Kampanja u izradi

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Elem treba mi vase misljenje o nekim aspektima kampanje (under construction). U principu nesto modifikovana Zuborova kampanja - znaci mapa evrope, SSSR i severne afrike sa podelom po zemljama (neke zemlje bi mozda imale vise regiona). Buduci da bi se BNP (koji se korisit za popunu i proizvodnju novi jedinica) zasnivao na BNP teritorije, verovatno ce svaka strana imati vise jedinica.

1. pitanje - konstrukcija jedinica
a) Da li da jedinice budu strogo konstruisane (napravis jednu listu i jedinica je koristi uvek - naravno u zavisnosti od poena)
b) samo je odredjen tip jedinice (tenk, mehanizovana, pesadija) a unutar toga se moze odredjivati lista po volji - naravno u zavisnosti od poena

2. pitanje - potezi
a) Da li da se potezi (bice skriveni) desavaju istovremeno - Primer: nemac (pesadija) napada iz teritorije A u teritoriju B, Rus (tenk) napada iz teritorije C u teritoriju A = rus osvaja teritoriju A a nemac teritoriju B
b) Da li da se potezi vrse po prioritetu (tenk, mehanozovani, pesadija) - Primer: nemac (pesadija) napada iz teritorije A u teritoriju B, Rus (tenk) napada iz teritorije C u teritoriju A = rus igra prvi (tenk) i borba se vodi samo na teritoriji A

3. pitanje - napad 2:1
a) Da li da u slucaju da 2 jedinice napadnu 1 idu 2 odvojene bitke ali bez mogucnosti dopune za "defendera"
b) Da li da u slucaju da 2 jedinice napadnu 1 ide jedna bitka pri cemu attacker bira sa kojom jedinicom napada

4. pitanje - rulebook
a) Da li za africko ratiste da koristimo Afriku a za Istok Ostfront
b) Da koristi kako ko hoce

Bice jos pitanja ali za sad ovo... hajd angazujte se i naravno mozete predloziti i nesto pod c)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

Pitanje 5:

Ko ce to da igra?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Dzon Vejn wrote:Pitanje 5:
Ko ce to da igra?
Ko hoce da igra, igrace, ko nece nece...

Znam da je odgovor malo glup ali kakvo pitanje takav i odgovor :mrgreen:

btw sto si takav defetista? Mislim ocekivao sam malo vishe konstruktivnosti...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

igracu ja ...
igrace skobra ...
igrace slovic

to tebe automatski iskljucuje ...

ali ce valjda igrati i jos po neko ...

No vezano za Skobrina pitanja:

1. Konstrukcija jedinica: ako si mislio Companija onda sam za o tipu army liste ali jos detaljnije nego infantry - mechanized - tenk. Tj. Ja mogu reci igram sa Aufklarungsschwadron i to je to a ne igram sa Mechanized (i onda mogu i panzer grenadiri itd itd itd). Znaci reci striktno KOJA KOMPANIJA iz KOJE KNJIGE a unutra army liste radis sta hoces/mozes

2. Istovremeno. URade se potezi i POSLE pomeranja SVIH jedinica gledamo sta se desava, ko se sa kim bije i tako to.

3. ili pod a) ili b + dodatnih 15% (recimo) poena kao support iz druge kompanije

4. b)

Toliko od mene, ajd sad neko drugi ...

P.S. BRAVO Skobra!!!
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

1.
a) Ne.
b) Ne.
2.
Nekako je "cool" Da tenkovi odrade prvi pa mehanizovani pa pesadija. Ono kao blitzkrieg
3.
Smanjena kolicina dopune za napadaca i neki gadni minus za jedinicu koja se brani a prosli krug nije mirovala na napadnutoj teritoriji. Nesto tipa igra se odbrambena misija u kojoj branilac ne pocinje ukopan, ne moze da uzme priority air, isto minus na dopunu, taj rad.
4.
Aspolutno pod a. Sve drugo je nekako smesno. Cak mi se u zadnje vreme cini da je Afrika VS Osfront liste pomalo bezveze (potsetnik, dati 180 e na Ruje da bi igrao Ostfront sa Zuborom :lol: )

P.S. Jesam li dobio Kviska?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Igracu i ja, ako budem mogao sa mojim poenima i, ipak, ogranicenom listom.

