Kampanja Battle Reports

Moderator: Moderators

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Meni ovaj gornji deo table sa kucama i oranicama jako lepo izgleda.
Jedino sto mnooogo podseca na neki bockage teren... a znajuci Slovicev fetis prema LW nije ni cudo :twisted:
žubor wrote:ajde ljudi! jos 5 bitaka i zavrsavamo kolo!
Po mojoj racunici jos 6 bitaka :geek:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Rhzev
Panzergrenadier 1605 poena vs Strelkovy 1500 poena
Pobeda Crvene Armije 6-1
Sovjetski gubici 0/6
Nemački gubici 3/8

Nemački OOB
HQ
2 voda panzergrenadira
1 teški vod od 2 sekcije HMG i jedne sekcije minobacača (kampfgrupa)
1 vod pionira
1 vod oklopnih automobila
1 baterija topova od 105mm
1 baterija nebelverfera
prioritetna vazdušna podrška

Sovjetski OOB
HQ sa PT puškama i odeljenjem inžinjeraca
2 pešadijske četa od 2 voda ojačane sa po 2 laka minobacača i 1 HMG
HMG četa od 3 mitraljeza
PT četa od 6 topova 45mm
2 SU-152
Artiljerijski bataljon sastavljen od 4 haubice od 122 mm i 8 poljskih topova 76 mm
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

žubor wrote:ajmo ljudi ... jos 4 bitke i eto nama kraj rata :mrgreen:
Moze to i manje da bude... Iskreno receno mislim da bi nemci trebalo da se dzentlmenski povuku iz sledecih bitaka:
16. Aufklarungs Schwadron (1483) vs 10. Kubanskiya Kazachya (1500+315) - Mislim da je razlika u poenima prevelika. Bez podcenjivanja ali mislim da bi se i Romel povukao. U svakom slucaju ja licno bih se definitivno povukao
84. Tankovaya (1500+105) vs 50. Grenadier (1500) - opet razlika u poenima ali ne tako velika. Naravno da je moguce da svabe pobede ali pitanje koliko bi poena izgubili? Cak i u slucaju pobede 50. Grenadier bi ostala lockovana na istoj teritoriji pa bi se u iducem krugu vodila nova bitka uz istu ili mozda i vecu razliku u poenima. Mislim da ovako lagano krvarenje ne ide na ruku nemcima... opet rusima to sasvim odgovara :mrgreen:
45. Strelkovaya (1500) vs 6. Panzer (1500) - Ovo bih definitvno igrao i kopao i rukama i nogama da pobedim. Ako Minsk padne front je probijen i moze se vrlo lako desiti da cela Grupa Sever bude odsecena...
10. Panther (1500) vs 10. NKVD Strelkovaya (1500) - Ovo je vec za razmisljanje... 2 od 3 svapske jedinice su vec odbijene i izbacene sa te teritorije. Ako Panteri i pobede moze se vrlo lako desiti da iduci potez biju bitku protiv 3+ jedinice uz pretnju da budu opkoljene. Takodje ne mislim da je Panter lista idealna za borbu protiv mnogobrojne ruske pesadije a gubici tenkovskih ceta se bogami placaju ohoho poena... Opet ako pobede vezace 3 ruske jedinice u sledecem krugu... Ne znam mislim da bih se licno povukao jer sto vec rekoh .... lagano krvarenje ne ide na ruku nemcima... opet rusima to sasvim odgovara :mrgreen:

Kad se situacija malo bolje razmotri moze to da bude i samo jos jedna bitka :-({|=
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

ja se ne bih povlačio!
čak ni u Rostovu!
50. grenadiri dobrom listom mogu da odvale 84. tenkovsku.
sa druge strane ja i dalje ne mogu da verujem da sam sve bitke do sada dobio, jednostavno zakon verovatnnoće nalaže da izgubim.
mislio sam da će to biti Rhzev pogotovo kada sam video listu protivnika ali ratna sreća je bila na mojoj strani.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Lako je tebi da pricas kad ti komesar drzi pistolj na temenu :mrgreen:
50. grenadiri dobrom listom mogu da odvale 84. tenkovsku.
na zalost (nemacku) vazi i obrnuto...

