Zuborovi Amerikanci

Moderator: Moderators

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

sreca, sreca, radost
sreca, sreca radost
sreca, sreca radost
uzivancija :-)

Ili u prevodu :-)

Zuborov sef je danas dosao sa odmora i doneo mi figurice koje je dobri stari Maelstrom posla na njegovu adresu ...
A u paketu:

2 x UBX14 ... tj completni Tenk Hunter Platoon M10 sa MW i LW
1 x UBX02 ... 5 x Sherman
5 x US042 ... 5 x Sherman
1 x US200 ... M2 half truck
3 x US202 ... M4 81mm Mortar
4 x US161 ... Anti Aircraft T28E1

Kod kuce vec imam 3 x Sherman
A preko dobavljaca i/ili dilera mi stize:
10 x M5A1
3 x M8 Scot

A negde na putu su i dva armoured rifle platoon-a + njihova komanda + dismountovani HMG/LMG :-)

Eto :-)

Uskoro pred vama i Mehanizovani Amerikanci :-)

Sve vas voli vas egzaltirani Zubor :-)
B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

ja samo da pitam što 5 Šermana u kutiji a što 5 pojedinačno?
Joša samo 76mm Šermani i kompletan si...
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:ja samo da pitam što 5 Šermana u kutiji a što 5 pojedinačno?
Joša samo 76mm Šermani i kompletan si...
Maelstrom je na stanju imao samo jedan BOX ... imao je 2, dan-dva pre nego sto sam uradio narudzbinu ... kada sam prelomio jedan box je vec otisao :-)
Kako ovaj divan diler/dobavljac/posrednik :D brine o nama :-) ... to je taj personal touch :-)
B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

A da li si razmišljao o P-47?
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:A da li si razmišljao o P-47?
imam ih vec ...

doduse savrmena tehnologija koja se odomacila u Srbiji. tkz. Fantom :-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Znaci druzicemo se i sa tenkovskom i armoured infantry cetom :applause:
Ne moz bre Zubor bez neke vrste Aufklarunga pa to ti je...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Skobra wrote:Znaci druzicemo se i sa tenkovskom i armoured infantry cetom :applause:
Ne moz bre Zubor bez neke vrste Aufklarunga pa to ti je...
:-)

jeste da nemaju mounter assault ... ali .. halftruck je halftruck :-)

Jedva cekam da sve to isprobam na terenu :-)
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Dok cekam da se u Becu otvore radnje :-) ... kuckam po ovom Army Builderu i ubacujem sta imam kako bih napravio nekakvu Armoured Rifle Listu ...

I evo jedne ...

HQ
HQ Section
Jeep + AA MG
M3 half-track + .50 cal AA MG


COMBAT
2 x Armored Rifle Platoon
HQ
M3 37mm gun
5 x M3 half-track
5 x Rifle team
3 x Bazooka team
1 x 60mm Mortar team
2 x Light Machine-gun team

WEAPONS
Mortar Platoon
M2 Halftruck
3 x M4 81mm Mortar Halftruck

Assault Gun Platoon
3 x M8 Scott

SUPPORT
3 x Sherman
3 x Sherman

Lici li ova lista na ista?
Da li su 2 x 3 Trained Shermani previse krhki?
Da li su 2 artiljerije previse u ovoj listi?
Da li je nedostatak Avijacije ili AA smetnja?

A evo i jednog pitanja u vezi pravila: US specijalna pravila kazu da Infantry Team (koji se vozi kao putnik) moze da dismountuje AAMG ili .50 CAL MG sa Halftrucku ...
Da li to znaci da u ovom platoonu:
HQ
M3 37mm gun
5 x M3 half-track
5 x Rifle team
4 x Bazooka team
1 x 60mm Mortar team
2 x Light Machine-gun team

mogu da imam umesto navedenog recimo:
HQ
M3 37mm gun
4 x Rifle Team (sklonio sam 1)
0 x Bazooka Team (sklonio sam 4)
2 x 0.50 cal MG (dodata 2)
5 x LMG (dodata 3)
1 x 60mm Mortar ...