Dakle:

1.
a) ne
b) recimo da

2.
moze i Zubrova a moze i Sloviceva ideja. Obe imaju svoju logiku, mada licno naginjem ka Del Boj Drinkijevom resenju.

3.
Takav branilac mora da ima neki minus, ali nisam za to da preteramo jer ce igra izgubiti na zanimljivosti. Recimo, da ima delayed reserves, iako to scenarijem nije predvidjeno, ili da pocne misiju nesto "kraci" (ali tu stvarno nema smisla sve iznad nekih 10-15%)...

4.
Vise sam za varijantu pod b)

Toliko od mene, a nadam se da ce i moje figurice, uskoro, biti gotove... 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

@Skobra:

a. zato sto ni predhodnu nismo zavrsili
b. zato sto nema ko da gura kampanju - Zubor je odustao od vodjenja iz ovog ili onog razloga, i isto ocekujem i od tebe... samo je pitanje nakon koliko vremena (sto je normalno za "poslovne ljude :lol:"). Cim nemas nekoga ko ce da ide okolo i cima ljude, kampanja nece uspeti. To smo ja mislim vise puta u vise igara ustanovili.
c. zato sto ima cela 4 igraca koja bi igrala aktivno kampanju - a da se ne igra kampanja mozda bi:
1. navukli jos nekoga (jer ako se ponasate onako kako se ponasate kada igrate kampanje - kao da vam od pobede zavisi potencija - onda sigurno necete navuci nove ljude ;))
2. vise ljudi igralo (recimo ja, a verujem i jos drugih)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Sumo sumarum
1. pitanje - konstrukcija jedinica
- Slovicu malke sam zbunjen ovim...
1.
a) Ne.
b) Ne.
1.

Mislim da je Zuborova ideja ok, pogotovo sto mi je zelja da malo personifikujemo jedinice. A i fino zvuci 12. Aufklarungsschwadron ili 8. Strelkovy company.

2. pitanje - potezi
Mozda sam bio malo nejasan - U svakom slucaj zavrsavaju se svi potezi a onda se definisu bitke... Malo vise naginjem onoj gradaciji po tipovima jer bi se istakla razlika u mobilnosti tenk-mech-infantry. Generalna zamisao je da se kad svi odigraju svoje poteze automatski rade pokreti po nazovi "stepovima". Prvi step pomeraju se tenk company (sve istovremeno) - ako na novoj poziciji ima neprijatelja (mech ili infantry buduci da se eventualna tenk cheta pomerila istovrmeno) toj mech ili infantry se ponistava (eventualno) izdato naredjenje za pokret. Zatim sledi step za mehanized i na kraju za infantry.
Ideja je da se na kraju movement faze (3 stepa) automatski generise spisak bitki - u koji bi se nakon odigranih partija unosili rezultati. Zadrzao bih onaj Zuborov sistem za gubitke... Videcu sta kazu programeri u vezi ovoga...


3. pitanje - napad 2:1
Ovo je malo zeznuto... Mozda da napadac igra sa 1750 poena, da jedinica koja se brani od "dvojca" uvek igra defendera a da se gubici dele na ove dve napadacke cete. Ovo je pretpostavljam najlakse resenje. Ili da ukoliko defender pobedi u prvoj partiji - automatski se lokuje sa drugim napadacem (ne moze da se pokrece/dopunjuje). Hajde da malo razmislimo o tome i da proverim sa programerima sta se tu sve moze

4. pitanje - rulebook
b) Da koristi kako ko hoce
----------------------------------- Nova pitanja

5. Fog of war
Mozemo da napravimo da recimo Allies vide sve svoje jedinice a neprijateljske samo na susednim poljima. Mozda je to kao malo strateski dublje... Opet da ne bude da ja gvirkam :geek: I jos jedan dobar razlog - ako igramo sa FoW ne bismo mogli da promovisemo igru - ono tipa situacija na ratistu itd, itd... a mozda vredi... reklama je cudo

