Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by žubor »

He he ... nije los naslov ...

No ozbiljno, Skobra je danas citajuci pravila pronasao jedno pravilo koje DRASTICNO menja celu igru ...

Timovi koji su u AREA terenu (recimo sumi) mogu da vide i da budu vidjeni samo sa razdaljine od 6" ili manje. Ovo ZVUCI isto kao i pravilo u bilo kojoj GW igri ali NIJE. Razlika je u tome sto u FoW-u ako se protivnicki tim nalazi u sumi, recimo 2" od ivice sume, a vas tim se nalazi van sume, recimo 5" ... ONI JEDAN DRUGOG NE VIDE!!!!! (strana 61. rulebook-a)

Ovim se u mnogome olaksava, recimo "move on double" ... gde se pesadije moze zaleteti u neku sumicu i sta je briga :) niko je ne moze videti ...

Takodje, ukoliko je vas tim 2" u sumici, a protivnikov 3" van sume, oni jedan drugog vide i ukoliko pucaju jedan na drugog OBA tima se racunaju da su concealed!!! Cak i tim koji je na livadi, jer drvece donekle blokria LOS timu koji je u sumi ...

Mislite o svemu ovome kada sledeci put budete igrali Flames of War ...

Bravo Skobra majsore ;)
Last edited by žubor on Wed Mar 12, 2008 4:33 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Pa lepo kaze, "On top of this they cannot see or be seen by teams more then 6" away."
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Mada ima erata na tu stranu ali se ne odnosi na ovo pravilo. Mada slicica ne pokazuje tako?!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Mrzimsvee wrote:Mada ima erata na tu stranu ali se ne odnosi na ovo pravilo. Mada slicica ne pokazuje tako?!
Ma jeste da lepo pise, ali citas pravila i vidis 6" + suma i picis dalje jer kazes sebi, a ovo je isto kao u svim igrama koje si do sada igrao (ovo je recimo moj slucaj).

Sto se tice slicice ... text je ok, mozda su mogli da prikazu i da tim koji je u sumi ne vidi VAN sume, napisali su samo da tim koji je u sumi ne vidi vise od 6" i stavili su kao primer drugi tim u sumi ...
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Do j

Post by opsidiannight »

Znaci nema vise kampovanja u sumici.

Pravilo koliko je dobro ima i losih strana. Ali ce njegova primena umnogome doprineti dinamici igre.

Kuku gde ce sada padobranci peci zeca dok svaba trosi dzebanu bez rezultata.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Alo to takođe znači da Švabo više neće moći tenkovima da poliva o šumici sa bezbedne udaljenosti...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Niti ce moci da poliva kapmere artiljerijom... sve u svemu ovo sumu cini mnogo mracnim i zajebanim mestom
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Samo da dodam da se ovo ne oddnosi na timove koji su na ivici šumice ili slično.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Kako

Post by opsidiannight »

Kako to mislis na ivici, ili su u terenu ili nisu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

cekaj da preciziramo:

- ako je tim na ivici sume a pritom delimicno (deo postolja) je van sume onda je samo concealed a druge timove na cistini vidi normalno

- ako je postolje celokupno u sumi onda se primenjuje ono da te vide/ da ih vidis samo sa 6"


Moje pitanje je:

Svaba ima 3 inf teama - 2 su potpuno u sumi a jedan je pola/pola...

Amer ima timove na 8" od svapskog pola/pola tima i puca na njega:
1. prepostavljam da puca sa +1 zato sto je pola/pola tim conceled?
2. da li svaba moze da raspodeli hitove i na ona 2 tima (koji su potpuno u sumi)?
3. Ako spoter hoce da ranguje na svabe da li moze da ranguje samo na pola/pola tim?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Opet nesto muljate... nista mi nije jasno sad, ali nema veze, objasnice mi neko na konkretnom primeru sledeci put ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:cekaj da preciziramo:

- ako je tim na ivici sume a pritom delimicno (deo postolja) je van sume onda je samo concealed a druge timove na cistini vidi normalno DA

- ako je postolje celokupno u sumi onda se primenjuje ono da te vide/ da ih vidis samo sa 6" DA


Moje pitanje je:

Svaba ima 3 inf teama - 2 su potpuno u sumi a jedan je pola/pola...

