Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Moderator: Moderators

User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

opsidiannight wrote:Nemo ste na kraj srca. Sta se mora mora se. Mislim, nije jos definitivno, ali ne racunajte na mene.

Bedak. Taman sam se naostrio za cice sa seksi NS naglaskom, glasni, dugi i tuzni uzdah.
ja nisam na kraj srca ... ja samo nemam reci ...

ovo je nesto smo smo dogovarali vise od mesec dana ...

ali sta je tu je ... od neceg mora i da se zivi :( a ionako imamo vec previse FoW igraca pa nam nikakva prezentacija nije potrebna (sarkazam)
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by opsidiannight »

Ma, za sve je kriv bata koji zakazuje svadbu u cetvrtak, pa moram da radim subotu. Ali, da nije u cetvrtak najverovatnije bi bila u subotu pa opet ne bih mogao ici.

Ali cemo da pravimo haos na svadbi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

stvarno ne znam koga interesuje sta ce te raditi na svadbi ...

s druge strane mene interesuje sta ce se raditi u Novom Sadu ...

ima li jos neki SAVEZNIK koji bi zeleo da ide?

Prevoz je obezbedjen!!!
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3203
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by Mrzimsvee »

Svi znate da bi ja isao, ali posao zove.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

Mrzimsvee wrote:Svi znate da bi ja isao, ali posao zove.
i ti znas da bih te ja vozio ... ali ti ne ides :mrgreen:
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

Slovic ipak nije izdao. Stisao je muda :) i rekao odlucno NE, NECU DA RADIM U SUBOTU!!!!
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by Minja »

U svakom slucaju bice veselije, a saznali smo i nesto novo o Cika Drinkiju! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by Dzon Vejn »

Minja wrote:U svakom slucaju bice veselije, a saznali smo i nesto novo o Cika Drinkiju! :D
Poznavajuci nase poslodavce:

da je nezaposlen :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

Evo dodje i prodje i taj dan ...

Bese EXTRA zezanje, kako tokom puta tako tokom igranja pa klopanja pa opet puta :) !!!

Na zalost Zubor je podlegao carima saveznicke tehnike, pa ga je njegov Sony (eeee: zubore some: Sony je Japanac :() digitalac izdao, tj. vecina slika je mutna :(. Ovde pred vama se nalaze slike koje su uspele i po meni bile vredne kacenja ...

Postavka ...
Image

Postavka sa druge strane + dogovor saveznika ...
Image

Sisa ...
Image

Greskom Nemacke komande, DVA objectiva su bila unutar 4" od sumice i samim tim Ubicin Platoon je SAM drzao OBA objectiva ... ova grseska ce se pokazati kobnom ...
Image

Suma blizanac ...
Image

HA! Panteri! Pa to SEJE SMRT!!! I jos je NEUNISTIVO!!!
Image

Luftwaffe
Image

Brze puni to!
Image

Blizkrig je krenuo!!!
Image

A nastavlja se i na drugom krilu ... sve prsti od nemackog metala ...
Image

Neko je spominjao Pantere ... inace ovo je slika iz PRVOG kruga!!! u Drugom krugu su i druga 2 rashodovana ...
Image

Hmmm ... Sta hoces ti bre Zubore, pa ne pise da ne moze? ... Znaci moze :mrgreen:
Image

Kreativno merenje :twisted:
Image

Jedan ali vredan
Image

Sermani ciljaju u Tigra ... 6 pucanja, 5 pogodaka! Zubor baca 5 save-ova i smeska se :) Tigar nije ni ogreban :)
Image

Malo atmosfere
Image

Secate li se sume pored DVA objectiva, e pa dva nemacka junaka su je zauzela i oterala Charles Uphama i njegov platoon. Cisto informativno, da bi se to desilo Ubica Indijanca je trebalo da baci 2 na 2D6 :mrgreen:
Image

No sreca Nemacke komande je bila kratka :(. Upham se dozavo svesti i organizovao kontra napad. Epilog toga je kraj bitke :(. Jedna od nemackih kompanija je spustena ispod pola, a njihov komandant vise nije bio medju zivima.
Image