6. 1500 ili 1750
Znam sto vise to bolje! Ali da ne budemo preambiciozni. Mozda da pocnemo sa 1500 a da postoji opcija "nadogradnje" jedinica iz BDP poena? Recimo da platis 500 poena da bi nabudzio jednu cetu na 1750 (kasnije je dopunjujes normalno). Malo ambicioznija je (a ja bi bas tako nesto rado video) da mozes da nabudzis na 1750 (po ceni od 250 ili 500) ali samo ako ti komandir ima i odredjeni cin. Napomenuh ono oko personalizovanja jedinica pa se tu bash fino uklapa onaj deo sa komandirima. exp, odlikovanjima i cinovima.

I za kraj...

Idealno je da se vecina izracunavanja vrsi automatski a mi da igramo... i mislim da cemo to moci da postignemo... Evo do kraja juna (a nadam se i pre) cu pokusati da imamo prvu verziju... cak cu dati programerima 10% bonus ako zavrse pre... jebga poslovni covek :mrgreen:

@John
Meni samom je kampanja (u svakoj igri) ono sto me interesuje... zbog nedostatka iste nikad nisam ni poceo da igram WH ili 40k. A ovaj sistem kampanje (naravno ako uspe) se moze lako transformisati i za svaku drugu igru... Stoga bi bilo bas korektno da se svi potrudimo... Evo igracu ja (Svabu ili rusa), Pedja, Zubor, Slovic, ovaj moj ortak sto je kupio figurice od Duleta, Kum, Goran, Minja to mu dodje 8 igraca (1-2 rusa, 2-3 amera, brdo Svaba i mozda cak i jedan `talijan). Ako se i vas "dva brata oba ratujemo" ukljucite eto bogate kampanje...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

1. Sta ti nije jasno. Pa ne, ne, znaci da se ne slazem ni sa jednim ponudjenim. Vec zelim da izbor armije bude slobodan. Sto je za tematsku kampanju malo glupo. :P

1.1. Zuborova ideja je OK. Mislim koliko nas ima 16 armija na raspolaganju pa moze da kombinuje. Iskreno, jedino Zubor na pravi nacin i donekle ja sa Nemcima (bar kad sklopim pionire :D :D ).

2. Slazem se pod uslovom da se za padobrance definisu i pravila za vazduhoplovni desant. Da bilo je dosta toga na malom nivou. Ne samo Creta, Normandie i Holland.

3. O ovome treba dosta dobro razmisliti. Sve u svemu mi je piglu sistem u kome vuces kumulativno gubitke iz prethodnih bitaka. Pre sam za ograniceno popunjavanje u zavisnosti od teritorija koje kontrolises, npr mozes maksimalno nadomestiti gubiteke do 200-250 iz prethodne bitke.

4. Moze i nemoze. Najbolje bi bilo napraviti pod temu posvecenju usaglasivanju pravila oko kojih se lome koplja.

5. Ok mada tome za sada ne vidim neku stratesku upotrebu. Sta ces, glupi Teksasanin.

6. Zanimljivo ali pre bih dodao skilove i bustove poena za jednu partiju nego da budu trajni. Tipa +1 na to ko igra prvi, nema +1 na navodjenje artiljerije, warrior status, warrior save na protivnikov rol 3+ ili cak 2+, bonus na ukopavanje, da postane reccon samo oficir, da dobije veci AT u CC da nema - na krece se i puca, da uvei ima maksimalni rof. Pa onda skilovi za jedinicu: kretanje i assault +1 inc, boji moral, bolje ukopavanje, bolji trening, assalt specijalnost, tenk assault specijalnost, veci broj pogodaka potreban za pinovanje.

E pa mogao bih da napravim spisak i kako se dobijaju skilovi. :D :D :D :-({|= :applause: :-({|=

I za skoro pa kraj.
Ubaciti elemente lige u kampanju pride. Bodovni sistem pa prema njemu neki bonus. Definisati kraj i po bodovnoj listi. Ako se kraj nazire svi radije igraju.