Amer ima timove na 8" od svapskog pola/pola tima i puca na njega:
1. prepostavljam da puca sa +1 zato sto je pola/pola tim conceled?
2. da li svaba moze da raspodeli hitove i na ona 2 tima (koji su potpuno u sumi)?
3. Ako spoter hoce da ranguje na svabe da li moze da ranguje samo na pola/pola tim?
1. Da
2. Ne zato šti su van LOS
3. Da
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

kako nije sad jasno. Udjes u sumu, postolja vide 6", i njih vide na 6" ako je neko na 7" on ih ne vidi, bez obzira kolko inci sume je izmedju njih
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mislim da sam sad shvatio.... kada si u sumi vidljivost je 6" na BILO KOJU stranu... tako je manje konfuzno (bez obzira da li je tih 6" suma, otvoren teren, nesto trece)....

Za razliku od GWa gde je vidljivost UNUTAR sume 6".
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Mislim da sam sad shvatio.... kada si u sumi vidljivost je 6" na BILO KOJU stranu... tako je manje konfuzno (bez obzira da li je tih 6" suma, otvoren teren, nesto trece)....

Za razliku od GWa gde je vidljivost UNUTAR sume 6".
tacno tako ...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

sa FoW site-a ...
Positions 3 and 4 on the Encounter mission are the entire table edge. If you read the scattered reserves rule you'll see the 2 options are either table edge or corner. So it is the players entire table edge. Our group originally thought it was the middle 40" of the table but I emailed Phil and asked if if it was limited or not. His response was no, the entire table edge.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Kod pravila SCATTERED RESERVES bacaš kockicu gde ti dolaze vodovi koji se nalaze u rezervi.
Na 1 i 2 dolaze u levi ćošak, na 5 i 6 u desni ćošak.
Do sad smo, pogrešno 3 i 4 tretirali kao sredinu tabele.
Međutim 3 i 4 podrazumeva da te vodovo možeš da staviš gde ti je volja.
Podrazumeva se da dolaze sa tvoje ivice table.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

E sad mi je jasno ;) Mislim da to meni nije pravilo razliku, jer sam uvek do sada bacao 1,2,5,6 :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Evo jednog jasnog pravila (pise lepo crno/na belo) koje sam ja igrao pogresno (a Dule je primetio).

Recce timovi, tj. moji mali malecki Luchs-ove, ne mogu da rade disengage ukoliko su pucali. Smrc.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

bogami tacno :oops:

A jel moze neko da me uputi gde je objasnjeno da su boged down vozila ako tenkovi ostanu izvan command-a unistena? Jel to uopste tako?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Bogami ne pise nigde, bar ja ne mogu da nadjem.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Mozda se interpretacija odnosila na assault na bogged down tenkove pri cemu ako nema ni jednog aktivnog svi su automatski zarobljeni - ako sam i za ovo u pravu...

Mislim da tenk platun ipak moze da ostavi out of command vozilo koje se bogovalo...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

U tom slucaju, pesadija ne bi imala ni teoretske sanse protiv tenkova... ja sam urpavo tako pobedio Zubora - on me napao, neke sam bogovao (posto imam AT2, jelte, bolje od toga i ne moze), nakon dosta borbe, on krenuo da bezi, i tako su pomrli tenkovi...

Ne vidim drugi nacin kako bi pesadija mogla da dobije tenkove....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:U tom slucaju, pesadija ne bi imala ni teoretske sanse protiv tenkova... ja sam urpavo tako pobedio Zubora - on me napao, neke sam bogovao (posto imam AT2, jelte, bolje od toga i ne moze), nakon dosta borbe, on krenuo da bezi, i tako su pomrli tenkovi...

Ne vidim drugi nacin kako bi pesadija mogla da dobije tenkove....
Ne ne ne radi se o tome.

Tokom bitke Luchs-ovi su napali observera u sumi i jedan se bogovao, observer je tokom assaulta unisten. Ja sam mislio da ne smem da ostavim bogovanog Luchs-a VAN KOMANDE tj da ne smem sa druga dva da odem inace ce on biti unisten. Medjutim to sam mogao da uradim. Ukoliko pak ostanu bogovani prilikom assaulta i IZGUBE assault onda su UNISTENI.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

A tako vec moze.

Sta se u tom slucaju na dalje desava sa bogovanim tenkom? Recimo ti odes na drugi kraj table i tek onda se odboguje tenk.... jel on na dalje radi sam za sebe ili kako (a ako glavnica bude assaultovana i izgubi, onda umre, bez obzira gde je)?

Takodje, sta se desava ako recimo imas 4 tenka, 3 se boguju, i jedan ode na drugi kraj table. Jel sad glavnica taj 1 sto se nije bogovao, ili ova 3 koja su se odbogovala?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:A tako vec moze.