Ovo mi lici na ultimativnu smrt u diskoteci kada se igra protiv pesadijske cete ...
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Znam da je cika Drinki nesto bunario oko tih pravila mada mi ovo tvoje deluje ok - buduci da kaze any infantry team i samo treba da vidis da li tvoji M3 imaju razlicite AAMG (50-ice i obicne)?

Ppcija je dobra ukoliko se branis - tad ti ovi half trakovi ne trebaju a lepo je imati ukopane mitraljeze mada save pada na 5+ ali nisam siguran da trebas da das sve bazuke?

Sto se tice liste mislim da 2 artiljerije nije previse. Avioni kao i za sve ostale - dobri ako rade mada i dalje ostaju off table platun... Ne znam da li mozes da ubacis jos jedan platun pesadije ili neke izvidjace umesto jednog voda Shermana ili da makar nabudzis na 4 komada u jednom platunu...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Skobra wrote:Znam da je cika Drinki nesto bunario oko tih pravila mada mi ovo tvoje deluje ok - buduci da kaze any infantry team i samo treba da vidis da li tvoji M3 imaju razlicite AAMG (50-ice i obicne)?

Ppcija je dobra ukoliko se branis - tad ti ovi half trakovi ne trebaju a lepo je imati ukopane mitraljeze mada save pada na 5+ ali nisam siguran da trebas da das sve bazuke?

Sto se tice liste mislim da 2 artiljerije nije previse. Avioni kao i za sve ostale - dobri ako rade mada i dalje ostaju off table platun... Ne znam da li mozes da ubacis jos jedan platun pesadije ili neke izvidjace umesto jednog voda Shermana ili da makar nabudzis na 4 komada u jednom platunu...
imaju razlicite MG-ove ... postoji 2 x 0.50 cal i 3 x (obican) AA ... inace dao sam samo primer sa zamenama svih bazooka kako bih imao najveci firepower protiv pesadije ...
a inace ... ne bi Chika Drinki bunario ... nikada :-) ...

sto se tice liste ...

kupio sam samo 2 boxa (jebiga recesija :-)) te jos uvek ne mogu da dodam treci platoon :-( ... izvidjaci mogu (to je samo par jeepova ... no fcrks) ... umesto 3 + 3 shermana ... mogu da stavim 4 shermana i 4 stuarta ... od onoga sto nije na list ... a imam su i M10, 4 x AA kao i brdo stjuarta ...
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Ma znao sam da postoji i neki zajeb... kad skines 50-ice ne postaju HMG nego man packed .50 MG RoF 3, AT4, FP5+...
U svakom slucaju ovaj Armoured je bre mnogo zajeban! I za protivnika zbog velike fleksibilnosti ali bogami iz istog razloga i za tvoj novcanik :mrgreen:

Mada bih nekako pokusao da ubacim onu Armoured battery sa Priestovima - ono je zlo najgore
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by opsidiannight »

Takodje, ako npr. komandni tim dismauntuje mitraljez ili observer on je i dalje komanda odnosno observer samo vise nije karabin vec 0.50 man packed. :twisted:

Nisu ti malo dve artiljerije.

4 Shermana + 4 Stjuarta su definitivno fleksibilniji. Em su veci vodovi em vise gruvanja spracu pesadije. Doduse imas 2 AT 10 topova manje.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by opsidiannight »

Evo baš sam nešto ''rašljario'' po Africi, pa da počnemo bunarenje.

Armored Rifle su bog i batina, gde oni udare ni cveće ni drveće više ne rastu, samo korov, koprive i crveni Božuri.