Ko su ti ti programeri?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

Skobra wrote: 5. Fog of war
Mozemo da napravimo da recimo Allies vide sve svoje jedinice a neprijateljske samo na susednim poljima. Mozda je to kao malo strateski dublje... Opet da ne bude da ja gvirkam :geek: I jos jedan dobar razlog - ako igramo sa FoW ne bismo mogli da promovisemo igru - ono tipa situacija na ratistu itd, itd... a mozda vredi... reklama je cudo

6. 1500 ili 1750
Znam sto vise to bolje! Ali da ne budemo preambiciozni. Mozda da pocnemo sa 1500 a da postoji opcija "nadogradnje" jedinica iz BDP poena? Recimo da platis 500 poena da bi nabudzio jednu cetu na 1750 (kasnije je dopunjujes normalno). Malo ambicioznija je (a ja bi bas tako nesto rado video) da mozes da nabudzis na 1750 (po ceni od 250 ili 500) ali samo ako ti komandir ima i odredjeni cin. Napomenuh ono oko personalizovanja jedinica pa se tu bash fino uklapa onaj deo sa komandirima. exp, odlikovanjima i cinovima.
5.
Apsolutno za Fog of War ... fenomenalan je feeling kada treba da pomeris svoju Kompaniju a ne samo da ne znas sta je protivnik odigrao vec nemas ideju ni gde se trenutno nalazi. E X T R A.

6. 1750 je minimum ta bilo kakve tenkove da mogu da funkcionisu ...
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

5. Da, bilo bi sasvim lepo da napravimo Fog of War, samo ako moze lako da se izvede...Dodaje na smeku, mora se priznati.

6. Naginjem ka varijanti 1500 poena da bi svi mogli optimalno da skroje cete.
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

2. Slazem se pod uslovom da se za padobrance definisu i pravila za vazduhoplovni desant. Da bilo je dosta toga na malom nivou. Ne samo Creta, Normandie i Holland.

Razmisljao sam o padobranskim i pomorskim desantima. Medjutim mora da postoji neka zackoljica jerbo inace "plavi" saveznici bi mogli odmah da izvrse invaziju na evropu sto bi nam malo pokvarilo pricu. Buduci da sam mislio da se akcije placaju - tipa 5 BDP za movement, 15 BDP za movement na neprijateljsku teritoriju, mozda ubaciti nesto tipa da za avio ili pomorski desant placas 1/2, 1/3 poena jedinice koju transportujes... cisto da ti desanti ne budu uobicajena pojava...
3. O ovome treba dosta dobro razmisliti. Sve u svemu mi je piglu sistem u kome vuces kumulativno gubitke iz prethodnih bitaka. Pre sam za ograniceno popunjavanje u zavisnosti od teritorija koje kontrolises, npr mozes maksimalno nadomestiti gubiteke do 200-250 iz prethodne bitke.
Pa ne znam bash meni je ok to sa gubicima. Sto se tice dopune ako recimo nemacka ima 400 BDP poena po krugu to postavlja neke zanimljive izbore - da li da dopunis sve "ostecene" jedinice, samo neke a za 250 poena ojacas neku jedinicu sa 1500 na 1750 (ako se odlucimo za tu opciju) ili da sve stedis pa da za par krugova napravis jos neku jedinicu...
6. Zanimljivo ali pre bih dodao skilove i bustove poena za jednu partiju nego da budu trajni