Mada sad kad bolje pogledam nemci su u ovom krugu vec izgubili 65.500 vojnika iliti 655 BDP a imaju jos 4 bitke tako da ako se povuku ukupni gubici ce biti 1055 BDP. E sad Dzon ce nam reci koliko BDP ce nemci dobiti u sledecem krugu a valjda se neko od svaba seca koliko im je BDP preostalo... U svako slucaju onako odokativno cenim da bi (ukoliko se povuku sa sve 4 jedinice) imali ne vise od 200 BDP (verovatno i manje) za manevre u sledecem krugu (nakon i ako popune sve jedinice)... sto je bedak... Opet ako nas u sve 4 bitke razbucaju :wink: ali bas razbucaju 8O nakon popunjavanja svih jedinica imali bi mozda oko 400 BDP za sva pomeranja, napade itd...
U svakom slucaju ako ne u ovom mislim da ce nemacka definitivno pasti u sledecem krugu...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Pertozavodsk
50. Grenadier 1500 poena vs 84. Tankovy 1605 poena
Pobeda Crvene Armije 5-2
Sovjetski gubici 1/4
Nemački gubici 3/5

Nemački OOB
HQ
2 voda grenadira
1 HMG vod od 2 sekcije HMG (raspodeljen grenadirima)
1 vod 5xPanzer III N
1 vod 3xNebelverfer
1 baterija topova od 10.5mm

Sovjetski OOB
HQ T-34
1 company 8 x T-34
1 company 8 x T-70
1 company 4 x SU-85
1 company Tank riders - 3 sekcije + komesar

Heroji bitke tank rideri koji su dosli u 3 krugu iz rezerve, jurisem odbacili jedan platun grenadira, zatim opet u jurisu desetkovali drugi platun grenadira, produzili juris na tenkove i uspesno i oterali. Nazalost zbrisani su sa lica zemlje kada su i asaultovali nemacki panzeri... poslednji preziveli kao sto i dolikuje pravom ruskom komesaru jurnuo na fasisticke mitraljeze i herojski poginuo...

Inace Dzoni se odlicno snasao ali kao i svi "novopeceni" svapski komandanti zeli da ima sve za sve okolnosti sto je naravno za svabe nemoguce... mislim da je imao jedan tenplate vise a diskutabilno je koliko su tenkvoi zaista doprineli listi...

Inace kao sto ce i Dzoni posvedociti one svapske sive kockice daju uzasno mnogo 6-ica tako da smo na kraju samo njih i bacali. Definitivno mislim da su fabricki "lazirane"... Inace bez obzira na licnu privrzenost pojedinica pojedinim kockicama generalno bih predlozio da u svakoj partiji oba igraca koriste isti komplet kockica "pa kom obojci kom opanci" :mrgreen:

p.s. Ajmo ljudi jos samo tri bitke pa prelazimo na pretposlednji krug kampanje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Kanadske kockice i Sovjetske kada mi dođu ne dam nikom u ruke kada igra protiv mene.
A ja sa druge strane te nemačke mogu da kažem da nisu ništa posebno.
Igrao sam protiv Vlade u četvrtak i mada je imao jedan neverovatan niz od 7 zaredom uspešnih 5+ sejv rolova na istom topu to je kompenzovao činjenicom da je pogađao sasvim prosečno pa možda i malo ispod proseka.
:-({|=
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Evo proveri sa Dzonijem ali ja sam ubedjen da daju previse sestica... i mislim da je sasvim ok i fer da oba igraca koriste isti set kockica
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Dzon Vejn »

Potvrdjujem da su one 4 nemacke kockice "ubagovane". One kanadske su odlicne za leadership :D. Takodje se slazem da uvek treba da postoji opcija da bacas protivnicke kockice, jer je zabrana toga u najmanju ruku "unsportsmanlike conduct" ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Apslolutno se slazem sa Vejnom, na turniru bar bi trebalo biti normalno da mozes da koristis protivnikove kockice.
Ipak stari lisac Pedja nije munckin da izbunari kockice i od njih napravi Kirganuse tako da meni nece biti lose ako mi ne da njegove kockice.
Skobri i Zuboru to vec ne bih dopustio. :)
A Ubici indijanaca je zabranjeno da kockice dodiruje ili bude u istoj prostoriji sa njima. Mora da mu ih baca neko drugi, koristeci casu u susednoj prostoriji. :mrgreen:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

i prva pobeda osovine na istoku
Stari Oskol
4-3 za nemce
Sovjeti 3/7
Nemci 2/4

Oba CC poginula
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Uh pa kod vas bilo krvi do kolena... Ajd malo opsirnije ako imas vremena...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

pa nema nešto mnogo da se priča al ajde da probamo

Nemci OOB
HQ: 1 x PzKpfwIIIM, 1 x PzKpfwIIIN
Combat: 3 x PzKpfwIIIJ
Combat: 3 x PzKpfwIIIN
Weapon: 5 x PzKpfwIIF
Support: 4 x 10.5cm leFH18
Support: Ju-87D Limited (5 kockica)

