Flames of war

Moderator: Moderators

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Flames of war

Post by žubor »

Mind Uploader wrote:Mogu od Ogija da kupim par tigrova (citaj dva) i zanima me sta mi jos treba i koliko kosta za neku listu sa kojom moze da se igra?

Hajde ako nekoga ne mrzi napravite mi za mid/late war neku listu, da moze da se igra, a da bude manji broj modela i jeftinija (i da ukljucuje dva tigra).

@EDIT@
Mislim da bih zeleo da vodim grenadie kompanie...
Da li sa box-om Grenadier Kompanie pokrivam svu obaveznu pesadiju za istoimeni kompani?
I onda na njega mogu da "budzim" tigrove, avione i ostali support? Koliko se Rik ugradjuje u cenu, tj. koliko novca ispadne 70NZD kada se preracuna u Rick-pare?
Boxom grenadira i sa 2 tigra u Mid War-u , treba ti jos blister Rocket Launchera + HMG-ova i to je to. Lista nije ne znam ni ja kakva, jer su 2 Tigra previse za MID WAR ali to je to JEFTINO i igras sa 2 Tigra a Tigrovi baje ;)

Rick se ne ugradjuje vec daje popust od oko 10%, za tacne cene update-uj tvoj PROFIL na Flames of War site-u, tako da ti pise da si iz neke zemlje kojia kao valutu ima EUR i od tih cena oduzmi okvirno 10% i to je to.
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Srki,
Ako ti Tigrovi nisu neka "greda", uvek mozes da napravis Pancer-listu sa nekih desetak tenkova i par izvidjackih vozila. Nije mnogo skuplja od pesadijske liste (obrni-okreni oko 100 evra), ali se cini laksa za farbanje, i mnogo igrivija od one "sklepane liste", kakva je ona prosla...
Naravno, ako je dogovor s Ogijem deo nekakvog "dila" ili takvo stogod...onda je to druga stvar!
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Dva tigra super ali skupo, bez Nebelwerfera ni ne izlazi na tablju. Mislim 150 poena veteran artiljerija sa fp 4+. Razmisli o platunu pionira, blister kosta oko 12 e a dobijas i one male sunjalice koje eksplodiraju kabum.

Avioni italierijevi te izadju sa sve postarinom 900-1000 din tako da je to ok cena.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Mind Uploader

Re: Flames of war

Post by Mind Uploader »

Kada se igra sledece bitka, hteo bih da prisustvujem, ako bude vremena mozda i da probam, procitao sam osnovnu knjigu pravila, mada mi je koncept dosta nov (ne lici ni na warhammer ni na warmachine, ni na conf...)...
Koncept "nije bitno kako ja pucam, nego kako se ti krijes" je dosta originalan i hteo bih da probam jednu partiju sa pozajmljenim figurama...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Mozes sa mnom, danas posle 19,30 - 20,00 po podne. ili jednu od 15,00.

Od Svabova za listu imam dva platuna PZ grenadira + pazersreck i fauste, 3 nebelwerf sa PT topom, 2 AA kamiona 10/5 (2cm), 14 SdKfz 251/1, 4 Jagd panzera, Foke Wulfove, Tigra, 3 Stuga, KV-1, 3 AA 8,8 cm i naravno Das Koeningstigre.

Ako ti je cim da sastavis listu reci sastavicu ja. U Principu su moje figure za LW ali mozemo i mid war.

Javi se na PM ili na 064/2674712.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Jel zna neko gde su tacno pravila za stabilazer za amere... Prevrnuh i Afirku i Rulebook i ne mogu da nadjem pa to ti je...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Rulebook 157. strana ispod naslova "American Special Rules"! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Tnx
E sad pravilo ispod toga je u vezi US TD. Kaze "if no carabine team from the platoon are left on the table, any remaining TD abondon the field and the whole platoon counts as destroyed"

Sad jel ovo vazi i ako su se TD vec deployevali ili samo ako su carabine timovi unisteni pre uvodjenja na tablu TD?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Tnx
E sad pravilo ispod toga je u vezi US TD. Kaze "if no carabine team from the platoon are left on the table, any remaining TD abondon the field and the whole platoon counts as destroyed"