Uh ovo bi zahtevalo mnogo papirologije tokom samih partija - a pritom bi mozda napravili debalans. Ja sam mislio da to bude mnogo jednostavnije i uz sto manji obim pisanija. Tipa...
101 airborne, 2nd lieutenant Mike "Stallion" Slovich (odnosno HQ tvoje chete) se bori protiv 12. Aufklarungsschwadron, oberfeldwebel Fritz von Zubor.
I sad recim ozavrsi se borba 5:2 za US. US komandir je prethodno imao 3 borbe (5:2, 1:6, 5:2) i razlika poena (samo) za pobede mu je 6 poena + sada osvojenih 3 = 9. Nakon bitke dobija Bronze star (za koji je potrebno prikupiti 8 poena). Na nesrecu tokom bitke bio prinudjen da baca warior save, koji je pao, te ce mu Bronze star biti dodeljen posthumno ali (ako je za utehu) dobija i Purple hearth.
Sa druge strane oberfeldwebel Fritz von Zuboru je ovo treca bitka i zbog toga automatski dobija Ground assault badge (za ucesce u 3 bitke). Svaba je takodje bio prinudjen da baca warior save, koji je za razliku od svog kolege, prosao i dobija i wound badge.
Ovako nesto ne zahteva mnogo papirologije a moze da bude interesantno...
Definisati kraj i po bodovnoj listi. Ako se kraj nazire svi radije igraju
Pocinjemo 1943, svaki krug je 1 mesec. Pobeda je kao u prethodnoj kampanji ako uzmes neprijateljski glavni grad. Ako se igra ne zavrsi do pola 1944 mozemo da predjemo na late war?
5. Da, bilo bi sasvim lepo da napravimo Fog of War, samo ako moze lako da se izvede...Dodaje
Koliko sam razumeo ove moje "tehnicare" to bi islo po principu da se svako od nas loguje i da shodno strani na kojoj je vidi sve svoje jedinice a od protivnickih samo one "susedne"...
6. 1500/1750

mozda da se nadjemo na sredini - tipa svi pocinju sa 1500 poena a mozes da nadogradis cetu na 1750. Ne moraju sve bitke da budu bash ravnopravne
------------------
7. pitanje - Random event
Sta mislite za malo ovakve papazjanije - recimo u svakom krugu se automatski rola 2d6, ako je rezultat 7 nastaje neki random event. Na primer, Bad weather - nema Air supporta u ovom krugu, Jews support - US/UK gube sve ustedjene BDP poene ali dobijaju jednu free infantry chetu "Yellow Star", Svi za front, svi na front - ruje ne placaju BDP za pokrete u ovom turnu, Hitler jungen - "besplatnih" 250 BDP za dopunu svapskih jedinica... Pitanje je da li da se ovakvi randomi odnose na globalno stanje (znaci afektuju sve ucesnike - tipa bad weather) ili da mogu da uticu i samo na po jednu stranu?
----------------
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Pazi, ideja o medaljama je strava ali ako je to samo slovo na papiru nista neznaci. Svaka medalja mora nesto da daje pa makar to bilo +25 poena. Napravicu spisak skilova i army sheet koji bi pojednostavio pracenje, kako papirologija nebi bila zamorna. Pa Vi vidite svidja li vam se ili ne. Covece zamisli samo taktiziranje posle recimo 5 odigranih bitaka kad tije jedinici poocinju da vrede. Moze da se desi da se povuces samo da bi sacuvao jedinice za posle ili da forsiras nove jedince.

Ovo postaje ozbiljan projekat. I cak i da nista od ovoga ne bude svidja mi se. 8)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

opsidiannight wrote:Pazi, ideja o medaljama je strava ali ako je to samo slovo na papiru nista neznaci. Svaka medalja mora nesto da daje pa makar to bilo +25 poena. Napravicu spisak skilova i army sheet koji bi pojednostavio pracenje, kako papirologija nebi bila zamorna. Pa Vi vidite svidja li vam se ili ne. Covece zamisli samo taktiziranje posle recimo 5 odigranih bitaka kad tije jedinici poocinju da vrede. Moze da se desi da se povuces samo da bi sacuvao jedinice za posle ili da forsiras nove jedince.