Sovjeti OOB
HQ: 2 x Rifle, 1 x Komesar, 3 x DshK AAMG, 4 x AT rifle, 5 x Pioniri
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 3 x l.mortar
Combat: 10 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x HMG
Combat: 10 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x HMG
Weapon: 6 x 45mm obr42
Support: 2 x 37mm AA
Support: 4 x ZIS-2 57mm AT
Support: 8 x ZIS-3 76mm, 4 x 122mm obr38

ukratko, ja sam probio na svom levom boku kombinacijom AT topova i malih pešadija i u procesu uništio artiljeriju, CC i PzKpfwIIIJ
međutim nisam bio dovoljno agresivan (trebao sam sa moranrima da idem jedan potez At The Double pošto sam već u prvom uništio PzIIIJ a u drugom CC) što je nemcu pružilo mogućnost da probije moj desni bok gde su se nalazila velika pešadije i God of War
sve što sam uspeo da uradim na desnom boku je da uništim 1 Panzer II i da bejlujem još 2 komada
potpuno je podbacila moja pešadija i inžinjerija
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

i drugi potez je konačno završen
poslednja bitka drugog kruga bila je između nemačkih panzera i sovjetske pešadije

Nemci OOB
HQ: 2 x PzKpfwIIIN
Combat: 4 x PzKpfwIIIN
Combat: 3 x T-34/76
Weapon: 3 x Flampanzer
Support: 2 x 10.5cm leFH18

Sovjeti OOB
HQ: 2 x Rifle, 1 x Komesar, 4 x AT rifle, 5 x Pioniri
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x HMG, 2 x L. Minobacač
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x L.Minobacač
Weapon: 9 x 82mm BM-41 minobacača
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 3 x HMG
Weapon; 6 x 45mm obr 1942
Support: 2 x SU-152
Support: 4 x 76mm ZIS-3

Hold the Line

Od početka je bilo jasno da će se bitkja rešiti na sovjetskom esnom krilu gde su bila smeštena oba objektiva.
jedan duboko u šumi branjen mornarima drugi na čistini u podnožiju brda.
AT topovi su čekali u zasedi...
nemački juriš je bio silovit
prvo su 2 bacača plamena žestoko udarili po crvenoarmejcima a potom su komanda i panzeri III krenuli u juriš
posle nekoliko bespoštednih juriša sa obe strane crvenoarmejci su bili prisiljeni da se povuku uz velike gubitke uspeli su da unište samo 1 tenk dok su još jedan uspeli da privremeno onesposobe
na već namučenu četu u napad kreću i bacači plamena no oni bivaju odbijeni kao i napada zaplenjenih T-34
u svakom slučaju sovjeti su pretrpeli 80% gubitaka ali su još uvek držali objektiv!
tada nemci prave grešku
naime privlače tenkove bliže šumi i tako ulaze u unakrsnu vatru AT oruđa
združenom vatrom 45mm topova, ZIS-3 i SU-152 stradaju 2iC, ceo vod PzKpfwIIIN kao i 1 Flammpanzer a mornarii kreću ka preostalim nemačkim tenkovima
oštrica neprijatelja je sada znatno tuplja nego pre samo nekoliko trenutaka od 12 tenkova operativnih je ostalo samo 6 i to u 2 voda
znajući da nemaju šansi protiv toliko AT oruđa nemci ponovo kreću u napad CC i Flammpanzeri kreću prvi i nanose solidne gubitke mornarima no međutim ovi uspevaju da unište sva tri tenka
nemački CC je uspeo da se prebaci u jedan T-34 koji je bio u blizini i da krene u novi juriš
međutim ni ovaj put nemci ne uspevaju da probiju sovjetske položaje i gube i poslednja 3 tenka
time je bitka završena a moranri koji su pretrpeli preko 50% gubitaka ostaju na svojim položajima

Konačni rezultat 6-1 za Sovjete
Gubici
Nemci: 3/4 poginuo CC
Sovjeti: 0/8
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Back to the topic...

Stary Oskol
Ruski OOB (1700)
HQ T34
T34 x 3, T34/85 x 3
T34 x 6
SU 85 x 3
Full Platun pionira sa komesarom

Svapski OOB (1425)
HQ Panzer III x 2
Panter D x 3
Panzer III x 3
SP AA x 2
Limited Stuke

Encounter - Svabe napadaci
Gadno iznenadjenje u vidu Pantera... vrlo gadno...
Goran pocinje sa vodom Pantera i 2 Panzera III (HQ) ostalo je u rezervi. Rusi pocinju sa HQ, platunom SU 85 i Saperskim platunom.
Ruske SU 85 sa HQ pokusavaju da manevrom odvuku Pantere od svapskog objektiva ili da eventualno zaprete nekakvim flank shotom. Saperi se krecu ka objektivu uvereni da ce lako savladati 2 panzera III.
Panteri jure ruske samohotke dok se stuke surovo obracunavaju sa ruskim saperima ubivsi 3 komada u jednom naletu.

Sledeca 2 turna Panteri koriste da uniste 2 samohotke dok Panzeri heklaju po saperima. Saperi u jednom trenutku uspevaju da izvedu assault na panzere ali bez pogodaka. Goran iskusno izlazi iz borbe i vraca se kod objektive.
U sledecem potezu stize vod Panzera iz rezerve i u saradnji sa HQ momcima istrebljuju sapere... Vod T34 (sa 3x34/85) stize iz rezerve i unistava jedan Panzer III koji se prethodno bogovao na pruzi... (U vezi pruge, mislim da je treba igrati uvek kao dificult teren. Ako ste imali prilike da vidite pruge uzivo slozicete se da se grade na nasipu koji je obicno strm te kao takav nije preterano pogodan za prelazak vozila).