Sad jel ovo vazi i ako su se TD vec deployevali ili samo ako su carabine timovi unisteni pre uvodjenja na tablu TD?
Izgleda da imaš prvu ediciju jer u mojoj piše:
"if no carbine team from the platoon are left on the table and the tank destroyers are not yet deloyed, any remaining TD abandon the field and the whole platoon counts as destroyed"
što samo po sebi daje odgovor
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Sad se lakse dise, dobro je sto se u danasnjoj partiji to nije dogodilo jer bih igrao po maloj knjizici po kojoj napustaju tablu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Hteo bih da primetim da postoji mala stagnacija u broju članova ove naše male družine.
Svega 8 aktivnih igrača.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Cek, cek...
1.Zubor (svabe komplet)
2.Pedja (rusi)
3.Slovic (us + svabe)
4.Chempres (uk)
5.Goran (svabe)
6.Kum (svabe)
7. Minja (us)
8. Skobra (svabe + ruje)
to mu dodju aktivni jel? A sad malo manje aktivni...
9. N.Nikolic (uk)
10. N. Nikolic (ruje)
11. Milos (us + talijani)

pa dobro 8+3 igraca ali zato 14 armija :mrgreen:
Bogami moracemo da stupimo u kontakt sa casopisom Vojska da se malo izreklamiramo... to bi mogao Cira da pogura
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Ova 3 neaktivna me brinu kao i malo pridošlica...
Miloš bi trebao da ima skoro kompletne US Airborne a još ga nismo videli.
A i više bi voleo 14 armija na isto toliko igrača...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Pa nije bash tako - evo Slovic ga je video...
A sta ces covek ima neku tendenciju da radi u robovlasnickim firmama pa je jako tanak sa vremenom...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Flames of war

Post by opsidiannight »

Da video sam ga, ne nisam. Ma jesam. Ustvari jesam ali, nazalost, jos uvek nije igrao.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Skobra,
ti hoces da ( naravno, netacno) imputiras da mi NE ZIVIMO u svim prednostima robovlasnickog sistema?!? 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Ajd ako neko zna pošto se ja ubi tražeći i ništa...
Čemu služi Radio Truck namačkim artiljerijskim baterijama?
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Flames of war

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Ajd ako neko zna pošto se ja ubi tražeći i ništa...
Čemu služi Radio Truck namačkim artiljerijskim baterijama?
koliko ja znam

da izgleda prejebano ...
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Inače osvanule su najave za LW Sovjete.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Jel ima neko PDF Monty's Meatgrinder i Cobra?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Jedno interesantno otkriće.
U Fighting Withdrawal scenariju branilac ne može da ukloni objektiv koji je on postavio već samo one koje je postavio napadač.
Ovaj podatak daje ovom scenariju novu dimenziju.
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

hm...
imam jedno pitanje
nasao sam na fow forumu jednu isnteresantnu stavku, ali nisam uspeo da to potvrdim nigde u knjigama:
4 cevi teskis minobacaca (4.2") kada bombarduje smoke-om koristi veliki templejt 6"x12"

jel zna neko nesto o ovome...?
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Flames of war

Post by žubor »

Chempress wrote:hm...
imam jedno pitanje
nasao sam na fow forumu jednu isnteresantnu stavku, ali nisam uspeo da to potvrdim nigde u knjigama:
4 cevi teskis minobacaca (4.2") kada bombarduje smoke-om koristi veliki templejt 6"x12"

jel zna neko nesto o ovome...?
pa zar nije to normalno? mislim odavno nisam igrao ali ... 2 cevi 1 template, 3-5 cevi 2 template-a (tj jedan veliki) 6 cevi (3 template-a)
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

žubor wrote:
Chempress wrote:hm...
imam jedno pitanje
nasao sam na fow forumu jednu isnteresantnu stavku, ali nisam uspeo da to potvrdim nigde u knjigama:
4 cevi teskis minobacaca (4.2") kada bombarduje smoke-om koristi veliki templejt 6"x12"

jel zna neko nesto o ovome...?
pa zar nije to normalno? mislim odavno nisam igrao ali ... 2 cevi 1 template, 3-5 cevi 2 template-a (tj jedan veliki) 6 cevi (3 template-a)
pa mozda je i normalno, ali ja za to nisam znao! :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of war

Post by Dzon Vejn »

Ne mogu da pronadjem gde je bila ta rasprava, pa bih molio nekog od FoW rules-manijaka da mi ukaze sta je bese bio problem sa UK recce platoon-om? Znam da ima neki catch koji mi ne dozvoljava da vozim svih 11 vozila zajedno? Ili je nesto drugo bilo u pitanju...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Knjige mi nisu tu pa ću probati ovako.
Recce platoon u Engleza funkcioniše tako što je svaka sekcija zaseban vod u svim situacijama osim kada se odlučuje koliko vodova može u zasedu.
Uzmi ovo objašnjenje sa rezervom jer su mi knjige u klubu ali sutra idem po njih pa ću tada tačno pogledati.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of war

Post by Dzon Vejn »

Jes, jes, to je bilo u pitanju... tako da u prevodu imas 5, odnosno 6 modela u vodu...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Malo pojašnjenje za komandni radijus.
Naime tim ako se pomera ne sme da završi pomeranje van komandnog radijusa, to može samo ako se nije pomerao.
Dalje ako se komando postolje pomeralo ono mora da završi svoje pomeranje tako da u komandnom radijusu ima barem 1/2 timova iz svog voda.
Oni timovi koji su van komandnog radijusa pomeraju se tek kada sa svojim pomeranjem završe oni timovi koji su unutar komandnog radijusa.
Bilo bi dobro da obratimo pažnju na ovo.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Izašla nova knjiga za Istočni front.
Baćuške su bruka...