Ovo postaje ozbiljan projekat. I cak i da nista od ovoga ne bude svidja mi se. 8)
Recimo jedna od medalja: dozvoljava RE-ROLL company morala
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Recimo jedna od medalja: dozvoljava RE-ROLL company morala
vidish to bi moglo za Iron Cross, Medal of Honour, Victoria Cross i Orden Heroja Sovjetskog Saveza

a mislim da bi se ponosni nosilac ubrzo suocio sa dedicated snajperima :mrgreen:

Hajde nek Slovic napravi taj predlog ali mozda se treba malo ograniciti na bonuse tipa reroll morala, +1 za roll attacker/defender i slicno. Da ne pravimo ubersoldate
Moze da se desi da se povuces samo da bi sacuvao jedinice za posle ili da forsiras nove jedince
Pa to i jeste car kampanje, sto covek drugacije razmislja nego kad igra pojedinacnu igru i kad ti je svejedno koliki su gubici ako pobedish. Recimo Srdjan je to kao gamemaster extra radio (u Mordeheim kampanji.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Napravicu predlog ali mi ti baci koje medalje si mislio da dodeljujes i za sta.

Ovo bi mozda isklucilo napredovanje po cinovima. Sto je , mislim nepotrebno. Eventualno ako ti zagine CC da 2iC napreduje a neki platoon leader postane 2iC
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Odnose jedinica sam pokusao da napravim "istorijski" tacno... znaci ovo su maksimalni odnosi razlicitih vrsta - znaci ako kaze 3/3/1 znaci na svake 3 pesadije mozes da imash 3 mehanizovane i 1 tenkovsku jedinicu - hajde da cujem misljenje o odnosima

Inf/Mech/Tenk

Svabe 2/1/1
Ruje 3/1/1
US/UK 2/2/1
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Meni se cini sasvim OK. 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Ehem, pre bi bilo.
Pesadija/mehaniz/oklop
Ruje 3/1/2
Svabe 3/2/1
Saveznici 2/1/1
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Ne bih se slozio s tobom Drinki!

Sve zavisi i do perioda rata, ali Nemci su imali ubedljivo najvise obicnih pesadijskih jedinica. Neke od njih su se zvale mehanizovane, ali su u stvarnosti bile cisto pesadijske. U svkom slucaju nije ih bilo duplo vise u odnosu na oklopne, vec je pre njihov odnos bio 1:1.

Slicno vazi za zapadne saveznike. Mnoge njihove jedinice su se nazivale pesadijskim, ali su, u stvarnosti, bile mehanizovane. Tim vise jer su Ameri imali mnogo nezavisnih oklopnih bataljona, koje su pridavali, po potrebi, vecim pesadijskim formacijama.

Rusi NIKAKO nisu imali duplo vise oklopnih nego mehanizovanih jedinica! Ne znam sta si citao, ali su moto-streljacke (mehanizovane) jedinice bile brojnije od oklopnih! Ipak, 1:1 odnos je, za priblizne vrednosti, Ok, dok je tvoj odnos pogresan!
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Aj da kazemo da je 1944. Ma nema veze. Drzacu se skilova. Slede snajper, avijacijski i AA skilovi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Jos jedno za diskusiju...
U vezi snabdevanja jedinica - (cisto radi podsecanja reklim smo da ce svaka strana imati pool poena koji se generise svakog turna u zavisnosti od oblasti koje se drze). Zamisao je bila da se nakon faze pokretanja i faze borbe upada u fazu snabdevanja iliti trosenja resursa... Sad za to postoje 2 resenja

1. Da se u programu navede kome odnosno za sta se koriste poeni pri cemu upis radi bilo ko a za izvrsenje tog plana snabdevanja je potrebna saglasnost igraca (tipa ako ima 3 nemca - sva 3 ili 2 od 3 potvrdjuju plan i on se zatim izvrsava). Ovo je mozda demokratskije resenje ali tehnicki komplikovanije...

2. Da se na pocetku po randomu odredi jedan oficir koji bi dobio funkciju Quartermastera i koji bi rasporedjivao poene (nadam se uz saglasnost ostalih igraca). Ukoliko taj oficir kasnije nastrada funkciju bi preuzeo oficir sa najvecim brojem exp poena... Ovo je tehnicki dosta lakse, deluje vise militaristicki a srecni Quartermaster bi mozda nassao i da je profitabilno :mrgreen:

Ja licno naginjem ka opciji br. 2
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Mslim da je bolja 1. jer i nema neke razlike. Ako budemo igrali 4 na 4 izvodljivo je. Ako igra vise ljudi od toga onda definitivno 2.