Goranu stize i vod SP AA i oba se nesrecno boguju pri prelasku pruge :mrgreen: Meni stize i drugi vod T34 koji jure ka objektivu.... Panteri se neodlucno muvaju, te krenuli bi u napad te ne bi pri cemu se jedan zaglavljuje na pruzi :mrgreen:

SU 85 i HQ izlecu iz skrovista i pokusavaju da uniste bogovanog Pantera - na zalost samo ga bailuju. Panteri uzvracaju i unistavaju i trecu samohotku pri cemu rusi padaj moral i beze sa table.... 2 voda T34 koriste odsustvo pantera ulecu u sumu i unistavaju i drugi Panzer III kao i oba AA kamioncica. Panzeri padaju moral i beze sa table. Svabe uspesno prolaze company moral....

Sledeci potez vrlo rdjav po svabe.... Panter pokusava da se odboguje, baca 1 i posto je unreliable biva unisten. HQ sekcija jurisa da bi dobila flank shot koji ruski oklop uspesno izdrzava. Obe jedinice ne uspevajustortup movement.

To je i kraj.... gomila pucanja T34 unistava HQ sekciju, svabe su ispod pola platuna, nema komandira i rusi pobedjuju mada placaju visoku cenu za to...

Iskustva:
1. Pogresan izbor pocetnih platuna... mnogo je bilo bolje da sam na pocetku uzeo vod T34 umesto sapera. Samohotke su trebale da se "igraju" sa Panterima dok bi T34 napale HQ sekciju. Cak bi mozda bilo najbolje da sam pocetno uzeo oba platuna T34. Saperi su trebali da udju kao rezerva i da jurisaju kroz sredinu terena gde bi im naselje i suma pruzili potrebni cover...
2. Mislim da je Goran igrao preoprezno, sa osnovnom idejom da nanese sto vise stete... Cak mislim da mu je pobeda u jednom trenutku bila na dohvat ruke ali na srecu predao mi je inicijativu...
3. Pruga je ubica! :mrgreen:

Generalno vidi se da je ovaj potez svaba bio lepo organizovan... Takodje se vidi da sada rado saradjuju, sto mi je jako drago... U svakom slucaju cestitke Goranu sto je uz -275 poena uspeo da me posteno proreseta....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Grof Bronza »

zaista odlicna partija.... steta pa je goran igrao sa oko 300 poena manje.... nadam se da ce nasi sledeci potezi biti uspesniji... :-))) cestitke skobri na pobedi... :)
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Ja mislim da smo dobro prosli ovde. Goran je odlicno odigrao, kada se sve uzme u obzir. Cak je i mogao da pobedi, sto je jako pozitivno kada se uzme razlika u obzir.

Ako svaku odigramo ovako u ovom potezu...

Bas me zanima ko je koliko poena izgubio ovde.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Diksusija prebacena u http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=34&t=7467... ovde ostali kampanja battle reports
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

pitanje za Joggy-a:
da li je voljan da preuzme komandu i odradi bitku u Kupiu protiv nemačkih grenadira (Grof Bronza im je komandir)?
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Kozaci isekli grenadire u Rhezu \:D/
Jako napeta partija... kozaci su jos uvek novina i za mene a bogami i za protivnike.... Kozacka ceta moze da ima dosta oklopnjaka a pri tome sami konjanici su uzasno nezgodni - brzi i neumoljivi u jurisu. Tako je jedan amalgated vod kozaka zapravo i najvise doprineo u danasnjoj partiji... uspesno odjurili vod grenadira, oterali pionire sa table i junacki izdrzali mitraljesku paljbu braneci prilaz objektivi
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

ajmo malo OOB i te stvari...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Evo i nekog reporta... nesto sam eksperimentisao sa uploadom fajla al to nesto ne stima... ajmo stari metod

11.Donska vs. 326 Grenadirska
Overview
Location: Rhzev
Date played: Tuesday, July 07, 2009
Hold the Line - Rusi napadaju

OOB
11.Donska
General: Skobra
T34 - 5 x T34, 3 x T34/57
T70 - 10 x T70
Koz - amalgated Platun Commander, Komesar,10 x Kozaci
RG - Regimental gun 4 x 1942 45 mm,Platun Comander
Total: 1600 points

326 Grenadirska
General: Golub
G1 - Platun com (pnzcrack), 8 xgrenadiri , 2 pridruzena HMG
G2 - Platun com (pnzcrack), 8 xgrenadiri
BrB - 2 x Debeli Brumbari
Art - Artiljerija, 10.5 topovi
P - Pioniri, 2 flamethrovera, 2 goliata, 6 x pionira
KV - KV-1
Mor - 2 x Mortari, campfgrupa
Hmg - 2 x HMG
Total: 1500 points

