kompjuterskog odrađivanja
pravim kombinaciju board game i table top game
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja u izradi

Post by Bathory »

Живјело перо и 'артија, доље са рачуналима и мистериозним шифрама и програмерима!!!
Image
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

opsidiannight wrote:Maksimum jedna bitka po potezu na teritoriji gde je došlo do sukoba, bez obzira na broj sukobljenih divizija!
to bi onda ciko bilo bez veze.... koja svrha onda dovlacenja i gomilanja trupa za napad ili odbranu odredjene teritorije ako se odigra jedna od 1500 poena... jedino ako bi se igralo u zbir svih poena onda eventualno......
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Mikaan »

Grof Bronza wrote:
opsidiannight wrote:Maksimum jedna bitka po potezu na teritoriji gde je došlo do sukoba, bez obzira na broj sukobljenih divizija!
to bi onda ciko bilo bez veze.... koja svrha onda dovlacenja i gomilanja trupa za napad ili odbranu odredjene teritorije ako se odigra jedna od 1500 poena... jedino ako bi se igralo u zbir svih poena onda eventualno......
Mozda to cika Drinki predlaze da se stalno igraju masovke za koje znamo da je veoma lako organizovati i sprovesti u delo :lol: :lol: :lol:
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

Mikaan wrote:
Grof Bronza wrote:
opsidiannight wrote:Maksimum jedna bitka po potezu na teritoriji gde je došlo do sukoba, bez obzira na broj sukobljenih divizija!
to bi onda ciko bilo bez veze.... koja svrha onda dovlacenja i gomilanja trupa za napad ili odbranu odredjene teritorije ako se odigra jedna od 1500 poena... jedino ako bi se igralo u zbir svih poena onda eventualno......
Mozda to cika Drinki predlaze da se stalno igraju masovke za koje znamo da je veoma lako organizovati i sprovesti u delo :lol: :lol: :lol:

e kad smo kod masovki aj da organizujemo jednu....... :D trebalo bi da su svi protagonisti prisutni.... :lol:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by meloras »

Da i uce za oktobarske ispitne rokove...
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

melekith wrote:Da i uce za oktobarske ispitne rokove...
istina... ali proci ce to :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by meloras »

Zar neces ti biti tada u vojsci?
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

jbt vojska decembra.... :D
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Ma samo se vi igrajte. :)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja u izradi

Post by Grof Bronza »

opsidiannight wrote:Ma samo se vi igrajte. :)
a sta ti ciko nas bojkotujes? :D neces visde da se igras....? resio si da momi das nemce svoje.... :lol:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

To su glasine Abver će takvim pričama stati na put!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

to znači da kompletna četa (vod) Bersaljera može da pomeri svoj komandni tim i svoje INF timove dok HMG i AT timovi ostaju gce su i pružaju podršku
Pa cekaj valjda svi mogu da pomere 50%+komandira platuna a da ostatak ostave van komandnog radijusa? Jedino je problem sto ako ti ubiju 1 tim iz komandirovog drustva moras da se kreces tako da opet imas minimum 50% u komand rangu? Il sam ja to nesto lose skonto?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Ne moraš da se krećeš ali ako hoćeš moraš ka komandnom radijusu, bar ako si van njega. I pravilo 50% je uvek na snazi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”