A akomulacija preteklih poena iz poteza u potez, je li to pitanje isplivalo? Recimo da 50% ne potrosenog moze da se prenese u sledeci krug, a?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

A akomulacija preteklih poena iz poteza u potez, je li to pitanje isplivalo
Mogu da se prenose poeni u iduci krug (bez ogranicenja)...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

MIslim da je to malo prejako.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Ne mislim da je preterano a i ne bih zeleo da nam se jedinice smanje pa da igramo 600 vs 750 poena... Uzgred sta mislite da se i snabdevanje na neki nacin "naplacuje" - tipa za svako polje udaljenosti od glavnog grada placa se 5 poena za snabdevanje - tipa zelis da dopunis jedinicu koja je na 3 polja od Berlina sa 50 poena = to te kosta 50 + 15 = 65 poena.... Mozda bi tako simulirali logisticke probleme i duzinu linija snabdevanja...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Uh, sve to lici dobro, samo da program to sve izdrzi! :D

Da, "produzenje linija snabdevanja" je bilo istorijsko, i bilo je jace izrazeno na delovima ratista sa slabim putevima, slabom infrastrukturom i (ili) posebnim vremenskim uslovima (Rusija, Afrika)...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Vidim ja da cemo ovo poceti oko nove godine. Nije da mi smeta, samo da bude dobro. :)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

opsidiannight wrote:Vidim ja da cemo ovo poceti oko nove godine. Nije da mi smeta, samo da bude dobro. :)
Kada Skobra nesto radi, to ne moze da omane ...
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Moj komentar je samo - Svaka cast! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

More ima da ga patentiramo i jos da se obogatimo od clanarina nashe "velike" Fow komune :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Sto se tice procene zavrsetka programa ja sam najzauzet do 22 juna. Nakon toga bi udarnicki radio i ocekujem verziju 1.1 do kraja juna. Testiranje i popravke u prvoj polovini jula i svecano otvaranje 18 jula.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

Taman dok meni Cika Drinki, sa "akademskim zakasnjenjem" od 3 nedelje ofarba figurice! :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja u izradi

Post by opsidiannight »

Kakvo bre kasnjenje. Minja ja ovov mogu da shvatim da ti figure ne trebaju do tri nedelje po dogovoru pa da uzmem da farbam nesto drugo. :D

Naraavno, salim se.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Kampanja u izradi

Post by Minja »

I bolje da se salis! :applause: :D Neka si ti meni ziv i zdrav, a figure ofarbane u roku, i to ce biti super! 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja u izradi

Post by Skobra »

Hajde da isproveravam raspored igraca za kampanju a vi me ispravite ako gresim:

Svabe
Zubor - sve vrste kompanija
Kum - grenadiri
Goran - grenadiri

US
Slovic - padobranci
Milos - padobranci
Minja - tenk company

Rusi
Pedja - strelkovy
Skoba - tenk/kozaci
Jogy ???

UK
Cempres ???
Dzon Vejn ???

Druga stvar koju bih vas zamolio je da malo pomognete oko skidanja slicica oficira, vojnika itd da bi ih ubacili u kampanju. Primer onoga sto mi treba je:

Image

Opet ovo je Guderian a meni bi vise odgovarali neki nizi oficiri. Hajde nek se svako potrudi za svoje pa da mi dostavite slicice (sto je veca rezolucija to bolje)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja u izradi

Post by žubor »

Evo da pomognem sa slicicama:

Image
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

Image

Image
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

Image

Image

Image
uz full opis ovde

Image
opis

Image
opis

Image
opisi

Image
WWI General Max Hoffman

Image
opis
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja u izradi

Post by Dzon Vejn »

I pun qrac raznoraznih oficira:

ovde
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Flames of War”