Na kraju, Slovic & Nikolic vs Minja & Zubor 5:2. Svaka cast protivnicima, partije bese ektra prijatna i zabavna!
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by Dzon Vejn »

Ja cu dodati jos neke highlighte partije:

Moja armija je noc pred Novi Sad pretrpela ozbiljan farbacki podvig - te mi sada fali svega par sati farbanja da bude potpuno obojena (izuzev postolja, u koja treba uloziti vise vremena)

U mom prvom krugu stizu mi 3 aviona, koja unistavaju 2 velika tenka, u drugom krugu stize 1 avion, i svabovi odluce da ga ne teraju - taj ubije jos 2 velika tenka :lol:

Minja je osim jedanputa, kada su mu dosla 2 aviona, uvek bacao 1 za avione :lol: tako da ih nismo ni terali.

Slovic je odlicno poceo partiju dok se nije napio :lol:.... ovaj put je bio podnosljiv jer je konzumirao umereno :lol:

Bitka je mogla da se preokrene u oba smera vrlo lako.... prilicno je bilo bitno to sto su saveznici bacili neke vrlo dobre kockice u bitnim situacijama, a osovina lose u njima bitnim situacijama. Suma sumarum: avijacija izuva iz carapa.

E sad nevezano za samu partiju - pre svega sajam je vec provereno i JAKO dobro mesto za odrzavanje ovakvih manifestacija. Zahvalio bih se pre svega Vladi koji nam je omogucio double-decker sto ;), i puno sati uzivanja. Slobodno mogu da kazem da mi je ovo bilo UBEDLJIVO najbolje igranje na BILO KOM turniru koji sam igrao do sada - jer sam igrao sa jos 2 normalna coveka i Cika Drinkijem koga smo kontrolisali, pa se moze reci 3 :P :lol:.

Posle partije smo otisli u Balkan Ekspres kafance, i mogu ga samo pohvaliti - veoma.... mislim da niko nije pojeo sve, jer su porcije stvarno ogromne, a to kaze covek od nekih 110-115 kila :!: (dobro de, Cika Drinki je i ovde izvodio svoje ludorije, pa je komplet narucenu hranu umesto u stomak, svalio u pakovanje za BG :lol:).... Sa full klopom i picem i sranjima izadje oko 1000 kinti po coveku (dobro, mi smo zivotinje, pa je izaslo nesto vrlo malo jace ;) ). ... svakako bih preporucio ovo kafance i drugima.

Takodje, moram primetiti da mi jedan dan igranja sa noramlnim ljudima prija daleko vise nego 2 dana pacenja za warhammerom.... mislim da je ovo zakljucak koji cu jako dobro zapamtiti kada budem birao sta cu igrati na sledecem turniru ;) (naravno ako bude opet izbora...)

I jos jednom bih se zahvalio Vladi :!:

Pozdrav
Nenad
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by Minja »

Dakle, bila je sasvim EKSTRA-partija! :D Jeste, nemacka strana je izgubila, i to najvise zbog mog "fantasticnog" istrajavanja da bacam keceve i dvojke, ali tako mu je to...Zuborove slike kazuju dosta toga, ali evo - dacu i ja opis bitke iz ugla Hauptmanna (vrlo mizernog, pokazace se!) Minjornholca! :D