Vod:
Armoured Infantry Platoon 2x Rifle Squad (1x HQ Rifle, 5x Rifle, 2x LMG, 1x Lt Mortar, 1x M3 37mm gun, 2x M3 half-tracks + 0.5" AAMG, 3x M3 half-tracks + AAMG)
Options 1x Replace M3 37mm gun with Bazooka
Options 4x Bazooka
Sve đuture košta 255 poena.
Čak ni tu priči nije kraj, mogu da se otarase svojih half trakova u korist kamiona za -10 poena po vozilu. Ovo važi i za ''Armoured Machine-Gun Platoon''. Priznajem, tada ne mogu da dismauntuju mitraljeze sa vozila a i koji će im.

Pa sada recite, za 205 poena dobijate vod jačine 14 postolja, CT, u kome su 4 Bazuke, mali mortar i 2 LMG ROF 5.

Bunarenje bih završio još jednom lepom stvari.
Za 50 poena dobija Generala Harmona koji kaže. (Imas jedan džip viška iiz dve kutije M10 :D )
Higher Command Fearles Trained.
U 6'', na početku shooting faze jedan pinovan tim može da pokuša da se otpinuje i ili da vozila pokušaju da rolaju Bailed Out.
Takođe, u 6'' jedan ne pinovani tim na 4+ može da se kreće dodatnih 4''.

Zamišljam listu

Armoured Rifle Company Headquarters 1x CinC Carbine, 1x 2inC Carbine, 1 x Jeep, 1x M3 half-track + 0.5" AAMG
Options 1x Harmon

Combat Platoons
Armoured Infantry Platoon 2x Rifle Squad (1x HQ Rifle, 5x Rifle, 2x LMG, 1x Lt Mortar, 1x M3 37mm gun, 2x M3 half-tracks + 0.5" AAMG, 3x M3 half-tracks + AAMG)
Options 1x Replace M3 37mm gun with Bazooka
Options 4x Bazooka

Armoured Infantry Platoon 2x Rifle Squad (1x HQ Rifle, 5x Rifle, 2x LMG, 1x Lt Mortar, 1x M3 37mm gun, 2x M3 half-tracks + 0.5" AAMG, 3x M3 half-tracks + AAMG)
Options 1x Replace M3 37mm gun with Bazooka
Options 4x Bazooka

Armoured Infantry Platoon 1x Rifle Squad (1x HQ Rifle, 3x Rifle, 2x LMG, 1x Lt Mortar, 1x M3 37mm gun, 2x M3 half-tracks + 0.5" AAMG, 2x M3 half-tracks + AAMG)
Options 1x Replace M3 37mm gun with Bazooka
Options 3x Bazooka

Armoured Mortar Platoon 2x Sections (1x HQ Carbine, 1x M2 half-track + 0.5" AAMG, 2x M4 81mm MMC)
Options None

Tank Platoon 3x M4 or M4A1 Sherman

Tank Platoon 4x M3 or M3A1 Stuarts
Options Equip all M3A1 Stuarts with stabilisers

Armoured Field Artillery Battery 1x Sections M7 (1x HQ Carbine, 1x Staff, 1x Op, 1x M2 Half track + 0.5 AAMG, 1x Jeep, 3x M7)

ukupno 1640 - 140 za transformaciju halfrakova u kamione.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

opsidiannight wrote: 4 Shermana + 4 Stjuarta su definitivno fleksibilniji. Em su veci vodovi em vise gruvanja spracu pesadije. Doduse imas 2 AT 10 topova manje.
vidis to me i plasi ... ne toliko sto su 2 AT 10 topa manje ... vec vise sto su SVI AT10 topovi u jednom platoonu ... sa 2 platoona mogu (u teoriji) da pokusam da bar sa jednim dobijem side shot .... ali 3 Trained Tenka se lako unistavaju :-( ... ah ... dileme ... dileme ...

no u subotu krece lepljenje (zena i dete su van kuce :-)) ... koferce je kupljen pre 10 minuta :D ... cika drinki je spreman da farba (Recimo negde u junu :twisted:) i to je to :-) ... borbe ce moci da pocnu veoma veoma brzo :-)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