Sta se u tom slucaju na dalje desava sa bogovanim tenkom? Recimo ti odes na drugi kraj table i tek onda se odboguje tenk.... jel on na dalje radi sam za sebe ili kako (a ako glavnica bude assaultovana i izgubi, onda umre, bez obzira gde je)?

Takodje, sta se desava ako recimo imas 4 tenka, 3 se boguju, i jedan ode na drugi kraj table. Jel sad glavnica taj 1 sto se nije bogovao, ili ova 3 koja su se odbogovala?
Platoon commander moze da ode dalje sa VISE od POLA platoona. Tj. ako su se bogovala 3 a recimo Platoon commander nijer on mora ostati ...

Sto se tice malog jadnog Luchs-a iz naseg primera, kada se odboguje onda mi morao da POHITA ka ostatku platoona. Ukoliko je recimo ostatak platoona unisten on baca moral i ako padne ciao zdravo ukoliko prodje moze da nastavi da trckara po tabli ...
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Ako misliš na Sole Survivor to tekovi ne proveravaju. Samo pešadija i topovi.
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Ako misliš na Sole Survivor to tekovi ne proveravaju. Samo pešadija i topovi.
ne ne smislim na sole survivor
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Sto se tice malog jadnog Luchs-a iz naseg primera, kada se odboguje onda bi morao da POHITA ka ostatku platoona ili da stoji gde je i puca ako zeli
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

U nastupu teške dosade na poslu krenuh malo da klikćem po pravilima i ima jedan dodatak vezan za topove.
Ne samo da Immobile topovi nemaju Concealed zbog ukopnosti već i Heavy kao i svi AA topovi.
Doduše svi imaju Bulletproof Cover.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Skobra »

Hm da i kod bogovanja... ukoliko ne uspes vozilo (ili gun tim) staje tamo gde je morao da radi test.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Skobra »

Tokom bitke Luchs-ovi su napali observera u sumi i jedan se bogovao, observer je tokom assaulta unisten. Ja sam mislio da ne smem da ostavim bogovanog Luchs-a VAN KOMANDE tj da ne smem sa druga dva da odem inace ce on biti unisten. Medjutim to sam mogao da uradim. Ukoliko pak ostanu bogovani prilikom assaulta i IZGUBE assault onda su UNISTENI.
Sto je fakticki posledica one price da su svi porazeni timovi u assaultu koji ostanu na 4" unisteni - jel tako? Pitam se sta bi bilo u situaciji kada ti je recimo 1 tenk ostao bogovan recimo na pocetku table - a ostala 3 se biju prsa u prsa i padnu moral.... Naravno oni zapale ali da li se onaj bogovani smatra unistenim? Nekako mi ne zvuci logicno buduci da nije u 4"?

Drugo pitanje je u vezi Konjickog jurisa na tenkove - na strani 103 kaze da se hitovi konjice protiv tenkova ignorisu (ili se dodeljuju drugom gun/infantry timu iz assaulted platuna) sto konjicki juris na tenkove cini besmislenim (nema hitova tako da tenkovi ne proveravaju moral pre counterataka) osim u situaciji kada se borba vodi u sumi pa kao racunas na bogging test. A opet cini mi se da sam negde video da konjica u close combatu protiv tenkova mora da se povuce radje nego da counteassaultuje ali sad to ne mogu da nadjem... mada mozda sam to video u 1 ediciji pravila.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Chempress »

zadnje 3 bitke sam bio u defanzivi i svaki put stavljao Rifle Pl. u sumicu gde im je bilo jako lepo!
zavisi dosta od konfiguracije terena, koji je meni zadnja 3 puta isao na ruku :D
ali tako lepo zastekarena pesadija na dobrom mestu (npr pored objektiva) stvarno moze da izmaltretira protivnika!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Skobra »

Elem nesto novo naucih
1. Hen&Chick pravilo se primenjuje na bazi platuna, odnosno kako ga rusi nazivaju company. Ovo na srecu znaci da ako se recimo t34 krecu vise od 6" to ne sprecava T70 da pucaju... eto a ja pre partije sa pedjom igrao da niko zivi ne moze da puca ako se makar i jedno vozilo kretalo vise od 6" :oops:

2. Ima diskusija na forumu http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... stid=83417 u kojoj se raspravlja o vaznosti rotiranja. To je ono na cemu pedja stalno insistira... ugalvnom nakon 4 strane diskusije doslo se do sledece zakljucka