Tja nisam bas vest sa ovim a i nije program jos gotov.... U svakom slucaju pregled terena
- drvece = suma
- cudne bele kockice = brda
- ovo braon na sredini je oranica a braon sa drvecem zitno polje

Image
Rusi su od pocetka planirali da kombinovanim jurisem mnostva tenkova i konjice sto je pre moguce pregaze svabe. Odmah se ozbiljno nakanjuju da jurnu no svaki junak ima svoje muke.... U ovom slucaju to su 2 ambusha odnosno KV i pioniri (sa sve svojim igrackama... flamethrowerima i goliatima). Skobra kao i svaki pesadijski oficir prekomandovan u tenkiste krece lagano... od zbuna do zbuna... u svom tenku... necujno...
Svabe se lukavo postavljaju. Grenadirski platun cuva jedan objektiv dok artiljerija poseduje drugi... Iako scenario ide na ruku rusima, teren je zahvalan za svabe. Prvenstveno zbog dobre liste koja omogucava cak 2 ambusha...

Image
Grenadiri se jos vise ukopavaju.... driluju se bre... nesto kao i bombarduju tenkove koji to i ne primecuju... Kozacki regimental gunovi se probijaju kroz sumu. Inace to je jedinica koja je celu partiju provela u sumi, u blatu... u jednom trenutku su stigli do ivice sume, videli KV i brze bolje se vratili nazad...

Image
Kozacka konjica napreduje sirokim frontom u pokusaju da predupredi zasedu.... tenkovi i dalje napreduju pucajuci po ukopanim grenadirima i uspevaju da ubiju jedan HMG... Svabama stize grenadirski platun iz rezerve i forsiranim marsom napreduje ka frontu. Mocni Brumbari ulecu u sumu i jedan se zaglavljuje... drugi ga bodri i ceka da se ovaj iskopa...

Image
Ha tu smo vas cekali... Tenkovi pucanjem pinuju grenadire dok konjica munjevito jurisa i udara u bok grenadira... c,c,c muka je to movement 10" pa charge 8". Iako svabe nemaju gubitke odlucuju da se povuku iz okrsaja: "Hans, dasn banditen hitten on 4+??... zurick! schnell!!!".

Image
I dok kozaci slave sto su uhvatili jedan svapski tim jerbo prasinar ne moz pobec cilim vrancima, svabe vide da je djavo odneo salu pa izvode oba ambusha... KV izlece (cuj izlece?) puca u T70 koji se samo bailuje dok su pioniri znatno uspesniji. Spaljuju 2 konjicka tima i charguju ih ubijajuci jos jedan tim... Kozaci se povlace iz borbe... ali mrko merkaju svabe. Svapska artiljerija bailuje jos 2 T70...

Image
Ruski tenkisti se vracaju u tenkove i gomila oklopnjaka stize na jurisno odstojanje od grenadira koji cuvaju objektiv. Konjica se namesta u zgodan polozaj za osvetnicki juris na pionire... I opa... T70 mitraljiraju, T34 mitraljiraju i T70 ulecu u juris i odbacuju grenadire u sumu.... (to je tamo gde se brumbari koprcaju u blatu)... Kozaci ludo jurisaju u nepinovane pionire, prezivljavaju defanzivnu vatru i seku 3 svapska tima na komade... ostatak pionira pada moral i beze... i iz borbe i sa table.... HURAAAAA

Image
Kozaci se konsoliduju oko objektiva, T70 se konsoliduju oko objektiva, T34 se sramezljivo gurkaju oko objektiva.... Svi na objektiv bre... ni zrno objektiva okupatorima!!!
I poslednji pokusaj svaba da sprece rusku pobedu.... Artiljerija direktnom paljbom unistava 3 T70, KV unistava jos jednog. Brumbari koji su se konacno iskoprcali iz sume i unistavaju jos jedan T70. Kozaci prezivljavaju bombardovanje i mitraljesku vatru i za divno cudo ostaju na tabli. Komandir i komesar.... Grenadiri se spremaju na ocajnicki juris ali nazalost tenk teror je jaci od njih. Kozaci se grle i svecano postavljaju spomena tablu ""Berlin 2100 km istocno. Krcma kod Jane 600m pravo"
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

ne vredi nisam uspeo da uploadujem pa sam pribegao starom metodu... Ne zamerite na neukim slikama bice to bolje... :oops:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Ma bre kad pogledam celu ovu bitku, niko ovde nikome nije ubio nista spektakularno...

Ti si me dobio na tenk terror koji ti je omogucio da oteras grenadire sa objektiva i na masu tela nagomilanu tako da mi onemoguci da pridjem na 4" od objektiva.