Pogodak s boka mnogo zavisi od terena.
Ono par puta što sam igrao sa mojojm 2nd Canadian Armoured Brigade (isto Trained) mi govori da treba igrati ko pička.
Nema herojskih frontalnih juriša nego šugice oko kućice.
Dobra stvar je što Šermani imaju 32" domet te osim ako se ne susretnu sa Stugovima u popriličnoj su prednosti u odnosu na Nemce.
Mardere i ostala slična čuda treba uništavati ili artiljerijom ili Stuartima.
Ako se susretneš sa Tigrom najbolje ga je ignorisati potamati šti više ostalog i konstantno ga dimiti.
Tako barem ne može da uništi više od jednog Šermana po potezu.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

I naravno ono sto svaki USA igrač koji drži do sebe treba prvo da stavi na listu su M10...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Dzon Vejn »

Iz mog iskustva: Sermani su jako losi tenkovi. Preskupi su, a lako umiru. Barem kod UK, mislim da su apsolutno svi drugi tenkovi bolji.

E sad, sa obzirom na to da ti ne bi vodio pesadiju, vec mehanizovane / armored armije, to znaci da tebi taj tenk ne treba za istu ulogu: da otrci do objektiva, zadrzi 1 krug i umre dok ne stigne pesadija. Mozda bi u toj kombinaciji imao neku ulogu, ali i to samo zahvaljujuci svom dometu. Takodje, UK pravilo koje ti omoguca re-roll ispod pola je debilno, jer ako si ispod pola, to znaci da ne koristis svoju najvecu prednost - range.

Eto toliko sto se tice sermana.

Sto se tice liste, meni licno (a tu opet govorimo o pesadiji) je AA prakticno must have. Najcesce su jeftiniji od svega ostalog, a rade 2 uloge: AA i machine gun. Ne vidim ni jedan single razon zasto ne uzeti pre AA nego MG / SMG / neku od varijacija na temu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote: Sto se tice liste, meni licno (a tu opet govorimo o pesadiji) je AA prakticno must have. Najcesce su jeftiniji od svega ostalog, a rade 2 uloge: AA i machine gun. Ne vidim ni jedan single razon zasto ne uzeti pre AA nego MG / SMG / neku od varijacija na temu.
jedini razlog zasto AA nije automatski usao na listu je: akward layout ... tj. nema mrdanje + pucanje ... vec ... ili mrdanje ili pucanje ... a to je vec zajeb ...
B.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Dzon Vejn »

To za pesadiju nije problem ;). Ali mech / armor koji imaju dosta manje modela na tabli ne smeju da priuste sebi expendable jedinice... sto i jedan od razloga zasto ja ne igram nesto od toga :D. Drugi je taj sto UK nemaju dobre tenkove :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Razloga za ne uzimanje odvojenih AA ima vise. Armoured po logici treba da bude jako mobilna ceta pa AA koji je vecinom immobile ne moze da ih prati. Takodje gotovo sva armoured vozila Zuborove cete imaju neki AA mitraljez na sebi pa imaju kakvu takvu zastitu. A na kont osvega ipak su armoured pa imaju i taj armour save roll...
Po nekoj mojoj logici (koja ne mora da bude tacna) ima slicnosti izmedju igranja US armoured infantry i ruske oklopne odnosno obe cete su najsigurnije u close&personal kontaktu sa neprijateljem kada su i sigurne od neprijateljske avijacije...