Pri deploymentu levo krilo nemacke Kampfgrupe je dozivelo blagi sok! 8) Dok su pojedinci iz tenkovskih posada PZII F i PZ III N bacali svoje flajke sa snapsom, dotle se Hauptman Minjornholc krstio i levom i desnom! Amerikanci su uveli jetije u igru! Jetiji u Tunisu! Jeza je obuzela nemacku kolonu... No, ubrzo ce se ispostaviti da su to, ipak, Amerikanci, koji su svojim (tradicionalnim!) nepoznavanjem geografije zakljucili da je Tunis negde na Severnom Polu, pa su svoje padobrance odenuli u parke! 8) Ah! Minjornholc vice da je to prevara, ali ga u opstoj guzvi niko ne cuje!
Zatim, komandant padobranaca Del Boj Drinki odlucuje da gusto napuni zgradu zeleznicke stanice sa 1234 padobranaca i 79 bazuka tima! Nas Hauptman vice da to zasluzuje bar +1 modifajer na pucanje, jer stoje jedni drugima po prstima, ali Del Boj Drinki odvraca da je to deo njihove obuke, nazad u Drzavama, pa i to, nekako, prolazi...Nemacke posade traze svoje bacene flajke po travi, ali Minjornholc daje znak za pokret, pa odustaju! To ce se pokazati presudnim (nedostatak pica!) kasnije u napadu...
Vod Pantera se izmakao dalje od ostale Gruppe Minjornholc, trezvenjacki prezreno posmatrajuci svoje slabije oklopljene kolege na levoj strani. Jak oklop njihovih "maca" im uliva samopouzdanje...Uh, kakva greska, pokazace se kasnije!
Jos dalje desno, Fon Zubor sprema svoj napad na svog starog suparnika Dzona Vejna maskiranog u lik Velikog Heroja Uphama! Talas nestrpljenja obuzima nemacku kolonu, spremnu da na najmanji mig Fon Zubora jurne napred i rastrgne Engleze iz obe sumice koje su zauzeli. Naravno, Englezi su bili lukavi, i videlo se da ce dobro postavljena artiljerija ometati Fon Zubor Kampfgrupu, dok su AT topovi od 6 funti nestali u visokoj travi Tunisa! (Zvuci nelogicno? To vam je cudna zemlja...taj Tunis...) Zaseda! Ali Nemci ne haju, nego krecu napred!
Minjornholc grabi radio i priziva Luftvafe! 8) Jedan iskusniji pilot dolece na poziv, ali dvojica pratilaca, tek pristiglih iz aero-skole, vodjino dozivanje smatraju kao njegov kurtoazan pozdrav rukom, i nastavljaju dalje izvan kursa! Iskusni pilot FW 190 se ustremljuje na vod americke pesadije i izbacuje bombe! Bum-Tras-Skrlj! Ali se, jetiji...ovaj, Amerikanci, dizu iz travice nepovredjeni! Ahhh! Hauptman kune na sav glas, ali mu to, samo, dize pritisak! Salje svoje lake tenkove preko malog zeleznickog mosta, a lagano i podrzava nesto vecim Panzerima III N. Tenkovi ispaljuju svoje mitraljeze u kucu pored zeleznicke stanice (takodje propisno napunjenu padobrancima i bazukama!)
ali sve sto postizu je da padobranci zalezu jedni preko drugih! :P "Opscenosti!" vice Minjornholc i trazi da, bar, jedan tim umre od srama, no Del Boj Drinki tvrdi da je i to sastavni deo obuke jet...mislim padobranaca, pa mu i to prolazi! Nas Hauptman postaje sve crveniji u licu. Naredjuje haubickoj artiljeriji iz posadine da "ozeze" po tim "amerikanerima", ali je spoter Sulc zaboravio svoje naocari, pa je primetio korigujuce granate tek kod trece. Na brzinu, artiljerci izbacuju plotun po brzopleto izracunatim elementima (vala, ici ce taj Sulc malo da se rashladi po Rusiji!) ali time uspevaju samo da nateraju dodatne padobrance na skaradne lezece polozaje "jedni preko drugih"! Hauptman se sada dernja u radio Panterima da krenu, i da "pocaste" padobransku napast u crkvi (dobro...dobro...ovaj deo Tunisa je hriscanski!), ali i ovi uspevaju samo da nateraju padobrance na dodatne skaradnosti! Moji protivnici okrecu glavu od mene, jer im je neprijatno da gledaju kako stariji covek place! Sto je lepo od njih! 8)
Na desnoj strani Fon Zuborov napad malko zapinje, ali nam pruza novu nadu u uspeh! "To! Tako treba!" vice Minjornholc i kune sve u bataljonu za popunu sto su mu dali ove nesposobnjakovice!
Tada dolecu britanski Harikeni i napadaju Pantere! Naravno, "mace" imaju debeo oklop, a poznato je da avioni tesko pogadjaju...ali tu se potkrala ona pojedinost iz pocetka izvestaja, koja ce se pokazati presudnom! Glupavi trezvenjak Karl-Hajnc NE ZNA kako se vrluda, i dva Pantera bivaju pogodjena avionskim topovima u gornji laki oklop! Jednim udarcem Panter vod biva prepolovljen! Prepolovljen! Minjornholc se hvata za glavu, ali nista to ne vredi...Krajickom uma se seca neke poslovice o tome kako su trezvenjaci upropastili svet, jer im alkohol nije razneo mozak, pa razmisljaju, dok drugim delom smislja nove kreativne kletve za bataljon za popunu! Tesko je biti nemacki komandir, vidim! Na drugom kraju, Fon Zubor, korak-po-korak, uspeva da nam zadobije nesto terena! Tada, iz neke zivice (znam, znam...ali vec sam vam rekao da je Tunis cudna zemlja!) izranjaju i americki topovi i raspaljuju po izvidjackim Pancerima II! Naravno, americki artiljerci su pili propisane kolicine brendija, pa raznose dvojicu, dok se posada treceg tenka spasava kreativnim iskakanjem iz istog! Buku i haos bojista jedino nadglasavaju 150-decibelske kletve Minjornholca! :D
"Prva runda je bila ocajna, ali krenimo u drugu..." razmislja ovaj prevejani ratnik, i dernja se u radio vezu sa Luftvafe! Opet dolece samo jedan avion! Jedan! "Sta misle ovi idioti iz Komande? Kako da vodim rat, bRe!" razmislja glasno nas Hauptman, dok FW-190 opet pokazuje svoju neefikasnost samo lagano zagrebavsi, bombama, kucu i basticu do stanice (rekao sam vam - TUNIS je cudna zemlja, i dosta o tome!), dok se Del Boj Drinki upija sa masinovodjom voza, i nagovara ga da ovaj sabotira nemacku silu vozikajuci svoju kompoziciju kako odgovara padobrancima! "Mito!" vice Minjernholc, i pokusava da natera masinovodju da prodje moral-test, ali se glagoljivi padobranac izvlaci novom tvrdnjom da je to, sasvim, legalan nacin razmene dobara u USA!