Sta ce kome municija kad mozemo da se guramo :D :D :D

Odlicna partija
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Kao sto rekoh pruga, blato i tenk teror su najveci prijatelji ruskog vojnika... komesar nije prijatelj on je vise onako clan porodice :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

da malo sa ovih rođendanskih čestitike se vratimo na front
elem, Kursk 1605 Pionira vs 1500 Strelkovy

Nemački OOB
HQ: 2xSMG PzKn., 2xHMG
Combat: 1xSMG PzK. 3xFlejmer, 6xPionir rifle, 2xGolijat
Combat: 1xSMG PzK. 3xFlejmer, 6xPionir rifle, 2xGolijat
Combat: 1xSMG PzK. 3xFlejmer, 6xPionir rifle, 2xGolijat
Support: 2xMarder III M
Support: 1xTiger I E
Support: 3x15cm NW41

Sovjetski OOB
HQ: 2xRifle, 1xKomesar, 4xPT puška, 5xInžinjerci
Combat: 19xRifle,1xKomesar, 3xl.minobacač
Combat: 10xRifle,1xKomesar
Combat: 10xRifle,1xKomesar
Weapon: 1xRifle, 3xHMG
Weapon: 1xRifle, 3xHMG
Support: 4xKaćuša sa dodatnom posadom
Support: 2x37mm PVO
Support: 4x122mm, 8xZIS-3 76mm

Scenario: Cauldron :evil:
Napadač: Crvena Armija

Bitka kojoj sam prišao vrlo opušteno jer znam da nemam šta da izgubim.
Teren mi je dosta išao na ruku jer sam uspeo da zaklonim veći deo artiljerije iza brda kao i komplet kaćuše.
Mornari su zašli u šumicu dok se velika pešadija nacrtala pored šume.
Jedino što mi se nije svidelo je što je artiljerija bila uz ivicu table gde Nemcima dolazi pojačanje, na svu sreću bar su kaćuše bile na bezbednom.
Nemci počinju sa 2 voda pionira ojačanih sa po 1 HMG iz HQ i nebelverferima.
Vlada je krenuo ofanzivno i već u drugom potezu jurišao na moje moranre koji su i pored solidnih gubitaka odbacili juriš Nemaca.
Meni u drugom potezu stiže nova jedinica pešadije, a velika pešadije izlazi iz šumice i kreće u juriš na već oslabljene pionire.
Uništavaju vod i ubijaju nemačkog CC.
Po obavljenom napadu vraćaju se lagano u šumicu praćeni neuspešnim bombardovanjem oslabljenih nebeleverfera.
Tada Vlada čini kardinalnu grešku.
Dolazi mu vod pionira iz pojačanja pravo na moju artiljeriju, on lanira golijate :!: :?: i naravno mojoj artiljeriji uopšte nije problem da ih potamani, potom puca i pinuje moje topove i u procesu uništava jednu 122mm haubicu i taman kada sam se spremio da prežalim moje topove on štostrupenom odlazi :!: :!: :!: :?: :?: :?:
Hvala lepo, direktna vatra i 3-4 mrtva Nemca.
Za to vreme meni stiže i jedna četa HMG a kaćuče su po običaju polu-beskorisne, tja...
Nemci konačno uništavaju mornare ali se time i došli tamo gde sam i želeo.
Jedan vod je lansirao i golijata ali su ga PT puške lako uništile.
Tada kreće juriš Crvenoarmejaca.
manja četa puščanom vatrom uništava jedan nebelferver a u jurišu ubija i komandira.
preostali nebelverfer beži sa bojišta.
velika sovjetska četa kreće u juriš na pionire koji su došli iz rezerve i dobrano ih osakati. ostali su samo komandir i još jedno postolje ali nisu utekli iz bitke
u Breakthrough udaraju u preostali vod pionira i njih dobrano izlupaju tako da su ostali na 4 postolja ali ni oni nisu pobegli.
treba pomenuti da se i Tigar pojavio u jednom trenutku ali sve što je uradio je da se zaglavio na tarbici, zašto je to uradio, pojma nemam, imao je gde da prođe.
na početku svog sledećeg poteza Vlada je odlučio da se preda
jedan objektiv je bio čvrsto u rukama Crvenoarmejaca a ona šaka jada što je njemu ostala ama baš ništa nije mogla da uradi
čak i da su mu došli marderi ništa bitinije se ne bi promenilo, u mom sledećem potezu bih verovatno unništio oba preostala voda pionira i pošto je CC uveliko bio mrtav Nemci bi samo imali veće gubitke.