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=1068
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Flames of war

Post by Grof Bronza »

to je za late war jel..? :-)

aaaaa..ovo je strasno... "As a regular Red Army force they are rated Confident Trained, which allows them to field up to 31 tanks in a 1500-point force! Their weapons and support are similar to those of the other Tankovy Batalon forces." :) 31 tenk... ili ja ne citam dobro nesto..........!!!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Grof Bronza wrote:to je za late war jel..? :-)

aaaaa..ovo je strasno... "As a regular Red Army force they are rated Confident Trained, which allows them to field up to 31 tanks in a 1500-point force! Their weapons and support are similar to those of the other Tankovy Batalon forces." :) 31 tenk... ili ja ne citam dobro nesto..........!!!
Operacija Bagration '44 što će reći LW.
Sve dobro čitaš...
31 tenk...
Da, da...
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Flames of war

Post by Grof Bronza »

pa majku mu i da su coravi sve ce da pogode.... jel mogu oni da izgube u opste?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Grof Bronza wrote:pa majku mu i da su coravi sve ce da pogode.... jel mogu oni da izgube u opste?
naravno...
Na stranu što se gleda kakva je meta a ne kakav je strelac.
Pak 40 standardno AT oruđe ima 2/12/3+
a tu su još i Panzerfausti, panzerschreckovi, artiljerija, Stugovi...
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Flames of war

Post by Chempress »

ma ulizuju se Putinu! :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Chempress wrote:ma ulizuju se Putinu! :D
Novozelanđani?
Mada možda i njima treba gas...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

Operacija Bagration '44 što će reći LW.
Sve dobro čitaš...
31 tenk...
Da, da...
Nemojte da zaboravite da su cene u poenima debelo smanjene u LW! Probajte da napravite uporednu listu za MW i LW i lako se uoci ovaj trend...

p.s. I pored svih pisanija oko "historijski" jeftinije opreme i bla, bla i dalje mislim da momci iz Battle Fronta hoce da "poguraju" prodaju...

p.p.s. Pocinju da me brinu sva ta spec pravila u dodatnim knjigama. Iskreno se nadam da nece krenuti stopama veseljaka iz GW :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Delim tvoje misljenje, Skobro druze...Ako krenu putem GW veseljaka ubice igru nacisto, i pretvorice je u sh*** koji nece biti za "posteno" igranje...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of war

Post by Dzon Vejn »

Vrlo je, zapravo, prosto - mi smo se dogovorili da igramo mid war. Drugo necu ni da skupljam. Sta ce raditi u late war me ni ne interesuje. Ako zabrljaju mid war pravila, uvek mozemo da igramo po "starim" (trenutnim) pravilima. ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of war

Post by Skobra »

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

Pre nego što krenete da osuđujete i napadate Battlefront par obzervacija sa moje strane.
Pod jedan Flames of War je istorijski war game i kao takav mora da poštuje određene aspekte.
Konkretno poslednje dve knjige bave se operacijom Bagration koja je trajala od 22.06.1944. do 19.08.1944. U toku tih borbi crvena Armija je napala i uništila nemačku grupu armija Centar koja je na početku ofanzive brojala oko 800.000 vojnika. Do 19.08. Nemci su izgubili (mrtvi, ranjeni, nestali i zarobljeni) oko 400.000 (za trećinu više nego kod Staljingrada).

Sovjeti su napali sa:
2.300.000 vojnika
4.000 oklopnih vozila
24.000 artiljerijskih oruđa
5.300 aviona

Jednostavno ovaka disproporcija snaga mora da se predstavi i na tabli.
Sa druge strane dosadašnje tematske knjige su bile prilično izbalansirane i nesumnjam da će i naredna biti isto tako.
Takođe tematske knjige su prevashodno pravljene da čete koje se nalaze unutar njim mogu da se tuku jedna protiv druge.
A što se broja vozila tiče Sovjeti i za MW mogu mirne duše da izvedu oko 30 vozila pa i više.
Probajte da napravite laki tenkovski bataljon...
Locked

Return to “Flames of War”