I gresis da AA i HMG imaju slicne karakteristike... najubedljivija razlika je da ce se man-packed HMG zavuci u rov i dobiti +2 na to hit dok AA to ne moze da uradi
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

Šermani za MW jesu malo skupi ali su superiorni u odnosu na sve Osovinske tenkove osim Tigra.
Imaju isti ili bolji oklop i bolji top.
Semi-Indirect radi kada pucaš preko 16" a ne ispod 16"
Dalje imaju Smoke municiju koja je ZAKON.
Pravi lek za Tigra ili Stugove (mada sa Stugovima i može da se napucava).
Jedini bolji tenk od Šermana koji UK mogu da izvedu je Čerčil III. Problem sa njim je što nema Smoke tako da ne može da se zaštiti od težih Osovinskih topova.
Matilda nije loša ali samo zato što trenutno nijedan Osovinski igrač nema normalne AT topove.
Njen NO HE top sa AT 7 je ipak suviše slab...
Taktika da dođu i uzmu objektiv je razumna ali samo ako UK igrač ima prednost noćnog napada.
Za MW najkorisniji tenkovi za UK su kombinacija Grantova i Crusadera
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Razloga za ne uzimanje odvojenih AA ima vise. Armoured po logici treba da bude jako mobilna ceta pa AA koji je vecinom immobile ne moze da ih prati. Takodje gotovo sva armoured vozila Zuborove cete imaju neki AA mitraljez na sebi pa imaju kakvu takvu zastitu. A na kont osvega ipak su armoured pa imaju i taj armour save roll...
Po nekoj mojoj logici (koja ne mora da bude tacna) ima slicnosti izmedju igranja US armoured infantry i ruske oklopne odnosno obe cete su najsigurnije u close&personal kontaktu sa neprijateljem kada su i sigurne od neprijateljske avijacije...

I gresis da AA i HMG imaju slicne karakteristike... najubedljivija razlika je da ce se man-packed HMG zavuci u rov i dobiti +2 na to hit dok AA to ne moze da uradi
Nije loše imati AA samohotke.
Ako ništa drugo da bi omogućili ostalim tenkovima da ne koriste svoj AA kako bi mogli da dejstvuju po ciljevima na zemlji.
To što se Awkward Layout pomerao ne smeta mu da puca na neprijateljske avione.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Dzon Vejn »

Razlike, naravno, postoje. Samo je meni uvek AA > HMG / MG / varijacija. Prvo ima 2 uloge: moze i da puca kao MG i da obara avione (sto MG ne moze). Drugo, kod UK trupa, za okvirno iste poene, dobijes 6 postolja, naspram 4 postolja, sto dodatno odgovara mom nacinju igranja. I trece, taj AA moze i da upuca nekog scouta ili neki light tank, a bogami i neke medium / heavy tenkove sa boka, o cemu MG moze samo da sanja. I kao slag na tortu, UK AA ima 4+ FP, dok MG ima 6, sto znaci da taj AA moze da puca i po nekoj ukopanoj pesadiji, protiv koje je MG bespomocan (jer ako krene prepucavanje, MG ima samo 4 tima, dok neke pesadije mogu da imaju i po 30 postolja ;) ). Naravno, ovo je sve samo moj nacin igre ;)....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Chempress »

us armor infantry mi se cini kao prelepa armija za igru, ali kao sto rekoh surovo je skupa! $$$

mislim da sam ti to bas pomenuo zubore kod pedje na terasi... ;)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

Chempress wrote:us armor infantry mi se cini kao prelepa armija za igru, ali kao sto rekoh surovo je skupa! $$$

mislim da sam ti to bas pomenuo zubore kod pedje na terasi... ;)
Jel i Slović bio tada na terasi ili... :wink:
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Chempress wrote:us armor infantry mi se cini kao prelepa armija za igru, ali kao sto rekoh surovo je skupa! $$$

mislim da sam ti to bas pomenuo zubore kod pedje na terasi... ;)
pa taj razgovor na terasi je i delimicno odgovoran za moj novi debeli minus na revolving kartici ... posle njega sam se malo udubio u army listu ... pa bacio pogled na stanje na revolving kartici ... pa se ucepio sefu kako bi figure poslao na njegovu adresu i tako ih dobio odmah ... a bez carine ...