Konačni rezultat: 5-2 za CCCP
Gubici:
Nemci:2/6
Sovjeti: 1/8
Nemački CC poginuo
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

ok ajd da se drzimo topica
Campaign battle reports... ostalo prebacujem
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Kupio
50. Grenadier (1372) vs 84. Tankovaya (1500)
Misija: Fighting withdroval
Rusi napadaju

OOB
Rusi (sa leva na desno):
4 x KV-1e
8 x T70
8 x T34, Mariya Oktoberskaya
Sporadic Sturmovik

Svabe (sa leva na desno):
HQ sa knackerima
Pioniri, 3 x Flametrower, 2xGoliat, Pionir truck
2 x 88, Platun commander
Pioniri, 3 x Flametrower, 2xGoliat, Pionir truck
Pioniri, 3 x Flametrower, 2xGoliat, Pionir truck
Priority Stuke

Braon trake su minska polja a one kao resetke objektivi :oops:

Image
Buduci da su svabe imale cak 3 minska polja, Rusi odlucuju da napadnu krajnji levi objektiv buduci da je zasticen samo jednom trakom mina a vod pionira je postavljen nesto dalje od objektiva tako da ne mogu u jednom pomeranju da ga zauzmu. Rusi pozivaju avione ali ih svapski mesershmiti presrecu. Platuni T70 i KV se pomeraju iza brda kako bi se sklonili sa vidika 88-icama. Platun T34 krece kroz sumu pri cemu se jedan od tenkova zaglavljuje.

Image
Nemacki avioni stizu ali na srecu u smanjenom broju (komada 1). Iako je uocio nagomilane ruske tenkove iz prvog pokusaja pilot debelo masi i od 5 tenkova pogadja samo jedan. Na svu muku i taj jedan baca 6 za armour save tako da nema gubitaka za ruse. Pioniri sa desnog krila napustaju rovove i krecu u pomoc svojim drugarima na ugrozenom krilu.

Image
Ruski avioni ponovo stizu i ponovo bivaju spreceni u svojoj misiji. Svi tenkovi izlecu na videlo. T34 se odglavljuje pa ponovo zaglavljuje ali njegovi drugovi izbijaju na ivicu sume.

Image
Naravno prioritetni cilj su nemacke 88-ice. Od 20 topovskih hitaca pogadja 9 sto je sasvim dovoljno da obe 88 budu upokojene pri cemu i platun komandir pada moral i bezi iz bitke. U ovom trenutku shvatamo da su gotovo svi ruski tenkovi u domasaju objektiva i da bi trk pionira ka istom bio samoubilacki pokusaj. Pionirski flametroveri su predaleko za pucanje dok je eventualno 1 golijat mogao da bude lansiran na ruske tenkove. Ukoliko bi krenuli ka objektivu pioniri bi se nasli na cistini i najverovatnije bili suoceni sa vatrom nekih 55+ MG tako da bi gotovo sigurno bili masakrirani. Dzoni odlucuje da povuce svoje jedinice...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Mislim da je vise trajala izrada izvestaja nego sama bitka :twisted: :twisted:
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Ajd se drzimo opisa... ostala zafrkancija prebacena u http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php ... 96#p104296
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

čisto da stanem malo na Škobrinu stranu i ja bi slično vodio ruske tenkove
10 T-34
10 T-70 ili Stuart
4 SU-85
4 BA-64

kvantitet na uštrb kvaliteta
kad te pogađaju na 2+ ne može drugačije...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

elem završismo i treći krug kampanje

prva bitka koju sam vodio bila je još jedne junačka odbrana Lenjingrada ovoga puta protiv brojno nadmoćnijih grenadira 1605 vs 1500

Nemački OOB
HQ 2 x SMG
Combat: 9 x Rifle/MG
Combat: 7 x Rifle/MG
Weapon: 4 x HMG
Support: 1 x Tigar
Support: 1 x KV-1e
Support: 2 x Brummbar
Support: 3 x NW41 rocket launchers
Air Support: Priority Me-109

Sovjetski OOB
HQ 2 x Rifle, 1 x Komesar, 4 x AT puške, 5 x inžinjerci
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 3 x l. minobacač
Combat: 10 x Rifle, 1 x komesar
Combat: 10 x Rifle, 1 x komesar
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 3 x HMG
Support: 2 x 37mm PVO
Support: 4 x 122mm, 8 x 76mm ZIS-3
Support: 4 x Kaćuše sa dodatnom posadom