Recimo Stug ima ispred sebe (u zoni od 180 stepeni) 2 tenka koja su tako postavljena (Field of fire posmatramo kao zonu od 0 stepeni (krajnje levo) do 180 stepeni (krajnje desno)) da je prvi na 10 stepeni a drugi na 170 stepeni. Stug se ne pomera tako da moze da puca dva puta i legitimno da pogodi oba protivnika. Po pravilima prvo MORAS da rotiras ka jednom od njih i onda rolas. Zatim se svi pogoci rasporedjuju SAMO na ta dva tenka koje si pre rotiranja imao u 180 stepeni. Ovo znaci da te u sledecem potezu (ako prezivi ili ako si imao 1 ili nijedan hit) onaj tenk ka kome NISI rotirao ima u bok... Opet ako ti prezivis moraces da se pomeris (odnosno da se rotiras van fiel of fire) da bi mogao da gadjas tenk koji te je malopre gadjao u bok... eto objasnjenja zasto su recimo svapski Stugovi (hull mounted) po statistikama bolji a u poenima jeftini u odnosu na obicne tenkove (koji imaju 360 field of fire)...
Mislim da je ovo veoma vazno pravilo...
Takodje mislim da ce minja morati da odlepi one kupole sa stjuarta...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by opsidiannight »

Morao ne morao voli da jede burek. :) Ma pusti coveka da igra sta si ne navrzo na male stjuarte, ko da nemci nemaju cime da ih probuse zmureci? :geek:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Chempress »

Skobra wrote:Elem nesto novo naucih
1. Hen&Chick pravilo se primenjuje na bazi platuna, odnosno kako ga rusi nazivaju company. Ovo na srecu znaci da ako se recimo t34 krecu vise od 6" to ne sprecava T70 da pucaju... eto a ja pre partije sa pedjom igrao da niko zivi ne moze da puca ako se makar i jedno vozilo kretalo vise od 6" :oops:

2. Ima diskusija na forumu http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... stid=83417 u kojoj se raspravlja o vaznosti rotiranja. To je ono na cemu pedja stalno insistira... ugalvnom nakon 4 strane diskusije doslo se do sledece zakljucka

Recimo Stug ima ispred sebe (u zoni od 180 stepeni) 2 tenka koja su tako postavljena (Field of fire posmatramo kao zonu od 0 stepeni (krajnje levo) do 180 stepeni (krajnje desno)) da je prvi na 10 stepeni a drugi na 170 stepeni. Stug se ne pomera tako da moze da puca dva puta i legitimno da pogodi oba protivnika. Po pravilima prvo MORAS da rotiras ka jednom od njih i onda rolas. Zatim se svi pogoci rasporedjuju SAMO na ta dva tenka koje si pre rotiranja imao u 180 stepeni. Ovo znaci da te u sledecem potezu (ako prezivi ili ako si imao 1 ili nijedan hit) onaj tenk ka kome NISI rotirao ima u bok... Opet ako ti prezivis moraces da se pomeris (odnosno da se rotiras van fiel of fire) da bi mogao da gadjas tenk koji te je malopre gadjao u bok... eto objasnjenja zasto su recimo svapski Stugovi (hull mounted) po statistikama bolji a u poenima jeftini u odnosu na obicne tenkove (koji imaju 360 field of fire)...
Mislim da je ovo veoma vazno pravilo...
Takodje mislim da ce minja morati da odlepi one kupole sa stjuarta...

interesantno....
a kako to resavaju npr AT topovi....?
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Chempress »

a ja sam imo jedan mali pronalazak! 8)
tenkovi kada su u melee-u sa npr pesadijom u sumici (ili bilo kom zajebanom terenu) svaku rundu melee-a moraju da prolaze bogged down test, iako nisu moprali da se pomeraju za base contact!!!! (npr pesadija ih je vec okruzila)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Skobrin VELIKI pronalazak!!!

Post by Skobra »

opsidiannight wrote:Morao ne morao voli da jede burek. :) Ma pusti coveka da igra sta si ne navrzo na male stjuarte, ko da nemci nemaju cime da ih probuse zmureci? :geek:
Budi malo ozbiljan i man se bureka... vidi ovako se igra po pravilima i pravi veliku razliku izmedju hullmounted i tenkova sa kupolom... Sto se mene tice stjuarti mogu da se ponasaju kao da su hull mounted i to ce biti na njihovu stetu...
a kako to resavaju npr AT topovi....?
potpuno isto kao i hullmounted vozila osim ukoliko nisu turnable
tenkovi kada su u melee-u sa npr pesadijom u sumici (ili bilo kom zajebanom terenu)
pa tako vec igramo... zato suma i jeste jedno zajebano mracno mesto
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Locked

Return to “Flames of War”