i tako sada lezim u Becu u hotelu i listam Afriku (koju sam danas pazario uz vec pomenuto koferce) i mastam o prvom izvodjenju mehanizovanih amerikanaca na FoW Battlefield :-)

:D

B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

žubor wrote:
Chempress wrote:us armor infantry mi se cini kao prelepa armija za igru, ali kao sto rekoh surovo je skupa! $$$

mislim da sam ti to bas pomenuo zubore kod pedje na terasi... ;)
pa taj razgovor na terasi je i delimicno odgovoran na moj novi debeli minus na revolving kartici ... posle njega sam se malo udubio u army listu ... pa bacio pogled na stanje na revolving kartici ... pa se ucepio sefu kako bi figure poslao na njegovu adresu i tako ih dobio odmah ... a bez carine ...

i tako sada lezim u Becu u hotelu i listam Afriku (koju sam danas pazario uz vec pomenuto koferce) i mastam o prvom izvodjenju mehanizovanih amerikanaca na FoW Battlefield :-)

:D

B.
POznat mi je osećaj...
ko kada ja listam D-1 i razmišljam o UK padobrancima...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

ko kada ja listam D-1 i razmišljam o UK padobrancima...
ili kad ja listam playboy i razmisljam o brazilkama... cekaj nije isto... valjda nije isto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:
ko kada ja listam D-1 i razmišljam o UK padobrancima...
ili kad ja listam playboy i razmisljam o brazilkama... cekaj nije isto... valjda nije isto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bolje onda da ne znaš kako razmišljam o EW Francuzima...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Dzon Vejn »

Skobra wrote:
ko kada ja listam D-1 i razmišljam o UK padobrancima...
ili kad ja listam playboy i razmisljam o brazilkama... cekaj nije isto... valjda nije isto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Chempress »

armor inf je sjajan bas mi je drago sto ih uzimas ali mi zao tvoje kartice! :D
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Mikaan »

Duc d' Elchingen wrote:
Skobra wrote:
ko kada ja listam D-1 i razmišljam o UK padobrancima...
ili kad ja listam playboy i razmisljam o brazilkama... cekaj nije isto... valjda nije isto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bolje onda da ne znaš kako razmišljam o EW Francuzima...

:lol: :lol: :lol:
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

danas sam sklopio sve Shermane (total 13 komada) i Mortar Platoon u Half-Truckovima ...

a onda se zena vratila sa posla :-(

B.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Ja mislim da je najbolje da ti njoj lepo objasnis kako su vam zbog krize neophodni dodatni prihodi.... i da je logicno resenja da nadje i dopunski posao :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Skobra wrote:Ja mislim da je najbolje da ti njoj lepo objasnis kako su vam zbog krize neophodni dodatni prihodi.... i da je logicno resenja da nadje i dopunski posao :wink:
mozda je to bolje od onoga sto sam ja uradio ...

odveo sam je u USCE i kupio joj haljinu, kosulju i farmerke :-)
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by opsidiannight »

Da, da. Put do zenskog srca cesto vodi preko firmiranog dzinsa.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

cisto informativno ...
narucio sam i full bateriju Priestova ... a posto u Artillery HQ sve dolazi duplo ... moci cu da ih izvedem kao 6 x Priest ili 2 x 3 Priest :-)
kad ce taj May :-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Vidim ja da cu uskoro da ti vratim onaj tvoj kofer :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by žubor »

Skobra wrote:Vidim ja da cu uskoro da ti vratim onaj tvoj kofer :mrgreen:
nema kod Zubora uzimala-davala :D ...

inace pre sat vremena dobih info da su armoured platooni sigurno stigli u Bec ... javila sefova zena :-) ... to znaci da cu ih u svojim rukama imati u utorak :-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Zuborovi Amerikanci

Post by Skobra »

Jel a sto ne ubacis u FoW i sefa... ili sefovu zenu O:)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Locked

Return to “Flames of War”