Ovde se prva epizoda prekida....i nastavlja se, ukoliko gledaoci nisu smoreni ovim nacinom pisanja izvestaja...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by žubor »

Minja wrote: Ovde se prva epizoda prekida....i nastavlja se, ukoliko gledaoci nisu smoreni ovim nacinom pisanja izvestaja...
samo napred! (al dodaj malo pasusa leba ti :) hitni ENTER neki put :))

P.S. Rekao sam da necu ali ipak jesam IZVESTAJ je i na Flames of War forumu!!!
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Prezentacija - subota 29 mart u Novome Sadu

Post by opsidiannight »

Prijatelji sporta i "Flames of War"-a dobar dan.

Pre svega velika pohvala saigracima za odlican dan u NS, da me nije omela hronicna nesanica bilo jos bolje. To nikako ne bi valjalo, jer je i ovako bilo izuzetno dobro.

Sta reci, posle ovakvih iscrpnih izvestaja, nista. Sve ste videli i procitali.

Dodacu samo da mi je laknulo kad smo dobili "Fighting Withdrawal" scenario. Prokleti veterani, kad se ukopaju nemres ih iskopati. "Iskobace tebe Bili", rekli bi mnogi. Ipak Bili nije bio toga dana u NS.

Na zalost nasih protivnika kockica je svojom prevrtljivoscu doprinela ultimativnoj pobedi saveznika u ovoj partiji.

Jos jednom zahvaljujem svoim saigracima. Ubici Indijanaca na strpljenju. To mu je indijansko ime, po krstenju je poznat kao Dzon Vejn. Von Zuboru na prevozu i neiscrpnom pozitivnom duhu. Minji na pokazanom borbenom duhu i veri u neminovnu pobedu Vermahta. Masinovodji vozica koji je pomerao voz po tabli D6 svakog kruga.

Mislim, sta reci sem: "Ceracemo se mi jos". :-({|= :-({|= \:D/ :applause: :applause: :-({|= \:D/ :D :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”