Fighting Withdrawal pri čemu su Nemci napadači

uz svo dužno poštovanje prema mom protivniku ali ja do sada nisam lakše pobedio niti jednu jedinu partiju.
ova lista je bila potpuno bacanje poena.
750 poena na 4 tenka protiv liste koja jedva da može da ima tenkove i protiv igrača koji ne koristi proksije!
no da malo opišem bitku
u cetru nemačkog rasporeda nalazili su se HMG i manj vod grenadira dok su na levom krilu (gledano sa sovjetske strane) bili nebelverferi iza šume, veći vod grenadira u šumi i skroz levo sva 4 tenka.
što se tile crvenoarmejaca oni su se razvukli celom širinom fronta.
na krajnjem levom krilu bili su mornari ojačani sa CC, i 2 PT puške, desno od njih PVO, potom četa HMG pa još jedna mala četa pešadije i na skroz desnom krilu joč jedna četa HMG.
iza svega ovoda su bile kaćuše i teška artiljerija.
velika pešadija ojačana inžinjercima ostal je u zasedi
U prvom potezu nemci nisu zvali avione i krenuli su ka sovjetskom levom krilu gde se nalazio objektiv koji se ne može povući i to na nepristupačnom brdu.
nemci pokušavaju da ukopaju nebelverfere ali bez uspeha a tenkovska vatra ne uspeva da nanese gubitke mornarima
potom crvenoramejci kreću da dejstvuju udružena mitraljeska vatra nanosi gubitke manjem vodu grenadira a artiljerija nanosi gubitke HMG i manjem vodu pešadije
kaćuše pucajući po tenkovima (bez uspeha) uspevaju da naesu gubitke većem vodu grenadira
ni drugi potez nemaca nije ništa bolji HMG ostaju pinovani, avioni ne dolaze a nebelverferi opet nisu u stanju da se ukopaju
mali vod grenadira ide At the Double da dođe u zaklon sela a tenkovi uspevaju da ubiju po nekog moranra
veliki vod grenadira dolazi skoro na samu ivicu šume
tada kreće sovjetski protiv napad
artiljerija uništava još jedan HMG a PVO uz pomoć velike pešadije vatrom uništavaju mali vod grenadira
zatim kaćuše pinuju veliki vod grenadira gađajući tenkove (veliki templejt je čudo)
velika četa pešadije kreće na juriš na nemačke grenadire u šumi i u 2-3 runde melea potpuno ih uništava ubijajući i CC i ulaze u zaštitu šume
ostavši bez pešadije, bez pola HMG sa nebelverferima na izvolte i 4 tenka koji apsolutno nikada ne mogu da zauzmu niti jedan od objektiva nemci se povlače

konačni rezultat 6-1 za Crvenu Armiju
Nemci 2/7
Sovjeti 0/8
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

jadne shvabe... :(

cemu tigar i kv? i jos + 2 brumbara!? 8O

nisam neki ekspert za nemacke lista, ali ovo mi se cini solidno lose....
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

druga bitka 1350 panzera vs 1500 crvenoarmejaca

Minsk, No Retreat

Nemački OOB
HQ: 2 x PzKpfw 38
Combat: 4 x PzKpfw 38
Combat: 4 x PzKpfw 38
Weapons: 6 x Flammpanzer
Support: 3 x 15cm NW41

Sovjetski OOB
HQ: 2 x Rifle, 1 x komesar, 4 x AT puške, 5 x Inžinjerci
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komeasr, 1 x HMG, 2 x l.minobacač
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komeasr, 1 x l.minobacač
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 6 x 45mm AT topvi
Weapon: 9 x 81mm minobacači
Support: 4 x ZIS-3 76mm AT topovi
Support: 4 x SU-122

ako nemate ništa protiv ne bih komentarisao ovu bitku

konačni rezultat je bio 6-1 za Crvenu Armiju
nemci su izgubili 2 voda, sovjeti nijedan
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

6 x Flammpanzer
Dobra stvar protiv pesadije ali imajuci u vidu da se pre pucanja krecu samo 6" (ili bese 8") jako nezgodno ako te ceka
Weapon: 6 x 45mm AT topvi
Support: 4 x ZIS-3 76mm AT topovi
Support: 4 x SU-122
Opet trebalo bi da vazi ono staro "gde ima dima ima i vatre" O:)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Skobicu zasto link za kampanju ne radi? Kad ce sledeci krug? Ajde , Skobicu, daj se malo angazuj, samo sto niste pred kapijama Berlina... :)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Sledeci krug ce poceti u sredu...
Izmene koje ce biti uvedene u 4. krugu

Inicijativa bonus za "narodnost"
Svabe +15
US/UK +0
Rusi -15
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Ideja je bila da tenkovi napucavaju pesadiju a da ista moze samo mrko da ih gleda. Upalilo bi da se igralo bilo sta osim Fighting Withdrawal-a.

Plus tek sam dobio brumbare i hocu da ih isprobam sto vise mogu.

Jedno je sigurno, tigra vise nikada necu izvesti
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Fata je Fata al dvaput je dvaput. Tigar je Tigar al su dva Brumbara, dva Brumbara. Za te poene imas 5 ćuna Henchela (trenutno vlasnici Merime iz Leskovca i proizvođači praška za pranje veša) i još 220 poena za iživljavanje. Sa druge strane, sada imaš Brumbar bekrije pa ti se može.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Henkel su deterdzenti, Henschel su jeroplani i ostalo orudje.

Nepravilno izgovaranje bilo kojih stranih termina kod srpske gaming populacije je fascinantno :D
Image
Locked

Return to “Flames of War”